«anHaaaa Plechtige verzoening Constantinopel tekent voorlaatste Conciliedag Geen met de plaats in St.Pieter onbezet Zelf gebouwde boot ging in vlammen op Begin van einde Vaticanum II Mgr.Willebrands genoemd als nieuwe kardinaal BANANEN Amerika's staatsgreep C.I.A. achter Moboetoe Gesprek Indië- Pakistan niet over Kasjmir alles kan met EdÉIW Toch Surinaamse delegatie naar het huwelijk Juist klaar Binnenkort vlees eten op vrijdag Kath. Schoolraad nieuwe stijl Parkeerstation in het Gooi Twee Indonesiërs illegaal' op weg naar ons land Concelebratie Schiff naar Den Haag V oorzichtigheicP' in betrekkingen Ned.-Indonesië Nieuwe Beatle-plaat haalt de top niet Installatie in januari POLITIEKE RUILHANDEL MET GHANA, VOLGENS BELGISCHE „STANDAARD" WOENSDAG 8 DECEMBER 1965 PAGINA 7 ROME, C dec. De voorlaatste °Penbare zitting van het tweede Vaticaans- Concilie is heel bijzon- "er gekarakteriseerd door een Plechtige verzoeningsdaad van de Kerk van Rome met de Ortho doxe Kerk van Constantinopel. O de winkel Geen plaats was er in de Sint Pieter onbezet op de voorlaat ste dag, dat deze majestueuze basiliek nog tot Concilie-aula diende. De bovenste foto toont hoe Concilievaders met hun witte mijters hun plaatsen in nemen. Er zijn er met fototoe- stéllen en met verrekijkers, die zich niets van de historische momenten willen laten ontgaan. De foto daaronder brengt één der hoogtepuncen van de dag en van de christelijke kerkgeschiedenis in beeld: Paus Paulus VI overhandigt de officiële oorkonde, waarin de uitwissing van de in 105Jj. uit gesproken banvloek is vervat, aan metropoliet Héliton van Heliopolis en Thyra, persoon lijk afgezant van patriarch Athenagoras I van Constanti nopel, ereprimaat van de Or thodoxie. De beide onderste foto's zijn genomen tijdens een ontvangst in de Sixtijnse kapel voor diplo maten en andere afgevaardig den van burgerlijke overheden. Links maakt de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Couve de Murvïlle zijn opwach ting, rechts valt die eer te beurt aan prins Albert van Luik Westblaak 18, Rotterdam (Van onze correspondent) Het was een historisch teit, toen eerst Jhgr. Willebrandts, secretaris van het secretariaat voor de eenheid der Chris ten, in de Franse taal, later kardi- ®aal Bea, de voorzitter van het secreta- j?aat in het Latijn, de gemeenschappe- "Jke verklaring van Paus Paulus VI en van patriarch Athenagoras 1 voorlas en het hoofd der afvaardiging van de eethodoxe primaat de Paus omhelsde. f;adat de H. Vader hem het origineel van de verklaring-zijnerzijds ter hand gesteld had volgde onder ontroering en 'angdurige bijvallen van het Concilie, de Paus de uitslagen aan van de laat ste stemmingen over de vier resterende conciliedocumenten. De stembriefjes wa ren in het begin der zitting uitgedeald. De uitslagen waren als volgt: de ver klaring over de Godsdienstvrijheid: voor 2.308, tegen 70. Het decreet over de Missies: voor 2.394, tegen 5. Het de creet over de Dienst en het leven der priesters: voor 2.394 tegen 4 Schema 13 (Kerk en wereld) voor 2.309 tegen 75. Op de gebruikelijke wijze heeft de Paus deze daarna bekrachtigd en af gekondigd. Alle uit deze Conciliebeslui ten volgende wetten en regels zullen ingaan op 29 juni 1966. Bij deze openbare Concilieplechtig heid was geen plaats in de St. Pieter onbezet. Tegenwoordig waren de bijzon dere missies van 82 staten, waaronder Nederland, België en Luxemburg, en vertegenwoordigers van de Verenig de Naties, de FAO, de Unesco, de Ara bische Liga, de Baad van Europa en van andere Europese Doven- en inter- statelpke organen. In zijn preek tijdens de Mis wees de Paus er op, dai Vatica- num II van meet af aan een pastoraal Concilie heeft willen zijn, waarbij geen dogma's of veroordelingen zouden wor den uitgesproken, maar integendeel de dialoog met de mens zou worden aan gegaan. Veel meer mensen dan anders ston den gisteren in de buurt van de Sint Pieter de uittocht der Vaders gade te slaan. De bijzondere belangstelling voor de sluiting van het Concilie bleef niet de waarnemers en alle aanwezigen, een ^'eede omarming van de Paus met ^etropoliet Melito van Heliopolis. Bei- Oen waren zichtbaar aangedaan. Ter- *6Ifdertijd had in Istanbul gedurende Heilige Dienst van patriarch Athe- ®agoras dezelfde plechtige bekrachti- der verklaring plaats in aanwe- alShexd van de delegatie van de Pf us. Beide Kerken, aldus de verklaring betreuren de gang van zaken in een ver en toen zeer verward verleden en vooral de gevolgen van de daaraan te wijten scheiding. In het huidige oordeël ziet men helder de fouten en hiisslagen, maar ook, dat de weder zijdse banvloek gericht was tegen per sonen, niet tegen Kerken en dat die toen niet de bedoeling hadden om de eenheid tussen de zetels van Rome en van Constantinopel ,te verbreken. De beide Kerken hebben spijt van bele digende woorden; ongegronde verwij ten en te veroordelen gestes, zij heb ben evenzeer spijt van de wederzijdse banvloeken en wensen die uit te wis sen. Zij betreuren de ergerlijke pre cedenten en alle verdere gebeurte nissen, het onbegrip en het wederzijds Wantrouwen, die tenslotte geleid heb ben tot een werkelijke breuk. Deze daad van rechtvaardigheid en weder zijdse vergeving zijn, zo begrijpen bei de, niet voldoende om thans een eind te maken aan oude en meer recente verschillen, maar zij hopen en bidden dat de Heilige Geest de harten zal zuiveren om tot volledige eenheid te komen. God moge ons vergeven, ge lijk wij dit elkaar doen. De verklaring spreekt de hoop uit, dat deze daad van schuldbekentenis en Verzoening door heel de christelijke we reld gewaardeerd zal worden als een Uitdrukking van een eerlijke wil en -an Oen uitnodiging om in de geest van Wederzijds vertrouwen, hoogachting n liefde het gesprek voort te zetten, dat met Gods hulp voor het hoogste heil Van de zielen en de komst van het Ko ninkrijk Gods de volle gemeenschap van bet geloof, de broederlijke eendracht en bet sacramentele leven opnieuw be leefd zou worden. De Paus heeft de plechtige Mis ge concelebreerd met vierentwintig Conci lievaders uit alle werelddelen, onder Wie de aartsbisschop van Semarang, bigr. Darmajuwana. Na de mis bood de secretaris-generaal van het Concilie (Advertentie) PARAMARIBO, 8 dec. Naar aan- 'eiding van berichten, dat de Surinaam se Staten geen delegatie zullen zenden baar het huwelijk van prinses Beatrix, JOeeft de voorzitter van de Staten, de ®eer J. Lachmon, meegedeeld, dat men hem tijdens een zitting van het statencollege blijkbaar verkeerd heeft begrepen. v Hij had. gezegd, dat dit college aan vankelijk had overwogen een delegatie je zenden naar het koninkrijksparle- ment in verband met de behandeling van de goedkeuringswet inzake het hu- weljjik van prinses Beatrix, maar daar in bij nader inzien was afgestapt. Rummer, aldus de heer Lachmon, is bet zenden van een delegatie naar de Plechtigheden bij het huwelijk van onze Prinses ter sprake geweest. Een en ander zou op een misverstand moeten ^rusten, hetgeen ten zeerste werd be 20 wordt vernomen. ZAANDAM, 8 dec. De familie Pen uit Zaandijk is een illusie armer ge worden. De boot, waaraan men geza menlijk honderden uren had gewerkt, ging door onverklaarbare oorzaak in vlammen op. De heer Pen had van ge leend geld een ijzeren casco gekocht en met wat eigen geld begon hij het op te kalefateren tot een goede motor kruiser die de naam Jannie kreeg. De boot lag in een sloot in het Westzijder- veld nabij de spoorlijn Koog-Bloemwijk. Alle vrije tijd en alle geld waarover het gezin Pen maar beschikte ging in de boot zitten. Het schip was vrijwel gereed, alleen de inrichting van het keukentje ontbrak nog. Toen de heer Pen zich na zijn werk zaamheden in een oude schuur ging verkleden, zag hij bjj zijn terugkomst plotseling de boot in lichter laaie staan. Binnen het kwartier was de zaak hele maal uitgebrand. Hoewel spoorweglie- den te huips choten was het al te laat. De schade wordt op vijf mille ge raamd welke gedeeltelijk door de ver zekering wordt gedekt. Over de oor zaak van de brand tast men volkomen in het duister. Wel heeft men een grote steekvlam gezien. VATICAANSTAD, 8 dec. (UPI) Een pauselijk decreet dat de opheffing van het verbod voor katholieken op vrijdag vlees te eten regelt, is klaar voor afkondiging, aldus Vaticaanse kringen. Met de afkondiging van het decreet wordt echter gewacht tot na het Concilie, zo verklaarden zij. Het dokument, dat is opgesteld door de Vaticaanse conciliecongregatie, had volgens berichten vandaag afgekondigd moeten worden, maar door formalitei ten is dit verhinderd. De conciliecon gregatie, opgericht na het Concilie van Trente in de 16de eeuw, heeft juris dictie over disciplinaire aangelegenhe den waartoe op dat Concilie is beslo ten. De zegslieden spraken de ver wachting uit dat het decreet spoedig na afloop van het Concilie zal worden afgekondigd. Het opheffen van de vleesloze vrp- dag zal niet gelden voor leden van re ligieuze orden, die de oude voorschrif ten zullen volgen. DJAKARTA, 8 dec. (UPI). Neder land tracht de economische banden met Indonesië aan te halen, maar dit kan het best geschieden met „zeer voorzich tige" stappen, zo heeft de Indonesische onderminister van Buitenlandse Zaken Soewito Koesoemawidagdo, volgens An- tara, gisteren verklaard na een gesprek met de Nederlandse ambassadeur in Djakarta, de heer E. L. C. Schiff, aan de vooravond van diens vertrek naar Ne derland voor een verlofperiode en over leg met zijn regering. De heer Soewito merkte verder op dat Nederland kan voorkomen dat de Indo nesische gevoelens gekwetst worden. In dit verband herinnerde hij aan het ver bod om in Utrecht in het begin van de ze maand de Papoea-vlag te hijsen. Ne derland schijnt thans te begrijpen, aldus de onderminister dat „het afstand moet nemen van de dingen die een herstel van de Nederlands-Indonesische betrek kingen in de toekomst in de weg kunnen staan." LONDEN, 8 dec. (UPI) Voor de eerste maal sinds twee jaar heeft een nieuwe plaat van de Beatles de top van de Britse hitparade niet dadelijk kunnen behalen. Volgens het Britse blad „Melody Maker" staat de nieuwe Beatle-plaat „Day Tripper" op de derde plaats. beperkt tot officiële buitenlandse delega ties. Men zag bijvoorbeeld reeksen autobussen met opschriften als Conzil- schlusz Wien, men zag grote groepen personen met als onderling kenteken .intjes in de kleuren van hun landsvlag op de jas, de wereldpers, film, televisie en radio haalden nog eens uit en van overal waren extra-krachten gekomen om het eind van Vaticanum li te ver slaan. In de concilie-perszaal was het drukker dan ooit en in de menigte ont dekte ieder kennissen van vroeger uit alle 's heren landen. Naar s lands wijs waren overal in de stad lappen van affiches opgehangen: van het vicariaat, van de stad Rome, van de K.A. en ~in andere om deze historische gebeurtenis den volke bekend te maken, aan het werk van het Concilie te herinneren en om de Paus en de Concilievaders te dan- ken.Stellages zijn op het Pietersplein ver rezen, waar heden de plechtige slotzit ting plaats vindt als het wisselvallige weer dit toelaat. De verwachtingen van gisteren waren optimistisch. Rome was overgoten met dat unieke getemperde en diffuse gouden licht, dat voor de cember karakteristiek is, als de wind wolken stof en benzinewalm heeft weg gevaagd. DEN HAAG, 8 dec. CKNP) Het Episcopaat heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de nieuwe statuten van de Nederlandse Katholieke Schoolraad. De goedkeuring op het aan deze sta tutenwijziging ten grondslag liggende structuurrapoort was vorig jaar reeds verleend. Met de bisschoppelij ke goedkeuring wordt nog een kleine wijziging aangebracht in de tekst der statuten, voor zoveel betreft de positie van het vormingswerk. Dit naar aan leiding van wensen die de nationale stichting voor Mater Amabilisscholen en de landelijke stichting Katholieke Le vensscholen bjj het Episcopaat naar voren hadden gebracht. Deze wijziging houdt in, dat de „af deling voor het vormingswerk" de naam zal dragen van „afdeling voor de overige vormen van onderwijs", waarmee een nauwe aansluiting aan de terminologie van de Mammoet wet wordt verkregen. De Nederlandse Katholieke School raad in zijn huidige samenstelling zal thans op korte termijn bijeen komen teneinde de overgangsprocedure naar de nieuwe samenstelling in gang te zetten. De verwachting is fat deze pro cedure bij het begin van het nieuwe jaar haar beslag zal hebben gekregen, -o- dat in de loop van de maand januari de officiële installatie van de vernieuw de Raad zal kunnen plaatsvinden. (Van onze correspondent) ROME, 8 dec. In Vaticaanse krin gen verwacht men, dat binnen afzien bare tijd de Paus nieuwe kardinalen zal benoemen. In de eerste plaats zijn er vacatures door de dood van bisschop pen, aan wier zetel historisch de rode hoed is verbonden. Verder heeft de Paus eerder een wijziging in de star tus van het Heilig College gebracht. Tot dan toe werden kardinalen tradi tioneel beschouwd als speciale .advi seurs van de Paus in zijn specifieke hoedanigheid van primaat der Latijn se Kerk. Zij waren in de stad Rome of onmiddellijke omgeving symbolisch geïncarneerd als titulaire pastoors van een Kerk, hun titelkerk. Paulus VI heeft het Heilig College een wijdere zin gegeven door de benoeming, die aanvaard werd, van Primaten der Oosterse met Rome verbonden kerkge nootschappen. De Paus, als bisschop van Rome. stelde hen in symbolische, maar ook werkelijke zin niet aan als titelpastoor binnen zijn diocees, maar bood hun de rode hoed als teken van collegiale verbondenheid, zonder in breuk te maken op het eigen leider schap van hun Kerken binnen de uni versele Kerk. Dit was geheel volgens het door hel Concilie erkende en onderstreepte be ginsel van de veelsoortigheid in verschij ningsvormen binnen de Kerk. Daarom bestaat voor het kardinalaat thans een grotere uitbreidingsmogelijkheid dan vroeger. Bovendien zou het best kun nen zijn, dat de Paus het Heilig College verder wil internationaliseren, dan zun voorgangers Pius XII en Joannes XXIII deden. Men denke daarbij speciaal aan de uitbreiding van de Kerk in de met- Westerse wereld. Een nog groter aan tal zogenaamde residerende kardinalen, hoofden van landelijke bisschopsconfe renties, zal op een soepele wijze binnen de bestaande kerkorde het feitelijk ge zag van het wereldepiscopaat harmoni eus versterken tegenover de cunale kardinalen en andere functionarissen, onder wie de pauselijke nuntii en deie- gaten. Wanneer men de ervaring van dit Concilie neemt, valt het op welk een vooraanstaande rol de kardinalen (Advertentie) daarin speelden, juist a!s magistraten Het feitelijk gezag verder van de ko mende bisschopssynode zal door een groter aantal residerende kardinalen in feite verhoogd kunnen worden, steeds blijvend binnen de bestaande ordening. Hier komt dan tenslotte bij, dat met en door een modernisering van het curiale apparaat er in Rome nood- zakelijkerwuze nieuwe afdelingen ko men van grote importantie. Om hoe vee] speciale bureaus hebben de Con cilievaders niet gevraagd. Het is wat anders gelopen, dan toen de goede paus Joannes nog leefde. Toen zeiden wij tot eikaar: als dit Concilie goed afloopt, rollen de rode hoeden ais teken van zyn vreugde en dankbaarheid honoris causa over het Pietersplein. Nu zou het wel eens kunnen zijn, dat min der de affectieve dankbaarheid, dan de functionaliteit om nieuwe kardinaals functies in Rome vraagt. En zeker, wan neer ook de Paus voor zijn naaste me dewerkers een zekere soepele leeftijd grens gaat invoeren, die het Concilie aan bevolen heeft. Het is geen wonder, dat de geruchten in Rome thans uiteenlopen van vijf tot vijftig nieuwe kardinaalscreaties in de hele Kerk. De publieke opinie hier heeft een zeer bekwaam gebleken man als de secretaris-generaal van het Con cilie, mgr. Pericle Felici al bovenop de lijst gezet. Sympathieker, maar puur speculatief is de mening, dat ook de secretaris van het Secretariaat voor de Eenheid der Christenen, mgr. Wil- lebrands, op do nominatie zou staan. Deze mening is een hulde voor het enorm vele, dat deze prelaat voor en vooral tjjdens het Concilie heeft gedaan Maar in zjjn huidig ambt, dat heel ve len in de christenheid hem nog lang toe wensen, lijken ons de rode omboring van zijn toog en het rode kalotje functio neel niet waarschijnlijk en door hem zelf allerminst gewenst. (Van onze correspondent) BRUSSEL, 8 dec. Onder de nog nauwelijks twijfel toelatende kop „Con golese dictatuur Made in USA?" pu bliceerde het Vlaamse katholieke dag blad De Standaard een verhaal van zijn speciale verslaggever in Leopold- stad, waaruit blijkt dat de recente staatsgreep van generaal Moboetoe in België's voormalige kolonie plaatsvond met de steun van en grotendeels wel licht ook werd beraamd door buiten landse geheime diensten en meer spe ciaal de Amerikaanse CIA. „Het gaat hier niet om een louter Congolese machtsstrijd, het buitenland heeft meer dan één vinger gehad in het komplot", aldus de politieke redacteur van de krant, die zojuist terugkeerde van een reportage-reis naar Congo. De 35-jarige generaal Moboetoe, tot dan toe opperbevelhebber van het Congolese nationale leger, greep twee NEW DELHI, 8 dec. (AFP) Pre mier Sjastri van Indië en president Ajoeb Khan van Pakistan zullen op 4 januari in Tasjkent bijeenkomen, zo is van betrouwbare zijde in ue Indische hoofdstad vernomen. De besprekingen over het conflict tussen Indië en Pakistan die door de Sovjet-Unie zijn voorgesteld, zullen een week du ren. Sjastri heeft echter op een verga dering meegedeeld dat hij als voor waarde heeft gesteld dat Kasjmir bui ten bespreking blijft. Dat is geen punt waarover kan worden onderhandeld om dat Indië geen duimbreed van zijn standpunt zal wijken, aldus de pre mier. weken geleden de macht in Leopold- stad, naar hij zelf aankondigde voor de duur van vijf jaar, met het doel een einde te maken aan de politieke chaos, die sedert verscheidene weken vooral sedert het ontslag van pre mier Tsjombe in land heerste en die dreigde te zullen leiden tot een herhaling van de bloedige rebel lie van verleden jaar. De jonge, ener gieke generaal, gesteund door zjjn strijdkrachten en door de nog altijd in de Congo verblijvende blanke huur lingen, zette de sedert 1960 heersen de president Kasavoeboe af en be lastte een van zijn trouwe officieren met de formatie van „een regering van nationale eendracht Volgens het artikel in De Standaard, waarin wordt verwezen naar Westerse diplomatieke zegslieden te Leopoldstad, zou de CIA „de beslissende stoot" heb ben gegeven tot het verloop van de geweldloze revolutie. De directe aan leiding dient te worden gezocht in het abrupte ontslag, een paar maanden ge leden van premier Tsjombe door Ka savoeboe. Deze laatste werd daartoe „aangemoedigd" door de Ameri kaanse inlichtingsdiensten, „met een bedoeling die niet bepaald Congolees kan worden genoemd aldus de Bel gische journalist. „De CIA zou met name (in zijn naïveteit) hierdoor de rond Ghana gegroepeerde Afrikaanse landen in de Verenigde Naties voor de Amerikaanse politiek in Vietnam wil len winnen. Als zoenoffer moest Tsjom be de boeman van president Nkroe- ma worden opgeofferd. Kasavoeboe, die'Tsjombe vreesde als een mogelijke winnaar van de aanstaande presidents verkiezingen, zou zich gemakkelijk tot de intrige hebben geleend en zou zelfs hebben aanvaard, als blijk van goede wil, dat Ghanese politie in Leopoldstad de orde zou komen handhaven". De eerste fase van het complot werd met succes bekroond. Tsjombe werd zonder meer aan de dijk gezet, ondanks zjjn meerderheid in het nieuwe parle ment, en er kwam een kleurlozer ka binetsformateur, Kimba. Maar toen be gonnen de moeilijkheden. Op dat ogen blik zou het ministerie van buitenland se zaken in Washington, gealarmeerd (Advertentie) door de Amerikaanse ambassade in Brussel die een heel andere politiek voert dan de Amerikaanse ambassade in Leopoldstad, niet in laatste instantie wellicht ingevolge de adviezen en in vloeden van het Belgische departement van buitenlandse zaken en van de in Brussel gevestigde directie van de Uni on Minière geschrokken zijn omdat in de nieuwe regering „onbetrouwba re" neutralisten hun intrede deden. Vreesde Washington dat de prijs voor de Ghanese vriendschap te hoog zou kunnen zijn en dat de neutralisten sterker zouden worden dan president Kasavoeboe, die door de afzetting van Tsjombe zijn reeds aanzienlijk onder mijnde krediet bij de zwarte massa he lemaal had verspeeld? „Het is een feit dat kort daarop Moboetoe ingreep en president Kasavoeboe afzette. Het staat vast dat de Verenigde Staten en België wisten wat er ging gebeuren en dat de twee sterkste buitenlandse mogend heden in de Congo niets gedaan heb ben om Moboetoe een strohalm in de weg te leggen. Aangezien de generaal geen enkele belangrijke beslissing treft tegen het advies van zijn „westerse" medewerkers in, mag geredelijk wor den aanvaard dat de Verenigde Staten en België akkoord waren met de af zetting van de president", aldus De Standaard. (Van een onzer verslaggevers) BUSSUM, 8 dec. De N.S. heeft nu bepaald dat ten behoeve van florensen in het Gooi een spoorweghalte met rui me parkeergelegenheid zal worden ge bouwd op een punt In Bussum-zuid, na bij het viaduct, waarvoor een klein ge deelte van de stapelplaats van Weg en Werken in Crailoo afgenomen zou moe ten worden. Er komt voorlopig ruimte om 200 auto's neer te zetten, doch als de proef slaagt zal het terrein voor ongeveer 1.000 auto's worden uitgebreid. De reizi gers kunnen van daar rechtstreeks uit hun auto in treinen naar Amerfoort, Amsterdam en Utrecht overstappen. De uitvoering van het project wacht slechts op het afkomen van de bouwvergunning. Het is zoals wi) eerder meldden, met uitgesloten dat de N.S. in de toekomst ook elders in het land op deze wijze de automobilisten de hand zal reiken. DJAKARTA, 8 dec. (ANP) Op het vliegveld Kemajoran hebben twee In donesische studenten, wier uitzending naar Nederland op het laatste ogenblik voor enkele weken werd uitgesteld, zich gisterochtend vroeg enige tijd schuilge houden alvorens een Garoeda-toestel binnen te glippen, dat even later naar Bangkok vertrok vanwaar zij waar schijnlijk per KLM-vliegtuig naar Ne derland zullen reizen. De studenten hadden waarschijnlijk lucht gekregen van het uitstel, want toen persattaché J. Schaap van de Ne derlandse ambassade hun namen op het vliegveld liet omroepen kwamen ze niet opdagen. De heer Schaap wilde de 29-jarige Achmad Soelaiman en de 28- jarige Joewitoe Admowijojo meedelen dat ze pas begin januari zouden kun nen vertrekken omdat hun studiepro gramma nog niet geheel was vastge steld. Hij vertelde later, dat hij er ver der op het vliegveld geen drukte over had gemaakt omdat hij heel goed de teleurstelling begreep die de studenten na de lange voorbereiding voelden. De twee Indonesiërs maken deel uit van een groep van honderd afgestu deerden voor wie de Nederlandse rege ring studiebeurzen voor een voortgezet te opleiding beschikbaar heeft gesteld. Tot dusver zjjn er al zo'n zestig naar Nederland vertrokken. De twee jonge mannen die gisteren op Kemajoran verstoppertje speelden zullen colleges volgen aan de Technische Hogeschool in Delft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7