Gemenj in Spaarnestad Haarlem: 6 goals vóór E.D.O.: 6 goals tegen R.C.H.: 1-1 gelijk Haarlem geeft na Hermes DVS pok NOAD een voetballesje met 6-1 Zeventien Haarlemse doelpunten in drie Wedstrijden Publiek uit Haarlem loopt nog niet storm Enorme Brabantse dreun voor bitter slecht EDO RCH stelt aanvallend teleur bij Wilhelmina Betaalde reserves Telstar te sterk voor SVV RCH overtroeft matig Fortuna FORTUNA MET DE HAKKEN OVER DE SLOOT: 2-1 Baronie overspeelt Haarlemmers Buitsnspelval Goede stort haarlemmers niet verder dan 1-1 Wakker Zwak Gelijk Opdoffers Blunders NTEUWcTdAGB^ MAANDAG 13 DECEMBER 1965 PAGINA (Van onze sportredactie) Haarlem, 13 dec. Coupe- Bis is de grote man geworden de wedstrijd Haarlem—NOAD. ^ier doelpunten scoorde hij zelf bij de twee overige doelpun- D.V.S. een voetballesje gaf, moest ook de Tilburgse club N(ooit) O(pgeven) A(ltijd) D (oorgaan) in de dappere ploeg der Rood- broeken haar meerdere erken nen. Haarlem heeft zijn uitste kende vorm op ondubbelzinnige wijze ook in deze wedstrijd weer duidelijk onderstreept. (Van onze sportredactie) BREDA, 13 dec. „En zo", mopperden de bestuursleden van EDO met doffe stem, „en zo is het nu al zeven weken 7,e haalden eens diep adem, zuchtten hoorbaar en hoopten hardop waar ze eigenlijk zelf niet in ge loven: „Een betere tijd." Die lijkt inderdaad héél ver weg. EDO de monstreerde bij Baronie in Breda een groot gebrek aan voetbal talent en teamwork. Alleen de wil om te vechten was er, maar die bleek een 60 nederlaag niet te kunnen verhinderen. En toen de Brabanders langzaam naar het halve dozijn opstoomden, vloeide ook het laatste restje tegenstand weg. aan- ten had hij een belangrijk deel. Met niet minder dan 61. dezelfde cijfers waarmee Haar lem twee weken geleden Hermes- (Van onze speciale verslaggever) GELEEN, 13 dec. Het be stuur van Telstar had er geen verklaring voorMet dezelfde ploeg, die vorige week tegen D.W.S. zulk een voortreffelijke wedstrijd had gespeeld, wilde het in Geleen helemaal niet lukken. Woog de Limburgse klei zó zwaar aan de schoenen van de spelers? Kon na de hervatting leken de perspectieven zo slecht nog niet, ondanks de achterstand van 10. Telstar nam meteen na het fluit signaal van scheidsrechter Bom het heft in handen, bepaalde de hoogte van het tempo en drong Fortuna '54 in de verdediging. Res. tweede divisie A De rechtsback van NOAD tracht met een sliding Bosdijk van Haarlem de bal te ontfutselen. Hij deed dit e°hter niet geheel correct zodat de scheidsrechter naar de elfmeterstip wees. Haarlem versloeg NOAD met 6-1. COUPERUS DE HELD Sedert Haarlem noodgedwongen door de schorsing voor een aantal wedstrij den Kruyer en Kroon moet missen, heeft de ploeg aanmerkelijk aan kracht gewonnen. Duyster blijkt een prima vervanger voor Kruyer en o.p de links backplaats opereert zeer verdienstelijk Smit, maar het is vooral de voorhoede die thans de juiste samenstelling heeft in Jonker, Couperus, Bosdijk en Smit Vijf doelpunten tegen Blauw Wit, zes tegen Hi DVS en NOAD, wat wil men nog meer, dat zijn zeventien doelpun ten in drie wedstrijden. Evenals tegen Hermes DVS werd de grondslag voor de royale overwinning weer in de eer ste helft gelegd en merkwaardig, het score verloop week niet af van de vo rige maal. Ook nu een voorsprong van 40 in de rust, daarna werd het 50, 51 en 61. Het Haarlemse voetbal publiek, blijkbaar nog niet overtuigd van de ware kracht van de roodbroe- ken, was ook nu weggebleven. Slechts 3000 toeschouwers! Maar wanneer Haar lem deze vorm, vooral die uit de eerste helft, weet te handhaven, dan zal zulks op de tribunes echt wel merkbaar worden. NOAD's defensie kreeg hierna de grootste moeite de Haarlemse aanval lers het scoren te beletten- In de acht tiende minuut gelukte dit Dankers door Bosdijk op het beslissende ogenblik te „vloeren". Penalty! Couperus benutte deze feilloos; 20. Hierna blies Haar lem even stoom af, met 't gevolg dat de Tilburgse voorhoede wat gevaarlijker won worden maar Brekelmans, Ziel- tjens en v. d. Heuvel kregen tegen Kos ter c-s niet de minste kans om de sco re in gunstige zin te wijzigen. Haar lem nam het initiatief weer over en in de 34ste minuut leidde zulks tot een nieuw doelpunt. Smits poging werd door Musken® onderbroken, maar Cou perus bemoeide zich er mee en met een daverende knal was het 30. En dat was voor de rust nog niet genoeg, want in de laatste minuut van deze door Haarlem prima gespeelde eerste helft speelde Duyster de bal goed voor de voeten van Couperus en deze zorgde op fraaie wijze voor 40 en zijn „hat trick". doelman te kanjeren; 61. En daar mee was de strijd gestreden. volhouden. Het moest echter de roos broek J. Smit zijn die bij een verwar de situatie de ba! in eigen doel werkte: 51. In de 31ste minuut werd 't halve dozijn volgemaakt. Koster onderbrak een Tilburgse aanval, plaatste de bal in de vrije ruimte waar Couperus erop af- llllllUlllllllllIllilllilltdUllllllllllllilllllllllililllilliliillililiilllUilillllüll Voor de interlandwedstrijden tussen de dames- en herenploegen van Neder land en België, die zaterdagavond a.s. in sportcentrum Seinpoort in Antwer pen zullen worden gehouden, zien de Nederlandse ploegen er als volgt uit: Heren: Henk van Baaien (Kweek school), Frank Constandse (Blokkeer- DES), Hans Jansen (AMVJ), Jurriaan Kooien (Blokkeer-DES), Hans Lodder (Oranje Nassau), Jan Wim Mulder (Sigi), Piet Swieter (Oranje Nassau), Joop Tinkhof (Blokkeer-DES), Jacques de Vink (Blokkeer-DES). Harry Veld huis (AMVJ), Bram Vermeulen (HML). Coach Henk Blok. Een treffend beeld uit de ont moeting De Baro nie tegen EDO. De speler van De Baronie (links) blijft op de been, terwijl de EDO- \peler zijn even wicht geheel heeft verloren. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat Baronie zo'n forse over winning zou gaan behalen, want EDO kon met hard werken redelijk over eind blijven. Twee onvergetelijke mis grepen van keeper Dekker hadden het elftal op een 20 achterstand gezet doch voor de rest zag het er niet zo vreselijk hopeloos uit. Goed. Baronie kwam wat beter voor de dag. Baronie Haarlem liep ook nu weer goed van stapel. De Tilburgse defensie kreeg al onmiddellijk de handen vol aan de rap en goed combinerende Haarlemse voor hoede. Na zes minuten kreeg Bosdijk de eerste goede kans, maar deze schoot van dichtbij net naast- In de dertiende minuut deed hij het beter, want op dat moment vloog een schot van Couperus tegen de Tilburgse lat en de terugsprin gende bal had Bosdijk slechts voor het intrappen, hetgeen hij dan ook deed: 1—0. De tweede helft was lang niet zo fraai en spectaculair. NOAD paste de buitenspelval toe om de roodbroeken het scoren te beletten- De Haarlemse aanvallers liepen er maar al te dik wijls in, maar zowel de scheidsrechter als de beide grensrechters vergisten zich nogal eens, waardoor Haarlem di verse goede kansen werden onthouden. Toch kwam de stand op 50, nadat Duyster de bal goed had doorgegeven aan Couperus die op zijn beurt Smit in een nog betere positie vond. Smit pas seerde de uitlopende doelman Van der Straaten op zeer beheerste wijze. NOAD kwam kort daarna aan een overigens wel verdiend tegenpunt, al was het alleen maar om het moedige stevende en gehinderd door enkele te genstanders zag deze toch kans het le der onhoudbaar achter de Tilburgse m (Van onze sportredactie) PEN BOSCH, 13 dec. Een technisch J^ter, maar aanvallend zeer zwak spe- 'ehd R.C.H. heeft het tegen Wilhelmina Met tot een overwinning kunnen bren- De Haarlemmers moesten met een J(eRjk spel genoegen nemen en mochten 'aar ten slotte nog erg blij mee zijn. ®ehalve dat de thuisclub een strafschop •hbenut liet zag scheidsrechter J. Bent- Ve'zen tot tweemaal een duidelijk hands- Jeval van een der R.C.H.-backs over het hoofd. In het begin was het al duidelijk dat Wilhelmina zich niets van de hogere Positie van de Haarlemmers op de rang- Sist aantrok en doelman v. d. Meeren eeg dan ook spoedig veel. maar niet te lastig werk. Met veel bravoure onderschepte hij scherpe voorzet van Boor. voordat S*loudemans, die gevaarlijk dicht in zijn "hurt was. kon inschieten. Even later "htsnapte het R.C.H.-doel toen Ormel Jyt een hoekschop inschoot en Honaut redding kon brengen toen v. d. Meeren al kansloos was geworden. Dit schudde de Haarlemmers wakker het Bossche doel ontsnapte toen de 'JZonder actieve Koers de lat beukte ïyt een afgeslagen hoekschop. In de fWhitigste minuut juichte al een deel de 2500 toeschouwers toen V. d, Heuvel eerst Croes en daarna de uitlo pende R.C.H.-doelman omspeelde, maar de bal rolde rakelings langs de voor de Bosschenaren althans verkeerde kant van de paal. Toch waren de aan vallen van de gasten, hoewel niet erg talrijk, niet zonder gevaar en in de 35ste minuut toen Hendriks op rechts de bal vrij kreeg en een scherpe voorzet gaf waarbij doelman Meezen de bal onvol doende wegwerkte kon Euwes van dichtbij gemakkelijk scoren 0—1. Wilhelmina kreeg voor rust nog wel kansen om weer evenwicht te brengen, maar zowel Gloudemans als de falende Harmse die duidelijk conditie tekori kwam lieten die onbenut. Ook in de tweede helft behielden de Bosschenaren een licht overwicht maar zjj speelden, evenals de Haarlemmers, aanvallend zwak. Toch was de thuis club in de tiende minuut dicht bij de gelijkmaker. Harmse werd binnen de beruchte lijnen door Honaut gevloerd, maar Boor schoot de strafschop hoog over. Zowel R.C.H. als Wilhelmina pro beerden ijverig tot scoren te komen, maar de verdedigingen bleven de baas. Pas in de laatste minuut kwam de ver diende gelijkmaker. Na een afgeslagen aanval kwam de bal voor de voeten van Konings die van grote afstand doel man v. d. Meeren met een onhoudbaar schot in de linkerbovenhoek passeerde 1—1. Telstar heeft het zwaar op de Limburgse klei Het was volkomen normaal, dat de schietgrage Clement na negen minuten reeds Telstar naast Fortuna bracht. De gasten hadden zelfs alle reden om méér te verwachten. Maar nadat Clement uit een vrije trap een vergeefs beroep had gedaan op de welwillendheid van doelman Vogels en nadat Brom een of fensieve actie in het zijnet had zien stranden, hield veteraan Van Rhijn de lont aan het kruitvat met een schot, waarvoor doelman Stuy languit moest Daarmede bezeglde hij praktisch het lot van Telstar. Want Fortuna veerde weer op en Van Rhijn zou zelf het vonnis vellen. Na pen half uur slaagde Breikers er weliswaar niet in langs stopper Kort te komen, maar de bal rolde voor de voeten van Van Rhijn, die meteen uithaalde en doel man Stuy volkomen verraste21. Met de moed der wanhoop heeft Tel star getracht dit onheil ongedaan te ma ken, maar al mocht men in de Geleen- se verdediging ook opgelucht adem ha len na enkele narrow escapes: de Lim burgers bleven ten slotte toch meester van het terrein en Telstar kon met lege handen de thuisreis aanvaarden. De moeilijke omstandigheden in aan merking genomen, een zwaar bespeel baar veld en lichte regen, hadden de 3.000 toeschouwers geen reden tot kla gen. André kwam spoedig op de prop pen met een kopbal, die een prooi werd van Vogels en een schot, dat naast ging. Maar Breikers en de neven T. en H. Golsteyn, opgesteld wegens blessu res van resp. Coenen, Gerards en Pi ters, wensten hun opstelling in alle opzichten te rechtvaardigen. Na een fraaie voorzet van Carlier vormde het buitenspeldoelpunt van T. Golsteyn een teken aan de wand. Maar nadat An dré opnieuw vergeefs zijn geluk had geprobeerd bij Vogels, die even later slechts met de grootste moeite een in zet van Clement buiten de palen kon houden, kreeg Telstar het moeilijk. T. Golsteyn kopte nog naast en slechts met een flitsreactie kon Stuy de door Breikers ingeschoten bal buiten de palen slaan. Tweemaal was Stuy dezelf de Breikers nog te glad af. Maar het was na 39 minuten toch ook weer Breikers, die de voorzet lanceerde, waaronder de als een duvel uit een doosje opduikende rechtshalf Kusters zijn hoofd kon plaatsen: 1—0. Clement en Brom konden daarna de juiste rich ting niet vinden. vrije trap en eindigde een solo op links van Brom in het zijnet. Maar good old Piet van Rhijn schonk zijn clubmakkers nieuwe inspiratie met een goed gericht schot, óók al werd dat door Stuy gestopt. Tot ontsteltenis van de Telstar-supporters lieten de gasten zich weer op eigen helft terugdringen en sloeg Van Rhijn na een half uur spelen op verrassende wijze zijn slag: 2—1. Maar nadat Stuy nog acties van H- Golsteyn en Van Rhijn nutteloos had gemaakt, kreeg Fortuna nog tweemaal reden om blij te zijn met de kleine ze ge. Van Egmond brak op links door, de bal ketste op de lat af en het kostte diverse seconden eer de verdediging van Fortuna het gevaar wist te bezwe ren. Men mocht ten slotte óók blij zijn met de oplettendheid van doelman Vo gels, die zich niet liet verrassen door een plotselinge achterwaartse kopbal van André. Maar zoals in de aanhef al verteld: voor Telstar was de wedstrijd nog lang niet uitgespeeld. Vogels moest naar een verre boogbal van Brom zweven en dat betekende de inzet van een fel offen sief van Telstar. Met een handig tikje bracht André de bal bij Clement die van dichtbij hard inschoot: 11 na ne gen minuten. En terwijl Stuy in laatste instantie bij doorbraken van Fortuna op zijn qui vive bleef, dwong Clement nog doelman Vogels tot actie na een In groep vier van de kwalificatie ronden van het toernooi om het wereld kampioenschap handbal zegevierde in Tatra Hongarije met 24—15 (107) over Spanje. In de eerste wedstrijd in deze groep speelden Spanje en Frank rijk gelijk: 14—14. combineerde beter. Baronie schoot meer, Baronie richtte preciezer. Baronie bleek meer kwaliteiten te bezitten. Maar toch In de tweede helft kregen de ruim tweeduizend van kou rillende bezoekers een enorme opdoffer. Het spelpeil, voor rust al niet indrukwekkend, zakte tot een vreselijk dieptepunt. EDO schutter de er maar wat op los, Baronie geloofde het wel. Pas na een serie kreten die er niet om logen en als harde verwijten (ondanks die 20 stand) vanaf de tri bunes klonken, begonnen de Bredanaars wat meer interesse te tonen. Tja, en toen was het gauw bekeken. Een over alle linies falendEDO zakte langzaam weg tot een zielig hoopje, waarvan wei nig meer overbleef. Keeper Dekker die voor rust twee indrukwekkende blunders maakte toen Vermolen en Dijkers hard op zijn doel kogelden (de arme man tuimelde over de bal heen) stond nog vier keer mach teloos. Ad Vermolen passeerde hem driemaal. Ad van de Broek een keer. Genoemde Vermolen mochrt ook nu weer de beste man uit het Bredase team heten. Hij stichtte grote paniek en trok de Haarlemse verdediging zo uit haar verband, dat zijn mede-spelers legio kansen kregen. Ze werden niet allemaal benut. Vermolen zelf liet ook nog een goede gelegenheid liggen want hij wist een strafschop naast te schie ten. Die penalty werd veroorzaakt door Van Seggelen die enkele minuten later opnieuw „in de fouten" zat toen hij Ad van de Broek vloerde. Net buiten „het" gebied. Van de Broek mikte dwars door het opgetrokken muurtje en bepaalde de eindstand op 60. En die score was dan het enige waar de fans zich deze middag mee vermaakten. Want van werkelijk voetbalgenot stak niemand wat op. Res. eerste divisie Feyenoord 2Twente 2 21, Ajax 2 Velox 2 2—0, PSV 2—ADO 2 1—3. Tel star 2SVV 2 52, Heracles 2Excel sior 2 20, Volendam 2Sparta 2 t)0 Ajax 2 13 8 3 2 19 30- -14 ADO 2 13 8 1 4 17 29- -16 Go Ahead 2 10 6 3 1 15 26—10 DWS 2 11 7 1 3 15 27- -15 Volendam 2 12 6 3 3 15 15—9 PSV 2 12 5 4 3 14 25- -20 Telstar 2 11 6 1 4 13 25- -21 Feyenoord 2 11 6 0 5 12 21- -21 Heracles 2 11 6 0 5 12 13—17 Sparta 2 12 5 1 6 11 20—27 MW 2 11 4 2 5 10 19- -19 Velox 2 11 4 1 6 9 14—23 Twente 2 12 3 2 7 8 1G—26 GVAV 2 11 2 2 7 6 19- -28 Excelsior 2 11 2 1 8 5 13—26 SW 2 12 1 1 10 3 13—33 Xerxes 2Alkmaar 2 32. Blauw Wit 2Gooiland 2 60, Zaanstreek 2ZFC 2 13, Holland Sport 2Hennes DVS 2 50, Hilversum 2Volewijckers S 1—5, RCH 2—Fortuna VI. 2 4—1 (Van onze sportredactie) IJMUIDEN, 13 dec. Een „gemengd" Telstar 2, waarin naast de routines Van Wooning en Van der Kuil, ook de jeugd spelers Van der Gevel, Van Essen en Geels stonden opgesteld, benevens de Brazilianen Carlos en Wilson, heeft van het zwakke SW 2 met flinke cijfers gewonnen. De Vries opende de score en Carlos voegde er een tweede treffer aan toe, waarna SW de spanning er nog even in hield door tegen te scoren. Telstar was duidelijk de meerders. Wilson en tot tweemaal toe Geels braeh» ten het totaal van de Velsenaren nog voor de rust op vijf, terwijl SW voor de thee met een doelpunt het laatste woord kreeg. In de tweede helft bleef Telstar sterker. Het spel was aan de korte kant, terwijl Van der Kuil, Wilson en Geels gemakkelijke kansen onbenut lieten. De wedstrijd ging als een nacht kaars uit Het overwicht, dat RCH 2 tegen de Fortuna-reserves onmiddellijk bevocht, wierp al na vijf minuten resultaat al toen Van Item met een forse kopbal goed werk van Van Dijk bekroonde. Dit was voor de Vlaardingers het sein het initiatief over te nemen. Ondanks hun overwicht bleef 't tot de rust I0. Vijf minuten na de rust viel de ver diende gelijkmaker en gooide RCH er prompt een schepje op. Dit betekende, dat Fortuna aanvallend nog maar een zeer bescheiden rol had te spelen. Steegma rondde voorbereidend werk van Engelenberg af en toen dit tweetal in de 25ste minuut de rollen omdraaide was het 3—1 voor de Racing-reserves. Een kwartier voor het einde bepaalde Steegman na handig werk van Van Item de eindstand op 41.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11