Olympische dames-atleten verdrongen, vooruitzichten heioven veel goeds Münchenwil Olympische Spelen in '72 Gerrie Schulte beschikt over goede linkse directe Nu ook Europese spelen? l ijst van kandidaten {il bekend m H3 Joop Kruis Zó zijn de kansen voor Oranjes dames-atleten L Complimenten van trainer Lesley Talbot POPULAIRE LIMBURGER STELT OPNIEUW KANDI DATUUR VOOR OPSTELLING IN EERSTE ELFTAL VAN D.W.S. DHC-spelers maken hun bestuur boos Amateurboksen in Den Haag Frecl Stolle wijst Wieprof-aanbod af Tom Okker speelt marathon-dubbel bokst vanavond tegen Duitsland Nieuwe lichting Clubtrainers iU miÊÊËm Ochtendgymnastiek 9 DINSDAG 30 NOVEMBER 1965 1 MüNCHEN, 30 novMünchen, de hoofdstad 'van Beieren, zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van de Olympische zomerspelen in 1972. Dit is maan dagmiddag in Bonn bekendge maakt, nadat over deze kandi daatstelling contact was geweest tussen de burgemeester van München, dr. Vogel, de regering van de Vrijstaat Beieren en bondskanselier prof. Erhard. Wan een speciale verslaggever) AMSTERDAM, 30 nov- De Nabije) toekomst voor onze at- mm letiek ligt in Boedapest, waar volgend jaar van 30 augustus tot en met 4 september de Europese atletiekkampioenschappen wor den gehouden. De voorbereidin gen zijn al op gang gekomen. In het Amsterdamse Bos worden de spaarzame wandelaars soms opge schrikt door een groepje trainen de dames-atleten. Zij zijn wat van plan, onze vrouwelijke vertegen woordigers op de komende Euro pese atletiek-meeting. Niet dat alle meisjes, die voornamelijk on der leiding van good-„old" Fanny Blankers-Koen niet eenmaal, maar wel drie, vier keer en som migen zelfs vijf, ja zes keer per week zich inspannen, het oog ge richt houden op Boedapest- Uit zending zal slechts weggelegd zijn voor weinigen. K ff A p AMSTERDAM, 30 nov. Hieronder treft u wat cijfermateriaal aan, dat een indruk geeft van de kracht van onze dames-atleten in de afgelopen vier jaren tegenover de sterkte van hun collega's in Europa. Wjj vermelden ook de kwalificatie-eisen, waaraan een tweede of der de atleet moet voldoen voor de Europese kampioenschappen in Boedapest, de tijd van de Europese kampioenen in 1962 in Belgrado, de tijd van de Olympische kampioenen 1964 in Tokio, de tijd van de beste Europese atlete tijdens de Olympische Spelen en de Neder landse prestaties in 1965. (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM, 30 nov. Huub Lenz (27) glunderde. „Of ik te vreden ben? O ja, zeker". Ieder een in het Olympisch Stadion heeft zondag met voldoening vastgesteld dat de hoogblonde Limburger populair bij het Amsterdamse publiek tijdens de wedstrijd tegen P-S.V. (22) zijn werkgever min of meer te verstaan heeft gegeven weer vol doende in conditie te zijn om een vaste plaats in het eerste elftal als een logische zaak te mogen beschouwen. Na zeven weken uit de gezichtskring van het brede D.W.S.-publiek verdwenen te zijn geweest, greep Lenz gretig zijn kans om te tonen, waartoe hij nog in staat is, met als kroon op het werk de openingstreffer die hem een enorme morele steun gaf om naar zijn oude vorm te reiken. llllilllllUjl 111MIIIIIMIM1111II 1111111111111111111 lllflllllllllllllllllllllllll CORRIE BAKKER Mary Rand verslagen LIA HINTEN van de horden overgestapt naar de 400 meter HILDA SLAMAN-VAN DOORN Brigitte Bardot van de Nederlandse atletiekbanen Jonge generatie traint reeds voor Boedapest (Van onze sportredactie) DELFT, 30 nov. De beide D-H.C.- spelers Schuurman en Verhoek hebben door hun recalcitrante houding in de transferperiode en ook in de welken daarna hun bestuur genoodzaakt een be slissing te nemen. Beiden zullen niet op de transferlijst geplaatst worden, maar in de „open" tijd in onderling overleg aan eventuele gegadigden wor den overgedaan- huub LENZ van het tweede naar het eerste 1 elftal (Van onze sportredactie) DEN HAAG, 30 nov. Dat een linkse directe in de bokssport als een van de machtigste wapens mag worden be schouwd, heeft het Haagse publiek maandag in het uitverkochte Amicitia kunnen constateren. De jonge Amster dammer Gerrie Schulte (lichtwelter), die met elke partij beter gaat boksen, toonde dit axioma van de pugilistiek aan tegen de moedige, maar machteloze Kees van den Hoogeband- Ontelbare malen flitste de linkerarm naar het hoofd van de Hagenaar, die slechts dankzij een grote dosis moed tegenover dit feilloos getimede geweld staande bleef. Enkele seconden voor de laatste gongslag intervenieerde referee Van Pelt echter ten gunste van de Amster dammer, die dus een zege voor de li miet behaalde. De comeback vam die Amsterdamse oud-lichtgewichtkampioen van Neder land. Leen Terwey, verloopt niet naar wens. Ook in zijn tweede partij moest dieze sn:eller onderdoen. Hij trof het niet dat hij zijn eveneens razendsnelle Lodie Koolmees in topvorm trof- Na een uitstekend gevecht werd Koolmees verdiend winnaar. De Amsterdamse formatie boekte in de residentie nog enkele fraaie over winningen. Klaas de Gooyer sloeg te hard voor die veelbelovende Frans Klepke uit Schiedam, Eddy Boehle haalde de fragile Benny Bor uit Den Haag driemaal neer, waarna de hand doek werd gegooid en de rechterhoek van Hans Bosboom bleek voldbende voor een zege op Aad Bor, die door d« gong van een k.o. gered wend. Tenslotte behaalde Joop Steenbergen nog een ruime puntenzege op de dap pere Aad Verkade uit Naaldwijk. ILJA LAMAN crack op de 800 meter Na Tokio heeft er een ogenblik pa niekstemming geheerst in de Neder landse atletiekwereld. Wat betekenen onze dames zonder een Tillie van der Zwaard, zonder Joke Bijleveld, zon der Ellen Joachim-Ord en is ook de Haagse politie-agente Gerda Kraan niet op haar retour? Zij waren onze troeven in Belgrado op de Europese atletiekkampioenschappen van vier jaar geleden. Nederland veroverde toen met Gerda Kraan op magistrale wijze goud op de 800 meter, Tillie van der Zwaard dartelde op de 400 meter naar brons en ook Joke Bijleveld, hoe wel niet met metaal geëerd, kwam met uitstekende prestaties terug. Tokio, de herinnering eraan is nog vers. werd geen onverdeeld succes voor' onze dames-atleten. Gerda Kraan, Lia Hinten en Joke Bijleveld, onze top- sterren, verschenen of geblesseerd aan de start of waren over hun top heen. Het had er na de Olympische Spelen echt veel van weg dat Oranje definitief was uitgeteld in de atletieksport. Het worstelen van Nederland om „bij" te blijven was niet beloond geworden Maar er was geen rekening gehouden met de nieuwe lichting. Nederland kan weer lauweren oogsten met de jonge generatie. In het jaar 1965, waarvan vele kenners niets verwachtten, ston den plotseling enkele jongeren kiaar, die op voortreffelijke wijze de openge vallen plaatsen innamen. Enigen zoch ten zelfs een plaatsje in Europa's top. De voorbeelden zijn niet schaars. Ilja Laman noteerde tijdens de finale om de (eerste) Europa-atletiek-cup tijdens een hartveroverende 800 meter 2.04,6, hetgeen het koffiemeisje op het Velser stadhuis een tweede plaats opleverde. Het Nederlandse vrouwvolk kwam bij die bekerstrijd als geheel voortreffelijk voor de dag. De finaleplaats was op zich als een verrasging. Op de Nederlandse kampioenschap pen schitterde Hilda Slaman-van Doorn, een broos diamantje, dat nog wat bijgeslepen moet worden. De Bri gitte Bardot van de Nederlandse sintel- banen liet 53,7 voor haar afdrukken op de 400 meter. Zij boekte in de afgelo pen atletiek-maanden nog meer fraaie prestaties. Corrie Bakker versloeg de Olympische kampioene Mary Rand, en heeft nog meer in haar mars. Lia Hin ten stapte van de horden over naar de 400 meter en bereikte een tijd van 54,7, wat ook perspectieven biedt. Het is alles bijeen slechts een greep, die nieuwe gezichtspunten opende voor de toekomst van de Nederlandse dames atleten. voor Boedapest. kleurige financiële mogelijkheden zijn de intensiteit en de belangstelling ver diept, waarmee er meer begrip voor de Nederlandse atleet is ontstaan. Zo be hoeven dus de beoefenaars van de „moeder aller sporten" in de winter maanden niet doelloos, verloren en een zaam rond te lopen. De top-atleten blijven bij hun eigen clubtrainers. Ilja Laman blijft dus bij het duo Van Gogh-Rinkel, Janny van Eyk-Vos bij Veerenschildt, Lia Hinten. Hilda Slaman-Van Doorn, Loes Boling en Martha Klaasèn-Bos, de talentvolle Sagitta-atleten, bij Jan Blankers. Dat is in het verleden altijd goed gegaan, dus waarom daarin verandering gebracht. Fanny Blankers-Koen krijgt de super visie over de damessprinters en zo zal er, naarmate de negen maanden, die de atleten nu nog scheiden van Boedapest, wel iets meer gecentraliseerd of geco ördineerd worden. Met deze voorberei ding kunnen onze vrouwelijke atleten de successen van vier jaar geleden in Belgrado wellicht herhalen Wie van onze dames gaan naar Boe dapest? Op de lijst van kandidaten staat een 4 x 100 meter estafetteploeg met o.a. Corrie Bakker, Truus Crui- ming, Lia Hinten, Lydia Vonk en Mar tha Klaasen-Bos als gegadigden. Bij de kandidaten behoort natuurlijk onze 400-meter crack Hilda Slaman met Lia Hinten. Op de 800 meter Ilja Laman en eventueel Janny Van Eyk-Vos, terwijl Corrie Bakker bij het verspringen, Loes Boling of Els van Noordduyn bij de werpnummers en Marjan Thomas als hoogspringster of bij de vijfkamp kansen hebben op uitzending. En van zelfsprekend kunnen zich nog nieuwe liefhebbers aanmelden In het nieuwe atletiekjaar. Maar dan moeten zij wel met uitzonderlijke prestaties uitblinken. De K.N.A.U. versloft de voorberei ding voor Boedapest niet. Het vorig jaar gerijpte plan wordt gecontinueerd. Dus geen buitenlandse coach, maar wel clubtrainers. Ook een aantal jonge m.o.-ers krijgt de last te dragen van de training. Ondanks de niet al te roos- MELBOURNE, 30 nov. Fred Stolle heeft maandag geweigerd een contract als prof-tennisser te tekenen. Hij had een aanbod van 30.000 dollar 105.000) gekregen om zich voor twee Jaar In de rijen van de profs te scharen. Het aan bod werd hem reeds enkele weken ge leden door Frank Sedgman gedaan, maar h(j gaf toen al te verstaan dat hö het hoogstwaarschijnlijk zou afwij zen. Een definitieve beslissing zou hij geven na overleg met een accountant Stolle, die in het jaarlijkse Wlmble- don-toernooi reeds driemaal als tweede eindigde, waaraan hij zijn bijnaam „mr. runner-up" dankt, drooirft er nog steeds van om eenmaal de belangrijkste tennistitel in de wacht te slepen. BADEN BADEN, 30 nov. Afgevaar digden van sportbonden ln Frankrijk en West-Duitsland hebben zich tijdens een gezamenlijke zitting in Baden Baden unaniem uitgesproken voor het houden van Europese Spelen. De Franse delegatie stond onder lei ding van de minister voor Jeugd en sport, Maurice Herzog, en de Westduitso afvaardiging werd geleid door de pre sident van de Westduitse Sportbond. Willi Daume. De Europese Spelen, zoals deze wer den voorgesteld door Herzog, zouden steeds een jaar voor de Olympischs Spelen dienen plaats te vinden. „Teza men met de spelen van de andere con tinenten kunnen zij als een soort kwa lificatie-wedstrijden gelden voor ds Olympische Spelen," aldus verdedigde Herzog zijn voorstel. Als proef voor een dergelijk groot evenement zal in 1967 een grote ianden- wedstrijd ln twintig takken van sport tussen Frankrijk en West-Duitstland worden gehouden. MELBOURNE. 30 nov. Het elek trische scorebord van het tennis-stadion in Melbourne, waar de kampioenschap pen van Victoria worden gespeeld, kon het niet meer bijbenen. Het bord re gistreert games-cüfers tot 19, maar tijdens de herendubbelspelen van maan dag kwamen de cijfers in twee partijen boven dit getal uit, zodat de toeschou wers verder zelf moesten turven. Tom Okker kwam in de tweede ronde met zijn Chileense partner Patricio Rodrigues uit tegen Ken Fletcher (Hong Kong) en Warren Jacques (Australië). Na ruim drie uur tennis werd de partij wegens duisternis afgebroken bij de stand 68 2624 64 in het voordeel van FletcherJacques. Deze partij op het Centrecourt werd voorafgegaan door een partij uit de derde ronde, waarin Bowrey en Davidson (Austr.) met 2119 63 64 van de Amerikanen Richey en Fitzgibbon wonnen. Emerson en Stolle bereikten de vierde ronde door een zege op hun landgenoten Neale Fraeser en Mason met 6—4 63 6—2. Ashe en McManus wonnen met 7S 61 64 van de Australiërs Addison Decker ondanks het feit, dat Ashe ln de laatste set een voet verzwikte en de partij kreupel uitspeelde. AMSTERDAM, 30 nov. Er is een wijziging gekomen in de Nederlandse amateur-boksploeg, die vanavond in Groningen uitkomt tegen West-Duits land. De 21-jarige Amsterdamse mid dengewicht Joop Kruis vervangt vete raan Bob Bouhuizen. Ofschoon Krui» pas vijf partijen heeft gebokst, ver wierf hij zich de laatste maanden een reputatie als k.o.-specialist. Tegenstan der van de Amsterdammer is Wichert, internationaal militair kampioen 1965 in de middengewiohtklasse. 100 m ,200 m 400 i Kwalificatie-eis Europees Olympische Beste Europeaan voor Boedapest '66 kampioen '62 kampioen '64 in Tokio '64 1L7 ÏL8 Ï1A 11.6 24.4 23.5 23 23.1 57 53.4 52 52.2 800 m v«r*P ringen 80 horden hoogspringen speerwerpen discus kogel vijfkamp 2.09 2.02.8 2.01.1 2.01.1 6.38 6.76 6.76 11 10.6 10.5 10.5 1.68 1.83 1.90 1.90 50 54.93 60.54 60.54 50 56.91 57.27 57.27 15 18.55 18.14 18.14 4500 4833 5246 5246 Beste Nederlandse prestatie in '65 Corrie Bakker 11.7 Truus Cruiming 24.2 Lia Hinten 24.3 Hilda Slaman 24.4 Lydia Vonk 24.4 Hilda Slaman 53.7 Lia Hinten 54.7 Geesje Soesbeek 55.3 Janny van Eyck-Vos 56.1 Ilja Laman 56.9 Ilja Laman 2.04.6 Janny van Eyck-Vos 2.07.1 Corrie Bakker 6.23 Lia Hinten 10.8 Marjan Thomas 1.70 Henny de Bruyn 49.54 Esther Goedhart 48.34 Loes Boling 15.37 Marjan Thomas 4424 Lenz wil op binnenplaats Na afloop kreeg Lenz van oefen- meester Lesley Talbot waarderende woorden te incasseren. Die opinie sterkt hem in de hoop straks weer tot de vaste equipage van het vlaggeschip te mogen behoren. En dan het liefst op de plaats, die hem afgelopen zondag werd toegewezen. Niet dat hij daar mee koste wat kost de aan de enkel geblesseerde Josje Vonhof wil ver dringen. Uit eigen ervaring weet hij maar ai te goed, welke verschillen er ligigen tussen spelen in een eerste of een tweede elftal- Maar het is nu eenmaal een feit dat Lenz zich het meest thuis- voelt op een binnenplaats, in terugge trokken positie, vanwaar hij zich volop kan uitleven als spelopbouwer. „Bij Rapid heb ik vijf jaar activiteiten op het middenveld ontplooid. Dan voelde ik me echt in mijn element. Maar ja, als men mij in de ploeg een andere plaats toebedeelt zal ik, uiteraard, mijn uiterste best doen. me te handhaven. Dat is mijn plicht6. Lenz maakt er geen gehebn van dat er tussen spelen in het eerste en het tweede elftal een enorm verschil be de bal. Voorts benik altijd, echt onwil lekeurig, met mijn gedachten bij het eerste elftal. Dat zit er na eenmaal in. En dan blijft bovendien de omstandig heid bestaan dat het spelen aan de Jan van Galenstraat en dat in het Olym pisch Stadion niet met elkaar te verge lijken zijn. Natuurlijk heb ik me ook ln het tweede voor de volle honderd procent gegeven, al was het alleen maar om de verloren plaats in het eer ste te heroveren". De vrije maandag heeft Lenz benut om met Frits Flinkevleugel, Jan Jong bloed en enige supporters te gaan vis sen in de Wieringermeer. Voor hem een belevenis, omdat hij voor het eerst in zijn leven een hengel (met volledige uitrusting geleend van Flinkevleugel) in de handen hield- Huub Lenz is de kou in zijn botten nog niet helemaal kwijt. „Allemachtig, 's morgens om half vijf al opstaan. Als ik toen gewe ten had dat we zulk hondeweer zou den krijgen, had ik de uitnodiging be slist afgeslagen. We hebben met eens wat gevangen. Maar goed, het was toch wel een leuke belevenis, En onder be tere weersomstandigheden ben ik ze- kr weer van de partij". Een vraaggesprek met een profvoet baller mag dan nu en dan van het ge stelde onderwerp, zijn beroep, afwij ken, het duurt meestal niet lang, of de materie wordt weer aangesneden. De training. Huub Lenz is, evenals zijn collega's, van mening dat Talbot er werkelijk alles aan doet om de condi tie van zijn discipelen in optimale staat te brengen. „Hij neemt nu ook, sinds het overlijden van Chris Berger, de conditietraining voor zijn rekening, staat. „Het valt echt niet mee om in het tweede goed voor de dag te ko men. Je krijgt zo moeilijk een voet aan Ik kan u de verzekering geven dat we elke dag opnieuw bek-af zijn. Maar dat is nodig We beginnen nu steed» duidelijker te merken dat het beter gaat. Neem nu de wedstrijd van zon dag eens- We waren toch maar in staat om PSV in de laatste twintig minuten een hoog tempo op te leggen. Overigens vind ik dat de snelheid nog meer moet worden opgevoerd. Dat zal juist voor een slotfase, wanneer de tegenpartij leeggespeeld raakt, bijzonder belang rijk". Afgelopen zaterdag stond Lenz met zijn ploeggenoten voor de televisieca mera's van de KRO in Bellevue om daar voor het oog van matineuze kij kers, onder leiding van Anton Geesink, een nummer ochtendgymnastiek weg te geven. „Tfc moet bekennen, dat dat nog niet eens meeviel. We hebben ons echt ge amuseerd", aldus Lenz, die er meteeif op laat volgen voor de judo-reus een enorme bewondering te hebben. Het valt nu eigenlijk pas op dat DWS ook buiten het voetbalveld populariteit ge niet en al eens meer in de uitzen ding van Willem Duys. „Voor de vuist weg" in civiel op de beeldbuis is ge weest. Een „image" waar menige club veel voor over zou hebben

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9