KAMIS wil twaalf flats voor vrijgezellen bouwen aan de Nieuwe Groenmarkt Voorstel aan de raad om kosten te garanderen Plan voorziet ook in bouw jongens coats H.&j.Lamp sociëteit Raadhuisplein in Zandvoort wordt fraai centrum Verkeerssituatie ondergaat aanzienlijke verbetering MANTELS Groot transport bij Hoogovens Wijziging van watertarieven in Noord wijk Slotakkoord feestelijkheden bij Leonidas Halfweg bouwt toch aan Beatrixstraat Hoe hunnen ze ook zo stom zijn PECH gehad" H Actie voor Hulp blondere Euip f 3.- per week Noordwijkse raad op kleinere zetels Alle glazen voor het dat u schenkt ter ere van Kerstmis goede H.K.C. MEISJE WAAIT VAN TROTTOIR VOOR AUTO Industrie oogt naar maisonettes ANDRÉA A. J. J. M. RIJSSENBEEK (ISCC) De mensen zeggen vaak TAXI 13000 „De Groep" in de Vishal Maar ze hebben vaak domweg Meer bussen tussen Noor dwijker hout Sancta Maria' en mm KRISTAL KERAMIEK KELTUMPLEET Geen bedéling MAANDAG 20 DECEMBER 1965 PAGINA 3 of 12.per maand. Tevens grote voorraad JONGFNSKOSTUUMS PANTALONS - KOLBERTS OVERHEMDEN TRUIEN NYLON COATS - ETC. lansstraat 65 - Haarlem 222.- ZANDVOORT, 20 dec. De verkeerssituatie in de omgeving van het Raadhuisplein is voor het Zandvoortse gemeentebestuur al tijd al een zorgekind geweest en talloze malen werden veranderin gen die niet altijd verbeterin gen waren toegepast. Hierbij wordt dan vooral gedacht aan het parkeren van auto's op het tegel trottoir. Het postkantoor was voorts een sta-in-de-weg. Maar nu onlangs het busstation is gesloopt en een dezer dagen een aanvang zal worden gemaakt met het slo pen van perceel Haltestraat 4 achten B. en W. de tijd gekomen de reeds lang voorgenomen plan nen tot verbetering van het Raad huisplein te doen verwezenlijken. Ook uit verkeerstechnisch oog punt behoeft de stituatie op het Raadhuisplein dringend verbete ring. 5per week of 20— per maand Tevens grote voorraad Japonnen (ook cocktail) - Rokken - Blouses - Jumpers - Vesten - Nappa en Suède kleding etc. ZIET ONZE ETALAGES I JANSSTRAAT 51 - HAARLEM Vier enorme ketels werden zaterdagmorgen uit het Rijnschip John F. Kennedy gelosU absorptietorens, afkomstig uit Dortmund en bestemd voor de nieuwe salpeterzuurfabriek van Hoogovens. Iedere toren vertegenwoordigde het gewicht van 52 ton. De kolos sen werden stuk voor stuk door twee drijvende bokken van het schip gelicht en geplaatst op twee diepladers. Behoedzaam ging het transport vervolgens naar Mekog N.V., waar een nieuwe sal peterzuur fabriek wordt gebouwd. Door de gloednieuwe kraan van de firma Schwerlast, werden de torens op hun plaats gebracht. Deze kraan is in de loop van vrijdag jl. speciaal voor dit transport gearriveerd. KUNSTNIJVERHEIDSHUIS Gr. Houtstraat 163 -T el. 12393 99 (Advertentie) T.e.m. donderdag óók 's avonds van half 8 tot 9 uur geopend. NOORDWIJK, 20 dec. Na de ge meenteraadsverkiezingen, komend voor jaar, zullen de leden van de Noord wijkse gemeenteraad met een kleme- re zetel genoegen moeten nemen. Het aantal raadsleden zal dan namelijk met twee worden uitgebreid, maar de ruimte in het raadszaaltje is te beperkt om nog twee stoelen te kunnen bij schuiven. Als enige oplossing zien B. en W. dan ook de aanschaf van stoe len met een geringere breedte. Verder willen zij van die gelegenheid dan te vens gebruik maken om de tafels te vernieuwen. En omdat dan meteen de microfooninstallatie moet worden ge wijzigd is een totaal bedrag van 13.500. nodig. HAARLEM, 20 dec. De NZH heeft besloten met ingang van 1 januari de verbindingen tussen Noordwijkerhout (BRink) en „Sancta Maria" buslyn 60uit te breiden. De rit (E 552), om 7.50 uur uit Lei den en om 8.20 uit Noordwijkerhout, wordt van maandag tot en met vrijdag doorgetrokken naar Sancta Maria. De ritten om 21.20 uur en om 23.20 uur uit leiden en om 21.50 en 23.50 uur uit Noordwijkerhout, worden dagelijks door getrokken tot Sancta Maria. Dagelijks behalve zaterdags, kan men ook met de bus die om 16.50 uur uit Leiden en om 17.20 uit Noordwijkerhout vertrekt, doorrijden naar Sancta Maria. Vanaf Sancta Maria kan men van maandag tot en met vrijdag om 8.25 uur en dagelijkt om 21.55 uur en om 23.55 uur naar Noordwijkerhout en Leiden rijden. Behalve zaterdags ook dagelijks om 17.25 uur. (Advertentie) Tussen zo veel schone drink glazen van glad glas, glad kristal en geslepen kristal ziet u ook dit aloude drinkglas Van Dyck, Zuiver en schitterend Maastrichts kristal dat fonkelend is geslepen. Er zijn champagne schalen -fluiten van - natuurlijk, maar om ons te bepalen tot een Volledig standaardservies van zes bitterglazen zes wijnglazen, zes portglazen, zes bierbekers en zes likeurschalen: nu vol kerstontdekkingen Barteljorisstraat 18 Haarleni Bel (0 25 00) 1 85 74 HAARLEM, 20 dec. .floats wij des tijds reeds berichtten, wil de Katholieke Migratie Stichting (beter bekend als de Kamis) aan de Nieuwe Groenmarkt vrijgezellenflats bouwen. Dank zij een schenking is de stichting in het bezit gekomen van een perceel grond aan de Groenmarkt, tegenover de paterskerk. Thans staan daar nog enige onbewoon bare huizen. Volgens de opzet van de Kamis, namelijk hPt opvangen van de totale groep van katholieke kamerbe woners, wil de stichting, nadat de wo ningen zijn afgebroken, de grond benut ten voor de bouw van twaalf vrijgezel lenflats. Daarbij komt dan een sociëteit als recreatieruimte, welke niet alleen ten dienste zal staan voor de bewoners van de flats, maar ook voor de onge- huwden, die elders in de stad of om geving wonen. Op de plaats, waar de flats zullen verrijzen is reeds een so ciëteit ingericht, waarvan nu enkele ja- veil gebruik wordt gemaakt. Een voorlopige begroting heeft uit gemaakt. dat de stichtingskosten van de flats geraamd moeten worden op maximaal 413.500. De kosten van de beschikbare grond zijn met meegere kend. Een sluitende exploitatie van flats en sociëteit blijkt mogelijk te zijn. De stichting is ter financiering van het project een geldlening tot maximaal 413.500 aangeboden tegen gunstige voorwaarden. Een van die voorwaarden is. dat de gemeente Haarlem zich garant verklaart voor de geregelde voldoening van rente en aflossing. Een spoedige beslissing van o-meentewege is kennelijk vereist, omdat de leningsvoorwaarden binnen korte tijd verzwaard dienen te wor den. Het stichtingsbestuur heeft zich nu tot de gemeente gewend. In de raadsver gadering van woensdag 22 december komt een voorstel van B. en W. aan de orde om de gevraagde garantie te ver lenen. In hun toelichting op het voor stel verklaren B. en W. dat het reali seren van de plannen van de Kamis betekent, dat het woningbezit in Haar lem vergroot wordt, dat een goede be bouwing wordt verkregen aan de Nieuwe Groenmarkt in net centrum van de stad en dat voorts een gelegenheid be schikbaar komt, waaraan voor de vrije tijdsbesteding van kamerbewoners in Haarlem een grote behoefte bestaat. De door de dienst van publieke wer ken ontworpen wijziging omvat in hoofdzaak het maken van een verkeers. niein met een middellijn van 12 meter en een huitenmiddenllijn van ongeveer 30 meter. Het ligt in de bedoeling het beloop van de Kleine Krocht en het Kerkplein zodanig te wijzigen dat de wegassen meer op het nieuw te maken middenplein zijn gericht, waarbij ernaar is gestreefd om het bestaande plein voor het WV-gebouwtje zo groot mogelijk te houden. Binnenkort wil men tevens het informatiegebouw een andere plaats geven. Vanaf het perron van het nieuwe bus station naar het trottoir van de Alge mene Bank Nederland N.V. is een voet gangersoversteekplaats gecreeerd niet in het midden een vluchtheuvel, zodat net oversteken in twee etappes kan geschieden, hetgeen noodzakelijk is in verband met het drukke tweerichtings verkeer. Een dergelijke voetgangers oversteekplaats is geprojecteerd tussen het perron van het busstation en het trottoir nabij het terrein waar het oude postkantoor heeft gestaan. Het is nl. de bedoeling dat de grote voetgangers- stroom uit de Kerkstraat niet meer via het middenpleintje naar het busstation zal gaan, doch de route via de uiterste zuid- en noordzijde van het Raadhuis plein zal nemen, waarbij alsdan gebruik wordt gemaakt van de zebra's. Door de nieuwe situering van het middenplein zal het verkeer meer dan voorheen ge dwongen worden hier om heen te rijden. De verkeersintensiteit op de rijbanen rond het plein zal hierdoor toenemen; voor voetgangers wordt het dus gevaar, lijker om hier over te steken. Teneinde de geleiding van de voet gangers over de beide oversteekplaatsen nog meer te bevorderen achten B, en W. het gewenst, dat het middenplein zo danig wordt beplant, dat het niet meer het karakter heeft van een vluchtheuvel. Een tussen de zebra's geprojecteerd hekje belet een route via het midden plein. In het advies van de commissie van bijstand voor publieke werken wordt twijfel geuit aan de noodzaak van de zebra aan de Grote Krocht, doch B. en W. hebben een andere mening. Mocht echter de praktijk uitwijzen dat de voetgangersoversteekplaatsen minder goed voldoen, dan kunnen zo ver volgen B. en W. nuchter altijd nog de nodige wijzigingen worden aange bracht. Het na de afbraak van het voormalige postkantoor vrijgekomen terrein zal ge heel worden betegeld. De plaatsing van banken en hloemebakken zal nader wor den bezien. Het trottoir voor het fon teintje van het raadhuis is tengevolge van het nieuwe tracé van de Kleine Krocht in de richting van het midden plein aanzienlijk verbreed, hetgeen de frequentie van het voetgangersverkeer vooral bij trouwpartijen als een winstpunt kan worden aangemerkt. Voor het gebouw Raadhuisplein 4 (P.W.) en dat van de Algemene Bank Nederland N.V. zal het trottoir in noor delijke richting worden vergroot, waar door tussen Raadhuisplein en Oranje straat en Grote Krocht en Oranjestraat een ruimere bocht wordt verkregen. Bovendien zal een ruimere bocht komen bij de aansluiting van de Tramstraat- Haltestraat en Tramweg-Grote Krocht. De Tramstraat zal verdwijnen en plaats maken voor de Louis Davidsstraat; de Tramweg zal in de Prinsesseweg worden opgenomen. De verbeteringen zullen een bedrag van ruim 48.000 vergen. Indien de ge meenteraad dinsdag het voorstel van het college aanvaard hoopt men nog vroeg in het voorjaar met de verbete ring aan te vangen. (Advertentie) T.e.m. donderdag ook 's avonds van half 8 tot 9 uur geopend. stifö NOORDWIJK, 20 dec. B. en W. van Noord wijk hebben een voorstel inge diend om de waterleidingtarieven op 1 januari te wijzigen. Deze van 1960 date rende tarieven waren gebaseerd op een vastrecht afgestemd op de grootte van het gezin. Hierbij was men uitgegaan van normaal gebruik, maar in de prak tijk bleek, dat in meer gevallen dan was te voorzien de vast recht tarieven te hoog lagen. De vaste lasten werden daardoor niet op rechtvaardige wijze over de verbruikers verdeeld. Een be langrijk punt is ook, dat de tarieven in het gehele verzorgingsgebied Noord- wijk, Noordwijkerhout en Voorhout gelijk worden. De nieuwe regeling omvat een aan- sluitrecht van 2.75 per kwartaal. Bewoners van woonhuizen en van winkelwoonhuizen betalen verder van oktober tot en met maart 30 cent per kubieke meter en van april tot en met september 45 cent per kubieke meter. De gebruikers van de overige panden betalen in het eerste en vierde kwartaal eveneens 30 cent en in het tweede en derde kwartaal 50 cent. Afgezien van het aansluitrecht, komt de nieuwe regeling er dus op neer dat men het water be taalt, dat men gebruikt. HOOFDDORP, 20 dec. Het 11-jarig meisje M. v.d. P. uit de Haarlemmer- 171 eer werd zaterdagmorgen, toen zij wachtte om te kunnen oversteken, door rukwi nd van het trottoir langs de v ïjfhuizerweg afgeblazen, juist voor een bestelauto, bestuurd door J.P.B. uit Broek in Waterland. Zij werd door de bestelauto overreden en moest met ern stige verwondingen naar het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam worden overge bracht. HOOFDDORP, 20 dec. Zaterdag avond is de woonboot „Henny", die aan de Zwanenlnirgerdijk in de' Ringvaart lag afgemeerd, gezonken als gevolg van storm en regen. De bewoners hebben nog geprobeerd het schip drijvende te houden, niaar het was onbegonnen werk. Op advies van politie en brandweer, die in de nacht van zaterdag op zondag de gehele nacht een wakend oog op de woonschepen in de Ringvaart heb ben gehouden, is het pompen gestaakt. Vandaag zou worden getracht het woon schip met behulp van een drijvende bok te lichten. HAARLEM, 20 dec. Het slot van de feestelijkheden bij het 10-jarig jubi leum van de sportvereniging Leonidas vond zondag Plaats en werd ingezet met een plechtige Hoogmis in de paro chie van St. Liduina aan de Rijks straatweg. Daar vond ook die mid dag in de kleuterschool aan de Timor- straat een receptie plaats. Een aantal uitgenodigde zustervereni gingen en vele oud-leden getuigden hier van hun belangstelling. Als eerste in de rij sprak de heer HW. v. Turnhout als vice-voorzitter van de Haarlemse Sportraad. Hij noemde de technische krachten en de goede leiding, en ves tigde de aandacht op de afdeling gym nastiek, welke zich in deze 40 jaren heeft weten staande te houden. Het ont breken van de nodige gymnastiekzalen zag hij als een probleem, dat het ge hele land betreft. De heer Sol voerde als vice-voorzit ter van het N.K.G.B. aan, dat in de afgelopen 40 jaar ook op gymnastiek- gebied veel is gewijzigd. De heer De Zwager kondigde zichzelf het liefst aan als een goede vriend van Leonidas. Hij vond het werk van voorzitter Van Wat- tingen zeer bijzonder en betoogde dat er tegenwoordig gebrek is aan mensen van zijn kaliber. Wethouder P. W. Voskuilen van Sport en jeugdzaken bood namens het gemeente bestuur een felicitatie aan. Ofschoon hij zijn bezigheden met gymnastiek als niet zo bijzonder spectaculair zag, acht te hij het werk van Leonidas toch grote waardering waard. HALFWEG, 20 dec. Vóór de behan deling van de begroting voor J966 heeft de raad van de gemeente. Haarlemmer- liede en Spaarnwoude zich intensief be ziggehouden met een nota van burge meester en wethouders over de bouw van zestien maisonettes en zes boxen in de Beatrixstraat te Halfweg. Na ampele bespreking besloot de raad zijn mede werking aan de gemeentelijke bouwplan nen te verlenen. Burgemeester F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier deed hij deze gelegenheid de raad de blijde mededeling dat voor het jaar 1966 waar schijnlijk een extra woningtoewijzing kan worden verkregen. De maisonettes hebben el vaker onder werp van bespreking uitgemaakt. Aan leiding was een advertentie van de aan nemer, die de woningen te koop aan bood. De gemeente was van de adver tentie niet op de hoogte. Wel bestond de- bereidheid aan de bouw van koopwonin gen mee te werken, daar hierdoor te vens een realisatie van de bouw van twaalf woningwetwoningen aan de Po- lanenkade mogelijk werd. De meerder heid van de raad onthield haar mede werking en bleef bij haar standpunt dat op deze plaats huurwoningen moesten worden gebouwd. Thans heeft een Amsterdams pen sioenfonds meegedeeld bereid te zijn de zestien maisonettes en de zes boxen aan de Beatrixstraat te verwezenlijken. Het fonds wil de bouwgrond van de gemeen te overnemen. Het ligt in de bedoeling de woningen te bouwen volgens de nog te wjjzigen premieregeling B, waardoor de huren naar wordt verwacht 185,- per maand gaan bedragen. Enige raads leden vonden dit bedrag aan de hoge kant, maar in de huidige omstandighe den vonden zij het toch wel aanvaard baar, vooral toen uit een mededeling van de voorzitter bleek, dat de plaatse lijke industrie belangstelling voor twaalf van de zestien woningen heeft. Over de toewijzing kon de heer Van Hövell in dit stadium nog niets meedelen. De aanvankelijke afwijzing van de raad werd aanleiding tot het vervallen van de extra-toewijzing van de woningen met ingang van 1 november 1965. De mededeling van de voorzitter over het extra-contingent voor 1966 maakte alles weer goed. (Advertentie) oe kunnen ze ook zo stom zijn". Dat is de reactie van veel men sen als ze geconfronteerd worden met de moeilijkheden waarin iemand is verzeild geraakt. Maar de heer A. J. J. M. Rijssenbeek, directeur van het Interparochieel Charitatief Centrum, kortweg ISCC, ziet het, uiter aard mede zoor zijn functie, allemaal wat genuanceerder. ,,Er zijn mensen die domweg pech hebben in hun leven. Het gaat dan niet aan om te zeggen dat ze stom gehandeld hebben, dat ze zus of zo hadden moeten doen en dat het ons niet gebeurd zou zijn. Als mens ben je nu eenmaal gebonden aan je aanleg of begaafdheid. Niet iedereen is even goed toegerust met geestelijke ca paciteiten om aan alle situaties het hoofd te kunnen bieden. Maar we vor men één gemeenschap en het is onze plicht elkaar, en dus ook de pechvo gels, te helpen". Hoe bestaat liet dat in deze tot en met geleide welvaartstaat, waarin men van de wieg tot het graf wordt be schermd en verzorgd door sociale en andere wetten, nog mensen door pech in moeilijkheden komen? Rijssenbeek: „Dat is niet verwonder lijk. Het is onvermijdelijk dat een aan tal mensen ergens in die organisatie blijft hangen; tussen wal en schip valt. Wij leven God zij gedankt in een tijd van grote welvaart. De cijfers van de Sint Nicolaasverkoop in de grote warenhuizen hebben dat nog eens bena drukt. Maar die welvaart heeft ook zijn gevaarlijke kanten en niet iedereen is in staat die te onderkennen." Welke zijn die gevaren? Rijssenbeek: „Op het gebied van de bestedingen jut men elkaar gewoon op. De vader van Jantje koopt voor zijn zoon de duurste eleetrische trein die er bestaat. De vader van Pietje wil niet achter blijven, hoewel hij het eigenlijk niet doen kan. Zo is het ook met tele visietoestellen en auto's." „Een ander gevaar van de welvaart is, dat een aantal onzer nog niet heeft geleerd het geld, dat ze nu dus in ruimere mate krijgen, te beheren. In de dertiger jaren kwam van sparen niet veel. Dat hebben de mensen in die tijd dus ook niet kunnen leren. Deze wel- vaartstijd vormt de reactie daarop. Nu men meer geld heeft, wil men er ook het plezier van hebben. „Je kunt het toch niet meenemen naar het hierna maals", zeggen er velen". „Niet in de laatste plaats is een ver zwakt verantwoordelijkheidsgevoel een gevolg van de grote welvaart. Men maakt zich voor de toekomst veel min der zorgen. Er zijn goede sociale voor zieningen. Wie maakt zich nu nog druk over de financiële consequenties als hij onverhoopt ziek wordt. Vroeger hingen zulke dingen als een dreigend zwaard boven ons. Die zorgen zijn nu wegge vallen; gelukkig. Maar het gevaar dreigt dat we daardoor te zorgeloos worden en met het geld niet zo ver standig wordt omgesprongen als wel zou moeten; ook in deze tijd." „Er zijn mensen die dat allemaal nog moeten leren. Die nog moeten leren met geld omgaan. En als ze in moeilijkheden komen hebben ze dat ook vaak aan hun eigen dom heid te danken. Er zijn clan natuur lijk altijd wel fouten in hun beleid aan te wijzen. Maar dat is allemaal theorie. Wie zegt dat wij in hun schoe nen staande, met hun middelen en met hun verstand, niet precies hetzelfde zouden hebben gehandeld. Uit solida riteit moeten we als medemensen el kaar een handje helpen. Natuurlijk kan het nooit kwaad als je iemand eens even op zijn blaren laat zitten, zodat hij goed voelt dat hij iets fout gedaan heeft. Dat is een goede les. Maar je moet hem er niet op laten zitten. Dat is onmenselijk." „De overheid heeft uiteraard de plicht iedereen die in moeilijkheden komt te helpen. Dat doet ze ook. Maar je moet er om vragen. De overheid komt niet naar je toe. Maar in een bepaalde si tuatie zijn de mensen meer geholpen met een menselijk gebaar vanuit de gemeenschap. Het doet sympathieker aan als die gemeenschap zelf het initia tief neemt en vóór is op de Bijstandswet. „Vorig jaar is overigens nog duidelijk gebleken, dat er in Kennemerland nog voldoende medeleven is om de pech vogels te helpen. Dat blijk van solida riteit geeft de burger moed." Tijdens de begrotingsbehandeling in de Haarlemse gemeenteraad kwam ook het sociaal beleid aan de orde. Verschillende raadsleden be tuigden hun instemming met het feit, dat de naam kerstgave veranderd was in winteruitkering. Daarmede werd de laatste herinnering weggevaagd aan de tijd van bedeling, toen behoef - tigen in de rij moesten staan om een extraatje te krijgen. Dat wil echter nog niet zeggen, dat ook de echte cha- ritas uit ons leven kan verdwijnen. Misschien is het vrijwillig en onbaat zuchtig helpen van anderen in deze welvaartstijd nog harder nodig dan vroeger. Nu het bijna iedereen goed gaat, is de nood van de enkeling des te schrijnender. Help dus de mensen, die in nood zijn. Vergeet de echte charitas niet. Üw giften zijn brood nodig. Per giro ontvingen wij: W. T. 5, J. B. 5,S. v. H. 10,Aan ons bureau werden de volgende giften be zorgd: N. N. 10,N. N. 3,50F. de G. 5,50; W. B. 10,—; Z. 10,—; N. N. 2,50; A. O. f 10,—; X. Y. Z. 10,—; N. N. 2,50; A. M. B. 5,—; H. R. 2,50; A. B. 10,—. U kunt nw giften overmaken op giro nummer 143480 van de Nieuwe Haar lemse Courant met vermelding „Bij zondere Hulp". Ook kunt u uw bijdra gen afgeven aan het bureau van onze courant: Smedestraat 5, Haarlem. (Advertentie) HAARLEM, 20 dec. Bij gelegenheid van de opening van de jaarlijkse ten toonstelling van De Groep mocht wet houder D. J. A. Geluk twee portefeuilles met kunstwerken in ontvangst nemen. Voorzitter Poppe Damave motiveerde dit geschenk van alle kunstenaarsleden van De Groep als een blijk van waar dering voor het veie dat de wethouder gedaan heeft voor de kunstenaars. De heer Geluk, zichtbaar onder de indruk van dit gebaar, relativeerde zijn bijdrage aan de culturele situatie in Haarlem door te verwijzen naar zijn ambtenaren. Hoogstens de keuze van goede medewerkers zou hem aan te re kenen zijn. De opening van de expositie in de Vishal geschiedde bij monde van de ver zamelaar dr. P.N.Aartsen. Hij wees o. a. op het verband tussen het gescha keerde gezelschap dat zich in De Groep heeft verenigd en de kwaliteit van de expositie. In economische zin stelde hij de waardevastheid van kunstbezit in een tijd van geldontwaarding. Met de traditionele mosselenmaaltijd voor alle aanwezigen werd het openings- festijn voortgezet. De tentoonstelling blijft geopend tot en met 23 januari. Met ai die regen van het weekeinde heeft het geen giften geregend voor onze actie Bijzonder Hulp. Nog maar vijf dagen hebt u de tijd. f Kerstsfeer bij de buurtvereniging „Oven-een". Donderdag 23 december een samenkomst in de Waagtaveerne aan het Spaarne. Aanvang acht uur. Voor de pauze draagt Cobi Schreijer kerstliederen voor, na de pauze een al gemeen programma, nationaal en inter nationaal. Nogmaals Kerstmis. De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur houdt weer een kerstbroeiten- toonsteiling, en wel aanstaande woens dag, donderdag en vrijdag, van 's mor gens tien uur tot 's middags vijf uur. De expositie wordt gehouden in de Beurs- zaal van het Krelagehuis. Vergeet niet te gaan kijken. Vergeet ook de volkskerstzang niet, woensdagavond in het Haarlemse con certgebouw. Kaarten (75 ct.) ondermeer verkrijgbaar bij het bureau van ona blad. De collecte voor de reclassering, die in Haarlemmermeer werd gehouden, heeft 2875 opgebracht. In Hoofddorp werd bijna 400 meer ingezameld dan vorig jaar. Ëravo. De kerstinvitaties blijven binnenstro men Vanavond geeft het Haarlems Bacli Ensemble onder leiding van George Robert een kerstconcert in de Nieuwe Kerk te Haarlem, met solisti sche medewerking van de organist Klaas Bolt. Het concert begint om kwart over acht. In Hiilegom viert de K.A.V. van avond kerstfeest. Eerst om zeven uur een H Mis in de „Martinus", daarna een samenkomst in het K.A.J.-gebouw aan de Hoofdstraat. Over de Haarlemse politie kunnen we tevreden zijn. Twaalf man hebben voldaan aan de zware eisen voor het vaardigheidsdiploma van de Nederland se Sportfederatie, te weten: W. Ooster huis, W. A. van Soest, V. G. Kokhuis, L. Mulder, B. de Zeeuw, H. G. van Leeu wen, J. Bolwijn, A. J. Luske, H. J. van Noort, F. van Es en J. E. Smit. De 20-jarige G. Gouwenberg van het gelijknamige restaurant aan de Grote Markt is geslaagd voor het diploma „hotel-café-restauranthouder". We ko men binnenkort proeven. Hulde voor de Engelen in Lisse. In de buurtschap „de Engel" is een actie gevoerd om Zuster Vriend van het Wit- Gele Kruis aan een auto te helpen. Er kwam 4.100. binnen. De zuster rijdt nu in haar auto. Waarom heeft ze die auto gekregen? Ze is een aartsengel. Morgenavond is de galavoorstelling van de Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm", ter gelegenheid van het 75-ja- rig bestaan. Niet te veel schrikken van dat „gala". Avondkleding is werkelijk niet verplicht. Het zondagse pak is meer dan voldoende. Vandaag heeft de heer J. P. Starre- veld afscheid genomen als directeur van de incasso, stortings- en ophaaldienst in Haarlem. Donderdag is het de beurt van de heer N. J. Twisteriing, hoofd van de afdeling Centrale Inkoop en Druk kerij der gemeentesecretarie in Haar lem. De afscheidsreceptie is 's middags om vier uur in het stadhuis. Dit was het voor vandaag. Pas bij het winkelen op voor zakkenrollers. En denk om de actie Bijzondere Hulp.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3