Verrassende nederlaag tegen België IJzeren defensie van Belgen Operatie '55 naar kleine nederlaag SNL/Smash nu prooi voor fel spelend Ned Lloyd KOSTUUMS H.K.C. Hippisch festijn met minder glans Tranen van een veterane Hofman volgt MAANDAG 20 DECEMBER 1965 ANTWERPEN, 20 dec. Ont hutst keken de spelers van de Ne derlandse heren-volleybalploeg elkaar aan. Joop Tinkhof, onge twijfeld de beste speler, had de service van Belgisch nummer 12, Louis van Heurck, verkeerd be oordeeld en de bal bleef als het Ware aan zijn vingers kleven. Het krijgsgehuil van de uitgela ten op de tribunes dansende Bel gische supporters vergezelde de nederlaag van het Nederlandse volleybalteam, achtste tijdens de spelen van Tokio en vele malen West eur opees kampioen. Volwaardig Een moment uit de volleybalstrijd tussen België en Nederland. Op de voorgrond de Nederlandse spelers, die zo verrassend tenonder gingen. Joop Tinkhof probeert hier de Bel gische spelers te verrassen met een dropshot mmmn 5.per week of 20.- per maand Tevens grote voorraad Demi's - Pantalons Suède en Nappa Jekkers etc. ZIET ONZE ETALAGES Jansstraat 51 - Haarlem Zaalhandbalstrijd iimnnnnnimimnnnnmmimnnTimiTinnmiTiTmmimnnmms nmiiiiiiminüfflüiiiiiiiiiiiiiimitiiüHfflüii ANTWERPEN, 20 dec. Wan neer je als 29-jarige sportvrouw, sinds 17 januari 1953 maar liefst 75 landenwedstrijden heeft speeld in het Nederlandse vol leybalteam en je krijgt aan het einde van je laatste wedstrijd, in dit geval tegen België, een kus, bloemen een cadeau, dan pink je een traan weg. Dat deed Jaarlijkse bijeenkomsl van boksbond besluit: ZUIDLAREN, 20 dec. Jean „Moustache" Dasque is de meest bejubelde man geworden van het internationale concours hippique in de Prins Bernhardhoeve te Zuidlaren. Terwijl de klok de nieuwe dag reeds bad ingeluid, reed de kleine Fransman twee ereronden: eerst op zyn prach tige schimmel Predestine, daar na in zyn nieuw verworven be zit, een auto. Jean Dasque had zich met zyn zesjarige Anglo- arabier overduidelijk de beste combinatie getoond van dit noor delijke hippische festijn, dat on danks Dasque en met hem hoofd rolvertolkers als Hans Brugman en de Duitser Herbert Meier dit maal toch de glans miste van voorgaande jaren. Door het ge mis van een straffe hand in de organisatie waren er te veel fei len, die niet bevorderlijk waren voor de prestaties. De opgaande lijn, die zowel hij het CHIO te Rotterdam als by het jumping Amsterdam in de verrichtingen van de Nederlandse ruiters viel te constateren, werd in Zuidlaren dan ook niet doorgetrokken. Er waren enkele uitzonderingen, zoals de ook nu weer verbluffend goed rijdende Almelose Huzaar Hans Brugman, maar deze waren te verwaarlozen. Op de foto de Fransman Jean Dasque, die na een boeiende strijd erin sleurde om de auto te veroveren. Apotheose Uitslagen J V t Verlies voor volleyballers Nederland was voor het eerst na vele Jaren verslagen door een Belgisch team, dat deskundig en met een ijzeren verde diging speelde. Een verdiende zege van de Belgen en een verrassende nederlaag van Nederland in een wedstrijd, die alle facetten van goede sport deed flinkeren. Immers, het superioriteitsgevoel in da eerste twee sets werd door de Belgen met 15-6 en 15-10 aan flarden geslagen. Punt na punt scoorden de Belgen met aanvallers als Louis van Heurck en WalderFernand in de gelederen. Keer op keer werd de nonchalance van onze landgenoten afgestraft en binnen enkele minuten was de achterstand zo groot Êat aan winnen niet meer viel te den - en. In de eerste set reeds na 6-0 in de tweede set bij de stand.12-7. Maar ziet. tn de derde en vierde set lukte ineens alles. Spelverdeler Joop Tinkhof in plaats van Piet Swieter. die had afge schreven. was formidabel. Hans Jansen, Jurriaan Kooien en Jacques Vink smashten dat het een lieve lust was. Jan Mulder en Harry Veldhuis, die in de beginfase geen vat op het Belgische spel hadden kunnen krijgen, bleken nu in plaats van beginnelingen talentvolle •volleyballers, terwijl aanvaller Frank Constandse onstuitbaar was. GOTENBURG, 20 dec. Operatie '55, de Nederlandse zaalhandbal kam pioen, heeft zaterdag in Gotenburg in een wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese be ker met miniem verschil verloren van de Zweedse kampioen Rik. De Hage naars moesten met 21-20 hun meerdere erkennen in de Zweden. Bij de rust was de stand gelijk: 11-11. t.m. donderdag ook 's avonds van half 8 tot 9 uur geopend (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 20 dec. De laatste wedstrijden van de eerste competitie helft in de ere-klasse tafeltennis heb ben geen schokkende uitslagen opge leverd. De drie koplopers handhaafden zich zonder al te veel moeite. Zo ging dus ook SNL-Smash roemloos ten or der en kon Karei Deken de hoge ver wachtingen ten aanzien van zijn wed strijd tegen Frans Schoofs niet waar maken. Aan de staart van de ranglijst boekte Belcrum een verdienstelijk ge lijk spel tegen AMVJ en wist WGA SVE een puntje af te snoepen. SNL-SmashNedlloyd werd door de gasten duidelijk overheerst. De tegen- punten kwamen van Mascini en Deken, die resp. van Bert Schoofs en Schoone- meijer wonnen. Frans Schoofs was on genaakbaar en klopte ook Deken met 17 en 19 Een zelfde forse uitslag van Scylla tegen de Treffers. Hder zorg den Jacques van Ruiten en Vesseur voor de punten tegen Springer. Maas- bree behoefde Wibo slechts drie tegen- punten toe te staan en won dus met 7—3. Suiskens verloor bij de Maas-be woners zijn drie partijen. Meer span ning was er in de beide overige ont moetingen. Belcrum trok danig van leer tegen AMVJ en gaat zich toch we] goed aanpassen. Zandvliet won drie maal, Mertens en Cornelis klopten Gim- pel en aldus moest het dubbel de hoofdstedelijken redden. Ook WGA had zich danig geprepareerd voor zijn wedstrijd tegen SVE en boekte resul taat met een gelijk spel. Reinders en Gompelman wonnen twee maal en Beun bracht de opnieuw volledig falende Hans Onnes een derde nederlaag toe. Uit de stand blijkt wel, dat er in de tweede competitie-helft nóg een bijzon der spannende strijd verwacht kan wor den, zowel aan de kop als aan de staart. Nedlloyd 916 Scylla 916 Maasbree 916 AMVJ „9—11 SNL-Smash 9—10 SVE 9—7 Wibo 9—6 Belcrum 95 WGA 9—3 de Treffers 90 De uitslagen, ereklasse: AMVJBel crum 5—5; SNL-Smash—Nedlloyd 2—8; De Treffers—Scylla 28; WGASVE 55- wiboMaasbree 37; hoofdklasse A- 'Entac—Xerxes 3—7; EntacPSV 5—5- Irene—OTTC 6—4; Olympia—Ne ver bespair 1—9; Victory '55—Batswin- gers 1—9: Xerxes—St. Servaas 3—7; B< Atoom—AVGA 55; GossimaLuto 73; SwiftHOC 73; reserve Bat- swingers 2Wibo 2 37; Eendracht 2— Irene 2 100; Nedlloyd 2SNL-Smash 2 3—7; SVE 2—AMVJ 2 6-A; Wibo 3— WGA 2 7—3. Hoe de zaken zich ook verder in da hoofdklasse van de zaalhandbalcompe- tieie mochten gaan ontwikkelen vast staat dat de heren van Sittardia dit seizoen een ploeg binnen de lijnen brengen, die in staat kan worden ge acht een voorname rol in de strijd om het landskampioenschap te spelen. Da Limburgers rekenden afgelopen week einde gedecideerd af met Stratum/Me- teoor. Bij de dames delen Niloc en Ver- burch thans de eerste plaats. De dames van De Blinkert hebben zich na een zwakke start uitstekend hersteld. Het Haarlemse team toonde zich thuis in een strijdlustige bui, wat leidde tot een spannende krachtmeting met Quintus. Lange tijd werden de toe schouwers in het onzekere gelaten, wie uiteindelijk met de volle winst zou gaan strijken. Tenslotte eigende De Blinkert zich met 98 de overwinning toe. Ver- bureh boekte zijn eerste zege door Zee burg met 76 te verslaan. Een goede verrichting, al blijven de matige ver richtingen van de Amsterdamse forma tie de aandacht trekken. De stand: Niloc 34. Verburch 34, Quintus 33. Blinkert 43, Swift 11, Zeeburg 42. Het stond eigenlijk reeds bij voorbaat vast dat Stratum/Meteoor bij Sittardia geen voet aan de grond zou krijgen, vooral omdat de Eindhovenaren toch wel onvoldoende klasse bezitten om naar behoren in de hoogste regionen mee te draaien. Niettemin stelden zij verdienstelijke pogingen in het werk, de score binnen redelijke perken te houden. Tenslotte benadrukte Sit tardia zijn aspiraties met een veelzeg gende zege van 2814. Tot nu toe val len de verrichtingen van ESCA wat te gen. De ploeg draait niet helemaal overeenkomstig de verwachtingen en dat leidde ditmaal tot een nederlaag van 1112 tegen het Hengelose Olym pia dat aldus zijn eerste overwinning behaalde. De stand: Sittardia 36; Operatie 1—2; ESCA 22; Niloc 2—2; Olympia- H 3—2; Stratum/Meteoor 30. De NedeHanders hadden de waar schuwing begrepen. Ineens was de be geestering er weer. België was geen ploeg, waar men overheen liep. Het was ■ten volwaardige tegenstander en dat gaf strjjdlpst met een volledige inzet, Waar eerst nonchalance en superiori teitsgevoel de boventoon hadden ge boerd. Het werd 15-7 en 15-9 voor Ne derland, nadat men eerst tot 7-3 in de derde en 9-1 in de vierde set was uit gelopen. Spannend en welhaast sensationeel was het verloop van de vijfde en beslis sende set. Beide ploegen beseften wat er ep het spel stond en nimmer was do diarge groter dan enkele punten, totdat Pij de stand 11-11, geholpen door en- dele scheidsrechterlijke dwalingen, die de stemming in het veld ongunstig be ïnvloedden, de Belgen zegevierend uit de strijd te voorschijn kwamen (15-11). Een verrassende nederlaag van het Nederlandse heren-volleybalteam, al- Jeen niet voor coach Henk Blok. Hij was rfeeds eerder gewaarschuwd voor het goede spel van de Belgen. 3 3 CORRIE BLIJLEVEN zij ook, Cor Blijleven uit Den Haag. De tranen druppelden over haar wangen en hoewel zij probeerde te lachen en de om helzingen van haar sportvrien- dinnen probeerde te ontlopen is er toch wat in haar omge gaan. Daarvan was overigens tij dens de wedstrijd tegen de ge heel verjongde en fanatiek strij dende Belgische ploeg niets van te merken. Zij organiseerde de verdediging, was nog altijd op de goede plaats te vinden en was de grote steun na die moeilijke tweede set, die door België werd gewonnen. Onze landgenoten begonnen zo goed. Binnen enkele minuten was het 82 en geen vuiltje aan de lucht, maar vlak daarop was de stand 87 vooral door het goede spel van de linkshandige Regina Rondolez en Betty van Deaele. De time-out redde Ne derland en het werd via 117, 158. In de tweede set echter kwam tot uiting wat zich reeds in de eerste weerspiegelde. Na melijk dat het jonge Belgische team over een grote dosis vecht lust beschikte en technisch goed gefundeerd volleybal speelde. Nederland werd overrompeld met 1510 en daarvan herstel den de Nederlandse dames zich maar moeilijk. Na 55 in de derde set werd het via 137, 157. Hilda van Gulik, Anneke PlantAns Snuverink en Cor Blijleven organiseerden daarna aanval en verdediging zo goed. dat de vierde set een formaliteit werd: 154. Een verheugde Ne derlandse ploeg dat een goede wedstrijd speelde en lachend naar de kleedkamers ging. Al leen Cor Blijleven huilde een beetje. AMSTERDAM, 20 dec. De Ne derlandse boksbond heeft zaterdag tij dens de jaarlijkse algemene vergade ring in het Amsterdamse Krasnapols- ky de jongste voorzitter in zijn 55 ja rige bestaan kunnen begroeten. De heer J. Hofman (39) uit Den Haag nam de voorzittershamer over van de heer W. Kregel (Groningen), die sedert 1963 voorzitter was doch wegens drukke werkzaamheden zijn functie onlangs moest neerleggen. De heer Hofman, die al jaren deel uitmaakte van het bestuur van de NBB, werd ais enige kandidaat hij acclamatie gekozen. De opengevallen plaats in het be stuur wordt ingenomen door de heer J. Teengs Gerritsen uit Wassenaar. De oud-scheidsrechters J. Sanders en G Verhoeven (beiden Rotterdam), die onlangs besloten hun functie als arbiter neer te leggen, werden beiden onderscheiden. De. heer :Sanders werd wegens zijn grote verdiensten voor de bokssport de van Rapmund beker toe gekend. terwijl de heer Verhoeven tot lid van verdienste werd benoemd. Bij wijze van proef zal het komende jaar bij enkele wedstrijden de ..open" jury beoordeling worden toegepast. Als data voor cV kampioenschappen van Nederland werden definitief vast gesteld: voorronden 7 maart in Am sterdam. halve finales 21 maart in Rotterdam en de eindstrijd op 28 maart in Groningen. Voor 1966 staan voorlopig vier inter lands op het programma. Op 7 en 15 januari hebben de Nederlandse ama teurs uitwedstrijden tegen Denemar ken en België, terwijl voor juni en het najaar ontmoetingen met Oostenrijk en Tsjecho Slowakije op het program ma staan. Jean Dasque bejubeld ruiter in Zuidlaren De slotavond heeft nog iets gered van de in tien jaar verworven good will, die „Zuidlaren" in de eerste da gen had verspeeld als gevolg van orga nisatorische onvolkomenheden, zoals de slechte, zeer zware bodem in het be gin, te grote deelnemersvelden, waar door het tijdschema een paskwil werd, en de afwezigheid van een aantal aan gekondigde „toppers", al was hierbij dan ook in enkele gevallen van over macht sprake. Typerend is, dat er voor 't eerst enige sfeer kwam, toen vrij dagnacht Herbert Meiers dubbele zege in het puissance springconcours van Franse zijde werd aangevochten. Het publiek zag en wilde Meier als win naar. Hij bleef het, want het protest werd ook voor de jury d'appel met o.a. de ruiters (Möhr, Zwitserland) en Lombard (België) verworpen. Zaterdagavond kwam echter de apo theose. Nadat 's middags de Eindho- vense fabrikantenzoon Warner Philips op Nlemen, door als enige een foutloos parcours te rijden, het zware spring concours om de grote prijs van Zuid laren had gewonnen een mooie zege na een voortreffelijke rit, waarbij de achtjarige Niemen zijn grote klasse weer eens bewees en het attractie ve nationale Parijs-Springconcours na drie barrages beslist was ten gunste van Jan Maathuis met Troongravin Anna, volgden in de avonduren de fi nales.' De uit twee manches bestaande finale van de internationale parcour- sen, waarin de zestien hoogst geplaat ste combinaties mochten starten, werd zelfs een der hoogtepunten van het hippische jaar 1965. Hierin stond niet alleen voor ruim 2500 gulden aan prijzengeld op het spel. maar ook een auto, waarnaar reeds menigeen met jaloerse blikken had gelonkt. Van de hoogst genoteer de kandidaten vielen in de eerste manche er echter al twee af: Philips met Niemen en de Duitser Herbert Meijer met Salome, die beiden in het mooi opgebouwde maar zware spring concours acht strafpunten opliepen Slechts vier combinaties kwamen fout loos rond, waarbij Hans Brugman met zijn beide paarden, Black Magie en Sky High. De overige twee waren Jean Dasque met Predestine en Meijer met Simona- Dit viertal behield ook een blanco straflijst in de uit een puissan ce parcours met een maximale hoogte van 1,60 meter bestaande tweede man che, op welk parcours echter slechts vier combinaties In de strafpunten kwamen. Een barrage moest de beslissing brengen, en over de eerste vier prijzen van de finale, en over de auto, waarop op het dat moment Jean Dasque wel iswaar de beste kansen had, maar maar waarvoor Brugman met Sky High en Meijer met Simona toch niet kansloos waren. De verhoogde hinder nissen (tot 1,75 meter) vormden in de eerste barrage voor geen der vier com binaties een beletsel. In een tweede barrage, over hetzelfde parcours, maar nu op tijd, moest de beslissing vallen. Brugman leidde als eerste Black Ma gie foutloos rond in 86,2 sec. Meyer waagde een poging voor „alles of niets". Het werd niets, want in zijn jacht op tijdwinst nam hij te veel risi co, Twee sprirugfouten waren het ge volg. Hans Brugman, die bijna niet uit het zadel kwam, ging met Sky High eveneens snel weg, maar een foutje op de 1.70 meter hoge groen-witte oxer zou hem de overwinning kosten. Want de als laatste gestarte Jean Dasque leidde Predestine wederom prachtig rond en met zijn tijd van 55,6 sec- werd hij de glorieuze overwinnaar. Hans Brugman bezette de tweede en derde plaats, een prachtige prestatie, die aller bewondering afdwong. Josje Ernst won met Nancy de finale der nationale sprinconcoursen. Zij maakte als enige van de tien deelne mers geen fout. Mady Kortweg-Koster, die de eerste dag alle eer voor zich op eiste, werd tweede. De uitslagen van de springconcoursen ge houden op de laatste dag van het CHI ia Zuidlaren lulden: Grote prijs van Zuidlaren (lengte parcouii 600 m toegestane tijd 102 sec., 12 hindernissen, vijftien sprongen waarbij drie dubbelsprongen, max. hoogte 1,50 meter) 1. W. Philips (Ned.) Niemen 0 str.p. 74.9 sec.; 2. H. Moehr (Zwits.) Allerlei 4-74.7; 3. H. Meijer (Did.) Salome 4, 76.7; 4. H. Brubman (Ned.) Sky-High 4-78.5J 5. J. Chabrol (Fr. Nacaret 7-77.3. Nationaal Parijs-springconcours (lengte pair- cours 450 meter, toegestane tijd 76 sec.. 5 hin, demissen, max.hoogte 1,50 meter) na dri* barrages: 1. J Maathuis (Geesteren) Troon gravin Anna 3 punten; 2. M.Bagchus (Don gen) Lyciske 1 punt. Na 2 barrages: 3. ex aequo H. Brugman (Almelo) Sea Lird; C. Englebert (Den Haag) Resa; G. Maathui* (Geesteren) Zwarte Piet. Allen 2 punten. De uitslag van de finale van de nationals springconcoursen, die leidde over een par, cours van 600 meter, waarin 12 hindernissen (15 sprongen) met een maximale hoogte van 1,30 waren opgenomen en dat binnen 102 seconden moest worden gereden, luidt: 1. Josje Ernst iBlaricum) Nancy 0 str.p. 72.2 sec. 2. M. Korteweg-Koster (Bussum) Ocean 4-66.2. 3. G. Maathuis (Geesteren) Zwarte Piet 4- 77.4. 4. Pia Arts (Amsterdam) Weinbrandt 4- 77.7. Het laatste nummer was de finale van do internationale springconcoursen. Een wed, strijd in twee manches. De eerste manche ging over een parcours van 600 m met 10 hindernissen (13 sprongen) max hoogte 1,50 m rijtijd 102 sec. De tweede manche was een puissance concours over 600 meter met 6 hin dernissen tot een maximum hoogte van 1,60 m rijtijd 102 seconden. Na 2 barrages: 1. J. Dasque (Fr.) Predestine 0 str.p. 55.6 sec. 2. H. Brugman (Ned.) Black Magie 0-86.2. 3. H Brugman "(Ned.) Sky-High 4-52.4. 4. H. Meyer (Did.) Simona 8-41.2. 5. B. Kuwertx (Did.) Wilga 4 pnt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9