Bepalingen voor schone Mobil volledig geregeld Toch overleg minimum-loon Amerikanen in 1969 naar maan? t f f f f f t t KOOP nylons Staatssecretaris verzekert K.V.P. - gehoor tevredenheid Hond redt twaalf mensen van de verbrandingsdood Rukwind gooit torenkraan om jongen gedood Na achtervolging gepakt met buit en gestolen auto Na Kamerdebat Dertig doden bij treinramp Spanje Wie is de moraal- professor aan het Groot-Seminarie „Rijsenburg" staat in tie piustiiinanak een eigen merk van Vroom Dreesmann VROOM DREESMANN KAASENBROOD ■tTTH'i N.V. DRUKKERIJ DE TIJD MAANDAG 20 DECEMBER 1965 PAGINA 13 3. A. DE FOCKERT KUNSTGEBITTEN SPOEDREPARATIE ACCOUNTANT bij ons Uw Aristona. Een top-apparaat In elke prijsklasse. JUBILEUMVOORSTELLINGEN „ALBERDINGK THIJM" "SERVICE" HELPT DIRECT! Grote Houtstraat 91 omvang 1030 pag. ADRESBOEK VAN Q KATHOLIEK NEDERLAND verkrijgbaar in de boekhandel en bij de N.Z. Voorburgwal 65-73 Amsterdam-G. Telefoon 221355 MM*I Elite een garantie voor nylons van topklasse Elite gebreid van hoogwaardige garens, o.m. ~&Mm- Elite altijd in de nieuwste modekleuren en de door u gewenste maat en draaglengte Elite naadloze nylons hebben ingebreide hiel- en teenversterking waardoor een goede pasvorm wordt gegarandeerd Elite naadloze nylons zijn voorzien van de modieuze crincle boord, dus extra elastisch Elite nylons extra voordelig door tijdelijke 2-parenverkoop tot en met 24 december 2 paar veel voordeliger (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 20 dec. Sprekende ?ver de vestiging van het nieuwe in dustriële complex van Mobil Oil aan "et Noordzeekanaal heeft staatssecre taris dr. J. de Meyer van Sociale Za ken voor de KVP-NoordholIand de over tuiging uitgesproken dat de kwestie J'an lucht- en waterverontreiniging vol ledig is geregeld. Binnenkort worden de bepalingen bekend, waaromtrent over eenstemming is bereikt. „Zij zullen u £eker tevreden stellen,' zo verzekerde b'.i zijn gehoor. Dr. De Meyer zei, dat door de snel le technische ontwikkeling, die zich met hame op chemisch gebied voordoet, ons industriebeleid herzien moet worden. Wij moeten welbewust op een nieuw doel afgaan. Meer investeringen zijn hodig om de modernste produktie-appa- raten aan te schaffen. Meer scholing en nieuwe markt- en afzetproblemen zullen wij moeten aanpakken. Dr. De Meyer voorspelde een nieuwe 'ndustrialisatieronde, waarvoor thans °ok een nota wordt opgesteld. (Het de partement van Economische Zaken is er inderdaad mee bezig, zoals ons is bevestigd.) Voor Noordholland voorspelde dr. De Meyer grote planologische vernieuwin gen. De industriële groei zal over een 2o groot mogelijk rayon moeten wor den verspreid. In het bijzonder zal het hoorden van de provincie structuurver anderingen te zien gaan geven. Het spreidingseffect van de basisindustrie- en staal- en petro-chemische indus trie is daar reeds merkbaar. Van groot-Amsterdam uit zag dr. De Meyer de toekomst voor zich in de vorm van een hand met gespreide vingers. Een langs de noordkust van Haarlem naar Den Helder, een over Zaandam, Pur- hierend naar Hoorn en Medemblik een langs het Oostvaardersdiep naar Lely stad en een over het Gooi naar de Eemvallei. In al die richtingen voor spelde hjj nieuwe ontwikkelingen op in dustrieel gebied, verstedelijking en nieuwe recreatiemogelijkheden, die door planologen weloverwogen zullen moeten worden voorbereid. Professor ir. W. F. 'J. M. Krul, ad viseur voor gezondheidstechnische aan gelegenheden van de minister voor So ciale Zaken, zorgde voor een aanvul ling op de voordracht van de staatsse cretaris, door zijn visie op het bestrij den van lucht- en watervervuiling te geven. Alle maatregelen ter voorko ming van vervuiling zijn mogelijk, al dus professor Krul. De vraag is echter Of de industriëlen bereid zijn die lasten (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 20 dec. Een hond heett vermoedelijk het dorp Hantum Voor een ramp bewaard. In de nacht Van zaterdag op zondag begon het dier, eigendom van de -eehouder J. Grijp- stra hevig te blaffen. De heer Grijp- stra werd daarvan wakker en rook een sterke brandlucht. Hij ging naar bene den en zag, dat de huiskamer één vlammenzee was. De man wekte zijn vrouw en drie kinderen. In nachtgewaad renden de be woners naar buiten. Dat was om kwart over twaalf. Twintig minuten la ter was er van het pand alleen nog een rokkende ruïne over. De zware storm deed de vlammen overslaan naar de naastgelegen smede rij van de heer M. Dijk, zijn gezin kon zich eveneens in veiligheid stellen. Ook zij hadden geen tijd om zich aan te kleden. Het vuur sloeg inmiddels ook over naar het huis van de 70-jarige heer Greving. Deze man lag ziek op bed en kon op het nippertje worden gered. De vuurzee werd bestreden door de snel ter plaatse zijnde brandweren van Dokkum, Holwerd, Ternaard en Nes. De brandweerlieden konden voor komen, dat nog meer huizen een prooi van de vlammen werden. De heer Grijpstra is geheel geruï neerd. Hij verloor zijn vee en driedui zend gulden aan bankbiljetten. Ook de heer Dijk verloor al zijn bezittingen en een bedrag van vierduizend gulden. De hond, die alarm sloeg en daar door twaalf mensen van de verbran- dings- of verstikkingsdood redde, kwam «elf in de vlammen om. (Van onze correspondent) BAKEL, 20 dec. De 17-jarige Pe ter Vriens uit Helmond is zaterdag morgen op de Wijnen, een gebied onder Bakel, om het leven gekomen toen de torenkraan waarin hij werkte door een rukwind omsloeg. Vriens die onder het gevaarte terechtkwam, werd op slag gedood. HEERLEN, 20 dec. Na een wilde achtervolging heeft de politie in de hacht van zaterdag op zondag een in woner van Heerlerheide aangehouden, die de ruit van een juwelierszaak op de Molenberg had ingeslagen en er in een gestolen auto met een partij hor loges vandoor was gegaan. Uit het verhoor bleek dat de man eerst in Heerlen twee auto's had ge probeerd. Hij kreeg deze niet op gang oij een derde wagen waar hjj zjjn krachten op beproefde, lukte het wel. In Brunssum ruilde hij de wagen om Voor een fraaier exemplaar. Portugal In tegenwoordigheid van de Nederlandse ambassadeur in Portu gal, dr. R. Flaes, is aan de letterkundi ge faculteit van de universiteit van Lis sabon een leerging Nederlands begon nen. De colleges worden gegeven door PTof. Crespo Fabio, die zeven jaar in Nederland heeft gewoond. (AFP) te dragen. Mobil Oil kon men nieuwe, zware voorwaarden voorleggen, gehol pen door de omstandigheid dat het be drijf het eerste van dit soort in het Noordzeekanaalgebied is, de verdere vestiging van dergelijke bedrijven zal daarmee van begin af aan goed in de hand te houden zijn. Bij de discussie kwam het probleem van het interlokale vervoer van werk nemers, dat met de concentratie van industrie-vestigingen samenhangt, ter sprake. Dr. De Meyer stelde dat werk nemers en werkgevers in de industrie gebieden het meest gebaat zouden zijn met treinvervoer. Treinen zouden fre quenter en met groter snelheid moeten lopen. Dr. De Meyer betreurde het in verband daarmee dat indertijd veel kleine lijntjes van de Nederlandse Spoorwegen zijn opgeheven. (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 18 dec. Na een be spreking gistermiddag hebben de bij elkaar zeven voorzitters van de vier centrale werkgeversverbonden en de drie vakcentrales gezamenlijk een ver klaring uitgegeven, waaruit blijkt, dat zij alsnog hopen op overleg tussen bei de partijen op centraal niveau over het minimumloon en andere punten die men graag centraal geregeld wil zien. Dat zijn: de gelijke beloning voor man nen en vrouwen, de werktijdverkorting en de aanpassingsclausules in langlo pende contracten. Maar men zal wach ten met hierover de besprekingen te hervatten tot regering en Tweede Ka mer volgende week waarschijnlijk dinsdag over het minimumloon een uitspraak hebben gedaan, bij de behan deling van dr. Veldkamps begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid namelijk. Daarom is gevraagd door de vakcentrales. De voorzitters hopen, dat de debatten in de Kamer aanknopings punten zullen opleveren. Het „zeven voorzitters overleg" is gisteren gehouden om te zien of men een gedachtenwisseling kan gaan hou den over de toekomst van het centraal overleg in de loonpolitiek zoals dat is geïnstitutionaliseerd in de Stichting van de Arbeid. Het is bijeengekomen als gevolg van een initiatief van het Christelijk Nationaal Vakverbond, dat beide andere vakcentrales neeft gewon nen voor het standpunt zoveel moeite te doen het overleg te behouden. Eer der had men. zich van NVV- en NKV-zij- de al uiterst negatief uitgelaten over de toekomst van de Stichting van de Ar beid. Over die toekomst is men nu zo be ducht, dat namens de Stichting van de Arbeid dr. Veldkamp inderhaast een brief is geschreven, waarin staat, dat de stichting nog steeds bestaat, en dat deze de regels voor de loonpolitiek dit jaar wil aakomen. Naar verluidt is dit gedaan om te voorkomen dat de minis ter al te zeer het heft in handen zou nemen, omdat tot nu toe alle moeite op centraal niveau tot niets heeft geleid. De minister zou dit bijvoorbeeld kun nen doen door alle bevoegdheden in de loonpolitiek over te hevelen naar het College van R-ijksbemiddelaars, of door zelf een loonsverhoging af te kondigen van 6 a 7 pet. waaraan ieder zich heeft te houden. Oostenrijk Alexei Adzjoebei, schoon zoon1 van de Russische ex-premier Khroesjtsjev, maakt niet langer deel uit van de staf van het Russische pers agentschap Novosti, zo is in Wenen ont huld door de president-directeur van Novosti Boris Boerkov. Boerkov zei dat Adzjoebei thans aan het hoofd staat van de afdeling publiciteit van het ge ïllustreerde tijdschrift „Sovjet-Unie". (Rtr.) WASHINGTON, 20 dec. (UPU Dr. George E. Mueller, leider van het Ame rikaanse man in de ruimte-programma, heeft vandaag verklaard dat de kansen voor het zenden van astronauten naar de maan en terug in 1969 >,vr(j groot" zijn. Maar hij waarschuwde dat men er rekening mee moet houden dat er in de toekomst wel eens iets mis zou kunnen gaan waardoor een of meer astronau ten het leven zouden kunnen verliezen. „Het is duidelijk dat ieder pionier pro- jekt zoals ons ruimtevaart programma een risico inhoudt, zei hij. Mueller gaf deze verklaring in een onderhoud met een medewerker van U.S. News And World Report. VILLAR DE LOS ALAMOS (SALA MANCA), 20 dec. (AFP), Bij een bot sing tussen de luxe exprestrein Parijs— Lissabon en een andere trein bij Villar de los Alamos tussen Salamanca en Ciudad Rodrigo in Spanje zijn zaterdag dertig mensen omgekomen en vijftig personen gewond. In de exprestrein zaten ongeveer 950 mensen, onder wie vele Portugese arbeiders die voor de feest dagen uit Frankrijk en Duitsland naar huis gingen. De directie van de Spaanse spoorwe gen heeft nog geen commentaar op het gebeurde willen geven. Men gelooft dat de seinen goed werkten. Ten tijde van het ongeluk hing boven het gebied van de ramp een dichte mist en het wordt mogelijk geacht dat de machinist van de „Sud-Express" het rode sein niet heeft gezien dat twee kilometei voor Villar de los Alamos had moeten branden. Zweden De Zweedse communisti sche partij wordt de eerste in de vrije wereld die in aanmerking komt voor jaarlijkse staatssubsidie, nu beide Ka mers een ontwerp voor subsidie aan po litieke partijen hebben aangenomen (Rtr.). Heden overleed plotseling tot onze diepe droef heid, voorzien van het heilig Oliesel, in de leeftijd van 67 jaar, mijn lieve man. onze lieve vader en grootvader ANTHONIUS JACOBUS JOHANNES VLASMAN. Amsterdam: A. M. G. Vlasman—Janmaat W. A. M. WijsVlasman C. M. J. A. Wijs C. A. M. Vlasman R. A. M. Vlasman Ch. M. E. VlasmanCooymans O. A. M. Vlasman L. M. T. A. VlasmanElshof Laren N.-H.: C. M. T. Los—Vlasman P. J. M. Los en kleinkinderen Amsterdam: Mej. J. de Jong. Amsterdam (Z.), 18 december 1965 Zuidelijke Wandelweg 35. De overledene is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren dinsdagmiddag van 34 uur en dins dagavond van 79 uur. De Requiemmis zal worden opgedragen woensdag 22 december te 11.30 uur in de parochiekerk van de heilige Thomas van Aquino, Rijnstraat. De begrafenis zal daarna plaatsvinden te 12.45 uur in het familiegraf op de begraafplaats Zorgvlied, Amsteldijk. Vertrek van de kerk te 12.15 uur. Algemene kennisgeving Het is ons een droeve plicht U in kennis te stellen van het overlijden van de Oprichter en oudste Directeur van onze Vennootschap, de heer A. J. J. VLASMAN. Zijn inspirerende wijze van werken en leven zullen wij als voorbeeld voor ogen houden. Amsterdam, 18 december 1965. Directie en Personeel Schaefers—Wiirdemann N.V. De Requiemmis zal worden opgedragen woensdag 22 december te 11.30 uur in de parochiekerk van de heilige Thomas van Aquino, Rijnstraat. De begrafenis zal, daarna plaatsvinden te 12.45 uur in het familiegraf op de begraafplaats Zorgvlied, Amsteldijk. Vertrek van de kerk te 12.15 uur. Algemene kennisgeving Het is ons een droeve plicht U in kennis te stellen van het overlijden van de Oprichter en oudste Directeur van onze Vennootschap, de heer A. J. J. VLASMAN. Zijn inspirerende wijze van werken en leven zullen wij als voorbeeld voor ogen houden. Directie en Personeel Wijnhandel Gall Gall N.V. De Requiemmis zal worden opgedragen woensdag 22 december te 11.30 uur in de parochiekerk van de heilige Thomas van Aquino, Rijnstraat. De begrafenis zal daarna plaatsvinden te 12.45 uur in het familiegraf op de begraafplaats Zorgvlied, Amsteldijk. Vertrek van de kerk te 12.15 uur. Algemene kennisgeving Het is ons een droeve plicht U in kennis te stellen van het overlijden van de oudste Directeur van onze Vennootschap, de heer A. J. J. VLASMAN. Zijn inspirerende wijze van werken en leven zullen wij als voorbeeld voor ogen houden. Directie en Personeel N.V. Amager, h/o Wijnhandel-Distilleerderij H. B. de Beer Anno 1770 en Wijnhandel The Continental Bodega Cy. Amsterdam, 18 december 1965. De Requiemmis zal worden opgedragen woensdag 22 december te 11.30 uur in de parochiekerk van de heilige Thomas van Aquino, Rijnstraat. De begrafenis zal daarna plaatsvinden te 12.45 uur in het familiegraf op de begraafplaats Zorgvlied, Amsteldijk. Vertrek van de kerk te 12.15 uur. Op de gezegende leeftijd van ruim 87 jaren, na een verblijf van slechts enkele dagen in het door hem zelf opgerichte Sin-t Liduinaziekenhuds van zijn geboorteplaats Purmerend, is op vrijdag 17 december 1965 overleden onze goede vader en belangstellende grootvader en overgrootvader FRANCISCUS FELIX LAURENTIUS MARIA MIDDELHOFF Wedunwnaar van Maria Martha Alberta Cornelia Smit begiftigd met het gouden kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Dankbaar voor dit tot het laatste ogenblik wèl beleefd leven nodigen wij U uit voor de viering van de H. Eucharistie op woensdag 22 december om 10.30 uur in de Sint Pancratiuskerk van Castricum. Amstelveen: Frans Middelhoff Truus Miiddelhoff van der Werf kinderen en kleinkinderen To Op de MacksMiddelhoff Theo Op de Macks kinderen en kleinkind Kisubi (Uganda): Tien Middelhoff (Mother Paschalis) Hilversum: Kees Middelhoff Tine Middelhoffvan de Sande en kinderen. De begrafenis zal plaatshebben na de Requiemmis om 11.30 uur op het kerkhof achter de St. Pan cratiuskerk. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleance in Hotel „De Rustende Jager" Dorpsstraat 62, Castricum. Rozenkransgebed dinsdagavond 8 uur in de St. Pancratiuskerk. Correspondentie-adres: Drs. F. Middelhoff Fzn., Top Naefflaan 1, Amstelveen. Heden overleed, gesterkt door de H. H. Sacra menten der zieken, in de ouderdom van ruim 64 jaren en m het 42ste jaar van zijn priesterschap, mijn broer, onze pastoor en onze heeroom THEODORUS SINNIGE Sedert 1945 pastoor der St. Jozefparochie te Hilversum Hilversum: R. Sinnige Namens de familie: Breda: M. J. Lambers, ex. test. Hilversum; G. W. Juffermans Hilversum: De kapelaans: N. P. Duyn J. de Boer Het kerkbestuur: M. Diepenbroek C. Koning G. H. Veldkamp H. v. d. Coterlet. Hilversum, 18 december 1965 Minckelerstraat 28 De H.H. Missen van maandag en dinsdag 7.45, 8.30 en 19.30 uur worden voor zijn zielerust opgedragen Vanaf dinsdagmiddag 3.00 uur ligt de overleden pastoor opgebaard in zijn St. Jozefkerk. De plechtige Lauden worden gezongen op woens dag 22 december om 10.00 uur. De plechtige Uitvaartmis wort gecelebreerd om 10.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op het St. Barbara-kerkhof aan de Bosdrift. Enige en algemene kennisgeving Na het ontvangen van het H. Sacrament der zieken is heden in de Dr. Nolet Stichting te Schiedam overleden mejuffrouw JOSEPHINE M. C. S. TILLI in de leeftijd van 77 jaar. W. J. Franke. Schiedam, 19 december 1965 Huize St. Liduina, St. Liduinastraat 20. Correspondentie: Burgem. Knappertlaan 30. Gebed voor haar zielerust maandagavond om 7 uur in de Kapel. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen dinsdag 21 december om half 10 in de kapel van Huize St. Liduina, waarna omstreeks half 11 de begrafenis zal geschieden op het R.-K. Kerkhof, Vlaardingerdijk 50 te Schiedam. In het R.-K. Verpleegtehuis St. Elisabeth te Delden is na een langdurige ziekte, gesterkt door het Sa crament der zieken, overleden onze beminde mede broeder Pater GREGORIUS AMMERLAAN Orde Carm. Hij was 56 jaar oud. 36 jaar Carmeliet, 30 laar priester. Zenderen (Ov.), 19 december 1965 Hertmerweg 46. Pater Oswald Olieslagers, Ord. Carm., Prior. Woensdagmorgen 22 december om 10.30 uur ge zongen Lauden en de plechtige Uitvaart in de kapel van het Gymnasium te Zenderen, gevolgd door de begrafenis op het kloosterkerkhof aldaar. De overledene ligt tot woensdagmorgen 9.30 uur opgebaard in de rouwkapel van het Verpleegtehuis te Delden, Langestraat 74. Tot onze diepe droefheid is ,na een langdurige ziek te. overleden ons lief doch tertje en zusje MADELEINE in de leeftijd van 4 jaar. L. F. Brenninkmeijer A. D. Brenninkmeijer Broekman en kinderen Birkdale-Southport (Eng.), 17 december 1965 19 Sandringham Road. PRAKTIJK HERVAT internist Juliana laan 164, Overveen in 1 uur gereed. Leidsevaart 82 - Xelef. 15634 Inlichtingen omtrent oplei ding examens en lidmaat schap (Vereniging van In ie praktijk gevormde accoun tants) bij de Nationale Asso ciatie van Accountants. Secr Belgischeplein 6, 's-Graven *iage Telef (070) 55 17 63 Enige en algemene kennisgeving Geheel onverwacht over leed, nog voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk. tot onze diepe droefheid onze innigge- liefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoe der MARIA ALEIDA GEBBINK Weduwe van Hendrikus Franciscus van den Berg in de ouderdom van 89 jr. Leiderdorp: J. H. F. van den Berg P. J. M. van den Berg- Humme en kinderen Heemstede: Familie van den Berg Heemstede, 18 dec. 1965 Huize St. Bavo, Kerklaan 85 Correspondentie-adres: Berkenkade 32, Leiderdorp Rozenkransgebed: maan dagavond 5.30 uur in de HUISkapel van Huize St. Bavo en dinsdagavond om 7.30 uur stille H. Mis in bovengenoemde kapel. De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God opgedragen worden op woensdag 22 december as. om 10 uur in de HUISkapel van Huize St. Bavo, Kerklaan 85, Heem stede, waarna de begra fenis op het r.-k. kerkhof „BERKENRODE" aan de Herenweg aldaar. Brieven op advertenties onder nummer, die naar onze mening niet bona fide reageren op de inhoud van deze annonces, worden niet doorgezonden. Aristona 59 F 115 A voor mensen die het goed bekijken GROTE HOUTSTRAAT 131 - Telefoon 10271 Vraagt demonstratie bij u thuis. MSI Daar alléén voor de gala-voorstelling van morgen dinsdag 21 december nog plaatsen beschikbaar zijn, wordt medegedeeld, dat avondkleding geenszins verplicht is. Plaatsbespreken van 103 uur en 's avonds aan de kassa van de Schouwburg. C.e Haarlem» Dagblad Telefoon 17077 elite Malaga naadloos 20 denier plain Mallorca naadloos 30 denier Biarritz geheel geminderd 20 denier met anti-ladder boord en teenring Cortina geheel geminderd 30 denier met anti-ladder boord en teenring per paar 1.95 nu 2paar..., .3.25 Valencia naadloos 30 denier sterke wandelnylons San Remo naadloos 20 denier laddervrij Rapallo 30 denier wandelnylon met anti-ladder boord en teenring per paar 2.50 nu2paar.... 3.95 Menton Voorbeeld uit de serie zeer elastische mousse nylons. 70/2 denier, geheel geminderd, .met anti-ladder boord en teenring. Maten M en L, per paar 2.95, nu 2 paar 4.75

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 13