Leger zette Aidit voor vuurpeloton The Observerbevestigt berichten uit Japan schut ]QoritótuM 19.9D 153 Proefboringen schadelijk voor grond NZH verhoogt opnieuw de tarieven Goed jaar voor leliekwekers VAN NIEL Torens als lucifers omhoog Wyk gaat twijfelen aan karaktervan Christiansen Moeder wilde zich ontdoen van kinderen Agenda en om Haarlem schut H.&j.Lamp Kerstavond NKV Hillegom Polderbestuur Haarlemmermeer waarschuwt Voor het kerstfeest b.v. een keramisch juweel uit Magyaren- land Uitwisseling van krijgsgevangenen in Vietnam? Bromfietser valt over hoop zand Kortsluiting in kerstboom Slechts winst voor Alliance en die Raeckse Vrije Burger klaagt bij koningin over aankoop beeld Moore 32.65 Uitslag verkoping Faillissementen 1Wl 1 Stoffelijk overschot vermiste vrouw aangetroffen WOENSDAG 22 DECEMBER 1965 PAGINA 4 DE HAARLEM SROTE HOUTSTRAAT ENGELSE TAFELKLOKKEN OOK MET SPEELWERK Een autokraan (op de achtergrondplaatst de 36 m hoge en 52 ton zware absorptietorens voor N.V. Mekog op hun fundamenten. Een tijdrovend werk, dat begin van deze week door personeel van de firma Rosenkranz met grote nauwkeurigheid werd uitgevoerd. De kraan, die een giek van 50 meter lengte en een hefvermogen van 200 ton heeft, is de grootste mobiele kraan in Europa. Het plaatsen van de absorptietorens was het eerste karwei. Het verliep :m CENTRALE VERWARMING CHRISTIANSEN „EEN GOED GESLAAGDE FOTO" FOTO-STUDIO NELL HERBERT Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Noordwijk Leiden LONDEN. "1 dec. De correspondent in Djakarta van het Britse zondags blad „The Observer" heeft „uit goede bron" vernomen, dat de leider van de Indonesische communistische partij, D. N. Aidit, is doodgeschoten door een vuurpeloton van het leger. Dit gebeur de op 22 november in een dorp nabij Solo in Centraal-Java. Reeds enkele we ken geleden werd uit Japanse bron vernomen, dat Aidit was gedood, maar zekerheid kon toen niet worden gekre- en. Volgens „The Observer" bestaat _eze zekerheid thans wél, maar de correspondent van het (over het alge meen zeer betrouwbare) Britse blad meldt niet van wie hij zijn gegevens heeft gekregen. Dipa Nusantara Aidit was de 41-ja- rige leider de de PKI, de Indonesi sche communistische partij, die tot aan de staatsgreep van 30 september gro te invloed had. De partij had over geheel Indonesië een netwerk van cel len opgebouwd om na de staatsgreep de macht snel en doeltreffend te kun nen overnemen. Maar nadat de staats greep was mislukt, aldus „The Ob server", dook Aidit onder. Vanuit het binnenland probeerde hij leiding te bljjven geven aan de organisatie van de PKI. Het leger dat had gezworen met de PKI te zïllen afrekenen, achter volgde hem met speciale commando's onder leiding van een zekere kolonel Sarwo Edie. Waarschijnlijk heeft Aidit een poging gedaan in verbinding te komen met ge neraal Soepardjo, die met minder dan honderd man rebelleerde in West-Java. In de nabijheid van Solo echter werd (Advertentie) CDCriAl ICT Cognac Flamingo Citroen Room Bleu MAAK TIJDIG UW KEUS Citroen Bleu WARME GESCHENKEN Citroen Zand Maron ECHTE LAMSVACHTEN Vacht S GROTE COLLECTIE HERENPANTOFFELS Bruin Ieder KOOP IN DE OCHTENDUREN Vacht vanaf DEZE-, EN 101 ANDERE SOORTEN t'/o PROVENIERSHUIS Aidit gevonden. Hij hield zich schuil in het huis van een communist, waar hfj door het leger werd gearresteerd. Men nam hem een kort verhoor af, waarna hij mee naar buiten werd geno men en in het donker werd doodgescho ten. Volgens „The Observer" werd Aidits dood geheim gehouden op last van pre sident Soekarno, die het nieuws wel licht officieel bekend zal maken op de zelfde dag, dat hij onthult wat het lot zal zijn van de gehele PKI. Tot nu toe heeft de president geweigerd de PKI officieel te verbieden. Wel is de partij in verschei dene delen van Indonesië dorr het leger verboden, maar Soekarno is de enige die een nationaal verbod kan uitvaar digen. HILLEGOM, 21 dec. Gisteravond hielden de vrouwen van het N.K.V. hun jaarlijkse kerstavond. Na bijwoning van de H. Mis in de St. Martinuskerk kwa men de leden bijeen in het K.A.J. ge bouw. De presidente deelde mee dat de eerste bijeenkomst zal zijn in februa ri samen met het K.V.G.. Daarna sprak pater Bogaarts over het gezamenlijk verzorgen van de zielzorg in het deke naat van Noordwijk dat twaalf paro chies omvat. Man zal in de toekomst re kening moeten houden met een toena me van gelovigen bij een dalend aantal priesters. Om de leek te stimuleren tot meer werkzaamheid denkt men aan de op richting van een dekenaal beraad waar in een evengroot aantal priesters als le ken zijn vertegenwoordigd. Om zich te oriënteren over hetgeen er onder de mensen leeft, heeft de vergadering beslo ten kaderdagen te organiseren in het re traitehuis te Noordwijkerhout, voorlopig van 24-25 en 26-27 januari. De kosten zijn 25. per persoon. Hierbij wordt de medewerking van de organisaties, ook wat de te bespreken onderwerpen be treft, bijzonder op prijs gesteld. Tot slot declameerde mevrouw Van Berkel, De kerseboom van Jan Engel man, en Kerstmis in Amsterdam van Ed Hoornik. Zij had hiermee groot succes. Na de pauze werd er nog een uurtje ge ldend. HOOFDDORP, 22 dec, Het polder bestuur van de Haarlemmermeer richt een waarschuwing tot de landbouwers in verband met de activiteiten van ver scheidene oliemaatschappijen die ook in de Haarlemmermeer proefboringen verrichten. Deze boringen worden als zeer schadelijk voor de grond aange merkt. De werkwijze die bij deze onderzoe kingen wordt toegepast komt in hoofd zaak neer op het boren van vrij diepe gaten in de poldergrond, waarna in het gat een explosie wordt teweeg gebracht. Uit de trillingen, die de explosie ver oorzaakt, kan worden afgeleid welke aardlagen zich bevinden onder de opper vlakte. Hieruit kan weer de conclusie worden getrokken of al of geen olie of gas kan worden verwacht. Dat prikken in de bodem mag dan noodzakelijk zijn om de onderzoekin gen met succes te kunnen verrich ten. Het blijkt nu dat de grondge bruikers reden hebben de activiteiten van de oliemaatschappijen met arg waan te bezien. Na het boren van de gaten en het ontploffen van de ex plosieven bleek, dat Me afsluitende la gen van het diepere grondwater in vele gevallen dermate waren beschadigd, dat het grondwater zich onder grote druk naar de oppervlak te baande en soms grote hoeveelheden zand op het land wierp Slechts met de grootste moeite konden deze wellen worden gedicht en het moet worden afge wacht of het dichten een blijvend suc ces is. Volgens het polderbestuur behoeft het geen verder betoog, dat de grondgebrui kers zich terdege realiseren welke risi co's het met zich meebrengt als de maatschappijen op de landerijen zo maar hun gang kunnen gaan. Bij de landerijen cmucizue- kingen worden aangericht. Hoewel de maatschappijen alles doen om de scha de te herstellen, blijft voorkomen beter dan genezen, aldus het polderbestuur. (Van onze correspondent) DEN HAAG, 21 dec. De Haagse Vrije Burger Drenthem Soesman heeft aan de koningin gevraagd het raads besluit tot aankoop van Henry Moores Large locking piece „als in strijd met het algemeen belang te schorsen en te vernietigen". Hij vindt (le 375.000, die men voor het beeld gaat betalen „een onverantwoorde uitgave, die de gemeen te 's-Gravenhage, gelet op haar berooi de financiële toestand, zich niet kan veroorloven". Bovendien kan het beeld, naar zijn me ning, niet als aanwinst voor de gemeen te worden beschouwd. De Vrije Burger acht het kunstwerk een modegril „zodat te vrezen is, dat nadat deze mode zal 2ijn uitgewoed, latere generaties dit stuk vol spot zullen beschouwen en naar de smeltkroes verwijzen". De heer Drenthem Soesman klaagt er verder bij de koningin over dat Den Haag geen initiatief neemt om grote Ne derlanders door Nederlandse kunste naars uit te laten beelden. Zo zou hij 2raag monumenten zien voor koningin Wilhelmina, Thorbecke, Colijn, Kuijper en welhaast vanzelfsprekend voor de onlangs overleden Vrije Burger Fa- bius. (Advertentie) Lamp is nu vol apart mooie dingen. Uit Hongarije is daar het met de hand beschilderde Herend porselein. Een tafelservies voor met zijn zessen doet 404.50 en verder zijn er, beschilderd in dat typische rood of groen, kleinodiën als een bonbonbakje, een vaas, een sierbloempot, een asbakje, een sigaretten- beker - en kandelaars zoals ze sinds eeuwen branden in Magyarenland. Een enkele kost 15.74, de twee-armige is nu vol kerstontdekkingen Barteljorisstraat 18 Haarlem Bel (025 00) 1 85 74 HAARLEM. 22 dec. De NZH gaat op 1 januari haar tarieven opnieuw verhogen. Dat is nodig om de stijgen de kosten van lonen en materiaal op te vangen. Een bijzondere clement vormt voorts de ongunstige verkeers situatie in Haarlem en omgeving, die de NZH dwingt meer materieel en per soneel op de wég te brengen om de frequentie en regelmaat van de dienst uitvoering te handhaven. De tariefsverhoging geldt vooral de interlokale lijnen. Het kilometertarief wordt met 0,1 cent verhoogd tot 3,6 cent met een vaste aanslag van twin tig cent (nu zeventien) Een maand abonnement gaat achtentwintig (thans zesentwintig) keer de enkele-reis-prijs kosten. Zes-retourkaarten worden voortaan berekend op basis van acht i.p.v. 7,5 maal de enkele reispiijs. Op de stadslijnen in Haarlem en Leiden blijft de prijs van het „enkel tje" (met overstapmogelijkheid) on gewijzigd op 35 cent. Zesritten kaar ten worden echter een dubbeltje duur der en kosten vanaf 1 januari 1,75. De zes-retourenkaart gaat 2,65 (was 2,30) kosten, de zes-retourenkaart voor scholieren 1,75 in plaats van 1,55. De maandabonnementen worden 1,50 duurder, waardoor het abonne ment op één lijn of twee aaneengeslo ten lijngedeelten 12,50 en een maand abonnement voor het gehele stadsnet op 15.,- komt. Het scholierenabonnement gaat van 8,50 naar 9,75. West-Berlijn. De Amerikaanse au toriteiten hebben medegedeeld dat op 24 november jl. de 25-jarige Ameri kaanse studente Hellen Battle uit Oak- bridge,Tenn„ in Oost-Berbjn is gear resteerd. Juffrouw Battle studeert aan de Vrije Universiteit van Berlijn en verblijft al twee jaar in de stad. De arrestatie is bekend gemaakt door een Oostduitse advocaat die de studente zal verdedigen. (UPI) HAARLEM, 22 dec. De leliekwe kers hebben het afgelopen jaar de wind in de zeilen gehad. Weliswaar was de oogst door de minder florissante weers omstandigheden niet zo goed, maar de hoge tot zeer hoge prijzen maakten veel goed. Dat zei de heer Kooyman, de voorzitter van De Lelie, toen deze vereniging maandag in het Krela- gehuis bijeenkwam. De heer Kooyman schreef de toegenomen vraag onder meer toe aan het telkens uitkomen met lelies op shows in het buitenland. In 1965 sleepte de vereniging De Lelie ne gen gouden medailles in de wacht. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de aftredende heren C. S. Weijers en J. Bakker gekozen de heren F. Swart uit Lisse en P. Struijff uit Akersloot. Uit het overzicht van ir. H. van Os, directeur van de Bloembollenkeurings diensten bleek, dat de leliekweker het bepaald niet cadeau krijgt. Vele ziekten en plagen bedreigen de oogst. De nieu we, uit Amerika geïmporteerde hybride Enchantment staat in het middelpunt van de belangstelling. Het is een fraaie lelie, die men vlot in bloei kan krij gen. Hoe groot de belangstelling van de zijde der kwekers voor deze lelie is, bleek wel uit de areaalvergroting. In één jaar kwam deze nieuwe lelie van 560 op 2.400 Rijnlandse Roeden. De groei van de problemen rond deze lelie is evenredig. De gehele stock is besmet met virus. In het vervolg moet dan ook al het plantgoed van Enchantment voor het poten ter keuring worden aangebo den. Tijdens de veldkeuring zal zonodig een herkeuring in droge toestand wor den voorgeschreven. Deze laatste mededelingen sloegen in als een bom. Ir. Van Os kon de kwekers enigermate gerust stellen. Er zal in de aanloopperiode de nodige soepelheid worden betracht. Wil men deze fraaie lelie voor de cultuur behouden, dan zal men echter een begin met de selectie moeten gaan maken. In de praktijk bleek, dat zeer strenge selectie goede resultaten oplevert. Bij de rondvraag wees de heer Kapi tein op het ongewenste standpunt om de minimumexgortprijzen te handhaven. Ze zijn uit de tijd, zo meende hij en dus, weg er mee. Het bestuur zal deze kwes tie bespreken, zo beloofde de voorzitter Kooyman, maar de heer Kapitein wil de een stapje verder gaan. „Zijn alle leden het dan met de heer Kapitein eens?", zo vroeg de voorzitter. Dat bleek inderdaad het geval. Men zal dit proberen nu niet alleen in het be stuur door te praten, maar ook het Produktschap voor Siergewassen van de wens der leden op de hoogte brengen. HAARLEM, 18 dec. De uitslagen van de dezer dagen in net Notaris huis te Haarlem gehouden verkoping van huizen luiden: Burgemeester En- sehedélaan 22 te Santpoort voor 14.100 naar J. Koopman. Julianalaan 302 te Haarlem voor 31.400 naar H. J. Fibbe q.q. Zandvoortselaan 62 te Heemstede voor 7.205 naar N. N. Lombokstraat 3 te Heemstede voor 7900 naar B. Of- fenberg q.q. Lombokstraat 5 te Heem stede vooi^ 7.100 naar H. J. Maartens, Lambokstraat 7 te Heemstede voor 7300 naar H. J. Maartens. Spaansche Vaartstraat 90 te Haarlem voor 12.500 naar N. N. Oost Indiëstraat 2 te Haar lem voor 4.850 naar P. Langeveld. Ge neraal de la Reijstraat 52 te Haarlem voor 7.300 naar C van der Laan. Wol straat 13. zwart en rood te Haarlem voor 14.525 naar M. G. Heijselaar. Corne- lissteeg 11 te Haarlem is niet geveild. Lange Lakenstraat 29 zwart en rood te Haarlem voor 7.110 naar B. Offen- berg q.q. Celebesstraat 6 te Haarlem is niet geveild. Parklaan 31 te Haar lem voor ƒ41.400 naar B. Dieben. HAARLEM, 22 dec. De Haarlemse rechtbank heeft gisteren failliet ver klaard J. Goulooze te Nieuw Vennep. Curator mr. J. Jansonius. Wegens ge brek aan actief is opgeheven het fail lissement van C. J. van Wieringen te Badhoevedorp, curator mr. J. Verheus; J. B. van Dijk te Haarlem, curator mr. V. J. Nolet, W. J. Dielemans te Haarlem, curator mr. G. A. P. de Kort. Geëindigd is het faillissement van J. Keevel te Amsterdam, voorheen te Zandvoort. (Advertentie) Grote Houtstraat 86 - Haarlem Speciaalzaak sinds 18S3 i 'te? .Mi BO (Advertentie) OM WYK, 2c dec. (UPI) Een straat naam In het stadje Wyk, op het Noord- duitse waddeneiland Föhr, heeft tot een schandaal geleid dat ook de volle aan dacht heeft gekregen van het ministe rie van binnenlandse zaken van de deel staat Sleeswijk-Holstein. Oorzaak van deze verwikkelingen is de hardnekkigheid waarmee de bur gerij van Wyk op het standpunt blijft staan dat hun stadgenoot, de voor malige „General der Flieger' Fried- rich Wilhelm Christiansen, tijdens de oorlog militair gouverneur in Neder land, geëerd moet worden. De inwo ners van Wyk brachten niet lang ge leden hun gevoelens tot uiting met het vernoemen van een straat in hun stad naar de in Nederland beruchte generaal buiten dienst. Pas toen de landsregering van Slees wijk-Holstein in Kiel, gealarmeerd door protesten van Nederlandse zijde, zich energiek met „de zaak Christiansen' ging bezighouden, begon het gemeente bestuur van Wyk zich af te vragen of het wel in de haak is, een straat te vernoemen naar iemand die wegens oorlogsmisdaden veroordeeld is en te vens of het kan worden verdedigd dat een tijdens het Derde Rijk maar voor de oorlog verleend ereburgerschap kan worden gehandhaafd wanneer de persoon in kwestie zich later verscheidene ma len heeft vergrepen aan het volkenrecht Daarbij komt nog dat Christiansen er van wordt beschuldigd in de nazi-perio de de meest grove antisemitische uitlatin- fen te hebben gedaan. Naar aanleiding iervan is het gemeentebestuur van Wyk inmiddels een onderzoek begonnen naar met de hand geschreven kanttekenin gen die op een aantal documenten zijn aangetroffen. Deze notities geven blijk van een ernstige anti-semitische men taliteit. Naar het ministerie van bin nenlandse zaken van de deelstaat Slees wijk-Holstein dit weekeinde meedeel de heeft de grafoloog Rudolf Hannig uit Eckemförde in zijn rapport meegedeeld: „de kanttekeningen zijn met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid neer geschreven door Friedrich Christiansen" Christiansen moest zich na de oor log, tijdens welke hij „Wehrmachtsbe- fehihaber in den Niederlanden" was, voor het Bijzondere Gerechtshof te Arnhem verantwoorden. Hij werd door dit hof in 1948 tot 12 jaar gevangenis straf veroordeeld. Het hof bepaalde destijds in het vonnis dat Christiansen op 1 oktober 1944 bevel had gegeven het Veluwse dorp Putten met de grond gelijk te maken nadat in de voorgaan de nacht twee Duitse officieren door leden van een verzetsgroep waren dood geschoten. B(j de vergeldingsactie te gen Putten werden alle mannelijke in woners van het dorp gedeporteerd en overgebracht naar het concentratie kamp Ladeltind in de Deense grens plaats Tonderen. Van hen keerden er 107 nooit terug. De bevolking van het herbouwde Putten kwam later in contact met de WASHINGTON, 21 dec. (UPI) - Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heb ben de mogelijkheid naar voren ge bracht van een uitwisseling van Ame rikaanse krijgsgevangenen tegen Noord- vietnamese militairen die in Zuid-Viet- nam worden gevangen gehouden. De regering is Washington heeft maandag duidelijk te kennen gegeven belangstelling te hebben voor zulk een uitwisseling. Er bevinden zich ongeveer 20 Amerikanen in handen van de vijand in Vietnam onder wie vier leden van de luchtmacht die in Noord-Vietnam zun gevangengenomen toen hun toestel len werden neergeschoten. Door Ameri kanen gevangen gene men Vietkong en en Noordvietnamese militairen worden aan het Zuidvietnamese leger overge dragen. Het Internationale Rode Kruis heeft over een mogelijke uitwisseling kontakt opgenomen met Noord-Vietnam. HAARLEM, 22 dec. Gisteren is in het water van de Delft het stoffelijk overschot aangetroffen van de sinds vorige week vermiste vijfenzeventig jarige mevrouw A. C. van Halem-Meij- ers. De vrouw verliet toen gekleed in pyama en overjas haar woning in de Nic. van der Laanstraat. De vrouw is door verdrinking om het leven ge komen. ZANDVOORT, 22 dec. Dinsdag middag is op het fietspad van de Bou levard in Zandvoort een 20-jarige off setdrukker met zijn bromfiets komen te vallen. Hij slipte over een hoop opge stoven duinzand. Met een hersenschud ding werd hij in het ziekenhuis Joannes de Deo in Haarlem overgebracht. NOORDWIJKERHOUT, 22 dec. Ten gevolge van kortsluiting in dè kerst boomverlichting van de familie L. aan de Schulpweg in Noordwijkerhout is vanmorgen brand uitgebroken. De ge alarmeerde brandweer wist de schade te beperken tot verbrande plafonds, gordijnen en meubilair. De familie L. was verzekerd. burgerij van Tonderen. Een en ander had tot gevolg dat een jeugdgroep, waarin zich zowel jongeren uit Put ten als jongelui uit Tonderen bevon den, een bezoek bracht aan Christi ansens geboorteeiland Föhr. Toen bleek de Nederlandse jongeren, dat Christiansen, die in 1951 op vrije voe ten was gesteld en over de grens was gezet, door zijn geboortestad weer met alle luister werd geëerd. Hij noemde zich weer ere-burger van Wyk en straatnaamborden droegen zijn naam. Toen dit bekend werd was de verontwaardiging groot en regen de het protesten bij de V/estduitse autoriteiten. De landsregering in Kiel en ook de Landraad stonden aanvankelijk mach teloos, omdat de verlening van erebur gerschappen, de vernoeming van stra ten en het toekennen van andere eer bewijzen zaken zijn, waarover ook in West-Duitsland elke gemeente auto noom kan beslissen. In oktober 1964 ging de minister van binnenlandse zaken van Sleeswijk-Hol stein, Hartwig Schlegelberger, zich met de affaire bemoeien. Hij verzocht het gemeentebestuur van Wyk formeel het verleende ereburgerschap te toetsen aan het Nederlandse vonnis en te over wegen of het wel toelaatbaar is een fi guur als Christiansen te eren zoals Wyk dat doet. „Wij denken er niet aan de eerbe wijzen, die aan Christiansen zijn ver leend, in te trekken zonder dat wette lijk is aangetoond dat zijn karakter aanvechtbaar is", zo antwoordden bur gemeester en wethouders van Wyk op dit verzoek. De oorlogsmisdaden waren hun blijkbaar niet voldoende Intussen heeft het gemeentebestuur dan toch maar besloten om verslagen en brieven, die de generaal in de ja ren 1943 en 1944 heeft geschreven en waarop de anti-semitische kantteke ningen voorkomen, nog eens nader te bekijken. Dat deze notities door Chris tiansen zelf zijn aangebracht staat zo goed als vast. Nu men in Wyk uitein delijk ook tot dit inzicht is gekomen gelooft men bij het ministerie van bui tenlandse zaken in Kiel dat de Fried rich Christianenstrasse In Wyk op Föhr zijn langste tijd, onder deze naam al thans, heeft gehad. HAARLEM, 21 december De zeven overgangsklasse-volleybalteams van Haarlem, die afgelopen week alleen in uitwedstrijden in aktie kwamen moesten over het algemeen met nederlagen genoegen nemen. Bij de dames moest die Raeckse in Wormerveer er heel wat voor doen om twee winstpunten mee naar Haarlem te nemen. Tegen een behoorlijk sterk V.G.W. werd slechts in een duel van vijf sets beslist wie de sterkste was. Door deze overwinning staan de die Raeckse-dames ongeslagen bovenaan in de overgangsklasse. Het begint er nu toch wel duidelijk op te lijken, daar ook die Raeckse 2 in de eerste klas van de afdeling Haarlem bovenaan staat, dat die Raeckse het vorig jaar verlo ren terrein in dit seizoen terugwint, wint. De Alliance-dames moesten in Hoorn tegen T.O.G. aantreden. Ondanks redelijk spel van de groenzwarten, waarin Mieke Gustenhoven en Anneke van der Vlugt verdienstelijk debuteerden, kon een ne derlaag tegen het veel sterker spelende en hoger geklasseerde T.O.G. niet wor den voorkomen. Slechts de tweede set wisten de Haarlemse dames met 15-11 te winnen. De overige drie werden kans loos verloren. Ook de HBC-dames konden tegen het Hilversumse G.V.C. geen enkele eer behalen. Met 15-9, 15-12 en 15-6 werden zij in drie sets naar een nederlaag ge speeld. Ook de herenovergangsklassers leden, zij het eervolle, nederlagen. Slechts de jonge herenploeg van Alliance pleegt de laatste weken verrassend goed voor de dag te komen. Wederom werd gewon nen en wel met 3-1 tegen een mat spe lend reserveteam van U.S. (Amster dam). Na een overdonderend begin van 15-3, lieten de Alliancers de teugels wat vieren, om vervolgens op vrij een voudige en overtuigende wijze via 11-15, 15-9 en 16-14 de overwinning in de wacht te slepen. Alliance heeft nu tien punten en vormt hierdoor het best geklasseerde heren overgangsklasse-team In Haar lem. DEN HAAG, 22 dec. Een twintig jarige vrouw is maandag door de politie aangehouden en ingesloten, omdat z(i zich van haar twee kinderen van twee ënhalf jaar en dertien maanden heeft willen ontdoen. De jonge vrouw, moeder van drie kinderen, had haar oudste kind bij een familielid ondergebracht. Vrijdag bracht zij bij kennissen haar twee jongste kin deren met de mededeling dat zij even een uurtje weg moest. De moeder keer de niet terug. De kinderpolitie werd ingelicht. DeTtinderen werden onderge bracht in het tehuis „Maris Stella". Maandag heeft de moeder zich bij de politie gemeld. Zij had haar kinderen verlaten met de bedoeling zich ervan te ontdoen. Een motief voor deze han delswijze heeft de politie niet van de vrouw vernomen. (Advertentie) BENT U MOEILIJK TE FOTOGRAFEREN? 1 Dan kan het een kostbaar bezit zijn: Denkt U hieraan nu het nog kan? Een goed portret maakt: Lange Veerstraat 11-13 Telefoon 11178 CINEMA PALACE. Woensdag 2, 7 en 9.15 u.: Door onbekenden aangerand. 18 jaar. FRANS HALS. Woensdag 7 en 9.15 uur: Laatste duel bij Gun Hill, 18 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO. Woensdag 2 en 8 uur: My Fair Lady, alle leeftijden. LUXOR. Woensdag 2, 7 en 9.15 uur: Shenandoah, 14 jaar. REMBRANDT. Woensdag 2, 7 en 9.15 uur: Blond en brutaal, 18 jaar. ROXY. Wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: Zorro en de drie musketiers, 14 jaar. STUDIO. Woensdag 2, 7 en 9.15 uur: Het loon van de angst, 18 jaar. MINERVA. Woensdag 8.15 uur: Moord aan boord, 14 jaar. Woensdag 2.30 uur: Chaplin's Kolderpa rade, a.l. Woensdag 22 december Concertgebouw. 8 uur: Volkskerstzang- avond o.l.v. Take Bijlsma. M.m.v. Pieter de Jong, orgel. Woensdag 22 december Stadsschouwturg. 8 uur: Toneelvereniging Alb. Thijm met „De Leeuwerik". Woensdag 22 december Brinkmann. 8 uur: De Moderne Huisvrouw. Kerstmiddag. Lezing met dia's door mevr. E. J. Kalf over „Kerstmis en Driekoningen in het Handwerk". Frans Halsmuseum. (Groot Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school, de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals meester werken Dagelijks, behalve zondag, geopend van 10 17 uur. Prentencabinet: Keuze uit eigen verzame ling. Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon.- en feestdagen van 2 5 uur Cruqutus Museum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland ynet waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dagelüks van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5. uur. Teyier Museum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon.- en feestdagen van 2 5 uur. Museum het Huis van Looy. Kleine Hout weg 103: Dagelijks van 10 17 uur. Zondag van 1 5 uur. Tot 9 januari: Expositie van werken van de vereniging „Kunst Zij Ons Doel". Kunstzaai „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1: Dagelijks geopend van 10 6 uur en van 8 12 uur. Maand december: Expositie van tekeningen van Jo Klingers. Kunstcentrum „De Ark". Nw Heiligland: Dagelijks van 10 8 uur, dinsdag gesloten. Tot 2 januari: Expositie van tekeningen en grafiek van Helmuth Heystek. 2e, Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. Vishal.GroteMarkt Expositie van de Ver eniging van Haarlemse Beeldende Kunste naars „De Groep". Dag. van 10 5 uur. Zondag van.l —5 uur, (t/m 23 januari). FILMS: CITY-THEATER. Woensdag 8 u.: Misdaad uit wanhoop, 18 jaar. FILMS: LID O-THEATER. Woensdag 8 u.: Stormloop zonder genade, 18 jaar. FILMS: CAMERA. Woensdag: Lilies of the Fieldt, a.l., 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: My Fair Lady, alle leeftijden. Dagelijks: 2.30 en 8 uur. LUXOR. Woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: De levensroman van Joseph Schmidt, a.l. STUDIO. Wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: De grote stilte, str. volw. REX: Gespuis In Arizona, 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Gemeentelijk Museum de „Lakenhal" Oude Singel 28: Dagelijks geopend van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur: Van 16 dec. tot 24 januari: Werken van Tiedler. Rest. „De Ruif", Jan Vossesteeg 59. Dag. van 10 8 uur. zondag van 8—12 uur: Rotaprinten van Aad Veldhoen Taveerne Tastevln, Beestenmarkt 14. Dag- van 16.30 24.00 uur: Aquarellen en grafisch werk van Theo Kasten, (tot 6 Januari). Academiegebouw, Rapenburg 73 Dag. van 9 6 uur: Schilderijenexpositie, gouaches, tanpera's en tekeningen van Jan Hendrik Steven Gijsberts, (tot 1 Januari).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4