Raadslid pielage over LUCHTVERONTREINIGING: „Ik word nergens meer door verontrust dan door gerust stellende verklaringen" Verbaasd over het gemak, waarmee men risico's neemt Amor schiet raak in gerechtsgebouw „Slachtoffers" na avontuur weer terug voor rechters Vrijdagconcert vanN.Ph.O.op 17 december Wild tafereel in Bennebroek GEEN „GEVALLEN", WEL MENSEN Bijstandswet in Haarlem werkt voortreffelijk Normen werden gehanteerd naar persoonlijke nood Bewogen en meeslepend betoog van wethouder v. d. Veldt De Zandvoorters zijn fijne mensen Bijzondere Hulp Elf verrijdbare schoollokalen in Schalkwijk MOLENDIJK Schilder bedreigt vrouw en dochter met broodmes Voorstelling van Uaagsche Comedie gaat vanavond niet door N oordwijkerhout doet mee met corso 1966 Voorzitter van St. Deusdedit verlaat bond Korhvesi Tussen Kerst en Nieuwjaar STEMMEN UIT STAD EX STREEK PLAIDS DONDERDAG 9 DECEMBER 1965 PAGINA 3 diiiiinniiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiinm zijn er vele semi-officiële gelegenheden waar U naar toe moet. Komt U eens kijken naar onze kollektie semi-officiële kostuums: Effen anthraciet grijze barathea kostuums met en zonder vest219.50 Verfijnde „diplomaten" kostuums in naald- en krijt strepen 229.50 Effen blauwe kostuums van originele engelse en franse kamgarensv.a. 189.50-219.50 VOOR DE FEESTDAGEN S0UPLING Van Liemt VERWULFT 9 HAARLEM, 9 dec. Toen gisteren middag tijdens de begrotingsbehandeling *Wam, deed de heer Pielage (P.v.d.A.) luchtverontreiniging ter sprake Kwam, deed de heer Pielage (P.v.d.A.) treffende uitspraak. „Ik wordt ner- Jtoiis meer door verontrust", zo zeide "'J. „dan door geruststellende verklarin- K°n". Hij vertolkte daarmee feitelijk de gevoelens van de gehele raad De ^oorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, had geprobeerd op de kri- usche opmerkingen uit de raad enkele geruststellende verklaringen af te leve- f°n, maar het was duidelijk, dat hij de 'aadsleden nog verder de mist in had Seholpen. We weten er verbazend wei nig vanaf, bekende de heer Pielage, uiaar we zouden meer gerust zijn, als ee.n autoriteit openhartig verklaarde: Wp weten er ook niets van, maar we doen ons best. Verbijsterd nog herin nerde de heer Pielage aan het Westland, HAARLEM, 9 dec. De Haarlemse Politie heeft gisteren de 46-jarige schil der P. N. uit Haarlem ingesloten, om- dat hij dinsdagavond in zijn woning in de Leidsebuurt zijn vrouw en dochter toet een broodmes zou hebben bedreigt. Vrouw en dochter konden het vege Juf redden door naar de zolder te vluch ten. Zjj verschansten zich daar door toet behulp van een slee het trapgat te sluiten. Buren waarschuwden de Politie. Volgens de politie was de man «ronken. HAARLEM, 9 dec. De voorstelling van de Haagsche 'Comedie vanavond in fle stadsschouwburg gaat niet door we- Eens ziekte van Ida Wasserman. waar in een nacht voor een miljoen schade aan de gewassen werd gebracht. Ik ben verbaasd, zo luidde zijn commen taar, over het gemak, waarmee men in een zaak als de luchtverontreiniging ri sico's neemt. Zijn fractiegenoot De Wijs had al ge wezen op de noodzaak van het meten van die verontreiniging. De voorzitter moest hem meedelen, dat er nog geen metingen waren verricht, maar dat daartoe op provinciaal niveau een com missie zou worden gevormd. (Dat is in middels gisterenmiddag gebeurd. Red.) Een afdoende geruststelling kon de heer Cremers de raadsleden niet geven. Van daar het zware geschut, dat de heer Pielage in stelling moest brengen. In tussen kan de heer Vissers (K.V.P.) zich gerustgesteld voelen. Zijn verzoek om een spoedige en gecoördineerde aanpak is gisterenmiddag in het Pro vinciehuis feitelijk ingewilligd. De heer Vissers besprak nog enke le andere punten betreffende de volks gezondheid, dit keer aan de hand van staatssecretaris Bartels, die onlangs een belangwekkende rede heeft gehou den bij de opening van de nieuwbous van de Deo. De heer Vissrs kreeg de steun van wethouder Van der Veldt mee, dat er niet genoeg samenwerkin betracht kan worden op het terrein van de volksgezondheid. Met andere raadsleden was hij van mening, dat er in verschillende wijken gezondheids centra moeten komen, maar op grond van de centralisatie-gedachte stelde hij, dat daarin geen poliklinieken moe ten worden onder gebracht. Wethou der Van der Veldt bleek in diezelfde richting te denken. Uit het antwoord op desbetreffende opmerkingen bleek, dat er op het plan van een nazorgkliniek bij de Clarakli- niek nog gestudeerd wordt. De instelling van een Raad voor de Volksgezondheid (opnieuw een verzoek van de heer Vis sers) wordt nog overwogen. Mevrouw Van Rappard (V.V.D.) kreeg te horen, dat de G.G.D. een rapport zal uitbren gen over de plaatsing van de kinderen uit het kindertehuis aan de Schotersin gel, voor het geval daarin geestelijk ge handicapte kinderen worden onderge bracht. De voorzitter kon de heer De Wijs en andere raadsleden de voorzichtige belof te doen, dat het dierenasyl van De Rid derstraat misschien naar de Schalkwij- kerweg overgeplaatst wordt. Gestreefd wordt naar een nauwere samenwerking tussen de Haarlemse Dierenbescher ming en de Stichting Kennemer Die rentehuis. Wethouder Geluk ging nader in op de kwestie „schoolarts voor het V.H.M.O.", ter sprake gebracht door mevrouw Kroon en mevrouw Van HAARLEM, 9 dec. „Ik wist niet dat Amor met zijn pijlen ook al in dit gerechtsgebouw rond loopt", zei de Haarlemse politierechter mr. J. Vink Kisteren tegen de 36-jarige transport arbeider V. d. H. uit Haarlem. Die Jverd deze zomer in het statige ge bouw aan de Jansstraat door een van «e pijlen van Amors boog geraakt, «oen hij de 43-jarige werkster Dora K. ontmoette. „Ik zag wat in die vrouw", Jertelde hij. Veel moeite om tot zijn hart door te dringen had Amor niet. MUiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ®n man en vrouw trokken daaruit dï- Joct de consequentie. Van der H. was «Och zwervend en de vrouw had (toe vallig) nog de sleutel van een kantoor ®an ,je Kleine Houtweg waar zij werk ster was geweest. Gewapend met die Reutel trokken zij diezelfde avond nog «aar het verlaten kantoor en installeer- oen zier voor de nacht in de zachte •loeien van de directie. De vrouw nam ?l8aren en sigaretten uit de directione le bureaus weg, die de man hielp op roken, en voorts postzegels, die wer- o®n verkocht. Het enige nadeel aan de- oplossing van het huisvestingspro bleem was, dat zij 's morgens vroeg op ®?oesten. Om zes uur reeds verlieten ?'i het kantoor en begaven zich voor "ot ontbijt naar de stationsrestauratie. Na enige dagen nam het paar zijn ihtrek in een logement aan de De Wit- ftraat. De vrouw stelde zich garant ypor de logieskosten van 85 per week, {haar nog voor het op afrekenen aan kwam verdween zij met de noorderzon. rat was een harde noot voor de Transportarbeider, die ontgoochelt ach ter bleef. De teleurstelling was voor j zo groot en de toekomst zo nutte- en somber zonder zijn Dora dat u'l naar de politie ging en het hele ver naai vertelde. Als gevolg daarvan stond hij gis teren voor de politierechter; met zijn Dora met wie hij na haar arres tatie per brief weer nauwe betrek kingen had aangeknoopt, maar die to), op aandringen van zijn familie, veertien dagen geleden met bloe nend hart toch maar de bons had gegeven, niet wetend dat Dora hem vnnuit het huis van bewaring in Am- sterdam juist een Sint-Nicolaaspak- an .ai3 gestuurd. Maar Dora was u'lenminst ongelukkig onder het ver- ®Ken van de verhouding. „Ik voel Oviw niets voor hem", zei ze. "410 drmkt me teveel". afde transportarbeider was de er~ P van deze trieste affaire niet zo geWatfHem was alleen ten laste 8d het oproken van door de vrouw gestolen sigaretten en sigaren he ling dus en diefstal van een dames horloge van een kennis bij wie hij met de vrouw een gezellig avondje had doorgebracht. Dat leverde hem 75 boete en één maand voorwaardelijke gevangenisstraf op. De vrouw werd tot zes maanden ge vangenisstraf, waarvan één voorwaar delijk veroordeeld, voor de diefstal van sigaren, sigaretten en postzegels tot een totaal bedrag van 850. „Deze vrouw heeft geen normbesef", zei de officier. De verdediger, mr. Proper, kon weinig anders doen, dan toegeven dat de vrouw stuurloos was en een vijand van zichzelf. „Ze leeft van de hak op de tak", zei hij. Een lange ge vangenisstraf achtte hij echter zinloos. Rappard. Hij betreurde het, dat Haar lem vorig jaar bij gebrek aan financiën de schoolarts aan de kant heeft moeten zetten. Het Rijk geeft hier geen subsi die voor. Al het mogelijke zal gedaan worden, om weer een schoolarts voor het V.H.M.O. aan te stellen. Een posi tieve toezegging kon hij niet geven. Tenslotte de watervoorziening, waar over de heer Partghens (P.V.D.A.) uit voerig had gesproken. De zaak is nog niet zo lang geleden nog uitvoeriger in de raad uit de doeken gedaan. Wethou der Spek kon opnieuw verzekeren, dat er wel zorgen zijn, maar geen reden tot ongerustheid, 'n Goed glas water is voor Haarlem voorlopig nog verzekerd. HAARLEM, 9 dec. Op vrijdag 17 december vindt het vierde concert in de vrijdagserie van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest plaats in het Concertgebouw te Haarlem. Henri Arends, die zojuist is teruggekeerd van zijn gastdirecties in het buitenland, zal het orkest leiden. De pianist Shura Cherkassky en de hoboïst Henri Gouder de Beauregard verlenen aan dit concert hun solistische medewerking. Het concert wordt geopend met de derde Symfonie van Bucksfeldt, waar na door de solohoboïst van het N.Ph.O., Henri Gouder de Beauregard, het hobo concert van Oscar van Hemel wordt uitgevoerd. Met het door Shura Cher kassky te spelen eerste Pianoconcert van Tschaikowsky wordt het concert be sloten. Shura Cherkassky. geboren in Odes- sa, ontving zijn eerste muzikale scho ling van zijn moeder, die in haar tijd een bekend concert-pianiste was. Di rect na zijn emigratie naar Amerika maakte hij zijn debuut in New York en werd beschouwd als een zeer op merkelijk talent. Het eerste optreden in Nederland vond plaats in november 1937 en sindsdien behoort Cherkassky tot de meest geziene solisten van onze concertpodia. Henri Gouder de Beauregard, gebo ren in 1942 te Elsloo (Limburg), begon zijn hobostudie op 14-jarige leeftijd. Se dert september 1964 is Henri Gouder de Beauregard eerste hoboïst hij het Noordhollands Philharmonisch Or kest. NOORDWIJKERHOUT, 9 dec. In de vergadering van Bloembollencultuur deelde de vice-voorzitter, de heer P.S. van Leeuwen de aanwezigen mede, dat de afdeling in 1966 weer deel zal ne men aan het bloemencorso langs de Straatweg. Na de succesvolle deelname in 1964 geen enkele wagen had voordien zó veel prijzen tegelijk in de wacht ge sleept rees er het jaar daarop tus sen het plaatselijk corso-comité Noord hout en het algemeen corso-comité een misverstand rond het recht op een eigen interpretatie van de te brengen wagen. Nu is, voornamelijk dank zij het door zettingsvermogen van de heeren M. van Noort en A. J. H. N. Blaauw van het corso-comité Noordwijkerhout de lucht geklaard en stond niets meer de deel name in 1966 in de weg. De leden ga ven met instemming de volmacht tot het heffen van tien opcenten op de vakcontributie voor dit doel. HAARLEM, 9 dec. In de nacht van 7 op 8 mei speelde zich bij een benzinepompstation in Bennebroek een wild tafereel af. Een van de twee mannen die zich zojuist in een café hadden laten vol lopen met bier ont moette daar de 42-jarige afmaker in de wegenbouw W. van der L. uit Hil- legom. De afmaker en de ene cafébe zoeker raakte binnen de kortste keren in een heftige woordenwisseling ver zeild om geld dat Van der L. van hem had te vorderen. Volgens beide drank minnaars zou verdachte zijn schulde naar in zijn auto hebben gesleurd en hem onder bedreiging van een mes heb ben aangemaand spoedig te betalen. Bij de politierechter bleef niet veel heel van de getuigenverklaringen. De officier van justitie vond het heel ver klaarbaar dat de afmaker om zijn geld had gevraagd en eiste daarom voor de bedreiging een geldboete van slechts vijfenzeventig gulden. Evenals de raads man trok de politierechter verklaringen van getuigen die hele dagen in de kroeg doorbrengen sterk in twijfel en hij kwam hierdoor tot vrijspraak. Twee maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar en toe zicht van de reclassering was de straf voor de 54-jarige vertegenwoordiger J. de J. uit Zandvoort die in dienstbetrek king een bedrag van 1.800 had ver duisterd. De officier van justitie had twee maanden onvoorwaardelijk geëist. De 58-jarige mevrouw G. E. S. uit Zandvoort kreeg een boete van dui zend gulden, twee weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, omdat zij op 6 mei in Overveen onder invloed in haar personenwagen op de Korte Zijlweg had gereden. Hoewel de vrouw reeds binnen honderd meter tot het besluit was gekomen om te stoppen, was de politie haar voor. (Advertentie) REGEREN Cin herenmode} IS VOORUITZIEN I HAARLEM, 9 dec. Hoewel dat he lemaal niet nodig was vanuit alle fracties kreeg hij waarderende woor den te horen over zijn beleid op het terrein van Sociale Zaken hield wet houder Van der Veldt gisterenmiddag tijdens de begrotingsbehandeling een bewogen betoog als om de raadsleden ervan te overtuigen, dat de sociale acti viteit van de gemeente tot een maxi mum wordt opgevoerd. Die overtuiging hadden de raadsleden reeds. Vooral waar de Bijstandswet ter sprake kwam, hadden zij alle lof voor de wijze, waar op de Dienst voor Sociale Zaken de normen van deze wet hanteert. Er werd zelfs gezegd: „Haarlem staat hier aan de top in het land". Een be ter compliment hadden de wethouder en de ambtenaren van de Dienst niet mogen verwachten. Overigens was het betoog van de wethouder niet zonder betekenis. Er was nogal discussie over het openbaar maken van de normen, die Haarlem bij de toepassing van de wet hanteert. De heer Proper (C.P.N.) wilde na melijk, dat er „open kaart" werd ge speeld. Dat iedereen zou weten, hoe die normen precies liggen. De heer Vos (K.V.P.) voelde daar niet veel voor, enkele andere raadsleden even min. Mevrouw Lankhof (P.v.d.A.) wil de wel openheid ten opzichte van inge wijden, opdat zij van hun kennis zou den kunnen gebruik maken bij moge lijke adviezen. Tot dat laatste wilde wethouder Van der Veldt wel overgaan, maar verder niet. „Ik houd niet van geheimzinnigheid", verzekerde hij, „maar het is echt beter, dat we geen officiële normen vaststellen. Dan moe ten we ons daaraan ook houden". Hij verduidelijkte zijn opmerking met te zeggen, dat iedere aanvrage in Haar lem apart wordt bekeken. Overal lig gen de omstandigheden anders. De bij stand zal dus ook steeds kunnen ver schillen. Op die manier, zo zeide hy, worden de aanvragen objectiever en zeker eerlijker behandeld. Dat het Haarlemse systeem uitste kend werkt, blijkt wel de heer Vos wees daarop uit het feit, dat er vrijwel geen klachten binnenkomen. De wethouder kreeg trouwens de he le raad mee, toen hij nog eens in gloeiende bewoordingen zijn overtui ging ten beste gaf, dat een aanvra ge om bijstand geen „geval is, maar dat daarachter een mens staat, wiens persoonlijkheid gerespecteerd moet worden. Ook op die grond gaat „Ik wil nooit meer weg uit Zand voort. Het is hier prettig werken. De Zandvoorters zijn fijne mensen. Bij hen overheerst de gemoedelijk heid en de vriendelijkheid. Ze ma ken niet gauw ergens een probleem van en ze zijn verdraagzaam. Dat ligt me. Ik houd ook niet van scherp slijperij". Na deze loftuiging op Zandvoort en de Zandvoorters is het zonder meer duidelijk, dat de heer W. Bosman er nog steeds geen spijt van heeft, dat hij op een avond in mei 1935 van Hoofddorp naar Zand voort is gefietst om de brief weg te brengen waarin hij solliciteerde naar de functie van hoofd-commies in de badplaats. „Veel vertrouwen dat ik zou worden aangenomen had ik niet", aldus de heer Bosman. „Er waren meer dan honderd sollicitan ten. Daarvan werden er slechts vijf opgeroepen. En ik was daar niet bij. Toen ik uiteindelijk toch voor die baan werd voorgedragen, was dat voor mij een volslagen verrassing". De Zandvoorters hebben er zelf kennelijk ook nooit spijt van gehad, dat zij toendertijd de heer Bosman hebben gekozen. Dat is in die dertig jaren overduidelijk gebleken. Wim Bosman is een van hen geworden en hij geniet hun volste vertrouwen. Hij is Zandvoorter met de Zandvoorters en hij heeft zich in dat oude vissers dorp, dat nu een grote badplaats is geworden, een geheel eigen plaats verworven. Er zullen niet veel mensen zijn die hem om die plaats benijden. De heer Bosman is namelijk gemeente secretaris; al vijfentwintig jaar. En het bezetten van die sleutelpositie is zelfs in het „gemoedelijke" Zandvoort geen gemakkelijke taak. Maar Wim Bosman 59 jaar, is er geknipt voor. Hij blijft onder vrijwel alle omstandigheden zichzelf, is evenwichtig, rustig, nuchter en zakelijk en staat in elke (plaatse lijke) storm met beide benen stevig op de Zandvoortse duingrond. „Het is inderdaad geen gemakke lijke taak", bekende hij ons. „Je moet steeds afstand bewaren. Het is geen kwestie van macht. Je bent er niet om te regeren, maar om te adviseren. Je kunt er ook van alles van maken. Ik vind dat je als ge meentesecretaris meer moet zijn dan een administrateur. Je moet meeden ken met burgemeester en wethou ders. Ik doe dat altijd. En als ze op een vergadering van het college van B. en W. ergens met uitkomen en ik weet een oplossing, dan zeg ik dat. Weet ik het ook niet, dan houd ik mijn mond dicht en laat ik ze maar aanmodderen. Dat is het gemakkelijke: ik hoef mets te zeg- gen". De heer Bosman is, wat de Ame rikanen noemen, een „self made man". Zijn vooraanstaande positie is hem beslist niet komen aanwaaien. Hij heeft er hard voor gewerkt. Toen hij op twaalfjarige leeftijd in Alk maar waar hij werd geboren de lagere school verheb moest hij meteen aan de slag. H\j begon op de onderste sport van de maatschap pelijke ladder. Hij was jongste be diende bij „Ons Blad het tegen- woordige Noordhollands Dagblad 6ö bij een credietbank in Alkmaar. In 1923 werd hij schrijver bij de ge meentesecretarie m de kaasstad. Dat was het begin van zjjn oyerheids- carrière, die hij éuhr studie in de vrije avonduren zelf heeft gemaakt. Zandvoort is daarop de kroon. In Zandvoort voelt hjj zich hele maal thuis. „Het aantrekkelijke van deze plaats is, dat zij een betrek kelijk kleine gemeenschap vormt, waarvan het bestuurlijk apparaat ge makkelijk is te overzien. Door het contact met de vele toeristen die hier jaarlijks komen, is er echter geen gevaar dat je enggeestig wordt of verzandt". Nu zijn er In Zandvoort zelf ook steeds zoveel belangrijke zaken aan de orde, dat voor „verzanding" in gemeentelijke zaken net zo min be hoeft te worden gevreesd als voor demping van de Noordzee. De heer Bosman is daar het duidelijkste be wijs van. Hij werkt nog even „fris van de lever" als toen hij in 1940 als secretaris begon. En in die eer ste jaren na zijn benoeming, de be ruchte oorlogsjaren, heeft hij het ver re van gemakkelijk gehad. „Ik ben echt geen held. Heldendaden heb ik in de oorlog dan ook niet verricht", bekent de heer Bosman. Door op zijn post te blijven heeft hij echter veel in het belang van de Zandvoorters kunnen doen. Hij zorgde herhaalde lijk voor voedsel, hield (illegaal) contact met de afgezette burgemees ter Van Alphen en werkte tijdens de bezettingsjaren reeds mee aan de voorbereiding van het wederopbouw- plan van ir. Friedhof. Dat plan was na de oorlog Zandvoorts en dus ook secretaris Bosmans grootste zorg. Nu het merendeel van bet plan is gerealiseerd kijkt de heer Bosman al weer verder. De toekomst van Zandvoort ziet hij rooskleurig in. „Door de toenemende welvaart en vrije tijd zal ook het toerisme naar Zandvoort zich verder ontwikkelen", meent hij. Dat vindt hij fijn voor de Zandvoorters en hij zal al zijn krachten geven om dat toerisme te bevorderen, ook al verdient hij daar zelf geen snee brood meer door. Maar hij leeft met hart en ziel mee met het wel en wee van zijn ge meente en haar bevolking. Zoiets wordt gewaardeerd. Dat zal vanmid dag, tijdens de huldiging van de heer Bosman in de buitengewone openba re vergadering van de gemeenteraad, ongetwijfeld overduidelijk blijken. J. v. d. H. het niet aan, algemene normen be kend te maken, zodat de buren pre cies weten, wat buurman in zijn han den krijgt. Tijdens de besprekingen kwamen nog vele andere punten aan de orde. Het bejaardentehuis aan de Schotersingel is nog steeds een kwestie. Mevrouw Lankhof herhaalde nog eens, dat het daar een ellendige toestand was, anno 1865. Mevrouw Kroon (P.S.P.) wilde een nieuw tehuis, omdat het tehuis ook in de toekomst nodig zal zijn. Men kan niet verwachten, dat iedere bejaarde zich in een bepaalde (in)richting wil laten dwingen. Er blijven er altijd, die in een gemeentelijk tehuis willen wor den ondergebracht. De wethouder kon dat niet ontkennen. Het enige positieve, dat hij echter kon mededelen was, dat het volgend jaar een nieuwe vleugel aan het huis gebouwd zal worden, waardoor in de ergste nood wordt voor zien. Verschillende raadsleden de wet houder trouwens ook betreurden het, dat Parkwijk zo'n zwaar stempel van onaangepastheid heeft gekregen, dat wie daaruit wil verhuizen, moeilijk bij een woningbouwcorporatie terecht kan. Over die stigmatisering, zoals hij dat noemde, maakte de wethouder zich zelfs boos. Wij zuilen moeten vechten tegen afzondering van mensen, zo be toogde hij. Ten aanzien van de onder havige kwestie beloofde hij, contact op te nemen met de woningbouwcorpora ties. Vervolgens onderstreepte hij de op merking van de heer Vos, dat de sa menwerking tussen particulier initia tief en overheid voortreffelijk is en nog meer geinspireerd moet worden. De bouw van verpleegtehuizen voor chro nisch zieke bejaarden komt nog niet helemaal van de grond. De verwach tingen voor de Stichting Pius XII zijn nu goed te noemen, de bouw van het tehuis van Vriendenhulp stuit nog op bezwaren. De ligging nabij de zuidelij ke randweg is nog intern een punt van bespreking. Voor het overige kreeg de heer Vos opnieuw gelijk met zijn op merking, dat de outillage van het ge bouw van Sociale Zaken allesbehalve menselijk is. De verbouwing staat wel op stapel, maar de wethouder betreur de het, dat die verbouwing op een lan gere termijn haar beslag krijgt dan hij zelf graag gewild had. HAARLEM, 9 dec. De heer C. J. van der Ploeg uit Haarlem, voorzitter van de Katholieke Bond van Werkne mers in de Agrarische Bedrijfstakken „Sint Deusdedit", gaat deze bond per 1 mei 1966 verlaten. De heer V. d. Ploeg is ruim 30 jaar voor de Katholieke Landarbeidersbond, zoals de bond tot voor kort heette, werkzaam geweest. In mei 1946 koos de bondsraad hem tot voorzitter, nadat hij reeds vanaf mei 1941 ais waarnemend voorzitter optrad. Sedert november 1949 is de heer V. d. Ploeg, die binnenkort 58 jaar wordt, lid van de Tweede Kamer voor de Ka tholieke Volkspartij. Vanaf maart 1958 is hij tevens lid van het Europees Par lement, Thans ziet hij zich genoodzaakt zijn werkzaamheden te beperken. Daarom zal hij tijdens de bondsraadvergadering in het aanstaande voorjaar afscheid nemen van „Sint Deusdedit". Op die vergadering van de bondsraad zal te vens een nieuwe voorzitter worden ge kozen. Het hoofdbestuur van de bond heeft de huidige penningmeester, de heer J. J. M. Sens, als zodanig kandi daat gesteld. Advertentie een mooi grof, maar toch stevig kapsel, met de ideale permanent. Haute Coiffure - Salon de Beauté SANTPOORTERPLEIN 1 HAARLEM Telefoon 60643 Bus 2 Gisterenmiddag werd tijdens de be grotingsbehandeling uitvoerig ge sproken over „Sociale Zaken". Uit de vele opmerkingen, die werden ge maakt, bleek duidelijk, hoe goed in Haarlem de Bijstandswet functioneert. Haarlem is in deze een voorbeeld voor tal van andere gemeenten. Ondanks die voortreffelijke voorziening het kan haast niet anders zijn er nog mensen, die in grote nood zijn komen te verkeren. Zij kunnen op niets en niemand een beroep doen. Dat is geen kritiek op overheid of particu lier initiatief, maar de feiten zijn nu eenmaal zo. Onverwachte tegenslag kan een gezin op een zwakke plek de genadeklap toebrengen. Is het daar om niet prachtig, dat er een comité „Bijzondere Hulp" is, dat in die nood wil voorzien? Maar dan moet u hel pen. Met het kerstfeest in zicht, dat voor sommige gezinnen echt niet zo feestelijk is als men zou denken, moet het niemand moeilijk zijn fi nancieel de helpende hand te bieden. Doe het. Doe het vandaag nog. Per giro ontvingen wij: J. v. d. B. 10, E. P.-van S. 35,Aan ons bureau werden de volgende giften bezorgd: A. (Bloemendaal) 10,H. D. 5, P. G. 10,—. t) kunt uw giften overmaken op giro nummer 143480 van de Nieuwe Haar- lemsche Courant met vermelding „Bij zondere Hulp". Ook kunt u uw bijdragen afgeven aan het bureau van onze cou rant: Smedestraat 5, Haarlem. HAARLEM, 9 dec. Burgemeester en wethouders van Haarlem willen vóór september volgend jaar elf ver rijdbare schoollokalen aankopen om on derwijs aan kinderen van bewoners van nieuwe wijken mogelijk te maken. Met deze voorziening is een bedrag van bij na een half miljoen gulden gemoeid. In Schalkwijk zullen in snel tempo grote aantallen woningen gereed ko men, In de Europawjjk-Zuid bijvoor beeld zullen, naar men hoopt en ver wacht, voor september volgend jaar driehonderdveertien gezinswoningen in gebruik genomen kunnen worden. Er is ook wel nagegaan hoeveel perma nente schoollokalen moeten worden ge bouwd, maar zolang die nog niet klaar zijn moet men zich toch nog tijdelijk met noodlokalen behelpen. Die noodlo- kalen zijn ook nodig om de in alle wij ken optredende „piek" aan leerlingen te kunnen opvangen. Omdat in de verschillende wijken van Schalkwijk die „piek" aan leerlingen op andere tijdstippen valt, stellen B. en W. de raad voor verrijdbare noodloka len aan te schaffen, die steeds kunnen worden verplaatst naar dat deel van de stad waarin er het meest behoefte aan bestaat, zodat met een minimum aan noodlokalen toch alle leerlingen kun nen worden gehuisvest. Bovendien is voor de bouw van de verrijdbare loka len geen rijksgoedkeuring nodig. Op 1 september 1966 zullen in de Europawijk-Zuid drie verrijdbare lo kalen nodig zijn voor het kleuteron derwijs en vier voor het gewoon la ger onderwijs. Vooruitlopend op de stichting van een scholengemeenschap in Schalkwijk een complex van scholen voor voort gezet onderwijs achten B. en W. het voorts gewenst vast te starten met een openbare school voor m.u.l.o., als de pendance van de Th. M. Ketelaar- school. Daarvoor zijn vier verrijdbare lokalen nodig. (Advertentie) (Advertentie) zuiver wol Aab» Zaalberg vanaf 45.— Zaterdagavond treedt het studenten cabaret van het Warmondse Theologi- cum op in het K.A.B.-gebouw aan de Schoolstraat in Lisse. De avond wordt georganiseerd door het V.N.K.V. Ieder een is echter welkom. Tegen betaling natuurlijk. Het moet erg leuk worden. De postzegelverzamelaars uit Lisse hebben eergisteren een vruchtbare ver gadering gehouden in „De Witte Zwaan", zo meldt onse correspondent. Maandag 13 december zal het philate- listenloket in het postkantoor te Lisse geopend zijn. Die dag is het ook feest van Sint Lucia. Het heeft wel niets met elkaar te maken, maat het is wel pret tig om het te weten. Dinsdagavond om half acht instruc tie voor het maken van kerstversierin gen. Dat kan dankzij „Tuinbouw en Plantkunde". Dick Schuilt, een befaamd bloemarrangeur, geeft een demonstra tie. In het Krelagehuis. De Haarlemse verkeerspolitie ver zoekt degenen, die eventueel getuig» geweest zijn van het dodelijk ongeval, gisteren op de kruising van de Westelij ke Randweg en Vlaamseweg, zich bij haar te melden. Donderdagavond komt de Haagse Co medie terug in de Haarlemse stads schouwburg met een voorstelling van „Het Glazen speelgoed". Meer dan de moeite waard. Nog meer toneel. Zondagavond komt Theater in de Haarlemse schouwburg met de voorstelling vein twee éénacters: „Zoo Story" en „De Dood van Bessy Smith", geschreven door Edward Albee. Elise Hoomans voert de regie. Op veler verzoek, zo schrijft Cobi Schreijer, komt op 10, 11 en 12 december de „zo succesvolle happy-go-lucky trou badour Don Paulin" weer terug in De Waag. Hij neemt, samen met Dick Poons, de honneurs van Cobi waar. Zij is dan in Engeland. Vergeet onze actie „Bijzondere Hulp" niet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3