1 SHOWFLITSEN Van voetbalveld naar musical A merikaans tv-programma is een fabrieksprodukt voor tieners en twei MILES DAVIS' „E.S.P." SFEERVOLLE LANGSPELER Met ontdekking Tony Williams op drums Televisie radio veronica Radio s Kapitein Zeppos ontvangt hoge onderschei ding Wenen Anton Geesink de grootste boef TV-vanavond Richard Schoonhoven terug uit V.S.: „Bij ons is tv nog avontuur Begeleider Johnny Hit aan het spit geregen Jos Ghijsen ff Sfeer „The Vibrations" Johnny Nash Bobby Vinton Will Tura DINSDAG WOENSDAG Demper ff WOENSDAG DINSDAG DINSDAG 7 DECEMBER 1965 HILVERSUM, 7 dec. Zater dag a.s. zendt VPRO-televisie de Muzikale burlesque „Hands up, Majesteit" van Jaap van der Mer- We uit. Deze musical met o.a. An ton Geesink is door Van der Mer we in record-tijd tot stand ge bracht. De enige vrouwelijke rol m deze muzikale komedie wordt vertolkt door de Amsterdamse ca baretière Marjan Berk. Zelf zegt 2e hiervan: „Nou ja, de enige Vrouwelijke rol, dat is natuurlijk Wel waar, maar 't is zo'n klein rolletje, dat het eigenlijk niet eens een portret in de krant waard is, ook al vind ik dat wel leuk." Niet temin vindt ze het heerlijk juist In deze musical te mogen optre den iP m inmniiiminiiiiiniiiiiiiir mm Erg vooruitstrevende moder nisten in de jazz verwijten Miles Davis wel eens dat hij in zijn zoeken naar een nieuwe muzi kale ontwikkeling, zoals hij dat deed met een koper-sectie waar in de Franse hoorn en de tuba een plaats vonden en met „Sket ches of Spain". In zekere zin is Miles Davis stil blijven staan, als men daaronder verstaat dat hij geen opvallende dingen meer aanwend om een nieuw geluid te produceren. In zijn trompet spel is echter nog altijd de groei van de musicus die zoekt naar zijn top, te herkennen. Miles Da- vis staat op een grote hoogte. Niet alleen door wat hij met zijn spel heeft bijgedragen tot de ont wikkeling van de jazz, doch ook nu nog steeds door zijn wonder baarlijk mooie klank, zijn inven tiviteit en zijn immense techniek. Zijn spel doet ons nog altijd wel dadig aan, nog altijd inventief en ondanks de progressie van Ayler en Coleman, modern. De lijn die hij opbouwt in zijn solo's is nog altijd fel, soms ingehouden, of zacht en emotioneel van toon. NEDERLAND I NEDERLAND II HKIGH NEDERLANDS IKWS DUITSE TELEVISIE i mtffde programma BRUSSEL 484 m. HILVERSUM I 402 m. HILVERSUM II 298 m. NEDERLAND I BELGIE NEDERLANDS DUITSE TELEVISIE HILVERSUM I 402 m. HILVERSUM II 298 m. HILVERSUM III (F.M.-kan.) RADIO VERONICA BRUSSEL 324 m. BRUSSEL 484 m. 16.00, I MARJAN enige vrouw Marjan heeft het de komende weken druk: acht voorstellingen en twee tv's. Die acht voorstellingen hebben be trekking op haar optreden als gast vrouw voor militairen. Ze trekt daar voor het hele land door. En dat valt hiet altijd mee. „Vermoeiend en niet makkelijk hoor, om een grote groep te krijgen op zo'n grote pan erwtensoep in de zaal. Maar - zo vervolgt Marjan - ik vind het een sport om voor de vuist weg te werken en onmiddellijk te reageren op de onverwachte gebeurte nissen, die steeds weer plaats vinden Voor mij betekent het bovendien het onderhouden van contact met het du- bliek. Marjan zou zichzelf geen toneelspeel ster willen noemen- Integendeel „caba retière" lijkt haar de enig juiste aan duiding. ,,Dat is zo'n fijn woord dat al les dekt, hoewel ik - aldus Marjan - sonis het idee heb dat mensen daarbij denken aan iemand, die met ballen op het Thorbeckeplein optreedt. „Ja. de musical waar u voor komt, is van Jaap van der Merwe maar hij wil het geen musical nomen. Muzikale burlesque moet u zeggen. Aan het mu zikale gedeelte heeft Ruud Bos meege werkt en daarover is Marjan Berk zichtbaar verheugd en geen wonder, want de pianist-arrangeur is haar echt genoot. „Hands up, Majesteit" is een gang- sterstory, maar ik vertel er niks over, want dan is de grap er af. Ik zing er een duet in met Piet Römer. Nee, niet als zijn geliefde. Ik ben de gezelschaps dame van een koning en Piet is Nou ja, als het verhaal toch overal in komt dan zal ik 't u maar vertellen: Piet is een boef, Henk Votel al niet minder en Anton Geesink is de groot ste boef. Van lengte dan. Die drie drin gen het paleis binnen om de koning te lijf te gaan.^ Die koning is echter epn klein jongetje. Ik ben dus eigenlijk zijn gouvernante. Geesink? Dat is een heerlijke man. amusementsprogramma's. Dat is niets bijzonders. Maar wel bijzonder is, dat Radio Dresden en Radio Leipzig nu ook Jos Ghijsen-vertellingen gaan uitzenden. Een Neerlandicus van de Universiteit in Göttingen las nl. enkele van de stukjes die de Vlaamse schrijver onder de naam Het schurend Scharnierke verzamelde. Langs deze weg belandden ze in de Frankfurter Algemeine, die er op zijn beurt weer voor zorgde, dat de Oost- Duitse radio nu het scharnierke ook laat schuren. En geestig! Hij verliest zijn geduld nooit bij de repetitieles en is bereid alles te doen- Mijn kinderen vinden het prachtig dat ik met hem repeteer. Ik moet zijn handtekening vragen voor ze. Vier kinderen heb ik: twee jon gens van 9 en 10, een dochter van 6 en een zoon van anderhalf. Ik heb het ër druk mee, te druk eigenlijk om een echte carrière te maken, maar ik vind het wel leuk om eens wat te doen De Lotgevallen met de Franse slag In het vrouwenprogramma van de VARA bij voorbeeld. Maya Bouma speelt de rol van Lotje en ik ben Fransje. Er zitten altijd goede toneel spelers in de gastrollen, daar leer je veel van. En Jan Staal schrijft zulke goede dialogen. Je kunt lekker door spelen, een kwartier achter elkaar. In 't cabaret is het altijd maar zo heel kort. Maar een echte grote rol op het toneel zou ik ook weer niet volhouden. Dat merkte ik al op de toneelschool, waar ik een jaar geweest ben. Toen ik daarna een kans kreeg bij de hoorspel- kern of bij Wim Kan, koos ik Wim. Ik houd eigenlijk van applaus, zei ik te gen die meneer van de hoorspelen, maar dat vond hij blijkbaar erg gek. Bij Wim Kan heb ik veel geleerd. Tij dens mijn allereerste optreden op de planken - dat was in „De kat in huis" - moest ik met een grote stofzuiger achter Jo Vischer aan- Later kwam ik bij Jaap van der Merwe in zijn Leidse- pleincabarei. Dat was in 1959. Daar heb ik leuke dingen gedaan. Je helemaal verliezen in een rol, zoals dat bij een toneelstuk gebeurt, dat is niks voor mij. Van cabaret vind ik het juist zo fijn dat je de mensen in de zaal erbij betrekt. Dat je ze aankijkt. Ik heb ook eens een gastrol gehad bij Arena, een heksenrol voor kinderen. Heerlijk, kin deren kun je niet om de tuin leiden, Zo ziet u. ik doe van alles. Wat ik na de musical ga doen? Nog geen vaste plannen". HILVERSUM. 7 dec. Feest voor de voetbalvrienden. Van half zes tot zeven uur een herhaling van de voetbalrepor tage ItaliëSchotland, die in de mid daguren reeds rechtstreeks is uitgezon den. Direct aansluitend Klaas Vaak, het journaal voor gehoorgestoorden en de nieuwe Engelse lessen van Walter en Connie. Na het journaal de Nederlandse bewerking van „Free as air", een nieu we musical van Willy van Hemert en Harry de Groot onder de titel „Zout is de Zeewind". In de hoofdrollen zien we o.a. het echtpaar Huib Kooymans Jenny Areans. Vermeldenswaard is zeker ook dat toneelspeler en regisseur Frits Butzelaar in deze musical ziin debuut maakt. In totaal zijn er zo'n honderd medespelenden in de weer om het eilandje van een wat excentrieke lord (Frits Butzelaar) nieuw leven in te blazen. Dit alles tot genoegen van de lord die de duitjes best kan gebruiken. Tot slot van de avond Attentie, het tweede journaal en „Samen leven nu en morgen". De VARA opent het tweede net met de derde aflevering van Tim Frazer. De hoofdperson heeft zijn weggelopen collega nog niet kunnen terugvinden. Hij vindt de zaak met de auto.van de dode schipbreukeling ook maar vreemd. Om half negen „Achter het nieuws" en daarna de uitzending „Tieners van toen", die onlangs om redenen van „negatieve coördinatie" werd uitgesteld. Gastvrouw Is weer Eiles Berger. Zij ontvangt o.m. de Down Town Jazz Band, Connie van den Bos en Willy Caron, de operazanger. In een bij het seizoen aangepaste uitzending geeft vervolgens de toeristische expert dr. L. van Egeraat tips voor de velen, die tegenwoordig naar de wintersport gaan. Vroeger was dat een zaak van enkelen, nu gaan steeds meer Nederlanders de combinatie sneeuw-zon opzoeken. Waar ze dat het beste kunnen doen, vertelt de inleider. Bijbel voor Alleman vormt het sluitstuk van de avond. (Van onze radio- en tv-redaoteur) HILVERSUM, 7 december „Ik ben in Amerika tot de overtuiging geko men, dat wij het in Nederland als televisie-makers over de kijkers kan ik moeilijk oordelen nog niet zo slecht hebben. De televisie is hier al tijd nog het avontuur van een mens, een regisseur, een producer; iemand, die z'n handtekening op z'n programma zet. In Amerika is ieder tv-programma een fabrieksprodukt. De mens erachter is zoek." Tot deze voor ons land posi tieve conclusie is de eindredacteur van KRO's actualiteitenrubriek „Brand punt", Richard Schoonhoven (34), ge komen tijdens een verblijf van drie maanden in de V.S., waar hij op uit nodiging van de Amerikaanse regering heeft deelgenomen aan een televisie seminar aan de universiteit van Syra cuse in de staat New-York. Uit ieder werelddeel waren twee mensen uitgenodigd om aan deze uni versiteit door middel van een ver korte cursus de graad „master in television" te behalen. „Ik geloof, dat ik het diploma krijg nagestuurd", vertelde Richard Schoonhoven, zo juist in Hilversum teruggekeerd. Belangrijker dan de universiteits graad vindt hij echter de ervaring, die hij in een twintigtal Amerikaan se tv-studio's heeft opgedaan. Hij is Johnny Lion heeft na de breuk met de Jumping Jewels een nieuwe bege leider gevonden. Als zodanig zal de ze ventienj arige pianist-hammondorga- nist Ko van Berkel fungeren. Ko van Berkel komt uit Roelofarendsveen. Hij maakte deel uit van the Young Ones. Hij heeft enkele plaatjes gemaakt met zijn orgel. Zijn vader is beroepsmusi cus, Ko zelf is (nog) amateur. ■Vsv.•Av.-.v.vwSw.v.v.wl Het jeugdfeuilleton van de Vlaamse televisie Kapitein Zeppos, dat ook op Nederlandse schermen te zien is ge weest, heeft in België een hoge onder scheiding gekregen, nl. de Leo Roels- Prijs, ingesteld door de Bond van Grote en Jonge Gezinnen voor een program ma, dat naar thema en uitwerking een verrijking kan betekenen voor de gezin hen. Scenarioschrijver Lode de Groof en regisseur Bert Struys stelden hun prijs 110.000 BF) ter beschikking van een in stelling voor gehandicapte kinderen. Vo rig jaar was de Leo Roelsprijs voor de hitzending Een tegen Allen, die later door de NCRV werd overgenomen en Sjie nu gecombineerd door België en Nederland wordt uitgezonden als inter- Dat taalproblemen een schrijver voor de radio niet altijd parten behoeven te spelen, heeft le bekende Vlaamse cur siefjesschrijver Jos Ghijsen (de Vlaamse V-armiggelt) ondervonden. Reeds enkele Jaren zendt de gewestelijke omroep r-imburg regelmatig programma's uit, waarin een schetsje van Jos Ghijsen voorgelezen. De VARA en de <~kv hebben de laatste tijd veel van ie verhaaltjes overgenomen in hun België, Nederland, Oostenrijk, Zwit serland en Duitsland hebben onlangs in coproduktie met de Oostenrijkse televi sie een televisieprograma gemaakt, dat vele muziekliefhebbers zal interesseren als het te zijner tijd ook in ons land wordt uitgezonden. Onder de titel Wien, Portrait einer Musikstadt wordt de Weense muziekgeschiedenis behandeld. In Wenen, zo licht de Oostenrijkse tele visie dit programma toe, ligt er geen wereld tussen de volksmuziek en de kunstmuziek. De Schrammelmuzikanten spelen er hun melodieën, die Haydn en Schubert geïnspireerd hebben. Die Wie ner Philharmoniker speelt met even veel bravour de walsen van Strauss als het symfonische repertoire. Dat komt, omdat de muziekstad Wenen bestaat dank zij een unieke samenspel van na tuur, landschap en geschiedenis. Deze samenhang zichtbaar maken is geen al te zware opgave. Men behoeft alleen maar de omgeving van de stad te laten zien, de architectuur van het oude We nen, wat te vertellen over het verleden en het heden en daarbij muziek te laten spelen. Een wandeling door Wenen wordt zo een wandeling door de mu ziekgeschiedenis, van de renaissance tot de twaalftoonsmuziek. Medewerkenden aan dit programma waren de Wiener Philharmoniker, de Wiener Symfoniker, het Niederösterreichische Tonkünstler- orchester. het orkest van de Weense Volksopera, het Weens omroeporkest en Anton Karras met zijn Schrammerln. Als solisten traden op Renate Holm, Evelyn Lear. Wilma Lipp, Elisabeth Schwartzkopf, Irmgard Seefried, Rudolf Christ, Gerart Evans en Erich Kucher. Voorts waren de Wiener Sangerknaben van de partij. Dirigenten waren Karl Böhm, Herbert von Karajan. Lori Maa- zel en Bruno Walter. En dat is toch al een heel stuk Weense muziekgeschiede nis. Zelfs zonder beelden. Miles Davis Is de man van de sfeer Als geen ander weet hij een sfeer op te bouwen, dïe grandioos is en voor hem kenmerkend. Niet voor niiets wordt zijn muziek zeer veel gebruikt ais ach tergrondmuziek bij films. Echter met dit pluspunt dat die muziek zo gekozen kan worden dat deze een wezenlijk bestand deel van de beelden gaat uitmaken. Een van zijn grote successen is geweest de filmmuziek bij „L'Ascenseur pour l'écha- faud". Het was sfeermuziek bij uitstek. Die muziek roept no.g altijd de gedachte op aan de snelle rit naar het motel (Di ner au motel), de regen neerkletterend, het angstaanjagende gezicht van de na derende auto's over het natte, glim mende wegdek. Op zijn laatste plaat staan nummers waarin die sfeer weer even wordt teruggeroepen- Op de plaat E S P. (CBS 62577) wordt Davis bege leid door Wayne Shorter op tenorsax, Tony Williams, drums; Carter bass en Herb Hancock piano. De laatste twee hebben ook voor twee nummers gezorgd resp. „R.J." en „Little one". Van de be. geleiders valt ongetwijfeld Tony Wil liams het meeste op. Deze jonge drum mer is de laatste sensatie op zijn instru ment. En terecht. Zijn spel is vol afwis seling, fris en enthousiast overmoedig, zijn drive in het nummer „E.S.P." is heerlijk, zijn solo in „Agitation" inder daad opwindend. demper. Zijn styi van demper spelen is enig. Het doordringende en toch zachte geluid in de microfoon geblazen is een soort handelsmerk van de trompettist. In dit nummer komt zijn stijl met zowel bop-als cool-invloeden duidelijk naar voren. Miles' spel is als een- ingehouden vuur. dat een felle hitte verspreidt, maar dat nooit echt zal opvlammen. De beheerste snelheid in ..Agitation" her innert aan zijn bop-periode met Dizzy en Parker- Het is naar onze 'smaak het beste nummer van de plaat- „Iris" en „Wood" zijn twee prachtige ballades, met vooral in de laatste een precies af gewogen begeleiding van Herb Hancock. Melodieus en toch strak. „E.S.P." en „Eighty One" zijn twee nummers „lek ker" van thema. In het laatste is de bas- begeleiding van Ronald Carter opval lend, net als in zijn eigen, snelle num mer „R.J.". Het zeer mooie nummer van Erro.1 Garner ..Misty" is weer eens op de plaat gezet In een nieuwere versie. Ditmaal tekenden de ..Vibrations" ervoor. The Vibrations bestaan uit: R. Owens, C. Fis- her, James Johnson. David Govan en Don Bradley. Zij maakten eerder furore met de eerste originele versie van „Hang on Sloopy". Ze zingen niet slecht de jongens, maar wij dachten zo dat „Misty" al eens wat beter op de plaat gezet was door lieden met zeer grote namen uit de jazz en showbussines. De ze „Misty" is bovendien waf commer cieel door het wat zoete koor- en bege- leidtagswenk. De achterkant van dit plaatje „Finding out the hard way" is een waf pittiger en meer in hun genre liggend liedje voor de Vibrations. Al met al toch geen hit deze Epic 4-723Q-H single. De wat nasale stem van Johnny Nash zingt ons tegemoet vain zijn nieuwste plaat „Let's moove groove together" Het is een pittig r&b nummer gewohden. deze eerste plaat van zijn eigen gram mofoonplatenmaatschappij. Sinds zijn bezoek aan Nederland voor tv-opnamen. is het Johnny Nash nogal voor de wind gegaan, getuige deze nieuwe maaitschaD- pij. Of deze plaat hem nog meer wind in de zeiten zal geven moet hier nog worden afgwacht. Hij is al in de Ameri kaanse Top-honderd aangetroffen. (Funckler JR 42.803) Het genre van de prostestsongs ls sterk omhooggekomen en heeft daar mee een wat besmette tint gekregen. Veel artiesten die het vroeger nooit in hun hoofd zouden hebben gehaald om ergens tegen te zyn, zijn dat nu ineens wel. En dat alleen maar omdat het mode is en omdat er centjes te verdie nen zjjn. En daar zijn ze dan weer. Bob by Vinton is zo'n mannetje dat het nu ineens nodig vond om „What colour ls a man" op te moeten nemen. Dat werd op een vreselijk commerciële jnanler gedaan. Men wilde het zoete koortje, waar je op Amerikaanse platen mee dood gegooid wordt, niet laten vallen. Evenmin het geluid van de gitaar en de mondharmonica. Dus alles door elkaar gemixt en toch op de zwarte-schijf. Het resultaat Het toppunt van wansmaak en commercie. Laten mensen die niets te zeggen hebben en anderen alleen kunnen nabouwen alsjeblieft hun mond houden en laat Bobby Vinton zich bij de rode rozen houden of, bij de voor hem heel wat betere, nietszeggende stijl op de achterkant van deze plaat. van zijn studiereis teruggekeerd met 'n aantal plannen en ideeën, die wel licht in toekomstige KRO-program- ma's gerealiseerd kunnen worden. „Die ideeën zullen echter in het Ne derlandse programma-beleid geïnte greerd moeten worden", zegt hij er uitdrukkelijk bij. Opmerkelijk vond hij, dat de hoog leraren, die hem aan de universiteit van Syracuse inwijdden in de filoso fie en de werkwijze van de Ameri kaanse televisie, vrijwel alle uit de televisie-praktijk stamden. Ook getuig den zij in een vrije discussie van op vallend tegenstrijdige zienswijzen ten aanzien van het medium televisie. Da een stond op het standpunt, dat de televisie de kijkers vooral de kans moet geven hun sociale wrevels af te rea geren. Hij beschouwde de massa als het enige criterium voor het programma beleid. Een ander verlangde juist meer diversiteit in de programmering en ver zette zich tegen het monopolie van de massa. In de praktijk komt het er op neer, zo ontdekte Richard Schoonhoven dat in de avonduren meer dan 85 pro cent van de programma's uit Holly- woad-produkties bestaat. Een naar onze maatstaven uitstekend nieuwsprogramma als „CBS-Report" bereikt in Amerika een kijkdichtheid van niet meer dan acht procent. „Toch beleeft Amerika momenteel een infor matie-explosie", meent de heer Schoon hoven. „Vooral de regionale televisie stations breiden voortdurend hun nieuws-uitzendingen uit, om daarmee een autoriteit te verkrijgen, die voor de adverteerders aantrekkelijk blijkt te zijn." Ongeveer acht procent van het Ame rikaanse televisie-publiek is in staat kleurentelevisie te ontvangen. „Ik heb geconstateerd, dat de kleuren over het algemeen slecht doorkomen in de huis kamer. Men heeft bij een kleurentoe- stel eigenlijk een technicus nodig om het goed af te stellen", aldus Richard Schoonhoven, die voorts vaststelde, dat de Amerikaanse televisie-series hun RICHARD SCHOONHOVEN glorietijd achter de rug hebben. De nieuwe series van dit jaar hebben on geveer drie miljoen minder kijkers dan die van het vorig jaar. Er zijn geen ideeën meer". Will Tura is zo'n beetje de Belgische tegenhanger van onze Gert Timmer mans. Hij heeft eèn lang niet onaardige stem en de velen zo sympathieke zachte „g" en Vlaamse uitspraak- Zijn nieuwste plaat heet „Cia. Adieu, Bye, bye" en „Weet niemand". Het is een goed ge maakte pretentieloze schijf, die bij lief hebbers van dit genre zeker zal aan slaan. (Palette PB 40.241). 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaaa Vaaic 19 05 Journaal voor gehoorgestoor den. 19.21 Engelse les. (Les 10 en herha ling les 9). 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Zout ls de zeewind, muzikale komedie. 22 15 Actualiteitenrubriek Attentie. NTS: 22.45 Journaal. 22.50—23 20 Teleac: Sa men leven nu en morgen (les 10). NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: 20.01 Tim Frazer, thriller-feuilleton, (deel III). 20.30 Achter het nieuws. 20.55 Tie ners van toen. NTS: 21.45 Toerisme in de sneeuw: tips voor een wintersportva kantie. 22.10 Journaal. RKK: 22.15—22.40 Bijbel voor alleman?, programma over de Bijbel. (9). 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Filmmu seum van de schaterlacn: Vertel het maar aan de rechter, filmklucht. 19.20 Internationale jeugdkrondek. 19.30 Tiener- klanken. 19.59 Weerbericnt. 20.00 Jour naal. 20.25 De wijkagenten. TV-feuiUeton 38. Lang zal hij leven. 20.50 Panorama. 22. GastprogrammaDe socialistische ge dachte en actie. 22.30 Journaal. 18.25 Berichten. Daarna: Nederlandse les. 18.55 La pensee et les hommes, uit zending van filosofie en lekemmoraal. 19 25 Grain de sable, TV-feuilleton. 19.30 Nieu we politieserie: Au nom de la lol. 20.00 Journaal. 20.30 Station Terminus: geva rieerd programma met jonge Tsjechische artiesten. 21.05 La chaise: een personali teit. een gezicht. 21.35 Ciné Club de Minuit: O assalto al trono della paga (L'Attaque du train postal), Braziliaanse film. 23.15 Journal. 18.00—18.05 Nieuws. (Regionaal program ma NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.16 lm Zeitraffer. 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Nws. 19.03 Actualiteiten. 19.21 Reportage 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.30 Hier und Heute: journaal. 19.12 Inter mezzo Beginn. 19.15 Hucky en zijn vrienden. 20.15—20.45 (Kanalen 42, 49. 53 en 55) Prisma des W es tens: reportage over kindercriminaliteit. 2, problemen van de automatisering). 20.00 Journaal en weeroverzicht 20.15 Nachruf auf Egon Muller, TV-spel. 21.45 Zeichen der Zeit: reportage. 22.30 Journaal, weeroverzient en commentaar. 22.45 Selectiewedstrijd voor het kampioenschap voetbal. 23.45 Nieuws. 18.15 Nieuws en weeroverzicht. 18.25 Die Drehscheibe: gevarieerd programma.18.55 Walt Disneys bunte Welt: amusements programma. 19.30 Heute: nieuws, weer bericht en thema van de dag. 20.00 Rendez-vous mit Annegret, spel. Aanslui tend: nieuws. 21.00 De sportspiegel. 21.30 Stadte im Wandel: reportage. 22 15 Heute nieuws, weeroverzicht en thema van de dag. Concilie journ. 1930 Gli Orazi ed I Curi- j azi, opera (dl. 2 en 3): uitg. door Bra- I bants orkest, koren en solisten. 20öö De dood kwam zonder trom, klankbeeld. 21.40 Kerkorgelmuz,semi-klassieke en moder- n,e muz. 21.55 De zingende kerk:muzika- le mogelijkheden in een nieuwe liturgie. 22.15 Zie. ik maak alles nieuw, godsdien- stig programm. 22.30 Nws. 23.40 Epiloog. 22.45 Lichte grammof oonmuziek. 23.55— j 24.00 Nieuws. 18.00 Veronica's Jukebox: 19.00 Toppers van morgen; 19.15 Joost mag het weten; 20.00 Discologie; 21.00 Non stop populaire platen: 22.30 Jazz Journaal; 23.30 Alle remmen los; 01.00 Sluiting. H I U2-1 ui 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Lichte muziek 1900 Nieuws, weerbericnt en kroniek. 19.40 Va- ris. 19.50 Lezing. 20.00 Klassieke muziek, j 2030 Hoorspel. 21.45 Liederen. 22.00 Nieuws en berichten. 12.00, 12.30, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00,17.00 J en 18.00 Nieuws 1830 Nieuwe grammo- j foonmuziek. 19.30 Nieuws. 22.00 Wereld nieuws. 2215 Jazzmuziek. 22.5523.10 uur Nieuws. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek f en socialistisch strijdlied. 7.23 L. gram- mofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina'. evt. wegemnfonnatiedienst8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Kook- praatje. 9.05 Stereo: Klassieke grammo- I foonmuziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.45 Voor de kleu- j ters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw 11.40 Radio Trombone-kwartet: moderne muziek. 12.00 Licht instrumentaal septet J (Stereo). 12.22 Voor het platteland. 12.27 J Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. J 12.30 Stereo: Tango-rumba-orkest met I zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.10 Actual!- I teren en kalender. 13.25 L. grammo- I foonmuziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Omroeporkest: klassieke en mo- derne muziek. 15,06 Voor de jeugd. (Om 16 00 Nieuws). 17.00 Voor de zieken. 17.30 VARA's Popshow, met daneorkest en so- listen. 18.00 Nieuws. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Oude j praimmofoonimuziek. (7,30 Nieuws). 7.45 3 „Agitation" is overigens een „echt" Miles nummer. Miles speelt er met zÜn MILES DAVIS KRO: 17.00-17.35 Voor de jeugd. 10.2512.30 Vatlcanium II: reportage van de sluitingsplechtigheid van het Oecume nisch Concilie gehouden op het St.-Pie tersplein te Rome met o.m. een openlucht mis en een toespraak door de H. Vader. (Eurovisie). 17.0018.00 Voor de jeugd. 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (hem.) 10.20 Das Duell, spel 11.45 Der Lektro: getekend verhaal. 12.0013.00 Actuele kro niek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.0617.55 Voor de jeugd. 18.00—18.05 Nws. (regio naal programma. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Licht orkest. 18 55 Voor de kleuters. 19.00 Paris vous parle: gesproken brief uit Pa rijs. 19.05 GamelanIndonesisch program ma. 19 35 Sitar: een radiotijdschrift voor gitaristen. 20.00 Nieuws. 20.05 Ontvangst in Gooiland: gev. programma. 21.15 Ontmoeting der leveneovertuigingen: een reeks gedachtenwisselingen over geeste lijke stromingen in Nederland (III).21.50 Sopraan en piano: semi-klassieke liede ren 22.10 Licht instrumentaal ensemble. 2235 Ik geloof, dat....: praatte. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Venster op de hedendaagse muziek: muzikale le zing. 23.40 Licht instrumentaal trio.23.55— 24.00 Nieuws. 18.00 De Zilvervloot: internatiom-ale volks liederen. 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. Bij de tijd. Een 14-daags radiomagazine, voor de microfoon ge bracht door Theo Eerdmans en Jaap Brand onder redactie van Gabri de Wagt. 18.30 Stereo: Licht instrumentaal ensem ble. 18.50 Van klanten en wanten weten: aktualiteiten voor de middenstand; 19.00 Nieuws. 19.10 Aktualiteiten. Aansluitend: grammofoonmuziek. (7.30 Nieuws). Rad ink rant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde mu ziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte grammo foonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Oude grammofoon muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Con certgebouworkest (gr.): klassieke mu- ziek. 11.30 Lichte grammof oonmuziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Kerkdienst. 13.00 Va- riant: liente grammofoonmuziek en re- portages. 13.40 Stereo: Licht instrumen- f taal kwartet 14.00 Boeren en burgers in Buitenveen, hoorspel. 14.20 Moderne ka- mermuziek (gr.) 15.05 Semi-klassieke S grammofoonmuziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five o'clock, praatje. 17.10 Licht instru- mentaal kwintet 17.30 Stereo: licht in- 17.50 Overheids- 5 stram enttaai ensemble. voorlichting: Spaarzininigheden. Een pro gramma over de vele handige en ver- s stamdige manieren waarop u kunt spa- J ren. Vragen van luisteraars worden be- I antwoord door de heer Coen van Hoewijk, I Hoofd van de Stafafdeling Externe Be- I trekkingen van het Ministerie van Sociale I Zaken en Volksgezondheid. KRO: 18.00 De sluiting van het Tweede Vaticaans Con- cilie: samenvatting van de plechtigheid van hedenmorgen. NRU-KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte grammofoonmuziek. 10.00 Nieuws. 10.02 t Actualiteiten. 10.05 Betty: licht platenpro- gramma 11.00 Nieuws. 11.02 Actualitel- li m ï.i„nt nlatemoroeramma en 5 ten. 11.05 Licnt platemprogramma en praatje. 12.00 Nieuws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Bert: 14.02 Actualiteiten. 14.05 Gev. gram- mofoommuziek NRU-AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte I grammofoonmuziek 16.00 Nieuws. 16.02 Volksliedjes uit Engelssprekende landen. 16.30 Rhythm and blues (gr.). 17.00 Nieuws 17.0C—18.00 De zingende bougie: geva- riëerd plateuprogramma voor de auto- I mobilisten. 0700 Ook goeiemorgen; 09.00 Muziek rwiil 11 WArlri* 1f) AD TfrvffiA+Hrt Ti- terwijl u werkt; 10.00 Koffietijd met Ti. neke; 11.00 Artiesten met eigen stijl: 12.00 Halverwege; 14.00 De draaikolk; 15.00 Woensdagm. speciaal. 16.00 Nash ville Tennessee; 16 45 Tijd voor Toppers; 17.00 Veronica's Teenagermuziekexpress; 18.00 Veronica's Jukebox. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek 12.40 f Weerber., mededelingen en SOS-berich- ten. 12.45 Buitenlands persoverzicht.12.50 j Beursbericht. 13.00 Nieuws en weerbericht j 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 14.30 Voor de jeugd 14.50 Jeugd- en kinderkoren. 15.00 Nieuws.15.03 Gewijde muziek. 13.15 Voor de kinderen. t 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Jazzmuziek voor de Jeugd. 17.00 Nieuws, weerbericht en me- J dedeiingen. 17.15 Tophits. 18.00 Nieuws, j 12.00. 12.30. 13.00, 14.00, 15.00, 17.00 Nieuws. 18.00 Nieuws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9