Bouwtechnische dienst van Haarlemmermeer heeft gefaald Verbouwing ambtswoning burgemeester kost aan gemeente ruim f 75.000 W ethoud wil schuldig nog niet jt uitspreken tm week-end weldaad' voor fijnproevers^ HOOIJ BUS is belangrijkste vervoermiddel in Haarlem Hoi, da'seen goed idee, moet u Vrijwillig gevormde reserve Narcissenkwekers willen 2 miljoen terug hebben van hun Productschap Winkelsluiting in Hillegoni Waterschappen vertragen niet de uitvoering van aardgasnet Trek van kampeerders naar Noordzeekust blijft toenemen top :orm meubelen Bijzondere hulp DUET A. Geers overleden Aardgas maandag in sector 6 Drie gewonden bij autobotsing Mr. Ledeboer secretaris ziekenfondsraad Kruising IJ weg met Kruiswea te gevaarlijk xWLONS fi uitsluitend verkrijgbaar bij VRIJDAG 3 DECEMBER 1965 PAGINA HOOFDDORP, 3 dec. De raadsleden van de gemeente Haar lemmermeer hebben gistermiddag tijdens het stevige debat over de ambtswoningen van de burge meester zowel de kool als de geit gespaard. De ambtswoning van burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester fungeerde als de kool en de gemeentelijke bouwtechnische dienst als de geit of liever als de zondebok. Het woord zonde of fout durfde de verantwoordelijke wethouder C. van Stam nog net niet uitspreken, om de verant woordelijke ambtenaren in kwes tie te sparen. Vele raadslieden waren de overtuiging toegedaan, dat het met die ambtswoning een nare en onverkwikkelijke zaak was. Omdat de verbouwing al in zo'n vergevorderd stadium van voltooiing was, dat geen weg te rug meer verantwoord was, haal de het voorstel van burgemeester en wethouders, om het onlangs gevoteerde verbouwingskrediet van 55.000 nog eens met 19.000 te verhogen, ondanks alles ruim de eindstreep. Slechts de heren Keijsers (VVD) en Lanser (CPN) zagen graag aangetekend dat zij tegen het voorstel waren. Zij voer den aan, dat de bouwtechnische dienst wel degelijk ernstige fou ten had gemaakt, door bij de eer ste begroting zaken over het hoofd te zien, die een bouwtechnicus nu eenmaal niet over het hoofd mag zien. Verscheidene andere raads leden staken heel voorzichtig een beschuldigende vinger uit naar de bouwtechnische dienst, maar zij lieten het bij de vermaning dat zoiets in het vervolg niet meer mag voorkomen. d® 8 beste merken wasmachines, combinaties en automaten staan KONINGINNEWEG 6 TEL. 14024 inruil mogelijk mmmm Postkantoor Aerdenhout De gemeenteraad van Haarlem mermeer is gistermiddag morrend akkoord gegaan met verhoging tot 75.000 van het verbouwings krediet ten behoeve van de ambts woning van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester. Het witte huis moet 16 december voor bewoning gereed zijn. Port van het huis Croft „full richruby",mannelijk 6.70 Vin Rose d'Anjou demi-sec schikt altijd, past bij elke etentje 3-90 f957 Mercurey a.e.*** rode j Bourgogne van klasse 7.75 het fijnproevers wijnhuis Dampende chocolademelk met slagroom: origineel en vurrukkullukf Hoogheemraadschap van Rijnland Eerste giften zijn binnen O officieel TOP-FORM adviseur spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart Wat is er eigenlijk aan de hand met de ambtswoning van mr. Dijckmeester, die eerst sinds 1 juli als eerste bur-; er van Haarlemmermeer optreedt? Bp et aanvaarden van zijn functie woonde zijn voorganger, burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Leiden, nog in het witte huis aan de Hoofdweg in Hoofddorp. Zijn huis in Leiden was nog niet gereed. Mr. Dijckmeester kreeg toen de tijdelijke status van pendelaar. Zijn gezin woont nog in zijn vroegere standplaats Zierikzee en hijzelf forenst door de week van Den Haag, waar zijn moeder woont, naar Hoofddorp en ver toeft slechts in de weekeinden in Zie rikzee. Bij de burgemeesterswisseling was aanvankelijk gedacht aan een nieu we ambtswoning. Zelfs na verdoorge- voerde versoberingen van het ontwerp kwam de woning nog veel te duur. Het plan werd bijgezet in het archief en besloten werd de woning van mr. Van der Willigen te verbouwen. De be groting van de verbtuwkosten werd op gezet, toen de familie Van der Willi gen het huis nog bewoonde. Dit was een der argumenten van wethouder Van Stam tegen het verwijt van de heren Keijsers en Lanser dat de bouwtechni sche dienst wel erg nochalant te werk was gegaan. In een bewoond huis kan je nu eenmaal zo'n grondig onderzoek niet instellen, vond de wethouder. In den der vorige raadsvergaderingen ging de raad akkoord met het voorstel een krediet van 55.000 beschikbaar te stel len om de ambtswoning met twee ka mers uit te breiden en daarenboven ver scheidene repareties en verbeteringen aan te brengen. Binnen de kortste ke ren stuitte de bouwtechnische dienst op allerlei onaangename verrassingen en de directeur moest naar het college met het verzoek een aanvullend krediet van 19.000 aan de raad te vragen. Hoe komt men aan die 19.000? De bestaande woning was niet onderheid ®n de bestaande fundering was niet berekend op de bijbouw. „Dat had de dienst kunnen en moeten weten." oor deelde de heer Keijsers. De heren Lan ser en Neering (PSP) vonden dat ook. Wethouder Van Stam gaf aarzelend toe. Dan waren er tegenvallers met de cen trale verwarmingsinstallatie. „Dat kwa °ok niet uit de lucht vallen." klonk de liberale aanval. Het leidingsstelsel van de waterleiding was slecht. De elek trische installatie was niet in orde. Rad de bouwtechnische dienst moeten sien." somde de liberale aanklager op. Wethouder Van stam had hiervan niet terug. Door het niet gefundeerd zijn van de bestaande woning moesten bijna -rv- - «"'«iwsggg (Advertentie) krouwels t iXWié Wggspsem alle muren die dienst doen als aanslui ting aan het nieuwe metselwerk te lood worden gebracht door middel van nieuw metselwerk. ,,U kunt mij niet wijsma ken dat de bouwtechnische dienst ver- schillen van achttien centimeter afwij king niet heeft gezien." Ook deze vin nige uithaal tegen de wethouder en de dienst werd matig gepareerd. Het debat begon heel vriendelijk. De heer Keijsers leidde zijn aanval heel vriendelijk in met de opmerking dat mr. Dijckmeester als persoon niet in het gevecht zou worden betrokken. Daarmee was iedereen het wel eens. Niet met de rest van de liberaal-communistische of- fensiepolitiek. ..De eerste begroting is niet met de nodige zurgvuldigheid opge steld." concludeerde de heer Keijsers. „Als we dat van tevoren geweten had den, zouden we een nieuwe ambtswo ning hebben gebauwd." De opmerkingen van de andere raads leden zijn nauwelijks vermeldenswaar dig. Het CHU-raadslid Van Beem ver telde, dat de bouwtechnische dienst wel meer voor onaangename verrassingen had gezorgd. De woorden van de heer Kamper (AR.) zetten helemaal geen zo den aan de dijk, daar het nog nooit is voorgekomen dat hij zijn fractiege noot wethouder Van Stam niet naar de mond heeft gepraat. Van de socialist Jongelie kwam geen verweer en van de katholiek Duwel evenmin. Wethouder Van Stam, in het dage lijks leven aannemer, begon zijn zwak ke verdediging met de opzienbarende verklaring, dat het ook B. en W. was tegengevallen. „Maar begrotingen zijn nu eenmaal altijd een riskante zaak." Hij gaf toe dat sommige onderdelen wat beter hadden moeten worden bekeken, maar een aantal zaken was nu eenmaal niet te zien dan na het moment van openbreken. „Maar straks komt, er een goed huis" troostte hij de raad. Niet echter de heer Keijsers. „Met een slech te fundering." vulde die aan. Wethou der drs. Coenen deed op de valreep nog een poging om het gezicht van het college te redden door te wijzen op het eerder afgewezen plan tot nieuwbouw. Het hele verhaal ging helaas als een nachtkaars uit. Openlijk uitgedaagd door de pacifist Neering om nu maar schuld te bekennen, hield wethouder Van Stam de beschermende hand boven het hoofd van de ambtenaren van de bouwtech nische dienst. „We hebben uit dit ge val onze les getrokken." merkte hij nog op. De aandrang uit de raad om de bouwtechnische dienst beter in de gaten te houden, vond maar heel bescheiden weerklank achter de tafel van het col lege. Het vertrouwen van de raad in deze dienst zou echter door een posi tieve belofte niet kunnen worden Her steld. HAARLEM, 3 dec. In de leeftijd van 84 jaar is overleden de heer A. Geers, een der werkers van het eerste uur van de katholieke bond van spoorwegperso neel Sint Raphael. Met recht kan hij worden betiteld als pionier van de katho lieke arbeiderbeweging. In zijn goede ja ren heefi de thans overledene gestre den voor erkenning en waardering van de werkende stand. Tot op hoge leef tijd is de heer Geers zijn beginselen trouw gebleven. De laatste jaren was hij zeer beperkt in zijn bewegingen, daar hij binnen moest blijven. Maar ook zijn kamer was steeds gevuld met papieren en do cumenten, waarmee hij bijna voortdu rend bezig was om op een of andere wjjze hulp te verlenen aan zijn mede mensen. in het bijzonder die van de voormalige K.A.B. Hij leverde de bond geschriften, waarop menig jonge wer ker jaloers kan zijn. De dood maakte een einde aan een werkzaam leven. AERDENHOUT, 3 dec. Met ingang van maandag zal de briefpostbestelling voor Aerdenhout werderoni van het bij kantoor ter plaatse uitgaan. Dit kantoor werd hiervoor ingrijpend verbouwd, waardoor een ruime en moderne bestel ling Aerdenhout vergt een inzet van tien personeelsleden, die niet ingnng van maandag worden overgeplaatst van Heemstede naar Aerdenhout. (Advertentie) Haarlem-centrum: Ged. O. Gr. hoek KI. Houtstraat 57, tel. 13676 Leidsevaart 132 hoek Leidsestr., tel. 17993 Italië- laan 202, tel. 20657 Schalkwijk: oost Amsterdamstr. 64, tel. 12612 noord en Kleverpark: Kleverparkweg 24,tel. 60997 Rijksstr.w. 8 bij Soendapl., tel. 51481 Rijksstr.w.242 bij J.Gijzenbrug tal. 56757/ Marsmanpl. 35. tel. 63301 Overveen Bloemend.w. 337 bij Zijlweg, tel. 15123 Zandvoort: Potgieterstr. 26, tel. 3913.. HAARLEM, 3 dec. In tegen stelling tot de oorspronkelijke ver wachting zal sector 6 toch op maan dag 6 december worden overgescha keld op aardgas. Dan komt het nieuwe gas in de huizen gelegen aan het Van der Banplein, De Ba- zellaan, Berlagelaan. Blauwplein. De Bordesplein, Kromhoutlaan. Van Loghemstraat, Van Noppenstraat, Prins Bernhardlaan, Prinses Bea- trixpiein, Sevenhuysenplein en Staalstraat. Om te voorkomen dat er stagnatie optreedt in de werk zaamheden alsmede in de aan- en afvoer van aardgastoestellen wordt de bewoners verzocht komende maandag zoveel mogelijk een der gezinsleden thuis te laten. Het be langrijkste is, dat in ieder geval tussen zeven en acht uur 's avonds iemand thuis is, daar dan de om schakeling van stadsgas naar aard- -gas een feit wordt. HAARLEM, 3 dec. De bus is verre weg het belangrijkste vervoermiddel bij het winkelbezoek in de Haarlemse bin nenstad. Van alle bezoekers, die met een of ander vervoermiddel naar de binnenstad komen om inkopen te doen, neemt 46 procent de bus. Dat is de opmerkelijke conclusie uit de winkel enquête die in opdracht van de NZH in maart van dit jaar werd gehouden in achttien winkels in het centrum. Uit de enquête blijkt tevens dat een gunsti ge situering van de bushaltes in het belang is van het gehele zakenleven in de binnenstad, omdat een verband blijkt tussen die haltes en het winkel bezoek en de directe omgeving. HAARLEM, 3 dec. Vanmorgen te gen zeven uur zijn op de hoek van de Eksterstraat en de V'ergierdeweg een personenauto en een bestelwagen met elkaar in botsing gekomen. Als gevolg van de aanrijding werden drie inzitten den van de bestelwagen gewond. Een van hen, de 24-jarige mangelster mej. J. M. uit Heemskerk, werd met rug klachten en een hersenschudding opge nomen in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. Het ongeval gebeurde doordal de bestelwagen geen voorrang verleen de. (Advertentie) LISSE. 3 dec. De narcissenkwe kers in de Bollenstreek willen de vrij willig bij het produktschap voor Sierge wassen gevormde reserve rium twee miljoen gulden terug hebben. Dat voorstel deed de heer Van der Hulst uit Hillegoni tijdens de gistermiddag in Lisse gegonden vergadering van de ver eniging „De Narcis". En hu kreeg vol doende steun van zijn vakgenoten om het bestuur te dwingen binnen enkele weken een nieuwe vergadering uit te schrijven om over het voorstel van de heer Van der Hulst te stemmen. Dat was gisteren niet mogelijk, omdat dat punt helemaal niet aan de orde was en niet op de agenda stond. De kwekers zijn verplicht voor moei lijke tijden bij het Productschap een gezamenlijke reserve te hebben van 136.000. „Daar kunnen we natuurlijk niet aankomen", aldus de heer Van der Hulst. „Maar we kunnen wel wat we vrijwillig bijeen gebracht hebben te rugeisen. Als we het daar laten staan, verdwijnt het straks in de algemene pot en kunnen we er naar fluiten. Ik heb altijd geleerd, dat je een dijk moet slui ten als de invloed van eb en vloed het minst merkbaar is; bij dood tij. Dat is het nu", aldus de heer Van der Hulst Voorzitter C. Westerbeek betwijfelde of het geld wel zo bij het Productschap opgevraagd kan worden. Hij moest zich echter neerleggen hij een besluit van de vergadering een nieuwe vergadering over dit onderwerp uit te schrijven. De vrijwillig gekweekte reserve van twee miljoen gulden is natuurlijk dub bel en dwars een speciale vergadering waard. Uitgesmeerd over het gemiddeld areaal van de laatste jaren, komt het bedrag, dat de kwekers mogelijk zul len terugkrijgen, op ongeveer 2,50 per roe. De narcissenkwekers zijn overigens dik tevreden over de handel en kweek in het voorbije seizoen. Voorzitter Westerbeek stak dat niet onder stoe len of banken. He handel in narcis sen was vlot en inzinkingen zoals bij andere hoofdgewassen kwamen bij de narcissen niet voor. Alle leverbare bollen waren aan het eind van het seizoen verkocht en van sommige variëteiten was er zelfs een tekort. Toch hebben de kwekers het niet gemakkelijk gehad dit jaar. Ir. H. van Os, directeur van de bloembollenkeu ringsdiensten, somde de moeilijkheden gisteren nog eens op. Hij legde vooral de nadruk op de toename van het aal- tjesziek. De narcissen bleken aange- HILLEGOM, 3 dec. B. en W. van Hillegoni stellen de gemeenteraad, die dinsdag 7 december in openbare ver gadering bijeenkomst, voor de winkel sluitingsverordening van de gemefente zodanig te wijzigen, dat Warenhuizen in plaats van op dinsdagmiddag op maan dagmorgen kunnen sluiten. Een desbe treffend advies hadden B. en W. ont vangen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland naar aan leiding van een verzoek van Hema. Aanleiding tot dat verzoek van Hema was de in werking treding van de ver ordening van het Hoofdbedrijfschap De tailhandel inzake de arbeidstijdverkor ting. Daarin is het aantal vrije dagen van het winkelpersoneel vastgelegd. Om daaraan te voldoen moet een rou leersysteem worden ontworpen, waarin een sluiting op dinsdagmiddag moeilijk past. B. en W. van Hillegom hebben over dit punt ook nog een advies gevraagd aan de Hillegomse middenstandsvereni gingen, maar die hebben geen direct antwoord gegeven op het concrete, ge argumenteerde voorstel van de Kamer van Koophandel. De Hillegomse winke liers benadrukten slechts, dat zij zelf voor sluiting op dinsdagmiddag zijn. B. en W. zien thans niet in, waarom voor warenhuizen, evenals voor bakkers en slagers, geen andere regeling dan voor de overige winkels kan gelden. tast door het tulpenstengelaaltje, die zich in niets onderscheidt van het nar- cissenaaltje. Ook het virusziek nam toe. Daartegenover stond een slechts geringe vorstsehade. BLOEMENDAAL, 3 dec. Met in gang van 1 januari 1966 is benoemd tot algemeen secretaris van de nieuwe Zie kenfondsraad de heer mr. V. L. Lede boer, wonende aan de dr. D. Bakker- laan te Bloemeiidaal, Hij was van 1 januari 1949 tot 15 april 1965 secreta ris van de oude Ziekenfondsraad; sedert half april van dit jaar is mr. Lede boer beiast met het waarnemen van het algemeen secretariaat van de bij de Ziekenfondswet ingestelde nieuwe Zie kenfondsraad. Mr. H. Jansen die in de zelfde periode van 1949 tot 1965 plaats vervangend secretaris van de oude Ziekenfondsraad was, wordt met ingang van 1 januari 1966 secretaris van de nieuwe Ziekenfondsraad. Mr. Jansen is in Amstelveen woonachtig. LEIDEN, 3 dec. De dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft tijdens een in het Gemeenlands- huis te Leiden gehouden vergadering stelling genomen tegen publikaties als zou de totstandkoming van het aard- gasnet in Nederland vertraging onder gaan door gebrek aan tijdige medewer king van de vergunning verlenende wa- terschapsorganen. In werkel-'ikheid vlei en deze vertragingen voort uit de om standigheid, dat het met de voorberei ding belaste Amerikaanse ingenieursbu reau onbekend was met de bijzondere, specifieke terreingesteldheid in de Hol landse poldergebieden. Door de. N.V. Gasunie zijn pas in een later stadium van de uitvoering van het aardgasnel waterbouwkundigen ingeschakeld. De dijkgraaf ging ook in op de kri tiek die de dijkgraaf van de Haarlem mermeerpolder onlangs in een vergade ring van de hoofdingelanden van de pol der op Rijnland heeft uitgeoefend naar aanleiding van het uitblijven van een vergunning voor een door de polder aan de Ringvaart onder Hillegom te stich ten gemaal. De dijkgraaf wees erop, dat Rijnland toen het met het plan werd geconfronteerd, ernstig bevreesd was voor een niet aanvaardbaar zoutbezwaar op Rijnlands boezem ter plaatse, met name gelet op de belangen van de bol- lenkwekers in de aangrenzende Bollen streek. De consequenties van de bouw van een gemaal moeten, aldus de dijk graaf, derhalve diepgaande worden on derzocht. Er is geen sprake van dat w;j niet met voortvarendheid hebben gehandeld", zei hij. HAARLEM, 3. DEC. 8 Noord-Holland is een van de belangrijkste kampeer- provincies van ons land. En de ver wachting Is gerechtvaardigd dat de trek naar de Noordzee kost behalve abso luut ook nog relatief zal toenemen. Dat is de conclusie die kan worden opgemaakt uit een rapport dat is opge steld uoor de provinciale raad van Noord Holland en dat de sociaal hy giënische aspecten van het kamperen in deze provincie behandeld. Het kamperen heeft zich ontwikkeld van een in het begin der twintigste eeuw bedreven sport tot een bezigheid die thans twee miljoen beoefenaren kent. Over 25 jaar zal het aantal Ne derlandse kampeerder zeker zijn toege nomen tot 3 a 4 miljoen. Het rapport heeft een waarschuwende vinger in de richting van de kampeer der die in zijn vakantie ook de techni sche hygiënische voorzieningen de rug toekeert, die hem in het dagelijks leven behoedt voor een groot aantal besmet tingen. „Een goede hygiënische voor lichting in bet kamp en doelmatige technisehe-hygiënische voorzieningen zijn beide elemetaire voorwaarden voor liet hooghouden van het hygiënisch peil van het kamperen." Uit een ingesteld onderzoek is geble ken dat de kampeerhygiëne in Noord Holland op vele plaatsen min of meer ernstige tekortkomingen vertoont. Ver vuilde toiletten worden niet doorge spoeld en afvalemmers werden dikwijls met weinig zorgvuldigheid behandeld, tergevolge waarvan de omgeving ver vuild raakte. Bij de commissie die het onderzoek uitvoerde bestond de in druk dat in geval van overbezetting van de kampeerterreinen er alras een tekort aan wasgelegenheden zal ont staan. Het is waarschijnlijk dat binnen kort een kampeerwet minimumeisen op hygiënisch gebied zal gaan stellen aan de kampeergelegenheden. Toch blijft de taak van de gemeente ten aanzien van het kamperen zeer belangrijk. Ook meent de commissie, dat in het Noordhollandse kustgebied niet of nau welijks plaats is voor terreinen, welke toegankelijk zijn voor paspoorthouders. De ervaring heeft geleerd, dat deze door hun eenvoudige opzet en sanitaire voorziening meestal zeer kwetsbare ter reinen aan de kust niet meer aan hun oorspronkelijke opzet voldoen en al evenzeer als de „gewone" kampeerge legenheden waterleiding, wasgelegenhe den en toiletten met waterspoeling be hoeven. (Advertentie) JflRfek De eerste giften voor de actie ..Bijzondere Hulp" zijn binnen. Misschien hebt u het nu te druk met rijmen en dichten. Maar denk in die feestelijke uren van het komende weekeinde toch eens aan de velen, die in nood verkeren. Er zijn nog ge zinnen, bij wie Sinterklaas heel zui nigjes aan moet doen. De etalages liggen te pronken en te schitteren, maar niet iedereen kan zo maar bin nenstappen om met een royaal ge baar zijn inkopen te doen. Daarom, maak u nu een royaal ge baar. Verras het comité „Bijzondere Hulp" met een gift. Het zal op zijn beurt zorgen, dat anderen, die dringend geholpen moeten worden, verrast worden. Wie voor Sinterklaas speelt, is de gelukkigste mens ter we reld. Laat u die kans niet ontgaan. U kunt uw giften overmaken op gironummer 14 34 80 van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding „Bijzondere Hulp". Ook kunt u uw bijdragen afgeven aan het bureau van onze courant: Smedestraat 5, Haarlem. HOOFDDORP, 3 dec. In de me morie van antwoord op de begroting van de gemeente Haarlemmermeer voor 1966 spreken burgemeester en wet houders hun ongerustheid uit over de gevaarlijke verkeerssituatie bij de krui sing van de IJ weg niet de Kruisweg. Zij stelten zich op het standpunt, dat de gevaarsoorzaken minder gelegen zijn in het ontbreken van uitzicht dan in de omstandigheid dat de rijbaan van de Kruisweg daar niet ruim genoeg is. Afbuigend verkeer hindert bij dit kruis punt het achteropkomende verkeer. Het is niet mogelijk om komende van de IJweg in twee etappen de rijbaan van de Kruisweg te kruisen of de verst gelegen rijbaan op te rijden. Het col lege heeft reeds verscheidene malen bij het provinciaal bestuur aangedron gen op verbetering van dit kruispunt en van andere soortgelijke kruisingen in de Kruiswegt Burgemeester en wethou ders bepleiten voor dit kruispunt een rijbaanverdubbeling met een behoorlijk brede wachtstrook tussen de rijbanen. Het provinciale bestuur schijnt voorlo pig niet te beschikken over de hier voor nodige geldmiddelen. Ook verbe tering van de verlichting van dit kruis punt achten zij noodzakelijk. (Advertentie) INTERIEURVERZORGING Bartel jorisstraat 13-17 HAARLEM. 's Maandags de gehele dag gesloten. Nog twee dagen en het is zover. De pakjes stapelen zich al op. Voor Kort weg hebben wij geen verrassingen. Alleen maar gewoon nieuws. Maar het is de moeite waard. De afdeling Haarlem van de Neder landse Bond van Gepensioneerden houdt donderdag 9 december zijn le denvergadering in de Hildebrandzaal, 's middags om half drie. In de pauze biedt de Bond een kopje koffie aan. Attentie voor toneelgroep Centrum. Zaterdag 11 december in de Haarlemse stadsschouwburg de première van „Dwaallicht", geschreven door Leonard Kingston. Medewerkenden Sara Hey- blom, Els van Rooden, Jules Hamel, Peter Aryans en Hidde Maas. Broes Hartman heeft de regie. Voor de liefhebbers: gisteren is een beknopte gids verschenen voor het Mi- neralogisch Paleontologisch Kabinet van Teylers Museum. Het boekje is veel boeiender en interessanter dan de titel zou doen vermoeden. In Zandvoort wordt nog steeds ge bouwd. De vorige maand kwamen daar twaalf woningen gereed. Thans zijn er nog 311 woningen in aanbouw. Onze correspondent heeft ze geteld. De Noordwjjkse politie gaat weer kijkdag houden. Zaterdag 4 december vanaf 's morgens 10 uur tot 's mid dags 4 uur zijn in het voormalige po litiebureau aan de Voorstraat gevonden rjjwielen, bromfietsen, kinderfietsen en autosteps te bezichtigen. Misschien is er een verrassing voor u bij. De tentoonstelling van tekeningen en schilderijen van Jan Makkes in de Wey- man te Santpoort is verlengd. Gratis toegang, iedere dag van tien uur 'smor- gens tot zes uur 's middags. Op zondag wordt niet opengedaan. Dinsdagmiddag gaat de Haarlemse gemeenteraad om twee uur met de be handeling van de begroting beginnen. Onze notabelen vonden het verstandi ger te wachten, tot Sinterklaas wc vertrokken was. O, die politiek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3