Nieuwe Dag SLECHTS DERTIG UUR GELDIG VS: Geen gebruik van atoomwapens tijdens strijd in Z.O. Azië KERSTFEEST MET CHOCOLADEMELK Jongen weg uit vrees voor slecht rapport Kwestie minimumloon nu naar Rijksbemiddelaars V reemde eend in brievenbus lange verloving voor Worraerveerse bejaarden Brand na botsing trein en vrachtauto ft Twee vonnissen Zinrijke kritiek 1 ROTATOR KOFFIEROOM s, Claus bij kerst viering op Loo Huissert boycot tweede nachtmis Pauselijke oproep sorteert effect Stichting antwoordt minister Veranderlijk Drente zal nog weken kampen met hoog water Veerpont zinkt onder vrachten bieten Het nieuws VANDAAG In PLUS deze week kerstcakes: Tankwagens in vlammen Van Dorp tijdelijk NK V-secretaris „ELLEN" DE STEENWERF <3EEF MIJ MAAR eitocoiadeduinA uw kopje koffie extra lekker met alléén bij de melkhande NOORD SIERKAN MELCO Chauffeurs gered DONDERDAG 23 DECEMBER 1965 89ste JAARGANG No. 32236 De Nieuwe Haarlemsche Courant verschijnt met ingang van morgen onder de naam NIEUWE DAG. De reeds lang bestaande samenwer king tussen een viertal, tot één concern behorende katholieke dagbladen in het westen van het land Nieuwe Haarlemsche Courant, Kennemer Dagblad, Het Nieuwe Dagblad en De Nieu we Dag krijgt nu ook in de naam duidelijker gestalte. Tot de uniforme naamgeving is beslo ten mede omdat het versprei dingsgebied van deze bladen steeds sterker uitgroeit tot één agglomeratie: de Randstad Hol land. Voor de duizenden abonnees in stad en streek, voor wie ons blad als Nieuwe Haarlemsche Courant sedert vele jaren een vertrouwd begrip is, zal deze naamsveran dering zonder twijfel een lichte verrassing betekenen. Zij zullen echter ervaren, dat met de ver anderde opzet van ons blad, waaraan nu ook een uitgelezen staf van medewerkers in binnen- en buitenland verbonden is, een nog betere en uitgebreidere nieuwsvoorziening wordt gega randeerd; ook het landelijke dag blad De. Tijd heeft immers een band met het genoemde viertal. Met de grootste zorg zal er naar worden gestreefd dat de krant vooral plaatselijk en regio naal zijn betekenis blijft behou den. Reden, waarom nadrukkelijk de naam Nieuwe Haarlemse Cou rant aan de NIEUWE DAG ge koppeld blijft. Dat de bijna negentigjarige „sch" uit het Haarlemse is verdwenen mag men zien als meer dan een sym bool van de vernieuwing. De NIÉUWE DAG zal dat bewijzen. Vertier: Een huiselijk tafreeltje tijdens de kerstviering van het koninklijk gezin met leden van de hofhouding op paleis 't Loo. Prinses Beatrix presenteert haar verloofde een kop warme chocolademelk. WASHINGTON, 23 dec. (K.N.P., Rtr., U.P.I.) - In Washington is meegedeeld, dat de Amerikanen en Zuid- vietnamezen met Kerstmis een bestand van dertig uur in acht zullen nemen in hun strijd tegen de Vietcong. Zo als bekend heeft deze laatste reeds eerder een dergelijke wapenstilstand voorgesteld, zodat nu gedurende een korte periode de wapenen in Vietnam zullen zwijgen. De opperbevelhebber van de Zuid- vietnamese strijdkrachten, gene raal Cao Van-vien heeft vannacht zijn troepen opdracht gegeven met Kerstmis een bestand van dertig uur in acht te nemen. De Amerikaanse opperbevelhebber in Zuid-Vietnam, generaal West- moreland, liet daarom weten, dat zijn mannen dit voorbeeld zullen volgen. 300 dagen wachten of naar Schotland Aluminium voorzetramen. Kant en klaar geplaatst. Korte leveringstijd. ROTATOR NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF $0 cent per millimeter hoogte. Omroepers 20 cem per millimeter. ABONNEMENTSPRIJS 80 cent per wee*, J 3,45 per maand, 10,30 per kwartaal. Kantoren HAARLEM: Smedestraat 5, telefoon 2 15 43. BEVERWIJKGroenelaan 3, telefoon 2 47 90. IJMUIDEN: Leeuweriklaan 30, telef 57 90. AMSTERDAM: Nwe Zijds Voorburgwal 65, telef. 22 13 55. Gisteravond heeft in Deventer de loting plaats gevonden voor de wed strijden om de Nederlandse Schaats- titels, die 26 en 27 december in de koekstad gehouden worden. Een ver rassende uitslag daarbij was. dat op 5.000 m de beide cracks Liebrechts en Schenk elkaar persoonlijk zullen gaan bestrijden. Alles over deze loting vindt u op de sportpagina. Hans Roordink, de aanvalsleider bij PC Twente, wordt momenteel in Enschede op handen gedragen. Roor dink ontpopte zich als een echte doelpuntenmaker en daarmee is men in Twente heel tevreden. Een beschouwing van ue carrière van Roordink op de sportpagina: Ten slotte ook op deze pagina: een stuk over de vergevorderde plannen van de tennisbond in de randstad- Holland een centraal trainingscom plex te creëren. Het nieuwe omroepbestel is van start gegaan met „gesloten deuren" en de omroepsituatie is financieel bepaald niet rooskleurig. Meer hier over op onze radio- en t.v.-pagina, waar ook een kleurrijk verhaal valt te lezen over Dave Berry. Op de strippagina leest men in de rubriek „Op zijpaden" dat Kerst kalkoen niet altijd een verrassing voor het Kerstmaal is. Sinds enkele jaren heeft zich in ons land een aanzienlijk aantal 35.000 vreemdelingen ge vestigd. Zij zijn afkomstig uit Marokko, uit Turkije, Grieken land, Spanje, Italië. Hoe beleven deze vreemdelingen Kerstmis, oud en nieuw en Driekoningen Zodra het gaat om groepen buitenlandse werknemers zullen dezen moeite doen iets van de vaderlandse tra ditie rond deze gebeurtenissen in hun nieuwe omgeving tot le ven te brengen. Maar voor de eenlingen, de in isolement levende vreemdelingen, betekent de reeks feestelijkheden die het einde van een oud en het begin van een nieuw jaar markeren, vaak een periode van verscherpt heimwee (pag. 1 van Plus). Voorts in het plusnummer van deze week: Pagina 2: Martine Carol verveelt zich; te kenpuzzel. Pagina 3: Maurits Caransa liefhebbert in Amsterdam; flat wonen is anders wonen. Pagina 4: Schaken, dammen, puzzelen en piekeren, klaverjassen, bridgen, hebt u dat gelezen? Pagina 5: De ster (verhaal over tijd en eeuwigheid) Pagina 6: Smokkelmuseum tussen de rotsen van Cornwall. Pagina. 7: Koks klappen uit de keuken; Rob bie de beer. Pagina 8: Afrikaanse diplomaten voelen zich in New York niet geaccepteerd; Bezoek van felicitatiedienst; mijn werk in het vredeskorps. Kerstbestand in Vietnam (Van onze correspondent) HET LOO, 23 dec. „De mode schijnt te zijn zich niet te richten op het licht maar op de duisternis. In dezelfde geest als de schriftgeleerden en de Farizeeërs ten tijde van Chris tus gif trachtten te peuren uit iedere daad of gedachte van Hem, lijkt het alsof men ook nu bijna uitsluitend zoekt naar wat de medemens afbreekt, wat hem belast, wat de mensen van elkaar scheidt", aldus prins Bernhard in de toespraak, die hij gistermiddag op paleis Het Loo hield tijdens de kerstfeestviering van de koninklijke familie met personeel van het paleis en uit de bossen van Uddel, Hoogsoe- ren, Gortel en Niersen. De prins vervolgde: Jezus Christus, van wie wij vandaag hier de geboorte vieren, heeft ons echter als het grote gebod gegeven: „Onze naasten lief te hebben gelijk onszelf, al onze naas ten..." De koningin las traditie ge trouw het kerstevangelie uit Lucas 2. Het paleiskoor onder leiding van de heer A. van Houwelingen voerde on der andere de cantate „Dit is de dag" uit met medewerking van vier instru mentale solisten. Er was veel samen zang en de opvoering van het kerst spel „Vader Martijn", naar een sprookje van R. Saillens. Vanuit de met groen, sterren en klokken ver sierde ontspanningszaal, waar een kerstboom met flakkerende kaarsen tot aan het plafond reikte, begaf het uitgebreide gezelschap zich later naar drie vertrekken met prachtige kronen en wandschilderingen. Ook Claus von Amsberg woonde dit kerstfeest bij. Evenals de koningin, de prinsessen Beatrix, Margriet en Chris tina schonk hij chocolademelk en deel de hij krentebolien uit. Aan het einde van het feest kreeg iedere gast het traditionele geschenk^ een flink kerst brood en een fraaie Pro Juventute-ka- lender. (Advertentie) niet duur wel heerlijk ENSCHEDE, 23 dec. De 16-jarige scholier G. J. Meijer uit Enschede wordt sinds vrijdagmiddag jl. ver mist. Vermoedelijk is de jongen uit vrees voor een slecht rapport wegge lopen, zodat het niet uitgesloten is dat hem een ongeluk is overkomen. (Van onze correspondent) ARNHEM, 23 dec. Om de mas sale toeloop naar de jaarlijkse Kerst nachtmis wat in te dammen heeft pastoor H. van Kessel van de O. L. Vrouwe-parochie te Huissen besloten voor de eerste nachtmis een gulden en voor de tweede vijftig cent entree te heffen. De beminde gelovigen von den dat geen stijl, omdat, zo zeiden ze, een kerk nu eenmaal geen bios coop is. Zodoende boycotten ze de plaatsverkoop voor de tweede Nacht mis. Het resultaat was dat er nog geen honderd plaatsen werden verkocht. De pastoor hield daarop een donderpreek, waarin hij uitriep dat hij van die nacht missen een nachtmerrie kreeg en dat hij de tweede Nachtmis zou laten vallen. Hij riep de gelovigen op het restant van de plaatsen voor de eer ste Nachtmis alsnog ai te halen. Dat gebeurde, 1400 plaatsen brachten een gulden per stuk op. Verenigde Staten Een krijgsraad in El Paso in Texas heeft een 23-jarige luitenant tot twee jaar gevangenisstraf en degradatie tot gewoon soldaat ver oordeeld, omdat hij anderhalve maand geleden bij een betoging een bord had gedragen met het opschrift „maak een einde aan de fascistische agressie van Johnson in Vietnam". (AFP). In de periode van dertig uur (vrijdag 18.00 uur tot zaterdag middernacht) zuilen de Zuidvietnamese en Anieri- kaanse strijdkrachten niet schieten, tenzij uit zelfverdediging. Generaal Cao zei, dat het besluit om in die periode geen aanvalsacties te onder nemen was genomen naar aanleiding van de oproep van de Paus tot vrede, althans gedurende Kerstmis. De gene raal maakte geen melding van de op roep van de Vietcong voor een bestand van twaalf uur, nl. van 19.00 uur vrij dagavond tot 7.00 uur 's ochtends op eerste kerstdag, teneinde de katholie ken onder de strijdenden aan beide kanten de gelegenheid te geven een kerkdienst bij te wonen. Gisteren heeft de permanente verte genwoordiger van de Verenigde Sta ten bü de VN, Arthur J. Goldberg, verklaard dat het gebruik van atoomwapens in de huidige strijd in Zuid-Oost-Azië, met name in Viet nam, „niet wordt overwogen". Hij noemde het zelfs „ondenkbaar", dat nucleaire wapens gebruikt zouden worden in de strijd aldaar. Goldberg legde deze verklaring die in te genspraak scheen met andere uitin gen van regeringsleiders over de oorlog in Vietnam af tijdens een persconferentie. Hu zei, dat de vre despogingen, waarbij ook Fanfani is betrokken, niet afgesloten zijn. „Wij zullen onze pogingen om het conflict te verplaatsen van het slagveld naar de conferentie-tafel voortzetten," al dus Goldberg. Hu legde er nog de nadruk op, dat hij een en ander verklaarde met volledige toestem ming van president Johnson. Volgens welingelichte kringen in het Vaticaan (zo meldt het KNP) ont plooit de Heilige Stoel momenteel een intensieve diplomatieke activiteit ten einde te komen tot een spoedige be ëindiging van de oorlog in Vietnam en DEN HAAG, 23 dec. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft minister Veldkamp in antwoord op diens brief van maandag onder meer meegedeeld, dat „sinds 8 december j.l. de standpunten van de centrale werk gevers-, respectievelijk werknemersor ganisaties ten aanzien van het mini muminkomen niet zijn gewijzigd. Ge zien deze situatie is het uiteraard niet mogelijk in ons bestuur alsnog overeen stemming te bereiken over een voorlo pige norm met betrekking tot het mi nimum-inkomen. Ons bestuur meent dat dan slechts de andere door n aan gegeven mogelijkheid openblijft, te we ten het treffen van een voorziening op grond van artikel 12 van het B.B.A. 1945". Dit artikel bepaalt onder meer, dat het College van Rijksbemidde laars, hetzij op verzoek van organi saties van werkgevers en van werkne mers, hetzij op verzoek van de Stich ting, hetzij ambtshalve regelingen van en in verband met de Ionen er andere arbeidsvoorwaarden van werknemers bindend kan vaststellen. Het bestuur van de stichting schrijft verder dat het ten aanzien van het voortzetten van het overleg in de Stichting van de Arbeid inzake andere centrale loonpolitieke elementen hoopt dat een uitspraak van de regering over het minimum-inkomen voldoende aanknopingspunten biedt oon dit over leg te hervatten. Het bestuur vestigt er de aandacht van de minister op dat het in het alge meen bezwaarlijk is op zo'n korte ter mijn als de minister bedoelde in zijn brief van maandag van de opvattingen van het Stichtingsbestuur te doen blij ken omdat daardoor het nodige inter ne overleg in het gedrang komt. DRIEBERGEN, 23 dec. De dienst doende postbode, die gisterochtend vroeg de brievenbus in het hoofdpost kantoor alhier moest lichten, kreeg de schrik van zijn leven toen hij een levende eend in de postbox aantrof. Het dier, uit een nabijgelegen vijver, was vermoedelijk ontsnapt en 's avonds door kwajongens in de voor pakket- post bestemde bus, die zich in de hal van het postkantoor bevindt, gede poneerd. De geposte brieven zijn door het angstige beestje danig bevuild en moesten dan ook door tante post met water en zeep weer wat toon baarder worden gemaakt. om te bevorderen, dat het gehele pro bleem van Vietnam door onderhande lingen tot oplossing wordt gebracht. Alle Pauselijke vertegenwoordigingen in Saigon, Londen, Washington, Tokio en de Verenigde Naties hebben van de Paus de opdracht gekregen zich in het bijzonder en op de eerste plaats met de kwestie Vietnam bezig te houden. De concrete Pauselijke aanwijzingen hebben zij via het staatssecretariaat ontvangen. Naar verluidt zou aan de Pauselijke diplomaten zijn opgedragen niet alleen zuiver diplomatieke wegen te bewandelen, maar ook veelvuldig in niet-diplomatieke ontmoetingen een zekere druk uit te oefenen, teneinde zo te bereiken, dat er een spoedig einde komt aan de crisis in Vietnam. (Vervolg op pagina 6. -.evende kolom). Artikel 91 van de Grondwet ver biedt een weduwe te huwen binnen 300 dagen na het over lijden van haar echtgenoot Kinderen binnen die tijd geboren krijgen nog de naam van de over leden echtgenoot. Met dit artikel zitten thans twee bejaarden uit Wormerveer hij 79 en zij 82 danig in hun maag, want ze „wonen al samen" in een bejaardenwoning omdat ze dachten op 7 december in ondertrouw te zijn geweest. Maar nu is uitgeko men dat de bruid pas op 2 augus tus van dit jaar weduwe is ge worden en de driehonderd dagen dus nog niet verstreken zijn. De ambtenaar van de burgerlijke stand kwam naar de bejaardenwoning om mede te delen dat het huwelijk pas in juni gesloten kon worden. Maar de predikant en het bestuur van het bejaardencentrum „Amandel bloesem" hebben geen bezwaar te gen de samenwoning. „Zelfs de ko ningin kan aan dit geval niets doen," zei de bruidegom, „en naar Schot land vliegen van je AOW is er ook niet bij. We vinden het wel goed zo Verenigde Staten Een aardbeving van middelgrote kracht heeft een groot gebied in het zuidwesten van Alaska getroffen. Er ontstond echter slechts lichte schade. (AFP). Verwacht in geldig tot vrijdagavond: (opgemaakt 11.15 uur) Aanvankelijk enige regen. Morgen overdag veranderlijke bewolking met enkele verspreid voorkomende buien. Matige tot krachtige aan de kust aanvankelijk nog af en toe harde zuidelijke wind draaiend naar zuidwest tot west. Over het alge meen weinig verandering in tempe ratuur. VRIJDAG: ■zon: v.847-16.32 maan: 10.29-17.41 WEZEP, 23 dec. Bij We'zep is vanochtend om half zes een vracht auto met stenen door een gesloten overwegboom tegen een goederentrein opgereden. Na de botsing ontstond brand in de trein die o.m. uit oliewagens be stond. De bovenleiding is naar beneden gekomen. De spoorlijn Zwolle-Amers- foort is geblokkeerd. De vrachtwagen moest op de Sta tionsweg in Wezep stoppen voor de gesloten bomen, maar schoot door zijn remmen en botste tegen een zijkant van de goederentrein. De chauffeur en zijn bijrijder raak ten gewond. Zes goederenwagens ont spoorden en er brak brand uit, onder meer in een olietankwagen. De brand weerkorpsen uit Heerde, Wezep, Doorn spijk en Oldebroek zijn nu bezig met blussen. De N.S. verwacht, dat de stremming van het baanvak nog de hele dag zal duren: beide sporen zijn totaal ver nield, evenals de bovenleiding. De snel treinen tussen Amersfoort en Zwolle worden omgeleid via Deventer. De stoptreinen uit het noorden pendelen tot Zwolle en die uit het zuiden tot 't Harde. Tussen beide plaatsen rijden bussen. UTRECHT, 22 dec. In verband met de benoeming van de algemeen secre taris van het Nederlands Katholiek Vakverbond, drs. Th, Coppes, tot di- rekteur van de N.V. De Volkskrant per 1 januari heeft het verbondsbestuur van het NKV de heer J. van Dorp benoemd tot algemeen secretaris ad in terim. PARIJS, 23 dec. Generaal De Gaul le zal op Oudejaarsavond weer voor het eerst, sinds de verkiezingscampag ne, op het televisiescherm verschijnen. Mogelijk zal men dan iets meer ver nemen over de conclusies met betrek king tot het komende beleid, die hij uit de verkiezingsuitslag heeft getrokken. Minister van voorlichting Alain Peyre- fitte heeft gisteren de rede van De Gaulle aangekondigd. (Van onze correspondent) ASSEN, 23 dec. De wateroverlast die zich op diverse plaatsen in Drente voordoet zal zeker nog enkele weken duren. Komt er nog meer regen, dan kunnen de gevolgen ernstig zijn. Dat is de mening van de hoofdingenieur- directeur van de provinciale water staat in Drente, ir. C. F. Bekink. De hoge waterstand in rivieren en kana len koml in dé eerste plaats doordat er niet voldoende water in het IJssel- meer kan worden geloosd. De waterstand ls daar buitengewoon hoog, namelijk 65 cm. boven normaal Grote hoeveelheden water worden door een westenwind oostwaarts ge stuwd waardoor spuien onmogelijk is. Hierdoor is het vrijwel onmogelijk dat een groot deel van de kanalen in Drente en Noord-Overijssel kan lozen in het Zwarte Water. Bovendien ko men er grote hoeveelheden water vrij uit de stroomgebieden en ook uit Duitsland is veel water te verwerken. Bij Zwolle moet van de IJssel ook in het Zwarte Water worden afgevoerd met het gevolg dat de kanalen buiten de oevers treden en landerijen over stromen. Ir. Bekink meent dat het aantal hectares dat onder water is ge lopen, niet zo groot is als in 1960 toen dit ruim 7000 hectare bedroeg. (Advertentie) SPAARNDAMSEWEG 48 Haarlem Tel. 0250058211 (5 fljnen) (Advertentie) Een verrukkelijke chocoladedrank mef slechts 1% vet. Fris en pittig van smaak. Tosti lest de dorst, is lekker luchtig en eerbiedigt de slanke lijn! 28 (Advertentie) In twee landen die eens tot Hitiers Groot-Duitse Rijk behoorden zijn vonnissen geveld die met de nazi-tijd verband houden. Het verschil in de beide uitspraken is opmerkelijk. In de Beierse stad Bamberg werd een twintigjarige jongeman tot zware gevangenisstraf veroordeeld wegens bet bekladden van joodse graven met anti-semitische leuzen en baken- kruisen. Terecht beeft de rechter een bard vonnis gewezen. De straf is een waarschuwing voor anderen, dat zulke schanddaden in het na-oorlogse Duitsland niet getolereerd worden. Overigens pleit voor de jongen, dat hij intussen zijn spijt betuigd heeft. Deze misdadiger die in 1945 geboren werd, heeft dus persoonlijk niets van de oorlog meegemaakt. Maar de voormalige Vlaamse S.S.- majoor Verhelen heeft in de oorlog minstens vier moorden gepleegd. Hij werd in 1947 door een Belgisch tribunaal bij verstek ter dood veroor deeld. Nu is hij in Wenen vrij gesproken, omdat hij „onder dwang" zou hebben gehandeld. Dat de schuld van Verhelen oneindig veel groter is dan die van de Bambergse jongeling behoeft geen betoog. Maar de sluwe Verhelen loopt weer vrij rond, terwijl de domme Duitse Hakenkruiskladderaar gevangen zit. De Oostenrijkse rechtspraak geeft hier geen Anschluss op de Duitse. Het geboorteland van Hitier moet zich schamen over het Weense vonnis. Die Oostenrijkers die be- seffen dat hun natie iets goed te maken heeft, mogen het er niet hij laten zitten. Mensen als prof. Zijlstra helpen bewijzen, dat de Eerste Kamer een zinrijk instituut kan zijn. De anti revolutionaire senator heeft gisteren en eergisteren een aandeel aan de algemene financiële beschouwingen geleverd, dat men niet graag had willen missen. Het waren vooral hij en de K.V.P.-senator Van Campen, die tezamen met de evenmin te ver waarlozen bewindsman Vondeling hel debat op een zodanig peil hielden als past bij een Kamer die zich door haar voorzitter gaarne chambre de réflexion Iaat noemen. Natuurlijk meenden de heren Zijlstra en Vondeling beiden gelijk te hebben en natuurlijk gaven zij elkaar weinig toe. Als wij moeten kiezen, zouden wij ons liever bij de antirevolutionaire criticus scharen dan bij de bewindsman, wiens enige taak bet is het eenmaal ingenomen standpunt met band en tand te ver dedigen. Prof. Zijlstra zag in de verte het gevaar aankomen van een terugslag in de conjunctuur: bij hield categorisch vol, dat bet in een land waar de loonstijging de produktivi- teitsstijging blijft overtreffen eens mis moet lopen: hij bedacht Neder land met de twijfelachtige eer een autonome inflatiehaard te zijn. De heer Vondeling voerde zijn verweer op basis van cijfers: de heer Zijlstra verwaarloosde de cijfers niet. maar beriep zich daarbij op symptomen en verschijnselen, waarvan de beteke nis eerder wordt aangevoeld dan dat men ze met cijfers kan meten. Hij vergat niet tot die verschijnselen te rekenen de sombere toon welke mi nister Veldkamp daags tevoren bad aangeslagen bij bet debat over het minimumloon in de Tweede Kamer. Waarschuwingen als die van prof. Zijlstra, een ervaren en scherpzinnig econoom, hebben de verdienste dat zij, ten aanboren van regering en bedrijfsleven, de euforie terugdringen en geen kans geven aan de waan van de dag, of van bet seizoen. Dat past nu precies in de bijzondere taak welke vriend en vijand aan de Eerste Kamer blijven toedenken. iiiiiimimiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi GENEMTJIDKN, 23 dec. Als ge volg van het zinken van de pont is de veerdienst te Genemuiden voor on bepaalde tijd gestremd. De veerpont ligt midden in het Zwarte Water, dat ter plaatse ca tweehonder meter breed is. Op de pont stonden «wee vracht auto's met aanhangwagens geladen met suikerbieten. Een der chauffeurs, een bijrijder en de veerman konden zwem mende de vvaJ bereiken. De andere chauffeur, die zich aan een staander van de pont had vastgeklemd, is met een roeiboot gered. De vrachtauto's waren afkomstig uit Hiliegom en Nieuw-Vermep. Ais moge lijke oorzaken van het ongeval denkt de politie aan te zware of te ongelijke belading. Het maximale araagvermo gen van de pont was 60 ton. Er zijn borden geplaatst, terwijl het verkeer wordt omgeleid.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 1