Vlaardingse crack: kans op revanche MüNCHEN LOOPT AL WARM Zorgen voor Bulgaren -1 I Tennisbond wil een centraal tr ainin gscomplex BOSCH I A.V. METZELAAR Gave-doelpuntenmaker Voetbalnieuws LOTING VOOR NEDERLANDSE SCHAATSKAMPIOENSCHAPPEN GISTERAVOND IN DEVENTER BEKEND GEWORDEN Holland Sport en Fortuna VI. gelijk Plannen in vergevorderd stadium Ook hal met overdekte banen R.C.H.-D.H.C. Dames Loting Inschrij vir ^sdatum Olympische Spelen verschoven OM K.N.V.B.-BEKER DONDERDAG 23 DECEMBER 1965 DEVENTER, 23 dec. De 24ste Nederlandse langebaan titelstrijd die zondag (tweede kerstdag) en maandag op de Deventer kunst ijsbaan wordt gehouden, belooft bijzonder boeiend te worden. Want niet alleen zal de Vlaar- dinger Rudy Liebrechts revanche willen nemen voor de nederlaag die hij als titelverdediger vorig jaar op de Amsterdamse Jaap Eden baan leed. ook zal de schaatsende wielrenner willen bewijzen dat hij nog altijd Ne derlands beste hardrijder is. Op de Jaap Eden baan werd Lie brechts niet alleen door zoon Ard van oud kernploeg coach Klaas Schenk geklopt, maar gedurende het gehele seizoen is Liebrechts door de lange Noordhollander naar het tweede plan verwezen. Daaraan kon zelfs Liebrechts' wereldrecord op de 3000 meter niets veranderen. Verbeten aiitiiiii - - - In verband met de steeds groeiende vraag naar de WASAUTOMATEN, KOELKASTEN e.d., zoeken wij een jongeman (21 tot 25 jaar) die opgeleid zal worden tot Wij verlangen naast een goede technische han digheid een gezonde werklust; representativi teit. Rijbewijs B.E. is noodzakelijk. Wij bieden aan de juiste man een goede be loning en uitstekende sociale voorzieningen. Indien U interesse heeft voor deze vrije en interessante funktie wordt U verzocht Uw schriftelijke sollicitatie in te dienen bij de I GONNETSTRAAT 11—17' HAARLEM j a 3 S In Den Haag? Niet onverwacht A.s. ZONDAG - 2e Kerstdag - aanvang 2.00 uur R.C.H. met de nieuwe midvoor Carl Schuurman LIEBRECHTS EN SCHENK IN RECHTSTREEKS DUEL Maar ook in dit nog prille schaats seizoen, waarin de Nederlandse top door het slechte weer nog nauwelijks men moest Liebrechts zijn meerdere in aan training en wedstrijden is toegeko- den om de IJsel cup en de vorige week dusvèr tweemaal: tijdens de wedstrjj- Schenk erkennen- Dat gebeurde tot gehouden selectiewedstrijden van de kernploeg. Nu dus krijgt ..glyder" Lie- brechts voor de eerste maal de kans in een rechtstreeks duel met rivaal Schenk af te rekenen. Dat was name lijk het resultaat van de loting voor de titelstrijd, die gisteren in Deventer plaatsvond. In de twaalfde rit van de 5000 meter komen beide cracks tegen elkaar op het ijs. Ook Nederlands der de man, Kees Verkerk (Puttershoek) lootte niet ongunstig. In de veertiende en laatste rit van de dag kan hij zich richten op de tijden van zijn voorgan gers. Bovendien kan hij strijd ver wachten van de jonge Deventer- -r Eddy Verheyen, die voor eigen publiek tot een verrassing in staat Is. SOFIA, 23 dec. Er heerst bezorgd heid onder de Bulgaarse officials die het elftal moeten samenstellen dat in Florence op 29 december zal moeten uitkomen tegen het Belgische nationale elftal in een derde en beslissende wed strijd voor de wereldbeker. De Bulgaarse aanvoerder Diev, een der beste backs, Penev, en halfspeler Dimitrov kunnen door een blessure niet spelen. Of halfspeler Kitov mee zal kunnen doen blijft ook een open vraag daar deze voetballer ziek is. Voorhoede speler Kotkov valt uit door een disci plinaire maatregel. Voor al deze voetbalvirtuozen moet een vervanger worden gezocht, iets wat beslist geen gemakkelijke opgave is. Verscheidene trainingswedstrijden zijn al gespeeld doch een definitieve opstel ling kan nog niet worden gegeven. Het zal dus op 26 december, de dag vóór de Bulgaren naar Italië vliegen, pas bekend worden wie de Bulgaarse nationale eer zullen gaan verdedigen. Op 21 december zal het voorlopige team een oefenwedstrijd spelen tegen het Poolse nationale elftal. Hierna zal een week intensief worden getraind teneinde een goede teamgeest te kwe ken. RUDY LIEBRECHTS rijders zullen de trip naar Stkandinavië meemaken. Vijf van hen zullen over vier weken in Deventer aan de start komen- Hoewel de ploeg voor insiders in feite al vaststaat is het niet uitge sloten, dat het nationale kampioen schap verrassingen zal opleveren, die bestaande theo-riën omver kunnen werpen. Behalve de leden van de kernploeg met uitzondering van de geblesseer de Jan van Swaay bestaat het deel nemersveld uit acht leden van de noordoostelijke en acht leden van de westelijke trainingsploeg. Verkerk krijigt op de 500 meter een goede tegenstander: de talentvolle en nog jonge Amsterdammer Frits Bart- ling, die na zijn goede debuut van vo rig jaar opnieuw de aandacht op zich zal willen vestigen. Maar hoe fel de strijd om de hoogste nationale eer zal zijn, met n-og meer verbetenheid zal het recordaantal deelenemers (28) vechten voor een plaats in de kern ploeg, die met bondscoach Anton Huis- kes in de Noorse plaats Fagernes de training voor het Europese kampioen schap iop 22 en 23 januari in Deven ter) zal voortzetten. Slechts zeven Nederlands beste dames zullen tege lijkertijd in Deventer om de (zevende) landstitel strijden. Kampioene Stien Kaiser (Delft) heeft weinig hoop haar titel te behouden. De knie-operatie van afgelopen zomer heeft haar bij de trai ning te zeer gehinderd, zodat de weg openligt voor de 19-jarige Amsterdam se Carry Geyssen. Zij zal rekening moeten houden met Willy de Beer, die na een onderbreking van twee jaar als mevrouw Vel op de ijspiste is terugge keerd. Zij reed een week geleden in Deventer de 1500 meter in 2.35.0, een tijd, die dit seizoen nog nergens in de schaatswereld is gemaakt. Mevrouw Vel is al twee keer kamnioene van Nederland geweest. Ook bij de dames was het resultaat van de loting interes sant: op de 1500 meter komen me vrouw Vel en Carry Geijssen samen op het ijs op de Deventer kunstijsbaan heeft directeur Piet Bergstroem uitgebreide maatregelen genomen om het ijs zo snel mogelijk te houden. Hier is zelfs van een wereldprimeur sprake: het ligt in d'e bedoeling d'at er met tuingieters zal worden gesproeid. WILLY DE BEER nu mevrouw Nel HEKEN, 500 meter, 1ste rit: Siebold de Vries (Harich), Jan Hilgeman (Linschoten i 2de rit: Cees Verkerk (Puttershoek), Frits Bartling (Amsterdam); 3de rit: Eddie Ver heyen (Deventer), Rudie Liebrechts (Vlaar- dingen)4de rit: Ludwig Meyering (Arnhem), Wim Borgers (Apeldoorn); 5de rit: Karei te Winkel iBrummen), Aad Heemskerk 'De (Kwakel)6de rit: Joop van der Berg (Woer den), Piet Meyer (Katswoude); 7de rit: Ernst Beets (Amsterdam), Aad Hoogschagen (Alk maar); 8ste rit: Bas van Os (Waarde), Ard Schenk (Anna Paulowna)9de rit: Vincent van Ammers (Amsterdam), Peter Nottet (Loosduinen); 10de rit: Piet Modder 'War- menhuizen), Wim Beukers Bergen/NH11de rit: Jorit Joritsma (Rotterdam), Jan Bols (Hcogeveen); 12de rit: Koos van Hemert (Leiderdorp), Arie Eriks (St. Maarten); 13de rit: Hans Eckelboom (Heerde); Harry Hart man ('s Gravendeel)14de rit: Jan de Vries (Ruinervolde)Rob de Groot (Apeldoorn). 500 meter, 1ste rit: Van Hemert-Te Winkel; 2de rit: Bols-Meyering; 3de rit: Bartling-Hil geman; 4de rit: Van der Berg Meyer; 5de rit: Eckelboom-Beets; 6de rit: De Groot-Nottet; 7de rit: Modder-Hartman; 8ste rit: Heems kerk-Beukers; 8e rit: Van Ammers-Joritsma; 10de rit: F. de Vries-Eriks; 11de rit: Borgers- Hoogschagen; 12de rit: Lieforechts-Schenk; 13de rit: J. de Vries-Van Os; 14de rit: Ver- kerk-Verheyen. DAMES, 500 meter, 1ste rit: Willy Vel-De Beer (Medemblik), Corrie Ruben (Amster dam); 2de rit: Henny Hondeveld (Laren), Elly Vermeulen (Amsterdam); 3de rit: Lotte Ostendorp (Amstelveen), Ans Schat (Apel doorn) 4de rit: Willy Burgmeyer (Nieuw Veen), Carry Geyssen (Amsterdam); 5de rit: Nel Lamers (Angeren), Elly van der Brom (Amsterdam); 6de rit: Beppie Geyssen Am sterdam), Wil van Dijk (Kampen); 7de rit: Stien Kaiser (Delft), Wil van Wees (Muiden); 8ste rit: Akke Falkena (Woudsend), Gerrie Luchies (Rustenburg). 1500 meter, 1ste rit: Falkena-Van Dijk; 2de rit: Ruben-Van Wees; 3de rit: Willy Vel-Carry Geyssen; 4de rit: Van der Brom-Ostendorp; 5de rit: Kaiser-Hondeveld; 6de rit: Vermeu- len-Burgmeyer; 7de rit: Lamers-B. Geysen; 8ste rit: Luchies-Schut. LAUSANNE, 23 dec. De termijn voor inschrijving als kandidaat voor het organiseren van de Olympische Spe len tn 1972 is 20 dagen verlengd. Dat is gisteren bekend geworden op het I.O.C.- seeretariaat in Lausanne. Men heeft de termijn nu gesteld op 20 januari 1966 om de eventuele gegadigden meer tjjd te geven hun kandidatuur te overwe gen. Tot gisteren was er bij het IOC nog geen enkele officiële melding bin nengekomen. Men rekent er in Lausan ne echter op dat kandidaatstellingen zullen binnenkomen van Barcelona, Montreal, Chicago of Los Angeles, Miin- chen en... Amsterdam! - v' In Miinchen Is men reeds druk bezig zich voor te bereiden op de Olympische Spelen van 1972. Miin chen zal zjjn officiële kandidatuur binnenkort wel by het I.O.C.-secre- tariaat in Lausanne indienen. Hoe wel dus nog niets vast staat, maken de Duitsers al een drukte van be lang. Hier ziet u een aantal „top mannen" bycen, die deze weken aan niets anders denken dan aan het grote olympische sportgebeu ren. V.l.n.r.: Albert Bayerle en George Brauchle, beiden wethou ders van Miinchen; Willi Daume, voorzitter van het Duitse olympi sche comité; dr. Hans Jochen Vo gel, burgemeester van Miinchen en Rolf Schielein. directeur van de stadion-assosiatie. De heren bekij ken belangstellend een maquette van het Olympische stadion. Zou dit er zo uit gaan zien DEN HAAG, 23 dec. Gisteravond Is op het ADO-terrein In Den Haag de wedstrpd Holland Sport-Fortuna Vlaar- dingen gespeeld voor de derde ronde van de KNVB-beker. De wedstrijd ein digde in een geiyk spel: 1-1. Bij de rust had Holland Sport een 1-0 voorsprong. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 23 dec. De tennis bond bereidt de bouw voor van een centraal trainingscomplex. De plannen van de werkcommissie, die enkele maanden geleden Is Ingesteld, zijn reeds Advertentie r00M0000MM000000MK00000M0M0M0M0M00MÊW000M00000Mn SERVICE-MONTEUR OFFICIAL BOSCH DIENST 0000000000000ttMW0000M00M000ffJ0000M0M000M0M0000000i 1MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM ARD SCHENK in een vergevorderd stadium. Zeer bin nenkort zal beslist worden over de plaats waar het centrum geprojecteerd wordt. Het plan voor het complex om vat minstens drie buitenbanen en een hal voor zeker twee overdekte banen. In deze hal zal ook ruimte voor indoor- conditletraining, kleedkamers en een accommodatie voor toeschouwers ko men. De commissie denkt ook nog aan een „clubgebouw" met slaapgelegenheid en misschien een medische afdeling. Het project zal alles bij elkaar ongeveer een half miljoen gulden gaan kosten. De behoefte aan een eigen centrum deed zich steeds meer voelen ra de tennisbond. Alleen al om economisch# redenen was het gewenst de nu ge spreide trainingen van de topspelers an jeugd, te centraliseren. Bovendien kon de mentale begeleiding nooit goed wor den aangepakt. De behoefte werd plot seling urgent, nu in Rotterdam de Ahoy-hal, waarvan gebruik gemaakt werd, gaat verdwijnen, in Den Haag de Houtrusthal niet altijd meer ter be schikking staat en in Amsterdam de Marijkehal slechts een beperkt aantal trainingsuren vrij is. Hans Roordink: bij F. C. Twente dè man ENSCHEDE, 23 dec. Hans Roor dink wordt in Enschede momenteel op handen gedragen. De wijze waarop hij de FC Twente enkele keren met gave doelpunten aan de overwinning hielp heeft hem in vrij korte tijd een grote populariteit bezorgd. „Het is natuurlijk wel aardig dat het zo goed gaat" zegt de altijd bescheiden aanvalsleider 'van de tcnformaitie der Enschedese voetbalstichting „maar ik vind het niet zo belangrijk wie de doel punten maakt ais ze maar gemaakt worden?" En ik dank mijn succes na tuurlijk voornamelijk aan mijn mede spelers. Vooral Jula Nemes en Ned Bulatovic zijn 'ware meesters in het scheppen van goede doelkansen". Met negen doelpunten neemt Hans Roordink een hoge plaats op de vader landse topscorelijst in. En dat terwijl hij aanvankelijk leek voorbestemd om het seizoen 1965-'66 in het tweede elftal van FC Twente '65 te slijten. Het bestuur van de sueccesvolle Enschedese repre sentant in de eredivisie is begrijpelijk bijzonder content over de prestaties van Hans Roordink. Diezelfde clublei ders zijn tegelijkertijd dolgelukkig dat zij hem het begin van het huidige sei zoen toch een contract hebben gegeven en hem niet naar een andere vereni ging hebben laten gaan. Het had immers weinig gescheeld of de man, die vorig jaar in de eerste di visie tot een opmerkelijke doelpunten productie kwam, had eeen ander club shirt aangetrokken. Hans Roordink werd namelijk, nadat FC Twente een feit was geworden, op de transferlijst gezet, omdat men van mening was, dat hij in de eredivisie niet mee zou kun nen komen. Er bestond wat belangstel ling voor de voormalige middenvoor van de Enschedese Boys, maar da vraagprijs was te hoog. Hans Roordink kreeg dus toch een contract. Aanvankelijk belandde hij in het tweede elftal. Zonder in die formatie tot grootse daden te zijn ge komen, kreeg hij in de streekderby tegen Heracles plotseling zijn kans. Spitz'' Kohn was een week eerder tegen Go Ahead geblesseerd geraakt en omdat ook Jula Nemes nog steeds niet beschikbaar ivas, deed trainer Friedrich Donenfeld een beroep op hem. De kleine Oostenrijker, die nu aan zijn vierde seizoen in de textiel stad bezig is, heeft van zijn besluit i 9een spijt gekregen. De ontmoeting 0d 06 mSt met Heracles werd met 4—1 gewon- nen en Roordink scoorde een ga-af doelpunt. Een week later in Rotter dam werd Sparta met 43 verslagen en dit keer nam Roordink twee tref fers voor zijn rekening. De in een Enschedese supermarkt werkzame aanvalsleider had zich een vaste plaats in het hoogste elftal veroverd. Telgen Willem II produceerde Roor dink een telg uit een echte Ensche dese boys familie liefst vier doel punten waardoor hy op slag de lieve ling van het Enschedese voetbalpubliek werd. Voor één man kwam het succes van Roordink niet onverwacht. De thans bij DOS in dienst zijnde ex-En- chedese Boys-trainer Jovan Jovanovtc. „Hans is een goede voetballer. Aan zhn technische kwaliteiten wordt weieens getwijfeld maar ik ben van mening dat hij niet alleen een knappe afwerker is. maar ook een man die zelf kansen kan scheppen. Bij Enschedese Boys is het er, ook al omdat hy toen zyn militaire dienstplicht vervulde, nooit helemaal uitgekomen, maar ik ben er rotsvast van overtuigd, dat FC Twente aan hem nog veel plezier kan beleven. Hij is snel, kan de bal goed onder controle houden en beschikt over een uitstekend schot. Wat kan een aanvaller zich nog meer wensen aldus de Zuidslaaf. De twee doelpunten in de ontmoeting met Elinkwijk hebben nogmaals aan getoond dat FC Twente in Hans Roor dink een tweede kansbenutter van for maat heeft gekregen. Met hem en de langzaam maar zeker weer in vorm komende „Spitz" Kóhn hopen de Twentse wapendragers ook in het ver dere verloop van de eredivisie compe titie hoge ogen te kunnen gooien. De werkcommissie heeft zeker op vier of vyf plaatsen de mogelykheid voor de aanleg van een complex ge zocht. De gedachte om een bestaand complex uit te breiden en enkele banen daarvan te overdekken heeft men los gelaten. Men Is o.a. in gesprek geweest met de heer Houps van de n.v. Maria- hoeve, het complex in Den Haag waar in de zomer vaak centrale trainingen werden gehouden. De heer Houps ver telde: „Natuurlijk heb ik ja gezegd tegen het nlan om twee van onze banen te overdekken en de kosten twee ton te delen tussen de Marlahoeve en de Kon. Ned. Lawntennisbond. In het gesprek met de heer Van Eek, lid van de werkcommissie, werd mij echter duidelyk dat de bond veel meer wil. Maar aan tribunes, kleedkamers en trainingsruimtenn hebben wy, als Marlahoeve. geen behoefte. Er Is echter nog niets beslist. Ik geloof dat men nu heel voorzichtig bezig is met een stuk grond in de nieuwe wijk Waldeck van Den Haag." Het trainingscentrum van de tennis bond zal in ieder geval in de Randstad worden aangelegd. Dan immers kan men werkelijk een einde maken aan het heen en weer reizen van de trainers, de coaches, de spelers en speelsters, van wie de meeste in het westen wo nen. Ook de vereniging van Neder landse tennisleraren zal dan voor de cursusweek niet naar Velp hoeven gaan. LONDEN, 23 dec. Het internatio nale voetbaltoernooi van Groot-Brittan- nië tussen de landenteams van Enge land, Noord-Ierland, Schotland en Wales zal doorgaan, maar zal worden gebruikt als basis voor deelneming aan het Europacuptoernooi voor landenteams, aldus is gisteren in Londen bekendge maakt. Het besluit het toernooi tussen de vier landen te laten doorgaan werd geno men op een vergadering van vertegen woordigers van de vier Britse voetbal bonden. Het over twee seizoenen verdeelt?» internationale toernooi van Groot-Brit- tannië moet, met goedkeuren van de Europese voetbalbond, als eliminatie- toernooi voor de landenbeker gelden. De winnaar van het Britse toernooi zou dan verder strijden om de landenbeker. Dennis Follows, secretaris van de En gelse voetbalbond, zei na afloop van da vergadering dat alles erop wijst dat da Europese bond het Britse voorstel zal aanvaarden. De kwalificatiecompetitie voor de landenbeker begint in het seizoen 1966- '67 en zal tot in het volgende seizoen voortduren. Advertentie V000000000000000000000000000000000000000000000000A B ¥000000000000000000000000000000000000000000000000* I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7