NIEUWE HAARLEMSE COURANT Kabinet hakt de knoop door: Geen verwerking in a rbeidsco n tracten AFFAIRE BEN BARKA NOG VOL RAADSELS Frankrijk accepteert uitnodiging van de „Vijf" PAOLA MET HAAR KERSTKINDEREN I Iedere week 1500 zieke varkens ter slachtbank morris Kerstvrede in Vietnam Vandaag: En: OPZIENBAREND Bewijzen tegen neef vermoorde steeds sterker Verder: Gedetineerden in Groningen niet naar nachtmis Suède en Nappa kleding Krantestaking om te lage kerstuitkering Wel aanpassing Curie maar geen inkrimping van ambt^ebied Zaak-Arie Blokland Bezwaarlijk MOND- EN KLAUWZEEREPIDEMIE Burgers boos over Haagse aankoop van beeld van Moore „BORA-3" DE iTEENWEBF CHRISTIAANSE Studenten sturen kardinaal telegram Verander eis voor gemengd huwelijk Vloedgolf Bolivia: veertig doden I VRIJDAG 24 DECEMBER 1965 89ste JAARGANG No. 32237 DEN HAAG, 24 dec. Het kabinet heeft gisteren be sloten voor het jaar 1966 het minimum-inkomen op 120 gulden per week te stellen. Het zou niet zijn toegestaan dit minimum in collectieve arbeidsovereenkomsten te verwerken. Aan het college van Rijksbemiddelaars is verzocht dit besluit zo spoe dig mogelijk in een daartoe strekkende aanwijzing neer te leggen. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. T Veldkamp, deed deze mededeling gisteravond in het internationaal perscentrum Nieuwspoort. De mi nister zei onder meer dat de vast stelling van dit minimum-inko men er niet toe mag leiden dat de loonontwikkeling in 1966 in PARIJS, 24 dec. (Reuter) Frankrijk heeft ingestemd met een buitengewone vergadering in Luxemburg van de EEG-minister- raad t bespreking van de crisis in de Gemeenschap, die nu een half jaar gaande is. De Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, deelde dit gisteren aan de Italiaanse ambas sadeur ir Frankrijk, Giovanni Fornari, mee. de gevarenzone zal komen. Het kabinet wil dit beslist vermijden. Prinses Paola van Luik heeft in het Belvedère in Brussel een kerstviering gehouden. Tijdens de opvoering van het kerstspel vertolkten haar drie kinderen, prins Laurent (links), prinses Astrid middenen prins Philippe, de hoofdrollen. Maar ook als prins moet je leren dat je bij een dergelijke bezigheid je handen dient te vouwen. KEYSER SPECIAALZAAK VOOR DAMES EN HEREN Wij wensen alle mensen en ZALIG KERSTFEEST en een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR toe. N.V. CARROSSERIEFABRIEK VOOR ALLE AUTOSCHADE NIEUWE DAG Tijdens de Kerstdagen nu en dan regen en een krachtige soms harde wind tussen zuidoost en zuidwest. Aanvoer van iets zach tere lucht. Overdag 5 tot 8 gra den. Een sterk onbestendig weer type in het vooruitzicht. Zaterdag aars: 46.33 naau 11,06K.-4B Zondag aan: 848 16.33 maan: tUi49-96 aan: 3.481635 maart: 12.1422 J6 ROTTERDAM, 24 dec. Het dos sier van een 37-jarige landbouwer uit Groot-Ammers gaat naast de al beken de belastende gegevens, steeds meer aanwijzingen bevatten, die erop kunnen duiden dat hij de man is geweest die nu bijna twee weken geleden de roofmoord op de 46-jarige fouragehan- delaar Arie Blokland uit Giessenburg heeft gepleegd. Gisteren heeft het technische labora toriumonderzoek namelijk uitgewezen dat de bloedsporen die werden gevon den op de werkbroek van de verdachte en op een aantal planken van de schuur bij het boerderijtje van de ver dachte overeenstemmen met de bloed groep van het slachtoffer. Al eerder werd bepaald dat de bloedgroepen van Arie Blokland en de vermoedelijke da der weliswaar veel voorkomen maar geheel verschillend zijn. Het recent be kend geworden resultaat van het labo ratoriumonderzoek zou erop kunnen wijzen dat de theorie van de politie, die zegt dat de fouragehandelaar vlak bij het huis van de landbouwer om het leven moet zijn gebracht, een belang rijke kern van waarheid bevat. Belangrijk is ook het laatst bekend geworden resultaat van het buurton derzoek. Gebleken is dat de verdachte al geruime tijd in financiële moeilijk heden verkeerde. Bekend was al dat er tussen de boer en zijn neef Arie Blokland problemen waren over de afwikkeling van een schuld die de eer ste aan de fouragehandelaar had. De ongeveer 8.000 gulden, die het slachtoffer voor zijn dood bij zich moet hebben gehad, maar die na het mis drijf waren verdwenen, zijn nog niet gevonden. De landbouwer blijft ontkennen de dood van zijn neef óp zijn geweten te hebben. Dit zijn de excellente handen van onze minister van So ciale Zaken en Volksge zondheid dr. Veldkamp. Deze week was hij niet aanwezig in het ge bouw van de Tweede Kamer op het plechtige moment, dat minis ters en Kamerleden heil en ze gens uitwisselen voordat zij de rust van het kerstreces tegemoet gingen. Dr. Veldkamp had het te druk met oefenen op zijn elek tronisch orgel. Voor de eerste keer bespeelde de minister dit moderne instrument bij de kerst viering op zijn departement. On ze minder parlementaire redac teur sloeg de excellente organist bij de repetities en bij de offi ciële kerstviering op zijn depar tement gade. Hij vertelt hierover op pagina 5. Vijftien jaar geleden maakte de strip „De Lieverdjes" zijn de buut in Amerika. Vanaf dat moment heeft tekenaar Charles Schulz duizenden laten glimlachen om de merkwaardige avonturen van zijn vaak volwassen denkende èn handelende kleuters. Vanaf vandaag laten wij u wekelijks mee genieten op onze strippagina. „Prins, kom achter Peereboom vandaan", schrijft onze schaakmede werker J. H. DONNER op pagina 2 in zijn herhaalde uitdaging tot een tweekamp aan de nieuwe Neder landse kampioen, Lodewijk Prins. Op diezelfde pagina ook een blik achter de schermen van de schaats wereld. Zo rijk als Nederland in zijn talenten zit, zo arm blijkt de bond te zijn. Op onze RTV-pagina een inter view met Merel Laseur die op Tweede Kerstdag voor de te levisie als gastvrouwe vier „Kerst-Misses" ontvangt. Verder op deze pagina: 'sEands Kroniek, Schrijven over kijken en een uitvoerig overzicht van de ra dio- en TV-programma's voor de beide Kerstdagen. Voor de kinderen een fijne Kerst prijsvraag. Regionaal nieuws op pagina 3. MINIMUMLOON 120 GULDEN (Advertentie) met duur wei heerlijk DEN HAAG, 24 dec. Het Tweede Kamerlid, Van Rijckevorsel (KVP) heeft de minister van Justitie schrifte lijk gevraagd waarom de directie van het rijksasiel dr. Van Mesdag in Gro ningen een aantal katholieke gedeti neerden, die niet disciplinair gestraft zijn, toestemming heeft geweigerd de nachtmis in de gevangeniskerk bij te wonen. Het kamerlid wil weten of het waar is dat de hier gedetineerden slechts eenmaal in de veertien dagen de eucharistieviering in de gevangenis- kerk mogen bijwonen. Hij wil weten of deze maatregelen ge nomen zjjn in overleg met tot de staf behorende geestelijke verzorgers. Te vens vraagt hij of de minister wil zorgen dat de katholieke gedetineerden de mis in de kerstnacht en voorts iedere zondag kunnen bijwonen. (Van onze correspondent) PARIJS, 24 dec. De affaire van de ontvoering en zeer vermoedelijke moord van de Marokkaanse oppositie leider in ballingschap Mehdi Ben Bar- ka heeft de afgelopen dagen weer zeer de belangstelling getrokken. En de met het onderzoek belaste rechter commissaris, de heer Zollinger heeft het zeer omvangrijke dossier met eni ge duistere episodes zien toenemen. Hij heeft overigens besloten het dos sier nu voorlopig, tot na de feestda gen, gesloten te houden. Een van de laatste personen die de rechter-commissaris gisteren aan een verhoor onderwierp, was een zekere Paul Dehême, de auteur en uitgever van de doorgaans betrouwbare „Con fidentiële Nieuwsbrief" waaraan het weekblad L'Expresse maandag zeer vermoedelijk een aantal van de ge detailleerde omstandigheden ont leende waaronder de ontvoering van Naar vernomen wordt, wil Frank rijk alleen de bijeenkomst op 17 of 18 januari laten houden. Een vroegere datum komt Frankrijk niet goed uit omdat De Gaulle pas op 8 januari voor zijn tweede ambtstermijn als pre sident wordt bevestigd en vervolgens een nieuwe regering moet worden ge vormd. De „Vijf" hadden 13 januari als datum voor de bijeenkomst voor gesteld. Het antwoord is aan de Italiaanse ambassadeur in Parijs overhandigd, omdat Italië op het ogenblik in de ministerraad van de EEG het voorzit terschap bekleedt. In deze functie had de Italiaanse minister van financiën Colombo, op 27 oktober namens de „Vijf", Frankrijk voor een voltallige vergadering van de ministerraad uit genodigd, te houden in afwezigheid van de leden van de Europese com missie. De uitnodiging werd op 30 no vember hernieuwd en Colombo bracht op 8 december in Rome minister Cou ve de Murville het gemeenschappelij ke standpunt van de „Vijf" nog eens onder ogen. De Franse regering zal geen weer stand bieden tegen de op 1 januari '66 ingaande verlaging van de binnen- taneven voor industrie- en tandbouw- produkten van tien procent in de Euro pese Economische Gemeenschap, zo is voorts medegedeeld. Mehdi Ben Barka en hetgeen daarop volgde zou zijn voorbereid en tenuit- voergelegd. Onder andere publiceerde L'Expresse het detail dat de Maro- kaanse minister van Binnenlandse Za ken en hoofd van de Marokkaanse po litie, generaal Oufkir in de villa van Boucheseiche in Fontenay-le-Vicomte eigenhandig de weerloze Ben Barka met een dolk zou hebben bewerkt, zo niet dodelijk dan toch zo goed als. Dehéme zei, dat hij zijn informa ties had ontvangen van een „goed gunstige informateur", die hij ver klaarde niet nadër te kermen. Hij had het relaas in zijn nieuwsbrief alleen maar gepubliceerd met het oog op het politieke belang dat er aan zou kunnen toekomen. Een van de punten waarin rechter commissaris zeker ook nog meer licht zal proberen te brengen is de verhou ding die er bestond tussen Antoine Lopez, de hoge Air France-ambtenaar die een belangrijke rol speelde in de organisatie van Ben Barka's ontvoe ring en daarom al weken gevangen wordt gehouden, en de heer Finville, de onmiddellijke chef vein Lopez, in diens kwaliteit van „correspondent" van de S.D.E.C.E. (Service de Docu mentation Extérieure et de Contre Espionnage, een van de Franse spionage- en contra-spionagediensen die ressorteert onder de eerste minis ter). Lopez verklaart, voorzover men meent te begrijpen, dat hij zich in de affaire geheel gedekt kon wanen door zijn superieur Finville, hetgeen tot dusverre door deze bestreden wordt. Het kabinet heeft in zijn vergade ring van gisteren het vraagstuk van het minimum-inkomen besproken. Zijn besluit aan het College van Rijksbe middelaars te vragen, op grond van art. 12 van het Buitengewoon Besluit Arbeidsvoorzieningen 1945, een voor ziening te treffen voor het gehele jaar 1966 op een niveau van 120 gulden per week zal vergezeld gaan van de nadrukkelijke toevoeging dat dit niet tot verwerking in de loonschalen mag leiden. Daarmee zal worden voorko men dat de vaststelling van het mini mum-inkomen er toe zou leiden dat de loonontwikkeling in 1966 in de ge varenzone zou komen die het kabinet juist wil vermijden. Minister Veldkamp herinnerde er aan dat hij woensdag, bij de behan deling der begroting van zijn depar tement in de Tweede Kamer o.m. heeft verklaard dat er rekening zou moeten worden gehouden met twee factoren. Enerzijds moest met betrek king tot de duur van een op grond van art. 12 B.B.A. vast te stellen voor ziening in aanmerking worden geno men de van vele zijden in de Tweede Kamer uitgesproken wens om zulk een voorziening voor een jaar te laten gelden. Anderzijds moest het oordeel van het presidium van de. Sociaal Economische Raad bekend zijn over een termijn waarbinnen een advies over een wettelijke regeling van het minimum-inkomen zou kunnen zijn uitgebracht. Minister Veldkamp heeft gisteren de voorzitter van de S.E.R., ars. J. W. de Pous, het oordeel over die ter mijn gevraagd en deze heeft hem gis teren, na overleg met de twee plaats vervangende voorzitters van de raad, geantwoord dat een advies over deze materie uiterlijk 1 april zou zijn te verwachten. Met deze wetenschap en met de van vele zijden in de Kamer geuite wens over een voorlopige voorziening voor de t;jd van een jaar, lag het voor.de hand dat het kabinet een voorziening voor één jaar zou vragen aan het col lege. Het zou bezwaarlijk zijn, aldus de minister als een voorlopige voor ziening midden in het jaar zou moe ten worden gewijzigd. De vaststelling van het bedrag op 120 gulden is een arbitraire beslissing van het kabinet, aldus de minister. Hij ontweek het antwoord op de vra gen hoe men op dit bedrag was uitge komen en zei alleen dat men het zelf wel zou kunnen uitrekenen. Wel gaf hg te verstaan dan wanneer men van het oorspronkelijke bedrag van 90 gulden in 1963 uitgaande, rekening zou houden met de indexering op een hoger bedrag dan de 120 gulden en aan de andere kant is de 120 gulden meer dan f 117,50 met inbegrip van bepaalde percentages en een voor schot op een naderhand vast te stel len nacalculatie op basis van de ge middelde loonstijging. Met het kabinetsbesluit aan het Col lege van Rijksbemiddelaars te vragen een voorziening te treffen op een ni veau van 120 gulden kunnen de werk zaamheden van het bestuur van de Stichting van de Arbeid worden voort- §ezet. Voor dit jaar is echter geen ijeenkomst van het stichtingsbestuur meer vastgesteld. Zuid-Afrika Nabij Middelburg ls een vrachtwagen in een ravijn gestort, waarbij 39 inzittenden, jonge Afrika nen, om het leven kwamen en 41 an deren verwondingen opliepen. (AFP) m.% (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 24 dec. Vijftiendui zend varkens per week worden er de laatste tijd afgemaakt om de heer sende mond- en klauwzeerepidemie in te dammen. Vanaf 9 oktober, de dag waarop de ziekte zich voor het eerst weer openbaarde, zijn er in totaal ruim viérentachtigduizend varkens omdat ze al ziek waren of uit voor zorg afgemaakt. De minister van Landbouw en Visserij heeft het uit veterinair-hygiënisch oogpunt nood zakelijk gevonden vanaf vandaag de varkensmarkten in het gehele land te verbieden. Men acht het ongewenst, dat var kens en mensen, die met varkens om gaan, en masse bij elkaar komen Ook keuringen en tentoonstellingen zjjn verboden. Op het ministerie acht men de si tuatie nog niet zo ernstig dat er een (Advertentie) U KUNT TOCH REKENEN 20% KORTING costuum nu 4.20 LORENTZPLEIN 25 SOENDAPLEIN 37 mits gebracht en gehaald DEN HAAG, 24 dec. Mevr. A. van Heusden uit deze stad en de heer J. Boon uit Amsterdam hebben de Haagse gemeenteraad per brief laten weten, verontwaardigd te zijn over de aankoop van het bronzen beeld „locking piece" van Henri Moore voor 375.000,Mevr. Van Heusden heeft het beeld bekeken en noemt het een metalen wangedrocht. Bovendien schrijft zij: „Een goede huisvrouw koopt niet iets duurs of on nuttigs als ze geen geld heeft." Voorts merkt zij op, dat iedereen kiaagt over de HTM, die de service niet kan ver beteren omdat er geen geld is. Ook wijst zij er op, dat elke week collecte bussen worden voorgehouden voor een of ander liefdadig doel, waartegen de aankoop van het beeld schril afsteekt, meent zij. De heer boon vindt het belachelijk, diep-betreurenswaard en ten hemel schreiend tegenover de talloze stille armen in Den Haag en in de hele wereld als f 375.000.— wordt uitgege ven voor aankoop van een klomp brons. Hij noemt de aankoop onbegrij pelijk. een notoire openbare verkwis ting, die spot met iedere wijsheid en overleg. (Advertentie) Barteljorlsstr Haarlem, tel 15352 Leldsestraal (bij Koningsplein) Telef (020) 22 35 96 Amsterdam (Advertentie) Dansacademie j 7 Schroder" RAAMSINCEL 16 - HAARLEM (Advertentie) Prefab-schoorsteenkanalen in standaardlengten van 2Ve m' en 3 m'. Hoog geïsoleerd. SPAARNDAMSEWEG 48 Telef. 58211 (5 lijnen) Lange Herenstr 36-38 - Haarlem Telefoon 14371 bergmeubel, stijl 1966, proges sief stijlvol van uitvoering, zo wel modern als klassiek een praktische indeling met veel werkelijke bergruimte. Glazen of houten schuifdeuren, laden met bestekindeling, zuur en hittevaste schenkbladen In een grootse sortering v.a. 159.- ALLES VOOR DE WONING Ged. Oude Gracht 81, Haarlem Telefoon (02500) 1 11 52 algeheel vervoersverbod voor varkens uitgevaardigd zal moeten worden. De consequenties van een dergelijk ver voersverbod zijn overigens zo ver strekkend, dat men er slechts in het uiterste geval toe zal overgaan. Het rundvee valt niet onder de huidige verboden, omdat het al enige tijd de gewoonte is, kalveren preventief te gen mond- en klauwzeer in te enten. Volgens het Produktschap voor Vee en Vlees, zai het sluiten van de var kensmarkten geen rechtstreekse ge volgen hebben voor de prijzen van het varkensvlees. De handel in slacht- varkens loopt niet via de markten Vijfennegentig procent van alle slacht- varkens wordt in ons land recht streeks door de producenten aan de slachterijen verkocht. Het buitenland toont zich nu minder en minder be reid in verband met de ziekte Neder lands varkensvlees te kopen. Tot voor kort wilden Duitsland, Frankrijk en België alleen vee en vlees uit de nog onbesmette provincies boven de grote rivieren. Van Frankrijk verwacht men dat het zijn grenzen nu geheel zal sluiten, terwijl Duitsland de zuidelijke „gevarenzone" met de provincie Gel derland zal uitbreiden. Door deze ex portbeperkingen zal het aanbod in ons land stijgen. Het Productschap voor Vee en Vlees verwacht echter dat de ze binnenlandse stijging van het aan bod voor een goed deel door de mas sale vernietiging van varkens onge daan gemaakt wordt. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. 34 dec. Naar aan leiding van de berichten over moei lijkheden in verband met gemengde huwelijken ir het bisdom Utrecht heeft het bestuur van de B.-K. Studenten Contact Groep Sanctus Thomas Mo ras een telegram gestuurd aan kardi naal Alfrinb waarin hem dringend ge vraagd wordt de Concilie-uitspraak over de godsdienstvrijheid in de Ne derlandse kerkprovincie onder andere toe te passen door inzake gemengde huwelijken de eis katholieke opvoe ding te veranderen in christelijke op voeding. LA PAZ, BOLIVIA, 24 dec. (UPI) - Veertig mensen worden vermist na •en vloedgolf in het mijncentrum Ti- auana in Bolivia, die door zware re genval is veroorzaakt. De wegverbin dingen met de getroffen streek zijn verbroken. Per vliegtuig worden van uit de hoofdstad La Paz levensmidde len en medicamenten gestuurd. Het hoogtepunt van de pauselijke toespraak voor de Verenigde Naties op 4 oktober was de uitroep: „Jamais plus Ia guerre, jamais plus Ia guerre Vooral door die herhaling vein de woorden „Nooit meer oorlogwilde de Paus uitdrukking geven aan zijn intens vredesverlangen. Hij dacht hierbij aan het afwenden van het gevaar van een derde wereldoorlog, waar ook zijn voorganger Joannes XXIII blijkens zijn encycliek „Pacem in terns" zo bezorgd over was. Maar intussen is er nu een echte oorlog in de wereld, zij het geen wereldoorlog. De beperkte oorlog in Vietnam zou echter in een groter internationaal militair conflict kunnen ontaarden. Paus Paulus VI heeft zondag een beroep gedaan op de „verantwoorde lijke leiders" met Kerstmis het vuren in Vietnam te staken en hij sprak de hoop uit dat dit Kerstbestand ge volgd zou worden door „bezinning, onderhandelingen en tenslotte vrede Aan de pauselijke smeekbede voor een onderbreking van de strijd ter gelegenheid van het Kerstfeest is nu gehoor gegeven door de Amerikaanse en Zuidvietnamese commandanten. Dat is een verheugend besluit. Even zal er vrede zijn op de Vietnamese slagvelden, aannemend dat de Viet- cong zich ook aan het aanbod van een staakt-het-vuren zal houden. Het is een klein lichtpunt in de duisternis van deze verschrikkelijke oorlog. Helaas bestaat er door de volkomen onverzoenlijke en oorlogszuchtige houding van China op het ogenblik geen uitzicht op onderhandelingen en tenslotte vrede. Maar misschien kan het pauselijk streven naar be- eindiging van de Vietnamese oorlog er toe bijdragen dat steeds meer naties van de wereld zich inspannen voor een oplossing van dit brandende vraagstuk. Zo zou er vooral op Peking, Hanoi en Moskou maai ook op Washington toenemende druk uitgeoefend kunnen worden om tot onderhandelingen te komen. Zou het met Kerstmis 1966 werkelijk vrede in Vietnam kunnen zijn? iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiimiiiiiiimiiiiiiHiiiiiiiimmiiiiiiiii i77 ALKMAAR, 24 dec. Op de cen trale drukkerij van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen hier is gis teravond een staking uitgebroken. Het technisch personeel kon zich niet ver enigen met de hoogte van de kerst gratificatie en besloot het werk neer te leggen. De staking geldt zowel de nacht ploeg die gisteravond moest opkomen, als de dagploeg die vanochtend vroeg aan het werk zou gaan. Naar het technisch personeel aan de directie meedeelde duurt de sta king tot zondagnacht. In verband met deze staking zullen de volgende kran ten niet verschijnen: De Helderse Cou rant, Schager Courant, Alkmaarse Courant, Dagblad voor West-Fries land, Enkhuizer Courant, dagblad Ken- nemerland en dagblad De Zaanlan den zo deelt de hoofdredactie mee. VATICAANSTAD, 24 dec. (KNP) Cn antwoord op de kerstwensen van de Curie heeft de Paus gisterochtend in een rede tot de leden van de Ro meinse Curie verzekerd, dat haar ambtsgebied waarschijnlijk niet zal worden ingekrompen al heeft de be gonnen decentralisering in de Kerk de Curie van talrijke afzonderlijke taken bevrijd. De Paus wees erop, dat in de na-conciliaire periode de talrijke activiteiten in de Kerk en de door het Concilie gewenste nieuwe initiatieven een uniforme en centrale leiding ver eisen. Het is zeker, aldus de Pans, dat de Romeinse Curie zoals tot op lieden de Heilige Stoel en de gehele Kerk zal blijven dienen en na aan de omstandigheden aangepaste her vorming de na-conciliaire proble men terecht zal behartigen. Over het Concilie zei de Paus nog, dat het geen hervormingsconcilie was geweest, maar een vemieuwingscon- cilie. Het heeft enkele verouderde voorschriften afgeschaft, maar nieuwe erbij geschreven. Het Concilie heeft in ieder geval niet een periode ingeluid van dogmatische en morele onzeker heid van onverschilligheid ten aan zien van de voorschriften, van opper vlakkig irenisme. maar integendeel een periode van grotere (jver, van een krachtiger gemeenschapsbesef, van groter pastorale liefde en kerke lijke sirituahteit West-Berlijn Oostduitse grenswach ten hebben een 38-jarige Westberljjner beschoten die onder invloed van alco hol over de muur aan de sector grens wilde klimmen. De man viel aan de westelijke kant van de muur omlaag. Hij bleek slechts een vleeswond aan de knie te hebben opgelopen. Na in een ziekenhuis behandeld te zijn was hij nog zo dronken, dat de politie hem niet kon verhoren. (DPA).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 1