Verontruste raadsleden: houdt onze stad leefbaar WAT DAN? Waarom zoveel huizen leeg in Haarlem? Kortwëg Woorden van lof voor college L n i r Raad Hitte gom, behandelt begroting voor 1966 Rijksgoedkeuring aanleg zwembad HAARLEMS RAAD STELT IN MOTIE: Intergemeentelijke samenwerking moet bestuurlijke gestalte krijgen Niemand nog gerust op plannen van Mobil Oil Vrouw aangevallen Politie grijpt ook tweede dakhaas Bijzondere Hulp Wanneer wordt cirkelgang van lonen en prijzen doorbroken? Supermarkt in Zandvoort volgende week woensdag open TAX113000 Worden premies voor ziektekosten verzekering opnieuw verhoogd met ingang van 1 januari? HET ZILVEREN KRUIS! r* het Viertallencompetitie Ned. bridgebond Peeters vraagt Frisdranken voor volwassen jongelui in stadhuis ZILVEREN KRUIS tÊSm Landarbeiders in Lisse Plannen Ruimer denken Niet bij IP Anderen moeten bijspringen Jubileum secretaris WOENSDAG 8 DECEMBER 1965 PAGINA 3 A. PEETERS: waarom lege woningen? Haarlem over zeven jaar. Op de Amsterdamse Poort een bordje „vol"? HAARLEM en OMSTREKEN Drs. J. VOOGD motie. Haarlem over zeven jaar vol HAARLEM, 8 dec. Wat gaat u "et Haarlem doen? Deze concrete traag stelde K.V.P.-fractievoorzitter t eeters aan het college van burgemees- ter en weihouders gisterenmiddag tij hens de algemene beschouwingen over •'e begroting 1966. Die vraag klonk •eitelijk ook door in de opmerkingen tan de woordvoerders der andere frac ties. Het werd in verschillende bewoor dingen een gezamenlijk pleidooi om de stad leefbaar te houden. Bij alle waar dering voor de werkdrift van het col lege miste de heer Peeters op dit punt ®6n juiste koersbepaling. Er is voor Haarlem wel een structuurplan, maar a'le maatregelen, die genomen worden, •boeten gericht zijn op de leefbaarheid tan de stad. Wat gaat Haarlem wor den: een industrie- of forensenstad. Mevrouw Scheltema (V.V.D.) voelde Voor geen van beiden. Zij zag meer Perspectief in een Haarlem als admi nistratief centrum: veel kantoren, die Passend werk geven. Maar er is meer. Over zeven jaar is Haarlem vol. En wat dan?, vroeg de heer Peeters. Op de Amsterdam se Poort een bordje „vol"? Kan de Haarlemse woningbouw dan binnen de intergemeentelijke samenwerking opgevangen worden? Allemaal vra gen, die zich verder bleken uit te strekken dan de woningbouw. Tegen de tijd, dat Haarlem volgebouwd is, zal er nog minder dan nu gewerkt hoeven te worden. De mensen zullen nog meer vrije tijd hebben. En nu reeds zijn de bestaande recreatiemo gelijkheden onvoldoende. De mensen willen wel eens uit de woningdoos jes, waarin ze nu gestopt worden. Ze zoeken recreatie, het liefst dicht bij huis. De huizen van vroeger gaven meer de ruimte, je kon thuis ontsnappen en ergens jezelf zijn. De confectiewoning van toen is nu maatwoning geworden, aldus de heer Peeters. Geen kamer mag je over hebben. Geen bouwsels in je tuin. Geen kippenhok of volière. Mag er asjeblieft nog een stukje eigen initiatief overblijven? Hij stelde de zaak even zwart-wit, of liever: rood groen, toen hij opmerkte: „We zijn al lemaal massamensen geworden: stop- Ïien bij rood licht, rijden bij groen. Al- emaal tegelijk". Hij trof echter kenne lijk in de roos, toen hij uitriep: „Een nieuwe wijk is er niet om naar te kij ken. maar om er in te wonen". Er schijnt een oorzakelijk verband te be staan tussen „het niet gespeeld hebben van kinderen en slechte schoolcijfers". Daarom pleitte de heer Peeterse voor een spoedige verwerkelijking van het recreatieplan-Noord e n betreurde hij het, dat de aanleg van het zwembad aan de Planetenlaan weer verschoven ls naar 1967. In zijn antwoord onderkende de voor zitter, mr. O. P. F. M. Cremers, de problemen wel degelijk. Het was hem echter niet mogelijk een concreet ant woord te geven. Alles is in studie. Er wordt werkelijk vooruit gedacht. De plancommissie maakt grote ernst met haar opdracht. Het is niet zo, dat er van jaar tot jaar plannen gemaakt worden. Men denkt verder, ook tot over de grenzen van de stad. Dat het vroeger met de woningen en vooral met de ruimte daarin een gouden tijd was, achtte hij overdreven. Wel moest hij toegeven, dat de nieuwe woonwij- VlllllllllllllllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllNIIIIIIIII HAARLEM, 8 dec. Hoe kan liet, dat er zovele woningen in Haarlem leeg staan? Dat was een van de vele vragen, die de heer Peeters gisteren africhtte op liet college van B. en YV. Je ziet het soms niet, er worclen listig gordijntjes voor de ramen gehangen, maar de hele straat weet het. De frac tievoorzitter van de KVP noemde het tenhemelschreiend, dat er in Haarlem woningen soms maandenlang leeg staan. De eigenaars speculeren kenne lijk op de fancyprijzen. Misschien zit ten zij goed met de wet, maar hij vond, dat nood de wet mag breken. De eigenaars moeten gedwongen wor den hun leegstaand huis op korte ter mijn te verkopen of te verhuren. De heer Peeters wilde wel eens weten, wanneer de gemeente voor het laatst een huis gevorderd heeft. Hij vond het ook onjuist, dat zoveel oudere mensen in een huis wonen. De jongeren brengen hun offers voor de A.O.W, kunnen de ouderen daar niets tegenover stellen? Zoals het nu gaat is het een belediging van christendom en humanisme. Op zijn opmerkingen krijgt hjj ant woord, wanneer de volkshuisvesting in de gemeenteraad ter sprake komt. HAARLEM, 8 december De burgeravonden in het stadhuis, waar op jongelui, die 21 jaar zijn gewor den, uitgenodigd worden, blijken ook dit jaar een succes geweest te zijn. Van de jongelui, die door het ge meentebestuur alleen op frisdranken getracteerd worden, is de opmerking gekomen, dat zij graag als volwas senen behandeld worden. Of sterker uitgedrukt: ze zouden graag een glaas je met iets sterkers willen drinken. Wethouder Voskuilen deelde de raadsleden gisteren mee. dat het pro bleem in studie is. De heer De Wijs (P.v.d.A.) protesteerde daartegen. Hij vond het onverantwoordelijk, dat de gemeente jongelui sterke drank schenkt, die na afloop op of in een motorvoertuig naar huis gaan. Me vrouw Kroon (P.S.P.) was er prin cipieel tegen. Het kan zonder alcohol best gezellig zijn, verzekerde ze. Ieder raadslid was er in zijn hart wel van overtuigd, dat mevrouw Kroon daar het levende bewijs van is. ken eenvormig zijn, saai en allesbehal ve romantisch. Maar ook hier zal men zich moeten inspelen. Tenslotte vroeg hij de heer Pee ters rekening te houden met de rea liteit, namelijk, dat meer ruimte in de huizen ook meer geld vraagt.. Bo vendien moet er buiten de woningen ruimte vrij gehouden worden voor parkeren. Ook dat kost geld. Daar mee nam de heer Peeters geen ge noegen. Geld vond hij geen argu ment en trefzeker was zijn opmer king: „Als er ruimte moet zijn voor een auto, dan toch zeker voor een mens". Wethouder Happé ging nog even in op het volgebouwd raken van Haarlem. De tijd is voorbij, dat een stad woningen gaat bouwen op grond van een buurgemeente en al- dusge hele of gedeeltelijke annexatie voorbereidt. Sprekend over de toekomst van Haar lem, stelde hij, dat het hard nodig wordt, dat men het ruimtelijk denken gaat herordenen. Wij denken nog in een te kleine schaal. Het structuurplan Met tempo wordt dit jaar de Haar lemse gemeentebegroting behandeld. De raadsleden zijn gevat en spelen het spel voortreffelijk. Houen zo. De voorlichtingsambtenaar zal zeker tot 1967 moeten wachten. De P.v.d.A. is er gloeiend voor. Anderen, vooral de VVD'ers bekijken de grote onbeken de nu reeds met argusogen. Op verzoek van de heer Voogd (P.v. d.A.) zal de toon van de ambtelijke brieven wat aardiger en persoonlijker worden. Zo in de trant van: „Beste Joop, over drie weken is er raadsver gadering. Kom je ook? Fijn. Tot ziens." De ere-penning van de gemeente Haarlem is nog niet geslagen. Het pro bleem is: wie moet je nu onderscheiden en moet de raad daartoe besluiten? De zaak is nog in studie. Terwille van het protestants-christe lijk deel van de burgerij zal men voor zichtig zijn met het organiseren van plechtigheden op zondag. Houdt met ons rekening, vroeg de heer Sepers (Prot. Christ.), voorkom, zei de heer Voogd toen, dat kerkelijke drang op kerkelijke dwang gaat lijken. En stand was 1-1. Er was van alle kanten grote waar dering voor de ambtenaren. Zij krijgen altijd veel kritiek, zei de heer Peeters. Net als de onderwijzers, van wie ge zegd wordt, dat zij maar één dag per jaar werken. En die dag valt altijd op Koninginnedag. Hoofdbode Van Sonsbeek is al een hele tijd ziek. Hem werd door de hele gemeenteraad van harte beterschap toegewenst. De jumelage met Angers loopt niet zo vlot, vond de heer Peeters. Het gaat uitstekend, zei de burgemeester. Denkt u om de actie Bijzondere Hulp? Niet terwille van de raadsleden, wel ten gunste van de gezinnen, die echt geholpen moeten worden. Ons gi ronummer en ons adres zijn bekend. is feitelijk verouderd. Wij moeten al les in groter verband gaan zien, zelfs groter dan de Haarlemse agglomeratie. Het gebied van de Streekplancommis sie Noordzeekanaalgebied is te beperkt, ook de Zaanstreek en Noord-Kenne- merland horen er bij, In 1960 telde Zuid-Kennemerland 295.000 zielen, in het jaar 2000 mag de maximale be volkingscapaciteit 315.000 bedragen. Men mag Zuid-Kennemerland niet vol ler maken. De IJmond heeft nog wel ruimte, Groot Amsterdam kan geen vermeerdering hebben, de Zaanstreek heeft nog enige mogelijkheden. De wes telijke agglomeratie mag in 2000 niet meer dan 425.000 zielen tellen. Haar lem zal dus op een gegeven moment vol raken. De mensen zijn echter mo biel geworden, ze verhuizen gemakke lijker en ze zullen zeker hun plaats vinden in hetgrotere woongebied van de agglomeratie. HAARLEM, 8 dec. Het college van B. en W. Kreeg gisteren tijdens de be grotingsbehandeling vele woorden van lof te horen. Vooral wethouder Spek, die nu drie maanden de financien be heert, werd rijkelijk bedeeld. Vooral vanuit de fractie van de Partij van de Arbeid. De heer Peeters herdacht wet houder Schipper, die dit jaar is over leden en momoreerde voorts wethouder Ba'kker, die onlangs is afgetreden. Hij maakte een diepe buiging in de rich ting van het college, dat hu stralend van eensgezindheid en daadkracht noemde. Er wordt in het college, al dus de heer Peeters, hard en inspirerend gewerkt. Wethouder Spek kreeg het intussen niet al te moeilijk. De grootste finan ciële zorgen zijn voorbij en de discus sies waren feitelijk alleen interessant voor experts, als hoedanig onder meer de heer Loerakker zich ontpopte. Hij kreeg van de wethouder te horen, dat de commissie van financiën meer bijeen geroepen zou worden om los-weg en kele problemen te bespreken. De heer Spek verzekerde voorts, dat Haarlem zou blijven aandringen op wijziging van de financiële verhoudingswet, vooral wat betreft de indeling der gemeenten. Ook gaf hij voor zichzelf liet parool uit, dat het verzorgingspeil van de ge meente zo veilig mogelijk gesteld moet worden. I Advertentie) (Advertentie) Vraag meteen inlichtingen bij de afdeling Haarlem van het Zilveren Kruis, ondergebracht bij het Algemeen Ziekenfonds. Jansstraat 27, Haarlem. Tel. 02500-13318 IjiïSS :«ïK ':'sf;:S'STO:S#:A HILLEGOM, 8 der. De gemeente raad van Hillegom heelt gisteravond de begroting voor 1966 in behandeling ge nomen. Aan het slot van de bijeenkomst hoorde de raad van burgemeester J. Ch. L van Niekerk dat het rijk goedkeuring heeft gehecht aan het stichten van een nieuw zwembad. Op dit blijde nieuws liet de raad zich een glas wijn inschen ken. Wethouder Van Dam merkte op dat de burgemeester zich buitengewoon ver dienstelijk had gemaakt bij het ver krijgen van de goedkeuring. Bij behandeling van liet voorstel tot wijziging van de winkelsluitingsverorde ning in verband met een verzoek van de Hema en op advies van de Kamer van Koophandel voor Rijnland bleek dit voorstel geen voldoende steun te vinden bij de raad. Op verzoek van F. R. Out werd de beslissing drie maanden uit gesteld. Hij hechtte in het geheel geen waarde aan het advies van de Kamer van Koophandel. Volgens hem werd de indruk gewekt dat in Hillegom slechts sprake was van één warenhuis en wel De Hema. „Er zijn hier meer waren huizen. Over drie maanden zijn er ande re omstandigheden die de bodem aan de nu te nemen beslissing ontnemen en tenslotte zou het aanvaarden van deze gewijzigde winkelsluitingsverordening tot een chaos voeren." De heer Versteege onderschreef dit betoog en ook enige an dere raadsleden hadden er geen goed woord voor over, zodat werd besloten tot uitstel van drie maanden met twaalf tegen vijf stemmen. Over drie maanden moet de middenstand dan komen met een gefundeerd advies, waarin ook de mening van het personeel tot uitdruk king komt, aldus de voorzitter. De overi ge raadsvoorstellen werden zonder be sprekingen aangenomen. Hierna zette de raad zich aan de algemene beschouwin gen naar aanleiding van de begroting van 1966. Fractievoorzitter Th. Bakker van de KVP beet de spits af. Hij toonde zich niet zo optimistisch, daar de gemeente noodgedwongen vele werken moet uit stellen. Hoogstnoodzakelijke voorzienin- HAARLEM, 8 dec Behalve de leef baarheid van de stad, kwam gisteren tij dens de begrotingsbehandeling ook de in tergemeentelijke samenwerking ter spra ke. Het kon trouwens niet los gezien worden van het ander. De heer Voogd (PvdA) stelde heel terecht, dat feitelijk ieder onderwerp bekeken moet gaan worden binnen die intergemeentelijke samenwerking. De voorzitter verzekerde dat men op goed spoor is. Een studie commissie is aan het werk. De vraag is bijvoorbeeld nog, of de gemeenten ten noorden van Velsen aan die samen werking zullen meedoen. Op het ogenbli zitten ze nog teveel met hun onderlinge problemen. Hij stelde echter met na druk, dat men zich als één grote ge meenschap niet alleen moet schrap zet ten tegen gevaren van buitenaf, maar dat er naar binnen ook positief gewerkt moet worden, met name bijvoorbeeld op het gebied van verkeer en recreatie. Mr. Cremers verklaarde, dat het col lege volkomen akkoord ging met de ook door de andere fractieleiders onderte kende motie, die de heer Voogd had in gediend. In die motie werd gewezen op de gelijke gerichtheid van de belangen van de inwoners van een aantal gemeen ten in Kennermerland en omgeving met betrekking tot wonen, werken en recreë ren. Deze belangen kunnen zo werd gesteld het beste worden behartigd door een gecoördineerd beleid onder meer ten aanzien van de planologie, re creatie, volkshuisvesting, verkeer en werkgelegenheid. Voorts werd in de mo tie met instemming kennis genomen van de samenwerking, welke terzake reeds tussen een aantal gemeenten plaats vindt, waarbij men van oordeel bleek, dat uitbreiding en verdieping van deze samenwerking en haar bestuurlijke uit bouw van grote betekenis zijn. In de motie werden B. en W. tenslotte ver zocht: 1. in overleg met andere betrokken ge meenten te bevorderen, dat de samen werking bestuurlijke gestalte krijgt, 2. tevens te bevorderen, dat daarbij een gemeenschappelijk structuurplan en een passend gemeenschappelijk appa raat tot stand komt, 3. de raad van de ontwikkelingen in deze voortdurend op de hoogte te hou den. Zonder hoofdelijke stemming werd de motie door de gehele raad aangenomen. In het kader yan die intergemeente lijke samenwerking kwam als vanzelf sprekend de vestiging van de petroche mische industrie aan het Noordzeeka naal ter sprake. Mevrouw Scheltema (V.V.D.) meende, dat er veel voor Haar lem behouden kan blijven, het ligt nogal natuurlijk afgesloten: De Hout, de Dui nenrij, het recreatiegebied in Noord en het pas ontvouwde bosplan. Daardoor heeft men tenminste de indruk, dat de petrochemie verder weg ligt dan in feite het geval is. De heer Stejjaard (P.S.P.) stelde, dat in Amerika een chemische in dustrie minstens 25 km. van de woonker nen af moet liggen, de heer Proper (V.P.N.) betreurde het, dat Haarlem zich zij het minder dan Amsterdam bj de plannen van Mobil Oil heeft neer gelegd. De heer Pielage (P.V.D.A.) vroeg zich af, wat er nog voor een groen strook zou overblijven. Er is maar een klein gebied voor industriële ont wikkeling beschikbaar en dat wordt nog omkranst door belangrijke woon kernen. Er moet 1500 ha vrij gehou den worden voor de gewraakte indus trie. Maar dan moet er nog grond zijn voor wegen, spoorbanen enzovoort. Wat blijft er dan nog over? Wethouder Hap pé bleek niet zo pessimistisch. Volgens hem was het lang niet zeker, dat die 1500 ha ten volle zouden worden be nut. In ieder geval is een groene buf ferzone van vier kilometer breedte ge garandeerd. gen noemde hij de rioolwaterzuiverings installatie, aanleg van een mesthaven, vuilnisstortplaats of moderne vuilver werking en de aanleg van een oostelijke omleidingsweg. „Er is in Hillegom een enorme achterstand in de meest nood zakelijke voorzieningen." aldus de heer Bakker. O'ok de opheffing van het le ningplafond vond hij geen oplossing voor een arme gemeente als Hillegom. Verder bepleitte de heer Bakker uit breiding van de werkgelegenheid door het aantrekken van industrie. Hij toon de zich bevreesd voor een nog groter vertrekoverschot dan nu al het geval is. Tot slot sprak hij de wens uit dat de kranen van het badhuis zouden worden dichtgedraaid daar de belangstelling zeer gering is. Overigens nam hij zich voor bij elke gelegenheid te wijzen op de onmogelijke toestand op en om de mestvaalt en de vuilnisbelt. De heer J. G. Stokman viel hem bij over wat hij had gezegd over mestvaalt en belt. Voorzitter J. van der Vinne van de protestants christelijke fractie wees in zijn algemene beschouwingen op het leggen van een meer rechtstreeks verband tussen uitgaven en inkomsten voor de sociale zorg. Hij dacht in de richting van een deeluitkering. Zijn frac tie was van oordeel dat de financiering van de woningbouw en het bouwrijpma- ken van de gronden buiten het lenings plafond moeten worden gehouden. Ver der drong hij aan op verkeersmaatre gelen ter bevordering van verkeersdisci- pline en veiligheid. „Rijksweg 99 vraagt onze volle belangstelling in dit opzicht alsmede de aanleg van de Hillinenweg en de daarop aansluitende brug over de Hillegomse Haven." Als de gemeen te Haven en Beek gaat dempen, is de noodzaak van een brug heel twijfelach tig, oordeelde hij. Obk de heer Van der Vinne wees op de onmogelijke toestand bij de vuilnisbelt en de mestvaalt. In het verdere verloop van zijn toespraak waren nog vele wensen vervat. Dergelijke wensen kwamen ook van voorzitter E. Spilker van de socialisti sche fractie en van het liberale raads lid Van Rede. Zij wezen op de noodza kelijke bouw van een nieuw raadhuis en op een betere verlichting van rijksweg 99. HAARLEM,8d ec. Een 31-jarige vrouw uit de Roordastraat in Haarlem is gisteren onverhoeds aangevallen door een jongeman toen zij haar fiets in de box van het flat gebouw zette. Toen zij de deur van de box wilde sluiten sprong een schim uit het donker op haar toe, die haar een stomp in de maagstreek gaf. De vrouw gilde om hulp en daar op nam de jongeman de benen. Haar echtgenoot en een aantal arbei ders op een naburig bouwterrein zetten de achtervolging in. De dader werd ge grepen en aan de politie overgeleverd. HAARLEM, 8 dec. De Haarlemse politie heeft nu ook de tweede dakhaas gegrepen die maandagavond op de da ken van een huizenblok ter hoogte van de Kruistocht werd gesignaleerd. Het was een 25-jarige kraanmachinist, die samen met zijn gisteren aangehouden kameraad een inbraak wilde plegen. Het tweetal was, ten einde zich onhoor baar te kunnen voortbewegen, op rub ber geschoeid. Beide mannen hebben een bekentenis afgelegd. HAARLEM, 8 dec. De viertallen competitie, van district Kennemerland van <le Nederlandse Bridgebond draait thans op volle toeren. Na drie wedstrij den beginnen zich slechts enkele koplo pers af te tekenen. Zo is het wel duide lijk dat de strijd om de bovenste plaats in de hoofdklasse A /.al gaan tus sen Boekenroode 1 en B.O.C. 2, die el kaar nog niet hebben ontmoet. Door de hernieuwde vaststelling van de wedstrijdpuntensaldi is het niet een voudig om nog met 6-0 te winnen: dit resultaat wordt pas bereikt met een verschil van 35 punten bij 32 spelen. Het is slechts één viertal in de competitie gelukt dit maximum nog steeds te be halen, en wel Haarlem N.B.B. 2. Er zijn toch nog mensen, die moei lijk van ons kunnen aannemen, dat er gezinnen zijn, die in de grootste nood verkeren. Er wordt toch op alle fronten voor ons gezorgd? Inderdaad, er zijn gelukkig vele voor zieningen, maar toch altijd zijn er gevallen, waarin nu eenmaal niet te voorzien is, omdat ze niet te voor zien zijn. Deze mensen leven op de rand van het leefbare, maar als er plotseling een flinke tegenslag komt, is het leed niet te overzien. Dan moeten anderen bijspringen. Die anderen zijn wij allemaal. Hier een voorbeeld uit de praktijk van het afgelopen jaar. 'n Gezin van man, vrouw en zeven kinderen, waar van er pas één verdient. De vrouw en de kinderen hebben een astmatische aanleg. Op doktersadvies was een aantal stofvrije voorzieningen nodig. Zelf had men de slaapkamers ver bouwd en opgeknapt, maar de aan schaf van nieuwe bedden voor vier kinderen tegelijk, omdat er geen spra ke was geweest van vernieuwing ten gevolge van slijtage, was een uit gave, die men onmogelijk kon op brengen. Met een flinke gift heeft het comité „Bijzondere hulp" het ge zin uit de ergste nood kunnen helpen. Zo moet er nog veel meer gehol pen worden. Uw financiële steun is onmisbaar. Per giro ontvingen wij: Q. M. 10, Aan ons bureau werden de volgende giften bezorgd: L. E. te Bennebroek 100,—; N. N. 10.—; J. R. G. H. 10,—. U kunt uw giften overmaken op giro nummer 143480 van de Nieuwe Haar lemse Courant met vermelding „Bijzon dere Hulp". Ook kunt u uw bijdragen afgeven aan het bureau van onze cou rant: Smedestraat 5, Haarlem. LISSE, 8 dec. YY'anueer staat er nu eindelijk eens een minister op, die de cirkelgang van lonen en prijzen door breekt, zodat de werknemers werkelijk kunnen profiteren van de loonsverho gingen? Deze vraag stelde de heer J. E. Baak, voorzitter van de afdeling Lisse van de Nederlandse Katholieke Bond van YY'erknemers in de agrarische bedrijven „St. Deus Dedit", tijdens de gisteravond in het KAB-gebouw alhier gehouden ledenvergadering. In zijn jaarverslag wees secretaris C. van der Laan met nadruk op het ge vaar van het werken bij z.g. „koppel bazen". Dat met het oog op de vaak slechte organisatie, waarbij twijfel be staat over de sociale voorzieningen. Het bestuur wil die twijfel overigens wel wegnemen en was bereid de leden over deze zaken te informeren. De afdeling telt thans vijfhonderdvijf tig leden. Wederom moesten in het af gelopen jaar leden van de lijst worden afgevoerd, omdat zij thans in een ande re bedrijfstak hun boterham verdienen. Omdat de penningmeester in zijn jaarverslag reeds een aanzienlijk te kort moest constateren, werd na ampe le discussie besloten de beloning van de boden, die de contributies innen, niet te verhogen. Wel werd de leden ge vraagd de contributie per maand te willen betalen om de boden te ontlas ten. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering en de pauze, heeft het hoofdbestuurslid L. A. Elfering een in leiding gehouden over de betekenis van het Sociale Fonds, dat op 1 juli in werking is getreden. ZANDVOORT, 8 dec. De nieuwe supermarkt van Albert Heijn aan d« Grote Krocht in Zandvoort zal op woens dag 15 december, 's morgens om tien uur, worden opengesteld voor het pu bliek. De officiële opening wordt op 14 december verricht door burgemeester mr. H. van Fenema, tijdens een re ceptie 's middags van vijf uur tot half zeven in het nieuwe pand. De nieuwe supermarkt heeft een vloeroppervlak van 1224 vierkante me ter, waarvan 657 vierkante meter wordt gebruikt als verkoopruimte. Behalve kruidenierswaren worden groenten, aardappelen, vlees- en vleeswaren, brood en banket, delicatessen, drogis terijartikelen, lectuur, textiel, zuivelar- tikelen, diepvrieswaren en tabak te koop aangeboden. Er zijn 6200 verschil lende artikelen te verkrijgen. Daaron der is ook kip aan het spit, waarvoor twee grills zijn geplaatst. Voor vlees, groenten en zuivelartikelen zijn koel vitrines met een totale lengte van ze venenveertig meter aanwezig. In de winkel zijn vijfendertig personeelsleden. Het pand is gebouwd naar een ontwerp van het architectenbureau A.E.G. en J. D. Postma uit Rotterdam door Dura's Aannemingsmaatschappij N.V., even eens uit Rotterdam. ZANDVOORT, 3 dec. Donderdag middag 9 december wordt in de te hou den buitengewone vergadering van de gemeenteraad van Zandvoort officieel aandacht geschonken aan het feit, dat de heer W. M. B. Bosman 25 jaar ge leden tot secretaris der gemeente werd benoemd. Daarna wordt ter gelegen heid van dit jubileum een voor ieder een toegankelijke receptie in het ge meentehuis gehouden van half vier tot vijf uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3