JjninerfI7//y Kment niet 2Üer onderhandelingen met Hearts JAN DOGGEN vliegt zonder zenuwen naar IN NOOR ROALD JENSEN Europese biljartstrijd Transfersom ligt tussen 150.000 en 200.000 gld. Arie de Vroet Baar Suriname Chefarine .4* HF f a M Veel clubs zijn boos K.N.V.B. grijpt in na afgelastingen Gronings voetbaltalent nooit eerder gepasseerd if mf Reken er maar op, dat ze 'n kwaje aan me hebben... Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk! L Scheidsrechters op het matje DINSDAG 7 DECEMBER 1965 (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 7 dec. Over enkele dagen wanneer precies is nog niet bekend zal een kleine, stevig gebouwde Noorse Voetballer voet op Rotterdamse bodem zetten. De 22-jarige in de Schotse eerste divisieclub Hearts (Edinburgh) spelende Roald Jensen zal dan namelijk praten over zijn aandeel in de transfer naar de nijver naar buitenlands voetbaltalent speuren de Rotterdamse ere-divisie-club Feyenoord. Aangenomen mag Worden dat de Schotse club Hearts met Feyenoord reeds tot een overeenstemming is gekomen. De transfersom ligt tussen de 150.000 en de 200.000 gulden. R°ald FRANS NYPELS Verbaasd en boos ^"ntnnn nimniimnniiiinnnnnnnnnninninn iiinnnniiiniininnmininiiniiinninninniiniiniiniiiiiiniiiniiinra De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk in de hele wereld beroemd en hebben mil joenen mensen baat gebracht. Te* zamen werken zij* nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der be- standdelenishetbetrouwbare maag middel Chefarox. Dit zorgt, dat een teveel aan maagzuur wordt geneu traliseerd. Niet bang Roald Jensen (toen nog spelend voor Prann Bergen) met de bekende international Björn Borgen, na afloop van een wed strijd van Prann Bergen tegen FrederikstadtRoald Jensen (rechts) legt zijn arm om een duidelijk vermoeide Björn Borgen. Geen zakenzorgen mmnninmniiiniiniiiiiiimniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimir 9 januari Oneerlijk t (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 7 dec. In alle toonaarden is het onder de aan dacht van het voetballievende pu bliek gebracht: de weer tegen zijn oude club G.V.A.V. opgestelde Klaas Nuninga (als plaatsvervan ger van de voor twee wedstrijden geschorste Johan Cruyff) had een zeer belangrijk aandeel in de for se overwinning van Ajax. Onder bijzonder ongunstige weersom standigheden bloeide het talent van de blonde Groninger open en confronteerde daarmee de leiding van de Amsterdamse koploper in de ere-divisie met de opnieuw ac tueel geworden moeilijkheid, wie van de twee binnenspelers straks de voorkeur verdient. Risico's Landskampioen JAN BLIJBOOM FEYENOORD HEEFT ZIN Jensen, geboren en opge- in Bergen in Noorwegen is «roeiij jN één jaar geleden bij de Schotse j gekomen. Het eerste half jaar jPeelde hij als amateur, maar dat she Hearts niettemin handen vol i a, omdat student Jensen zich niet A Edinburgh vestigde. Per vliegtuig la a 6 kij van Bergen naar Schot- Iti Vrijdag heen, zondagavond te- Tot het moment waarop Jensen kostelijke som gelds opstreek 70.000,door zijn handtekening P een profcontract te plaatsen. De s eUgde was van korte duur! In dit ■"-Oen speelde Jensen maar negen ®6r in Hearts' eerste keus en hij 5Jaakte geen doelpunten. Hearts' Meager Tommy Walker kreeg grij- 6 haren van spijt. Roald schudde de zaak-Jensen. Boos was hij over het feit, dat Feyenoord het kenne lijk niet nodig achtte om zijn oefen- meester over het verloop van de onderhandelingen in te lichten. Vreemd te meer, omdat Willy Kment als de ontdekker van Jensen geldt en hij per brief het eerste contact met deze begaafde Noor heeft gelegd. Kments woede zakte spoedig weg toen hij Roald Jensen beoordeelde. Hij is tweebenig. Hij kan uitstekend dribbelen. En hij beschikt over een vlijmend schot. Jensen kan op elke plaats in de voorhoede spelen, zijn voorkeur gaat echter uit naar de vleugel. Enige maanden geleden speelde Roald Jensen met de Spar taan Ole Madsen en de onlangs door Feyenoord gekochte Zweed Harry Biïd in het Scandinavische elftal. Mistroostig zijn frêle kop en dachi jhet weemoed aan de meer dan vijf honderd doelpunten, die hij als ama- :eUr jn Noorwegen voor zijn club ,rann Bergen had gescoord. De re- ;en van zijn falen bij Hearts moet jMzocht worden in de omstandigheid, Qat het Schotse voetbal zo hard is v, Vijj weken geleden herinnerde ïeUenoords coach, de licht ontvlam de Oostenrijker Willy Kment, zich ?l°ts de knaap, die hij vijf jaar ge- ®<ien als 17-jarige jongeling in het j°orse nationale elftal koos: Roald iensen, de briljante technicus van jet succesvolle Prann Bergen. Roald Jensen behoorde bij de selectie, die p toenmalige Noorse coach Kment *>hder zijn hoede had. v, Beraad met het bestuur van eyenoord resulteerde in een brief 6an Jensen, geschreven door Feyen- h°rds oefenmeester. Kment had on- Nstige weken. Hij hoorde niets, kreeg geen brief terug en was van .Mening, dat Hearts de gaze voetbal- Roald Jensen niet kwijt wilde F ie schetst zijn verbazing (en boos- yeidl toen hij gisteravond, zittend °or zijn t.v.-toestel, van de nieuws- Mftroepster moest horen dat Feyen oord reeds zó ver gevorderd was met Rotterdam, 7 dec. Dr. tr. f. e. *fsed uit Suriname, die in verband Jpet de grenscorrecties tussen Suriname Brits Guyana korte tijd in Neder- :abd was, heeft in zijn functie van voor voer van de Surinaamse voetbalbond (rUe de Vroet voor een periode van jler maanden aangetrokken als jeugd- Painer voor de Surinaamse voetbalbond Jf leider van cursussen voor oefen- j^ester in zowel Paramaribo als in et binnenland. De benoeming is ge- chied op voorstel van de KNVB. Reis n verblijf worden voor een deel be- °stigd uit de KNVB-toto. v Arie de Vroet speelde 22 maal voor Nederlands elftal, waarvan hij 15 ia al aanvoerder was. Reeds op zijn 17e i?ar kwam De Vroet uit voor het eer- 6- elftal van Feyenoord. Veertien sei- s?®nen achtereen speelde hij in het eer- j,® elftal, daarna ging hij als prof naar jjsnkrijk, waar hij uitkwam voor Le avre en Rouen. rijArte de Vroet behaalde zijn trainers- Op? ma in Frankrijk, waar hij ook als jjZenmeester werkzaam is geweest. In ederiand was hij trainer van Heeren- ®en, DOS en SW. tl Bit contract is een van de eerste ac- Uif .iten op het gebied van de sport- hpj ,isseling tussen de drie delen van *3 koninkrijk, de Ned. Antillen, Surf 0:16 en Nederland. Advertentie V/er middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderen! (Van onze biljartmedewerker) AMSTERDAM, 7 dec. Zonder een spoortje zenuwen stapte Jan Doggen, Nederlands kampioen driebanden, gistermiddag in het vliegtuig dat hem, zijn echtgenote en de heer Walda, penningmeester van de KNBB, naar Lissabon zou brengen. In de Portugese hoofd stad gaat de 47-jarge caféhouder kruidenier uit het Westbrabantse Heerle deelnemen aan het Euro pese kampioenschap driebanden. „Zenuwachtig? Vliegen deed ik al eerder, al was het dan maar een rondvlucht boven Amsterdam. En biljarten heb ik ook al eens eerder gedaan. Waarom dan zenuwen?" Jan Doggen zegt het zonder poeha. Op dezelfde nuchtere en kalme manier liet hij begin no vember alle erkende driebanders achter zich, toen hij met het hoogste moyenne van allen zijn eerste nationale titel behaalde in het sterkste driebandenkampioen schap, dat ooit op de vaderlandse lakens werd gespeeld. Ook toen was Doggen niet bepaald als fa- foriet gestart, maar zijn constante, sterke spel-zonder-inzinkingen, ge paard aan een gezonde vechtlust en de juiste dosis zelfvertrouwen, bezorgden hem niettemin de eerste plaats. mee op. Het is alleen jammer, dat de organisatoren het toernooi in vier dagen verspelen, hoewel er negen deelnemers zijn. Dat bete kent een heel druk rooster, waarin de eerste drie dagen tien partijen per dag moeten worden gespeeld. Het kampioenschap eindigt zater dag al." Doggen realiseert zich dat er weinig yrije tijd zal zijn, maar ver heugt zich op de zondag, die zijn vrouw en hem gelegenheid zal bie den ook nog wat van Lissabon te zien. „Want we komen maandag pas terug." Met het keu-foudraal onder de arm geklemd, passeert Jan Doggen de paspoortcontrole. „Reken erop, dat ik de Nederlandse kleuren naar beste vermogen zal verdedi gen!" lijjli: -df JAN DOGGEN met vrouw naar Lissabon En in de Casa do Alentejo, de zaal waarin zich in Lissabon het spelen? „Nou ja, er moet wel een wonder gebeuren als Raymond Europese titelgevecht gaat af- Ceulemans niet wint. Hij is de sterkste driebander ter wereld. Maar bang ben ik niet!" Doggen rekent er evenmin op, bijvoor beeld vóór de Oostenrijker Scherz of de Fransman Hanoun te zullen eindigen. „Maar ze zul len 'n kwaje aan me hebben. Ik heb in elk geval het voordeel, dat zij mij niet kennen en ik hèn wel." Met veel plezier, nu en dan aangevuld door zijn vrouw, ver telt Doggen van de gevechten, die hij tot nu toe met Ceulemans heeft geleverd. Dat was welis waar in invitatie-toernooien, maar de cijfers logen er niet om. „Bij Henny de Ruyter in Waalwijk kwam ik na 56 beur ten maar drie caramboles tekort. En in Breda, bij Tiest Brosens. verloor ik met een moyenne van 1.333. Toen was Raymond ook wel bijzonder op dreef, omdat hij de partij in 36 beurten uit maakte Geen zakenzorgen? „Gelukkig met. Een schoonzuster en een broer van me zorgen ervoor, dat de zaak doorgaat. Daarom ook kan mijn vrouw mee. Dat is fijn, want we zijn nog nooit zover geweest. België, Luxemburg en een keertje Noord-Frankrijk, daar houdt het (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 7 dec. Alle scheids rechters, die zondag een veld voor een van de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal hebben afgekeurd, worden op het matje geroepen. Het be stuur van de sectie Betaald Voetbal van de KNVB wenst precies na te gaan of er door deze scheidsrechters niet te lichtvaardig is geoordeeld en of zy, zo als bijvoorbeeld het geval is met de Limburgse scheidsrechter Theo Boos- ten die het terrein van Feyenoord voor voetbal ongeschikt verklaarde, niet hun boekje te buiten zijn gegaan door te vroeg een beslissing te nemen. Boven dien gaat het sectiebestuur de scheids- rechterscommissie verzoeken de flui tisten in het betaalde voetbal nog eens nadrukkelijk te wijzen op de bepalin gen, die slaan op het afkeuren van een terrein. De doorslaggevende factor bij de keu ring van de terreinen, aldus luidt de richtlijn van de KNVB aan de consuls en de scheidsrechters, ls of de spelers gevaar lopen door de gesteldheid van het veld, ijsvlaktes of bevroren onef fenheden bijvoorbeeld. Ook mag een veld onbespeelbaar worden geacht als het praktisch geheel onder water staat. Bij het sectie-bestuur overheerst de in druk dat dit afgelopen zondag niet het geval is geweest op het merendeel van de velden, die toch zijn afgekeurd. Men is op voorhand geneigd alleen een uit zondering te maken voor de terreinen van NAC en FC Zaanstreek. ook bij de besturen van de clubs, die hun thuiswedstrijden onder de ongun stige weersomstandigheden wel hebben gespeeld en genoegen moesten nemen met een recette, die ver onder het ge middelde lag. Het oneerlijke is, zo be togen deze clubbestuurders, dat de nu afgelaste wedstrijden wellicht worden ingehaald op een dag, dat het stralend weer is en het publiek dus wél komt. De boosheid van de officials van de KNVB is nog versterkt, toen men via het televisiescherm kennis nam van de omstandigheden, waarin in de omrin gende landen de competitieprogram ma's van het afgelopen weekeinde wel zijn afgewerkt. In België, Frankrijk, Duitsland en Engeland was het met de gesteldheid van de terreinen beslist niet beter en soms eerder slechter ge steld. Er lagen enorme plassen op de velden en. zo verklaarde een der func tionarissen, „toen de spelers na afloop naar de kleedkamers trokken, leken zij meer op zwarte pieten dan op voetbal lers. Maar uit de fragmenten, die ik van die wedstrijden heb gezien, bleek ook dat er al die plassen ten spijt echt nog heel behoorlijk werd gevoetbald. Wij verwennen onze spelers veel te veel en wij doen alsof onze voetbalvelden van porselein zijn". Dat er liefst tien wedstrijden niet zijn gespeeld, heeft alom wrevel gewekt. Niet alleen in de kringen van het sec tie-bestuur (voorzitter Coler is des dui vels, zei een van zijn collega's), maar Intussen heeft de competttieleider van het betaalde voetbal, het sectie-be stuurslid M. J. Jansen, al uitgerekend dat van de tot nu toe vastgestelde wed strijden er vierentwintig niet zijn ge speeld en dat hy twee inhaaldagen no dig heeft om de ranglijst weer een nor maal aanzien te geven. Zoals de situ atie nu is, mag worden verwacht dat de eerste inhaaldag zal worden vastge steld op zondag 9 januari. Er zouden dan 18 wedstrijden kunnen worden ge speeld. De resterende wedstrijden zou den dan kunnen worden ingelast op carnavalszondag, de dag waarop ook de achtste finales in het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker op het programma staan. a KLAAS NUNINGA: het bevalt me uitstekend bij Ajax De 25-jarige onderwijzer aan de Ma- rius Bauerschool met de hoofdakte op zak beziet zijn glorieuze terugkeer een beetje gereserveerd, al kan hij de vreugde over het behaalde resultaat nauwelijks camoufleren. Per slot van zaken is het een moeilijk te verteren feit als zevenvoudig oud-intemationaJ en vorig seizoen „topscorer" op de trans fermarkt. nu voor enige tijd naar een tweede elftal te zijn verwezen, waar-door Nuninga tegen D.W.S., Fortuna '54 en A.D.O. in de opstelling ontbrak Zjjn er oorzaken aan te wijzen voor de Nuninga gereserveerd over glorieuze rentree bij Ajax doorgemaakte inzinking? De sympathie ke noorderling uit de streek rond de Martinitoren „Het bevalt mij uitste kend in Amsterdam en by Ajax" hoeft amper zijn gedachten over deze vraag te laten gaan. Hü wekt de indruk de achtergronden van dit probleem al terdege by zichzelf te hebben overwo- gen. Hij zegt: „Aan het begin van dit sei zoen opereerde ik veel achter de voor hoede, met Piet Keizer als echte links buiten. Maar na enige wedstrijden was men van oordeel dat het talent van Kei zer op deze plaats onvoldoende tot uiting kwam. Teneinde de onmisken bare kwaliteiten van Piet méér in het geding te brengen, wisselden wij, prak tisch gezien, van plaats, waardoor ik in een soort spits-linksbuitensituatie kwam te perkeren. Het gevolg daarvan was dat ik uit mijn gewone doen raakte. Ik voelde me apart staan, mede omdat ik te weinig passes kreeg. Zo iets ligt mij helemaal niet. Ik ben nu eenmaal van nature een speler, die moet kunnen groeien in zijn spel; dit bij voorbeeld in tegenstelling tot een aanvaller als Geurt- sen. Deze jongen heeft de gave in een wedstrijd een periode van afwachten plotseling te doorbreken met een flitsen de actie. Ik doorzag dat het mis ging. Niettemin was het een hele slag uit het eerste te worden gezet. Vergeet niet dal ik nog nooit gepasseerd was geweest." Klaas Nuninga zegt dit laatste met ge paste trots, al bekent hp oprecht dat de „degradatie" onder die omstandigheden een zekere opluchting voor hem bete kende. In het tweede elftal vervulde hij de rol van aanvallende kanthalf, een po sitie die Ko Prins in het eerste team in neemt. Wellicht een vlngerwpzing dat by de leiding met de gedachte wordt gespeeld, nu Prins op zyn beurt de laat ste weken wat beneden het verwachte niveau bluft, straks Nuninga deze post toe te vertrouwen, zodat Cruyff dan niet gepasseerd hoeft te worden. Nunin ga plaatst achter deze suggestie denk beeldige vraagtekens. „Geen idee. De verantwoordeiyke heren moeten beslis sen." De oud-speler van achtereenvolgens W.V.V., Be Quick en G.V.A.V. brengt vervolgens te berde dat hij door het te kenen van een con tract bij Ajax zekere risico's heeft genomen. „Wanneer je deel gaat uitmaken van een sterrenploeg, waartoe je Ajax nu toch zeker mag re kenen, ligt er altijd een grote kans op de loer bij het teruglopen in vorm door een sterke, talentvolle speler uit het re serve-reservoir te worden verdrongen. Daar was ik toentertijd echt van door drongen. Wanneer ik aan G.V.A.V. had vastgehouden dan was mijn positie zon der meer veilig geweest. Dat hoeft, denk ik, toch niet te worden uitgelegd als een overschatting van mezelf of een mis plaatst gevoel van eigendunk. Maar ja, je moet zo nu en dan iets riskeren. Ove rigens, dat terugzetten naar het tweede elftal heeft me weer eens duidelijk ge maakt dat het goed is jezelf af en toe te moeten overwinnen. Daarom was die succesvolle terugkeer des te prettiger." Dat die „rehabilitatie" nu uitgere kend ten koste van zijn oude vereni ging moest gaan, betekende voor Nu ninga geen extra-handicap. „Vorig sei zoen was het bepaald moeilijker dan nu. Ik vond het wel erg fijn dat G.V.A.V., ondanks de groeiende ach terstand, het accent bleef leggen op constructief voetbal." Niettemin stemt het Nuninga een tikje weemoedig, dat hij zondag na het uitvallen van zijn oud-clubgenoot bij W.V.V., Wortelboer van de tweeëntwintig de enige oor spronkelijke Groninger was, nota bene in een Amsterdamse club „Er is in het Noorden heus wel voldoende talent om een sterk G.V.A.V. op de been te brengen. Maar ja, zakelijke overwe gingen overheersen vandaag de dag sentimentele gevoelens." Over oefenmeester Rinus Michels heeft Nuninga niets dan lof. „Hij is een van de weinigen met een basis lichamelijke opvoeding. Dat vind ik zeer belangrijk. In vergelijking met Vic Buckingham over hem geen kwaad woord is Michels moderner. Hij brengt veel af wisseling in de oefenstof. Zo zie je maar weer dat het lang niet altijd opgaat, dat uitsluitend buitenlandse trainers een club naar de top kunnen stuwen." En wat Nuninga's verwachtingen betreffen de Ajax aangaat: „We staan met vijf punten vóór. Het moet, zeker gezien de huidige vorm van de concurrenten, meer dan ooit mogelijk zijn beslag te leggen op het landskampioenschap."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7