alle ïïiaai mensen Dierenriempje. Geen spelen in Wenen Mutaties in NOC-bestuur Miele er is geen betere moe van maagzuur? Ictlles (S) kdu met CEtatbiDMThanj!eijing ;n je winkel Kerstmis in het wit W im Hauber wint met dochter van Double Toonder ALFREDO DE KABOUTER VAN HET KLIPPENBOS TOM POES EN DE GROTE BARRIBAL OOST WEST THUIS BEST &eai neem natuur-grijze AZ PC naar Dortmund voor Europa-cupstrij d Belangstelling voor Rally van Monte Carlo daalt sterk J eugdcriminaliteit Straf Bewondering Kikkers Merkwaardige keus Paprika WOENSDAG 15 DECEMBER 1905 tSoate <seuTöe& ulo aar n/et eeizpee. KUNNE*/ZE&SEN?' presse Een kruisspin in Zwartewegsend, een muggenzifter van een vent, raakt heel wat lekkere hapjes kwijt. Het domme dier: hij maakt altijd (geen web is daartegen bestand) van elke mug een olifant door Leo V ROND DE KERSTBOOM FT U DOET HET TOCH EM DAAROM. Wees goed voor uzelf en uw maag) OUOE M/Mf WEL, OVER NN ■7EEN RAAR MAANDEN\ /KOM ik van school en UK VROEG ME AFOFJfJ .EEN BAANTJE VOOR L ME WIST. NATUURLIJK. VRAAGMAAR ■1*^ - DAGELIJKSE AMERSFOORT, 15 dec. Zaterdag 18 en zondag 19 december komt de Nederlandse waterpolokampioen AZ PC (Amersfoort) in Dortmund uit in de eerste Europa Cup-ronde. De Amers- foorters moeten bet opnemen tegen bekerhouder Pro Recco (Napels). Cercle Royal de Natation (Brussel) en de ASC Duisburg. Het team van AZ PC bestaat uit Gerrit van den Brink, Fred van Dorp, Wout Gerritse, Hans en Henk van Har ten, Nico van de Heuvel, Bert Koetsier, Hans Maas, Wim Mosterd, Hans Muller en Paul Vierdag. Coach is Rolf Wagenaar. De halve finale wordt op 28. 29 en 30 januari gespeeld in Genua en Zagreb. De loting tussen de acht overgebleven clubs vindt 23 december plaats in Bel grado. De winnaars van beide halve finales zullen ln een uit- en thuiswed- rtrijd uitmaken wie de beker voor een jaar in bezit krijgt. WENEN, 15 dec. Wenen zal zich niet kandidaat stellen voor de organi satie van de Olympische zomerspelen 1972. De beide coalitiepartijen in de Oostenrijkse regering, de socialisten en de volkspartij, werden het ook niet eens omtrent de financiële bijdrage van de bondsregering. De stad Wenen had om een deelne ming in de kosten van 50 procent ge vraagd. De socialistische ministers wensten echter niet verder te gaan, dan de toezegging voor 40 pet. tot een maxi mum van 500 miljoen shilling (70 mil joen gulden) te wilen bijdragen, terwijl de kosten op 3 miljard shilling (420 miljoen gulden worden geraamd In de ministerraad werd de opmer king gemaakt dat de stad Wenen het totale kostenbedrag met geen enkel detail omtrent de uitgaven en bouw plannen voor accommodateis had toe gelicht. MONTE CARLO, 15 dec. Gisteren bij de sluiting van de inschrijving heb ben 244 ploegen uit 21 landen zich aan gemeld voor de jubileum-rally van Monte Carlo, die wordt gehouden ter gelegenheid van het honderdjarig be staan van de gelijknamige stad. Het aantal ingeschreven ploegen, vooral uit Engeland en Frankrijk, is kleiner dan de afgelopen jaren en heeft het vermoeden versterkt dat de rally aan zijn vroegere naam van wedstrijd voor amateurs heeft ingeboet en thans een aangelegenheid voor financieel ge steunde merkploegen is geworden. Teams uit de volgende landen hebben ingeschreven: Zuid-Afrika 2, West- Duitsland 20, Oostenrijk 4, België 1, Denemarken 5. Spanje 19, Finland 8, Frankrijk 62, Engeland 50, Griekenland 8, Ierland 1, Italië 17, Luxemburg 2, Monaco 2, Noorwegen 7, Nederland 6, Polen 4, Portugal 1, Zweden 14, Zwit serland 10 en de Verenigde Staten 1. Uit Lissabon zullen 35 ploegen ver trekken, uit Monte Carlo 38, Londen 44, Bad Homburg 28, Reims 48, Oslo 28. Warschau 19. Minsk 4 en Athene 3. ft De Winter Universiade 1968 zal in Innsbruck worden gehouden. De kam pioenschappen worden van 21 tot 27 januari gehouden. De Spelen worden gehouden op de plaats, waar in 1964 de Olympische Spelen werden gehouden. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 15 dec. Gisteren avond in Hilversum bracht de jeugdige trainer W. Hauber in de eerste koers Double's Dochter aan start. Aanvan kelijk lag hU vierde. Regelmatig kwam h(j naar voren. In de laatste bocht lag hij pal achter Dox van Rood en Noot, die ver van de reling afweek. Uauber ging toch voor alle zekerheid maar buitenom en won de eindstrijd gedeci deerd. Het was de eerste, welverdiende zege van de merrie Buddy de Vries had twee winnaars. Eerst reed W. v. d. Pijl uit Leidschen- dam voor hem Darlin' Jill ten zege, vervolgens won hij zelf een scherp duel met Cecilia Magowan tegen de zich hevig verzettende Arminius. Bosvink S opereerde in de Eosprljs wel geruime tijd in de voorhoede, maar was er ln de eindstrijd niet bij. Wage naar junior slaagde er in Zelda's Hap piness in de voorhoede te brengen en klopte in de eindstrijd Zevenklapper, die de tweede plaats behield tegen Bertha P. De grote vos begint aan vorm te winnen, maar hij heeft slechts een mehode, de kop nemen en kijken hoe ver hij het brengt. Evenwel, hij liet zich In het begin beter reguleren dan anders. Zoon van Kievit won de Eolusprijs in 1.21.6 gedecideerd. Germano begon te heftig en viel in galop. Carlos Pluto was door een onschuldige neusbloeding van starten weerhouden. Aegir-prlls 2040 meter: 1. Double's Dochter, W. F. Hauber, 3.05.7 1.32.8; 2. Dox van Rood en Noot; 3. Doeschka. Toto winnend 9,80. plaats 2,50, 1,90, 3.50. covercal 4,40, gekoppeld 4,40. Apollo-prijs 2040 meter: 1. Darlin' JUL W. P. M. v. d. Pijl, 3.01.8 1.29.1; 2. Billy Boy; 3. Chris Hanover P. Toto winnend 3,80, plaats 1,90, 1,80, 1,80, covercal 4,90, gekoppeld 7,60. Eos-prjjs 2000 meter met autostart: 1. Zel da's Happiness, J. Wagenaar jr., 2.48.4 1.24.2; 2. Zevenklapper; 3. Bertha P. Toto winnend 13,00, plaats 2,90, 2,20, 2,80, covercal 5,40, gekoppeld 18,90, trio 494,80. Ares-prUs 2000 meter met autostart, eerste afdeling: 1. Cecilia Magowan, B. de Vries, 2.52.0 1.26.0; 2. Arminius; 3. BeUe Amie B. Toto winnend 4,40, plaats 1,90, 1,80, 1,80, co vercal 4,20, gekoppeld 8,40. Tweede afdeling: 1. Christine Williams, J. Wagenaar jr., 2.54.2 1.27.1; 2. Black Lady; 3. Zelma Dear. Toto winnend 2,50, plaats 1,20, 1,20, covercal 2,70, gekoppeld 3,10. Amor-prijs afstand 2020 meter: 1. Abdul lah van E, P. J. Zandt. 2.49,8 1.24.9; 2.Anna Scotch; 3. Bastogne. Toto winnend 5,30, plaats 2,30, 1,30, 2,00, covercal 3,50, gekoppeld 5,80, trio 133,60. Eolus-prüs afstand 1600 meter: 1. Zoon van Kievit, M. Vergay, 2.10.6 1.21.6; 2. Auerhen 3. Vlieger D. Toto winnend 1,90, plaatsen 1,70, 3,00, 7,40, covercal 8,40, gekoppeld 4,60. Ate-prijs, afstand 2420 meter: 1. Con Brio, W. Leeuwenkamp, 2.30.3 1.26.2 2. Coureur Frances; 3. Atlas. Toto winnend 4,20, plaat sen 1,50, 2,80, 1,70, covercal 9,00, ge koppeld 12,00. Totale omzet: 164.258,50. DEN HAAG, 15 dec. Van het Ne- aerlandsch Olympisch Comité is bericht ontvangen dat het N.O.C. heeft besloten ,in de vacature, die In het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie is ont staan door het aftreden van ir. A. Pau- len, de generaal-majoor der mariniers J. G. M. Nass te Rotterdam aan te wijzen. Ir. A. Paulen bezette de kwaliteits zetel van het N.O.C. In het N.S.F.- bestur en was tevens lid van het dage lijks bestuur, waarin hij de functie van vice-voorzitter vervulde. Het dagelijks bestuur van de Neder landse Sport Federatie is thans ais volgt samengesteld: Jhr. mr. A. Feith, voor zitter, drs. C. E. van der Ploeg, vice- voorzitter, drs. S. C. Bakkenist, pen ningmeester, Th. W. Aalbers, dr. C. G. M. Miermans en A. L. M. Sdhröder, lid. Norac is 'n NORIT produkt De jeugdcriminaliteit heeft in 1963 voor het eerst na een periode van stijging een zij het nog geringe daling vertoond. Per 10.000 kinderen werden er 50 schuldig verklaard of niet-vervolgd, tegen 52 in 1962. Voor de jongens waren deze cijfers resp. 91 en 93, voor de meisjes 7 en 8. Het criminaliteitscijfer liep voor enkele leeftijden ook in 1963 op, nl. voor de jongens van 13 t.m. 15 jaar en voor de meisjes van 10 t.m. 12 en 15 jaar met name voor de oudere kinderen (16 en 17 jaar) trad een duidelijke ver mindering op. De seksuele delicten gaven een iets hoger cijfer dan in de voorafgegane jaren te zien. Voor eenvoudige dief stal hield de stijgende tendentie der laatste jaren aan- Daarentegen waren gekwalificeerde diefstal en joy-riding delicten, die voor het eerst na jaren een daling vertoonden. Voor mishan deling Weef het cijfer gelijk en voor vernieling daalde het iets. Ook de ernst der bestraffing, die in vorige jaren was toegenomen, ver minderde enigszins. Geldboeten vorm den 69 pet. van het totaal der opge legde straffen en toegepaste maatre gelen. (1962 66 pet.). Een 29-jarige vrouw in New-York, die schuldig werd bevonden aan win keldiefstallen, is veroordeeld tot hech tenis „tot sluitingstijd van de winkels aan de vooravond van kerstmis". Advertentie VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS Bewonderaars van de films van Stan Laurel en Oliver Hardy in De troit hebben een club opgericht, waar de leden de rolprenten van het duo zullen kunnen zien, zonder dat de ver toning telkens wordt onderbroken voor reclameboodschappen, zoals dat op de t.v. gebruikelijk is. Duizenden kikkers, die in een vlieg tuig van de Belgische luchtvaart maatschappij Sabena werden ver voerd, zijn tijdens een vlucht naar Parijs vrij gekomen. De dieren dron gen de cockpit binnen en sprongen vrijmoedig om de piloot heen die zijn aandacht moest geven aan de landings manoeuvre op het Parijse vliegveld. Koning Hassan de Tweede van Marokko heeft de Marokkanen voor een merkwaardige keus gesteld. Zij mogen namelijk kiezen tussen „een extra klon'je suiker of een dam" De koning zei, dat hij overweegt de prijs van de suiker omlaag te brengen door een subsidie van 85 miljoen gulden. Hierdoor konden de Marokkanen een extra klontje suiker kopen. Maar, zo zei hij, van dit geld kunnen wij ook een dam laten bouwen in het gebied van Tafilalet, dat pas nog door zware overstromingen getroffen is. De regio nale autoriteiten kregen een week de tijd voor hun keus. De koning zou hun besluit respecteren, maar hoopte dat zij de dam zouden kiezen- MET Kerstmis wil iedereen er natuurlijk zo voordelig moge lijk uitzien en waarschijnlijk zou elke vrouw dan wel graag iets nieuws aanhebben. Nu kunt u de win kels aflopen voor een echte feestjurk, maar als we praktisch willen zijn, .s een „cocktailaehtige" jurk meestal juist niet dat kledingstuk, dat we di rect nodig zullen hebben. Een leuke wollen jurk zit waarschijnlijk veel prettiger, we hoeven het dan ook niet twee dagen lang koud te hebben door een lage hals of blote armen- Overi gens kan een gewone" wollen jurk toch een kersttintje krijgen, wanneer de keus op wjt valt. Witte winter- kleding is erg in de mode. Natuur lijk wordt wit vrij gauw vuil, maar dacht u dat zwart dat niet werd? Je ziet het natuurlijk minder, maar eigenlijk zou iedere jurk en ieder pakje, wat voor kleur die dan ook hebben, geregeld moeten worden ge reinigd. Een enkel wit jurkje, pakje of robe manteau (erg geschikt voor recepties) maakt dat u er altijd fees telijk, maar toch winters warm kunt uitzien. Op de foto's ziet u een wit te jurk met col, ontworpen door Nina Ricci. Een col ziet u ook bij het wit te pak, dat gecompleteerd wordt door een heerlijke bontmuts. De mantel heeft een klein kraagje en een door gestikte pas aan de onderkant. de boom moet10-12/. groeien voor een paar weken schittering als kerstboom omstneeks1600kwa men de eerste versier de kerstbomenvoor 1 in de 2e helft vd 19e eeuw we rd het gebnji vd. kerstboom algemeer in ca. 2L tanden IS het dealgemene gewoon, te om met kerstmis eendenneboom in huis te nemen dedenneboom levert ook grondstoffen voorhet maken van zijden kousen in Amerika worden de meeste kerstbo men gekocht n l ca 50 mihoen stuks y-jy 1 in Engeland worden 1 ca. 60u miljoen kerst. kaarten verstuurd in september be- gintdehandel in kerstbomen reeds opqanq te komen TIPS VOOR DE DAGELIJKSE GEZONDHEID Als u nu in de herfst of in de winter toch een nieuwe lip_ stick koopt.kies dan een extra vette.U zultdan beslist minder' last hebben van schrale en springende lippen Als u nu toch een citroen aebruikt.doedanwatvan het sap in een beetje zuL vere glycerine.Erisgeen schoonheidsmiddel dat han. den zo gaaf en blank maakt Als.u 2ich nu's winters toch op de kou wilt kleden, trek dan liever twee dunne kle_ dingstukken aan dan één di k. Delücht tussen de 2 kleding stukken is de beste isolatie die u zich wensen kunt. Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. HIE Advertentie Advertentie >- u toch weg. Mijn hotel loopt ten einde! Het is opgeschreven door Barribal!" „Een brouwerij zeker," hernam heer Ollie. „Dat kan toch geregeld worden? Éérst een warm, gebonden soepje, en dan.." „Géén brouwerij!" riep de herbergier. „Een reus! Een boze bergreus! Hij heeft het op mij voorzien omdat ik niet in hem geloof." „Waar maakt u zich dan zorgen over?" vroeg heer Bommel oplevend. „Als u niet in hem ge looft, bestaat hij niet; heel eenvoudig. Trouwens waar ik ben kan geen reus u schaden. Wat jij, jonge vriend?" „Hm," zei Tom Poes. „Wat hm!" hernam heer Ollie. „Voor een reus ga ik niet naar buiten in dit weer; het is hier binnen altijd nog beter, zeg nu zelf. Tom Poes wierp een ongeruste blik op het hout werk dat knapte in de storm. Doch voordat hij iets had kunnen zeggen loeide er een geweldige windvlaag nader, die met een donderend ge luid het dak van de herberg rukte, zodat de gasten plotseling in de buitenlucht zaten. MOC0 Een ijverige onderwijzer uit het Zuidduitse Zwabenland is het kille noordelijke klimaat te slim af geweest De in het Roemeense Banat geboren dorpsonderwijzer bracht in 1945 uit zijn vaderland enige goed verzorgde paprika-planten mee, die hem aan zijn geboortegrond moesten herinne ren. En ziedaar, het ging allemaal als van zelf. De verbaasde Duitsers zagen weelderige planten groeien, die zij anders alleen maar uit een leer boek of uit een conservenblik ken- den.Wie thans zijn proeftuin betreedt, kan er van de pinda's snoepen, aan Spaanse peper ruiken, een Chinese boon bewonderen en uit kauling zoaSs de Chinezen een stevige borrel brouwen- Kunstzijde, pofmais en gierst groeien eensgezind naast Oosterse hennep en kalebassen van de Balkan. En ook de laatste boze tongen, die beweerden, dat de onder wijzer de grond 's nachts met een hoogtezon verwarmt, zijn ondertussen verstomd. 5633 Heer Bommel nam plaats aan een wan kel tafeltje en keek betrokken de krakende gelagkamer rond. Het werd hem duidelijk, dat het hier niet zo behagelijk was als hij zich had voorgesteld. De wanden schudden in de wind, zodat menige plank ontzet raakte en een gierende tocht het morsige tafelkleed deed wap peren. „Een krachtige soepom te beginnen sprak hij aarzelend. „Ach nee, heren!" riep de waard handen wringend uit. „Daar kan niets van komen. Gaat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2