"-3 mpjÈj'i Wijzigingen in Tour-reglement Trainer Ernst Happel: „Martien van Vianen is op dit ogenblik nu eenmaal beter Voor voetballen heb ik geen belangstelling meer m Organisatie wedstrijden wereldtitel wielrennen Nederlands kansen voor '67 gestegen JAN JANSENTour meer open dan ooit Pellenaars: Voor gele trui-dragers geen verschil Anquetii: Gelukkig geen lange etappes Onbevreesd DWS reist naar ongeduldig T elstar Eef Dolman A.s. zondag 5 dec. de grote wedstrijd RC.H-de Baronie Na 1966 spoedig afschaffing van prof. landenteams Temming en Vonhof niet van de partij? in 't ziekenhuis A.D.O'S DUURSTE AANKOOP BUITENSPEL Teleurgesteld Full profccnfmct Jammer H i Grote cols D.W.S. Telstar Blauw Wit De Volewiickers Z.F.C. f.c. Zaanstreek Haarlem R.C.H. E.D.O. VRIJDAG 3 DECEMBER 1965 wmm PARIJS, 3 december. Het reglement voor de Ronde van Frankrijk in 1966 lieeft enige belangrijke wijzigingen ondergaan. Zo zullen geen bonificaties meer worden toegekend aan de winnaars van de etappe en de nummers twee. Er is besloten om niet meer de resul taten van een ploegentijd rit in te calculeren voor het individuele algemene klassement Het was in 1923 dat de schepper van de Ronde van Frankrijk, Henri Desgrange, de bonifica ties instelde (één minuut voor de winnaar van de etappe en 30 seconden voor de tweede aan komende) om de wegsprinters iets meer kansen te geven tegenover de klimmers, waardoor er een grotere rivaliteit zou ontstaan, terwijl de finale heviger zou worden betwist- [rrnnmiiiniiiiisimnimiiiiinnininnniniinininininffliniiniiniiininT (Van onze speciale verslaggever) GOUDA, 3 dec. ADO's duur ste aankoop, doelman Tonny Thie. (21), opgegroeid in de nabijheid van Gouda's niet altijd aange naam ruikende kaarsenfabriek, is het voetballen beu. De ener gieke pupil van ADO's wijsge rige voetbalonderwijzer Ernst Happel, die een belangrijk deel Van zijn opzienbarende carrière te danken heeft aan de toewijding Van Xerxes' furore oogstende sti mulator Bob Janse, geniet al di verse weken het twijfelachtige genoegen zich zondags een vrij man te voelen. Zijn moeizaam Veroverde plaats onder de lat van de Haagse ere-divisieclub wordt ingenomen door Martien van Vi nnen, de wispelturige, ervaring rijke doelman, die na de komst Van Tonny Thie als „reserve" Werd getipt. ütHI Bro.vTHLü De organisatoren menen thans dat in de moderne wielrennerij het verschil tussen de beste renners in enkele tientallen van secon den is uit te drukken. Het aanhouden van bonificaties zou daarom een te grote invloed kunnen hebben op het wedstrijdverloop, terwijl het aan de andere kant de bijzonder gevaarlijke massasprints in de hand werkt. De beslissing om de resultaten van de ploegentijdrit niet in het individuele algemene klassement te verwerken, is daarom gedaan dat zoals bij de Italiaan Motta in 1965 gebeurde een renner niet te veel ten achter zal worden gesteld, wanneer hij in een zwakke of niet geheel complete ploeg uitkomt. Voorts heeft men in tegenstelling tot andere jaren de Ronde van de Toekomst als start op 2 juli in Albi vastgesteld, zodat de amateurs op dezelfde dag in Parijs arriveren als hun grote broeders. De grote cols in de Ronde van Frankrijk liggen in deze volgorde: Aubisque tussen Bayonne en Pau, Mente en Portillon tussen Pau en Luchon, Croix de Fer, Telegraphe en Galibrier tussen Bourg d'Oisans en Briangon, Sestriere tussen Briancon en Turijn, de grote St. Bernard en La Forclaz tussen Ivrea en Chamonix en de Col du Grand Bois voor de finish in St. Etienne. nniniinniiiiimnnnniiiniiiiinmfiiiniiiiiniiniiiniiiiimimnmmmm Aanvang 2 uur (Breda) s Bonificaties vervallen voor etappe-winnaars T°n Thie geslagen! Een kortstondig teleurgesteld moment, dat hij bij de volgende aanvallen van zijn tegen- standers alweer snel was vergeten. Momenteel wordt Ton Thie hij ADO keer op keer verslage faHij., wordt al meer dan vijf wedstrijden buitenspel gelaten. Een situatie, die de Gouwenaar allerminst toejuicht. Ton Thie teleurgesteld Van de super-lenige doelman, die in *Ün glanzende Hermes-vorm een voor name schakel was in de opzienbarende ^eindsprint" van de Schiedammers (zij hieven meer dan twintig wedstrijden ongeslagen!) is niet veel meer over. De bezielende eerzucht, de grote opoffe ringsgezindheid en de koene vastbera denheid die de Goudse „panter" brach ten op liet niveau, dat niet lang voor franjes topclubs geheim bleef, hebben s'nds kort plaats gemaakt voor een op merkelijke ongeïnteresseerdheid. Op merkelijk, omdat Tonny Thie allerminst "et toppunt van zijn carrière heeft be reikt en hjj nog niet zo lang geleden 'e verstaan gaf boordevol ambities te ritten. Ton Thie, de speler, voor wie ADO niet minder dan een ton neertelde, is Momenteel diep teleurgesteld Toen hij °P een zomerse avond in juli van het Vorig jaar zijn handtekening plaatste °nder het contractdat ADO hem Voorhield, dacht hij dat zijn boontjes Oedopt waren. Ton Thie zou de „vas- te" doelman van ADO worden. En inderdaad, Ton Thie heeft het vo rig seizoen niet slecht geboerd bij ADO. Hij moest slechts drie wedstrij den zijn plaats in het eerste elftal af gaan. Een gevolg van een vingerbles- shre, die hij opliep tijdens de wedstrijd Jong Oranje—Dukla Praag. Omdat Thie de overige competitieduels in een ver dienstelijke vorm stak, had hij het het' Vorig seizoen uitstekend naar zijn zin O'i de Hagenaars. Niet in de laatste plaats ook, omdat hij na de transfer van Hermes DVS haar ADO financieel een aanzienlijk stapje vooruit had gemaakt. Zó zelfs, dat een van zijn grote verlangens in vervulling kon gaan: een hagelwitte, harder dan 150 km scheurende Fiat- sPort. Een pracht-car, die hem in nog 8een twintig minuten van het ADO-ter- L6lo naar zijn ouderlijke woning in Gouda brengt. .Aan het begin van dit seizoen bood PD0 Tonny Thie opnieuw een goed contract aan. Hij aarzelde. Hij eiste een lullprof-contract Een eis, waarop ADO *h®t inging. Tonny Thie trad daarna in onderhandeling met Ajax. De Amster- °a,h}rners gaven op het laatste moment rin oS de voorkeur aan de geroutineer de Y'.er Gerard Bals. Twee uur voor i sluiting van de zo opwindend ver- ïpPfn transfertijd parafeerde ADO's ta- hptïï doelman tot opluchting van "aagse .supporterslegioen toch nog net contract. in de eerste competitiewedstrijden verliep alles zoals verwacht werd. Tonny Thie bezette met veel bra voure zijn verantwoordelijke post in ADO's slagorde. Hij keepte redelijk. Tot een ongelukje Thie's illusies ab rupt versplinterde. In de bekerwed strijd tegen Fortuna-Vl. liep hij en kele gekneusde tenen op. Een niet zo érnstige blessure^ die dan ook voor spoedig genas. Maar toen ADO's voetbalvedette zijn plaats tussen de palen weer dacht in te nemen, versperde Martien van Vianen zijn weg. De ex-doelman van het eerste team had zich tijdens de afwezigheid van Thie opgeworpen als een verdienstelijk remplagant. Trainer Happel, die van het ADO-be- stuur carte blanche heeft bij de sa menstelling van het eerste elftal, voel de er niets voor om Vianen te vervan gen. Thie bleef eruit. Een beslissing, die hoewel Thie's vette contract nor maal wordt nagekomen, geen bevredi ging schenkt. Wel werd Ton Thie daar na nog in de bekerwedstrijd tegen Hol land Sport en in de ontmoeting tegen West Bromwich Albion gekozen, maar in de veelbetekenende competitiematches werd de Gouwenaar, die in de plaatse lijke derdeklasser Olympia nooit tot het eerste elftal wist door te dringen, niet opgesteld. Thie maakte zich hierover in het begin erg boos. „Ik lag er soms nachten wakker van," zegt hij nog wat gepikeerd. Naarmate Tonny Thie meer wedstrijden buiten het team werd ge laten, veranderde zijn woede echter in een „ach-wat-kan-mij-het-schelen" hou ding. „Ik doe er niets meer aan," hield hij zich voor. hetgeen niet inhield, dat hij zijn verplichte trainingen verwaar loosde. „Ik was er wel, maar met tegen zin." Een tegenzin, die hem in oktober ertoe bracht het bestuur van ADO te verzoeken zijn contract terug te sturen. Het Haagse voetbalcollege wees het verzoek echter van de hand. ..Jammer", was het enlgze antwoord van Tonny Thie, de speler, die het pres teerde om ln een periode van twee jaar semiprof voetbal zich op te werken tot Eddy Pieters Graaflands vervanger in de belangrijke interland Nederland Waar dat „jammer" op slaat, weten belangstellende fans van Tonny Thie in Gouda te vertellen. Zij mompelen, dat Tonny Thie zijn lesje heeft ge leerd uit de herrie bij ADO. „Hij werkt nu aan een tweede carrière", fluistert de man-in-de-straat. „Een zakelijke wel te verstaan." Een niet zo vreemde veronderstelling, want wanneer men in de feestelijk ver lichte straten rond het wereldbe roemde gotische stadhuis doolt, dan ontdekt men de populaire Tonny Thie gemakkelijk. Hij helpt tijdens de St.- Nicolaasdrukte in de slijterij van Peeters aan de Wijdstraat. Zó'n slij terij, die hij eens hoopt over te ne men! Of dat „eens" nog ver af ligt, hangt van zeer vele factoren af. Feit is, dat Tonny Thie zich nadruk kelijk heeft voorgenomen, dat wanneer hij zich in het zakenleven stort, hij be slist zijn voetbalcarrière beëindigt. „Een goede zakenman moet zijn aandacht nu eenmaal niet op twee punten concentre ren," is zijn oordeel. Terwijl hij dit zegt, is er geen spoortje eerzucht meer in Tonny Thie. Een eerzucht, die hem twee jaar geleden in volle mate was toebedeeld. Het voetballen interesseert me niet meer. Vroeger zou Ik bijvoor beeld nooit één wedstrijd overslaan, nu heb ik de laatste vijf a zes competitie wedstrijden van ADO zelfs niet eens ge zien. Ik geef er niets om." Ook zondag tegen MVV zal Tonny Thie er weer niet bij zijn. Trainer Happel heeft opnieuw Mar tien van Vianen boven Thie verkoren. Een besluit, dat de Oostenrijker gister avond als volgt toelichtte: „Tonny Thie is de laatste week ziek geweest. Hij heeft vandaag voor het eerst getraind. Hü is dus nog te zwak om in het eerste ibbbIhTfiïiM'fnliiiiï SmHK te worden opgesteld. Afgezien hiervan schaart. A is t ram er Hap pel ^het blijf ik echter Martien van Vianen op seitfk acht om een a recht dit te dit ogenblik als de beste keeper be- dan heeft hij van ons nei reent dit te schouwen," Een mening, waar achter doen. rpttvn zich ADO's voorzitter Choufour volledig HAlsS cru xonuxlN UlllilUUiiliillllllllllllllillllilllllllllllUI (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 3 dec. Krijgt Neder land in 1967 de organisatie van de wed strijden om de wereldkampioenschappen wielrennen toegewezen De kansen voor Nederland zijn sinds het kalender congres van de Internationale Wielren Unie (U-C.I.) te Zurich niet onbelang rijk gestegen. Dat verklaarde gisteren Arie van Vliet, vice-voorzitter van de prof-sectie van de UC.I., tijdens een bijeenkomst van de Amsterdamse sport pers. De toewijzing van desorganisatie voor 1967 valt op eeh spéciaal congres, 24 maart in Génève. Het gaat, zoals de za ken nu staan, tussen Nederland en Oost-Duitsland. Een nadeel voor de Oosbdui'tsens is ongetwijfeld dait in 1966 de kampioenswedstrijden in West-Duits- land zijn. Twee keer achtereen Duits land zouden de officials weieens iets te veel van „het goéde" kunnen vinden. „Bovendien". aldus Arie van Vliet, „dacht ik dat wij in, zoals dat heet, de wandelgangen wel het een en ander hebben bereikt". Vermoedelijk zeer snel zal voor de wedstrijd op de weg van de profesionais worden afgestapt van de formule der landenploegen en die van de merken- teams worden ingevoerd- Voor 1966 kan dat, zo is eerder ai uitgemaakt, niet meer. Het is echter niet onwaarschijn lijk dat de nieuwe formule in 1967 reeds wordt ingevoerd. Arie van Vliet deelde voorts nog mee. dat met te verwachten is dat oe K.N.W.U. d'it jaar reeds, in navolging van de splitsing op internationaal ni veau, zal ovengaan tot het formeren van een amateur en een prof-sectie. „Inter* nationaal is de splitsing geforceerd Het had een beetje weg van chantage door het Internationaal Olympisch Comité (I.O.C.) Als wij de profs en de amateurs ln september niet hadden ge scheiden, was het wielrennen geschrapt van het Olympische programma van Mexico 1968. Het zou, dacht ik. niet verstandig zijn nu in Nederland over haast te reageren- Internationaal is de nieuwe constellatie nog volop in ont wikkeling. Laten we even scherp toe kijken en afwachten hoe alles uitpakt". JAN JANSEN OSSENDRECHT, 3 dec. „Het blijft zo lang als liet breed is," dat was het antwoord van ex-we reldkampi oen en twee maal groene trui-winnaar naar Jan Jan sen, nadat hij had ver nomen, dat in de Tour 1965 geen bonificaties w «-«Hf meer zulten É*fe tSE? worden toe gekend. ..Ik kan misschien een of twee ritten winnen en dan krijg ik twee minuten bonificatie; wanneer je hel zo beziet zou dat nadelig voor mij zij"maar dat zelfde geldt voor een Jacques Anquetii. die kan een rit in de bergen winnen en in een tijdrit is liii onverslaanbaar. Ik moet zeggen dat er door deze maat regel nog meer leven in de Tour komt. Ik heb de etappes in de krant gelezen en gezien dat alle bergen als de Aubis que, de Portillon. de Croix de Eer. Te legraphe en Galibier er weer in zitten." „Er is geen sprake van dat cleze ron de op het lijf geschreven zou zijn van een Gimondi. een Anquetii of een Pou- lidor." meent Jan Jansen. ..Integendeel, de Tour 1966 is meer open dan ooit door het wegyallen van de bonificaties. Je kan er zo weinig van zeggen. De vorm moet er zijn. Er moet goed gere den worden. Je ploegmaten moeten je steunen. Er zijn zoveel factoren. Voor mij blijft het precies hetzelfde, ik ben wel blij dat de gevaarlijke massasprints vervallen. Vroeger was het alles of niets, ook als ik geen kans had, sprintte ik. nu zal ik, wanneer ik goed geklasseerd ben, mezelf niet meer in het gewoel wagen, want de bonificatie bestaat niet meer." over 100 km gezien hebben. Ik juich het niet toe dat de laatste individuele tijdrit zo dicht bij de fi naledag ligt. Ik zelf prefereer mi nimaal zo'n vier dagen voor de 14de juli." Overigens kwam Anquetii evenals Jan Jansen tot de conclusie dat de Ronde van Frankrijk een open ronde zou zijn die door iedereen, of de renner nu Anquetii, Poulidor, Jan Jansen of Gimondi heet, zou kun nen worden gewonnen. PARIJS. 3 dec. „Er blijft nog altijd 4000 km te rijden in deze Tour." Dat zei vijfvoudig tour winnaar Jaques Anquetii. „Voor mij is het mis schien nadelig dat de bonificaties wegvallen, maar ik constateer met vreugde dat de afstanden per etappe niet zo schrikbarend ANQUETIL groot zijn. Overi gens zou ik gaarne een tijdrit BREDA, 3 dec. Kees Pellenaars, de ploegleider van de Televizieren, dacht dat er niet zoveel invloed zou zijn. Natuurlijk waren de klimmers vroeger in 't y oordeel en daarom de instelling van de bonifica ties. Voor de man die op de gele trui rijdt, is er niet veel ver schil. Hij kreeg toch al t niet veel kans een rit te winnen. In het geval van Jan Jan sen, die dal hebben we verleden jaar wel ge zien er al tijd op uit is een rit te winnen, is het misschien wat nadelig. Kijk er 's. als hij drie ritten wint, dan scheelt dat drie minuten en dat is er nu niet bij. Voor Jacques Anquetii maakt het natuurlijk in de tijdritten verschil uit, want die wint hij allemaal. Dat wordt nu alle maal uitgesloten en dat zal de spanning ongetwijfeld ten goede komen," aldus Pellenaars. Advertentie PELLENAARS (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 3 dec. DWS is niet bevreesd voor Telstar. Integendeel zelfs. Maar dat de Amsterdamse ploeg met een aantal vraagtekens kampt, zit de pupillen van Solleveld toch niet erg lekker. Zó is Jos Vonhof nog niet ge heel hersteld van zijn enkelblessure, waardoor met geen enkele zekerheid kan gezegd worden dat hij zondag van de partij is. Is Vonhof niet beschik baar dan zal Huub Lenz de open plaats innemen. Een andere onzekerheid is het meespelen van Temming. Deze speler is al enige tijd uit vorm en de vraag is nog onopgelost of trainer Talbot niet een ander op zijn plaats zal prefereren. Voorlopig ziet 't ernaar uit, dat DWS in het veld komt met: Jongbloed, Flinkevleugel, Israel, Dijk stra, Pijlman, Vonhof (of dus Lenz), Burgers, Temming Geurtsen, Boo gaard en Rensenbrink. Telstar ontvangt DWS met open armen. Het is er vast van overtuigd, dat de Velsenaren evenals tegen Ajax en tegen Feyenoord ook in deze „topper' wel uit de voeten zullen komen. Tel star ging immers in beide duels met één punt verschil ten onder. Waarom zou het nu eens niet omgekeerd zijn? Een vergelijking met de opstelling van Telstar tegen Sparta en die van nu leert ons, dat de elftalcommissie expe rimenten heeft toegepast. Niet minder dan zeven spelers hebben van plaats gewisseld. Er is echter niemand uit het elftal gelaten. De opstelling van Tel star: Stuy, André, Kort. Althoff. Bak ker, Liptak, v. Wijk, Dikstaal, Carlos, v. Egmond, Clement. Blauw Wit, dat vorige week het on verdeeld genoegen had een zondag.ie vrij te zijn, zal ongetwijfeld op zijn tellen moeten passen voor Alkmaar, altijd een gevaarlijke tegenstander. De opstelling van Blauw Wit Is: Amama, Sparendam. Van Gardingen, Geestman, De Jong, Visser, Stapper, Waayenburg, Van der Gijp, Van Haarlem en Kra mer. Koster, die vorige week geblesseerd raakte, ls nog steeds niet zodanig ge nezen. dat hij zijn plaats in het team van de Volewijckers kan innemen. Hij wordt vervangen door Ellens. De Vole wijckers, dat zondag Sportclub Cam- buur bestrijdt, ziet er als volgt uit: Houtkoper, Adriaanse, Dirk de Kuyter. Schaft, De Vries, Ellens, Looyen, Fens, Engelsma, Reuser en Kick. Het redelijke veldspel van de ZFC'ers wordt maar slecht gehonoreerd in doelpunten. Vandaar dat in de voor hoede van de Zaners enkele „nieuwe" gezichten zijn te ontdekken. Zo komt er een kersverse linkervleugel in het veld, bestaande uit Wagendrever en De Vries, die overigens al vele malen hun partijtje in eerste team hebben meegespeeld. De formatie van ZFC be staat uit: Plekker, West, Molenaar, Van der Ban, Swarthoed, J. Brouwer, Veerman, Marijt, Van Meeteren, Wa gendrever en De Vries. Fe. Zaanstreek speelt thuis tegen PEC. Het schijnt dat de Zaanse vereniging niet helemaal onbloot is van zorgen. Er zijn blessures. Vandaar dat gister avond de opstelling van Fc. Zaan streek onbekend was. Haarlem vertrouwt op de gunstige re sultaten, die het de laatste weken heeft behaald. De triomf op Hermes (61) heeft de Haarlemmers hobrde- vol strijdvuur geblazen. Zondag zal in Dordrecht tegen DFC blijken met welk succes: Scharrlghuizen. Wen- tinck, J. Smit. Duvster. Koster. Beren- dregt, Bosdjjk. A. Smit, Couperus. Versluijs en Jonker. RCH ontvangt Baronie. De onsteïllng van de ploeg uit Heemstede luidt: Van der Meeren, Kroes, Honout. Na- nai, Koning, Koers. Hendriks, Cransz, Maslo, Euwes en Doesselaar. EDO kampt met problemen. De Haar lemse slagorde is in het bezit van een indrukwekkende ziekenlijst. Doelman Rekker en Joris staan beiden daarop. Bovendien heeft Krooder met weder zijds goedvinden zfln contract opge zegd. Door al deze veranderingen ziet EDO er zondag als volgt uit. wanneer het uitkomt tegen H<dmor>rtia 'r>5: Reelens. Dis'selköter, Nijman, Wit kamp, Berends. Hup. Van der Putten, Zoeteman. Slisser. Koek en Peters. ROTTERDAM, 3 dec. De Neder landse wielerkampioen bij de ama teurs Eef Dolman is donderdag in het Diaconessen-ziekenhuis te Rotterdam opgenomen. Dolman heeft, doordat de ingang van een van zijn neusgaten te nauw is, permanent last van ver koudheid. Daarom gebruikte hij on der andere de neusdruppels, die zo'n belangrijke rol speelden in het do- pingsonderzoek na het wegkampioen- schap van dit jaar. Om van dit euvel verlost te raken zal hij vrijdagmor gen een operatieve ingreep onder gaan. De operatie, die zal worden verricht door dr. Chr. C. Peters, ge schiedt mede op advies van de Vel- sense sportarts dr. Rolink, medisch adviseur van Dolman De Nederland se kampioen zal een zestal dagen in het ziekenhuis moeten blijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11