Vara-TV start nieuwe jaar met vier filmseries Drie Amerikaanse series, een Engelse produktie en een F rans filmfeuilleton Twee doden bij botsing Een ouwe vriend in 't nieuwe jaar Voor doodslag op Schotse wasvrouw twaalf jaar geëist Terugbetaling verduisterd geld Seculiere geestelijken UTRECHT HAARLEM ROTTERDAM DEN BOSCH BREDA ROERMOND GRONINGEN Reguliere geestelijken geeist Kweker krijgt een maand voor dood door schuld Werklozen mogen niet helpen bij bouw dorpshuis Assumptionistcn Augustijnen Benedictijnen Cisterciënsers Starre toepassing COR DE GROOT Artistiek leider IS RU NOG 8 VERMISTEN VAN BOOREILAND Afrikaanse missiën Paters van het Allerh. Sacrament Oosterhout Slangenburg-Doetinchem Camillianen Achel Tegelen Lilbosch Tilburg Cisterciënsers (JNieuwkuyk) DOMINICANEN Missionarissen H. Familie Missionarissen van het Goddelijk Woord NIEUWE DAG WOENSDAG 29 DECEMBER 1965 PAGINA 11 Don Adams en Barbara Feldon va Get Smart". Stafford Johns als hoofdin specteur Barlow in de Engelse serieproduktie „Z-Cars". die goeie ouwe [y] met de baard óók voor uw longdrinks (net als\./die goeie jonge) Mgr. drs. H. J. H. M. Fortmann president van het seminarie Rijsenburg is 25 juli jO jaar priester. (Van onze correspondent) HILVERSUM, 29 dec. De tele- visiedienst van de VARA heeft ons gistermiddag zijn nieuwjaarskaartje op filmgebied getoond. Het ziet er aantrekkelijk uit. De VARA start het nieuwe jaar met drie Amerikaanse series en een Engels serie-produkt, respectievelijk getiteld „Enigma" (in de geest van de Dick Powell Shows), „Daniel O'Brien" (een succesvolle volksadvocaat), „Geheim agent 86" (een detective-comedy) en „Z-Cars" (een Engelse politiefilm). „ENIGMA" is gereserveerd voor de vrijdagavonden van de VARA op Nederland I. Incidenteel zal deze se rie ook op Nederland II worden uit- fezonden, hetgeen geen bezwaar be- oeft op te leveren omdat alle nieu we series in de afleveringen op zich zelf staande verhalen brengen. De se rie bestaat voorlopig uit vijftien af leveringen, waarin normaal menselij ke problemen worden behandeld. Zo wel de thriller als de comedie is in „Enigma" vertegenwoordigd. De ver halen komen uit de pen van een schrijversteam, waartoe o.a. behoren William Inge, Budd Schulberg en Rod Serling. Van de acteurs en actrices noemen we o.a. Anne Bancroft en Shelly Winters, die voor haar pres tatie in deze serie twee onderschei dingen heeft verworven. De eersteling van deze vijftig minuten durende af leveringen komt vrijdag 14 januari op het scherm. „DANIEL O'BRIEN" is eveneens een vijftig minuten-serie, waarin Pe- ter Falk zich ontpopt als de opvol ger van de Prestons en Perry Mason, ook al komt hij niet op ons af als een jurist van standing of als een harde detective-advocaat. Hij is een gewone jongen, die het als verdedi ger van de kleine man een heel eind weet te schoppen, zelfs ook hier uiter aard in schier hopeloze zaken. Peter Falk, acteur vanaf zijn 28ste levensjaar, is voor het Nederlandse tv-publiek geen onbekende. We zagen hem enkele malen in de Ejick Powell Shows. Voor zijn rol in „The price of tomatoes" ontving hij de Emmy Award Ook deze advocaat kan het natuurlijk niet zonder secretaresse stellen. Zo zien we Elaine Stritch als zijn „Miss G". Verder werken mee David Burns ais McGonicle, kenner van alle gokmogelijkheden en daar om O'Briens privé-bookmaker. en Joanna Barnes als Katie, de ex-echt genote van de advocaat, die voort durend zijn levenspad kruist tot in de rechtszalen toe. Daniel O'Brien wordt voorlopig de vaste klant op de don derdagen en zaterdagen van de VARA via Nederland II. Eerste uitzending op 20 januari a.s. „GEHEIM AGENT 86" is een de tective-comedy van 25 minuten, waar in Don Adams als Get Smart ofte wel geheim agent 86 de meest fantas tische avonturen beleeft in dienst van de organisatie Control. Hij is de lichtvoetige tegenhanger van James Bond en als zodanig misschien wel een anti-stof voor de geestelijke Bond- besmetting. Smart wordt in zijn strijd tegen de boosaardige agenten van KAOS bijge staan door geheim agent 99 (Barbara Feldon) en geheim agent K 13, een viervoetige spionnenvanger, een hond die luistert naar de naam Fang. Deze detective-comedy zal worden uitgezon den op de VARA-zaterdagmiddagen en wel om 16.00 uu via Nederland l. te beginnen op 22 januari a.s. En tenslotte is ook de Engelse film- markt voor andere landen open ge gaan. Jarenlang heeft men de tele visie-series niet kunnen exporteren, omdat zulks op tegenstand stuitte bij de Britse vakbonden. Op de Ameri kaanse filmmarkt is materiaal te over, maar onze omroepen en on getwijfeld ook de kijkers zijn er gelukkig mee. dat nu eens een an dere filmtoon hoorbaar kan worden gemaakt. „Z-Cars" is een politiefilm, waarin de zaken heel nuchter worden aange pakt. maar waaraan de fijne Engelse humor niet is voorbijgegaan. Hope lijk blijft daarvan bij de ondertiteling nog wat over. De serie draait rond twee politiepatrouiliewagens van de Liverpoolse opsporingsdienst. Deze wagens „Z-Victor 1 en 2" zijn be mand door de agenten Fancy" Smith (Brian Blessed), David Gra ham (Colin Welland), de Ier Herbert Lynch (James Ellis) en de Schot Jock Weit (Joseph Brady), die alien een speciale opleiding hebben gehad voor hun taak op de weg. Het sue- ces in Engeland de hoofdrolspe lers zijn nationale figuren geworden dankt deze serie voornamelijk aan haar grote levensechtheid. In dit op zicht heeft deze serie veel gemeen met de Duitse serie „Havenpolitie", waarmee de KRO onlangs van start is gegaan. Alleen de humor ontbreekt aan deze laatste serie. Samen met hun superieuren hoofdinspecteur Bar low (Stratford J hns) en wachtmees ter Johnn Watt (Frank Windsor) be zorgen de politiepatrouilles ons tel kens boeiende vijftig minuten op de dinsdagavonden van de VARA via Nederland I en II. De VARA heeft met dit alles de frequentie van haar filmseries ver dubbeld. Ook op de Franse film- markt heeft zij haar oog laten val len. Seriefilms worden daar echter nauwelijks vervaardigd. De Franse •filmindustrie werkt meer met film- feuilletons. De VARA heeft zo'n feuil leton aangekocht. Zodra het Francis Durbridge-verhaal „Tom Frazer" door zijn afleveringen heen is, zal dit feuilleton op het scherm worden ge zet. VEGHEL, 29 dec. Gisteren zijn op de rijksweg Veghel-Helmoml langs de Zuid-Willemsvaart twee personenauto's frontaal met elkaar in botsing geko men. Hierbij werd de 67-jarige heer A. Groenendijk uit Beek (L) op slag gedood. Het negenjarig meisje W. Mol uit Uden dat bij haar moeder in de ande re auto zat overleed kort na het on geval. Haar moeder, mevr. Van Mol- Beekntans werd zwaar gewond. Zij is in het St. Jozef ziekenhuis alhier op genomen. (Advertentie) BLANKE AMSTERDAM, 29 dec. Twaalf jaar gevangenisstraf heeft de procu reur-generaal hij het gerechtshof te Amsterdam mr. VV. B. J. Aberson gis teren geëist tegen een 30-jarige zee man wegens doodslag op de 33-jarige wasvrouw Jessie Gibson in het Schot se havenplaatsje Grangemouth. De zitting was een voortzetting van de behandeling op 17 december. De zee man zou op de late avond van 26 april 1964 de wasvrouw door wurging om het leven hebben gebracht en haar circa vijftig meter aeliter haar ouder lijk huis in een put hebben begraven. Dit was de derde maal dat de ver dachte in de Schotse moordzaak voor een Nederlands rechtscollege terecht stond. In eerste instantie veroordeel de de rechtbank te Rotterdam de zee man tot 15 jaar, de maximumstraf voor doodslag. Zowel de officier van justitie als de verdachte was tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan. Het gerechtshof in Den Haag legde hem daarop twaalf jaar gevangenis straf op. Op 19 oktober van dit jaar werd dit arrest echter vernietigd door de Hoge Raad omdat deze meende dat de opzet, die het Haagse hof had afgeleid, niet met redenen omkleed was. De zaak werd daarbij verwezen naar het gerechtshof te Amsterdam. De verdachte bleef ook nu, zoals hij vanaf het eerste politieverhoor heeft gedaan, halsstarrig ontkennen. Wel gaf hij toe met de vermoorde vrouw een eind te hebben opgelopen, maar daarna zouden zy, volgens zyn ver klaring, ieder huns weegs zijn gegaan De procureur-generaal meende met een reeks indirecte bewijsmiddelen het bewijs voor de ten laste gelegde doodslag te kunnen leveren. Mr. Aber son wees op de staalkaart van leu genachtige en telkens wijzigende ver klaringen van de verdachte. De pro cureur-generaal benadrukte dat de verdachte in de nacht van 26 op 27 april in overspannen toestand de hut van zijn kapitein was binnengekomen en tegen deze had verklaard een Zweed te hebben vermoord. Daarbij deed hij de kapitein voor hoe hij het had gedaan, n.l. door wurging. Mr. Aberson vond het psychologisch be grijpelijk dat de zeeman zich over zijn daad moest uiten, maar tegelijkertijd een essentieel punt in zijn bekentenis wijzigde door over een Zweed in plaats van over de vrouw te spreken. Mr. Aberson merkte op dat de poli tie in Grangemouth die avond juist attent was op vrouwen die met zee lieden naar hun schip gingen. „Een agent heeft verklaard dat hij de ver dachte met zijn arm om het middel van de wasvrouw zag lopen vóórbij het kruispunt, waar zij, volgens de verdachte, al uit elkaar zouden zijn gegaan". Daarnaast wees de procu reur op de verklaring van de giste ren gehoorde 19-jarige Rotterdamse kelner Aart van Londen die op de avond van 27 april, een dag later dus, samen met de verdachte en een ste ward in een bar in Grangemouth had gezeten, en de zeeman verscheidene malen had horen zeggen: „Ik heb iemand vermoord", toen zij later in het vooronder van het schip, waarop verdachte voer, nog wat dronken, had volgens deze getuige de zeeman bovendien verteld dat hij de dode in een putje had begraven en toegedekt. De getuige had dit toen opgevat als dronkemanspraat. Zowel de procureur-generaal als de raadsman mr. J. K. Mathuisen uitte ernstige kritiek op het onderzoek van de Schotse politie in deze zaak. Mr. Aberson vond het een vreemde toe stand dat het lichaam van de was vrouw pas Vh week nadat aangifte van haar verdwijning was gedaan vlak achter haar eigen buis was ge vonden. Hij sprak van „die slome Schotten". Mr. Mathuisen merkte in zijn plei dooi op dat hij alleen nog eerbied voor de Schotse politie had bij het lezen van detectiveverhaaltjes. De raadsman vroeg zich af hoe er over opzet gesproken kon worden als niet vaststaat wat er op dat braakliggend terrein is gebeurd en zelfs niet wan neer het is gebeurd. De raadsman wees erop dat onder de schoenen van zijn cliënt geen res ten van het terrein waren gevonden. Ook meende mr. Mathuisen dat de slag waarmee verdachtes tanden uit diens gebit waren geslagen nooit kon zijn toegebracht door de wasvrouw, omdat de patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust had verklaard dat de hand van de vrouw daardoor ontveld moest zijn. „Dat is echter niet geconsta teerd". De kans dat een ancjer dan de zeeman de wasvrouw had gewurgd achtte mr. Mathuisen zo groot dat vol gens hem vrijspraak zou moeten vol gen. ARNHEM, 28 dec. De rechtbank alhier heeft vanmorgen een 47-jarige fruitkweker uit Deest, die ervan werd beschuldigd door het aanleggen van een stroomdraad om zijn boomgaard de dood van het 6-jarige jongetje Wim Sengers te hebben veroorzaakt, con form de eis veroordeeld tot een maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De man had de draad om zijn appel bongerd gespannen in de hoop dat de elektrische spanning (220 volt) fruit- dieven zou afschrikken. Voordat hij op 13 augustus naar zijn werk ging had hij de stroom op de draad uitgeschakeld, maar zijn zoontje zette die draad op nieuw onder stroom. Wim Sengers kroop onder de draad door en vond de dood door elektrocutie. t. (Van onze correspondent) UTRECHT, 29 dcc. Tegen een 57-jarige kandidaat-notaris uit Maarn heeft de officier van Justitie gister middag wegens verduistering van in totaal 52.000 gulden een gevangenis straf van acht maanden geëist, waar van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. \ls bijzon dere voorwaarde werd daaraan ver bonden, dat de kandidaat-notaris het geld, dat hij zich ten nadele van een notaris in Grave heeft toegeëigend, in het eerste proefjaar zal moeten terug betalen. De man nad ook geld weggeno men uit de kas van een notaris uit Laren. Hij erkende voor beide kas sen verantwoordelijk te -.ijn geweest, maar was zich heel niet bewust een oneerlijke daad verricht te hebben. Uit het verhoor tijdens de rechtszit ting werd niet duidelijk wat hij met het geld gedaan heeft. Volgens de getuige-deskundige, de psycholoog dr. J. Bergsma was bij verdachte sprake van °en bewustzijns vernauwing. Niettemin is hy wei toe rekeningsvatbaar. zodat een psychiater niet nodig werd geacht. Hij is echtei geen persoon, die zelfstandig verant woordelijkheid kan dragen. Als iemand hem maar leiding geeft -n de regels voorschrijft, gaat alles goed. (Van onze correspondent) GRONINGEN, 29 dec. In Godlinze kunnen de werkeloze dorpsbewoners niet vrijwillig meehelpen aan de bouw van het dorpshuis omdat ze anders hun uitkering verspelen. De bepaling in de wachtgeldregeling van de werke- loosheidwet is namelijk zo dat voor elk uur arbeid het uurloon afgetrok ken wordt. Dat betekent dat de dorpsbewoners die het druk hebben, het werk aan het dorpshuis erbij moeten doen, ter- wyl de werkeloze dorpsgenoten mogen toekijken by dit gemeenschapswerk. Het stichtingsbestuur van het dorps huis heeft tevergeefs getracht een uit zondering te krygen op deze, zijns in ziens al te star toegepaste regel. De werkzaamheden aan dit dorpshuis wor den pro deo verricht. HILVERSUM, 29 dec. - De beken de pianist-componist Cor de Groot is met ingang van 1 januari aangesteld als artistiek leider van het orkest- en koorwezen van de Nederlandsche Ra dio Unie. Cor de Groot werd op 7 juli 1914 in Amsterdam geboren. Hij studeerde aan het Amsterdams conservatorium, waar hij in 1932 zyn diploma behaal de. Na een succesvolle carrière als concertpianist volgde hij oegin 1960 een cursus muziekregie, waarna hij met ingang van 1 juli 1960 werd aan gesteld als hoofd muziekregisseur by de NRU. LONDEN. 29 dec. (Reuter. AFP) De naspeuringen naar de acht ver misten van het Britse booreiland, dat maand',i«mi 'dae iu de Noordzee ver ging. zijn dinsdag bij hel vallen van de avond gestaakt. Toen het eiland in de golven verdween bevonden er zich tweeëndertig Britten Fransen en Amerikanen op, van wie negentien konden worden gered. Men heeft de lichamen gehoigen van vier Engelsen en een Fransman Vijftien duikers zochten dinsdag hel wrak at omdat men nog een sprankje hoop had dat er zich overlevenden in bevonden. Zij vonden eehtei niets. Volgens een directielid van de olie maatschappij had de bemanning van het booreiland het platform, ter groot te van een voetbalveld, halverwege het wateroppervlak laten zakken toen het gevaarte omviel Wat er precies is gebeurd weet men niet, doch het directielid geloofde dat een gedeelte van de machinerie heeft gefaald. De duikers stelden ook een onder zoek in naar de buis, die in het aard gasveld was geboord. Of zij bij het ongeluk beschadigingen heeft opgelo pen is niet bekendgemaakt. Vrees hiervooi roomde dinsdag op de beurs in Londen aanvankelijk ongeveer 350 miljoen gulden van de British Petro leum ar-delen af. Later trad een her stel in. De Britse minister van energie heeft een officieel onderzoek gelast. Het zal onafhankelijk van dat van de maat schappij zijn PRIESTERFEESTEN IN HET KOMENDE JAAR li iiiij 60 jaar priester: 15 augustus: T. Ga lama. Arnhem: J. M. van Schaik, Her wen en Aerdt: mgr dr. J O. Smit. Rome. 50 jaar priester: 15 augustus: J. H Beutener, Vleuten; H. J. Scholten, De nekamp; E. A W Weiman, Utrecht. 40 jaar priester: 25 juli: Th W. van Dijk, 's-Heerenberg: mgr. drs. H. J. H M. Fortmann, Seminarie Rijsenburg, .Driebergen; mgr. dr. J. A. Geerdinck vicaris-generaal. Utrecht: drs. J. A de Goey, Denekamp; A. G. L Golbach Hooglanderveen; dr. A. W Hoegen, El den; W. H. Knuif, Enschede, H H Kruse, Etten; W.J J- M. Paimans Boekel; J B. Pothof. Rietmolen; H.J J. van Schaik, Amersfoort; J A. Tu- tert, Fleringen; drs. W. H L. Verhoe ven, Hengelo (O); B J Wilmink, Lon- neker 25 jaar priester: 20 juli: S. O. Ade- ma, Netterden; P. J Beekman, Meg- chelen. W. C. Boelens, Oldenzaal; A. Th. M. Bouwman, Goor; A. M. Carree. Doorn; H. J. Heyrnan, Wijnbergen; L. J. van Jaarsveld, Stokkum: W. J Jongerius, Zutphen; J A. Klasen, Arn hem; J. A. J. Kleyberg, Utrecht; P Kok, Vierakker; A. G. Menting, Kocken- gen; H. J Meulenbroek, Rekken; dr K. L. Reekers, Bentelo; B F F Roh- ling, Bilthoven; A. J E. Schuttelaar. Boreulo; H. G Sleyfer, Dnetinchem: A S. J. L. Snoeren, Beesd; B. L. J Stoek- mann, Utrecht; J. J. M. Veldman, Olst; A. J. H. Visscher, Baarn; J. A Wielens Rhenen. 55 jaar priester: 15 aug.: W J. v.d. Berg „Delftweide", Haarlem; A. F. J. Goossens, ,,'t Clooster". Heemstede. 50 jaar priester: 15 aug.: A. A. v.d Berg St. Bavo, Heemstede; H. J. C. v. d. Burg, Vogelenzang; P. v. Diepen, Zandvoort; B. G. Hosman, Beverwijk; C, M. Mol, Bergen N.H. 40 jaar priester: 20 maait B J M Dorbeck, Badhoevedorp. 29 mei: D Buis, Cuyk (N.B.): mgi J. F. M. Desain, Grootebroek: mgr. H J. J. v. Hussen, Den Haag; C. Kempen Amsterdam 17; J. J. Kooij, Naarden; C. P. G. Persoon, Den Burg, Texel; N. G. Pronk, Enkhuizen; H. W van Schie, Haarlem: E. Stolwijk Soestdiik A. A. Trouwborst, Haarlem-N J Th J de Wit, Bakkum. 25 jaar priester: 7 juni: C. Bakker, Diemen; R. W. M. Geraets, Oudorp: J. Th. A Goudt, Amsterdam; J. M. E "Keet, Volendam; J. P. S. Koomen. Am- sterdam-Nieuwendam; H. N. M. v. d. Plas, Bussum; Th. J. Scholtes, Amster dam: P. G. van Zijp, Haarlem. 20 juli: J. F. Bos, Hilversum; J. A de Groot, Hensbroek, Obdam N.H.: A H. v. d. Meulen, Hilversum; A. H Schlütken. Hilversum; N. Th. Stolwijk. Hilversum. 55 jaar priester: 15 aug.: H van Kan Heiloo; 50 jaar priester: 15 aug R J. Reij- nen, Schiedam: J. G. A. Saraber. Am stelveen. 40 jaar priester: 29 mei W A E Bokeloh, Den Haag; A. Hooyschuur, Boskoop: B. J. van Houten, Den Haag; C. Koning, Stompwijk; N. C. de Rooy, Den Haag; C C, Standenrneyer. Noord- wijkerhout. 25 jaar priester: juni; j A. Blom Voorschoten; G. A. de Bot, Rotterdam; J. A. L. Cramers, Gouda; H. J. J Danckaarts, Rotterdam; A. Hammer- stein, Noordwijkerhout; P. de Lange. Delft; J. A. L. Laurent, Rotterdam; N. M. Nooy, Den Haag; N. van Paa- schen. Oud-Beyerl.; P. M. J. van Vliet, Rotterdam; G. J. B. de Wit, Den Haag: 25 juli: J W L Niesten. Roermond. 50 jaar priester: 17 juni: j A. v Berkel, em. pastoor, Schayk. Nuenen, A, J- Pessers, em.-pastoor Schijndel. Bejaardencentrum Haarenstein, Haaren A. J. Schots, em.-pastoor Nijmeger (O.L.Vr. van Lourdes) Tilburg; G. J Suetens, em.-pastoor Eindhoven (H Petrus) Bejaardencentrum St Petrus park, Eindhoven. 40 jaar priester: 14 maart: A. G. P M. Retèl OFM, pastoor H. Martinus Zaltbommel. 19 maart; Th. L. Sloot? SMA, assistent te Geffen. 29 mei: J P van Dinther. em.-pastoor Deurne: mgi C. J E.N van Dijck. deken en pastoor H. Antonius, Nijmegen: P W J M Eygenraam, rector Moederhuis Zrs Franciscanessen. Veghel: G L. J. M van Hout, pastoor te Overhasselt: A A. v. d Hurk, pastoor te Dreumei: mgi drs. J- C. van Overbeek. direkteur In stituut voor Doven te Pt. Michielsgestel A. J G Ras, pastoor H Leonardos 's-Hertogenbosch; J. h. A. Ras. pastoni te St Joachimmoer; M. L Thoma n pastoor te Venhorst: J. A Verhoeven pastoor te Sterksel 7 november H G J. Boddeke OFM Cap reetor trusters Redemptoristinnen. Velp 25 jaar priester: 24 februari: J. L Verschuuren S.M., pastoor H. Andreas Weurt 23 maart: P. J Janssen OFM pastoor H. Antonius Abt, Wijt hen juni: H. Ariaans, godsdienstleraar t Theresialyoeum. Tilburg: G. J van Boxtel, rector Huize '.Sonnehove' So meren' C A J M Gerris, pastoor '4 Willibrordus, Deurne: K H A Grüte' pastoor te Netersel: H A M. Heem reetor Moederhuis Fraters, Tilburg: E j. W. v d Heuvel, pastoor D.L Vrouw Visitatie, Budel; J. M A Hoes ,iastoo> H. H. Petrus en Paulus, Tilburg: F A J. v.d Hout, Kapelaan L. Vrouw Middelares. Eindhoven; C. t> Jansse pastoor H Anna, Helmond: Th J M Klijn, pastoor H Servatius. Oijen; A J. de Kort, pastoor ~H. Trudo, Eind hoven; drs. A. Marks, pastoor H. Jo hannes, Oisterwijk; J. J F. de Nijs. rec tor Voorburg, Vught; L. A. v. Oort, pastoor H. Jozef, Valkenswaard; A. J M. v. Pelt, pastoor H. Clemens. Nuenen; H. P. Peters, vicarius te St. Anthonis; W. F. M. Raymakers. pastoor H Pius X, Eindhoven; J. A. A. J- Schellekens. pastoor H. Ger. Majella. Bergeijk; J H. G. Soons, pastoor H. Antonius van Padua, Best; H. J. van Stokkum, pas toor H. Willibrordus, Tilburg; H J P M. Veltman, moderator-godsdienstle raar R.K. L.T.S. te Valkenswaard; A H. Verbruggen, pastoor H. Lidwina Best: L. M. J. Verheyen OSA, assis tent H. Lucia, Ravenstein: P. M. Ver stegen, pastoor H. Laurentius, Rosma len; C. J- P Vinken, pastoor H Paulus. Schijndel; A. J. Vromans, pastoor 1 Pius X, Uden; J. A. M. de Wert, pas toor H. Willibrordus. Neerkant. 19 juli: G. de Kort CssP., pastoor H Willi brordus, Demen en Dieden. 25 juli; A G Brouwer O. P., pastoor H. Hart van Jezus. Nijmegen 27 juli: J. A. Linders MSF„ kapelaan H. Pius X. Tilburg. 3 augustus: G J. Bots O. Praem, pastooi O.L. Vrouw Onb. Ontv., Tilburg; L. J Geurts O. Praem., kapelaan H Petrus. Berlieum; P H. van Zutphen O Praem kapelaan H. Johannes, Vlijmen. 10 augustus J. A. H. Arts MSC, rector rec torale hulpkerk St. Tozef, Pivoli Ein': hoven. 20 december: P. J. G Lips, pas toor H. Willibrordus. Helenaveen. 25 jaar pastoor: 4 juli: dr B F. E v Wélie te Zeelst. 7 november: H. A G. Bos te Soerendonk. 14 november Q. C A J Terhost te Middelheers 25 jaar reetor: 14 november M. 2 Dekkers. Liefdesgesticht te Moergestel 5» jaar priester: 17 juni: J Bekkers. Oisterwyk; R. J. E M de Bie, Phi' lippine: H. Fassaert, Hulst; A P. A Daverveldt Sevenum L.W. J. Ja cobs Baarle-Nassau: A. T A. M Schou- tens. Terhole: P. J. J. van Steen Ulicoten 40 jaar priester: 29 mei J F M Adriaansen, Breda; M. J. Cosyn, Clin- ge Z. G J M van Dyk, Bergen op Zoom; J. B C. v, d. Eijnden. Hon- tenisse; C P M. Holtkamp Goes; L. Th. J v." d Hoven, Kaatsheuvel: C J Q Joling Breda; A. G. Koopmans. Hulst; F, Martens, Baarle-Nassau; A S M J Meeüs, Hoogerheide: G C. M Rombouts, Wernhout; J. A. J. Serra rens, Brpda; C. M J van Steen, Leur, A. J. J Vermeulen. Boschkapelle; J F J Vermeulen Bavel: A A M wol- ters Prinsenbeek. 25 jaar priester: 7 juni: Chr. J. G- van Beek. Oosterhout: E. M J Bielars, Oosterhout; W A. J Clement Hooger heide: H C A Ernst, Breda; H. J. F van Leemput, Sint-Jansteen; J. C. M Ligtenberg Breda: C. A. J. Luyckx Roosendaal: L. J. A. van Nispen. Bre da: W C. M v d. Riet, Hoeven; P, H Schuffelen. Geertruidenberg; A. Ver- hejjen. Breda; B. M. A. Vroklage. Breda. 60 jaar priester: 31 maart: Mgr. drs. J. W. Goessens Roermond: L. P van Laer. Echt 50 jaar priester: 8 april: E. P. M. Asselbergs, Grubbenvorst; J. J. C. Huy- nen, Mneer; K. C. Hutschemakers. Heerlen: J j. Schuppen. Wylre. 40 jaar priester: 20 maart: M. A. R. van Basten-Batenburg, Beringe; J. J M. Brouwers, Amby; M. H. P Hustinx Merkelbeek; J J. Hutschemakers, Heer len; J a. Ch. Keüenaers, Panningen. G. A. E L. Kemmere, Geysteren; P G. H. Loo. VoerendaalH. J. Meijs. Geleen; L. C H Obers, Maasniel; dr L. J. J. Pop Rolduc; H. A J Rieter, Swolgen H. tl. A. Schippers, Roggel: J- J- L Sixliard. Sittard: drs, J H. H Storms Roermond. 25 jaar priester: 29 n ./art H t. Bessems Echt; Th. M. Bours. Nijme gen; A. J. H. Claessens. Margraten. P. J. H Coenen, Boukoul; H. W. J Creusen, St. Jan: J Th. J. Gyskens Vaesrade; L. Hünen. Doenrade; N. Th Huybers. H Nicolaas: Fr laussen Heer len; J. w Jansen, Geleen; J H. H Kerckhotfs Ulestraten; G. van de Loo Milsbeek: P. A. H. Martens, Reymer- stok; drs A. H. ChiMeertens Rolduc; G. M. Roo.vakkers, Linne: drs. H. J. A Sanders. Roermond; drs. E. M. Suilen Weert: L W Wijnen. Rolduc: H. J. W Willems, Beek. t3 juli: C A Damen. Eygelshoven 25 jaar priester: 29 maart: B Baart- man Heeg <Fr.). 13 juli: B. J. Th. Thien O. Carm.. Emmen. 20 juli' A P Braakhuis Groningen J. A J de Bree, Meppel: J W. van Daatselaar. Groningen. 27 juli: J. H. Lengers, Makkum. 40 jaar priester: 19 maart J. Aal- bers, Abbe-Scry, België; F. Hertsig, Ta felberg, Oosterbeek; C. Kooien, Tafel berg, Oosterbeek; Th. Sloots, Geffen (N.Br.); P. Wouters, Gulpen (L.). 25 jaar priester: 6 juli: J Engelen Tafelberg Oosterbeek; J. Koenders, Ca pe Coast, Ghana; J. Lochtman, Esch- weiler, W.-Duitsland; J. v. Oudheusden, Cape Coast Ghana; H. Portier Cape Coast, Ghana; P. Ruikes. Studiehuis Cadier en Keer (L.); P. de Vries, Bis dom Keta, Ghana. 60-jaar priester: 22 dec.: H. Evers, Rome. 25 jaar priester: 20 juli: J. van Steen, Rome. 50-jarig professiefeest: 14 sept.H. Gelens, Stevensbeek-N.Br.; C. de Krom, Nijmegen. 40-jarig professiefeest: 29 sept.: H.E. P.H. de Groot, Rome; N Westgeest. Nymegen; J Loerakker Den Haag. 40 jaar priester: 25 juli: Theodoor Beijer, Domitien Meewissen. 25 jaar priester: 20 juli: Michael Lindeman, Joannes Sibum, Alphons Nykraken. Sylvester van dei Weerden Gerardus Ul'ün, Xaverius Pallenherg. 25-jarig professiefeest: 1 maart; Her man Borkus, 23 september: Erwin But ter, Dorotheus Peters. Franciscus Heij- nis, Ignatius Weys, Augustinus Wiss. Emmanuel van der Stappen rldefonri? van dei Linden, Norbertus Royackers Winand Kotte. 40 jaar priester: 25 juli: c Nollen H Sacrament. Amsterdam: C Linde man. Culamborg. 25 jaar priester: 7 juni: E Zilkens S. Aug. Utrecht: C. Oddens, Marien- hage. Eindhoven; A Francissen, H Saer Amsterdam A Luttikhold. Maas tricht: M van Schaik, Bolivia; Drs. H Leenhouwers, Culemborg: dr L. Ver heyen. Parijs. 13 juli: dr. R Kuiters, Nymegen. 60-jarig professiefeest: 24 sept J Woerdeman. S. Aug., Utrecht. 50-jarig professiefeest: 23 sept. A Makaay en Ph. Esser, Marienhag» Eindhoven. 40-jarig professieteest: 14 sepr. drs E. Retera, USA; mgr. dr. P C van Lierde. Vatikaanstad. 25-jarig professiefeest: 10 sept E van Kan, S Barb., Culemborg;P. Be- retta, USA; drs. R. Ujjterwaal, Seine dam; V. van Leur, S. Aug., Utrecht dr. A. Kuipers, Haarlem; dr. J Lub Schiedam; dr. A. Vermeulen Breda P. Huisman, Venlo: dr. N. LuUpen Marienhage, Eindhoven, n okt.: Mgr P. van Diepen, Irian Barat. 50 jaar professie: 11 juli: Dom Jo seph. Widdershoven. 25 jaar professie: 21 sept.: Dom Henricus van Heyster 25-jarig professiefeest: 11 febr.: F. Raaphorst, Roermond; 29 sept.: A. de Caluwe. Roermond. 50 jaar priester: 18 maart: Lamber- tus Vandermeulen, prior Achel. 60-jarig kloosterfeest: 28 mei: Anto nius Bein. 65-jarig kloosterfeest: Aloysius Smets 60-jarig kloosterfeest: dr. Placidus v. Wegberg. 25-jarig professiefeest: Ambrosius Go- verde. 50 jaar priester: 18 maart: Mauri tius Pelizaeus; Hieronymus Toschke. 23 dec.Protasius van Lammeren. 25 jaar priester: 7 juni: Raymundus v. d Dries; Godel'ridus Looyaard, Ke nya WaJterus Margry Kenya; Candi- dus Hommers. 25 jaar priester: 3 aug.: Hubertus puyf 60 jaar priester: 15 aug: Cajetanus Hentzen, Huissen. 50 jaar priester: 15 aug.: Timotheus Biesta, Utrecht; Hubertus Zoetmulder, Huissen. Remigius Bruineman. Nyme gen. 40 jaar priester: 25 Juli. Laurentius leeuwen RijckhoJt; Aibertus de Valk Curaqao; Ludovicus Pfeil, Venlo. 25 jaar priester: 25 juli: Bernardus Jansen. St. Maarten: Sebastianus van Groenestijn, Jtrecht. Adrianus Vijver berg, Puerto Rico: Bonaventura van Pampus, Leeuwarden; Alphonsus Merk, Venlo; Augustinus Dunnewyk. Puerto Rico; Willibrordus Heijnsbroek, Rotterdam; Caspar Brouwer. Nyme gen. 10 aug.; Henricus Schiliebeeckx, Nijmegen. 60-jarig professiefeest: 23 sept.: Ro- sarius van der Linden, Huissen: Inno- centius Verhoeve, Puerto Rico. 50-jarig professiefeest: 23 sept.: Adel- bertus Koenen, Bala-Engeland: Adria nus Oorsprong, Huissen; Arnoud Mey er, NijmegenGuala Busch, Tiel. 31 okt.: Constantius Hameleers, Rijckhoit; Antonius van den Hove, Rijckhoit. 40-jarig professiefeest: 14 febr.: Ste- phanus Tesser, Fribourg-Zwitserland. 23 sept.: Gregorius Brenninkmeyer, Huissen; Reginaldus Thuijs, Zwolle; Antonius Burgemeester, Curagao; Mgr. Michael Holterman, bisschop van Willemstad, Curagao; Gabriel Keijser. Rotterdam: Norbertus Jansen, Zuid Afrika. 25-jarig professiefeest: 16 september: Alexander van den Assum, Nymegen; Hugo Godding, Alkmaar; Theodoricus van Etten, Zuid Afrika; Cyrillus Mey ers, Puerto Rico: Gerardus Schokker, Puerto Rico, Egbertus Buijs, Leeu warden; Conradus Slee, Zuid Afrika: Benedictus van der Meer, Zuid Afrika: Hilarius Houtenbos, Nijmegen. 40 jaar priester: 29 mei H. Beernink, Kevelaar; 25 juli F. Nieuwenhof. Am sterdam. 25 jaar priester: 27 juli: Z.H. mgr. W Demarteau, bisschop van Bandjar- masin, Indonesië; A van Deudekom, Indonesië; A Kempes, Chill; N. Len gers, Indonesië; A Ligthart, Chili; J. Linders, Tilburg; J, Reinders, Chili; J. Schipper, Chili; V. Stuivenwold. Horst; A. Wytviiet. Amsterdam: B. Kobesen. Chili 40-jarig professiefeest: 8 sept. F. Arts, Indonesië; T. Jansen, Goirle; P. Schoone, Kaatsheuvel: broeder Dami- aan, Indonesië. 25-jarig professiefeest: 5 jan.: A. Bleeker. Horst; 8 sept.: W. Frederiks, Horst; J van Heugten, Kaatsheuvel; H. van Heyst, Grave' W Steenhof, Chili; W. Tax Indonesië: C. van Weeg- berg. Indonesië; W. Wenstedt, Kaats heuvel; J. Wieggers, Indonesië. 25 jaar priester: 28 jan.: mgr. Ma- nek, aartsbisschop van Ende, Flores, Indonesië 25 jaar priester: 17 aug.: Corn. Bo gaard, Soesterberg; Corn. Helsdingen, Straelen (D.); Henr. Maathuis, Teterin- gen: Petr. Geurts-Larantuha, Flores, In donesië; P. Rozing, Boawae, Flores, In donesië; Th. Visser. Wolowaru, Flores, Indonesië; Th. van Eijndthoven, Kofo- ridua, Ghana: Petr. Wildenburg, Nkwa- tia, Kwahu, Ghana: Petr. Smits. Tete- ringen. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11