Stemming onder de gaullisten stijgt Televisie-optreden van de generaal slaat aan EEN PRESIDENTIEEL ONDERONSJE irT Berging van de Santa Kyriaki K.L.M. bestelt super DC-8 fit Akkoord over DAF - Limburg m Born Geen over pocketboek Erdalaffaire Pioneer" van V.S. in baan tussen de aarde en Venus Onenigheid onder middenstand over ziekteverzekering D 0 houdt geen rekening met consument omroepers A. Heijn bij opening supermarkt Zandvoort Euromarlct Tulpenexport naar Parijs in gevaar Publikatie verboden Vier nieuive interplanetaire robots o Force de Frappe Mitterrand Rotterdamse dames knopen tapijt voor prinses Beatrix Benoeming WOENSDAG 15 DECEMBER 19G5 PAGINA 13 De Pakistaanse president Ajoeb Khan vertoeft in Washington, waar hij besprekingen voert met de Amerikaanse regering. Ook heeft het staatshoofd een onderhoud gehad met zijn ambtgenoot president Johnson. Voornaamste punt van gesprek vormde de kwestie Kasjmir. 99- Piiï Dit is de Pioneer A, een cilin der met een lengte van 90 en een doorsnede van 94 centimeter. Het toestel opgebouwd uit meer dan 56.000 verschillende onder delen wetenschappelijke instru menten inbegrepen) kost tegen de 4,5 miljoen dollar. Betrekkingen aangeboden Uitzendbureau Areas STENOTYP 1000. METAALBEWERKER METAALZAGER CORVEEËR Elektrisch lasset machinale houtbewerkers, aankomende mach. houtbewerkers ervaren BOEKHOUDER nette aankomende slagersbediende metaaldraaier KOLENWERKER timmerlieden, meubelmakers, carrosseriebouwers, leerling carrosseriebouwers en leerjongens ADMINISTRATIEF PERSONEEL NETTE HANDIGE VERKOOPSTER WERKSTUDENTEN verkoopster en aank. verkoopster 4 MODINETTES ervaren vrouwelijke adminisratieve kracht, r.-k. Ervaren verkoopster enige grammofoonplaten- controleuses Meubelen, Huisraad en Kleding ZEER MOOIE BRUIDSJAPON met sluier. Bekleding van banken, Hypotheken enz. Te koop aangeboden Elektrische onder en bovendekens „DREAMLAND" „Schwebeleicht" KERSTKALKOENEN Nieuw aanmaakhout Autogarages 350. Schuurtjes 185. Woningruil RUILEN Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d. GEEN GARAGE? ATLAS FIAT 1100 Opel Kadett-caravan Muziekinstrumenten, Radio, T.V., enz. AUTORI3DEN 10 volle uren auto rijles 47.50 UNIEKE T.V. AANBIEDING BIT WICA Lessen SPOEDCURSUS TYPEN KARATE-CURSUS Te huur gevraagd KAMER ZIT-SLAAPKAMER Zaken en Huizen LEUK HUIS Diversen Voor goed uitgev. schilderwerk OPROEP HEREN ZANGERS LEUKE VRIENDIN «s (Van onze correspondent) PARIJS, 15 dec. Terwijl hun res pectievelijke supporters op massa-bij eenkomsten de provincie bewerken, le deren de twee kandidaten naar het ranse presidentschap zelf avond aan ?v°nd het meest beslissende aandeel in JJPn verkiezingsstrijd voor de twaalf it oen televisiekijkers die Frankrijk Generaal De Gaulle blijft nu voor ?iin optreden trouw aan de formule van „praatje aan de haard", de dialoog Jnct een enkele vragenstellende journa- dst die hem eergisteren zo goed was "JSegaan toen hij een geheel nieuwe Pakkende kracht van „recensie" in toneeltechnische zin aan de dag leg- J*e- In de met zijn kandidatuur sym pathiserende kringen was gisteren de stemming dan ook een aanzienlijk stuk onihoog geschoten: men jubelde dat in- tj'en de generaal op deze wijze aan oe campagne voor de eerste ronde had deelgenomen er zeker geen tweede ron de zou zijn geweest. De generaal zelf heeft uit het klaar blijkelijke aanslaan van de nieuwe formule zoals door hem gebruikt ken- helijk opmontering geput. Althans op °ns maakte hy gisteravond de in druk van geheel herwonnen innerlij ke zekerheid. Bovendien bewoog hij 2ieh gisteren op zijn meest geliefde terrein: de buitenlandse politiek. On der de vlotte inkleding bleken echter, ".et was niet anders te verwachten, zijn denkbeelden en doelstellingen volkomen ongewijzigd. Hij zou niet Europees zijn of zelfs anti-Europees? Natuurlijk was hij wel Europeaan, Want Fransman. .De gemeenschappelijke markt achtte "U voor West-Europa nuttig, goed en ?elfs noodzakelijk. Maar als de land bouw er niet 'tenvolle in opgenomen Werd waarvoor zijn regering gevochten «ad de generaal sprak over vlees, Wijn, melk en kaas zou de gemeen schappelijke markt voor Frankrijk slechts een boerenbedrog zijn. Super- hationaliteit was een mythe. Samen werking tussen de staten was de reali teit van het ogenblik, een confederatie Voortkomend uit de samenwerking een •hogeljjkheid voor de toekomst. Zijn anti-Amerikanisme? Het heeft het zo min zin Frankrijk van anti-Ame rikanisme te betichten omdat het niet altijd en overal zij aan zij met de Ame rikanen stond, als Amerika van anti- •fi'ansheid omdat het niet altijd en overal zij aan zij met Frankrijk stond ff had gestaan. In de eerste wereldoor log had het tot 1917 geduurd eer het Zo ver was, in de tweede tot 1941, na dat de Japanners de Amerikaanse vloot te Pearl Harbour in de grond hadden geboord. In ieder geval: indien de vrije Wereld ooit weer in gevaar zou verke- Fen zou blijken dat er geen betere en betrouwbaarder bondgenoot denkbaar was dan Frankrijk. Er was de gebruikelijke verdediging t'an de Force de Frappe, die een ver- hiindering van de defensie-uitgaven van SO tot 21 pet. van het nationaal budget had mogelijk gemaakt en een halve ring van de dienstplicht. Een conven tioneel leger staat thans gelijk met geen leger. Aan het slot van deze „cau serie" was een, overigens op volle overtuiging klinkende, belijdenis in Erankrijk's speciale roeping om over al in de zich grondig wijzigende we reld de samenwerking en de vrede te bevorderen, en op goede voet te staan biet alle volken. Het stond op goede voet met alle Volken. Voor de Verenigde Staten was öit ondanks al zijn macht lang niet het geval. Voor Groot-Brittannië nog niet. Voor Rusland: „niet zeker". Voor Duitsland: onnodig er over te spreken. Van de transformatie, die Duitsland be zig was te ondergaan vroeg De Gaulle zich overigens af in welke richting die Zou blijken te gaan. Men moest hopen 'h goede richting. Duitsland moest ech- fer zeker niet de beschikking krijgen over nucleaire wapens. Deze vertogen zullen vele luisteraar» Waarschijnlijk hebben doen terugden ken aan de analyse die zijn mededin ger Francois Mitterrand dinsdagavond Van generaal De Gaulle's achtereenvol gende en tegenstrijdige buitenlandse beleidslijnen had gegeven en waarvan bij als gemeenschappelijke bepalende factor genoemd had: het nationalisme. Gisteravond nam Mitterrand enige van de door generaal De Gaulle maandag hooggeroemde resultaten van het so ciaal-economisch beleid sinds zijn te rugkeer aan de macht, op de korrel. Zo de 3,7 pet. 's jaars waarmede vol gens generaal De Gaulle in de afgelo pen zeven jaren het levensniveau van Je Fransen is toegenomen. Een gemid delde aldus Mitterrand tussen laten we Zeggen Dabsialt, de fabrikant der Mi- rages voor de Force de Frappe, en de arbeider bij Renault, een gemiddelde dat volkomen buiten beschouwing laat dat in zeven jaar de afstand tussen de inkomstenvermeerdering aan de top en die aan de basis steeds groter is geworden. IJMUIDEN, 15 dec. Er begint thans enige tekening te komen in de berging van de Liberiaanse Santa Ky riaki (2802 ton) op het strand ten zui den van IJmuiden. Vorige week is een grote hoeveelheid bergingsmateriaal, waar zware blokken, draden en pom pen aan boord gebracht en vandaag is Wijsmuller's bergingsvaartuig „Octo pus" ingezet om twee stel gekatte ankers in zee uit te zetten, die be stemd zijn voor de grondtakels. Met be hulp van deze grondtakels, en verder een of meer sleepboten zal het schip later vlotgetrokken moeten worden. Al vorens met het vlottrekken kan worden begonnen, dient nog veel graafwerk verricht te worden. Hiermee wordt ge start zodra een periode van gunstige weerstomstandigreden is aangebroken. SCHIPHOL, 15 dec. De KLM heeft bjj de Douglas-vliegtuigfabrieken twee super 63 DC-8 straalvliegtuigen besteld, die in april en mei 1967 zullen worden geleverd. De KLM is de eerste lucht vaartmaatschappij die deze super-Go bestelt, de nieuwste versie in de serie super 70 DC-8 transportvliegtuigen van Douglas. De KLM zal de nieuwe vlieg tuigen op de Noordatlantische route gaan gebruiken. De toestellen kosten tien miljoen dollar 36 min) per stuk, met inbegrip van reserve-onderdelen. (Van onze verslaggever) EINDHOVEN, 15 dec. - Naar ver luidt hebben de minister van Econo mische Zaken, drs. Den Uyl, en de di rectie van de DAF-fabrieken overeen stemming bereikt over 'te vestiging van een nieuwe automobielfabriek n DAF in het Zuidlimburgse dorp Born waar DAF een groot industrieterrein aan het vaarwater van het Juliana- kanaal ter beschikking krijgt. Het nieu we bedrijf zou reeds volgend jaar wor den geopend en het personeelsbestand zou in enkele jareD tijds van 2500 tot vijf- a achtduizend man worden opge voerd. De DAF-directie wilde op net bericht nog geen commentaar leveren. De of ficiële bekendmaking zal namelijk pas plaatsvinden aanstaande vrijdag in Heerlen, waar minister Den Uyl tevo ren een uiteenzetting zal geven over de herstructurering van de Limburgse economie in verband met de inkrim ping van de mijnen. Verwacht wordt dat de minister o.a. de sluiting van de staatsmijn Maurits zal aankondigen. ROTTERDAM, 14 dec. Rotterdam se huisvrouwen willen prinses Beatrix bij haar huwelijk een handgeknoopt ta pijt aanbieden, dat de inwoonsters van Rotterdam zelf zullen vervaardigen. Bij het weefgetouw in de hal van een dag bladbedrijf aan de Schiedamse Vest ver wachten de initiatiefneemsters per dag DEN HAAG, 15 dec. De moge lijkheid bestaat, dat de export van Ne derlandse snijtulpen naar Frankrijk in de dagen vlak voor Kerstmis stil komt te liggen. Frankrijk heeft op 2 decem ber bij de Europese Commissie een in tentieverklaring ingediend, waaruit blijkt, dat het met ingang van vrijdag a.s. minimum-invoerprijzen wil vast stellen. Blijft de groothandelsprijs in de Parijse Hallen gedurende drie ach tereenvolgende dagen beneden die mi nimum-invoerprijs van 15 frank per twintig stuks (plm. 55 cent per stuk) dan kan, na nog enige dagen respijt ten gunste van reeds onderweg zijnde partijen, de invoer worden stopgezet. Komt de prijs op vrijdag, zaterdag en zondag a.s. beneden het kritieke ni veau (de handel in de Hallen gaat ook op zondag door) dan komt de invoer dus in de laatste helft van de volgende week, de dagen vlak voor Kerstmis, stil te liggen. Nederland voerde in het hele seizoen 1964/'65 twaalf miljoen snij tulpen naar Frankrijk uit. De totale Nederlandse veilingomzet van deze bloemen bedroeg 130 miljoen stuks. De Nederlandse regering heeft zich krachtig tegen het Franse voornemen verzet, daarbij gesteund door de overi ge EEG-landen. Van Nederlandse kant worden de marktnoteringen uit het ver leden, die aan de berekening van de minimum-exportprijs ten grondslag lig gen, aangevochten, zij zouden te hoog liggen. honderden vrouwen, opdat op 5 april in totaal 675.000 knopen zijn gelegd. Het ta pijt krijgt een warme kleur bruin en wordt vijf bij zes meter groot Het werk begint op zaterdag, wanneer mej. mr. Zeelenberg, wethouder van Rotterdam, de eerste knoop zal leggen. In 1936 werkten 38.000 Rotterdamse vrouwen mee aan een tapijt voor het huwelijk van prinses Juliana. AMSTEDAM, 14 dec. Er zal g' en pocketboek verschijnen over de Erdal- affaire. „In het boek, dat De Hollandse Dreyfusaffaire" zou heten, zouden wor den opgenomen de pleitnota's en ver weerschriften van de Haagse advocaat .(SV (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 15 dec. Over de vraag, hoe het tekort aan deugdelijke jyegen waarlangs een zelfstandige zich „<*n verzekeren tegen ziektekosten, moet worden opgeheven, is de Raad ?°r het midden- en kleinbedrijf het justeren tijdens een vergadering niet "o'emaal eens kunnen worden. Alge meen wordt het gebrek aan behoorlij- ♦p mogelijkheden zich tegen ziektekos- en te verzekeren, aangevoeld bij mid- ynstanders en boeren. Tot aan de VH- .a"dsgrens kan men terecht bij de ri,l\villige ziekenfondsverzekering, die oor zelfstandigen met een laag inko- ie,l betrekkelijk duur is, duurder in oer geval dan de verplichte verzeke- ,i„ 8 voor een werknemer met hetzelf- Ue 'age inkomen. Bew°Ven welstandsgrens is men aan- rin„2?? op de particuliere verzeke- mof' ,en kIaagt, dat die te streng is O ,?ecteren- Verv i, n? het invoeren van de volks- gP rfkeruig tegen zware geneeskundi- de Vs,lc? s °.P 1 januari 1967 blijft voor E„J'eIfstandigen dit probleem bestaan. rnirtaS?11™18?',6 van de Raad voor het Ook ïv, en kleinbedrijf dringt er dan ver-,iy ®Pn rapport op aan, deze volks verzekering uit te breiden en er alle ziekenhuisverpleging en de klinische specialistische behandeling onder te laten vallen. Men zou zich zelf alleen nog moeten verzekeren voor huisarts, tandarts en dergelijke. De premie voor de verzekering tegen zware geneeskun dige risico's zou dan 3,4 procent in plaats van 0,7 procent worden. Daar staat tegenover, dat de premies voor ziekenfonds- en particuliere verzeke ringen omlaag kunnen gaan. Alleen de vertegenwoordigers van één van de vier middenstandsorgani saties, de „Koninklijke Middenstands bond", lieten weten tegen deze oplos sing te zijn. Zij bepleitten de suggestie van minister Veldkamp: een beperkte volksverzekering tegen kleine genees kundige risico's voor mensen met een inkomen beneden een zekere grens, bij voorbeeld 12.000 gulden per jaar. By de „Koninklijke Middenstandsbond" er kent men de genoemde bezwaren te gen de bestaande ziektekostenverzeke ring niet. West-Duitsland Twee studenten, die met een zelfgebouwde ultrakortegolf- zender door dagelijks illegale uitzendin gen de Beierse PTT maandenlang heb ben geplaagd, zijn er met een boete van elf vijftig mark afgekomen. (DPA) (Van onze ruimtevaartmedewerker) week mogelijk reeds van- eze daag brengen de Amerikanen van Cape Kennedy af een geheel nieuw type automatisch werkend ruimtevaartuig in een planetenbaan om de zon. Het is de ruim 63 kg. wegende Pioneer A, uitgerust met instrumenten voor het gelijktijdig verrichten van zes verschillende experimenten en onder zoekingen in de interplanetaire ruimte tussen de aarde en de planeet Venus. Een concreet doel, zoals de Amerikaan se Mariners en Rangers en de Rus sische Sondes en Loena's, heeft deze lichtgewicht robot dan ook niet. Het is de bedoeling dat er in totaal vier van deze nieuwe Pioneers worden afgevuurd, waarbij steeds gebruik zal worden gemaakt van een verbeterde versie van de middelzware, maar uiterst betrouwbare Thor/Deita-raket- combinatie. Twee van dit kwartet waaronder ook de Pioneer A moe ten dichter bij de zon terechtkomen dan de aarde (in de ruimte tussen aar de en Venus), de overige twee zullen van de zon af reizen en een baan om onze centrale ster gaan beschrijven in het gebied tussen de aarde en Mars. Als deze opzet slaagt zullen de Pio neers tenslotte een strook interplane taire ruimte hebben onderzocht die zich aan weerskanten van de baan van de aarde omstreeks 32 miljoen kilometer m de onmetelijke ruimte uitstrekt. Verwacht wordt dat de Pioneer A hij wordt Pioneer-6 genoemd als zijn lancering slaagt ongeveer zes maan den achtereen gegevens naar de aarde zal overseinen. Aan het eind van die periode zal hij nog ongeveer 125 mil joen kilometer van de zon verwijderd .J® uitzending van gegevens kan met yuf verschillende snelheden ge schieden, namelijk 512, 256, 64, 16 en 8 „bits (zgn. informatie-eenheden) per seconde. Van groot belang voor het welslagen van de vlucht is een goede onentatie van de robot op zon en aar- de- Er bevinden zich namelijk twee verschillende zend- en ontvangantennes boord, waarvan er één do krachtigste in werking zal worden gesteld als de Pioneer ongeveer 16 mil- joen km. van de aarde is verwijderd. Om met deze antenne een ononderbro ken verbinding in stand te houden is het een eerste vereiste dat het ruimte vaartuig dit systeem nauwkeurig on de aarde gericht houdt. ngeveer veertien uur na de lancering hoopt men op aarde reeds de eerste wetenschappe lijke gegevens van de Pioneer in ontvangst te nemen. De onderzoe kingen hebben betrekking op aardse en interplanetaire magnetische vel den, de „zonnewinden" (stromen ge laden deeltjes, afkomstig van de zon) en verschillende soorten kosmische straling. Elektrische energie ontleent het toestel aan 10.368 kleine cellen op zijn buitenhuid die zonnewarmte omzetten in elektriciteit. Het huidige project Pioneer is althans in naam een voortzetting van een lanceringenreeks gedurende de jaren 1958-'61, waarbij voornamelijk werd getracht Pioneers in omloopbanen om de maan te schieten, waarin men overigens geen enkele maal slaagde Wel draaien de Pioneers-4 en -5 in banen om de zon. SJOERD VAN DER WERF DEN HAAG, 15 dec, De gemeen teraad van Helmond heeft spoediger dan hij had verwacht antwoord gekre gen op het telegram aan de minister van Binnenlandse Zaken over het uit blijven van de benoeming van een bur gemeester. Per 1 januari is tot burge meester van Helmond benoemd mr. J. A. Geukers, thans burgemeester van Bolsward. Mr. Geukers is lid van de KVP. mr. D. J. Veegens, raadsman van het Nederlands Beheerinstituut tijdens di verse Erdalproeedures, welke in de ja ren 1949 tot en met 1955 voor de raad van het rechtsherstel dienden. Mr. Vee gens heeft namelijk het kort geding ge wonnen dat hij aanspande legen de_ Am sterdamse accountant A. Vos, die in de procedures als gemachtigde voor de heer Schneider, de opzichter van de Erdalfa- briek, en later voor diens weduwe op trad. Hij had mr. Veegens meegedeeld dat genoemd pocketboek te schrijven door een Amerikaan zou gaan verschij nen in New York. De president van de rechtbank te Amsterdam, mr. U. W. H. Stheeman, verbood in zijn vandaag in het geding genomen beslissing de heer Vos de ver weerschriften en pleitnota's van mr. Veegens in genoemde procedures ge heel of gedeeltelijk openbaar te maken of te verveelvoudigen. Verder verbood hij hem opNmr. Veegens' optreden als advocaat in deze procedures met het kennelijk doel daaraan ruchtbaarheid te geven, kritiek te oefenen in beledigen de termen, zoals was gebeurd in een brief van de heer Vos aan mr. Veegens van 20 november. Deze brief was in handen van de pers geraakt. Op over treding van het eerste verbod staat een dwangsom van 10.000 guiaen om het tweede een van 2500 gulden. De heer Vos werd veroordeeld tot de kosten van het geding (300 gulden). Het ging in de processen voor de raad voor rechtsherstel over de eigendoms rechten van een belangrijk pakket aan delen in het Erdalconcern, dat in het bezit was van de Duitse oprichter R. Schneider, maar na de bevrijding ais vijandelijk vermogen in beslag werd ge nomen. De heer Vos trachtte in deze processen ontvijanding of schadeloosstel ling te verkrijgen. B(j een in 1955 on herroepelijk geworden vonnis werd ten slotte ten nadele van de heer Schneider beslist. Het omstreden pakket aandelen werd na de inbeslagneming door het beheersinstituut verkocht aan de huidi ge president-directeur van Erdal, toen al directeur, de heer J. Wolbers Sr. De president van de rechtbank ver wierp het verweer van de raadsman van de heer Vos, dat mr. Veegens geen auteursrecht op zijn verweerschriften en pleitnota's toekomt. ZANDVOORT, 15 dec. Bij de Euromarkt-onderhandelingen schijnt men met elke belangengroep rekening te houden behalve met de Europese consument. Dat is betreurenswaardig Wij worden in ons streven om uit de hele wereld de beste produkten voor de laagste prjjs in onze winkels te brengen door de Euromarkt-commissie tegenge werkt. De agrariërs en producenten vin den een open oor in Brussel, maar de consument wordt vergeten." Dat zei de heer A. Heijn, directeur van Albert Heijn gisteren bij de officiële opening in Zandvoort de éenenvijftigste super markt van dat bedrijf. De heer Heiin meent, dat de Euromarkt zich met die politiek zelf in de vingers snijdt, omdat de Europese consumenten als ze hogere prijzen moeten betalen hogere looneisen zullen stellen, waardoor de produktie- kosten weer hoger worden en de con currentiepositie ten opzichte van landen buiten de Euromarkt alleen maar wordt verzwakt. De officiële opening van de super markt in Zandvoort werd door honderd genodigden bijgewoond. Burgemeester mr. H. van Fenema zei in zijn ope ningswoord, dat het centrum van de badplaats bijna dagelijks verandert. Hij is blij met die ontwikkeling en ver heugd, dat Albert Heijn in dat centrum een supermarkt heeft gevestigd. Hij sprak de hoop uit dat het kleinbedrijf de uitdaging van het grootbedrijf zal aanvaarden en haar kracht nog meer dan thans al het geval is in het per soonlijk dienstbetoon zal zoeken. De supermarkt is vanmorgen voor het publiek opengesteld. LEIDEN, 15 dec. Mr. L. J. BRINKHORST, wetenschappelijk mede werker eerste klasse bij het Europa instituut, is benoemd tot lector in de faculteit der rechtsgeleerdheid om on derwijs te geven in het recht van de internationale organisaties. Plaatsing geschiedt 20 cent per mm-hoogte Opgaven kunnen worden gedaan aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agentschappen, aan de erkende advertentiebu reaus en aan de erkende boek handelaren. Bewijsnummers van deze adver tenties worden niet verstrekt vraagt met spoed typisten, steno-typisten, administratief personeel. Aanmelden dage lijks van 9-12 en 14-17 uur. Nieuw adres: Peperstraat 36, Beverwijk (tegenover St. Jo zef Rustoord), telef. 26501. Wij, free lance (steno-) ty pistes komen handen tekort. Kom ons helpen: aantrekkelijk ho norarium. Ook elke maand eerste prijs van plus nog andere prijzen. Unie ke ziekengeldregeling. Inlich tingen telefoonpost: Kinder huissingel 44, Haarlem. Tele foon (02500) - 18342. N.V. Hollandia, Meubelfa briek, Bennebroekerlaan 69 te Bennebroek, heeft nog plaatsingsmogelijkheid voor: voor buig- en laswerk. gevr., goed loon. Uitsteken de sociale voorzieningen, winstaandeel. Inlichtingen Conrad-Stork, Waarderweg Haarlem, telefoon 18600 's- avonds 17352. gevraagd. Vast werk, goed loon. Uitstekende sociale voorzieningen. Winstaandeel. Inlichtingen Conrad-Stork, Waarderweg, Haarlem, tele foon 18600, 's avonds 17352. gevraagd. Goede beloning. Uitstekende sociale voorzie ningen, winstaandeel, etcete ra. Inlichtingen: Machinefa brieken Conrad-Stork. Waar derweg. Haarlem Telef 18600 ('s avonds 17352) N.V. Hollandia, Meubelfa briek. Bennebroekerlaan 69 Bennebroek heeft nog plaat- singsmogelij kheid voor Gevraagd voor spoedige in diensttreding een Aanmelden dagelijks: Arto- ne Gramophone, Kruisstraat 8-10, Haarlem, tel. 17476. Gevraagd of leerling. Hoog loon. Fa. D. van Amerongen en zoon, Raadhuisstraat 28, Heemstede, telefoon 85207 Gevraagd ook boven 65 jaar voor hele of halve dagen, benevens LEERL. of AANKOMENDE BANKWERKER en DRAAIER Aanmelden: Machinefabriek H. A. van de Water, Amster damsevaart 114. Haarlem, des morgens tussen 9 en 12 uur Gevraagd Liefst in het bezit van rij bewijs, B randstoff enhan del J C. v. d. Peet, Brouwers straat 19. Haarlem, tel. 16423. Gevraagd Gevaert carrosseriebouw NV, Rijksweg 496, Santpoort, tele foon (02560) 8724 of Brons straat 14, IJmuiden, telefoon (02550) 8796. Kom werken in een leven dige. muzikale omgeving. Grammofoonplaten MijBo- vema vraagt Sollicitaties: Bronsteeweg 49. Heemstede, telef. 80750, toe stel 17. Banketbakkerij Theo Bijman. Wij vragen Liefst met het vak bekend. V.g.g.v., 5-daagse werkweek. Aanm. na 19 uur, Stuyve- santplein 31. Haarlem-Noord. Gevraagd voor diverse werkzaamheden, werktijden in onderling over leg te regelen. Aanmelden: Wasserij Beelen, Bleekers- vaartweg 20-21, Heemstede, telefoon 80661. Gieskes N.V. dameshoeden vraagt 5-daagse werkweek, zomer en wintervakantle. Aanmel den: Anegang 24, tel. 13121. 3 Januari straten wij in ons nieuwe modern atelier in de Stéphensonstraat! Wij hebben daar nog nodig. Sollicitaties aan: Rok kenatelier „WINDSOR", nu nog i.v.m. verhuisdrukte bij voorkeur telefonisch onder nummer 11205 of 's avonds 86800. Gevraagd per 1 februari a.s. of eerder: leeftijd 20 A 25 jaar. Vereis ten zijn: administratief on derlegd, in staat zelfstandig te corresponderen, goed kun nende typen, keurig hand schrift, accuratesse. Geboden wordt: prettige en zelfstandige werkkring, goed salaris. Schriftelijke sollicitaties wor den gaarne ingewacht: N.V. v. h. Firma P. P. RIETFORT, Kerkgewaden-Kerksieraden, Kruisweg 69, Haarlem. gevraagd voor onze afdeling damesjapormen. In staat enig veranderwerk te ver richten. Textielhuis Peters, Gen. Cronjéstraat 62-64. tus sen 18 en 20 uur. Verspronck. weg 151, Haarlem. Gevraagd Aanmelden dagelijks Artone Gramophone, Kruisstr. 8-10, Haarlem, telefoon 17476. Te koop maat 40-42. Brieven onder nummer 10685 bureau van dit bl. stoelen enz. Skal-leerdoek, ln 100 kleuren 130 cm breed per meter 9.-. Tevens alles aan schuimrubber en polyesther plastic „Schuimrubberhuis". Kleine Houtstraat 120, tele foon 17983, Haarlem. HUIS KOPEN? Hypotheken en Tophypotheken. Vrijbl. ml. tot 9 uur avonds. Na tionaal- Hypotheek- Ass. Kant. Koninginneweg 73, te lefoon (02500) 18041. NIEUWE GEGALV. GOLF PLATEN 305x83 cm 12,50; 275x83 cm ƒ11,30; 244x83 cm f 10.-; 213x83 cm ƒ9.-; 183x 83 cm 7,75; 153x83 cm 6,50. Dezelfde maten in polyester 13.- m2. Fa. G. Molenaar, Penningsveer 4, Haarlem, te lefoon (02504) 203. Naaimachines Naaimachines, Naaimachines, Naaimachines, Naaimachines, alle alle alle alle alle merken merken merken merken merken Engel. Grote Houtstraat telefoon 1 44 44, Haarlem 181 vanaf 79.- Th. Vijn, Grote Houtstraat 174. Haarlem, tel. 14736 De beste Engelse elektro-de- ken met 3 jaar garantie. 1 persoons 69.-; 2 pers. 89.-. Wassenaar, Jansweg/Stations plein. Ook in Zandvoort. HAARDPETROLEUM, volko men zwavelvrij, per 100 ltr. 16,50. K. van Dijk, Van Ma- ramstraat 34, telefoon 16564. anti reuma schapenwoldek onder het onderlaken, heer lijk warm. 1 pers. 29,75 en 39,75 2 pers. 38,75 en 49,75. Wassenaar, Jansweg/Stations- pleln, tel. 14329. Ook in Zand voort. Spieringweg 299, Vijfhuizen. 25 cent per zak en per half mud 25.-. K. van Dijk, Van Marumstraat 34, tele foon 16564. Vraagt gratis prospectus Houtbouw Ubachs/Kerkrade Naaimachines, Gr. Houtstraat Naaimachines, Gr. Houtstraat Naaimachines. Gr. Houtstraat Naaimachines. Gr. Houtstraat Naaimachines. Gr Houtstraat Engel, Grote Houtstraat 181. telefoon 14444. Haarlem FLATRU1L. Aangeb. mooie 4- kamerflat. Gevraagd 2 ka merflat. Graag H'lem Hoog. Telefoon 63076. Vrt) bejaardenhuisje met tuin en kolenstook voor bejaar denhuis of flatje met cen trale verw. Liefst Parkwijk of Schalkwijk, lage huur. Br. onder nummer 16560. Uw auto ln één dag weer nieuw. Poetsen, ln de was zetten, bitakken, tectyleren. WIJ ver. zorgen al uw uitdeuk- en spuitwerk. Fa. Hopman, Jan de Braystraat 2-4. telef. 63333. Haarlem. Dan toch zeker een parkeer- hoes voor uw kostbare bezit. Diverse kwaliteiten en prij zen. Komt u eens Informe ren bij Autoshop „Frami", Rijksstraatweg 159, telefooa 65080. voor het huren van een goede auto. Telefoon 60585. Te koop gevraagd bouwjaar 1964-1965. Telefoon 60585. Te koop gevraagd van 1964-1965. Tel. 60585. W.A.-AUTOVERZEKERING. Premie 95.— voor auto's tot 5500.duurdere kleine verhoging. 20 no-claim. Finan cieringen - persoonlijke leningen - hypotheken. Assurantie kantoor J. A. Kobus, Karei van Manderstraat 8, tel. 20183. GRATIS PROEFLES zonder schakelen en zonder kopoelen ln een echte auto (Renault Dauphlne) bij auto rijschool WICO, Jan Gilzen- kade 184-186, Haarlem, tele foon 63450-63451-62244 Losse lessen f 6.50. Fonkel nieuw lesmateriaal, gediplo meerde instructeurs. Erkende Bonds-autort) school „De Cen trale". Aanmeldingsadres la: Jansstraat 5, telefoon 31118, Haarlem. Televisie-apparaten vanaf f ISO.- met 3 maanden volledige garantie. Te zien en te spelen ln onze opslagplaats. Leidse- st.-aat 20. Haarlem De Mooy en zóón-specialisten. Nu nog zonder prijsverhoging 200 tot 500 gulden voor nw oude T.V. bij aankoop nieuwste typen T.V.'s 1966, geschikt voor alle programma's. Alle wereldmerken: Philips, Gründig, Blaupunkt, Telefunken enz. Garantie met oh. 2 jaar op d« beeldbuis, 100% service en gem. betaling. Donderdag- en vrijdagavond demonstratie. WICO, Schotersingel 35, Haarlem. aanvang elke week Steno, systeem Pont of Groote; dag- of avondlessen. Prospectus op aanvraag. Instituut Pont, Ge- dempte Oude Gracht 71, hoek Koningstraat, Haarlem, tele foon 14517. o.l.v. de grote Japanse ex pert Taiji Kase 6e dan, op vrijdags 20.15 uur in de sport- academie Nauwelaerts de Age Inlichtingen: Bloemen - daalseweg 152, Overveen, te lefoon 53256. Lerares zoekt met vrije kookgelegenheid ln Haarlem, Zandvoort of Be verwijk. Liefst in omgeving van het station. Telef. (020) 739748. Met spoed een GEMEUBI LEERDE KAMER per 1 jan. Br. ond. nr. 16567. Wij vragen voor een onzer verpleeghulpen een eenvou dige met verwarming ln Heem- ste of Haarlem-Zuid. Brie ven: Verpleeginrichting „Oos terhout", Joh. Vermeerstraat 12, Heemstede, telef. na 19 uur 81300. te koop ln Haarlem-Noord met 6 kamers, douche, voor- en achtertuin enz. Pr. 36.000 NBM), Weteringstraat 13, k.k. In].: R. de Leeuw, lid telefoon 61868. A. B. v. Helnsbergen, Tulpen- straat 8. Haarlem, telef. 14195. Wij brengen Juist die missen die u zo graag zingt I Reclas- seringskoor Haarlem. Aan melding repetitielokaal „Casa Nostra", achter Janakerk, vrijdagavond 20.30-22 uur. Meisje, 19 jaar zoekt Brieven onder nummer 16572.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 13