In snel tempo andere Sovjet-top m DERBY UP (S DRINK Spoorbaan bezwijkt door wateroverlast Koopt geen te duur vlees V.A.R.A. STELT TV-SPEL UIT John v. dRest diep geschokt Verlanglijst Schous Roqqeveen Treinramp was niet mogelijk Texoprint zal ruim 1100 man ontslaan de nieuwste NOODWEER BOVEN ONS LAND Voorzitter C.C.O.: Doorspoelen ivc veroorzaakt vloedgolf MORRIS Suède en Nappa kleding Welkom verwarmings- AUTOMOBIELBEDRIJF BOEKENROODE N.V. 'n VEROVEREND Fout dienstleider toegegeven Wind neemt af En: show van ^as"* °''e~en de fijnste Het nieuws VANDAAG Blank Mr. Van Hall wellicht voorzitter van Eerste Kamer Bussen In Hariingen STUURMAN 8. COHEN ELLEN" DE STEENWERF Voor modieuze dames- en teenerkleding DUBBELE RAMEN SPOORWEGEN VRIJDAG 10 DECEMBER 1965 89sfe JAARCANC No. 32225 PODGORNY MIKOYAN puur of met 'n tic Verder Militairen werken hard om een houten damwand nabij de over weg in de buurtschap Bijsteren te herstellen. De damwand is door het vele water ondermijnd, waardoor een deel van de spoorbaan Amersfoort-Zwolle werd weggeslagen. MOSKOU, 10 dec. (UPI) Aan de top van het Russische machtsapparaat hebben zich gis teren enkele wijzigingen voltrok ken. President Anastas Mikoyari diende zijn ontslag in om gezond heidsredenen. Mikoyan, een van de oudste bolsjewieken die nog in leven zijn, is zeventig jaar oud Zijn rol is thans teruggebracht tot die van gepensioneerd staats man, al blijft hij lid van het pre sidium. Tot president van de Unie van Socialistische Sovjet-Repu blieken is benoemd Nikolaj Pod gorny, die eens werd gedoodverfd als opvolger van Khroesjtsjev en later van Brezjnev, de huidige partijsecretaris. Podgorny's rol in de opperste Sovjet-leiding schijnt nu hij het zuiver representatieve ambt van president gaat bekleden voorlopig te zijn uitgespeeld. De twee echte machthebbers blijven Kosygin, als premier, en Brezjnev als leider van de partij. SPECIAALZAAK VOOR DAMES EN HEREN op de permanente en allround a HUW k0|en verwarming in Huishoudafdeling firn» VERLOVINGSRINGEN Aluminium voorzetramen. Kant er klaar geplaatst, Korte leveringstijd. aparte stijl lage prijzen modehuis NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 30 cent per millimeter- hoogte. Omroepers 20 cent per millimeter. ABONNEMENTSPRIJS 80 cent per weeic, 3,45 per maand, 10,30 per kwartaai. Kantoren HAARLEM: Smedestraat 5, telefoon 2 15 43. BEVERWIJK: Groenelaan 3, telefoon 2 47 90. IJMUIDEN: Leeuweriklaan 30, telef 57 90. AMSTERDAM: Nwe Zijds Voorburgwal 65, telef. 22 13 55. Nikolaj Podgorny president r Advertentie 'n Hero produkt Prof. dr J. Jongbloed (70), die als vlieger en luchtvaartmedi- cus internationale faam heeft verworven, ontvangt volgende week de gouden Generaal Snijders Penning als erkenning voor zijn bij zondere verdiensten voor de Neder landse luchtvaart. De emeritus-hoog leraar in de fysiologie heeft onze spe ciale verslaggever iets verteld van zijn denkbeelden over de ontwikke ling van de luchtvaart en vooral die van de ruimtevaart, die volgens prof. Jongbloed in feite nog zelfs niet begonnen is. Men zie pagina 7. De huisarts kan slechts heel moei lijk voor zijn oude dag zorgen. Bij het huidige inkomen moet hij heel gewoontjes leven. Er is een oplossing: de huisarts moet als hij zijn praktijk neerlegt net zo'n ver zekeringsuitkering krijgen als artsen die in ambtelijke dienst zijn en die bij voldoende dienstjaren verzekerd zijn van een pensioen van zo'n 22 a 25 mille per jaar. Dit is de mening van een huisarts op de eis, dat de fonds uitkeringen met veertig procent moe ten worden verhoogd. Meer hierover op pagina 5. Burgemeester Van der Harst van Den Bommel heeft aan de ouders van veertig kinderen in de buurtschap Zuidzijde op Goeree Overflakkee de raad gegeven hun kroost niet naar school te sturen als het mistig is. De kinderen gaan in Achthuizen op schooi en moeten om daar te komen de drukke provinciale weg naar de Haringvlietbrug oversteken. Dat is zelfs voor volwassenen niet zonder levensgevaar. Over deze merkwaar dige brief schrijft onze verslaggever op pagina 7. De kernploeg van de K.N.S.B. zat donderdagmiddag, in plaats van op het ijs, achter de groene tafel met in het centrum Anton Huiskes en trainer Piet Zwanenburg, tevens coach van de niet-aanwezige damesploeg. Anton Huiskes gaf een uiteenzetting over het winterprogramma en over de training. Dit schaatsnieuws vindt u op de dagelijkse sportpagina. Loes Boling, discuswerpster en ko gelstootster. heeft tegen een van onze verslaggevers geklaagd dat de K.N.A.TJ. zo weinig doet aan de op leiding van jonge atleten voor de technische nummers. U leest daar eveneens over op onze sportpagina. Dini de Neef gaat spelen in de hieuwe komedieserie van de KRO Wouter en Gonnie. Meer hierover kunt u lezen op onze rtv-pagina. In de wasserijafdeling van TNO te Delft is gisteren de nieuwe proefaf- deling voor het chemisch wasserij bedrijf geopend. Meer hierover kunt u lezen in onze rubriek Op zijpaden °P pagina 2. Regionaal nieuws pagina 3 j v f;5j DEN HAAG, 10 dec. Het nood weer heeft sinds gisteravond kritieke situaties doen ontstaan in verschillen de delen van ons land. Op de Veiuwe bezweek een stuk spoorbaan onder de wateroverlast. Het treinverkeer Zwol- le-Amersfoort moest worden omgelegd. Ook op de lijn Utrecht-Den Bosch ont stonden moeilijkheden door het breken van de bovenleiding op de Lekbrug bij Culemborg. In Amsterdam evacueerde de Ram- pendienst van Sociale Zaken twee ge zinnen van tezamen achttien mensen uit een huis op Kattenburg, dat door de regen en storm onbewoonbaar was geworden. In Friesland zijn op verschillende plaatsen kleine polderdijken bezweken, waardoor een aantal binnenpolders on der water kwam te staan en tientallen boerderijen geïsoleerd werden. Op de lijn Amersfoort-Zwolle ontston den de moeilijkheden, toen Vannacht bij Nijkerk een houten damwand, die nodig was in verband met de aanleg van een persleiding onder de spoorbaan, het be gaf. Uit de legerplaats Ermelo snelden vjjftig militairen te hulp met duizend zandzakken om samen met ongeveer evenveel NS-werklieden een soort werk- put te bouwen, die later zou moeten worden leeggepompt. De spoorwegen hoopten vanmorgen het vernielde stuk spoorbaan in de loop van de middag her steld te hebben. Vanmorgen was de situatie op de Veiuwe zo, dat de sneltreinen van Amersfoort naar Zwolle via Deventer reden. De stoptreinen reden tot Nijkerk respectievelijk Putten. Tussen deze plaatsen werden de passagiers met bus sen vervoerd. meer uit te malen op de boezem, om overstroming van nog meer polders te voorkomen. Op verschillen de plaatsen zijn gisteren tijdens het noodweer in midden-Friesland klei nere polderdijken bezweken, terwijl andere op het punt staan door te bre ken, waardoor een aantal binnenpol ders onder water is komen te staan en enkele tientallen boerderijen ge- isoleerd zijn geraakt, Zij zijn alleen nog per roeiboot bereikbaar. De hoge waterstand veroorzaakte ook in Oost-Gelderland veel overlast, Vele buitenpolders zijn onder water ko men te staan. Een gebied van 4.000 hectare staat blank in het gebied van de Oude Rijn, dit als gevolg van de ho ge waterstand op de Rijn. De weg «,o- bith-ELten is woensdagmiddag afgeslo ten voor alle verkeer. De busdienst Lo- bithArnhem is omgelegd vla Spijk en de Oude Kleefse Postweg, die op Duits gebied ligt. Ook tussen Utrecht en Den Bosch was vanmorgen geen direct treinverkeer mogelijk tengevolge van draadbreuk op de Lekbrug bij Culemborg. In enkele uren was de schade hersteld. Veer- en loodsdiensten moesten over al worden gestaakt. De zuidwester storm. windkracht 9 en gepaard gaan de met hevige regenbuien en dalende temperatuur, heeft de scheepvaart in de Wielingen, Hoek van Holland en IJ- muiden vrijwel lamgelegd. In grote de len van midden-Friesland heeft het noodweer kritieke situaties doen ont staan. Als gevolg van de zware storm heb ben ook technici van de NAM het werk aan de nieuwe boorinstallatie in 't Haan tje bij Sleen gestaakt. Het werken op de nu reeds plusminus 20 meter hoge toren werd te gevaarlijk. Het plan was aanvankelijk reeds zaterdag met de boring in de richting van de nu nog steeds werkende krater te beginnen. Dit lijkt nu echter niet meer mogelijk. Verwacht wordt, dat de boring en daar mee ook de datum, waarop men nade re gegevens over de krater kan ver krijgen, met in ieder geval twee etma len worden vertraagd. De wegeuinformatiedienst KNAC/ ANWB waarschuwde tweemaal de auto mobilisten vooral rekening te houden met plaatselijke felle windstoten, die bij het besturen uiterste concentratie vra- gen. De stormwind blies in Kijssen gister avond een houten abri (schuilhuisje voor passagiers) van het station als een lucifersdoosje omver en joeg het over de spoorbaan. Op hetzelfde moment pas seerde de sneltrein uit Enschede. Het huisje kwam vlak voor de trein terecht en werd versplinterd. De trein liep eni ge schade op en kon niet verder. In verband met de zeer noge water standen heeft de hoofdingenieur-direc teur van de provinciale waterstaat van Friesland, namens Gedeputeerde Staten een dringend beroep gedaan op de besturen van boezemwater schappen en polders in Friesland niet (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 dec. Op mr. G. van Hall, de burgemeester van Am sterdam, is een beroep gedaan zich be schikbaar te stellen voor het voorzit terschap van de Eerste Kamer als op volger van mr. J, H. Jonkman. De heer Van Hall beraadt zich thans hier over. Sedert geruime tij a is de socialisti sche fractie in de Senaat doende een geschikte kandidaat in haar midden te vinden. Aanvankelijk heeft men ook aan andere figuren dan de heer Van Hall gedacht. Amsterdams burgemees ter wordt echter bij uitstek geschikt geoordeeld, omdat hij representativiteit bezit en gewend is aan het leiden van een politiek college De benoeming van de voorzitter van de Senaat geschiedt door de koningin, zonder dat er een voordracht wordt op gemaakt. Volgens gewoonte valt de keus op een lid van de Pv.d.A. Mr. Jonkman, die in september 74 jaar geworden is, zal aan het einde van dit parlementaire jaar aftreden. De heer Van Hali is sinds 1956 lid van de Eerste Kamer en sinds 1957 burgemeester van Amsterdam. Hij is thans 61 jaar. Als hij Kamervoorzitter wordt, zal hij het burgemeesterschap neerleggen. Zijn gezondheidstoestand schijnt van dien aard, dat zijn huidige ambt hem zwaar begint te vallen. De voorzittersfunctie in de Senaat is aan zienlijk minder onereus. Smit Lloyd N.V. In Rotterdam heeft bi) de scheepswerf De Hoop in Lobith opdracht gegeven voor de bouw van de Smit Lloyd 8, het achtste bevoorradingsschip van deze jonge rederij. Het schip zal in mei 1966 in Brezjnev en premier Alexej Kosygin kwamen veertien maanden geleden aan de macht toen Khroesjtsjev van het Russische politieke toneel verdween. Beide mannen zorgden ervoor dat het collectieve leiderschap, voor de aan vang van het partijcongres in maart 1966, weer in ere werd hersteld. On danks het feit dat Brezjnev als eerste man optreedt blijven beide leiders ui theorie op gelijk niveau, i" tegenstel ling tot het bewind van Khroesjtsjev, dat werd gekenmerkt door een eenhoofdige leiding, zo menen diplomatieke waar nemers in Moskou. Hoewel Podgorny, tenminste tijdelijk aanblijft als een der partij-secretaris sen, zullen de presidentiële verplich tingen die in hoofdzaak van repre sentatieve aard zijn al zijn energie vergen, hetgeen Mikoyan trouwens reeds heeft verklaard. Podgorny s functie van kaderchef, d.w.z. hoofd van de afdeling personeel van de partij, overigens een machtige sleutelpost in het Centrale Comité, zal vermoedelijk worden overgenomen door Aleksander Sjelepin, dë 58-jarige voormalige chef van de veiligheidsdienst. Sjelepin werd eerder van zijn regeringsfuncties ontheven. Hij was vice-premier en hoofd van de controle-commissie van partij en staat opdat hij al zijn tijd aan de partij zou kunnen wijden. Al deze wijzigingen in de Russische top werden in snel tempo aangekon digd tijdens de slotfase van de drie daagse bijeenkomst van de Opperste Sowjet, het Russische parlement. Hoewel het de voornaamste taak van de Opperste Sowjet was goedkeuring te hechten aan de economische plan nen en de begroting voor het komen de jaar trokken de wijzigingen aan de top van het Russische machtsap paraat verreweg de grootste aandacht in diplomatieke kring. Overigens werd ook de defensiebegroting bfj handopsteken aangenomen. Het defen sie-budget telt ditmaal 600 miljoen roebel meer dan de begroting voor dit jaar. In totaal zal de Sovjet-Unie voor het defensie-apparaat in 1966 13,4 miljard roebel gaan uitgeven. Brezjnev, vergezeld van Kosygin, was verreweg de meest dominerende figuur tjjdens de zitting van donderdag. De basis voor ,,de aflossing van de wacht" in het Kremlin werd gelegd in een door Brezjnev gepresideerde bijeen komst van het partijpresidium dat een paar dagen geleden heeft plaats gevonden. Tijdens deze bijeenkomsten, die achter gesloten deuren hebben plaatsgevonden, heeft men Mikoyan's ontslag aanvaard op grond van diens vergevorderde leeftijd hij is 70 en zijn slechte gezondheid. Voorts heeft men toegestemd in de benoeming van Podgorny tot zevende president van de USSR.. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 10 dec. Ondanks dat diverse reacties op een advies van het Consumenten Contact Orgaan, de bezwaren tegen een opvolgen van het advies om geen te duur vlees te ko pen, onderstrepen, blijft het CCO dit ad vies voorhouden. Zoals gisteravond in „Achter het nieuws", Vara-televisie, door de voor zitter van het CCO is gezegd, klopt het prijzenbeleid in het slagersbedrijf niet met de afspraken die zijn gemaakt met drs. Den Uyl, minister van Economische Zaken. De te hoge vleesprijzen zijn ge handhaafd. Op die grond heeft het CCO zijn ad vies aan de consumenten gegeven. Zelfs bij een koopvermindering van vijf procent zullen de slagersbedrijven de gevolgen van het advies gevoelen En dan wellicht hun beleid ombuigen Intussen kan men b.v. kip en andere artikelen van de zelfde voedingswaar de als vlees voor dit laatste in de plaats stellen. De vraag nu of er voldoende ver vangende artikelen op de markt zijn wordt enerzijds bevestigend en anders zij ds ontkennend beantwoord. Het CCO zal daarover spoedig een en ander be kend maken. (Van onze verslaggever) HILVERSUM, 10 dec. Regisseur John van de Rest is diep geschokt door het besluit van de VARA-leiding om de wereldpremière van John Speights stuk ,,AIs er geen negers bestonden moesten ze worden uitgevonden", op het allerlaatste moment van het scherm te houden. Eerst in de allerlaatste uren voor de uitzending werd hij van het besluit op de hoogte gesteld, nadat hij van Herman Wigbold al had moeten horen, dat het stuk er waarschijnlijk die avond niet uit zou komen. John van de Rest bood onmiddellijk zijn ont slag aan. Later heeft hij zijn ontslag aanvrage veranderd door de voorwaar de te stellen, dat binnen één week een beslissing moet worden genomen over de uitzenddatum van het stuk. Hij houdt er daarbij aan Aast, dat het stuk binnen twee maanden moet wor den uitgezonden. Zo niet, dan zal John van de Rest de VARA vaarwel zeggen. De VARA heeft, aldus John van de Rest. van het begin af aan achter het plan gestaan om het stuk op de tele visie te brengen. Bij de nachtuitvoe ring waren ook de heren Stappershoef en Piet te Nuyl aanwezig. Tot vier uur in de nacht is men met de uitvoering bezig geweest om vanaf 's morgens half tien tot 's avonds tien voor zes voor de camera's te staan. Terwijl John van de Rest een stukje was gaan eten, kwam Herman Wigbold met de vraag op hem af: „Komt het er nu uit of niet?" Om zes uur was de sectieleiding Inmiddels begonnen het stuk door te draaien. Terwijl John van de Rest met de mon tage bezig was, hoorde hij dat het spel niet zou worden uitgezonden. Als reden gaf men op dat in de voorstelling sto tende dingen voorkomen, althans zaken die door een aantal mensen verkeerd begrepen zouden kunnen worden. De heer Rengelink vond het nodig nog wat autoriteiten te raadplegen over bepaalde tekstgedeelten. Zo zou den en in het stuk passages voorkomen die men als „heiligschennis" zou kun nen opvatten. John van de Rest vindt dit op zijn zachtst gezegd een vreemde gang van zaken. De sectieleiding moet, meent lip, toch minstens in staat worden ge acht een stuk te lezen. We zijn, aldus de regisseur, geen proefkonijn van de sectieleiding. Hij meent dat door dit alles het ni veau van het publiek wordt onderschat. Bovendien wijst hij in dit verband op de gunstige kritieken, die de nacht- voorstelling in de dagbladen heeft ge kregen. John van de Rest wenst als regisseur geen concessies te doen. Hij heeft dat ook niet gedaan bij de uit voering van ,,De minnaar" van Pinter en ook bij dat stuk is wel gebleken, aldus de regisseur, dat zijn standpunt in deze juist is, want geen concessies doen betekent zeker niet dat een en ander leden zou gaan kosten. (Advertentie) niet duur wet heerlijk (Van onze correspondent) HARLINGEN, 10 dec. De bewo ners van de Oosterparkwijk zitten let terlijk in hoge nood. Iedere keer als zjj de w.c. doortrekken, spoelt er een vloedgolf door het huis. Ze maken daar om een zo schaars mogelijk gebruik van de kleinste kamertjes in hun wo ningen. De oorzaak van dit leed is de vele nattigheid van de afgelopen dagen. De closets zijn aangesloten op een diep- riool. Dit wordt via twee elektrische gemalen geloosd in de Boldervaart en het Van Harinxmakanaal. Maar door de zware regenval is het peil van deze wateren zo hoog gekomen, dat niet meer gepompt kan worden. Dat heeft tot gevolg gehad, dat de hele wijk nu veel overlast heeft van het water. In de straten staat het wa ter op sommige stukken wel vijftien tot twintig centimeter hciog. De pompbezitters in het getroffen ge deelte' van Hariingen zitten nu „op ro zen", maar de grote meerderheid, die closets heeft, hoopt op spoedige af doende maatregelen tegen de overlast. Minister Diepenhorst heeft in de Tweede Kamer zakelijk niet helemaal juist, maar politiek zeer verstandig gereageerd op de motie-AIbering, die hem vraagt zijn visie te geven op de onderwijsprioriteiten, die de regering voor ogen staan. De minister verklaarde zijn eerder ingenomen afwijzend standpunt te genover „planning'' met de opmer king. dat het voor een nieuwbakken bewindsman bezwaarlijk is zich direct te binden. Op dit punt wrong echter niet de schoen: de minister zei bij een vorige gelegenheid in het alge méén, dat van een bewindsman op O. en W. geen „planning'' voor tien of zes jaar gevergd kan worden. De gehele teneur van zijn betoog in de begrotingsvergadering van de onderwijscommissie was, dat hij niet voelde voor een openbare prioriteiten lijst en het is ongetwijfeld deze teneur geweest, die leden van vijf fracties deed reageren met de bedoelde motie. Prof. Diepenhorst heeft nu te ver staan gegeven, dat die motie wel een nuttige ruggesteun voor hem zou kunnen zijn en hij spreekt voorts over een opzet van vier in plaats van zes jaar. Die ruggesteun van het duidelijk poneren van de belangrijkste vraag stukken, die opgelost moeten worden, zit er inderdaad in en er behoeft verder niet over gehvist te worden hoe ver men nu precies in de toe komst moet kijken. Het belangrijkste is, dat de te tref fen voorzieningen met bun financiële consequenties in een geordend geheel geplaatst worden. Daarvan zijn geen wonderen te verwachten. Wel een verduidelijking van wat men voor het onderwijs wel en niet kan en wil doen. •iiiiiliiiiiiilliiiiiliitilllilliililiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiililllllllliiilili Advertentie) Barteljorisstr Haarlem, tel 15332 Leidsestraat (bi) Koningsplein) Telef (020) 22 35 96 Amsterdam (Advertentie) Oude Groenmarkt 14-16 achter de oude St. Baro HAARLEM - Tel. 02500-11266. Advertentie) (Advertentie) .y\\ I I HU JUWELIERS HORLOGERS HOUTPLEIN 15 HAARLEM (Advertentie) o OFFICIEEL DEALER HAARLEM EN OMGEVING ZANDVOORTSELAAN 158 HEEMSTEDE (t.o. Station) TEL. 43117 (02500) neuwe stijl eethoek is gelan ceerd voor dit komende jaar! Met uitgebalanceerde stijl, zo wel modern als klassiek, aange past in een tijdloos nieuwe vormgeving. Vier stoelen met een bijzonder fijn karakter, door voorgevorm de „zitvorm" zitting en veer krachtige rugsteunvorm Vanaf 120. 'n Eetkamertafel, in velerlei mo dellen, met of zonder uitschuif- baar blad, bijzonder creatief Vanaf f 59. ALLES VOOR DE WONING Ged. Oude Gracht 81, Haarlem Telefoon (02500) 1 11 52 IT Advertentie) SPAARNDAMSEWEG 48 HAARLEM Telef. 02500 53750 (Advertentie) Gen. Cronjéstraat 48 (Advertentie) ZIE KLEINE ANNONCES (Van onze correspondent) UTRECHT, 10 dec. Toegevend, dat de treindienstleider te Arnhem za terdag op het bedieningstableau een fout heeft gemaakt door de rijweg voor de trein van 12.24 naar Zutphen in te stellen, terwijl de baan vrijgemaakt had moeten worden voor de sneltrein naar Keulen, ontkent de N.S. beslist, dat er een ramp gebeurd zou zijn als niet de machinist van .aatstgenoemde trein tijdig gemerkt had, dat hij op de rijweg naar Zutphen zat in plaats van naar Emmerich. H\j was nog maar net de wissel door, toen hij dit merkte en bracht zijn trein direct tot stilstand. Het personeel van de halte Amhem-Velperpoort gaf hem vervolgens opdracht enkele tientallen meters terug te rijden, waarna de juis te rijweg naar Emmerich ingesteld kon worden. De Neue Ruhrzeitung heeft het doen voorkomen, zoals wij een dezer dagen meldden, alsof bij een niet tijdig opmerken van de gemaakte fout, een botsing niet zou zijn uitgebleven, waar bij herinnerd werd aan het treinonge luk ook met een Duitse trein vo rig jaar bij Westervoort. Ontkend wordt ook, dat spoorwegper soneel in Zevenaar aan het Duitse per soneel van de trein naar Keulen ver zocht zou hebben over het gebeurde te zwijgen. De trein heeft niet eens daar gestopt. ENSCHEDE, 10 dec. Door het op heffen van vier ondernemingen van het Texoprint-concern zal het bedrijf 1100 tot 1200 man personeel moeten ontslaan. Het bestuur meent, dat het afvloeien bij haar dochteronderneming Ankersmits Textielfabrieken in Deventer en Didam (een deel van de 1000 personeelsleden) geen al te grote problemen zal opleve ren, omdat er elders plaatsingsmogelijk heden zijn. Voorts zal de filmproduktie van Stoomweverij de Nijverheid (En schede) worden geconcentreerd in de Boekelosche Stoomblekerij, evenals de produktie van katoendrukkerij De Kem pen in Lummel (België). De inkrimping van de bedrijven van Texoprint is, vol gens het bestuur, noodzakelijk door een structuurwijziging, waarmee de produk tie geconcentreerd wordt op die plaat sen waar deze zo economisch mogelijk kan geschieden. AMSTERDAM. 10 dec. De Am sterdamse advocaat en procureur mr. R J. Polak heeft, als aandeelhouder van de Exploitatie Maatschappij Sche- veningen, een kort geding aangespan nen tegen de EMS, de leden van de raad van bestuur van deze maatschap pij en de Zwolsman Groep N.V., een vennootschap, waarin belangen van de familie Zwolsman zijn ondergebracht en die houdster is van de meerder heid van de aandelen EMS. Het pro ces zal op 16 december dienen voor de president van de Haagse rechtbank. Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Opklaringen maar ook enkele buien. Krachtige tot matige, aan de kust aanvankelijk nog harde wind tussen noordwest en west. Koudere nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. ZATERDAG: Zon: 8.38—16.29 Maan: 19.16—11.42

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 1