„Krelagehuis is een varkenshok" ing wil opheffing van Agenda voor Haarlem en omöevinö Bollenkwekers in de IJmond ten einde raad Overdracht sportcomplex Sikkens De nieuwe Chevrolet 1966 Vertrouwen in hoofdbestuur geschokt HOC verliest van AMVJ Concert N.Ph.O. Echte Antraciet Sint Nicolaas stemt middenstand Noord- wijkerhout tevreden Voetbalprogramma afdeling Leiden OVER 25 JAAR in Leiden Afgezette Spaanse hoogleraar spreekt M. JRoozen tijdens vergadering van bloembollencultuur-Heemstede Gebroeders Bolet demonstreren vakmanschap „Jumping Jewels" mogen niet met Rob de Nijs optreden Prestatiebeker voor Jan Hoogland A. Loos hartelijk gehuldigd Uitslag verkoping Basketball KVP-BENNEBROEK WIL CONTRIBUTIE VERHOGEN Castricum en Het Oosten weer kans op overwinning VAN LENT - HEEMSTEDE WOENSDAG 8 DECEMBER 1965 PAGINA 4 „DE SPAARNESTAD" Rechtbankpresident Burgerlijke Stand Haarlem Steenvoorden beste verspringer Vanaf heden geëxposeerd: Raadhuisstraat 53-65 en Dreef 261 - Telefoon 81550 Faillissementen Films Hillegom Toneel T entoonstellingen Noord wijk zult u zeggen: „Toen was ik nog niet grijs, maar wel wijs genoeg om naar de N.M.B. te gaan. En van dat hartelijke gesprek daar ben ik heel wat wijzer geworden." Zake lijke en financiële problemen? Bespreek ze met de N.M.B. Er is een oplossing! Leiden NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! (Van onze universitaire correspondent) LEIDEN, 8 dec. Prof. Aranguren, een van de drie hoogleraren van de Uni versiteit van Madrid, die kort geleden zijn afgezet varwege de morele steun die zij gaven aan het verzet van de Spaanse studenten tegen de regerings- voogdij, heeft gisteravond in het Leid- se juridisch studiecentrum „Het Gra vensteen" een voordracht gehouden over het onderwerp „Ethiek en poli tiek." Onder meer sprak hij zijn dank uit jegens de 207 Nederlandse hooglera ren, die de brief van solidariteit met hun Spaanse collega's ondertekenden. Onder de aanwezigen waren de rec tor magnificus, prof. dr. J. Dankmetjer en een tiental hoogleraren, voorname lijk van de juridische faculteit. Prof. H. Daalder, dieaan de Leidse univer siteit de wetenschap der .politiek do ceert, noemde in een inleidend woord prof. Aranguren „de Cleveringa van Madrid". De rede,-begonnen in het En gels en in het Frans voortgezet, behan delde de verhouding tussen ethiek en po litiek. De ideale situatie is de doorbre king van de scheidsmuur tussen deze twee gebieden. Prof. Aranguren typeer de de troonpretendent Don Juan als „the silent man, doing nothing but waiting". Hjj verwachtte, dat zodra de naam van de toekomstige koning bekend wordt ge maakt, deze direct al een deel van de macht van Franco zal overnemen. HAARLEM, 8 dec. Tijdens de gis termiddag in Haarlem gehouden ver gadering van de vereniging De Tulp is besloten het PVS te verzoeken de teeltregeling voor tulpenbollen met in gang van 1 augustus 1966 op te heffen. Als het PVS inderdaad tot een vrij geven van de teelt overgaat, betekent dit het einde van een periode, die in het begin der dertiger jaren begon. De Tulp wil echter meer dan alleen maar de teelt vrijgeven. Men zou gaarne zien dat niet iedereen zich op de teelt van tulpen kan werpen. Een erken ning als kweker blijft nódig. Verder acht men het noodzakelijk de huidige surplusregeling om te zetten in een wat gematigder vorm, terwijl men tevens de minimumprijzen lager wil stellen. De mogelijkheid om te gaan telen voor het surplus wil men bijvoorbaat onmo gelijk maken. De stemmen werden uitgebracht in zes kringen. Het bestuursvoorstel kreeg 193 stemmen, 105 kwekers wilden alles weg (dus ook de surplusregeling, de erkenningen, de minimumprijzen, enz.) terwijl een kleine groep 47 stem men voorlopig wilde behouden wat men nu heeft en straks als de EEG volledig een feit is, wel verder wil zien. In zijn openingswoord sneed voorzit ter Jac. Huibers diverse actuele pro blemen aan. Er heerst een gevoel van onbehagen onder de vakgenoten. Zij voelen zich min of meer gegriefd dat het vak zelf zo weinig in te brengen heeft en dat er over hen en zonder hen wordt beslist. Haarlem, is niet meer de plaats waar de lijnen van het bollenvak worden uitgezet en- ook de (Advertentie) IS DE GOEDKOOPSTE BRANDSTOF! Grootste warmte minste as - langste brandduur. „VICTORIOUS" Wales „SEVEN SISTERS" Wales „CORNNIC" Wales Ook Holl. en Duitse antraciet Alleenverkoop: Friese Varkenmarkt 4 (Spaarne naast de Spoorbrug) telefoon 14164-19494. AMSTERDAM 8 dec. De vier le den van de beatgroep „The Jumping Je wels" mogen niet gezamenlijk optreden zonder toestemming van hun manager, de heer H. Batdnan: OOK niet onder andere naam dan „The Jumping Je wels". Dit heeft de president van de rechtbank te Amsterdam, mr. U. W. H. Stheeman, gisteren beslist in het kort geding dan de manager tegen de „Jewels" had aangaspannen. De president verbood de gedaagden tegenover hun opdrachtgevers ten on rechte te beweren dat de heer Bate laan de recettes niet meer in ont vangst mag nemen. Elk van de musici moet voor iedere overtreding tegen 't vonnis een dwangsom betalen van 500 gulden. De gedaagden werden voorts veroordeeld tot betaling van de kos ten van het geding, begroot op 360 gulden. Mr. Stheeman gaf als voornaamste overweging dat de gedaagden hun contract met de heer Batelaan te laat hebben opgezegd. De beatgroep was enige malen bui ten medeweten van de manager opge treden met Rob de Nijs. Deze was vanochtend als belangstellende in de rechtzaal aanwezig. positie van Den Haag (PVS) wordt zwakker. In Brussel worden nu en in de toekomst de grote besluiten geno men. Nederland heeft als sierteeltland recht op hoor en wederhoor. Nederland is in de EEG de belangrijkste bollen- producent en -exporteur. En al moet onze nationale inbreng via de schijven van het bestuurlijk apparaat lopen, de onderbouw vormen de vrije organisa ties die hun adviezen aan de besturen de instanties doorgeven. De heer Hui bers pleitte verder voor een soepele wisselwerking tussen de diverse orga nen. De heer Huibers meende dat het vak nu eens. Van het defensief in het offensief .moet gaan. BEVALLEN van een ZOON: 3 dec.: C. P. C. F. Boon-van Parera, C. D. Kunnen-de Vries, P. M. Meirmans- Pouw, H. Icke-Stienstra; 4 dec.: E. M. W. Mengerink-Janssen; 3 dec.: J. G. Rosa-Gastaldo-van der Kroft; 4 dec.: A. C. Mens-van den Ban, M. J. Kool- Keulemans, C. A. Springveld-Griffioen, A. C. Hijkoop-Bomas; 3 dec.: W. M. van Leuven-Boerée; 4 dec.: P. J. M. van der Veldt-Joosten; 5 dec.: A. D. Molenaar-Schol, A. M. Put-van Rooden. 3 dec.: S. Koojj-van Meel; 5 dec.: M. A. J. Hamers-Janssens. Van een DOCHTER: 3 dec.: A. G. Brouwer-de Groot, P. M. Franssen- Hejjne, A. E. M. Beunk-de Vries; 4 dec.: N. W. Bakker-Giltaij, R- Haan- schoten-Maaskant. 5 dec.: M. G. van Dam-Hooglugt; 4 dec.: H. Splinter-de Vries, W. van der Ploeg-Hofstra; 5 dec. S. P. Snijders Blok-Limpens; 4 dec.: J. M. Eggelte-Hoogendoorn; 5 dec.: M. C. T. Vissers-de Vries; 3 dec.: C. H. Sukkel-Mooiekamp; C. .Deen-Smits; 4 dec.: A. H. van den Berg-van de Weerd. BEVALLEN van een ZOON: 6 dec.: C. H. Nijssen-Schoorl. BEVALLEN van een DOCHTER: 6 dec.: J. C. Dam-Loonstein, J. Slottje- Jansen, C. Sorbach-Balk. ONDERTROUWD: 6 dec.: B. C. Buys en A. M. E. Goossens; T. van der Bijl en H. J. T. Dijkema; R. A. M. van den Broek en J. M. T. Peperkamp; E. P.. van Kampen en M. F. van Wa- mel; J. M. Haak en M. de Groot; E. F. O. van der Zwet en R. W. Bever wijk; V. J. Burger en A. W. F. Herm- se: H. J. Proeve en T. Peters. ONDERTROUWD: 7 dec.: C. T. Slob be en A. J. Kuilboer. H.G.J. Hulsmann en M.A.F. de Jong, S. T. Ouwerkerk en I. van Dongen, P. A. Prenen en S.W.M. Hoedeman, C. Kuipers en C. J. van de Haterd, W.P.M. Booms en C. V, van de Leur, J. Spek en C. C. Peschar, J. A. Vazquez Figueiredo en A. Del Tin. GETROUWD: 6 dec.: G. E. J. Hei- nicke en U. M. Abbink; G. Pol en M. A. F. Leder; G. T. Baarse en A. M. C. Veldman; M. J. L. van Ginniken en M. M. Willemse: A. van der Staaij en W. Kaiser; W. F. van der Werff en M. Klomp. GEHUWD: 7 dec.: J. P. Prins en C. M. van Leen, B. Does en C.L.V. Jansen. M. Wijkhuizen en C. J. Schoen, B. J. Paagman en I. W. Voss, M. van den Berg en M.E. Slikker. OVERLEDEN: 4 dec.: L. Kreuk, 66 jr.; 5 dec.: G. N. Koppen, 5.9 jr„ G. Mastenbroek-van Egmond, 88 jr., M. H. Brouwer-Koster, 86 jr., P. A. Dorlandt, 63 jr., A. J. Jansen. 76 jr., G. vanBoxtel, 58 jr.; 6 dec.: H. Mijnders, 79 jr., G. A. Leeuw, 16 jr., G. Bakker, 69 jr. OVERLEDEN: 2 dec.: H. M. A. Rött- gering-Stall, 74 j., M. van Heemskerk straat; 3 dec.: G. Richter-Kampen, 65 j., Gasthuisvest; G. J. M. .van Dijk- van Til, 81 j., Spaanschevaartstraat: J. de Vries-Klon. 81 j.. Kerklaan: 4 dec.: P. M. J. Fischer, 21 j., Kamper laan; 2 dec.: S. de Vries, 85 j.. Church- illlaan; 3 dec.: M. van Diik, 81 j., Gasthuisvest; 4 dec.: J. F. Machièlse, 78 j., Gasthuisvest, A. Planting, 76 j., Madoerastraat: 5 dec.: H. R. Wijnands 73 j., Wijde Geldelozepad. 3 dec.: H. Wanning, 82 j., Ceciliastreeg. NOORDWIJKERHOUT GEBOREN: H. A. J. Slejjpen en W. Remmerswaal, z.; G. H. van Went en A. B. Langerak, z.; G. P. J. Rotteveel en D.E.M. van der Veld, z. ONDERTROUWD: G.J.M. Schrama en J.J.M. Ruigrok; .P van Nes en E. J.M. Duivenvoorde; G.J.H. Koot en A. C.M. Augustinus; T.J. Reeuwjjk en J. A. Koomen; J. N. Rotteveel en A.M. Heemskerk; A.G. Loos en M.L. -'an WOUW. GETROUWD: A. A. M. van Kampen en P.J. M. Duivenvoorde. Het vierde N.Ph.O-concert in de Serie D in Haarlem stond gis teren onder leiding van de in Spanje wonende Cubaan Alber to Bolet. Deze dirigent demonstreerde een degelijk vakmanschap in een sym- patieke stijl. Een en ander viel bijzon der in de smaak van het goed opge komen publiek. Van de Amerikaanse componist, pia nist. dirigent en schrijver Aaron Cop land werd één van zijn drie balletmu- zieken uitgevoerd, getiteld Appalachian Spring. Copland is een nogal omstre den figuur, die voortdurend actief is geweest met de verwerking van aller lei folklore-elementen. Ook deed hij verschillende tot mislukking gedoemde pogingen om, naar voorbeeld van an deren, iets van het jazz-idioom in en kele composities te integreren. De ge speelde balletsuite biedt een herhaal delijke confrontatie met aspecten van Amerikaanse volksmuziek. Dat bete kent dat er, gekoppeld aan de uitge beelde handeling, een illustratief en pregnant stuk muziek is ontstaan. Vol gens eigen zeggen heeft de componist een tijd lang gestreefd naar publieke verstaanbaarheid van zijn werk door vereenvoudiging. In die periode com poneerde hjj ook deze balletsuite, nu ruim twintig jaar geleden. De uitvoe ring vereist echter grote exactheid. Het orkest heeft dan toch niet de mu- zikanteske allure om met het gegeven aantal repetities tot een alleszins be vredigende afwerking van het detail te komen. Aannemelijk en soms zelfs buitenge woon adrem reageerde het orkest op de bedoeling van de dirigent in het pianoconcert no. 1 in Es gr. t. van Franz Liszt. Solist was Jorge Bolet. Dit werk lijkt de glans en schittering van een hele juwelierszaak te reflec teren. De pianist heeft een aan ner- fectie grenzende kundigheid in tech nisch opzicht. Zijn vertolking was naar de eis romantisch-virtuoos. Nochtans kon hij ons er niet van overtuigen dat het concert aanzienlijk meer heeft te bieden dan een aantal fascinerende klankeffecten. Maar meer dan een flonkerende kleurschakering is er in feite ook niet van een juweel te ver wachten. De avond werd besloten met Dvo rak's achtste symfonie. De uitvoering kon over het algemeen voldoening schenken. De kopergroep, en met na me de trompetten, hebben veel en goed werk verzet, daarmee zorgend voor een tegenhanger voor de precisiefoutjes die elders opgemerkt werden. H.B. NOORDWIJKERHOUT, 8 dec. De middenstand in Noordwijkerhout heeft van de St. Nicolaasinkopen een stevig graantje kunnen meepikken en het mid denstandscomité heeft in de St. Nico- laas-aktie een regen van prijzen over de consumenten doen neerdalen. De heer H. de Klerk van dat comité had bij deze aktie het laatste en be langrijkste woord. Hij bepaalde, zonder er zelf enige invloed op te kunnen uit oefenen, wie de grote winnaars waren. Bij de kinderprijsvraag kwam A. van den Berg, Parallelweg 10 als de beste uit de bus, gevolgd door Kees Duiven voorde, Havenstraat 62 en Tineke van den Hoorn, Koninginneweg 29. De slag zin-prijsvraag uit De Koerier „beter dan beter is echt best. En dat beste vindt U bij de deelnemers" is gewonnen door C. P. Duivenvoorden, Haarlemmervaart- weg 15, met als secondanten Nic. Duyn, Langevelderweg 3 en M. de Kan, Dorps straat 29. Van de Koeriers wonnen de nummers 2388, 1335 en 368. De hoofdprijzen uit de aktie waren voor Jan de Winter, Kortenbachstraat 11. J. Vrijburg, Julianalaan 64, Voor hout en R. Herkemij, Hoogstraat 44. Voorzitter B. van den Hoorn, de motor van de aktie, gewaagde met recht van een zeer succesvol tiende Sint Nicolaas- feest. BEVERWIJK, 8 dec. Het gaat de bloembollenkwekers nu erg tegen zitten om de laatste bloembollen in de grond te krijgen. Werd er eerst een spaak in het „plant"-wiel gestoken door de te vroeg ingevallen vorst, nu de eerste vorstperiode voorbij is, valt er dagelijks een hoeveelheid water, die iedere kwe ker van zijn akker houdt. Het zag er dit najaar allemaal zo hoopvol uit, want ieder scheen vroeg klaar te zullen komen. Maar nu is dit weer anders! Het is op de meeste tuinen nu veel te nat om met succes met de plant-machi nes hierop te komen of iets met andere machines te doen. Men maakt de grond hier slechter door. Dan is men ook nog druk doende om de bollen onder het winterdek te krijgen. Dit is iets wat nog wel gaat, maar men zit er momenteel erger over in de bol len in de grond te krijgen. BENNEBROEK, 8 dec. Donderdag 9 december 's avonds om half negen wordt in het r.k. Verenigingsgebouw aan de Schoollaan de jaarlijkse leden vergadering gehouden van de afdeling Bennebroek van de Katholieke Volks partij. De agenda vermeldt een voor stel de contributie voor 1965-1966 vast te stellen op 6.50 per lid. Hiervan moet aan de partij vier en aan de Kring Haarlem een gulden per lid wor den afgedragen. De bestuursleden de heren B. P. Heemskerk en P. van Bakel en de dames Vernooy-Van Lierop en De Raad -Brouwer treden uit het bestuur. Om het aantal bestuursleden op een oneven getal te houden dienen vier nieuwe be stuursleden gekozen te worden. Reeds is kandidaat gesteld de heer A. Ootes. Niet aftredend zijn de leden van het dagelijks bestuur, de heren Th. J. Ste vens (voorzitter), H. J. van der Laan (secretaris. Zwarteweg 21) en L. J. van der Aar (penningmeester). Haarlem; Ged. Oude Gracht 89. Rijksstraatweg 340. IJmnlden: Plein 1945 no. 46. SASSENHEIM, 8 dec. Het nieuwe sportveldencomplev op de terreinen van Sikkens Lakfabrieken te Sassen- heim wordt 18 december overgedragen aan de personeelsvereniging ten K£* bruike van de voetbalvereniging Gn»j Het oude terrein moet worden gebruik' voor de bouw van een nieuw gedeelte van het centrale laboratorium. Tegen het eind van het voetbalseizoen 1964- 1965 moest het veld daarom buiten ge* bruik worden gesteld. De directeur van de fabriek, de heer R. Kiesling zal de twee voetbalvelden met tribune en parkeerterrein overdra gen aan de personeelsvereniging. Ir- A. van Driel, directeur van Sikkens Groep N.V. zal daarna het nieuwe club gebouw overdragen. Het nieuwe com plex, dat een totale oppervlakte heeft van dertigduizend vierkante meter, heeft de hoofdingang aan de Lcidse- vaart. Na het officiële gedeelte wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen G.W.S. I en een zaterdagelftal van de Leidse KNVB-afdeling. De overdracht, die om half twee moet gebeuren, gaat ook door als de velden onbespeelbaar zouden zijn. KENNEMERLAND, 8 dec. De lei ders Castricum en Het Oosten staan het komende weekeinde in de 2e klasse competitie van de KNSB voor wedstrij den welke ogenschijnlijk weinig moei lijkheden zullen opleveren. Het Oosten treedt als gastheer op voor stadgenoot VHS dat tot nu toe slechts met neder lagen werd geconfronteerd. Het sterke Oosten-team is derhalve favoriet in deze ontmoeting maar zal zich er van be wust moeten zijn dat in een plaatselijke wedstrijd ook andere faktoren een rol kunnen spelen. Het is daarom zeker niet uitgesloten dat VHS juist in deze wed strijd weer op het goede pad zal terug keren. Castricum ontmoet in Amsterdam Max Euwe/Morphy, een ploeg welke niet onderschat mag worden. Op volle oorlogssterkte spelend, kan Castricum ook in dit treffen de volle buit opeisen. Watergraafsmeer zal aan het bezoek bij VAS 3 zeker twee winstpunten overhouden maar welke vereniging in de wedstrijd De PionVVV als triom fator de arena zal verlaten is geheel in de schoot der toekomst verborgen. De ranglijst na twee ronden luidt nu: Castricum 2 2 0 0 4 131-2- 6 'A Het Oosten - 2 2 0 0 4 1214- 7>* VW 2 10 12 11%- 8% Watergraafsm. 2 10 12 11%- 8% De Pion 2 1 0 1 2 11 - 9 Euwe/Morphy 2 10 12 8%-ll>£ VHS' 2 0 0 2 0 8 -12 VAS 3 2 0 0 2 2 7%-12J$ HAARLEM, 7 dec. Als onderdeel van de strijd om de titel van beste all round-sprtman moesten de wielrenners van de Haarlemse Raceclub „Excel sior" op het strand van Bloemendaal verspringen. Piet Steenvoorden bleek daarbij met een sprong van 4,70 mëteï de beste. A- en B-klasse: 1. P. Stëenvoorden 4,70; 2. Kees Wigchert 4,60; 3. Martin Wigchert 4,35; - 4, W. Wagner 4,25; 5. H. Philips 4,05. C-klasseO 1. J. Klaver 3,40; 2. F. Hoogland 3,25; 3. G. Schoo- ne 3,10; 4. J. Noordhoek 3,00. Tweede jeugd: 1. B, Groenveld 3,50; 2. T. Handgraaf 2,90; 3. A. van Rooden 2,45. Jeugd: 1. H. Korenstra 3,20; 2. J. van Haaster 2,90; 3.P. Hoogland 1,65. (ROOSEBOOM DE VRIES len. Indien wjj deze motie maandag ter tafel brengen, kunnen wij de zaak al leen maar vernielen", zei voorzitter Braam, die zich er wel mee kon ver enigen om de kwestie maandag bij de rondvraag aan de orde te brengen. Al dus werd besloten. De druk bezochte en geanimerde vergadering in het Verversingshuis Gronendaal bracht in de persoon van de heer J. W. Dix een nieuwe functio naris achter de bestuurstafel. De heer Dix werd als opvolger gekozen van se cretaris J. Visser, die zijn zetel wegens drukke werkzaamheden beschikbaar had gesteld. De scheidende secretaris, die bij monde van voorzitter Braam mocht vernemen, dat hij zjjn taak op uitnemende vvljze had vervuld, kreeg bp zijn vertrek enkele geschenken aan geboden. Bestuursfunctionaris Th. Roo zen werd bij acclamatie herkozen. De vergadering werd besloten met de tra ditionele verloting, waarbij alle aanwe zigen met een prijs naar huis gingen. HAARLEM, 7 dec. Jan Hoogland heeft voor de zesde keer de prestatie- beker van de Amsterdamse Sportclub G'.vmpia. De 37-jarige administrateur uit Haarlem nam in de voorbije zomer maanden aan 46 verschillende sterritten of. toertochten deel en bracht het daar bij tot een totaal afstand van 10.684 ki lometer. Hij verbeterde daarmee tevens zyn van 1962 daterende persoonlijke re cord (10.398 km.) met 286 kilometer. Door verschillende omstandigheden was Hoogland aan het begin van het toerseizoen '65 minder actief dan in voorgaande jaren. Hij nam aanvankelijk alleen maar deel aan sterritten en toer tochten. Nadien is de sportieve Haar lemmer toch weer op het grotere fiets- werk overgestapt en heeft vooral in de vakantieweken heel wat afgepeddeld. Met zijn in Arnhem wonende vriend La- meyer trok hij ook enkele keren naar België om te kunnen fietsen. Het grootste karwei heeft Hoogland op geknapt in de VIjflandentocht door Ne derland, Duitsland, Luxemburg, België en Frankrijk over een afstand van 1.250 km. Bovendien volbracht hij onderande- re de Ronde van België (603 km.), de tweedaagse van Leuven (500 km.), de 24-uursrit van Antwerpen (400 km.), de Ronde van Vlaanderen (300 km.), Ronde van Noord-Brabant (330 km.) en in tien verschillende diagonalen fietste hij 2.970 km. bijeen. Voor de achtste keer reed hij ook de monsterrit Amsterdam-Maas- tricht-Amsterdam over 525 km. Er was dan ook niemand die hem in het pres tatieklassement van de binnen- en bui tenlandse ritten bjj Olympia kon be dreigen. De eindstand luidt; 1. J. Hoog land (Haarlem) met 10.684 km.; 2. E. van Bergen (Amsterdam) met 4.790.; 3. H. v. d. Broek (Amsterdam) met 2.270 km. ANZDVOORT, 8 dec. Maandag werd in de watertoren de heer A. Loos wegens zijn zilveren dienstjubileum ge huldigd. Hij werd toegesproken door mevr. C. Stemler-Tjaden, wethouder van de bedrijven, die veel woorden van waardering had voor zijn Ijver, nauw gezetheid, betrouwbaarheid en zjjn uit stekend verstand. Ook na de dienst werkte hjj voor de gemeenschap als een geboren EHBO-er, die in het Rode Kruis opklom tot officier, een benoeming die meestal uitsluitend voor artsen is weg gelegd. Vervolgens sprak de heer A. Cense, directeur van de bedrijven, die nage noeg nooit klachten over de jubilaris heeft ontvangen, hoewel hij toch over omstreeks vijfduizend klanten beschikt als huuropnemer-incasseerder. De heer Loos kreeg nog toespraken van de heren A. Kalff als zijn directe chef, A. J. van der Rejjden namens de personeelsvereniging voor ambtenaren en J. G. Bisenberger als voorzitter van de ABVA en de Zandvoortse Reddings brigade. Alle sprekers lieten hun toe spraken vergezeld gaan van geschen ken. HAARLEM, 8 dec. Op de laatste verkoping van huizen in het Notarishuis te Haarlem zijn negentien percelen in andere handen overgegaan. De volgen de .verkoPing is gesteld op donderdag 16 december, 's middags om twee uur. De uitslag van de verkoping luidt' Reitzstraat 44 5.500.; Brouwerstraat 130 ƒ3.100.; Oranjestraat 80 ƒ5.800.; Schermerstraat 9 zwart en rood li.iio- Scheeperstraat 55 5.500.; Voor zorgstraat 32 4.800; Regulierstraat 24 5.825.Brouwerstéaat 52 3.300 Klaren beekstraat 69 zwart en rood r1„: Van der Vinnestraat 26 t q Zompelstraat 5 zwart en rood 8.100.; Rollandstraat 47 6.005.; Oost indiestraat 74 zwart en rood ƒ25.000.; 59 15.700.; Reyer Anslo- pn2 11-200.Zaanenstraat 131, 133 5 200 41-S0°. en Oranjestraat 28 l® december worden in vel- ter Ensohertli Percelen: Burgemees- ifanalaan 302 tenw22 .te SantP°ort> Ju- i»n so t» Ho Haarlem, Zandvoortse- !o WopmItpijo v.^e' Lombokstraat 1 te Heemstede, Lombokstraat 3 te Heem stede, Lombokstraat 5 te Heemstede Lombokstraat 7 te HeemstedfTnaam sche Vaartstrat 90 te Haarllm POost Indiestraat 2 te Haarlem, Generaal de la Reystraat 52 te Haarlem, Wolstraat 13 zwart en rood te Haarlem Corneiis steeg 11 te Haarlem, Lange Lakenstraat 29 zwart en rood te Haarlem, Celebes- straat 6 te Haarlem en Parklaan 31 te Haarlem. HAARLEM, 8 dec. De arrondis sementsrechtbank te Haarlem heeft gisteren in staat van faillissement ver klaard R- Huizing, handelend onder de firma LUGANO te Zaandam. Rechter-Com- missaris: mr. A.J.Ph. de Haseth Möl- ler. Curator: mr. J.A.M. Thtfssen. G. J. Verveld te Bloemendaal. Rech- r^°^issaris: mr- A.J.Ph. de Ha seth Moller. Curator: mr. B. J. Lam- bers. Vernietigd is het vonnis van 23 no vember waarbij H. E. Brondijk te Vel- sen in staat van faillissement is ver- Kiaard, met benoeming van mr. J.W. Crefeld tot curator. Woonütiis Jdcubus van Looy, Kleine Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Loof Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon - en feestdagen van 2 5 uur. Museum het Huls van Looy, Kleine Hout weg 103: Dagelijks van 10 17 uur. Zondag van 1^5 uur Van 10 dec - 9 januari: Ex positie van werken van de vereniging ..Kunst Zij Ons Doel" Vishal. Grote Markt: Dageiflks van 10 17 uur, zondag van 1 5 uur: Expositie van moderne kunst uit eigen bezit (t/m 12 dec.). Kunstzaai „In *t Goede Uur". Korte Hout straat 1. Dagelijks geopend van 10 6 uur en van 8—12 uur Maand december- Expositie van tekeningen van Jo Klingers Kunstcentrum „De Ark" Nw Heiligland; Dagelijks van 10 8 uur. dinsdag gesloten. Van 5 dec. tot 2 januari: Expositie van tekeningen en grafiek van Helmuth Heystek. 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. Artificia, Binnenweg 95 Maandag t/m vrijdag van 9.30 18.00 uur: Expositie van tekeningen van H L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Hofte (tot 9 december)- FILMS: CITY-THEATER. Woensdag 8 uur: The Goldrush, alle leeftijden. FILMS: ROYAL-THEATE'R. Woensdag 8 uur: Jouw beurt schatje, 14 jaar. FILMS: CAMERA Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Sergeants 3, 14 jaar. LIDO Dagelijks 2.30 en 8 uur: My Fair Lady. alle leeftijden. LUXOR. Woensdag 7 en 9.15 uur: Vrouwen verdwijnen, 18 jaar. STUDIO Dagelijks 2.3U, I en 9.15 uur: Gisteren, vandaag en morgen, 18 faaf* REX Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur: De avonturier van de Goudkust, 14 Jaar. TRIANUN Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur: I Tabu. 18 iaar HEEMSTEDE, 8 dec. „Het Krela- gehuis is een varkenshok. Wij moeten de kat de bel aanbinden, want er wordt met ons gesold." Deze woorden kwa men gisteravond van de heer M. J. Roozen, die tijdens de vergadering van de Heemsteedse afdeling van de Ko ninklijke .Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, met betrekking tot de nieuwbouwplannen van het beurs gebouw, scherpe kritiek leverde op het hoofdbestuur van Bloembollencultuur. De heer Roozen gaf in zijn betoog uiting aan zijn grote ontevredenheid over de gang van zaken met het nog steeds niet gerealiseerde nieuwbouw plan, ten aanzien waarvan hij het hoofdbestuur een gebrek aan activiteit verweet, „Dit plan wacht al jaren op uitvoering. Wij worden op sleeptouw gehouden en de huidige toestand in het beursgebouw is het bloembollenvak ten enenmale on waardig", zei de heer Roozen, die in het geprojecteerde nieuwbouwplan aan de Leidsevaart weinig heil zag. omdat daar binnen afzienbare tijd geen gelegenheid meer tot parkaren zal zijn. Hij meende, dat er elders in Haarlem nog voldoende bouwgrond aanwezig is en indien de gemeente Haarlem niet wil meewerken, zou het volgens hem beter zijn de zetel van Bloembollencul tuur te verplaatsen naar het Hillegom- se Treslong. De heer Roozen stelde de vergade ring voor een motie in te dienen, waar bij met betrekking tot de verbouwing van het beursgebouw het vertrou wen in het beleid van het hoofdbestuur zou worden opgezegd, indien op korte termijn geen nieuw plan zou kunnen worden voorgelegd. Deze suggestie vond echter geen weerklank bij voorzitter A. J. Braam, volgens wie een dergel"ke motie op de maandag 13 december te houden algemene vergadering geen kans van slagen zou hebben. „Deze kwestie zal ook in de andere afdelingen besproken moeten worden en de tijd is te kort om dit nu nog allemaal te rege- (Advertentie) (Advertentie) CINEMA PALACE Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur Die vrouwtjes. 18 jaar. LIDO Dagelijks 2 en 8 uur: My Fair Lady. alle leeftijden. REMBRANDT Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur Inspecteur Copian gebruikt geweld, 14 jaar ROXY, t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: De hel van Tarawa, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur, Eli de man die kiest een vrouw. 18 jaar. MINERVA, t/m woensdag 7.15 uur: D'r moet nu maar eens getrouwd worden, a 1. Woensdag 8 december Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Co- medie met „Niet als bewijs toegelaten" van John Osborne. In de hoofdrollen: Bob de Lange en Allard van der Scheer. Donderdag 9 december Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagsche Co- medie met „Glazen Speelgoed" tan Tennes see Williams. Regie. Joris Diets, in.de hoofd rollen: Ida Wasserman en Do van Stek. TENTOONSTELLINGEN Gemeentelijk Museum de „Lakenli^" Oude Singel 28 Geopend dagelijks vao 10 5 uur Zondag van 1 5 uur. Tot 13 december: „Nederlandse kring vaD tekenaars". FRANS. HALS. Dagelijks 2, 7 en Bedreigde meisjes. 18 jaar. 9.15 uur LUXOR. Dagelijks 2 en 8 uur: Lord Jim, 14 jaar Prentencabinet; Keuze uit eigen verzame Ung. Dagelijks van lü 5 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken Geopend var. lü 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandagi Zon.- en feestdagen van 2 5 uur Cruquius Museum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dagelijks van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondags van l 5 uur HAARLEM, 8 dec. In de enige voor de landelijke competitie basketbal in Haarlem gespeelde wedstrijd hebben de HOC-heren het er tegen AMVJ/Rot- terdam lelijk bij laten zitten. Wel na men de Haarlemmers een 40 voor sprong, maar deze vreugde was slechts van korte duur. Het voor het grootste deel uit Antil- lianen bestaande AMVJ-team ging een dermate hoog tempo draaien, dat de HOC-ploeg snel tegen een achterstand aankeek. Het werd 9—12 en 13-18. Ge bruikmakend van een inzinking aan Rotterdamse zijde, slaagde HOC er toch nog in met een voorsprong te gaan rusten. Na de hervatting trok AMVJ direkt ten aanval en zonder dat HOC iets te rug kon doen werd het 25-30. HOC gaf zich echter nog niet gewonnen, kwam bij 38-38 weer gelijk en nam zelfs nog een 42-41 voorsprong. Tegen het slot- offensief van Watson en zpn mannen was HOC echter niet opgewassen. Alle initiatief ging naar AMVJ, dat via 44-49 verdiend met 46-51 won. Topsco rers bij HOC. Versteeg: 4-7; Van .Gif fen: 3-10. Bp AMVJ: Watson: 9-11 en Dikmoet: 7-10. Het herenteam van Typhoon wachtte vergeefs op de tegenstander. Voor de tweede maal in dit seizoen liet het Utrechtse UW/Daggers verstek gaan. De overige uitslagen luidden: He ren: Typhoons 3—Flamingo's 446-42; Excercitia 3—HOC 3: 34-39; Sea Devils Typhoons 4: 40-33; AkridesHaarlem Cardinals: 34-64; AntilopenTyphoons 2: 47-33; HCK-Flamingo's 2: 48-42; Whi te Stars 2—Haarlem Cardinals 2: 37-52; Excercitia 2—White Stars 49-59; SchotenFlamingo's 3: 73-45. HAARLEM, 8 dec. Zondag wordt het laatste programma van dit jaar gespeeld: de competitie van de afde ling Leiden staat daarna stil tot en met 16 januari. Het programma luidt: I: SVLSStompwijkse Boys; Oranie Groen—MMO; WOAVTL; St. Ber- nardusRouwkoop; IA: Foreholte 2 Lugdunum 3; SVLV 2DOSR 2; Tey- lingen 2—ASC 2; WSB 3—LDWS 2; II: Alphense BoysKRV; Meerburg VNA; Weteringse BoysUDO; NVL Leidse Boys; 2A: Alphen 3Lisse 3; Foreholte 3—SVLV 3: Rouwkoop 2 Meerburg 2; UVS 4—Oranje Groen 2; 2B: Altior 3—LFC 4; Lisse 4—VNL 2; SJZ 2SJC 3. SA: St. Bernardus 2—UVS 5; DOSR 3 Lisse 5; Lugdunum 5ZLC 2; MMO 2—Alphense Boys 2; 3B: SJC 4—St. Bernardus 3; VNA 2—WOA 3; ASC 3 —Stompwijkse Boys 2; 3C: DOCOS 4 —SJC 5; LDWS 3Alphense Boys 3; Warmunda 3—DOSR 4. Alphense Boys 4Roodenburg 7; SVLV 4SJC 6; VVSB 5Meerburg 3' Teylingen 4—KRV 3; 4B: KRV 4—ZLC 3; Lisse 6SVLV 5; Roodenburg 9 Alphia 3; Uinitas Leiden 2Teylingen 5' ^Oranje Groen 4; Alphua j. JD: Lisse 7Warmunda P 7—ZLC 4; Stompwijkse Boys 3 Alphen 5; 4E: Meerburg 5Wetering- |e 4i MMO 4Lugdunum 7; WOA 3—LFC 6; 4F; LDWS 5—SJZ 4; Lug- dunum 8—Alplna 5; Oranje Groen 5— wwxir w CC 6TAlphen 6: DOSR M •Warmunda 5—SJC 9; 4H: LDO 5 Alphia 6; WOA 4Alphense Boys 5: Rouwkoop 4—Leidse Boys 4; 4J: Leidse Boys 5—Warmunda 7' Lug dunum 9DOSR 6; Roodenburg 10 VTL 4; Unitas Leiden 4—Rüpweterins? 4; 4K: KRV 5—DOSR 7; VNL 5—UDO 6; LDWS 6Lugdunum 10. JUNIOREN: Al: DOCOS al—ASC al- Teylingen al—WSB al; Warmunda al LFC al; UVS a2Lisse a2; A4: ASC a2—VVSB a2; DOCOS a2—Lugdunum a2; Foreholte al—UVS a3; SJC a2— Roodenburg a2; A5: Lisse a4—War munda a2; Lugdunum a4—SJC a3; LFC a2—Lugdunum a3; A6: LFC a 3—Fore holte a2; Lisse a5—SVLV a3; Teylin gen a3—DOCOS a3; WSB a3—Stomp- wTflkse Boys a2. Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uu de Hollandse, Italiaanse en Franse schooi, de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals meester werken Dagelijks, behalve zondag geopeno van 10 17 uur Teyler Museum, Spaarne 16; Permanente expositie van schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw Tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse school Fossielen e d Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 uur De eerste zondag van de maand van 13 - 17 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4