Samenwerking beoosten Suez Ziektekiemen in bijtringen en drankkoelers uit Hongkong TCM POES EN DE GROTE BARRIBAL door Marten Toonder 1 Japanners hervatten hun onderzoek aan Zuidnool Permanente basis op eiland van Onöul DACPUZZEL 0 Vooral ouderen slachtoffer Kolendam pris i cos bij zuinige kachel DE TOVENAAR VAN FOP üulrm Zalig eten! Geen paniek in Amerika y-zuv H. J. VOETBAL IN BUITENLAND evYvt&uM'z- -tyn+i. Imre Rietveld toch in badmintonploeg Ronde van Toekomst: minder kilometers NIEUWE DAG WOENSDAG 29 DECEMBER 1965 PAGINA 2 Neuman 5644. Professor Sickbock ver dween met luch tige tred in de ipelonk. De galm /an zijn voetstap oen strief lang zaam weg en een kort ogenblik werd de stilte op het bergpad slechts verbroken loor heer Bom mels beklemde ademhaling. „J-je had hem moeten t-tegenhouden," fluisterde hij tenslotte ,,Dit kan nooit goed aflopen... zeg nu zelf!" Op hetzelfde moment zette een gelig licht het inwendige van de berg in gloed en zware echo's van vallend gesteente kwamen naar buiten rollen. Daar bovenuit was de donderende stem van de reus hoorbaar, zodat het dan ook niet te verwonderen valt dat de toe hoorders geschokt terugdeinsden. „Kom mee," riep heer Ollie met piepende stem. „Het is hier niet pluis, d-dat voel ik! V-volg me, T-Tom P-Poes!" Zo sprekende zette hij het op een lopen en daar het pad vrij steil naar beneden voerde had hij al spoedig een grote snelheid. Zonder oog voor de prachtige vergezichten die zich om hem heen ontvouw den, denderde hij de berg af, aldus de aandacht trekken van de ongunstige knaapjes die hier al eerder beschreven zijn. „Daar heb je die dikke weer!" riep een van hen. „We zullen hem eens laten schrikken!" joelde de ander. En met deze woorden wierpen ze de ongelukkige heer enige tot dit doel geknede modderkluiten naar de schedel zodat zijn uitzicht plotseling belemmerd werd. Hij verloor het evenwicht en stortte tussen de kiezels ter aarde. Md Een wetenschappelijke expeditie arriveert per schip in Antarctica en maakt zich gereed voor ver trek naar de Zuidpoolbasis. (Van een correspondent) Een grote menigte inwoners van de Japanse hoofdstad heeft onlangs van de ge legenheid gebruik gemaakt het nieuwste produkt van de natio nale scheepswerven te bezichti gen. Het was de „Fuji", de nieu we Japanse ijsbreker, speciaal geconstrueerd voor onderzoekin gen in het Zuidpoolgebied. Met een bemanning, die bestaat uit officieren en manschappen van de marine en met een team Japanse geleerden aan boord, be vindt de ijsbreker zich thans op weg naar Antarctica, waar op het Ongul Eiland in de Lützow- Holm Bukta Baai het Japanse station „Showa" voor permanen te onderzoekingen heropend zal worden. valsT/zhc pjde. p&o- fise-ieT"ee fër M-OChTeN WAT IS Daags voor Nieuwjaar verschijnt in onze krant de eerste af levering van onze nieuwe strip „De TOVENAAR van FOP": een kostelijke reeks van taferelen uit het legendarische rijk van de koning van Fop, die in de vroege middeleeuwen heerste over tovenaars en boze geesten, troubadours en hofnarren, nobele en nietsnutte ridders Een voorname rol in die tijden speelde: F HEER EGBERT, een listige lafaard, en de HERTOG VAN SA- RAGOSSA, playboy-avant-la-lettre, nietsnut doch van goeden huize. De Engelse dichter en classicus Afred Edward Houseman voor zag precies een week geleden de Britse minister van buitenlandse zaken, Michael Stewart, van een in spirerende slottekst aan het eind van een Lagerhuisdebat. ..Als wii daar toe in staat zijn." aldus de minister. ..dan moeten wij met onze schoude~s de hemelboog schragen". De oorspron kelijke citaat luidt: ..Their shoulders held the sky suspended": en het pi kante is dat het gedicht waaruit het Is genomen aldus heet: Grafschrift voor een Leger van Huurlingen". Het onderwerp van gesprek was de strategische rol die Groot-Brittannië onder de huidige omstandigheden nog heeft te vervullen in dat deel van de wereld dat wordt aangeduid als ..ten oosten van Suez". Toen ruim een jaar geleden in Engeland de Labour Partv aan het béwind kwam. werd er van verscheidene kanten op gespeculeerd dat zij een eind zou maken aan twee dingen: namelijk aan de >ude imperia le pretenties van de conservatieven èn aan het bestaan van een afzonderlijk Brits-nationaal kernwapen. Sindsdien hebben zich merkwaardige ont wikkelingen voorgedaan. De regering Wilson heeft het Britse kernwapen voorlopig aangehouden; zjj heeft zich zelf een nieuwe strategische taak be dacht ,,ten oosten van Suez": en het merkwaardigste is misschien wel dat het Conservatieve schaduwkabinet van Edward Heath een duidelijke afkeer aan de dag heeft gelegd voor dat hele systeem van militaire verplichtingen in het Midden-Oosten en Zuid-Oost- Azië. Tijdens de afge- lopen zomer woed- v-JOOl dg jje discussie op haar hevigst. Een toch waarlijk niet conservatief week blad als de New Statesman teken de verze. aan tegen de Indone- sische eis dat Groot-Brittannië zou af zien van zijn bases in Singapore en in de Maleisische Federatie. Aanvankelijk had het blad zich door premier Wil son laten bepraten tot de overtuiging dat de conceptie van een bijzonder Brits defensiesysteem beoosten Suez eigen lijk heel praktisch was, omdat die ba ses immers toch voorhanden waren. Maar later werd de bewijsvoering om gekeerd. De New Statesman pleitte voor het behoud van de bases zo. of in iets gewijzigde vorm om de conceptie te redden. Men maakte in die tijd al de tegenwerping dat de aanwezigheid van Britse militairen in Singapore een duidelijke rugdekking betekende voor het optreden in Viet nam van de Amerikanen, een optre den dat door de New Statesman toch altijd in felle bewoordingen werd (en wordt) aangevallen. Neen. antwoordde de redactie zelf, de Britse militairen beletten juist dat de Amerikanen in Zuidoost-Azië een machtsmonopolie krijgen, en dat is iets waarvoor de Aziatisch-Afiikaanse landen de diep ste dankbaarheid zouden moeten to nen. De linkervleugel van de Labour Party zag nog méér voordelen in het behoud van de overzeese bases: des gewenst zou Brittannië militaire druk kunnen uitoefenen op de republiek van Zuid-Afrika en op het aangrenzende Rhodesië. Een belangrijk verwijt, dat van La- bourzijde aan Edward Heath en zijn Conservatieve Schaduwkabinet werd femaakt, was, dat zij de veiligheid van ndië aan hun laars wilden lappen en dat zij de Britse defensie-inspanningen helemaal wilden concentreren op Euro- .1 -r pa, dat naar de mening van de linker vleugel van Labour toch al veel te zwaar verdedigd werd. Meer gematigde elementen in de re geringspartij betoogden dat Amerika en Engeland, door bepaalde atoomga ranties te geven aan Indië, konden voorkomen dat dit land zich uit angst voor de Chinese bedreiging een eigen atoombom zou aanmeten. Dat was de eerste keer dat het denkbeeld van een Brits-Amerikaanse samenwerking beoosten Suez werd geopperd. Thans staat die gedachte in het centrum van de belangstelling, te Londen zowel als in Washington. Wilson en de zijnen zijn namelijk tot de conclusie gekomen dat er weliswaar allerlei nobele po litieke waarden mee wor den gediend, wanneer Brittannië zijn bedrijvigheid beoosten Suez voortzet, maar dat het ook bijzonder duur is. De uitgaven die het zich in dat deel van de wereld getroost zijn bijna even hoog als het totaal van zijn investe ringen daar. En het zorgelijke betoog dat door de Britse delegatie tijdens het jongste NAVO-beraad in Parijs en door Wilson tijdens zijn recente bezoek aan Washington werd ontwikkeld, is dat Engeland financieel en militair-tech nisch niet langer in staat is overal ter wereld een hoofdrol te vervullen. Als er geen dispensatie komt voor Engelands NAVO-verplichtingen in Eu ropa ziet het geen kans zijn rol beoos ten Suez op de gebruikelijke schaal voort te zetten. De wapens, de vlieg tuigen en de schepen die daarvoor no dig zijn moet het tegen dure deviezen kopen. En het bemannen van al die bases betekent een ernstige aanslag op de Britse reserves. Helemaal toe geven aan de argumenten van met name de schaduwminister van defen sie, Enoch Powell, namelijk dat Enge land ten oosten van Suez niets meer te maken heeft, wil de regering Wilson niet. Toen de Romeinse legioenen wer den teruggeroepen naar Rome. konden zij Rome zelf immers niet redden, ter wijl Brittannië ten prooi viel aan de plunderende benden. Het is onwaarschijnlijk dat Wilson in Washington getracht zou hebben zijn verplichtingen over te dragen aan de Verenigde Staten. Juist in een periode waarin Amerika zijn bondgenoten tot wat meer daadwerkelijke solidariteit aanspoort met wat het doet in Viet nam, zou een dergelijke poging slecht zijn gevallen. Bovendien >s een ver keersopstopping niet het meest over tuigende moment voor een verkeers agent om zijn congé te nemen. Zou president Johnson niet in de verleiding worden gebracht zijn bindingen met de NAVO in Europa wat losser te ma ken? Om terug te komen tot de New Sta tesman: dat blad is ervan overtuigd dat Wilson thans van plan is de Brit se Polarisduikboten, waar hij zich eers' zo vrolijk over heeft gemaakt, te ge bruiken voor de verdediging van het Indische subcontinent. Maar het is waarschijnlijker dat hij met Johnson is overeengekomen een zekere samenwer king tot stand te brengen. Een begin is al gemaakt door de gezamenlijke inrichting van een basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Daar zal dan nog wel bij komen: een uitwis seling van inlichtingen en het weder zijds verbeteren van de transportfa ciliteiten. Maar of Amerika ook met kredieten over de brug zal komen, valt te betwijfelen. Zelfs Stewart zai niet kunnen beweren dat Johnson c.s. een te gering aandeel nemen in het schragen van het firmament. (Van een correspondent) In de Verenigde Staten is grote deining ontstaan na de ontdek king, dat uit Hongkong geïm porteerde nouveauté 's ziektekie men bevatten. Sommige van deze met water gevulde artikelen, die voorna melijk door liefdadige en burgerorga nisaties verkocht werden bleken te lekken, waardoor het met bacillen be smette vocht naar buiten sijpelde. Verscheidene instanties op het ge bied van de gezondheidszorg hebben geconstateerd, dat er stapbylococcen en andere bacteriën, benevens sporen van schimmel in het water van plas tic balletjes zaten, die' als drankkoe lers verkocht werden. Zes steden en drie staten hebben de verkoop ver boden en uit het gehele land komen berichten over verkennersgroepen en damesverenigingen, die hun klanten weer opzoeken om de koelers terug te nemen. In Indianapolis heeft de Gezond heidsraad een waarschuwing aan de plaatselijke gezondheidsinstanties uit gezonden voor bijtringen, -ook van met water gevuld plastic, die men eerst moet laten bevriezen om de Dijn die de kinderen aan hun tandvlees hebben, te verlichten. Monsters van plastic balletjes, die in Fort Wayne verkocht werden, bleken te zijn be smet. „Wü zjjn doodsbang", zei Frank Fisher, het hoofd van de Keu ringsdienst voor Waren. ,Een baby van een paar maanden neeft geen weerstand tegen ziektes als typhus.'1 De bijtringen worden thans alle na gekeken. Berichten over besmette Koelers ko men uit alle delen van Amerika. Be wijzen van ziektes ten gevolge van het gebruik van .deze plastic art.ike len zijn er echter nog met Een woordvoerder van de Gezondheids dienst Atlanta, de hoofdstad var de staat Georgia, zei dat er van een paniekstemming geen sprake was Bepaalde ziektekiemen in bakjes in ijskasten zjjn een normaal verschijn sel. De president-directeur van een gro te importfirma vertelde, dat de koe lers eerst in Honkong waren geste riliseerd en vervolgens nog eens in Chicago. Hjj verwees naar een ver klaring van een woordvoerder van een industrieel laboratorium, die be zitters van bepaalde plastic artikelen gerust stelde met de mededeling, dat de artikelen „geen groter hoeveelheid bacteriën bevatten dan de monsters water, getrokken uit de waterleiding van elke willekeurige inwoner van Chicago". ENGELAND: BurnleyStoke 4-1; LeedsLiverpool 0-1: LeicesterFul- ham 5-0: ArsenalSheffield 5-2; Chel seaNorthampton 1-0: SheffieldTot tenham 1-3. AMSTERDAM In de week van 19 t/m 25 december zijn in de hoofd stedelijke haven aangekomen 153 zee schepen (446.03° brt.) en vertrokken 137 zeeschepen (370.869 brt.). De Nederlandse equipe Borgerhoi- Mulder en Maasland heeft zich terug getrokken voor de ralley van Monte Carlo. Japan wil weer een leidende rol gaan spelen bij het Poolonderzoek. Vandaar dat het ministerie van op voeding, dat de algehele supervisie over het Zuidpoolprogramma heeft, het afgelopen jaar ongeveer vijftig WOORDRAADSEL 1. van een lijst voorzien; 2. misleider; 3. lang jachtmes; 4. havenstad; 5. mens. Op de streepjes: traditioneel theater stuk. Oplossing van 28 december Horizontaal: 1 prachtig; 2. radio, naja, 3 ode rag, op; 4. verticaal, 5. in [zaak; 6. blocnote; 7 cie ni nat; 8 Indo, alibi; 9 adres eelt; 10 (bia(r)i- (t>o(n) pastei. 11. legkast te Verticaal: l provinciaal: z iaden In dië; 3 ader. bedrog: c.i til oe; 5 horizon Spa. 6. acacia as: 7 ingaan lest; 8. ga, akoniet: 9. jol tablet; 10 pap, petitie. miljoen gulden uitgaf voor dit doel. De „Fuji" en de drie bijbehorende helikopters kostten alleen al 35 mil joen gulden. Naar schatting -/.uilen de komende vier jaar de jaarlijkse uit gaven voor het Poolonderzoek tien miljoen gulden bedragen. Het Japanse plan is veelomvat tend. Van nu af aan zal er zonder onderbreking een groep Japanners in hel Zuidpoolgebied aanwezig zijn. In 1968 zal het team tot dertig man zijn uitgebreid. Er komt een Japanse basis, vanwaar raketten voor metingen van de bovenste luchtlagen, tot hoogten van 270 km., zullen worden gelanceerd In 1968 volgt een expeditie waarbij men gebruik zal maken van trac toren voor de langste en waarschijn lijk moeilijkste routes van het con tinent. De Japanners zjjn vanzelfsprekend geen nieuwelingen in het Zuidpoolge bied. Deze expeditie volgt op zes andere, die in de periode van 1956 tot 1962 zjjn ondernomen, in het ka der van het programma ter gelegen heid van het Internationale Geofysische Jaar. Zowel Masayoshi Murayama, het 47-iarige voormalige hoofd van de poolsectie van het Nationale Museum van Wetenschappen en leider van de expeditie en dr. Akiro Muto, die op 54-jarige leeftijd aan het hoofd van het overwinteringsteam zaj staan, zjjn ware veteranen onder de pool- vorsers. De Japanse onderzoekingen werden in 1962 gestaakt. De „Soya" de minder sterke voorgangster van de „Fuji" raakte namelijk te vaak in het ijs vast. Het zal buiten Japan aan slechts weinigen bekend zijn, dat de Japan ners op het gebied van het Poolonder zoek een volk van het eerste uur ge weest zijn In de dagen, dat Amund sen en Scott de Pon' bereikten, -cht al een Japanse groep, bestaande uit twaalf man, tegen de elementen in het onmetelijke ijsgebied. De Japan ners waren in de Okumabaai aan land gegaan. Die baai werd door hen ont dekt en dankt aan hen ook zijn naam Op 28 januari 1912 al hadden zij een punt bereikt, dat op duizend kilome ter van de Pool lag. Zij keerden toen echter terug. Zeventien jaar later ontdekte Byrd vanuit zijn vliegtuig de vlag, die de Japanners daar geplant hadden. De onderneming van de Japanner, wint nog aan waarde, wanneer men bedenkt, dat het hier een volkomen individuele poging betrof. Luitenanl Shirase was in een houten met vilt versterkt schip op weg gegaan. Foei de marine, noch de Japan e regering koesterden enige belangstelling voor de onderneming. Wel kreeg Shirase alle gewenste steun van net leger en tevens het beschermheerschap van graaf Shigenohu Okuma de stichter van de Waseda-universitcit. Shirase's heldendaad werd echter spoedig vergeten, omdat de Ja panse regering in die tijd nog afkerig was van het kenbaar maken van territoriale aanspraken Men vindt nog wel een verwaarloosde gedenkplaat van hem in een uithoek van Tokio. Verdere expedities naar de Zuidpool werden niet ondernomen. Shirase zelf echter vergat niet zo gauw. Kort voordat hij stierf, in 1947 schreef hij aan generaal MacArthur. dat de aanspraken van Tapan wat de Zuidpool betrof, buiten beschouwing moesten blijven in het te sluiten vre desverdrag, daar dit gebied met de oorlog in de Stille Zuidzee niets te maken gehad had. Zijn verzoek was echter vruchteloos. Toen het vre es- verdrag in 1952 werd «ndertekend werden de Japanse aanspraken ver worpen. Dat de Japanners thans op nieuw grote interesse tonen vooi het Zuidpoolgebied, heeft niets te maken met een eventuele hernieuwing van de aanspraken op Poolgebied, maar houdt alleen maar verband niet de vurige wens van de Japanse regering gelijke tred te houden met de ont wikkeling van industrie en weten schap elders in de wereld. OPSEPAST/PeT(S EEflt EP. AAN PE T" MET 13 ZOHAN HANPFME EDEUE HEEP1 K'JK BLAASTEPPP XJE KUJnTHEM VAN DE HOOPN? \.H/EP. AFZIEN/ DEN HAAG, 29 dec. Imre Riet veld zal toch in de Nederlandse bad- mintonploeg uitkomen tegen Enge land. Het verschil van mening tussen de centrale trainerscommissie van de Nederlandse Badminton Bond en Im re Rietveld is op bevredigende wijze opgelost. PARIJS, 28 dec. De Ronde van de Toekomst voor wieleramateurs en onafliarkelijken. van 2 t.m. 14 juli 1966. heeft belangrijk aan lengte in geboet: het totaal van 2185 km in 1965 zakte naar 1955 km Nieuw is de ploegentijdrit die in het routeschema is opgenomen. Deze zal reeds op de eerste dag worden verreden in start plaats Albi De individuele tijdrit is gehandhaafd, maar niet meer op de laatste dag. Na de zeventiende etap pe volgt een rustdag in Alpenplaatsje Embrun. De ronde eindigt na ten on derbreking van één jaar weer in Pa rijs en wordt verder gekenmerkt door de korte etappes. Slechts één rit is langer dan 200 km. De Zweedse ijshookeyclub Vasteras heeft ln het toernooi om de Spenglerbeker in Davos met 6-0 (2-0 1-0 3-0) gewonnen van Davos. (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 29 dec. „Zuinige" olie- of kolenkachels, met een hoog op gevoerd nuttig effect, vergroten het gevaar van kolendampvergiftiging. De vrij nauwe rookgaskanalen van de* cir culatie-kasten, waarmee deze kachels meestal zijn uitgerust, kunnen gemak kelijk verstopt raken. Bovendien tvordt, terwille van het rendement, in dit circulatiesysteem aan de rookgas sen zoveel warmte onttrokken, dat de ze minder goed in de schoorsteen kun nen opstijgen. Dit staat te lezen in een rapport van een studie, die door de Commissie voor Arbeidsgeneeskundig Onderzoek van de Gezondheids organisatie T.N.O. naar vergiftiging door koolmonoxyde gemaakt is. Kolendamp, die voornamelijk ont staat bij onvolledige verbranding, blijkt jaarlijks meer slachtoffers te eisen dan stadsgas. Het rapport merkt evenwel op dat elk staatje van dodelijke slacht offers van koolmonoxydevergiftigingen tekort schiet om een duidelijk beeld van het totaal aantal ongelukken met kolendamp te geven. Een groot aantal lichte vergiftigingsgevallen, die zich in hoofdpijn en lusteloosheid manifeste ren, wordt door de huisartsen behan deld en verder nooit geregistreerd. Vanaf 1950 tot en met 1964 zijn 520 mensen door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. In 1962 waren er 71 slachtoffers, in 1963 werden 59 en vorig jaar 56 slachtoffers geregi streerd Hoewel men de balans voor het afge lopen jaar nog niet heeft kunnen op maken, meent men toch te mogen veronderstellen dat het dodental ook dit jaar behoorlijk hoog zal zijn. Op het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid taxeert men het aantal kolendampvergiftigingsgeval- len, waarvoor opname in een zieken huis noodzakelijk was, tien maal zo hoog als het aantal vergiftigingen met dodelijke afloop. Het zijn veelal bejaar den, dia door kolendamp vergiftigd worden. Bijna 75 procent van het to taal aantal slachtoffers bestond uit mensen, die behoorden tot de „oude re" bevolkingsgroep n. Het TNO-rapport ziet weinig concre te mogelijkheden deze ernstige bedrei ging van de volksgezondheid te beper ken. In sommige bedrijven heeft men alarmtoestellen geïnstalleerd. Deze ap paraten zijn echter zeer kostbaar, ter wijl zij regelmatig moeten worden ge controleerd en geijkt, omdat men er anders niet op kan vertrouwen. Voor huiselijk gebruik zijn deze apparaten ongeschikt. De Inspectie Milieuhygiëne van het Ministerie van Volksgezond heid, die, aangezet door een serie de aandacht vragende ongevallen met ko lendamp, eveneens een onderzoek in stelt, meent dat een nog duidelijker voorlichting gegeven dient te worden. Het T.N.O.-rapport richt zich in de eerste plaats tot bedrijfsartsen, staven van ziekenhuizen en huisartsen. Ook wil het een voorlichting z(jn voor brandweercommandanten - en technici die betrokken zijn bij Je bereiding, ver werking en toepassing van brandstof fen. Het eerste rapport van ie lever is een heel onwindendr gebeuitenif voor afgegaan door heuse „re petities"- een woord dal wfl voor zover we om- kunnen nerinn. i en in de eerste klas niet eens konden uitspreken! De spanning wordt lang zaam maai zeker opge voero bijvoorbeeld door op ieder goed geslaagd schrijfstuk (let wel: goed g e b i a a g o niet goed bedoeld een nuance verschil slechts maar in staat een bert kinder verdriet te veroorzaken) een stempeltje te druk ken Tien van deze fel begeerde stempeltjes ge ven weer recht op een plaatje, rit zijn kinderen die plaatjes vergaren als kwartetten maar de linkshandigen de ner veuze zwoegers de ge spannen mnbers zien hun moeite nimmer beloond Het ontbijt hoe vroeg ook opgediend - wordt nog lauwe'ljks gekauwd want „ik mag niet te laat komen anders koml het op mijn rapport". De griep die zicb na de opwinding rorid Sin terklaas manifesteerde op een naar onze mening zeer gunstig moment want nu was er tenmin ste even tijd -m metdeca- deautjes te spelen tijd die de school blijkbaar niet kon misser want na het heerlijk avondje volgde onmiddellijk een heerlijk schoolochtendje om precies Lalt negen werd nauwelijks geaccep teerd want „ik kom zo ontzettend achter voor het rapport Dat rapport is dan nu de hemel zij dar»k binnen en we hebben het ont vangen mei een ceremo nie Jat gewichtige do- kument waardig Alle moeite was gelukkig niet tevergeefs, te laai komen is een nog .maagdelijk terrein en ioo' beleefd heid prijkt een onkin derlijke negen. ,,Hoe kotr je daaraan' vragen z: allemaal oprecht ver - wonderd er. he- stralenc e antwoord luidt: „Eerlijk verdiend, (k zeg toch niet voor niets iedere middag „Zalig eten" tegen de juffrouw''' Sn mderdand: wie zou voor zoveel be leefdheid n?e bezwijken! Twee weken mogen ze nu weer kleuter zijn met poppen, ;n eindelijk tijd om zelf weer eens „Za lig te eter plakwerk- jes. stiekum een duim in de mond als niemand het ziet. maar daarna stor ten zt zich 'weer in het volle leven, al maar rei kend naai de stempels, op naar de repetities voor het Paasrapport We zitten per slot van rekening ook al in de eerste klas.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2