Politieke beschouwingen in senaat Mr. Van Riel wekt emoties CH en AR willen spoedig een omroepwet G St.Nicolaas Feijenoordspeldjes in (kort) geding Bus met lift voor zieken en invaliden Knokken geblazen JUNGHANS ZentrA Teveel hooi Dravende inflatie Nog maar 3 dagers dan is het Help ons dieven vangenmevrouw COEN MOULIJN BUITEN SPEL Boekenweek 1966 uitgesteld Salarissen van Omroeppersoneel Langspeelplaat van Heerlijk Voetgangster bij oversteken gedood Zaak-Rottschaefer weer aangehouden mm.i de mooiste tijd Wegens huwelijk prinses Beatrix Kerstviering op Het Loo Hartelijk afscheid van A. Welling Brit uit Utrechts ziekenhuis gevlucht Wereldcongres KAJ in Bangkok PAGINA 7 Sups6™' aa: 9" initiaal: 10 Wi IBS»! Ü1 Zo mooi als deze hebben wij nog zesennegentig keukenklokken OSRAM Annie M. G. Schmidt en Leen Jongewaard (voorgrond) Conny Stuart en André van den Heuvel met de eerste exemplaren van de langspeelplaat eerlijk duurt het langst". stichting nederiandse vrijwilligers De Stichting Nederlandse Vrijwilligers, waarin samenwerken de Rijks overheid en vrijwel alle particuliere organisaties voor vrijwillige hulp verlening, biedt Nederlanders tussen 21 en 35 jaar de gelegenheid gedurende twee Jaar te helpen bij de opbouw van landen in ontwikke ling. Behalve over vakkennis en ervaring dient de vrijwilliger te be schikken over verantwoordelijkheidsgevoel, initiatief en doorzettings vermogen en een grote bereidheid zich aan te passen aan de plaatse lijke omstandigheden. Aan de uitzending gaat een opleiding van circa drie maanden vooraf. Voor India worden gevraagd: 8 leraressen lichamelijke opvoeding of sport- leraressen; 5 agrarisch geschoolden (landbouw en vee teelt) van middelbaar niveau. Voor Kameroen bestaat behoefte aan: S medisch en sociaal geschoolden (land- bouwhuishoudkundigen, huishoudkundigen en wijkverpleegsters). Voor de Philippijnen worden nog gezocht: 2 landbouwkundig Ingenieurs met speciali satie streekontwikkeling; 1 specialist landbouwkredietwezen en/of land bouweconoom (hogere landb. school e.d.); 1 veeteeltkundige; 1 zuiveltechnlcus. Voor Thailand worden gevraagd: 8 assistenten voor bodemonderzoek en bodemkartering (b.v. zojuist afgestudeerde fysisch-geografen, sociaal-geografen met bijvak bodemkunde en landbouwkundigen met ervaring bodemkunde). Jonge mensen die belangstelling hebben voor deze vorm van hulpverlening, waarbij de nadruk ligt op het overdragen van kennis en werkmethoden, worden uitgenodigd voor het verkrijgen van uitvoerige Inlichtingen de informatfestrook In te vullen en in een als brief gefrankeerde envelop te zenden aan: Stichting Nederlandse Vrijwilligers, Bezul- denhoutseweg 153, Den Haag, (tel. 070- 854300) Vakopleiding; O Leeftljd/Gehuwdfongehuwd: (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 1 dec. Bij de alge- gene politieke beschouwingen in de perste Kamer heeft de fractie-voorzit- er van de VVD, mi. H. van Riel, ver wanend gesproken over een on- oorzichüg omgaan met politieke emo- cnaliteiten. Zo sprekende, bedoelde hij enneljjk politieke emoties op te wek- e" 'dj degenen die hij kapittelde, «e heer Van Riel vond om te begin- "en. dat de heer Nederhorst in zijn be ende brief heeft getuigd van een ge- "elstekort jegens de rooms-katholieken J>°or zich in onheuse bewoordingen uit e laten over Luns en De Quay. Ziedaar n ernstige misgreep in de orde der fdddjonaliteit. „De rooms-katholieken nebben zo'n bejegening gezien hun hou- gfg in de Irene-fewestie niet verdiend." ~en ander staal van opdrijving der te genstellingen zag de beer Van Riel in ®en kop in Het Vrije Volk: „Paus heeft jS!* meer aan gezag ingeboet". Op de 21 P rust een ere-plicht om er voor te ~°fgen, dat de PvdA zich matigt in haar antiek op de heer De Quay. Ook tussen de ARP en de KVP zei 2® heer Van Riel animositeit te zien. Dit getwist tussen de regeringspartijen ?eht hij verontrustend en zelfs tegen ,s lands belang. Anderzijds vervult het nem met hoop voor de VVD. Zulk een verontrusting en zulk een hoop zijn ge voelens die zich in 's heren Van Riels innerlijk zeer wel met elkaar verdra gen., zo bleek uit zijn antwoord op een interruptie. Even was er een felle woordenwis seling met de minister president hie geflankeerd door bijna alle minis ters en staatssecretarissen achter de Regeringstafel gezeten was. De heer van Riel herhaalde zijn twijfel aan de gechiktheid van mr. Cals als minis ter-president. Hij acht hem een te .geprofileerde" persoonlijkheid, ver stoken van de placiditeit welke een minister-president zou moeten sieren. De heer Cals steekt volgens de heer van Riel ongunstig af bij zjjn voor gangers Beel, Drees, De Quay en Ma- rijnen, „die het op hun manier uitste kend hebben gedaan." De liberale senator zei, dat een flitsende ge dachtenwisseling tussen de heren Cals en Marijnen tijdens de algemene be schouwingen in de Tweede Kamer vermoedelijk een persoonlijke achter grond heeft gehad. Door mr. Cals uit gedaagd tot een letterlijk citeren van bedoelde gedachtenwisseling, las de heer Van Riel een passage uit de Handelingen voor, waarin enkele vriendelijk plagende opmerkingen van de heren Cals en Marijnen worden gereleveerd over de tijdsduur van hun respectieve antwoorden op de alge mene beschouwingen. De heer Cals gebaarde niets te begrijpen van de suggestie omtrent „persoonlijke ach tergronden." Niémand scheen het te begrijpen. De fractie-voorzitter van de eveneens oppositionele CHU, ir. M. A. Geuze, Vond het juist, dat de regering urgente taken heeft aangevat, maar achtte het tempo te hoog en vroeg zich af of er niet teveel hooi op de vork genomen is. Ook had hij graag een andere volg orde van prioriteiten gezien. Met name verweet hij het kabinet geen homogene conceptie van de wereldpolitiek te heb ben. De schaduwen op de samenwerking tussen PvdA en KVP achtte de heer Geuze niet afkomstig uit' de achterban van de KVP. Mensen als Schmelzer en Aalberse bevinden zich immers niet in öe achterban. Met nadruk zei de christelijk-histo- rische senator, dat de radio- en tele visie-kwestie vóór 1967 uit de wereld moet zijn. Hij sloot zich wat dat be treft geheel aan bij de fractie-leider van de AR in de Tweede Kamer heer Roolvink, die een soortgelijke op merking heeft gemaakt. Eenzelf de geluld kwam gisteren van de anti revolutionaire fractie-leider in de Se naat, dr. W. P. Berghuis. Deze vroeg of de omroepwet nog vóór 1 januari 1967 haar beslag zal krijgen. „De ra dio- en televisie-kwestie moet op de korst mogelijke termijn definitief wor den opgelost." De heer Berghuis zei overigens posi- ™ef tegenover het kabinet te staan. "Het indrukwekkende programma heeft globaal onze instemming. Blaar het moet dan wel realiseerbaar zijn zonder de volkshuishouding in gevaar te bren gen." Dr. Berghuis zei alleen maar te Tinnen lachen over het verwijt dat de Anti-Revolutionaire fractie in de Tweede Kamer het kabinet een stok tus sen de benen zou hebben gestoken bij net belastingdebat van vorige week. "at de anti-revolutionairen toen bij monde van de heer Kieft voorstonden, kwam juist overeen met wat het kabi net aanvankelijk beoogde voordat het met een gewijzigd dekkingsplan voor de dag was gekomen. De KVP-fractievoorzitter, H. M. van Lieshout, beleed zijn liefde voor het ka- binet-Marijnen, maar voegde er aan toe, Welwillend tegenover het nieuwe kabi net te staan. Hij verwacht over enige k WOORDRAADSEL 1. toondichter; 2. bed; 3. iets ontken nen; 4. verreweg het grootste deel; 5. geldhandelaar; 6. leidsel. Op de streepjes: oeververbinding, Welke deze maand in gebruik genomen Wordt. 2. 3. 4. 5. 6. Oplossing van 30 november Horizontaal: 1. zwijgplicht; 2 weverij. 3. anemonen; 4. Akron, Ofir; 5. jjuon, ent; 6. meningitis; 1. o.c., v.c., ott; y.,.,fczeem: finish; 9. de, eren. au; 10. memraap; li. Grodno, als. er.y„ertica?l: zwaarmoedig; 2. wenk ijveren, b.o.; 4. gemotiveerd; 5 n_? 2nceren: 6- "jn, nog, memo; 7. e.o.,io. tijd te kunnen zeggen, dat ook dit ka binet het vertrouwen van zijn fractie volledig heeft verdiend. Kennelijk doelend op de brief-Neder- horst, stelde hij niet zonder mildheid vast, dat sommige uitlatingen misschien niet beledigend bedoeld zijn maar zeker niet bevorderlijk zijn voor de goede verhoudingen. „Men moet er rekening mee houden, dat de politieke tegenstan der van heden de medestander van morgen kan zijn." Ir. H. Vos, fractie-voorzitter van de PvdA, was eveneens constructief. Mede gelet op de beslissing inzake de belas tingmaatregelen van vorige week, ont waarde hij voldoende samenhang in de regeringscombinatie om het werk voort te zetten. Hij vroeg zich af, of de re gering ook in 1967 over voldoende mid delen voor de gestelde taken zal be schikken. De rijksinkomsten zullen dan weliswaar met 300 miljoen stijgen in vergelijking met 1966, maar zou die stij ging opwegen tegen het effect van de dan intredende belastingverlaging? De heer Vos waarschuwde nadrukke lijk tegen inflatoire tendenzen. Hij merkte op, dat de sociale gevolgen van inflatie weliswaar worden ondervanger, door verhoging van de uitkeringen van de AOW en AWW, maar daarin liggen op zich zelf weer inflatoire tendenzen besloten. Hy drong er by de regering op aan de dravende inflatie tot een stap- (Advertentie) DE GAS AANSTEKER met wereldservice en volledige garantie In vele modellen en prijzen: 5,95/7.95/ 10.-/11.-/12.50/16.50 VOOR DE HANDEL: B.D.LEEFSMA NV, KERKSTR. 25, AMSTERDAM TEL. 23 50 47 - 2312 27 (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 1 dec. „U spreekt met de hoofdcommissaris van politie in Utrecht," kreeg een 60-jarige dame te horen. „Er komt straks een inspecteur uit Amsterdam met u praten over een dievenbende, die we ontmaskerd heb ben. Bjj een van hen hebben we een zakboekje gevonden, waarin de datum stond genoteerd, waarop bij u zou wor den ingebroken. Daarom komt straks de inspecteur by u, want we hebben ze nog niet allemaal te pakken." De te lefoon wordt op de haak gelegd. Even later wordt er bü de dame aan de deur gebeld. Er staat een man, die een soort legitimatiekaart laat zien en zegt, dat hij de inspecteur van de Amsterdamse politie is. „Mevrouw, u weet dat er bij u ingebroken wordt. Het lijkt ons het beste, dat u ons een portemonnaie met goed wat geld mee geeft, die we op een laboratorium la ten behandelen. Daarna moet u hem opvallend ergens neerleggen, op de ta fel bijvoorbeeld. In afwachting van de dief zal de politie zich verdekt opstel len." Mevrouw luisterde vol aandacht, vond het plan zo lewaad nog niet en gaf haar bezoeker een portemonnaie met 250 gulden mee. Ze zit nu echter al enige dagen op de terugkomst van de portemonnaie te wachten en heeft gistermiddag bij de Utrechtse politie, die nergens van wist. daarover ge klaagd. DEN HAAG, 1 dec. De Hoge Raad heeft dinsdag het arrest in de zaak van mevrouw Corinne Spier-Rottschaefer o\er de_ kwestie van arbeidsbemiddeling of arbeidsbegeleiding van fotomodellen andermaal aangehouden. De Hoge Raad zal thans op 11 .januari arrest wijzen. Aanvankelijk zou het college reeds op 19 oktober uitspraak doen, maar hel hield zjjn arrest toen aan tot vandaag. Mr. Ch. J. A. Moons, advocaat-gene raal bjj de Hoge Raad, concludeerde op 20 september tot vernietiging van het vonnis van de arrondissementsrecht bank te Amsterdam, waarbij mevrouw Spier, de vroegere miss World Corinne Rottschaefer, van rechtsvervolging werd ontslagen en tevens tot verwijzing van de zaak naar het gerechtshof in Amsterdam. Volgens mr. Moons' con clusie was het vonnis van de rechtbank onvoldoende gemotiveerd, in het bij zonder is niet duidelijk tot uiting ge komen wat de rechtbank verstaat on der arbeidsbemiddeling en arbeidsbege leiding. voets-tempo terug te brengen. De PSP'er A. G. van der Spek zette uitvoerig uiteen, waarom hij en zjjn politieke vrienden tegen de monarchie zijn. De monarchie is ondemocratisch, want zij is erfelijk, aldus de heer Van der Spek. Zij heet een symbool van een heid, maar ten eerste is dat een fic tie en ten tweede is die eenheid be trekkelijk. Hy laakte de „walgeiyke vormen", die de verering van de mo narch pleegt aan te nemen. „Monar chale uitspraken zyn op alle gebieden normatief." De situatie waarin leden van het koninkiyk huis verkeren, noem de hy onmenseiyk, omdat zy byvoor- beeld altüd obligaat geprezen worden om verstandeiyke begaafdheid en char me. Anders dan de Tweede Kamer het heeft gedaan hield de Eerste Kamer geen gemengde politieke en financiële algemene beschouwingen. Vlak vóór Kerstmis komen de financiële beschou wingen afzonderlek aan de beurt in samenhang met de belastingvoorstellen, die vorige week in de Tweede Kamer zyn aangenomen. (Advertentie) SSflSPPfPRIS U moet kunnen kiezen. Daarom maakt Junghans uurwerken in zo'n grote en smaakvolle verscheidenheid. Een daarvan is beslist de keukenklok die u zoekt. DEN HAAG, 1 dec. Valt de ver koop van karikaturen onder de Auteurs wet of zjjn dat geen persoonsafbeeldin gen? Dit was, afgezien van de finan ciële kant der zaak, de vraag die in kort geding namens veertien Feijen- oordspelers gisteren aan de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen-Élias, ter behandeling werd voorgelegd. De gedaagde in deze zaak was de heer J. J. Jacobl te Rijswijk, die kort voor de wedstrijd Feijenoord- Real Madrid de verkoop adverteerde van een unieke serie speldjes, twee se ries elk van veertien stuks, van spe lers en trainers van Feijenoord en Real Madrid zonder hiervoor hun toe stemming te hebben ontvangen. De se ries, bestaande uit speldjes met por tretten en namen van elke speler af zonderlijk, werden, zo adverteerde de man, tégen f 5 per serie te koop aan geboden. Mr. J. L. Janssen van Raay uit Rot terdam zette namens de spelers van Feyenoord uiteen dat inkomsten uit re clame tegenwoordig een normale bron van bijverdienste zjjn voor populaire artiesten en sportmensen. Voor de voet ballers heeft de KNVB daarom bepaal de regelingen getroffen, waarby o.m. toestemming van de vereniging ver eist is. De geportretteerde heeft een redelijk belang bü artikel 21 der Au teurswet, dat een verbod tot openbaar making zonder toestemming strafbaar stelt. Reeds enkele malen is hieruit een kort geding voortgevloeid. Afgezien van de vraag of hier werkeiyk sprake is van karikaturen, meende pleiter dat ook deze onder genoemd wetsartikel zijn begrepen. Onder portret moet wor den verstaan elke afbeelding waarop de gelaatstrekken zichtbaar zyn, want daaronder vallen ook gebeeldhouwde en geboetseerde afbeeldingen. Bo vendien werd hier nadrukkehjk de naam van de geportretteerde vermeld. Mr. dr. K. W. P. Klaassen uit Den Haag, optredend voor gedaagde, zei in de veronderstelling te hebben verkeerd dat deze zaak vrijwel was geregeld, waarom hy de president verzocht de verdere behandeling van de zaak twee weken uit te stellen voor de verdere afwerking. De president wees er even wel op dat zoiets thans niet meer mo gelijk is. Mr. Klaassen was vervolgens van mening dat volgens artikel 35 der Auteurswet naar zijn mening hieron der alleen gefotografeerde portretten vallen en dus geen karikaturen. Pleiter achtte het van groter belang dat de populariteit van de spelers wordt gediend dan dat ieder van hen b.v. 1000 gulden krijgt, waar het hier in feite om gaat. Coen Mouiyn staat in deze zaak buiten spel omdat hy zyn rechten reeds aan een andere firma heeft verkocht. Hoogstens is men aan een concept-contract toe, doch diverse belangryke onderdelen moeten nog worden geregeld. Het gaat hier om het financiële belang van de spelers aan wie gedaagde wel geld wil verdienen. Mr. Janssen van Raay deelde mede dat juist in deze dagen chocoladerepen worden verkocht met gratis Feyen- oordspeldjes, waartegen ook maatrege len zullen worden genomen. Pleiter ver zocht het verspreiden van bedoelde speldjes door Jacobi te verbieden. De Feyenoordspelers Eddie Pieters Graafland, Pieter Fransen, Cor Veld hoen, Coen Mouiyn en Henny Weering woonden de zitting by. Uitspraak 7 december. AMSTERDAM, 1 dec. De Commis sie voor de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) heeft be sloten de Boekenweek 1966, in verband met het huweiyk van prinses Beatrix waarvoor als datum 10 maart wordt genoemd en die oorspronkeiyk was vastgesteld van 5 tot en met 12 maart nu te houden van 26 maart tot en met 2 april. DEN HAAG 1 dec. Als landcom mandeur van de Johanniterorde in Ne derland heeft prins Bernhard hier gis teren deze orde aan het Nederlandsche Roode Kruis een autobus aangeboden, die geheel is ingericht voor het vervoer van invaliden of gewonden. De autobus kan zowel in vredestijd als by de bestrijding van rampen en in tijd van oorlog uitstekend dienst doen. De bus is geschikt voor het ver voer van 46 personen. Een deel van de zitplaatsen kan verwijderd worden, waardoor er plaats ontstaat voor tien invalidenwagentjes. Deze wagens kun nen „aan boord" genomen worden met behulp van een aan de achterzyde van de bus gemonteerde elektrisch aan gedreven lift. De bus biedt ook plaats aan liggende patiënten. APELDOORN, 1 dec. Op woensdag 22 december om vier uur viert het ko ninklijk gezin met het personeel op pa leis het Loo het kerstfeest. Voor deze kerstviering hebben koningin en prins uitgenodigd het personeel van het Loo en van de koninkiyke houtvesterijen Gortel Uddel, Niersen en Hoogsoeren. Voor de laatste maal werd er op het Loo het kerstfeest gevierd in 1962. BUSSUM, 1 dec. De AVRO begon gisteravond met een soort ledenwer vingsactie in het kader waarvan de in derdaad zeer charmante Elisabeth Mooy met een florissant bontmutsje op verschillende vaderlanders overrompe lende met de vraag wat zp nu wel van die omroep dachten. Nou, de een na de ander was even enthousiast. Een neer vond de AVRO „zó" (duim omhoog), e®n ander hield van de omroep ornaat nij „zo algemeen" was en er was ook een mevrouw die de AVRO aanhing omdat zy Ageeth Scherphuis „een persoonlijk heid" acht, wat natuuriyk zo 1S> of schoon zy (de mevrouw) uit haar ocn- tendblad allang geleerd zou kunnen heb ben dat zoiets nationaal en tegenwoor dig een „personality" heet.. Goed. Ver volgens kon men ook nog zien hoe drs. F. A. Hoogendyk verregend en wel het Catshuis in Den Haag binnenliep om een parlementair glaasje tonic te drin ken met minister-president Cals, maar voor de rest was het gisteren alleen maar knokken geblazen op het scherm. Wy zagen de handtastelqke Richard Boone in „Have gun, will travel en wy zagen verder Nederland tegen Duitsland („een zeer sterike boksna- tie", maar dat wisten wy al) vech ten. De prys voor de meest bloemige commentaar van het jaar moet onge- twüfeid naar Koen Verhoeff, die ik hoorde zeggen: „Het snuiven dat u misschien ook in uw huiskamers hoort, dames en heren, dat komt door het ademen van de boksers, zowel m als uit". Ook boksers schgnen per slot van rekening dus toch maar heel ge wone mensen te wezen, dat mag ik na deze aflevering van „Helpers weg... eerste ronde" wel concluderen. Knokwerk maar nog steeds geen knock-out zagen wij m geestelijke zin gesproken ook in „Interpellatie waarin drie journalisten mr. A. Zee- gers, een uiterst rechts man en vice- voorzitter van een Nederlandse C.D.U., Advertentie* attaqueerden naar aanleiding van het feit dat hy „Zo is het" o.m. een „gods- lasteriyk" en .onnationaal" program ma vond en die van mening was dat mede op die grond de NCRV eigeniyk alle bindingen met de VARA zou moeten verbreken. Ik vond het een uitermate warrige gedachtenwisseling. En ik houd van het spontane in dit soort zaken, maar een tikje discipline kan die spontaneï teit alleen maar meer fond geven. Nu was het zo dat allerlei in de driftige haast onbeantwoorde vragen het karak ter kregen van onweersproken aantijgin gen. Wat jammer was. H. Hn (ad int.) AMSTERDAM, 1 dec. Het hoofd bestuur van de Nederlandse Toonkunste- naarsbond heeft zich tot de Stichting van de Arbeid gericht met het verzoek op de kortst mogelijke termijn een be slissing te nemen ten aanzien van de salarisverhoging voor het radio- en tele- visiepersoneel. Met betrekking tot de CAO, waarin de secundaire arbeidsvoor waarden zpn geregeld, wqst de organisa tie er op dat de nieuwe voorstellen bui ten de NTB om zyn ingediend. De NTB, die contractparty van de NRU en NTS is, zal een eventuele goedkeuring van de CAO door de Stichting van de Arbeid beschouwen als een overtreding van de wet op de CAO. De NTB is echter be reid. aldus de brief, binnen 24 uur een beslissing te nemen over de voorstellen indien deze aan hem worden voorge- Namens de vakorganisaties, die be trokken zyn by de collectieve arbeids overeenkomst voor het omroepperso neel, is meegedeeld dat de Nederlandse Toonkunstenaarsbond al sinds enige ja ren geen partner meer is bü deze CAO. Nadat de NTB als lid van het NW was geroyeerd is de plaats aan de onder handelingstafel ingenomen door de Al gemene Bond van Kunstenaars, die by het NVV is aangesloten. De vakorganisaties meiken daarbij te vens op dat de bq de Stichting voor de Arbeid thans aanhangige voorstellen overigens geen betrekking hebben op de positie van uitvoerende kunstenaars, maar van het overige omroeppersoneel. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 1 dec. Tijdens een feesteiyke byeenkomst in de foyer van het Nieuwe de la Mar-theater heeft de directeur van de NV Phonogram, de heer J. Haslinghuis, gistermiddag de eerste langspeelplaten van de musical „Heeriyk duurt het langst" overhan digd aan de schrijfster Annie M. G. Schmidt, de componist Harry Bannink en de hoofdrolspelers Conny Stuart, An- dré v.d. Heuvel, Leen Jongewaard, Fred die Albeck en Winnifred Bosboom. De heer Haslinghuis zei te menen dat deze plaat evenals de My fair Lady-opname (70.000 exemplaren) een groot succes zou worden. „Wij heb ben in het verleden ook by minder suc cesvolle produkties als „The sound of music", „Oliver", „Stop the world" en „Free as air" nooit geaarzeld om daar van platen uit te brengen, maar wij vin den het wel leuk dat we nu eens een duidelijke bestseller kunnen lanceren", aldus Phonograms directeur. Bqna alle medewerkenden aan „Heerlijk duurt het langst" waren op de büeenkomst aanwezig. Het succes van de musical is nog steeds zeer groot. Avond na avond speelt men voor uitverkochte zalen en met name voor de weekends is lang van tevoren geen plaats meer te krqgen. Op deze langspeler (waarop alle succeslied jes uit de musical staan) komen wy binnenkort terug. DEN HAAG, 1 dec. De 58-jarige weduwe H. L. van der Water-Scholt- meijer is gisteren bij het oversteken van de Laan van Meerdervoort aangere den door een personenauto. De vrouw werd zo ernstig gewond dat zij aan het liegin van de avond in het ziekenhuis Zuidwal is overleden. AMSTERDAM, 1 dec. Gistermiddag heeft de heer A. Welling onder grote be langstelling afscheid genomen van col lega's en vrienden van de Tijd-Maas- bode en de Regionale bladen, met wie hy als redacteur en de laatste twee jaar als hoofdredacteur van de Regionale bladen heeft samengewerkt. Ttfdens een geanimeerde byeenkomst werden hem enige kosteiyke geschenken aangeboden. De heer Welling heeft vandaag zyn func tie van hoofdredacteur van de Katho lieke Illustratie aanvaard. (Advertentie) HORLOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT A (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 30 nov. Een 32-jarige Engelse militair die in Duitsland gele gerd is, nam gisteravond even na tien uur de vlucht uit het militair hospi taal aan de Springweg, waar hy we gens zyn overspannen toestand ver pleegd wordt. Hij sloeg zün bewaker neer en sprong door het raam. In ge- stichtskleding een blauw costuum met rode stropdas en op sokken, zocht hy zyn weg naar het Centraal Station, waar spoorwegpersoneel hem aantrof in de trein, die om 23.40 uur naar Lei den zou vertrekken. Het hoofdbureau van politie werd gewaarschuwd en vandaar is de man overgegeven aan de mare chaussee. BANGKOK, 1 dec. (KNP) Rond 250 gedelegeerden, afgevaardigden van de Katholieke Werkende Jongerenbewe ging uit 75 landen zqn gisteren hier be sprekingen begonnen over toekomstige activiteiten van de internationale KAJ. Het is de derde internationale byeen komst van de KAJ. Uit Nederland zün in Bangkok aanwezig de voorzitster van de KWJ, Tini Bakker en Willy Ver hoeven, aalmoezenier A. Meier,de in ternationaal penningmeester van de KAJ, Gerard van Bakel, en de Euro pese secretaris van de KAJ, Henk van Eekert. Het congres, dat vyftien dagen zal duren, heeft als algemeen onderwerp „De vrye tijd van de jonge arbeider In afzonderiyke studiegroepen wordt ge sproken over de situatie van de werken de jongeren in de bedrijven, het gezin en de samenleving. Hierover is in de hele wereld een onderzoek gehouden, waarvan de resultaten nader worden on derzocht. (Advertentie) O Naam; Beroep; Adres; 1228

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7