Het water trouw voor kust van Australië Schuurman van DHC naar RCH Bijzondere Hulp Papegaai bracht boeiende thriller voor „J. J. Cremer" Scherpe aanval op gemeente bestuur Noordwijkerhout L.T.B. fulmineert tegen bouwexploitatielasten Man valt uit kerstboom G Zandvoortse gemeen teraadsleden van morgen even in de fauteuils a Enthousiasme van jeugd getemperd Markten rond Kerstmis Haarlem heeft Duitse doelman FOTO ENGEL TAX113000 „UITGELEEND Noordwijk 100 jaar badplaats Volkskerstzang in Lisse Arts S. Drijber uit Overveen overleden Goed amateurtoneel uit Laren i - n or(wc« SS Opstelwedstrijd uitgeschreven FOTO ENGEL c.v. Dossiers F aillissementen Ringvaarttoernooi gaat niet door Titan wil Helderse kotter vlottrekken it f'i WOENSDAG 15 DECEMBER 1965 PAGINA 3 VIER r4) VIER f4) Anegang 32 Gen. Cronjéstraat 21 Kleverparkweg 7 Gloemendaalsestraatweg 86, Santpoort Emigrant Bernard Witjes en zijn gezin hébben nog slechts vage herinneringen aan hun huis aan de Gedempte Raamgracht in Haarlem. Nu wonen zij aan boord van de voormalige walvis vaarder Kos 2 in de Brisbanerivier. Hier poseren zij op het dek. Van links naar rechts Bernie (19), Mary (7), mevrouw Witjes, haar man, Johannes (16) en Brian (if). Haarlemse emigrant wilde niet meer naar zee en vaart nu met oude walvisvaarder HAARLEM, 15 dec. De voormalige •cheepsmachinist Bernard Witjes (36) «eeft er nog steeds geen spijt van, dat "li elf jaar geleden zijn huis aan de Gedempte Raamgracht in Haarlem voorgoed achter zich dicht trok om wiet vrouw en kinderen een nieuwe toe komst te beginnen in het verre Austra lië. Bernard Witjes ging emigreren, «ndat hij niet meer wilde varen. De omstandigheden hebben hem toch weer Waar de zee gevoerd. Bernard bevaart wu de woelige baren met zijn eigen vissersboot. Kortgeleden kocht hij twee oude walvisvaarders op. Een van de twee maakte hij gereed voor de tuna- visserij. De ene boot wordt afgebro ken en de andere wordt opgeknapt. De Haarlemse emigrant maakt dus één nieuwe boot van twee oude walvis vaarders. Vroeger was hij derde machinist bij de Noorse koopvaardij. Zijn stoel bij de huiselijke haard bleef echter zo vaak leeg, dat zijn vrouw een beetje ver drietig begon te worden. Toen rijpte het plan om naar Australië te gaan. „Toen ik nog bij de koopvaardij was, heb ik vaak de Grote Oceaan door kruist, maar ik was nooit eerder in Australië geweest." zegt Bernard Wit jes. „Wij hadden wel films over Aus tralië gezien en het leek ons wel wat." De familie vestigde zich in Brisbane, de hoofdstad van de staat Queensland, waar de heer Witjes eerst als mon teur op een scheepswerf ging werken. Later werd hij in een gelijke functie tewerk gesteld by de constructie van een olieraffinaderij. Hier ontmoette hij Otto Hegg, die uit Noorwegen kwam en eerste machinist was geweest op een walvisvaarder. De beide mannen werden goede vrienden. Otto Hegg had de schepen Kos 1 en Kos 2 thans het eigendom van Ber nard Witjes, reeds in 1929 zien binnen komen in de Noorse haven Sandefjord. Negen seizoenen had Hegg gevaren op zusterschepen van deze walvisvloot. Toen de schepen in 1950 werden ver kocht aan een walvismaatschappij en in Tangalooma, een haven bij Brisbane, terecht kwamen, voer de heer Hegg als hoofdmachimst op Kos 2. Als zo danig voer hjj nog twaalf seizoenen op Kos 2 voor de maatschappij die was gestationeerd in Tangalooma. In 1962 werd de maatschappij opgeheven en de schepen werden verkocht aan een firma in Hong Kong. De koper kwam de schepen echter nooit ophalen. Ze bleven drie jaar lang liggen in de Bris- banerivier. Hegg en Witjes hadden al vaak de werkloze schepen in het voorbijgaan bekeken. Op een goede dag besloten ze de toestand van de vaartuigen eens aan een dieper onderzoek te onderwer pen. Ze bespraken met elkaar de mo gelijkheden om een van de schepen zeewaardig te maken voor de tunavis- serij. In het begin van 1964 begonnen zij te onderhandelen met de eigenaars in Hong Kong. Dit duurde echter alle maal verschrikkelijk lang en toen de heer Hegg de gelegenheid kreeg om een benzinestation te kopen, hakte hij in mei van dit jaar de knoop door. Hij liet de walvisvaarders voorlopig voor wat ze waren. Bernard Witjes bleef toen alleen met zijn schone plannen. Uiteindelijk kocht Witjes de beide «chepen in september van dit jaar. Hü verkocht zijn huis om de boten te kun nen betalen en nu woont hij als de trotse bezitter met zijn gezin op de walvisvaarder Kos 2, die inmiddels is omgebouwd om de tuna's te verschal ken. De Kos 1 onderging het wrede lot van de sloop. De opbrengst van de arme Kos 1 moet nu dienen om le onkosten van het andere schip te dek ken. Twee zoons van de heer Witjes, Ber- nie van negentien en de zestienjarige Johannes helpen hun vader met het werk. Dan is er nog een Australische jongeman van negentien jaar, Ernie Jones, die al enige jaren bij de familie woont en de zestienjarige Steve Simp- HEEMSTEDE, 15 dec. RCH heeft begrepen, dat de sprong naar de eer- •te divisie, ondanks da fraaie vooruit zichten van dit moment, zonder een flinke polsstok straks wel eens niet haalbaar zou kunnen blijken te zijn. De Racing heeft zich in de persoon ▼an Carol Schuurman een dergelijk „springapparaat" aangeschaft en daar bij de medewerking gekregen van het Delftse DHC bij welke club de 30-jarige Hagenaar deze zomer op de transfer- lijst was gezet en daarop was blijven staan. De ex-Ado-er was zonder con tract en is nu voor de rest van dit sei zoen aan RCH uitgeleend. Welke voorwaarden aan deze uitleen voor DHC, RCH en Schuurman zijn verbonden wilde RCH's voorzitter van het betaalde voetbal, de heer De Lan ge, niet bekend maken. De besprekin gen waren in een prettige sfeer verlopen en hadden op „een zeer redelijke ba sis" hun beslag gekregen. Schuurman, die in Den Haag een te gelzetterij heeft, zal zijn taak als „af maker" in de spits van de Heemsteedse voorhoede met graagte aanpakken. Hij is een goalgetter van formaat en kwam vijfmaal voor de nationale ploeg in het veld. Schuurman zal voor RCH ver moedelijk op Tweede kerstdag zijn eer- »te wedstrijd melen in de bekeront moeting met vcdendam. NOORDWIJK, 15 dec. Ter gele genheid van het eeuwfeest van de bad plaats Noordwijk zal het feestcomité een opstelwedstrijd uitschrijven. De wedstrijd telt vier groepen deelnemers. Allereerst de kinderen tot de leeftijd van 12 jaar. Dezen mogen schrijven over Noordwijk zonder meer. Wat mis sen zjj in de badplaats en wat zouden zij er graag zien. De groep van 12 tot 20 jaar zal belichten hoe Noordwijk in de toekomst er uit gaat zien, als bad plaats van internationale reputatie. De deelnemers van 20 tot 60 jaar zullen in het opstel hun visie geven op de tegen woordige Noordwijkse samenleving, ter wijl de groep Noordwijkers van boven de 60 uitgenodigd wordt te schrijven over het Noordwijk van hun jeugd. Al le inzendingen moeten voor 1 maart 1966 ingeleverd worden aan het secre tariaat van het comité „Viering hon derd jaar badplaats", gevestigd in het WV-kantoor, Grent 8. De voorbereidingen voor een histori sche optocht zijn mede door de aktivi- teit van de plaatselijke toneelverenigin gen reeds in een vergevorderd stadium. Ook het kinderbloemencorso gaat waar schijnlijk door. Het werkcomité is ver der bezig met het vormen van kleinere commissies in straten en wijken. Deze zullen zich belasten met de versiering en zo mogelijk ook met de verlichting van deze wijken. (Advertentie) Sedert 7 december heeft OVERGENOMEN de sedert jaren be staande zaak van de heer G. MOL, Gen. Cronjéstraat 21. zaken vol foto-artikelen met service en voorlichting heeft nu voor U ten dienste staan. HAARLEM, 15 december De Haar lemse rechtbank heeft gisteren J. Zivij- nenburg en J. Plooyer te Haarlem fail liet verklaard. Vernietigd is het vonnis van verleden maand, waarbij E. Aker sloot te Haarlem failliet werd verklaard. Wegens gebrek aan actief is het faillis sement van H. van der Veekens te Zaandam opgeheven. son, zoon van een veekoopman. Zij allen maken deel uit van de bemanning van de Kos 2. Ook Otto Hegg biedt zo nu en dan de helpende hand. Hij zal de eerste drie of vier reizen meemaken om met eventuele problemen te helpen. Het schip zal ongeveer honderd mijl buiten de kust ter visvangst gaan en ongeveer twee maanden op zee blij ven. De bemanning gaat in totaal veertien koppen tellen. „Het is een oud schip, maar ze is solide en voor haar leeftijd in prachtige conditie' zegt de heer Witjes. „Als Japanse boten een reis kunnen maken van elf duizend mjjl om tunavis te vangen aan de Australische kusten, dan zie ik niet in waarom ik dat ook niet zou kunnen. De tunavisserij in Australië is nog in ontwikkeling. Wij hopen hieraan mee te werken." NOORDWIJKERHOUT, 15 dec. Op de ledenvergadering van de Noord- wijkerhoutse katholieke ondernemers in het bloembollenbedrijf is dinsdagavond zowel van bestuurszijde als uit de le den kritiek geuit tegen de gemeente lijke heffing op grond van de bouw- exploitatie-verordening. De lasten van die verordening zo meent het afde lingsbestuur moeten voor het groot ste deel worden opgebracht door agra riërs, die het plan hebben binnen het kader van het uitbreidingsplan over te gaan tot vestiging van kassen, schuur of huis. De baten komen dan voor een belangrijk deel terecht bij de recreatie. De kwekers achten het niet billijk dat een bepaalde categorie bedrijven meer dan normaal wordt heiast. Op het gemeentelijk beleid uitte voor zitter P. S. van Leeuwen ook kritiek op andere punten. In de eigen plaatselijke sfeer valt het ons op dat de bollenkwekers en de bollenhandel geleidelijk minder accep tabel zijn. Bij de beschouwingen over de gemeente-begroting pleegt men zich over alles bezorgd te maken, behalve over de bloembollencultuur. Industrie en recreatie zyn zo stelt men het althans voor Noordwijkerhout veel belangrijker, aldus de vooratter. „Het is ons bekend, dat dit gemeen- tebestuur bijzonder onjuist optreedt btf onteigeningen. Enerzijds worden krank zinnige sommen neergeteld, waarover men in de raadsverslagen m de kran ten niets verneemt en anderzijds pro beert men de kleine man zijn grond voor een appel en een ei afhandig te maken. Als dit niet meteen lukt, gaat men onteigenen. Dat de gemeente dan wei eens in het zelf gegraven gat valt be wijst tot groot genoegen van de be trokkenen de onteigening van de Schippersvaartweg. Nu reeds staat vast dat de gemeente alle zaken waarin door de rechtbank vonnis is gewezen, heeft verloren en dit betekent in de praktijk, dat de ge meente met de onteigeningskosten mee, 100 pet. méér kwijt is, dan de schade loosstellingen welke zij aanvankelijk heeft aangeboden. Er wordt hier een beleid gevoerd, dat spot met de rechtmatige belangen van het persoonlijk bezit. De raad draagt hier de uiteindelijke verantwoording." Tot zover de voorzitter. De behandeling van de beschrijvings brief voor de 3e algemene vergade ring op 20 december, had een vlot ver loop. Het bestuursvoorstel tot contri butieverhoging werd aanvaard. Over de voorstellen van De Zilk-Vogelenzang en Grootebroek tot afschaffing van de teeltvergunningen voor tulpen was de vergadering verdeeld. Er was een groep onder leiding van HILLEGOM, 15 dec. Het voor za terdag 18 december vastgestelde toer nooi op de hometrainer om de Ring vaart-beker van de ren- en toervereni- ging De Bollenstreek gaat niet door, daar slechts twee van de twaalf uit genodigde verenigingen tijdig hun lijst van deelneming bij het secretariaat hebben ingezonden. Het zijn Ulysses uit Amsterdam en de Rotterdamse Leeuw. De andere clubs hebben nog niets van zich laten horen. Het bestuur van de wielerclub uit Lisse heeft daar om besloten dat bet toernooi niet doorgaat. de heer Jonkheer, die sterk pleitte voor aanneming van dit voorstel, zulks onder meer op grond van de in het jongste verleden opgedane ervaringen met nar cissen, gladiolen en bijgoed, terwijl een even grote groep zich aan de zijde van het bestuur schaarde onder het motto: geen beslissing op dit moment. Voor wat de eigen afdelingsbesognes betreft werden de afgetreden bestuurs leden C. J. van den Burg, H. Hach- mang en L. Willemse herkozen. De voorzitter deelde nog mee, dat de jaarlijkse oogstdankdag wordt gehou den op 18 januari. Om negen uur is er in de St. Jozefkerk een H. Mis, waar na ontbijt bij Van der Geest. LISSE, 15 dec De zangverenigingen Looft den Heer en Excelsior en de mu ziekverenigingen Canite Tuba en Trou moet Blycken hebben het initiatief ge nomen om een Volkskerstzangavond te organiseren. Deze wordt gehouden dins dag 21 december, 's avonds om acht uur in de Sint Agatha-kerk aan de Hee- reweg te Lisse. De St. Agatha-kerk, waar ook regel matig orgelconcerten worden gegeven, is voor deze zangavond bij uitstek ge schikt. Pastoor J. van den Boogerd, van de St. Aagatha-parochie, verzorgt de medi tatie. Ds. H. G. Oostinga leidt de litur- fie en kapelaan J. van Kan verricht e sluiting. Er zal behalve koorzang ook veel samenzang zijn onder begeleiding van orgelspel of muziek van een der korp sen. Vanaf een kwartier vóór de aanvang van de zangdienst zullen de kerk klokken van Lisse een kwartier lang geluid worden en opwekken tot bijwo ning van deze dienst. BLOEMENDAAL, 15 dec. III het Grote Gasthuis te Haarlem is gister avond plotseling op 79-jarige leeftijd overleden de arts S.B. Drijber uit Overveen. De overledene heeft van maart 1937 tot april 1956 praktijk ge houden in Bloemendaal. Hij was daar zeer gezien. Dat bleek wel bij zijn af scheid in 1956 toen hjj tevens zjjn veer tig jarig jubileum als arts vierde. Dok ter Drijber. die in Haren in Groningen werd geboren en ook nog twintig jaar praktijk uitoefende in Koudekerke op Walcheren, zou vanavond juist aftreden als secretaris van de afdeling Bloe mendaal van het Witte Kruis. Daarvan is hij ook lange lijd vice-voorzitter gweest. IJMUIDEN, 15 dec. Vanmorgen is de sleepboot Titan uit IJmuiden ver trokken met op sleeptouw de motor- vlet Burwys om een poging te doen de Helderse kotter hd 181 Catharina vlot te trekken. Het schip ls dinsdagavond ten zuiden van Huisduinen gestrand. HAARLEM, 15 dec. Bij het plaat sen van de kerstboom op de Grote Markt heeft zich gisteren een arbeids ongeval voorgedaan. De 64-jarige R. van Z. van de dienst Hout en Plant soenen is ruggelings op het trottoir ge vallen, nadat hij boven in de boom was geklommen om een takel los te maken. De kerstboom was met behulp van een kraanwagen al overeind ge takeld. De heer Van Z. kreeg tot taak om de boom van de kraanwagen vrij te maken. De tak, waarop hij zich bevond, brak en de man stortte neer. Hjj is met rugklachten in een zieken huis opgenomen. AMSTERDAM, 15 dec. Kand. psy chologie: mej. E. Titus, Amster dam; mevr. A. J- Gkma-Simon, Am sterdam; en W. W. F. Schaper; J. J. Stigter, H. H. v. d. Burg, Amsterdam; en D. Verzijden, Bussum; kand. ge schiedenis: W. G. van der Moer, Haar lem; kand. opvoedk.. mevr. M. Roos- Ovinga, Alkmaar. De letterlievende vereniging „J.J. Cremer" heeft gisteravond in een volle Stadsschouwburg ge pronkt met andermans veren. Die ve ren kwamen van „De Papegaai" uit Laren, welk gezelschap de Cremer- vrienden heeft verrast met goed ama teurtoneel in de uitvoering van „De Manchetknoop" van de auteur Philip Mackie. Het spel van. de groep uit Laren was over het algemeen van zodanige kwaliteit, dat wij de lof voor de Gooise prestaties graag aan een Haarlemse amateurtoneelgroep zouden geven. Afgezien van enige taaie begin scènes heeft het spel van „De Pape gaai" de hele avond geboeid. De vogel uit Laren zag er gezond en welvarend uit en blijkt dus niet te lijden aan de gevreesde papegaaieziekte, die in ver scheidene plaatsen van ons land de kop heeft opgestoken. Een goed deel van het succes willen wij toeschrijven aan regisseur Léon Povel, een be roepskracht. Laren huldigt namelijk het beginsel dat amateurtoneelspelers het zeker niet kunnen stellen zonder beroepsregie. pqapefeaai, boeiende thriller. Op de inhoud van het spel moeten wij dieper ingaan. Het thema is zoals we dat bij een thriller gewoon zijn. Er is een moordenaar, bijgevolg ook een lijk, en er is iemand, die ten on rechte van de moord wordt beschuldigd. De auteur hanteert de wel yaker ge bruikte intrigue, dat het publiek op de hoogte is van des moordenaars indenti- teit. Zoals het programma vermeldt, komt het accent in zo'n geval vrijwel geheel te liggen op het ongelijke duel op leven en dood tussen de werkelijke misdadiger en de van moord beschul digde persoon. De intrigue is sterk tot bijna op het laatste moment. De moor denaar valt door de mand. Dat kon niet uitblijven, maar het waarom is niet bevredigend. Ten huize van de vrouw van de verdachte wordt vanuit het politiebureau opgebeld, terwjjl moor denaar en treurende echtgenote zich in een onfrisse situatie bevinden. Er is bij hen namelijk nog een lijk. De wrede dader heeft het dienstmeisje vermoord, omdat ze teveel wist. De moordenaar neemt de telefoon op en meldt zich met een niet bestaand nummer. Ziedaar zijn fout. De man zal hangen wegens moord op twee vrouwen, want het stuk speelt zich af in Londen op een moment, dat de doodstraf nog niet is afgeschaft. De spelers hebben zich gisteravond van hun goede zijde laten zien. Er was een uitstekende rol van Ada Eijlers als het dienstmeisje, dat nu eens niet het stereotype domme daghitje was. Er was een bewogen (soms iets te geëmotioneer de) verdachte in de persoon van Jan van Erven Dorens. We ontmoetten Eli sabeth Meyer zu Slochteren als de ge kwelde, maar immers liefhebbende echt genote van de verdachte en Jan van Dolder als de grote schurk. Bij hem mis ten we het noodzakelijke raffinement. Greetje Jonker paste in de sfeer als de verleidelijke en later vermoorde vrouw, met wie zowel moordenaar als ver dachte een verhouding hadden. Aardig voor het hoofdstuk motieven. De politie is met twee man vertegenwoordigd. Bob Korpershoek speelde een gedegen inspec teur en Frank van Ede hoefde er al leen maar te zijn als het agentje. Zijn uitbeelding bewees, dat „De Papegaai" ook uitstekend op de kleintjes let. Ama teurs vergeten dat wel eens. TH. K. (Advertentie) f-j andvoorts gemeenteraadsleden van M morgen mochten gisteren reeds V 1 voor enkel' uren plaats nemen op de deftige fauteuils van de raads leden van nu. Zij waren daartoe uit genodigd door het gemeentebestuur. Niet om hen aan den lijve te doen erva ren hoe zacht die zetels wel zijn en waarin mogelijk het geheim schuilt van die langdurige raadsvergaderingen, maar om de Zandvoortse jongeren kennis te laten maken met het werk van de ge meenteraad. Volgend voorjaar nemen zij voor de eerste keer deel aan de verkie zing voor de gemeenteraden. Het is dan altijd prettig als je weet waarvoor je stemt, menen burgemeester en wethou ders van Zandvoort. Vandaar deze bur gerzinavond; uniek van opzet. De raadsleden van morgen behandel den een deel van de voorstellen die op de agenda staan voor de (echte) raads vergadering van volgende week en die de raadsleden van nu, de „senioren" volgende week dus pas onder ogen krijgen. Daar zullen niet in alle plaat sen de gemeenteraden zomaar mee ae- coord gaan, zoals burgemeester mr. H. van Fenema terecht opmerkte. Maar het werd tevens duidelijk, dat hij zich met deze primeur voor Kennemer- land niet al te zeer gevleid voelde. Hij neemt het de Zandvoortse jongeren in elk geval niet kwalijk als zij op hun leeftijd geen belangstelling voor ge meentepolitiek hebben. „Toen ik zo oud was al jullie, had ik er ook niet zoveel belangstelling voor. Ik had ge loof ik niet eens kritiek", zei hij. Misschien hebben de gisteravond op de fauteuils of publieke tribune aanwezige jongeren daaruit enige troost geput voor de toekomst. Want de ver gadering van gisteravond was aller minst boeiend genoeg om da interesse voor het (gemeentelijk) politieke spel op de wekken. Vuurwerk bleef namelijk geheel uit. En daarop juist hadden de talrijke „supporters" op de overvolle tribune gehoopt. Zij hebben er gewoon op zitten wachten tot hun vijftien vrien den in de „raad" het college zouden klem zetten. Maar daar is het met van gekomen. Dat lag zeker niet aan de leden van de jongerenraad, die met het enthousiasme de jeugd eigen het col lege onder een stortvloed van vragen en opmerkingen heeft bedolven en het over velerlei gemeentelijke zaken het vuur na aan de schenen heeft gelegd. Maar dat vuur doofde aan de voet van collegetafel als een natgeworden voetzoeker. Burgemeester en wethou ders boden onvoldoende tegenspel in de sfeer van dit gebeuren. Voor hen was ook dit doodgewoon een routinekwestie. „Wat een onzin! Waarom laten ze die jongens niet gezellig wat spelletjes met elkaar doen", fluisterde een me vrouw op de publieke tribune. Mis schien hadden de meesten dat achteraf bezien ook wel liever gedaan. Maar ze weten nu in ieder geval hoe een ge meenteraad werkt; erg saai! isteren nog eens de dossiers door genomen van de vele aanvra gen, die het Comité Bijzondere Hulp heeft afgewerkt. Dossiers, die zwart op wit vertellen, hoeveel na righeid er nog is bij alle sociale voor zieningen. Als u daar eens inzage in kon krijgen, zou u na een paar minu ten al naar uw portemonnaie grij pen met de overtuiging, dat hier ge holpen moet worden. En direct. Bij voorbeeld het gezin van man, vrouw en zes kinderen. De man is arbeids ongeschikt tengevolgs van rugklach ten. Hij werd reeds twee keer geope reerd aan zijn rug. Door langdurige ziekte van de man is het gezin fi nancieel sterk achterop geraakt. Schrij nend tekort aan kleding, beddegoed en brandstof. Is dat ene voorbeeld niet voldoende? Help dus, omdat er geholpen moet worden. Per giro ontvingen wij: M. J. 5, E. L. 10,N. .N 25,Aan ons bureau werden de volgende giften bezorgd: N. N. 10,—; W. H. 15,—; J. D. 25,—; N. N. 5,—. U kunt uw giften overmaken op giro nummer 143480 van de Nieuwe Haar lemse Courant met vermelding „Bij zondere Hulp". Ook kunt u uw bijdra gen afgeven aan het bureau van onze courant: Smedestraat 5, Haarlem. HAARLEM, 15 dec. Daar Kerst mis dit jaar op zaterdag valt, heeft de gemeentelijke dienst voor het ha ven- en marktwezen een gewijzigd sche ma voor de weekmarkte, opgesteld. De algemene week- en bloemenmarkt op Botermarkt, Gedempte Oude Gracht en Raaks wordt gehouden op vrijdag 24 december en de wykmarkt Oud- Schoten in de Diezestraat op donder dag 23 december. De markten op don derdag in de Floresstraat en op vrij dag aan de Zomerkade gaan in de Kerstweek normaal door. Met de verkoop van kerstbomen en andere kerstartikelen op de Botermarkt wordt donderdag 16 december een be gin gemaakt. Deze week kan het pu bliek daar tot zes uur 's avonds te recht en de volgende week dinsdag, woensdag en donderdag zijn er uitge breide kerstmarkten tot 's avonds ne gen uur. In verband met de Kerst markt vervalt de automarkt van woens dag 22 december. HAARLEM, 15 dec. De voetbal club Haarlem heeft een Duitse speler aangetrokken. Het is de 26-jarige Ernst Bruns, reserve-doelman van Rot-Weiss uit Essen en oud-doelverdediger van het Duitse nationale handbalelftal. Het bestuur van Haarlem koestert ho ge verwachtingen van Bruns, die bij een trainingsbijeenkomst op het Haar lem-terrein het bewijs van zijn kunnen heeft geleverd. De goedkeuring van de KNVB zal wel niet lang op zich laten wachten. Wanneer de zaken bijtijds kun nen worden geregeld, zal de nieuwe Duitse doelman op tweede kerstdag voor de Roodbroeken zijn debuut ma ken in de bekerwedstrijd DWS-Haar- lem. Bruns is bouwvakarbeider en heeft reeds een huis in Haarlem. Vrijdag 17 december neemt de heer Van Faassen van de onderwijsinspectie Amstelveen afscheid tijdens een recep tie, welke in hotel De Landbouw te Hoofddorp zal worden gehouden. De heer M. F. Duivenvoorden in „aardappelen, groenten en fruit" opent donderdagochtend een nieuw bedrijf in Lisserbroek. De burgemeester van Haar lemmermeer is present om de opening te verrichten. Nieuws van de KVOB in de Bollen streek. Vrijdagavond om acht uur ver gadering in „De Witte Zwaan" te Lisse. De algemene vergadering in Haarlem komt ter sprake. Vanavond geeft het Haarlems Kamer koor onder leiding van Piet Halsema een kerstconcert in de Gereformeerde kerk aan de Vjjverweg in Bloemen daal. De harpiste Rahel Mengelberg, verleent haar medewerking, onder meer in de beroemde „Ceremony of Carols" van Britten. Het concert begint om acht uur. De postduiven zijn deze week favo riet. De vereniging H.A.K. houdt haar jaarlijkse tentoonstelling op 18 en 19 december in de bovenzaal van café Bruggink aan de Koningstraat 54. De kerstzangsamenkomst in de Gro te Kerk van Noordwijk wordt zaterdag 18 december gehouden. De leiding be rust bij de heer Johan Admiraal. De bijeenkomst begint om acht uur. Woensdag 15 december geeft Janint da Costa 's avonds om kwart over acht een pianorecital, onder auspiciën van de Heemsteedse Kunstkring. Ad den Besten verschijnt woensdag avond voor de Culturele Kring Benne- broek. In het ontspanningsgebouw van vc spreken over^„He<3endaagse se poëzie" acht uur. het ziekenhuis /ogelenzang zal Wj mdaagse Nederland- De bijeenkomst begint om Tenslotte de Nederlandse Genealogi sche Vereniging, die vrijdagavond om kwart over acht een bijeenkomst houdt in het gebouw Peperstraat 15 te Bever wijk. Daar kunnen belangstellenden kennis nemen van „een der fraaiste voorbeelden van uitwerking van een familiegeschiedenis". Burgemeester Cremers houdt donder dag geen spreekuur, de burgemeester van Heemstede is vrijdag en maandag niet te spreken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3