1 Crescendo Hillegom 35 jaar Wel verhoging bij de Buizen gieterij V oorhout krijgt dorpsplein Opening gebouw Zang en Vriendschap Politie grijpt dakhaas Slecht weer surprise voor hockeyers uw matras Klarenhof kampioen kla ver jassen E' World Press Photo Bollengezin eindelijk compleet Bloemist uit Zaandijk op randje van meineed HOOGOVENS VOORZIET STILSTAND IN GROEI VAN DE PRODVKTIE Bijeenkomsten in Lisse Waterpolo Competitie Volleyen in Krelagehuis Winterserie Jan Passtoors Keuring in Krelagehuis Als getuige voor politierechter L/l Haarlem en omgeving Boeke en Huidekopers wijkt niet veel af Ongunstige afzet Leden ver gaderin g Bloembollencultuur Haarlems matrassenhuis 1 DINSDAG 7 DECEMBER 1965 PAGINA 4 Films Muziek Toneel T entoonstellingen Hillegom Noord wijk Leiden o te dun of versleten laat Ket ons even weten profheer van onze inruilactie 10,tot 25,voor uw oude spiraa' of ledikant. ÜSÜSÜÜÜSÜSÜÜÜÜÜÜÜÜSÜIIÜüiiiiiiiiiü l en door haar kinderen om ringde Vietnamese vrouw, tot over het middel in het water, haar jongste zoontje in de arm geklemd, terwijl ze half zwemmend probeert te vluchten voor het oorlogsgeweld. Dit beeld, dat veel zegt over wat oor log betekent, is te zien op World Press Photo, de internationale tentoonstelling van persfoto's die 10 december door prins Bernhard in Den Haag wordt geopend. In 1966 weinig staal meer dan HILLEGOM, dec. De Katholieke muziekkapel „Crscendo" bestaat in ja nuari vijfendertig: jaar. Het ligjt in de bedoeling bij gelegenheid van dit ju bileum het korps een bedrag in geld te geven om dertig uniformen te ver nieuwen en een aantal muziekinstru menten te kunnen aanschaffen. In een comité van aanbeveling heb ben zitting genomen de burgemeester en de beide wethouders van Hillegom en de pastoors van de beide parochies en in een werkcomité namen zitting de heren J. Witteman, F. R. Out, J.M. Schrama, P. G. van der Voort, A. Schulte-Kuperjans, J. J. Kok, P. L G. van Lierop, N. C. Vreenegoor en A. Kraan. In deze week wordt via een bliksemactie getracht de benodigde 11.000,- bijeen te krijgen. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.1J uur: Die vrouwtjes, 18 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Bedreigde meisjes, 18 jaar. Dinsdag: 8 uur. LIDO Dagelijks 2 en 8 uur: My Fair Lady, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2 en 8 uur: Lord Jim, 14 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Inspecteur Coplan gebruikt geweld, 14 jaar. ROXY. t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: De hel van Tarawa, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur, En de man die kiest een vrouw, 18 jaar. MINERVA, t/m woensdag 7.15 uur: D'r moet nu maar eens getrouwd worden, a 1. Wo.-midd. 2.30 uur: De leeuwendoders, a.l. Dinsdag 7 december Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door het N. Ph. O. o.l.v. Alberto Bolet. m.m.v. Jorge Bolet. piano. Dinsdag 7 december Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Co- medie met „Niet als bewijs toegelaten" van John Osborne. In de hoofdrollen: Bob de Lange en Allard van der Scheer. Woensdag 8 december Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Co- medie met „Niet als bewijs toegelaten" van John Osborne. In de hoofdrollen: Bob de Lange en Allard van der Scheer. Frans Halsmuseum. (Gr Heiligland 82) Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school, de Haarlemse school van de lSe tot en met de 19e eeuw waaronder Hals meester werken Dagelijks, behalve zondag geopend van 10 17 uur Prentencabinet: Keuze uit eigen verzame ling. Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon.- en feestdagen van 2 5 uur. Cruqulus Museum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dagelijks van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondags van 1 5 uur Teyler Museum, Spaarne 18: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103: Het voormalige woonbuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon.- en feestdagen van 2 5 uur Museum het Huls van Looy, Kleine Hout weg 103: Dagelijks van 10 17 uur. Zondag van 15 uur. Van 10 dec. - 9 januari: Ex positie van werken van de vereniging „Kunst Zij Ons Doel". Vishal. Grote Markt: Dagelijks van 10 17 uur, zondag van 1 5 uur: Expositie van moderne kunst uit eigen bezit (t/m 12 dec.) Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1: Dagelijks geopend van 10 6 uur en van 8—12 uur. Maand december: Expositie van tekeningen van Jo KUngers Kunstcentrum „De Ark". Hw Heiligland Dagelijks van 10 8 uur, dinsdag gesloten Van 5 dec. tot 2 januari: Expositie van tekeningen en grafiek van Helmuth Heystek 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken Dag (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur Artlflcla, Binnenweg 95. Maandag t/m vrijdag van 9.30 18.00 uur: Expositie van tekeningen van H L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Hofte (tot 9 december) FILMS: CITY-THEATER. Dinsdag en woensdag 8 uur: The Goldrush, alle leeftijden. FILMS: ROY AL-THEATER. Dinsdag en woensdag 8 uur: Jouw beurt schatje, 14 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Sergeants 3, 14 jaar. LIDO Dagelijks 2.30 en 8 uur: My Fair Lady. alle leeftijden. LUXOR Dagelijks 2.30 en 8 uur: De tijgerkat, 14 jaar. Wo. 2.30, 7, 9.15 uur: Vrouwen verdwijnen 18 jaar. STUDIO Dagelijks 2.30, 1 en 9.15 uur: Gisteren, vandaag en morgen. 18 laar REX Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: De avonturier van de Goudkust. 14 jaar TRIANON Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur: I Tabu, 18 Jaar TENTOON STELL1N GEN Gemeentelijk Museum de „Lakenhal" Oude Singel 28 Geopend dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. Tot 13 december: „Nederlandse kring van tekenaars". m vorige jaren IJMUIDEN, 7 dec. Volgens de tinstaalfabriek zal op 8 december weer iiiTa tiifi ffolPilon onffocfhlil» nr>s\<v—i.1 enige tijd geleden opgestelde prognose zal de staalproduktie in 1966 slechts weinig hoger zijn dan die van 1965, die globaal 2,8 miljoen ton zal bedragen (in 1964 werd 2,3 miljoen ton geproduceerd) De produktie van de Buizengieterij zal in 1966 worden verhoogd tot een niveau van 30.500 ton, mits het hier voor noodzakelijke personeel tijdig kan worden aangetrokken, ven met pellets bij de Hoogovens zullen De proeven met pellets bij de Hoog ovens zullen in 1966 worden voortgezet, waartoe getracht zal worden enkele soorten pellets te kopen. Een pelletproef bij Hoogoven 2 is onbevredigend verlopen. waar door de produktiegang van deze hoog oven werd verstoord. Onlangs heeft hoogoven 5 enkele dagen stilge staan voor het opspuiten van het met selwerk vlak onder de slagring. De hoogoven is thans weer volledig in pro duktie. De vijfde staaloven van de mar- OORHOUT, 7 dec. Op vrijdag 10 december komt de gemeenteraad van Voorhout in openbare vergadering bij een. De leden zal dan gevraagd wor den een bedrag van 120.000 beschik baar te stellen voor de aaanleg van een dorpsplein in de gemeente. De op pervlakte van dit plan beslaat 13000 m2 eigendom van de gemeente is. De resterende grond moet op korte termijn via een minnelijke schikking worden verkregen, zoniet dan zal de onteige ningsprocedure worden voortgezet. De oppervlakte van het plein zelf zal te zijnertijd ruim 3000 m2 groot zijn. De verharding zal bestaan uit een te gelbestrating welke in de vorm van een bepaald patroon zal worden uitge voerd. Voor het plein zal een ruime parkeerhaven worden aangebracht, terwyl langs de Linnaeuslaan een par- keerstrook is geprojecteerd. De werk zaamheden zullen in twee gedeelten worden uitgevoerd. LISSE, 7 dec. Vanavond is de jaarvergadering van de afdeüng Lisse van de Nederlandse katholieke bond van werknemers in de agrarische bedrijfs takken Sint Deus Dedit. De bijeenkomst begint om acht uur in het K.N.V -ee- bouw. 6 Vanavond op hetzelfde tijdstip begint m Salvatori de vergadering van de pluimvee- en konijnenfokvereniging Lis- se en omstreken. De vrouwen van de land- en tuin- bouwvrouwenorganisatie hebben ook al vanavond een Sint Nicolaasfeest met wedstrijden in restaurant Morgenzon in de Engel. Het begint om acht uur De afdeling Lisse van Philatelica vergadert vanavond om acht uur in de Witte Zwaan. De afdeling Lisse van de Nederland se christelijke bedrijfsbond houdt mor genmiddag een filmbijeenkomst voor de kinderen. De ouderen krijgen om acht uur een filmavond. Morgenavond houdt de dorpsraad van Lisserbroek een klaverjasbijeenkomst in gebouw Contact. Het begint om acht uur. HAARLEM, dee. Het was zater dag voor de waterpolo-competitie, kring Haarlem, een rustige avond daar Sint Nicolaas het Sportfondsenbad In beslag had genomen. In de afgelopen week zijn er wel enige wedstrijden gespeeld met als resultaat: afdeling meisjes: VZV HPC 0-7. HEREN: derde klasse: HVGB 3—HPC 3 4-3. Vierde klasse: VZV 2—HPC 4 5-2. In afdeling II van de centrale winter competitie KNZB resulteerden de wed strijden: SVH 1Rotterdam 1 12-5; Rot terdam 1—Sleutelstad 1 6-1: GZC 1— Merwede 1 10-3; HPC 1DJK 1 6-11. Met deze uitslagen is de stand: GZC 1 DJK 1 Nereus 1 Esca 1 LZC 1 SVH 1 Sleutelstad 1 UZSC 1 HPC 1 Rotterdam 1 Neptunus 1 (za.) Merwede 1 4 1 0 9 42 21 4 0 0 8 35 17 3 0 I 6 23 9 3 0 1 6 26 19 3 0 1 6 16 14 2 1 1 5 26 19 2 0 3 4 14 19 1 0 3 2 25 25 1 0 3 2 20 26 1 0 4 2 23 33 1 0 3 2 14 33 0 0 5 0 31 42 HAARLEM, 7 dec. De directie der Koninklijke Handelmaatschappij v/h Boeke en Huidekoper deelt mee, dat de omzet in het per 31 oktober afgeslo ten boekjaar 1964-1965 een geringe stij ging heeft vertoond in vergelijking tot het bij uitstek gunstige boekjaar 1963- 1964. Ondanks de gestegen exploitatie kosten zullen de resultaten naar alle waarschijnlijkheid niet veel afwijken van die van het vorige boekjaar. (De winst over het boekjaar 1963-1964 nam toe tot 512.894 (488.437). Het dividend werd toen verhoogd tot 12Vj (12) procent). in bedrijf worden gesteld. Af en toe worden thans schepen voor het laden of lossen doorgezonden naar Amsterdam. Wat betreft het lossen vindt dit zijn oorzaak in een tekort aan opslagcapaciteit; bij het laden ligt de oorzaak in een tekort aan kraan- capaciteit; grote schepen kunnen name lijk niet in de binnenhaven worden ge laden en de Kranen van de buitenhaven zijn niet ingericht voor het laden van studiegoederen. Het laden in de bui tenhaven wordt daardoor tijdrovend, hetgeen de wachttijden voor de sche pen te lang kan maken. De weinig gunstige situatie op de afzetmarkten spitst zich thans toe bij de afzet van koudgewalste pro- dukten. Het produktenniveau in de koudbandwalserij ligt hierdoor bene den de aanvankljjke geplande 16.000 ton per week. Ook hebben de stakingen in de En gelse automobielindustrie een ongunsti ge invloed op de afzet gehad. De warmbandwalserij is volbezet, mede doordat op voorraad wordt geprodu ceerd. De vertinnerü produceert even eens volgens plan. De walserij voor dikke plaat werkt echter nog niet ge heel volbelast. Onlangs is besloten met ingang van 1 februari 1966 de produktie met de Siemens-martin-oven van DEMKA te HAARLEM, 6 dec. Vrijdagavond opent de burgemeester van Haarlem, mr. O.P.F.M. Cremers, het gerestau reerde gebouw van de koninklijke lie dertafel Zand en Vriendschap aan de Jansstraat 74. Mr. Cremers. die ere voorzitter is van Zang en Vriendschap, komt vrijdagavond met een geschenk dat hijzelf zal onthullen. HAARLEM, 7 dec. De politie heeft gisteravond een dakhaas gegrepen in een tuin achter de huizen van de Kruis straat. De man, de twintigjarige HAARc LEMSE BOLW VA P. de YV., dacht ken nelijk dat hij ongestoord zijn gang zou kunnen gaan, daar men hem wel voor Zwarte Piet zou aanzien. De buren ble ken beter bij hun positieven. Toen zij de verdachte figuur ontwaarden, waar schuwden zij de politie die de bouw vakker in de kraag greep en achter slot en grendel zette. Bij het karwei op de Haarlemse daken was nog een tweede persoon betrokken. Deze is nog niet achterhaald. P. de YY'., had ver moedelijk de bedoeling om in te bre ken. Om zich min of meer onhoorbaar te kunnen voortbewegen, was hjj op rubber geschoeid. Een Haarlemse antiquair heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een oude speeldoos met acht ijze ren platen met een gezamenlijke waar de van 250. De doos draagt met merk Polygoon. De kast is van bruin hout en is versierd met paarlmoer. De bin nenkant van het deksel vertoont twee uiltjes. Een vrouw kwam bij de politie met het droevige verhaal dat zij een gouden ring met een briljant ter waar de van 780 heeft verloren. HAARLEM, 7 dec. Gisteravond hebben de volleyballers hun omvang rijke programma in het Krelagehuis voortgezet. Naast de drie overgangs klasseduels stonden zestien afdelings wedstrijden op het programma. De re serve herenploeg van HVS verloor van Alliance en ging bovendien donderdag roemloos ten onder tegen hekkesluiter Lycurgus Hygiea met 3-1. Eveneens met 3-1 verloor HVS gisteravond van Kangoeroes 2. De Alliance-dames verloren onnodig tegen het hoger geklasseerde Flevo uit Enkhuizen. In de eerste klas heren bleef die Raeckse 2 ongeslagen on danks het feit dat de ploeg net kon winnen van HVS 3. De Blinkert-mannen verloren kansloos van het veel sterkere HSVC met 3-0, zodat de spoorwegman nen die Raeckse goed blijven volgen. Bij de eerste klas dames kon DSS zich niet van de onderste plaats spelen door kansloos met 3-0 tegen OVRA te verlie zen. HEEMSTEDE, 3 dec. De afdeling van de koninklijke algemene vereni ging voor bloembollencultuur houdt dinsdag 7 december 'n het Verversings- huis Groenendaal een ledenvergadering. De agenda vermeldt ondermeer een be stuursverkiezing wegens het periodieke aftreden van de heren T. H. Roozen en J. Visser. Van hen stelt secretaris Visser zich niet meer herkiesbaar. Voorts stelt het bestuur de leden voor de contributie voor 1966 met tien per cent te verhogen. Na afloop van de vergadering volgt de traditionele verlo ting. Utrecht definitief te stoppen. Deze pro duktie kan te IJmuiden goedkoper wor den verricht, terwijl bovendien hierdoor de mogelijkheid zal ontstaan, dat DEMKA zich sneller ontwikkelt in de richting van producent van speciaal- staal. In verband met de overneming van de produktie van deze staaloven is te IJmuiden reeds ter voorbereiding een proevenprogramma in de beide staal fabrieken gaande. Ten aanzien van de personeels voorziening wordt verwacht dat voor de sectoren ijzer en staal in de ko mende drie maanden in de behoefte kan worden voorzien. Over herzieining van de statutaire uit kering uit de winst aan het personeel is overleg met de vakbonden gaande. In afwachting van de uitslag van dit overleg zal de huidige regeling, inclu sief de 40 pet. grens moeten worden gehanteerd. Deze grens is niet bepalend bij een eventuele interimuitkering in december, omdat deze wordt beschouwd als een voorschot op de uitkering, die in april 1966 wordt vastgesteld. Mocht in december tot de uitkering van een in terimdividend worden besloten, dan is de raad van bestuur bereid om dan ook de uitkering aan het personeel, zo als gebruikelijk, te baseren op de helft van het interimdividend-percentage. HAARLEM, v. dec. Voor de hoc keyers was de regen en felle wind een surprise welke met gemengde ge voelens moesten worden geaccepteerd. Na enig overleg besloten Hilversum en BMHC toch te spelen, hetgeen de oud koplopers op een verlies kwam te staan. De jongere spelers uit Bloemendaal konden zich op het gladde veld iets beter staande houden en iets beter opereren dan hun hockeyvrienden uit Hilversum en dat bracht hen de over winning met 2-1. In de overgangsklas se haalde BMHC een kostbaar winst punt op eigen veld tegen RBC, terwijl HBS in de wedstrijd tegen Amsterdam 3 in de promotieklasse de gelegenheid greep om de kopplaats in afdeling D van Be Fair over te nemen. Bij de dames kwam HBS niet dichter tot lei der Rood Wit, daar de ontmoeting tus- seh deze twee in 1-1 eindigde. HAARLEM, 3 dec. Zaterdag en zondag begint weer de jaarlijkse win terserie van de Haarlemse wandel sportvereniging Jan Passtoors. De vol gende data zijn 8 en 9 januari, 5 en 6 februari en 5 en 6 maart De start is vanuit gebouw Domi aan het Zand- voorterpad te Overveen en wel zater dags van twee uur en half drie 's mid dags en zondags tussen elf uur en half een 's middags. Ook als een der be langstellenden niet kan deelnemen aan de hele serie, bestaat gelegenheid tot het maken van een afzonderlijke dag tocht, waarvoor een speciale herinne ring wordt uitgegeven. Verdere inlich tingen verstrekt het secretariaat Gene raal Spoorlaan 33 te Aerdenhout, tele foon 02500-41927. (Advertentie) iiiiillliillllliliiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mi prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis h. de graaft grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 immiiiiiiiiiiiimi HAARLEM, dec. Het klaverjas- toernooi van Jan Gyzen, dat onder aus piciën van het Overkoepelend Orgaan m het feestgebouw De Linge aan de Lingestraat in Haarlem-Noord werd ge houden, is met 22.154 punten gewonnen door de klaverjassers van de speeltuin vereniging Klarenhof. De tweede plaats was met 21.956 punten voor Het Nieuwe Oosten. De koppelprjjs ging met 4.876 punten naar de dames Steenkist en Mul lens van De Spaarne Boys. Er waren voor dit toernooi geen bekers, maar ge bruiksvoorwerpen als prijzen beschik baar gesteld. Van Drakesteijn tot Vietnam (Van een onzer verslaggevers) Het is een van de 2700 foto's uit 49 landen die voor de tentoonstel ling zijn ingezonden. De honderden foto's zijn evenveel intrigerende steentjes in het bonte, onoverzicli telijke mozaïek dat wij het wereld gebeuren noemen. Het gebeuren op de wereld: daartoe behoorde de vlucht van de Vietnamese vrouw maar ook het bedremmelde vragen om een handtekening door een piep kleine jongen aan een boomlange voetballer. Het blijven steken op een landweggetje in Spanje van een begrafenisstoet met een minuscuul koetsje. Een minister Luns die, met de zotskap op, carnaval viert. Een Amerikaanse meneer die balpen nen uitdeelt; hij is president John son. De thuiskerende pooljager, een uonkere figuur, de witte vossen om zich heen gebonden. De gevechten van burgers tegen burgers en van de politie tegen de burgers. De Olym pische Spelen. Het hoorde allemaal tot wat er recentelijk is gebeurd op de wereld en zoals het fotografisch werd vastgelegd. Tot het gebeuren hoorde ook een wandeling van een meisje met haar vriend door de tuin. De kleurige Drakesteijnfoto's. waarin fotograaf De Rooy de heer von Amsberg aan het Neder landse volk voorstelde, zijn in oor spronkelijke staat als impressionis tische schilderijen door de onscherpe, ineenvloeiende bossages achter de eerst argeloze, later verschrikte per sonen. Internationaal lijken ze wei nig kans te maken voor een hoofd prijs in aanmerking te komen. Ze ontlenen hun waarde voornamelijk aan de personen. En de Russische en Amerikaanse juryleden mogen dan al eens van prinses Beatrix heb ben gehoord, zij zullen toch vermoe delijk als beste persfoto een plaat aanwijzen die meer een situatie aan geeft; een situatie die, zonder woor den, iedereen direct aanspreekt. Zo als de foto van de vluchtende Viet namese vrouw. Men wordt zich wel heel duidelijk bewust op deze ten toonstelling met stukjes wereld nieuws, dat er zich, behalve een ko ninklijke verloving, nog wel andere gebeurtenissen afspelen die he rijk zijn. In deze omgeving krijgen de bewuste foto's, en de gebeurtenis zelf, opeens een niet ondienstige dosis betrekkelijkheid. Sport is een dankbaar onderwerp voor de fotograaf en er zyn dan ook vele spectaculaire situaties vastge legd. Veel vreemde buitelingen van voetballers, valpartijen van ruiters en renners, een enkele die de con centratie van de sport aan laat zien Er is ook een foto te zien die een ondersteuning is van de image van ijshockey, dat immers „een manne lijke sport" heet te zijn. De foto hiernaast is alleen maar om naar te kijken. HAARLEM, 7 dec. Het bollenge zin is eindelijk compleet. Gisteren zag men op de wekelijkse keuring in Haar lem zowel tulpen, narcissen als hya cinten. En men toonde mooie kwaliteit ook. Zo liet de fa. M. Kruyff uit Hille gom de wonderlijk goede narcis Barret Browning zien, in bloei getrokken door Van der Hoek's Broeiproevenbedrijf te Nieuwe Niedorp. De bollen bloeiden rijk en de bloemen waren goed ge vormd. De fa. P. Hermans uit Voor hout bracht de dubbele vroege tulp Abo- dement, fris rood met scherp afstekn- de gele rand. Ze zagen er al heel goed uit. Hyacinten waren er meer G. Bink uit Lisse liet huisbroei zien van Anne .Marie. De bollen waren half september geplant, op 11 november in huis ge haald en bloeiden nu voortreffelijk. De Lisse r toonde ook goede Early Pink Pearl, die eveneens in de huiskamer in bloei waren getrokken. Hyacinten in .itstekende conditie za gen we van Gebrs. Segers uit Lisse. Naar voren werden gebracht de licht- rose vroegbloeiende sport uit Prinses Irene en de vroege verloping uit Pink Pearl, De fa. Th. Ravensbergen uit Voorschoten etaleerde een grote groep hyacinten, marktklaar. Men had 16 cm. bollen opgeplant van Pink Pearl, l'In- nocence, Delfts Blauw en Anne Marie; het geheel zag er goed uit. K. de Jong uit Andijk bracht de kij kers weer in verbazing door in deze donkere dagen voor Kerstmis zulke goede lelies ten toon te stellen. Voor de vaas met de oranje Enchantment niets dan lof. Tenslotte liet de fa. Van Nieuwkerk uit 's-Gravezande fraaie amaryllis hippeastrum zien; voor het merendeel rode variëteiten in een kwa liteit die niets te wensen over liet. De bollen bloeiden rijk en hadden vaak twee bloemstengels. Een zeer interes sant en imposant bolgewas dat ook de liefhebber veel genoegen verschaft. De bollen komen namelijk gemakkelijk in bloei en onder gunstige omstandigheden is het gewoon formidabel hoeveel de stengel in een etmaal kan groeien. Een tot anderhalve centmeter in vieren twintig uur behoort niet tot de zeld zaamheden. Als men twee verschillen de bollen in bloei heeft, moet men op passen dat men het stuifmeel van de ene bloem niet op de stamper van de ander overbrengt. De bevruchte bloem verwelkt namelijk na een dag al. HAARLEM, 7 dec. De 61-jarig bloemist J. H. G. uit Zaandijk balanceer de gistermorgen voor de Haarlemse po litierechter op het randje van meineed. Hij was als getuige gedagvaard in de zaak tegen de 47-jarige vertegenwoor diger M. G., eveneens uit Zaandijk. Die had hij aangeklaagd wegens mishande ling. Op 20 augustusvan dit jaar name lijk gaf de vertegenwoordiger de bloe mist op diens kwekerij een klap op zijn oog. „Hij volgde steeds mijn vrouw om te zien wat zij deed en strooide laster lijke praatjes over haar rond", ver klaarde de vertegenwoordiger gisteren voor de politierechter. Hij leek helemaal niet rouwig om die klap. „Nadien heeft mijn vrouw gelukkig geen last meer van deze man gehad", zei hij. Het eigen rechter spelen is dan wel niet toegestaan, maar als je op deze wijze wordt geprest tot het geven van een klap, is dat toch wel een verzach tende omstandigheid, meenden de politie rechter en de officier van justitie. Zij zetten gezamenlijk de getuige sterk onder druk om de waarheid over die laster praatjes aan het licht te brengen. De bloemist ontkende eerst „met de hand op zijn hart", maar tijdens het vlijm scherpe ver-hoor met striemende vra gen, waarbij met onmiddellijke ge vangenneming wegens meineed werd ge dreigd, gaf hij toch toe „uit nieuws gierigheid de vrouw enkele mal n te hebben gevolgd en haar te hebben be lasterd" De officier wilde toen de klap van de vertegenwoordiger niet helemaal goed praten, maar hij had er wel begrip voor. De raadsman van verdachte zei dat hij hetzelfde gedaan zou nebben en de politierechter liet zijn mening duide lijk blijken uit de straf: 15,boete. De feitelijke verdachte tijdens deze zit ting was de getuige.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4