Heemsteedse gemeentediensten in nieuw gebouw Nieuwbouw achter „Olijftak" J. Vernooy winnaar van Gouda-cross Pater Van Kleef nam afscheid van „Sanctus Bavo Na ruim negen jaar toch „tot de orde geroepen" Bijzondere Hulp Jeugdige aanvallers aangehouden Dwaallicht' ontspannende première van Centrum' Sassenheim verhoogt belastingen HUISVESTING OPENBARE WERKEN AAN WIPPERPLEIN LAAT TE WENSEN OVER Aan Frans Halsstraat Oranje-Groene Kruis beter gehuisvest JAN GEYLVOET Jr. „Pro Ecclesia" voor A. J. Wijngaarden Kringzwem wedstrijden in Stoop's Bad Richter-Haaser pianist van allure „Ouderdag" bij Leidse studenten Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Heemsteedse KAB wordt ook NKV Autodiefstallen en inbraken in weekeinde Scherpe schets van Kingstone Studentencabaret Mr. T. Brouwer voorzitter LTB Begrotingsvergadering Warmond 21 december Eerste wintertoeht Jan Pastoors Hoofdredactie Panorama Nog geen twee weken DAMMEN NOORDHOLLAND MAANDAG 13 DECEMBER 1965 PAGINA 3 Het gebouio van openbare werken te Heemstede voldoet niet meer aan de eisen. De gemeente heeft voor het nieuwe gebouw het oog laten vallen op een terrein achter de Olijftak aan de Heemsteedse Dreef. HEEMSTEDE, 13 dec. Blij kens de memorie van antwoord op de begroting van 1965 zijn B. en W. van Heemstede voor nemens het bedrijf van Openbare Werken en de gas-duinwater- en electriciteitsbedrijven in één nieuw gebouw onder te brengen. Voor de plaats van het nieuwe gebouw is het oog gevallen op het terrein gelegen achter het bejaar dentehuis „De Olijftak" aan de Heemsteedse Dreef. Els van Rooden en Jules Hamel in JJwaaJlicht' bij Het Centrum. KÖHLER HAARLEM, 13 dec. Het Noordhol landse Oranje-Groene Kruis (protes tants - christelijke wijkverpleging) een nieuw provinciaal bureau aan de Frans Halsstraat. Dat werd in september reeds in gebruik genomen, maar alge lopen zaterdag eerst is het officieel ge opend. Behalve het provinciaal bureau van genoemde kruisvereniging is in het pand tevens gevestigd het bureau van haar Haarlemse afdeling, de Revalida- tiedienst Noord-Holland, uitgaande van de drie samenwerkende provinciale kruisverenigingen Het Wit-Gele Kruis, Heit Oranje-Groene Kruis en het Witte (per 1 januari Groene) Kruis. Ook zijn ruimten gereserveerd voor de provin ciale Stichting voor de Revalidatie. Het provinciaal bestuur van het Oranje-Groene Kruis heeft tot begin 1963 altijd haar zetel gehad in Amster dam. Om de samenspraak (en samen werking) met de provinciale besturen van de andere kruisverenigingen te ver gemakkelijken en mede als gevolg van de aanstelling van een directeur, werd toen besloten het bureau in Haarlem te vestigen. Kuim twee jaar heeft men gastvrij onderdak genoten in het gebouw van de Hervormde Diaconie aan het Nassauplein. Maar de ruimte die men daar had, was veel te klein. Met de mogelijkheid het pand Frans Halsstraat 1 aan te kopen was men bjjzonder gelukkig. Daardoor is men thans in staat efficiënter te werken en ook uitbreiding te geven aan het werk van de kruisvereniging. De heer D. Bonnes vertelde ons, dat het thans in de bedoeling ligt op korte termijn een diëtisten aan te trekken voor ad viezen op het gebied van voeding'aan aanstaande moeders, hartpatiënten enz. Het Oranje Groene Kruis heeft afde lingen in Haarlem, Amsterdam, Hil versum, Laren, Naarden, Weesp en Zandvoort. Zij heeft ongeveer zesenzes tig duizend leden. Daarvoor zijn tach tig wijkverpleegsters werkzaam. De drie aangesloten centra voor kraamver- zorging (in Amsterdam, Bussum en Haarlem) hebben negentig kraamver zorgsters in dienst. B. en W. onderschrijven dat de huis vesting van het bedrijf van Openbare Werken te wensen overlaat. Het bestaan de gebouw aan het Wipperplein biedt goede huisvesting van het personeel, het geen in niet mindere mate geldt voor het gebouw van de gemeente bedrijven. In verband met deze situatie achten B. en W. het aanvaardbaar voor de beide diensten één nieuw gebouw te stichten. Het terrein achter de Olijftak zal wor den ontsloten door de aanleg van een •weg van de Dreef (tussen de haven en de Olijftak) naar de Nijverheidsweg. Aan deze weg zal ook de brandweerka zerne worden gebouwd. Een ontwerp- bestemmingsplan, waarin een en ander wordt geregeld, is gereed en zal spoe dig aan de raad worden voorgelegd. B. en W. zijn niet van plan beide diensten samen te voegen onder een eenhoofdige leiding. Het college is na melijk van oordeel dat de taken van beide diensten van zodanig uiteenlopen de en verschillende aard zijn, dat een op al deze terreinen deskundig direc teur niet voorhanden is. „Bovendien be twijfelen wij ernstig of een eenhoofdige leiding met twee onder-directeuren tot een kostenbesparing zal leiden", delen B. en W. mee in antwoord op desbetref fende vragen van raadsleden. WARMOND, 13 dec. Dinsdagavond 21 december komt de gemeenteraad van Warmond bijeen om de gemeentebegro ting over het dienstjaar 1966. Een an der agendapunt behelst de benoeming van een directeur van gemeentewerken. Verder iser nog een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een over eenkomst met het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" uit Boskoop inzake de levering van drinkwater tenbehoeve van de drinkwatervoorziening in de Sweiland-Boterhuis en Zwanenburger polder. OVERVEEN, 13 dec. De Haarlem se wandelsportvereniging „Jan Pas toors" heeft dit weekeinde de eerste van een serie van vier winterwandel- toohten gehouden. De tweede tooht is op 8 en 9 januari, wederom vanuit het parochiehuis Domi. Het aantal deelnemers op beide da gen was 410, bijna evenveel als vorig jaar. Zaterdag gingen 113, zondag 297 wandelaars van start. Het parcours ging van Overveen naar Aerdenhout. Op de zes kilometer wandelden maar 15 kinderen, op de tien kilometer na men 302 wandelaars deel en op de vijf tien kilometer 93 deelnemers. Van de 410 deelnemers hebben er 346 voor de gehele serie ingeschreven. Er namen twaalf groepen van zeven verenigingen deel. (Van onze verslaggever) HAARLEM, 13 dec. De heer G. Ver meulen heeft zijn werkzaamheden als hoofdredacteur van het weekblad Pano rama hervat. Hij vertoefde buitenlands men zaterdag 4 december het reeds ge drukte nummer van 11 december werd i?f®tr°kken door de directie van de rhy. Uitgeverij „De Spaarnestad"omdat bet een artikel bevatte over de heer y-iaus von Amsberg, dat niet gepubli ceerd behoorde te worden. (Advertentie) LICHTGEWICHT-MODEL 1966 NAAIMACHINESPECIALIST DOELSTRAAT 35 - HAARLEM Telefoon 13538 SANTPOORT, 13 dec. Na een plech tige hoogmis met assistentie in de pa rochiekerk van O. L. Vrouw van Altijd durende Bijstand te Santpoort, heeft pastoor J. A. van Ettinger, tijdens een intieme bijeenkomst in de pastorie, de heer A. J. Wijngaarden de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pon- tifice" opgespeld. Vijf en twintig jaar geleden werd de heer Wijngaarden be noemd tot lid van het toenmalige arm bestuur, dat tegenwoordig parochiële caritas heet. BENNEBROEK, 13 dec. De negen tienjarige Bennebroeker athleet Jack Vernooy, lid van de vereniging De Spartaan in Lisse, loopt niet alleen steeds meer cross wedstrijden als eerste uit, maar hij loopt eveneens naar het einde van zijn juniorentijd. Daarvan wil hij echter nog zoveel mogelijk pro fiteren. Zondag werd hij eerste in de nationale Gouda cross, die voor de ju nioren A vier ronden lang was met een totale lengte van 3500 meter. Het was een bijzonder zwaar parcours rond de sportvelden bij de Gouwe met een moerassig stuk van circa tweehonderd meter, waar de athleten tot aan de en kels en verder in de modder weg zak ten. Onder grote belangstelling voor deze nationale cross met veel deelname ook in de andere groepen, nam Vernooy na anderhalve ronde de kop over. Weer an derhalve ronde verder had hij zich los gemaakt en was hij uitgelopen tot een voorsprong van 100 meter. Hij won ten slotte in 10 min, 32.4 sec. met ruim anderhalve honderd meter voor sprong op W. Grous van Sparta Den Haag. Derde werd in 10 min. 52 sec., met twee seconden achterstand op nummer twee. Van der Waal uit Rotterdam. Op de vierde plaats eindigde wederom een Spartaan, junior-loper Warmerdam. Vernooy neemt zondag deel aan de international cross in Putten (N. Br.), waar hij vorig jaar eerste werd. Wint hij ook dit jaar, dan kan hij de wissel beker definitief in zijn bezit houden. HAARLEM, 13 dec. In Stoop's bad wordt zondagmiddag om twee uur de derde ontmoeting van de zwemcorme- titie kring Haarlem KNZB van zwem- club Haarlem gehouden. De sportcom- missie kring Haarlem KNZB heeft het volgende wedstrijd programma vastge steld: 25 meter rugslag meisjes en jongens 8 en 9 jaar; 50 meter vrijeslag meisjes en jongens 10 en 11 jaar; 50 meter vlinderslag meisjes en jongens 12 en 13 jaar; 100 meter vrijeslag meisjes en jongens 14 en 15 jaar; 25 meter schoolslag meisjes en jongens 8 en 9 jaar; 50 meter rugslag meisjes en jongens 10 en 11 jaar; 50 meter school slag meisjes en jongens 12 en 13 jaar; 4 x 50 meter wisselslag estafette meis jes en jongens onder 14 jaar. HAARLEM, 13 dec. Wegens zijn benoeming tot rector van het Studie centrum te Culemborg, waar hij de op volger wordt van zijn confrater pater dr. M. van Straaten, heeft in het week einde pater mr. drs. F. A. van Kleef afscheid genomen van de Haarlemse katholieke studentenvereniging „Sanc tus Bavo". Ruim negen jaar heeft hij deze vereniging gediend als moderator. Leden en oud-leden van „Sanctus Ba vo" meenden, dat zij hun moderator, nu hij „tot de orde geroepen is" een receptie moesten aanbieden. Dat is dan, Zaterdagavond gaf de pianist Hans Richter-Haaser zijn derde Beet- hovenavond in het Gemeentelijk Concertgebouw. Een omvangrijk en niet gemakkelijk programma werd onder de wel van staal lijkende handen van deze pianist op het publiek afge vuurd. Vier sonates (Pathétique, Les Adi- eux, Waldstein en Op. III), voorafge gaan door de Fantasie in g-klein op. 77 eisen van de uitvoerder welhaast een bijna onmogelijke hoeveelheid con centratie. Technisch zijn deze werken voor Hans Richter-Haaser gemakkelijk te overwinnen, ofschoon hij meerdere malen door een te hoog tempo (en waarom?) noten of tellen moest inslik ken. De muzikale concentratie liet nog al eens te wensen over. Veelal kreeg ik de indruk, dat dit zijn oorzaak vond in de hoge tempi. Hierdoor wordt alle tijd voor muzikale expressie onmoge lijk. Een sonate als Les Adieux met zijn wondere lange noten en het zeer droeve middendeel werd binnen een kwartier de zaal ingespeeld. Tot aan' het middendeel van de Waldsteinsonate waren er muzikaal gezien nog geen echt geïnspireerde momenten geweest. Het middendeel en Rondo van deze muzikaal de moeilijkste sonate van Beethoven kreeg plotseling een veel ge concentreerder intentie. Jammer, dat het coda weer zo snel ging, dat de noten bijna niet te volgen waren. Na de pauze stond als enige werk de laat ste sonate in c-klein op het program ma. Vooral het Arietta met de varia ties en het zeer indrukwekkende slot speelde Richter-Haaser magnifiek. Het publiek toonde zich enthousiast over de prestaties van deze pianist, die grote allure bezit. Met nog twee muzikan- tesk gespeelde toegiften werd deze avond besloten. R. Groot. na een H. Mis in <le dekenale kerk, gebeurd in de eigen sociëteit aan de Ripperdastraat. De heer F. Schlatman, praese van „Sanctus Bavo" begroette eerst de nieuwe moderator, pater H. Kroon o.s.a., wiens komst bepaald weer nieu we perspectieven opent voor de vereni ging, omdat de leden in deze priester een generatiegenoot zullen ontdekken. Pater van Kleef had een wat fikser incasseringsvermogen nodig, toen maar liefst drie Bavo-generaties een woord voerder op hem afstuurden. Allereerst praeses J. van Luxemburg, die aan de overgang van destijds her innerde, toen ook in „Sanctus Bavo" pater Van Kleef de opvolger werd van pater Van Straaten. Hij noemde pater Van Kleef een inspirerende werker, wiens (soms controversionele) activi- teieten bepalend zijn geweest voor het aanzien van de vereniging. In diezelfde geest liet zich de oud-praeses van de „tussengeneratie", de heer J. de Wildt uit, die vaststelde, dat de scheidende moderator zich volkomen in de vereni ging had geïntegreerd. De huidige praeses, de heer Schlat- mann, typeerde de scheidende mode rator als een begrip voor het stu dentenleven, en ook daarbuiten, in Haarlem, een man met een verbijste rende mobiliteit van geest en lichaam. Een man ook, die onder het motto „Ik meen te mogen zeggen" wel kans zag zjjn visie op anderen over te brengen. Met name werd nog herin nerd aan de activiteit van pater Van Kleef ten aanzien van de sociëteit aan de Ripperdastraat, waardoor de vereniging meer dan voorheen een eigen gezicht kreeg. Hem werd ten slotte een projectie-apparaat ten ge schenke gegeven. (Van onze correspondent) LEIDEN, 13 dec. Bij wjjze van ex periment is zaterdag een honderdtal ouders van tweede en derde jaars stu denten in de scheikunde en psychologie de gast geweest van de Leidse universi teit. Zjj hebben zich een beeld kunnen vormen over de studie en de studie problemen van hun kinderen. De verha len, waarmee studenten hun ouders meestal verrassen, zjjn immers vaak nogal eenzijdig. Voorts is uit onderwijsresearch ge bleken, dat onbekendheid van de ou ders met de situatie, waarin hun kin deren verkeren bij een academische studie, oorzaak kan zijn van velerlei moeilijkheden en studievertraging. Deze onbekendheid kan voortkomen uit het feit, dat de student voor het eerst in de familie-traditie de univer siteit is binnen getreden of ook uit de veranderingen, die zich in de jongste tijd aan de universiteiten hebben voorgedaan. (Advertentie) Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden AMSTERDAM: Elke maandag avond in het N.Z.H.-haltekan- toorMarnixstraat/Elandsgracht (Tramlijnen 7,10 en 17). HAARLEMElke woensdag avond in de N.Z.H.-kantine. Garage Leidsevaart 396 (Bus lijnen 3, 6, 71 en 80). Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Naam Adres: Woonplaats 12.05 Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE Vandaag het feest van Sint Lucia, wier naam het stralende licht zelf is. Laat het u inspireren om wat licht te brengen in tal van ge zinnen, die in grote nood verkeren. Het comité Bijzondere Hulp heeft vo rig jaar tal van mensen kunnen hel pen, dank zij dè vele en royale gif ten, die binnenstroomden. Kerstmis is in zicht. Nog geen twee wken blij ven ons over om de actie weer tot een klinkend succes te maken. U doet toch mee? Per giro ontvingen wij: N.N. 2,50; J. v. K. 10.—; Mevr. S.-v. B. 15.—. Aan ons bureau werden de volgende giften bezorgd: N. N. 25,M. J. 10,—; I. v. d. H. 25,—. U kunt uw giften overmaken op giro nummer 143480 van de Nieuwe Haar lemse Courant met vermelding „Bij zondere Hulp". Ook kunt u uw bijdra gen afgeven aan het bureau van onze courant: Smedestraat 5, Haarlem. AMSTERDAM, 13 dec. In de Noord hollandse hoofdklasse dammen dreigt kop loper DDD voor het eerst puntenverlies. Want al bereikte men tegen KDA een 9-7 voorsprong, de hangpartijen staan beter voor de gasten. Verdere uitslagenHeemstedeDiemen 11-9, Trefpunt—HDC 12-8, Schagen—Zaan dam 5-15, en IJmuidenODV 12-8. De stand is: IJmuiden 12 uit 7, DDD Alkmaar 10 uit 5 (X). Haarlemse DC en Heemstede 8 uit 7. KDA 7 uit 6 (X), Zaandam 7 uit 7. Diemen 6 uit 7. Schagen en Trefpunt Wilnis 4 uit 7 en ODV 0 uit 6. HEEMSTEDE, 13 dec. De Heem steedse afdeling van het Nederlands Ka tholiek Vakverbond, houdt woensdag avond 15 december in Nieuw Berkenro de een jaarvergadering, tevens ophef- fngsvergadering van de KAB-Heemste- de. De voornaamste agendapunten wor den gevormd door de formele liquidatie van de KAB-Heemstede en de oprichting van het NKV, afdeling Heemstede. Ook de bestuursformatie betekent in het licht hiervan een belangrijke aangele genheid. De vakafdelingen hebben ver tegenwoordigers aangewezen, die aan de vergadering zullen worden voorge steld. Voorts zullen drie bestuursleden door de vergadering worden gekozen, terwijl ook de verkiezing van de voor zitter uit eq door de leden aan de orde zal komen. HAARLEM, 13 dec. In het afge lopen weekeinde zijn in Haarlem ver scheidene inbraakjes gepleegd. Ook zijn enige automobielen als vermist opge geven. Zondagmorgen ontdekte een fi liaalchef van een ijzerhandel in de Am- sterdamstraat dat de achterdeur was geforceerd en dat uit de kassa vijftig gulden was gestolen. In het kantoor was een bureau geforceerd, wat de dader een geldkistje met 325 opleverde. Zaterdagmorgen is aangifte gedaan van diefstal uit de oliebollenkraam op de Raaks. In verband hiermee is de zestienjarige betonvlechter H.B. uit Haarlem aangehouden. Bjj verhoor bleek dat de jongeman voor dertien gul den aan centen en stuivers had mee genomen. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een garage aan de Zijlweg. De dader verschafte zich toegang door een kanteldeur uit de rail te lichten. De inbreker heeft een geld kistje met 250 laten staan. In het afgelopen weekeinde zijn twee auto's gestolen. Een chauffeur van het Groot Heiligland miste zaterdagmorgen zjjn oude Opel, die hij vrijdagavond voor zjjn huis had neergezet. De waar de van het voertuig zou 450 bedragen. Een inwoner van de Fonteiniaan had zaterdagavond een Simca van vierdui zend gulden voor zjjn woning afgeslo ten geparkeerd. De volgende morgen was de wagen verdwenen. Beide man nen hebben bjj de politie aangifte ge daan Uit Heemstede komt de melding dat uit een garage aldaar een personen wagen van het merk Buick is ontvreemd De zeventienjarige Haarlemse klerk O D die zich zaterdagavond even in een bar in de binnenstad had opge houden, miste bij het heengaan zijn overjas ter waarde van tachtig gulden. In de nacht van zaterdag op Zondag is een auto gestolen uit een box aan de Zandvoortselaan te Heemstede. De wa gen werd gisternacht om drie uur in Amsterdam aangetroffen. Van de dader ontbreekt ieder spoor. Een 51-jarige ingenieur uit Heemstede kwam gisteren tot de ontdekking dat zjjn auto, die hjj op de binnenplaats van een garage aan de Dreeg had neergezet was verdwenen. HAARLEM, 13 dec. De politie heeft twee jongemannen aangehouden als verdachten van mishandeling. Het tweetal heeft hekend zondag, een week geleden, in liet JuHanapark twee broers van respectievelijk vijftig en zestig jaar zonder enige aanleiding te heb ben mishandeld. De broers liepen rus tig te wandelen, toen van één hunner plotseling de hoed van het hoofd werd geslagen. De daders zaten samen op een damesfiets en reden op het trot toir. Op het protest van de aangevalle ne dienden de daders hem en zijn broer enige stevige slagen toe. Gisteren ontmoetten de broers tijdens hun wandeling wederom een van liet tweetal. Deze bood nu aan om de scha de te betalen, als de politie niet in de zaak zou worden gemengd. Hij gaf als adres een café op. Toen de politie hen daar zocht, bleek hjj elders te vertoe ven. Gisteravond omstreeks elf uur kon de politie één van het tweetal in Haarlem aanhouden. Het bleek de 21-jarige ma troos L. J. van K., die aanvankelijk trachtte te vluchten, xmaar, eenmaal aangehouden, vlot een bekentenis af legde. H(j onthulde de naam van zjjn maat, de zeventienjarige steigerbouwer E. H. in 't V. De steigerbouwer kon hierop spoedig in de kraag worden ge vat. Het agressieve tweetal bleek in Haarlem te wonen. De jongste van hen was in de week na de aanval op de gebroeders bijna onherkenbaar veran derd, daar hjj zich had laten ontdoen van zjjn lange haren. Toneelgroep Centrum heeft met haar opvoering van het spel Dwaallicht de bezoekers van de Haarlemse Stadsschouwburg zaterdag en zondagavond veel genoegen be zorgd. Onder regisseur Broes Hartman kwam het blijspel van Leonard Kings ton zonder veel problemen en moei lijkheden bij de toeschouwers naar binnen. Dat dit kon gebeuren is zo wel merkwaardig als prijzenswaardig, daar de schrijver in „Travelling Light" niet direct zuinig is met extreme per soonlijkheden. De vijf personen, die samen het stuk maken, zijn eigenlijk stuk voor stuk buitenissige vertegen- woordgiers van hun groep. Er was hier dus alle kans dat het publiek vermoeid de schouwburg zou verla ten. Dat is niet gebeurd, omdat Kingston beschikt over een humor die soms scherp maar overwegend mild is. Eén komische opmerking van de auteur is vaak al voldoende om alle complexen te versimpelen. De vakman Kingston weet als voormalig acteur hoe zijn personages op de planken moet zetten en de manier waarop Centrum het spel Dwaallicht met zijn vijf karikaturen opnieuw tot leven heeft gebracht verdient waardering. In het stuk ontmoeten we achtereen volgens de bemoeizieke en bedillerige kamerverhuurster mevrouw Torp, de wereldvreemde idealist Arnold Cham pion, de praktische levensgenieter Brian Miller, Patricia Elliott die alleen maar vrouw is en tenslotte de oplichter Al fred Teach, welke figuur in hoofdzaak dient om het contact met de vier an deren en de harde buitenwereld te on derhouden. Een andere betekenis zou den wjj aan deze bijkans overbodige persoon niet wiiien toekennen. Met dit mensenmateriaal heeft de auteur knap gewerkt. Hjj brengt de idealist en de oppervlakkige levensgenieter samen op één kamer. Tussen hen in staat de jon ge vrouw Patricia. Haar lichaam be hoort toe aan Miller, maar Champion tracht haar geest te veroveren. Hier ligt een heerlijke kans voor talloze con flictsituaties, die Kingston met kenne- ljjk genoegen heeft uitgebuit. De con flicten heeft hjj niet opgelost, alleen scherp uitgetekend. Even feilloos regis treert hjj de karakters van zijn vijf toneelfiguren. De tekeningen worden soms zo hard, dat ze bjjna helemaal karikaturaal worden. Van de vertolkers werd niet het uiter ste gevraagd. Sara Heyblom en Peter Aryans volbrachten de taak om het con flict tussen de vrouw en haar twee kandidaten met een ontspannende at mosfeer te omringen. Hidöe Maas was in vele opzichten opgewassen tegen de moeilijkheden waarmee de idealist Champion hem confronteerde en Jules Hamel speelde met genoegen de lucht hartige Brian Miller, dankbaar gebruik makend van de vlotte tekst die de auteur hem in de mond had gelegd. Els van Rooden heeft in Dwaallicht wederom bewezen dat zjj als talentrijk actrice het mysterie vrouw in vele scha- kringen gestalte kan geven. Acteurs en actrices speelden binnen de uitstekend aangepaste decors van Herman Gordijn. „Travelling Light" werd gebracht in de Nederlandse vertaling van Gerben Hel- linga. TH. K. SASSENHEIM, 13 dec. De gemeen teraad van Sassenheim gaat op dins dag 14 en woensdag 15 december de gemeentebegroting 1966 behandelen. De raad zal dan moeten beslissen of het nadelig saldo van ruim honderdduizend gulden gedeeltelijk moet worden bestre den door verhoging van de plaatselijke belastingen, zoals B. en W. hebben voor gesteld. B. en W. willen de straatbelasting ver hogen tot veertien procent van de be lastbare opbrengst der bebouwde eigen dommen en tot zeven procent voor de on bebouwde. Voorts willen zij de rioolbe lasting verhogen tot 17 pet. van de be lastbare opbrengst en tot 25 pet. voor wasserijen, blekerjjen, ververijen en sla gerijen en het aantal opcenten van de personele belasting tot 200. Aan de begrotingsbehandeling (dins dag om acht uur en woensdag om half acht) gaat de behandeling vooraf van een agenda met dertien punt en drs. J van Nieuwkoop wordt dan als raadslid beëdigd. Hjj kan de begrotingsmara thon dus meemaken. Voor het gemeentepersoneel is het belangrijkste punt op de agenda het voor stel van B. en W. om ingevolge het ad vies van de minister van binnenlandse zaken een het gemeentepersoneel een uitkering ineens te doen van 1,5 pet. om de salarisachterstand in te lopen. LISSE, 13 dec. Zaterdagavond heeft het Warmond's Studenten Cabaret in het KAB-gebouw te Lisse een bijzon der mooie avond verzorgd. Het theolo- gengezelschap trad op voor het Vrou wen-N.K.V. afdeling Lisse en belang stellenden. Het was presidente mevr. i" .eek-Yerdijk een eer dit gezel schap in Lisse een welkom te mogen toeroepen. De aanwezigen hebben bij zonder genoten van het hoogstaande programma dat de studenten van War mond brachten. Het woord van dank aan het einde van de avond werd met een warm applaus onderstreept. Het was jammer, dat de zaai niet geheel gevuld was. HAARLEM, 13 dec. In de vanmor gen gehouden vergadering van de ka tholieke Land- en Tuinbouwbond (L.T.B.) is in de vacature van voorzitter, ontstaan door het aftreden van de heer E. J. M. Kolfschoten, voorzien door de benoeming van mr. T. Brouwer uit Wassenaar. De heer Brouwer was sinds vijftien jaar algemeen secretaris van dekatho lieke Nederlandse boeren- en tuinder- bond. Hij is lid van de Tweede Kamer. De L.T.B. is de katholieke boeren- en tuindersorganisatie voor het westen des lands.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3