VERHEUGEND RECORD-CIJFER Dit jaar zijn in Haarlem 1045 woningen gebouwd Er wordt reeds gestudeerd op het probleem, dat de stad over acht jaar vol is Kanttekeningen na begroting Inbrekers missen buit van ƒ30.000 week-end weldaad' voor fijnproevers: Kapitaal landgoed een té kostbaar bezit B loemendaal wi l Elswout verkopen HO OIJ Katholieke B.L.O. School Lisse weer uitgebreid Mede oorzaak van verhoging personele- en straatbelasting Verkeer in Haarlems binnen stad wordt gereorganiseerd Doorgaand en zwaar verkeer wordt effectief geweerd Openbaar vervoer tot in het hart, van de stad Haarlem wil definitief breken met architect Bijzondere Hulp Schous biedt u de béste keus in waardevolle geschenken Canon LANS Kerstbijeenkomst Noord wijkerhout Restauratie stadhuis Aanvoer gladiolen loopt terug Huishoudafdeling verlovingsringen kettner duwaer het fijnproevers wijnhuis Bijzondere hulp Een volle iveek Kom kijken in Kerstzangavond te Hillegom FOTO HILLEGOM VRIJDAG 17 DECEMBER 1965 PAGINA CONCERT VOOR „TWEEDE-HANDSEN". Sherry Bolton Pale Fino medium dry 6.10 1964 Beaujolais 'Moulin a Vent' fruitig, prachtig bouquet 5.75 Hooij's Zeer Oude Genever zacht moutwijn distillaat 8.40 BLOEMENDAAL, 17 dec. De gemeente Bloemendaal wil van het kapitale landgoed „Els wout" af. Het is een te kostbaar bezit geworden. Per jaar moet de gemeente er zo'n honderdduizend gulden op toe leggen. Dat is tien gulden per bezoeker. Bloemendaal kan dat niet meer opbrengen. Vandaar dat op 22 december in Den Haag de besprekingen over overname van het landgoed door het rijk worden voortgezet. O handmixer 44.95 Oude Groenmarkt 14-16 Achter de oude St. Bavo HAARLEM - Tel. 02500-11266 Compact (gaat zonder moeite in binnenzak of band tas), sierlijk en heelgemakkelijk te bedienen: ziedaar enkele eigenschappen van de Canon Cine Canonet8, de volautomatische 8 mm-film- camera die aan de hoogst» eisen voldoet. Het zoomobjec- tief is haarscherp, de parallax- vrije reflexzoeker vergroot 13 x en het filmtransport gaat eiec- trisch! f445.- inclusief hand greep in etui en tas van Ieder. CINE CANONET 8 Wilt u meer weten? Vraag uw fotohandelaar en koop zo'n echte Canon-Camera voor weekend en vakantie! Canon-Camera's: objectief bezien beter! HOOFDSTRAAT 107 Tel. (02520) 5924 (Advertentie) Horloger - Juwelier 7st51 Tel. 21101 'aarlem Voor het eerst sinds jaren heb ben de Haarlemse raadsleden bij de begrotingsbehandeling geen zwaar geschut in stelling ge bracht tegen het college van B. en W. De enige dreun kwam uit het col lege zelf, toen wethouder Geluk de culturele ambitie van het college in ernstige twijfel trok en de kunstzin nige aspiraties van de raadsleden ook niet hoog bleek te noteren. Bij die culturele kruitdamp is het zo'n beetje gebleven. Voor het overige kabbelden de discussies rustig voort van onderwerp naar onderwerp. Af en toe wat gespeel met woorden, soms een rake interruptie, verder niet meer. Er waren ook zo weinig grote zaken te bespreken. In jaren heeft Haarlem niet zo'n werkdriftig college van B. en W. gekend. Vooral het werk dat met name door de wethouders is verzet, dwingt het diepste respect af. Elkaar als het ware inspirerend zijn ze bezeten geworden van een bijna verbijsterende activiteit. Moesten vroeger de raadsleden bij herhaling het college op de vingers tikken met he.t verwijt: „Waarom is dat niet gebeurd?" of: „U hebt dit of dat toegezegd, en er is nog niets van terecht gekomen", dit jaar waren er slechts schouderklopjes, in de trant van: „Bravo jongens, goed gedaan". Nu had men kennelijk ook niet an ders verwacht, want met name de wethouders Van Liemt en Spek, die als zodanig hun eerste jaar nog lang niet hebben volgemaakt, hebben als raadsleden steeds in de frontlinie ge staan, als het er om ging, het college terecht een gebrek aan activiteit te verwijten. Dat nu ook op bestuurlijk niveau het woord in de daad is om gezet, geeft de Haarlemse burger weer nieuwe moed. Algemene tevredenheid dus in de Haarlemse gemeenteraad. Tijdens de behandeling van de begroting is er slechts één motie uit de bus gekomen, ingediend namens alle frac ties. Een motie, die bovendien van harte ondersteund werd door het college van B. en W. Met klern werd daarin op aangedrongen, de interge meentelijke samenwerking in Zuid- Kennemerland te verdiepen en uit te bouwen, en er een bestuurlijke gestalte aan te geven. Hoe dringend dat nodig is, bleek tijdens de bespreking van vrijwel alle onderwerpen. Onderwijs, recreatie, in dustrie, verkeer, woningbouw, gezond heidszorg, cultuur, sport, bejaarden zorg, of welk object ook, kunnen met alleen meer gezien worden binnen de gemeentegrenzen. Herhaaldelijk wer den in de discussies al deze zaken getrokken in de sfeer van de inter gemeentelijke samenwerking, welke overigens reeds krachtig op gang is gekomen. In zoverre kan de Haarlemse ge meenteraad voorbeeldig genoemd wor den, dat „deszelfs leden" blijkens hun uitlatingen bereid zijn een offer te brengen ten koste van de gemeentelij ke autonomie. Althans, zij willen er concessies aan doen. Men mag nu verwachten, dat ook in de andere gemeenten van Zuid-Kennemerland die intergemeentelijke gedachte nog sterker uitgroeit en dat men ook daar van de harde noodzaak wordt door drongen, dat die samenwerking zal moeten leiden tot een bestuurlijk ap paraat met concrete bevoegdheden. Er gebeurt tenslotte niet veel meer dan dat men terugkeert tot het éne land der Kennemers. Haarlem gaat vol goede moed het nieuwe jaar in. De gemeentelij ke huishouding fleurt weer een beetje op, de ergste financiële zor gen zijn voorbij, al moet ieder dub beltje nog wel twee keer worden omgedraaid voor het wordt uitgege ven. Maar er zit weer een gelukkig perspectief in. De activiteit van B. en W. heeft er toe geleid, dat bepaal de plannen ook in discussie zijn geko men bij de burgerij. Het plan om van de Grote Markt weer echt een markt te maken van harte aanbevolen! houdt de gemoederen in beweging en geeft weer leven in de stad, die ooit vermaard is geweest om zijn brouwe rijen. Intussen blijft (we schrijven dat na tuurlijk ten overvloede) de woning nood een probleem, dat vooral bin nenskamers want daar is in hon derden huizen de ellende tastbaar voor de mensen een rampsoed is. Gelukkig wordt er veel en snel ge bouwd in Haarlem, er kan voorlopig niet genoeg gebouwd worden in Haar lem. Maar nu vragen wij ons af, of over al die nieuwbouw, over heel de stad en streek, de hemel stralend zal blij ven, met af en toe een donker wolken veld, waaruit een verfrissende regen neerstroomt. Zal het werkelijk zo blijven, of moeten we inderdaad reke nen op de permanente roetwolken, die een petrochemische industrie over Kennemerland zal uitstoten? We vre zen voorlopig het ergste, misschien valt het dan tenslotte wel mee. De gemeentebesturen moeten attent en strijdvaardig blijven. Anders gaan we een donkere toekomst tegemoet. HAARLEM, 17 dec. Wethouder Van Liemt kon gisterenavond de ge meenteraad mededelen, dat in de Haar lemse woningbouw dit jaar een nieuw record zal worden gevestigd. Als zeker mag worden aangenomen, dat op 31 de cember van dit jaar 1.015 woningen ge bouwd zullen zijn. Meer dan volgens de prognose verwacht mocht worden: ge rekend werd op e aantal tussen de 900 en de 1.000. Tot nu toe zijn na de oorlog de duizend slechts één keer overschreden, namelijk in 1957, toen er in dat jaar 1.025 woningen gebouwd werden. iMet een plechtig enthousiasme stelde de heer Van Liemt de raad van het nieuwe cijfer op de hoogte, waar bij hij de heer Urostowski was hem tijdens de besprekingen daarin voorge gaan met nad: "k stelde, dat zijn voorganger, wethouder Schippers, alles aan de voorbereiding van dit „succes" heeft gedaan. Hij is door het dieptepunt van de woningbouw gegaan, aldus de heer Van Liemt, jammer, dat hij dit hoogtepunt niet heeft mogen beleven De wethouder bracht tevens dank aan de Dienst Volkshuisvesting, die bergen werk heeft verzet. Tenslotte detailleerde de heer Van Liemt het cijfer 1.015, te weten: 494 woningwetwoningen, 182 pre miewoningen en 369 woningen in de vrije sector. Een andere onderverdeling: 266 woningen met twee kamers, 148 met drie, 327 met vier, 179 met vijf, 164 wo ningen met zes kamers en 1 woning met zeven kamers. Wethouder Van Liemt was overigens realist genoeg om niet in een overspan nen hoera-stemming te komen. Hij wees erop, dat het klimaat rond de woning bouw steeds verandert en dat men bij voorbeeld maar moet afwachten, of zich in 1966 geen remmende factoren zullen doen gelden. De kapitaalsschaarste zou wel eens belemmerend kunnen werken. Op een desbetreffende opmerking uit de raad moest hij toegeven, dat er in 1965 heel veel woningen in de vrije sec tor zijn gebouwd, maar hjj memoreerde toch ook, dat in de voorgaande jaren juist heel weinig van dat soort wonin gen waren gebouwd. Voor 1966 zijn er thans 881 woningwetwoningen in uitvoe ring. Hij onderkende ook het probleem, dat vanuit de raad opgeroepen werd door de twee tegenovergestelde op merkingen: „Bouw niet te snel" en: „Je kunt niet snel genoeg bouwen". De eerste opmerking werd ingegeven door de vrees en de heer Van Liemt kon die in zekere zin onderschrijven dat na verloop van tijd wel zou kunnen blijken, dat er teveel woning wetwoningen gebouwd zijn. Het zou niet uitgesloten hoeven zijn, dat over tien jaar het welvaartspeil zo hoog is gestegen, dat er alleen maar belang stelling is voor de duurdere wonin gen. Toch hield hjj het voorlopig lie ver bij de tweede opmerking, gezien het verbijsterende woningtekort in Haarlem. Uitvoerig schetste hij de gang van zaken. Er werd wel degelijk op gelet, of de woningen constructief worden ge bouwd, zodat het risico van onverwacht opduikende gebreken, zoals zo vaak bij na-oorlogse woningen is gebeurd, tot een minimum wordt beperkt. Alle nieu we bouwmethoden worden bekeken. Mis schien kan de gemeente er haar voor deel mee doen. Verder herinnerde hij eraan, dat Schalkwijk-C een „speels ka rakter" zal krijgen, met nieuwe moge lijkheden, ook voor de vrije sector. De gedachte om de bouw even af te rem men, kreeg bij de wethouder geen ge hoor. Met nadruk ging hij nog in op de vraag, of er reeds wordt gedacht aan de tijd, dat Haarlem volgebouwd is. Zou Haarlem dan grondgebied willen annex eren of in een andere gemeente gaan bouwen? Er was reeds de suggestie om ten noorden van het Noordzeekanaal te (Advertentie) •6 Bij Kettner Duwaer verbeiden zij hun „come back", de occasion vleugels, dragers van aristocratische namen. Zij zijn In- en uitwendig volledig gereviseerd en technisch in topvorm. Zij worden door K&D volledig gegarandeerd. Hun klank Is zuiver maar gerijpt Ze zijn verlangend om/te spelen, doch bescheiden op het punt van geld. AMSTERDAM, HEILIGEWEG 21-25, TEL. 223660 ARNHEM. WILLEMSPLEIN 33, TELEF. 26398 gaan bouwen. De heer Van Liemt ver zekerde de raad, dat deze kwestie heel zwaar ligt bij het college en dat men met het zoeken van een oplossing heus niet zal wachten tot Haarlem helemaal vol is. Er wordt reeds gestudeerd en het college hoopt de juiste oplossing te vinden. Leken er maar niet op, zo ver zekerde hij, dat wjj boven het kanaal gaan bouwen. Daar hebben de gemeen ten onderling al moeilijkheden genoeg. Van zijn overige zeer spraakzaam en heel snel gelanceerde opmerkin gen hebben wij nog genoteerd, dat de federatie van woningbouwverenigingen binnenkort weer een bespreking heeft met de gemeente om hangende kwesties op te lossen. Onder meer zal bekeken worden of de woningbouwverenigingen niet eerder bij de bouw van woningen ingeschakeld kunnen worden. Het schijnt geen eenvoudige zaak te zijn. De wet houder bleek niet te kunnen geloven in een burgerzinlening ten bate van de woningbouw. Volgens hem zou die geen kans van slagen hebben. HAARLEM, 17 dec. Gisteravond is aan drie onbekend gebleven inbre kers een zeker schijnende buit van 30.006 ontgaan. Een controleur van een schoonmaakbedrijf aan de Nassau- laan, op welke de inbrekers hun keuze hadden laten vallen, hoorde een ver dacht geritsel toen hij omstreeks kwart voor elf zijn bromfiets neerzette. Ken nelijk in hun boze bedoelingen gestoord namen op dat moment drie mannen ijlings de benen. Toen hij poolshoogte ging nemen, zag de controleur dat de brandkast op het kantoor was weggesleept naar bene den. Langs de weg hadden de inbre kers een Volkswagentje al startklaar neergezet. De komst van de controleur deed hun keuze vallen op de benen wagen. De politie heeft de zaak in on derzoek genomen. Advertentie Haarlem-centrum: Ged. O. Gr. hoek KI. Houtstraat 57, tel. 13676 Leidsevaart 132 hoek Leidsestr., tel. 17993/ Schalk wijk: Italiëlaan 202 tel. 20657/oost: Amsterdamstr. 64, tel. 12612 noord en Kleverpark: Kleverparkweg 24,tel. 60997 Rijksstr.w. 8 bij Soendapl., tel. 51481 Rijksstr.w.242 bij J.Gijzenbrug tel. 56757/ Marsmanpl. 35, tel. 63301 Overveen Bloemend.w. 337 bij Zijlweg, tel. 15123 Zandvoort: Potgieterstr. 26, tel. 3913. NOORD WIJKERHOUT, 17 dec. Voor de gezamenlijke kerstbijeenkomst maandagavond om acht uur in de pa rochiekerk van St. Victor worden alle belangstellende inwoners hartelijk uit genodigd. Evenals vorig jaar zal het bijeenzijn bestaan uit samen zingen, bidden en luisteren naar Schriftlezin gen. De korte kersttoespraak houdt dit jaar de arts J. Veldkamp van de psy chiatrische inrichting St. Bavo. Voor de inwoners van De Zilk vertrekt om half acht een bus vanaf halte Klinkenberg en deze stopt op verzoek op de halte plaatsen. Na afloop, omstreekst negen uur is er weer een extra-bus terug. NOORDWIJKERHOUT, 17 dec. Op woensdagavond om nalf negen geven de leerlingen van het seminarie Leeuwen horst in de kapel een kerstconcert. Hier aan verlenen het koor en enkele instru mentale ensembles hun medewerking. Iedereen, die belangstelling heeft, is van harte welkom. LISSE, 17 dec. De nieuwbouw van de katholieke school voor buitenge woon lager onderwijs te Lisse is gis termiddag officieel in gebruik genomen. Burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf verrichtte de plechtigheid, die onder leiding stond van bestuursvoorzitter drs. J. Bakkum. In een toespraak be nadrukte de heer <1. Jonkeren namens de inspectie B.L.O.-onderwijs het be staansrecht van dergelijke onderwijsin stituten, door op te merken dat ook gehandicapte kinderen recht hebben op een goede positie in de maatschappij. Het vroegere schoolhoofd. J. de Wit werd uitbundig geprezen om zijn ar beid voor de school en zijn liefde voor het gebrekkige kind. Voorzitter Bakkum gaf een korte schets van de voorgeschiedenis. Het ini tiatief van schoolarts mejuffrouw Cra mer bleek zinvol, want het aantal leer lingen steeg snel van 60 tot 145. Met vreugde verwelkomde drs. Bakkum zijn voorganger pastoor Van Zuylen. De aanwezigheid van burgemeester Niekerk van Hillegom was voor hem een bewijs dat de school inderdaad in de hele bollenstreek leeft. Na een hartelijke gelukwens onthul de burgemeester De Graaf een fraaie plastiek in miniatuur van beeldhouwer F. van der Veld uit Lisse. Het grote formaat komt later te staan op de bin nenplaats. De heer J. Bon sprak na mens de oudervereniging. De ouders zijn blij dat hun kindéren nu meer uit gebreid onderwijs kunnen ontvangen dan voorheen mogelijk was. Namens de ouders schonk hij de school een vloei- stofduplicator en een oven voor het bakken van geboetseerde kleifiguren. Mevrouw Van Grieken vertegenwoor digde de vereniging het Zorgenkind. Zij was heel blij dat zovele mensen zich belangeloos voor het zorgenkind hadden ingezet. Zij gewaagde nog van het gemis van onderwijs voor het nog meer gestoorde kind en van tehuizen voor alleenstaande meerderjarige ge handicapten. Na de officiële toespraken maakte het gezelschap een wandeling door de school. De Bloemendaalse raadsleden staan achter de pogingen van burgemeester en wethouders het landgoed te verko pen. Het is nog niet eens zo heel veel jaren geleden, dat de meerderheid van de raad over verkoop geen woord wil de horen. Ondanks de hoge kosten was men trots op dit prachtige bezit. 3Iaar dat standpunt is niet meer houdbaar nu de gemeentebegroting voor 1966, mede door de hoge kosten van „Els wout" een aanzienlijk tekort vertoonde en om dat te verhelpen gemeentelijke belastingen moeten worden verhoogd. Nu wil men plotseling spoed achter de verkoop van het langdoed zetten. De heer Sissingh (P.v.d.A.) wil het rijk zelfs een ultimatum stellen, dat het binnen een half jaar moet besluiten of het „Elswout" wel of niet koopt. „An ders verkopen we het aan een particu lier, zoals in het geval Duinenkruidberg in Velsen is gebeurd", zei hij. Maar bur gemeester dr. D. H. Peereboom Voller maakte hem duidelijk, dat de gegadigden voor de koop beslist niet in de rij staan. „Het is iedereen duidelijk, dat het een kostbaar bezit is. Daarom zal de Ne derlandse Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten het waarschijnlijk ook niet kunnen kopen. Zjj heeft geen geld". Omdat verkoop van „Elswout" voor lopig dus nog slechts een wens is van de Bloemendaalse vroede vaderen, werd de gemeenteraad gisteren toch geconfronteerd met de noodzaak van een belastingverhoging. B. en W. had den voorgesteld het aantal opcenten van de personele belasting te ver hogen van honderdvijftig tot twee honderd. De VVD was daar echter tegen en kreeg voldoende steun van de andere fracties om het college over te halen de verhoging van de personele belasting tot de helft terug te brengen (25 opcenten meer) en de rest van het tekort te bestrijden uit een verhoging van de straatbe lasting, voorlopig met tien procent en in de loop van het volgend jaar nog eens met tien procent. Overigens werd er van verschillende kanten uit de raad bij B. en W. op aangedrongen kostenstijgingen in het gemeentelijk apparaat ook zoveel moge lijk tegen te gaan. Drs. Bückmann (WD) met name wees op de moge lijkheden tot personeelsbesparing en een efficiëntere werkwijze hij de dienst voor Publieke Werken. Uiteraard ver weerde wethouder ir. Van der Laan zich tegen die aantijging. Maar hij moest later toch toezeggen aan dat pro bleem nog eens speciale aandacht te zullen wijden. De woningnood en de woningbouw HAARLEM, 17 dec. Binnenkort valt er een voorstel te verwachten over een nadere regeling voor het verkeer in de binnenstad. Burgemeester Cre- mers deelde dat gistermiddag de ge meenteraad mee ten antwoord op de. vele opmerkingen, die over het ver keer en de verkeersveiligheid uit de raad waren gekomen. Het is te ver wachten, dat een verkeersstop wordt ingevoerd bij de Nieuwe Gracht of bij de Parklaan voor het motorverkeer, dat uit het noorden komt. Het zal dan via de gracht of de laan om de binnen stad heen worden gevoerd. Voor het verkeer uit het zuiden wordt die stop gedacht aan de Iordensstraat voor het lmksafslaande verkeer, bij de Gasthuis- singel voor het rechtsafslaande verkeer Via kleinere toegangswegen kan men wel weer de binnenstad bereiken, maar het doel wordt toch bereikt, dat het zware en doorgaande verkeer geweerd wordt. Voor het openbaar vervoer wordt natuurlijk een uitzondering gemaakt. Dat zal zover mogelijk tot in het hart van de stad moeten doordringen. Er blijven nog wel enkele vragen over, bij voorbeeld, of taxi's tot het openbaar vervoer gerekend moeten worden. En verder, of de verkeersstoppen ook voor de fietsen moeten gelden. Het verkeer, dat in de binnenstad moet zijn, zal er moeten kunnen komen. Men mag het wel moeilijk, maar niet onmogelijk ma. ken. De burgemeester vertelde verder, dat in de binnenstad het eenrichtingver keer doorgevoerd zal worden volgens het ontwoi-pen stramien. Hij stelde ech ter duidelijk, dat die plannen zeker de brede wegen (Oude Gracht en Nassau- laan bijvoorbeeld) niet gelden, omdat ze duidelijk een verdeelfunctie ten aan zien van het verkeer hebben. Als de plannen doorgaan, betekent dat een ver lies van 45 parkeerplaatsen aan de Grote Markt en 180 aan de Raaks. Daar voor in de plaats komen er dan 70 aan de Jansweg (terrein van de vroegere schouwburg), 80 op de Parklaan en 70 op de Leidsevaart. Volgens het struc tuurplan zullen er nog andere parkeer- mogelijkheden zijn. Er wordt nu een prognose gemaakt betreffende de be hoefte aan parkeerruimte in 1980, 1990 en 2000. In studie, samen met Rijnland, is nog de overkluizing van de Leidse vaart. De financiën spelen daarbij min stens een zo grote rol als het zuiver tech nische probleem. Wethouder Van Liemt kon nog mede delen, dat het nieuwste plan voor een parkeergarage aan de Damstraat nu is goedgekeurd. Er zijn nog moeilijkheden met de grondtransactie, maar de be sprekingen hoopt men medio januari af te ronden. Voor een ondergrondse par keergarage aan de Raaks heeft een benzine-maatsehappij een plan inge diend. De voorwaarde, dat het verboden zal worden in de omgeving van de ga rage te parkern acht de gemeente on aanvaardbaar. Bovendien wilde de ex ploitant bij de garage een benzinesta tion. Het voorstel is nu gedaan, dat sta tion elders een plaats te geven. Er is intussen nog een andere benzine-maat sehappij op komen dagen met een plan voor parkeergarages op twee andere punten in de stad. Daarover moet nog worden gesproken. Tenslotte meende de heer Van Liemt, dat het geen zin had om op voorstel van de On dernemers Centrale een stichting-par keergarages in het leven te roepen. Het stimuleren van de bouw daarvan kan door de gemeente geschieden. Van ge meentewege zal er wel telkens in deze een gesprek zijn met de Ondernemers Centrale. Uit de verdere besprekingen bleek, dat verreweg de meeste raadsleden er voor geporteerd bleven, dat de Koudeniiorn-kazerne omgebouwd zou worden tot politiebureau. Dat bjj ge brek aan mankracht de politie te wei nig zou kunnen optreden, weerlegde de burgemeester met de opmerking, dat er 30.000 bekeuringen waren uit gedeeld. Het oprichten van een regio nale brandweer achtte een hij een moeilijke zaak. Hij meende bovendien dat Haarlem daaraan geen behoefte heeft. Op de opmerking, dat het op de Grote Markt, wanneer daar de weekmarkt zou gehouden worden, een smeerboel zou worden, reageerde hij met te zeggen, dat men dat zoveel mogelijk zou tegengaan. De suggestie om vanaf een grote parkeerplaats aan de rand van de stad een pendeldienst te onderhouden naar de binnenstad zal met de directie van de N.Z.H. worden besproken. Bij de Prinsen- brug zullen verkeerslichten komen, en tenslotte: of en waar er voet gangerstunnels gebouwd moeten wor den, is nu in studie. maakte, zoals begrijpelijk is, ook een belangrijk onderwerp van gesprek uit tijdens de zes uur durende begrotings behandeling in de Bloemendaalse raad. Veel raadsleden gingen daarbij in op de zeventig leegstaande villa's iii de gemeente. Door de hoge kosten zijn die vrijwel onverkoopbaar. Wethouder mr. Hijszeler vreest, dat veel van die „kasten" mettertijd wel afgebroken zul len worden omdat ze te duur en niet meer te bewonen zijn. Drs. Bückmann stelde voor de vrijkomende grond dan te verkavelen en er nieuwe, moderne woningen op te bouwen. De uitvoering van het woningbouw plan rond de kerk in Vogelenzang maakt voorlopig weinig kans. Het door de gemeente opgestelde plan is in strijd met het streekplan "en de pro vincie is niet bereid daarmee de hand te lichten, ook al wordt het streekplan mogelijk gewijzigd. De stedebouwkun- dige De Ranitz werkt nu een deel van het gemeentelijke plan uit dat wel vol doet aan het streekplan. Haarlem, 17 dec. Burgemeester en wethouders van Haarlem zijn tot de conclusie gekomen dat van het voortzetten door architekt C. W. Ro- yaards te Schoorl van de restauratie van het stadhuis geen sprake kan zijn. Het is niet mogelijk gebleken met de heer Royaards tot een min nelijke schikking te komen. De ver schillen van inzicht betreffen naar de mening van het college de inhoud van het perscommuniqué, de auteurs rechten van Royaards en het voort zetten van de restauratie door de ar chitekt uit Schoorl. Het college stelt zich op het stand punt, dat een relatie opdrachtgever-ar- chitekt volgens de B.N.A.-regelen ten alle tijde kan worden beëindigd. Vol gens burgemeester en wethouders is de eer en goede naam van de architekt in het perscommuniqué van 10 april 1964 niet aangetast. Verder delen zij in hun pre-advies aan de raad mee, dat het auteursrecht van de architekt wordt geërbiedigd. LISSE, 17 december. Deze week is bij de coöperatieve bloembollen veiling H.B.G. te Lisse een aanvoer geweest van 8.400 manden gladiolen. De aanvoer hoewel nog heel behoorlijk, begint lang zamerhand terug te lopen. Dit is echter niet het geval met het prijspeil voor de gladiolen. .Afgezien van de kwaliteitsver schillen gingen nagenoeg alle aangebo den partijen vlot van de hand tegen sterk stjjgende prijzen. Nog een volle week hebben we tijd, voordat onze actie wordt af gesloten. Hopelijk neemt u het komende weekeinde het besluit, een gift te schenken om zo vele mensen te helpen en hun een minder zorgen vol kerstfeest te bezorgen. Als u uw kerstinkopen gaat doen, vergeet dan uw medemensen niet, die in nood ver keren. Uw gift is van harte welkom. U doet er meer goed mee dan u in verste verte zoudt kunnen vermoeden. Hartelijk dank en een prettig week einde. Per giro ontvingen wij: A. B. 5, P. P. 10,—; J- P. 10,—; C. H. 15,—. Contant ontvingen wij de volgende giften: N. N. f 5,N. V. Drukkerij De Spaarnestad f 1300,Wed. N. K. 2,50; N. N. 10,—. U kunt uw giften overmaken op giro nummer 143480 van de Nieuwe Haar lemse Courant met vermelding „Bij zondere Hulp". Ook kunt u uw bijdra gen afgeven aan het bureau van onze courant: Smedestraat 5, Haarlem. Een kleine greep uit een groot assortiment Candy wasautomaat 698.- Autómatisch strijkijzer 24.50 Etna gasfornuis 260.- C<t> Rowenta grill 86.75 Philips Braun keukenmachine 294.- Phifïps koffiemolen 19.75 Philips ventilatorkachel 49.95 Philips elektr. messenslijper 19.95 Rolveger 19.95, Erres stofzuiger en vloerwrijver samen van 38€C-voor 298.- Schous HILLEGOM, 17 december Woens dagavond om acht uur begint in de her vormde kerk te Hillegom een gezamen lijke kerstzangavond. Een comité uit de Hillegomse bevolking organiseert nu al enige jaren een dergelijke kerstavond onder het motto „Zingt allen tezamen". De samenzang is dit jaar niet in Tres long wegens verbouwingswerkzaamhe den. (Advertentie) IMP. N.V. BORSUMIJ-WEHRY DEN HAA6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3