Zelfs Radovic kan Xerxes niet helpen tegen agressie van Volendam De Volewijckers legt in Venlo het loodje R Matig duel tegen ONGELUKKIG BLAUW WIT LAAT TRIOMF AAN VELOX ZEBRA'S LATEN RECORD BIJ DE ZUIDERZEE KEITH SPURGEON: „GEEN GREINTJE GELUK" Emotioneel duel met veel treffers ll!(ï!Iin?fi!nfll!fIII!Ill!!ll!flI!n!!!l!l!I!!fninn!!I(llll!ïï?ll!nyiIIII!IT!IIflinnHinTfn]IIIIIIIlIIITlIIIIIiniIIIIIll!III!inilIITIIITIIII117inillll!!ITTI!lIlT!IIIir prees Blunder nnimmimnTmTHTmnnnnninmniniirmfTniTTrmjTrmnmnniimn! 0*r. (Van onze speciale verslaggever) VOLENDAM, 27 dec. Er heerste gisteren niet eens een overdadige vreugde in de kleed kamer van Volendam. Met het anderhalf uur lang over het sop- pige veld draven nog in de bon kige benen, zaten de spelers rus tig en enigszins laconiek het door hen zo verassend uitgehaalde kunststukje te overdenken. Het tot gisteren toe nog ongeslagen Xerxes kreeg zomaar de eerste nederlaag gepresenteerd. O nee, niet met forse cijfers werden de Rotterdammers, trotse lijstaan voerders van de eerste divisie ge klopt, maar de zege van 21 had toch voldoende glans, nu óók voor de talrijke Rotterdamse suppor ters op het knusse veld' Listig Vechtlust (Van onze verslaggever) VENLO, 27 dec. Na de 3—2 overwinning op de Volewijckers heeft VVV, dat sinds maanden in de eerste divisie de rode lantaarn draagt, weer enige hoop gebracht in de harten van zijn iedere zon dag slinkende aanhang. De ach terstand op de Amsterdamse ploeg, die bovendien twee wed strijden meer heeft gespeeld, be draagt nog slechts een punt. zodat de spanning in de onderste regio nen weer volledig is teruggekeerd. De Venlonaren, die in de eerste helft met een 32 voorsprong te gen de verhouding in, afsloten, dankten de zege vooral aan hun goede spel na rust, toen ze door een consequente mandekking de zelfverzekerd spelende Amster dammers geen kans meer gaven om hun eigen spel te ontplooien. Op het nogal zware, maar geheel watervrije veld gingen de ploe gen onzeker van start. VVV had de grootste aanpassingsmoeilijk heden, met name in de defensie waar van 't Hek en Schenkel gul kansen uitdeelden. Prachtig Verwarring Ere divisie - - - - - - Eerste divisie - - - - - - - - - - - Tweede divisie A 12 Tweede divisie B Overspelen? (Van een speciale verslaggever) UTRECHT, 27 december Op het alleraardigste, voorwereldlijke veldje van Elinkwijk was Harry Bild dan eindelijk de ster, wiens geflonker het kapitaalkrachtige Feyenoord enige maanden geleden ineens zo intens bekoorde. Bild was voor het snel tevreden publiek een adembenemende attractie, die veel goed maakte wat zijn eigen clubgenoten en de onschuldige engeltjes van Elinkwijk met nau welijks geloofwaardige hardnekkigheid verkeerd deden. Bild gaf gisteren met verve zijn goud be- stikte visitekaartje af, hij toonde de gelukkige sterveling te zijn, die als weinig anderen in 't voetbalmetier over een echt „schot" beschikt. Maar het gejubel voor Bild gold niet alleen zijn schietvaardige kun sten, hij bewees ook een begaafd technicus en een een ijskoude balgoochelaar te zijn. lUlIUIllillUliülllllUiilUliiiUIUliiilUUtlUllliUiiillKUUiiillliaiiiUiiUUU „Bevrijd?" Sloom Geblesseerd (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 27 dec. - „Ik weet het niet meer. Wat moet ik doen om een winnend team sa men te stellen", klagend klonk de stem van Keith Spurgeon, Blauw Wits trainer, zo door de bestuurs kamer. „Technisch hebben mijn jongens de top bereikt. Maar wat kan ik er verder aan doen als ze ieder greintje geluk missen?" Slechts een weifelend schouder ophalen was zijn antwoord. „We hebben", zo vervolgde de Brit „van alles geprobeerd de stoot kracht van de voorhoede te ver groten. We probeerden Michel Kruin en Erwin Sparendam in de voorhoede, Arie de Oude, Cor van der Gijp, en nu dan onze jongste aanwinst, Schaaphok. Het heeft allemaal niet mogen baten. Niet dat Schaaphok teleur gesteld heeft", haastte hij zich te verklaren. „Maar helemaal vol daan aan onze verwachtingen heeft hij toch niet. Geluk (Van onze sportredactie) DORDRECHT, 27 december De triomf van 07, die SVV in de bekerwedstrijd op DFC behaalde, lag velen nog kersvers in het ge heugen, toen datzelfde DFC tegen datzelfde SVV, wederom aan de Krommedijk, startte. Er zal nu toch wel wat moeten gebeuren, overdacht menigeen. Welnu: er heeft zich heel veel voorgedaan. Zoveel zelfs, dat die geflatteerde nederlaag van destijds geheel is uitgewist door verkwikkelijke to- nelen op het veld en onverkwik kelijke na afloop in de zone van enkele zeer verontwaardige sup porters, die elkaar met beslist geen vredelievende kerstboodschap in het verhitte hoofd letterlijk te lijf gingen. Bedaard Hqö ïy NïtUVVt UAö MAANDAG 27 DECEMBER 1965 De nederlaag is tenslotte toch geko men. Volendam smaakte het genoe gen het roemruchte record van Xerxes aan flarden te schieten. Maar eens moest dat toch gebeuren. Op de Maar Snoeck (nr 11), Frans van de foto trachten de Rotterdammers nog Heiden, Heyerman en Van Toledo manmoedig de bakens te verzetten. vangen bot bij doelman Tuyp. SPEELS VOLENDAM SOLT MET XERXES' REPUTATIE „Ik was wel even verbaasd", vertelde de heer Keeven, voorzitter van Xerxes. „Toen ik in de kleedkamer van Volen dam binnenging, om de spelers te felici teren met hun prachtige overwinning, keken ze allemaal erg vreemd op. Wie bent u, vroeg er een. Nou, ik vertelde, dat ik de voorzitter van Xerxes was en toen vroeg die speler of ik dan niet in de kleedkamer van Xerxes moest zijn om mijn spelers te complimenteren. Die jongens speelden toch ook goed". Toch was er wel vreugde bij de Volendam- mers. Glimmend van trots namen de bestuursleden de felicitaties van ieder een in ontvangst. Dat hadden ze met hun gewijzigde ploeg toch maar even gelapt. Met Dick Tol als zwervende linksbuiten, J. Bond, A. Tuyp en J. Ko ning op het middenveld en D. Sier in de voorhoede hadden ze toch maar even voor een stukje vuurwerk ge zorgd. In de kleedkamer van Xerxes was men nog niet helemaal bekomen van dat vuurwerk. Met gebogen hoofd zat de onvermoeibare Joegoslaaf Ra dovic uit te blazen. „Het ging niet", mompelde hij, zijn hoofd schud dend. Ook het „kop op" van de be stuursleden kon de trieste blik niet uit zijn ogen krijgen. Ook Radovic had zijn medespelers niet kunnen inspireren tot de gisteren zo hoog nodige lange passes in de ruimte. Dat was het enige wapen waarmee Xerxes tegen Volendam kans van slagen zou hebben gehad. „We ble ven maar volharden in dat korte samenspel", betoogde ook voorzitter Keeven na afloop van de wedstrijd. „In de rust heb ik nog geadviseerd het meer in de vrije ruimte te gaan zoeken, maar pas toen we met 21 achterstonden en in tijdnood kwa men gingen ze er toe over". In dat laatste kwartier van de wed strijd heeft Xerxes nog wanhopig ge tracht om de achterstand van 21 in te lopen. Want het was nog vroeg in de tweede helft, dat rechtsbuiten Sier van een onzeker moment in de achter hoede van Xerxes profiteerde (scheids rechter Van der Veer had voor een overtreding gefloten en Pelk nam de hem toegekende vrije trap vliegens vlug) door de bal. waar Dick Tol listig overheen gestapt was, tussen een wir war van spelers in het doel te tikken. Het gejuich dat toen opklonk, was als muziek in de oren van trainer Ronnie Dellow van Volendam wiens beleid de laatste weken veel kritiek had onder vonden. Zou zijn ploeg ongeschonden het eindsignaal van scheidsrechter Van der Veer halen, dan zou Dellow zich voorlopig weer de sympathie van ge heel Volendam achter zich weten. Met argusogen volgde hij het korte, vruch teloze gebrei van de spelers van Xer xes. Met voldoening zag hij hoe de ach terhoede van Volendam fors maar ge makkelijk de soms toch wel geraffi neerde acties van de Rotterdammers onderbrak „Ze moeten vechten" grijnsde hij na afloop van de wedstrijd, dolgelukkig met de behaalde zege. „Dat lange spel ligt Volendam. Samen met hun enorme vechtlust komen ze wel tot prestaties. Onze fout is geweest, dat we de laatste weken te veel het accent hebben gelegd op mooi, glad voetbal". Even onderbrak hij zijn verhaal om de hand van een der Volendamse bestuursleden te schud den. „Ik heb er speciaal een paar ande re, jonge spelers ingezet om verzekerd Nadat rechtsbuiten Severijns een goe de kans, die hem r"oor WV's linksback Vercoulen geboden w s, h-.d laten lig gen, dook doelman Swinkels, na een kwartier spelen, over een slap schot van linksbinnen Engelsma (0—I). Ongeveer een gelijke situatie deed zich vijf minu ten daarna voor het Amsterdamse doel voor, waar midvoor Vousden het be slissende tikje gaf (11)Het bleef niet temin rammelen in de Venlose gelede ren. Missers van de voltallige VVV-ver- dediging stelden Looyen in staat zijn ploeg wederom de leiding te geven. (12) Toen geloofde zelfs de vurigste Ven lose supporter niet meer in VVV's kan sen. Het regende aanvallen op het Ven lose doel, maar de Amsterdamse schut ters misten ineens alle gevoel voor rich ting. Door middel van twee prachtige aan vallen boog VVV vlak voor rust de 12 achterstand om in een 32 voor sprong. Eerst was het linksbinnen Derix, die een hoge voorzet van Vousden onge hinderd achter doelman Houtkoper kop te (22). Vlak daarna kopte Vousden zelf raak, na een magnifieke voorzet van Thans (32). Na rust had VW zijn defensie beter georganiseerd. Doelman Schroemgens, ingevallen voor Swinkels, zorgde voor de nodige rust, en Schenkel, weer in zijn oude vorm. beperkte zich tot de fensieve acties. Toch bleven beide ploe gen aanvallend spelen, waarbij de Ven lose uitvallen het meeste gevaar inhiel den. Een tweetal kopstoten van Vousden misten evenwel de juiste richting, bij de Amsterdammers kwam het meeste ge vaar van linksbinnen Looyen, die echter geen geluk had met z'n schoten De wed strijd bleef tot het einde spannend. Vlak voor tijd zorgde Ellens 'De Volewij ckers) en Van 't Hek (VVV) voor sen s''ie toen ze met riskante terugspeelbal len hun eigen doel op een haar na misten. te zijn van 100 procent vechtlust. Het heeft geholoen, nietwaar?" Of de eerste nederlaag de spelers van Xerxes van een zware mentale last heeft bevrijd, moet nog worden afge wacht. „We zagen er erg tegenop om naar Volendam te gaan", vertelde voor zitter Keeven. Overigens, het is voor onze ploeg iedere week weer een moei lijke opgave om ons staande te houden Iedere tegenstander is erop gebrand om ons de eerste nederlaag toe te brengen. Dat lot hing ons iedere week boven het hoofd en de spelers gingen onder die druk toch wel gebukt. Nu het dan ten slotte een nederlaag is geworden, zijn we ergens nog blij ook, dat het Volen dam is geweest, dat ervoor verantwoor delijk is. Dit was de enige beloning voor het goede spel en de vechtlust waarin wij duidelijk overtroefd werden die men de gehele wedstrijd ten toon spreidde". Nauwelijks ook was het beginsignaal van scheidsrechter Van der Veer ver stomd. of Xerxes werd al in de verde diging teruggedrongen. De lange trap pen werkten bij Volendam zo effec tief, dal Dick Tol, die als linksbuiten was opgesteld, keer op keer de bal in de voor hem zo noodzakelijke vrije ruimte kreeg, zodat hij voortdurend verwarring kon stichten in de achter hoede van Xerxes, die onzeker begon. De heftige armbewegingen van achter speler Van der Heijden als Tol weer eens Pansier voorbijkwam, konden slechts worden uitgelegd als een teken van onmacht van Xerxes om dit offen sief het hoofd te bieden. Toen Tol na twintig minuten ook voor het eerste doelpunt zorgde, na een listig balletje van D. Bond, was dat eigenlijk niet eens een verrassing. Toch had Xerxes al gauw een antwoord op deze treffer klaar. De voorhoede, die enige acties op soms nogal hardhandige wijze zag onderbroken, kwam er beter in en nu bleek, dat Volendam echt wel een te nemen hindernis vormde. De uitblin kende Joegoslaaf Radovic zijn land genoot Joncic was nog niet opgesteld omdat men het elftal voor Volendam, dat al enige weken bekend was, niet wilde wijzigen, al zal het er nu toch wel van komen Radovic dus zorg de na een meesterlijke „slalom'' door de achterhoede van Volendam voor de Kruiver Feyenoord 13 Bosveld Sparta 12 v. d. Kuilen PSV 11 Roordink FC Twente 9 Henk Groot Ajax 8 Brokamp MVV 8 Keizer Ajax 6 Heinen ADO 6 Aarts ADO 6 T. v. d. Linde DOS 6 v. d. Linden Sittardia 12 Heyermans Xerxes 12 Beets Alkmaar 12 Engelsma Volewijckers 9 Verhagen RBC 9 Netten Sittardia 8 Sluyk Velox 7 Blok DHC 7 Geutjes NEC 7 Roggeveen DHC 7 Roelofsema Cambuur 7 Tol Volendam 7 Verhagen Roosken J. Hartjes Overgocr de Vroet de Vries I.acroix Zweers Coolcn Kleinan van Djjk Kreekels Huberts Coupérus Stevelmans Harmsen Brusselers - Vitesse - Zwartemeer - Graafschap - Graafsciiap - Heerenveen - Vitesse - Veendam - Graafschap 10 9 8 8 8 8 7 - Limburgia - DFC - SVV - Helmondia - SVV - Haarlem - Roda JC - Wilbeltr.ina - Den Bosch 11 11 10 10 9 9 9 8 7 gelijkmaker. Hoe Volendam ten slotte alle hoop in de Rotterdamse harten de bodem insloeg, vertelden we al. Bij alle vreugde was er toch nog een moment van angst bij Volendam. Na afloop van de wedstrijd bleek er geen wedstrijdformulier te zijn ingevuld. „Nou moeten we de wedstrijd misschien nog overspelen", klonk het in de Vo lendamse bestuurskamer. „Alsjeblieft niet", sidderde trainer Dellow, die alle emoties niet nog eens wilde meemaken. Een wel heel vreemde sprong moet hier doelman Amama van Blauw Wit maken om de „vliegende Veloxiaan het scoren te beletten. Bild, Feyenoords beste DFC sierker dan fel SW Het talent van Bild vlamde gisteren op als een eenzaam kaarsvuur in het duister van de stervende Kerstnacht. Hij was de enigg, van wie men mocht zeg gen, dat hij terecht als een maestro ge prezen wordt. Die andere helden van Feyenoord, 'n Coen Moulijn, Frans Bouw meester, Piet Kruiver of Guus Haak. waren gevangenen van hun omgeving Zij lieten zich intimideren door het moedige, maar vqjstrekt krachteloze voetbal van Elinkwijk, zij lieten zich keer op keer verrassen door de bedrie- gelijke engheid van het kleine veld en zij wisten zich niet te ontworstelen aan de zuigende groen-zwarte aarde, waarin het hoofdveld van Elinkwijk herschapen was. De spelers van Feyenoord zijn er na zovele weken van rust nog steeds niet In geslaagd iets van de oude glans terug te toveren. Van opbouwend, flitsend, intelligent voetbal was geen sprake. Kon misschien ook geen sprake zijn op dit veld en tegen dit Elinkwijk, dat gerust tien man terughaalde in de defensie. Maar Feyenoord gaf ook geen enkele keer de indruk, dat het als 't moest over een overrompelende gala van hogeschooltrucjes, de beschik king had. Er werd als team gefaald en er werd ook individueel geblunderd. Henny Weering had wel een hele zwarte dag, Guus Haak was vooral in de eerste helft nergens, Coen Moulijn en Frans Bouw meester waren wel actief, maar zij brachten het tot een goede pass of een gevaarlijk schot. De defensie liet zich vaak door het simpele maar enthou siaste aanvalsspel van de Elinkwijkers in de luren leggen. De Utrechters had den vele malen een doelpunt kunnen maken, als een van hun veie trappen maar een behoorlijk schot was geweest. Anderzijds had ook Feyenoord zijn sco re heel wat hoger kunnen opvoeren. Als we alleen al denken aan de verprutste kansen van Weering, dan rijzen de ha ren ons ten berge. nelijk beschoren is, deed hij het aan merkelijk kalmer aan. Hij verviel op een gegeven moment zelfs tot het slome schimmenspel, dat zijn collega's al een tijdje met grote vaardigheid opvoerden. Maar toch bracht hij een fantastische solo-actie op zijn naam, waaruit hei tweede doelpunt voortvloeide en verder gaf hij door een aantal schitterende pas ses blijk van zijn grote kwaliteit. Elinkwijk heeft een simpele, maar hard werkende ploeg. Coté, de licht blonde schakelspeler is de kracht, waaromheen de andere spelers zich rangschikken. Enthousiasme en volhar ding zijn wapens,, die in hem belichaamd worden. Wapens', die het grote Feyen oord kunnen doen verbleken. Wapens, die een inferno van aanvallen kunnen ontketenen. Wapens, waardoor Feyen- oods verdedigers 'kunnen worden dolge draaid. Hoe vurig de aamvalsstoten van de Elinkwijkers zijn geweest, blijkt wel uit de hoekschopverhouding: 115 in het voordeel van de Utrechters. Elink wijk miste de klasse om zich door de toch wankele Rotterdamse verdedi ging heen te wringen. Pas in de laatste minuten van de strijd wist Nieuwenhuis met een strak hard schot één van de vele, vele kansen met een doelpunt af te ronden. In dit milieu moest Bild wel schitte ren. Vooral in de eerste helft toen Feyenoord nog enigszins draaide was hij in zijn element. Later in de tweede speelfase en vooral na zijn „haal-'m-maar-onderuit-ervaring", die alle voetbalvedetten in Nederland ken- AI in de zesde minuut van de eerste helft, schoot Feyenoord zich naar een voorsprong. Een geweldige blunder in de Utrechtse defensie werd met een slap schot van Kruiver afgestraft: 01. Elinkwijk kromp ineen door deze eerste degenstoot. Het ging zeer defensief spe len, maar het ontkwam daardoor toch niet aan de tweede afstraffing. De scherpschutter was ditmaal Harry Bild. In een geweldige solo speelde hij eerst aanvoerder Van Tamelen er helemaal uit en vervolgens bracht hij met een prachtig schot doelman De Bree tot bit tere wanhoop: 02. Feyenoord dat wil zeggen Bild ging door, maar lang zaam wist Elinkwijk zich toch te ont worstelen aan de worgende greep van de overrompeling. Na een half uur kwa men de eerste Utrechtse kansen. Hoogenbirk gaf een venijnige kopbal, die door Fransen staande op de doel lijn werd afgeweerd. Ook Nieuwenhuis bracht het tot een kopstoot, die echter net even de juiste richting miste. In de 42e minuut miste linksbuiten Voorn een juweel van een kans en even voor rust was het weer Hoogenbirk die heel dicht bij een treffer was, toen hij de bal te gen de paal knalde. Hij kreeg het bruine monster wel weer terug, maar dit keer caramboleerde Hoogenbirk de bal in de handen van Pieters Graafland. Vier minuten na de rust werd Bild ten val gebracht en geblesseerd verliel hij het veld. Hij bleef drie minuten weg Daarna was hij niet meer de oude. Hij bediende Kruiver nog wel van een mooie pass, maar daarbij bleef het. Alle sterrengeflonker viel daarmee weg. Na een kwartier raakte Hans Kraay groggy. Hij kreeg een bal hard tegen het hoofd geschoten. De minuten, dat hij versuft langs de lijn zat, zette Elinkwijk een van zijn meest massale aamvalsstormen in. Vier minuten lang moest Feyenoord een hels vuurwerk doorstaan. Dat de Rotterdammers niet door de knieën gingen was een wonder. In de 24e minuut verhinderde Hans Kraay een zeker lijkend doelpunt van Voorn. Kraay haalde de bad op de doel lijn weg. Voorn en Pieters Graafland raakten echter bij die actie met elkaar verward en zij moesten beiden worden opgelapt. Tien minuten voor het einde raakte Frans Bouwmeester geblesseerd. Hij ging langs de kant en kwam niet meer terug. Kruiver maakte in die fase het derde doelpunt: 03. Die slotstrijd was dhaotisch. Feyenoord geraakte in hevige paniek, Elinkwijk draafde maar door. Eindelijk kwam dan de verdiende en hegeerde beloning: het enige tegen doelpunt. Het hadden er zo veel méér kunnen zijn. Ondertussen konden de Velox-be- stuurdcren met glanzende ogen over de wedstrjjd napraten. „Natuurlijk", zo klonk het, hebben wij geluk gehad. Technisch was Blauw Wit sterker maar desondanks is dit een van de mooiste kerstgeschenken die we konden krij gen. Het is de eerste overwinning in deze competitie in een uitwedstrijd en ten slotte is geluk ook een voorname factor in het voetbalspel". Dat geluk kwam dan voor Velox in de vijfde minuut voor de rust. Adelaar nam toen een hoekschop. De bal kwam voor de voeten van Van Mourik die knalhard inschoot. Maar in een flitsen de reactie wist Schaaphok de bal van de lijn te werken. Het leer kwam echter terecht bij een andere Utrechtenaar Heerbaart, de amateur, die dit seizoen van het vijfde elftal opklom naar het eerste, en deze plaatste de bal beheerst achter de ver uit zijn doel gekomen Amama (0—1). Tevoren was echter het Veloxdoe] meerdere malen in gevaar geweest en ook daarbij bleek dat Velox deze mid dag beslist niet over gebrek aan geluk te klagen had, want het schot van Geestman nét naast en de kopbal van Waayenberg precies over hadden be slist meer succes verdiend. Evenals het schot van Stapper uit een voorzet van Geestman dat werd gekeerd door de voeten van de royaal naar de verkeer de kant uitvallende doelman Van Led den, die daarna precies op tijd overeind was om het biedend schot van Kramer tot hoekschop te verwerken. Ook in de tweede helft bleef Blauw Wit een tech nisch overwicht behouden. Maar de sterke verdediging van Velox bleef overeind. Wel kwam Blauw Wit tijdens een wanhopig slotoffensief nog dicht bij de gelijkmaker toen het loeiende af standsschot van Sparendam gekeerd werd door de afwerende handen van doelman Van Ledden en Van der Gijp daarna oog in oog kwam te staan met de keeper. Hij faalde echter jammerlijk. Nog eenmaal, in de laatste vijf minu ten gloorde er hoop in de ogen van een deel van de 1500 toeschouwers die gis teren naar het stadion waren getogen- Want, in het strafschopgebied sloeg Veloxs rechtsback Van den Berg dui delijk een bal op weg naar het doel met de arm terug. Maar met een niets-aan-de-hand gebaar wuifde scheidsrechter T. Muis alle protesten weg. Het begon na 25 minuten in de twee de helft, na een zeer aantrekkelijke be ginperiode, waarin technisch en geraffi neerd goed voetbal door beide zwoegen de elftallen werd tentoongespreid. In die 25e minuut boog rechtsbinnen Van Dijk, de ster van het veld, na een flit sende solo de 32-achterstand om in 33. Direct fta de aftrap schoot die zelfde Van Dijk weer als èen komeet - door het DFC-walhalla heen, maar werd pardoes door Kees v. d. Bosch op onsportieve wijze op de rand van het strafschopgebied ten val gebracht. Er volgde, wat volgen moest. De Leidse, soms slap optredende, heer Schalks ken de een vrije schop toe, die onberispelijk door de oud-Emma-speler Leen Hubert (een prima secondant van Van Dijk), werd afgerond met Schiedams vierde doelpunt: 34. Wie gedacht zou hebben, dat de Schiedammers nu een zwaar bevochten overwinning cadeau zouden krijgen, kwam gans bedrogen uit. Uit de aftrap volgde ogenblikkelijk, een straf schop, deze keer aan de andere zijde, het domein van keeper Van de Velden. Uit een schermutseling voor het SVV- aoel volgde een hard schot van rechts half Freek Bellaard, Gloudemans wist niet anders te doen dan zijn doelman te assisteren, maar deed dat met de handen. Strafschop! Klijnjan nam die met succes. Het bruine monster be landde in de rechterhoek en het was 4—4. De strijd golfde op en neer. Ogen schijnlijk nog heel bedaard, maar een climax volgde toch. In deze tjjd had den de mannen van Hermandad zich al lang langs de kalklijnen geposteerd. Buiten de hekken, die het overigens prima bespeelbare veld van DFC mar keren, werd gemompeld. Soms wat on tevreden. Soms gevloekt. Soms een verwensing uitgesproken. Een van de twee moest winnen, want het was dui delijk voelbaar, dat geen der partijen genoegen zou nemen met een onbeslist resultaat. Op de valreep was het Klijnjan (er waren nog twee minuten te spelen), die weliswaar die kerstmiddag hele maal geen uitblinker was, maar deson danks velen een genoegen deed na het omspelen van drie a vier defensieve tegenstanders DFC's winnende doelpunt in de touwen te deponeren. Klijnjan had daarmee vier DFC-aanvallen tot vier zuivere doelpunten gepromoveerd. DFC had uiteindelijk gezegevierd. De spelers hadden de arena nog niet ver laten of de gemoederen zochten zich 'n uitweg in de vorm van handgemeen. Met besliste drang slaagde de Dordtse politie er in de onverkwikkelijke sup porterstonelen niet naar een climax te leiden, maar te doven als een bepaa d niet op de gedachte van Kerstmis in gestelde kaars. Het was allemaal niet nodig geweest na afloop, maar edo.h. zelfbeheersing schijnt nog immer een zeer moeilijke karaktertrek te zijn. Over hetgeen zich voor die 2.re rr - nuut afspeelde, kunnen we kort zijn. Het begon allemaal heel hoopvol voor DFC, dat zich reeds na twaalf minuien een 20-voorsprong had verschaft. Uit een corner van Van Sliedregt kopte midvoor Ilans de Vos DFC naar 1—0. Het lustig combineren van het duo De VosBennaars onderbrak Gloudemans d or Bennaars te haken. Het was Klijn jan, die uit de penalty raak schoot. Vier minuten later kwam het ant woord. Van zeker 35 meter afstand los te Van Dijk een schot, dat doelman Feyt volkomen verraste, 21. De ruststand ging in met 31 dankzij opnieuw Klijn jan. Nadat Hubert in de elfde minuut van de tweede speelhelft voor 32 had gezorgd, hebben de toeschouwers, onder wie Dirk Nijs, met zeer veel meeleven, ook voor de vele opknapbeurtjes in het veld, DFCSVV zien eindigen in een Dordtse 5—4-zege. Daarbij moet onmid dellijk worden aangetekend, dat een winstverdeling een eerlijker beeld van de strijd zou hebben weergegeven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 8