Vredesoffensief van Washington Boerenpartij tegenbeeld Henri Moore „Auteur" gaat Jan Cremer aanklagen Regenten van Zaltbommels ziekenhuis en bloc weg? Reguliere geestelijken PREMIèRE OP NIEUWJAARSDAG De Thuiskomst van Pinter inco bouwende Vietnam-beraad in Vaticaan en Warschau Paters H. Geest Jezuïeten Minderbroeders Franciscanen Minderbroeders Kapucijnen Priesters H. Hart Geschoeide Karmelieten LAZARISTEN MILL HILL KRUISHEREN Montfortanen Norbertijnen Passionisten Redemptoristen WITTE PATERS PRIJZEN VOOR FRIESE BOEKEN Brief naar vorstin Paters H. HL Harten Ongeschoeide Karmelieten Missionarissen H. Hart Minderbroeders conventuelen MAR1STEN Missionarissen van Scheut Salesianen Don Bosco Oblaten van Maria NIEUWE DAG DONDERDAG 30 DECEMBER 1965 PAGINA It WASHINGTON, 30 dec. (Reu ter, UPI, KNP) De Verenigde Staten voeren thans kennelijk een groot vredesoffensief inzake Viet nam op verscheidene fronten. Een scène uit de Engelse voor steUing van The Homecoming. Mgr. I. C. Dubbelman O. Praem, bisschop van Jabalpur in Indië, viert 8 oktober zijn 50-jarig professiefeest. Mgr. Mathias Brans, O.F.M. Cap., ex-apostolisch vicaris van Medan, die 3 oktober in Tilburg zijn zeventigjarig kloosterfeest viert. (Advertentie) gy"ö Amerika's afgevaardigde naar de Verenigde Naties. Arthur Goldberg, bracht gisteren een bezoek aan de Paus, dat in verband gebracht wordt met de pauselijke bemiddelingspogin gen inzake Vietnam, en de Ameri kaanse reizende ambassadeur, W. Averell Harriman, voerde gisteren in Warschau besprekingen met de Poolse regering over Vietnam. In een com muniqué over de Pools-Amerikaanse besprekingen werd verklaard, dat Averell Harriman op verzoek van pre sident Johnson de Poolse regering, die met Canada en Indië lid is van de Internationale Controlecommis sie voor Indo-China, op de hoogte van het Amerikaanse standpunt heeft ge bracht. In Warschau vindt, naar men weet, van tijd tot tijd diplomatiek con tact plaats tussen Peking en Wash ington op ambassadeursniveau. De Chinese ambassadeur scheen gisteren echter niet in Warschau te zijn. Volgens niet officieel bevestigde be richten in Rome doet de Paus thans pogingen om via Washington een nieu we wapenstilstand in Vietnam te be werken. Mgr. Paul Marcinkus, een Amerikaanse prelaat van het pause lijk staatssecretariaat, zou met dit doel in Washington zijn en een per soonlijk schrijven van de Paus aan president Johnson overhandigd heb ben. De particuliere audiëntie van (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 30 dec. Gister middag heeft tijdens de jaarvergade ring van de Kristlik Fryske Folks Bibletheek in de Harmonie gedepu teerde J. v. d. Mark twee gouden I medailles uitgeloofd. Eén voor de j winnaar van de romanprijsvraag en een voor de winnaar van de prijs vraag voor kinder- en jeugdlectuur, i De heer A. A. van de Werf uit Kam pen kreeg de medaille (en 2500 gul den) voor zijn manuscript ,,De Rem- plaeant". De tweede prijs in deze ca tegorie (2300 gulden) ging naar de heer J. van Halen voor het boek Los j en Dochs Fest. De gouden medaille (en 700 gul den) in de sector jeugdlectuur werd toegekend aan de heer H. F. Faber te Harlingen voor het boek Jonges fan 'e Walfiskfarder. Het afgelopen jaar werd voor meer dan 138.000 gulden aan Friese boeken omgezet. Het aantal leden bedraagt thans ongeveer 12.500. Voor het ko mende jaar zal wederom een roman prijsvraag worden uitgeschreven. Goldberg bij de Paus, waarover tevo ren niets was meegedeeld, duurde een uur. De Amerikaan heeft de Paus be dankt voor diens bemoeienis ter ver zekering van het kerstbestand en voortdurend ijveren voor de vrede in Zuid-oost-Azië, zo werd van Ameri kaanse zijde meegedeeld. Het bezoek van Averell Harriman aan Warschau kwam gisteren even eens als een verrassing. Diplomatieke kringen brachten het in verband met het staken van de Amerikaanse bom bardementen op Noord-Vietnam en met de meermalen geuite bereidwil ligheid van Warschau als tussenper soon te fungeren voor besprekingen, die tot een vrede in Vietnam kunnen leiden. President Ho Xsjl-minh van Noord- Vietnam heeft de Paus bedankt voor diens boodschap waarin hij de hoop uitsprak dat het kerstbestand een stap zou zijn in de richting van een „recht vaardige en broederlijke vrede voor geheel Vietnam". De Paus had een gelijkluidende boodschap gezonden aan de regeringsleider van Zuid-Vietnam, die hierop tot dusver niet heeft ge reageerd. Ho Tsji-minh zegt in zijn brief, die woensdag door het Noordvietnamese persbureau werd gepubliceerd, dat de Amerikaanse leiders geen vrede maar oorlog willen en hij beschuldigt president Johnson ervan de oorlog in Vietnam te willen verhevigen en uit breiden. DEN HAAG, 80 dcc. De Boeren partij, kiesvereniging Den Haag, heeft de koningin verzocht het besluit van de gemeente te vernietigen, waarbij het beeld „Large Locking Piece" van de Engelse kunstenaar Henri Moore werd aangekocht. De Boerenpartij acht het besluit strijdig met het al gemeen belang. In de brief aan koningin Juliana wordt gememoreerd, dat vele raads leden ernstige bezwaren tegen de aankoop hadden, maar dat met der tig stemmen voor en tien tegen be sloten werd tot aankoop. Het beeld is bovendien niet origineel, maar een af gietsel. De Boerenpartij vraagt zich af of het beèld, waarvan ook afgiet sels in Londen en in Brussel zullen zijn te zien, inderdaad belangstellen den zal trekken, nu het beeld mede is gekocht om voor het complex van ge meentemuseum en congresgebouw re clame te maken en bezoekers aan te trekken. Ook vindt de Boerenpartij het beeld niet goedkoop. Den Haag kreeg het beeld dan wel goedkoper van de han delaar, maar met zijn prijs van 375.000 gulden is het beeld net zo duur als het afgietsel, dat in Brussel staat. (Van onze correspondent) DEN HAAG, 29 dec. Onder de belangstelling van een groet aantal door hem tijdig verwittigde journalis ten heeft Gerard Kreuger, de 27-jarige man die Jan Cremer de auteursrech ten op het boek „Ik, Jan Cremer", betwist, vanmorgen de Scheveningse gevangenis verlaten. Vanaf november 1964 is de heer Kreuger in Scheve- ningen gedetineerd geweest vanwege betaUngsonregelmatigheden. Op last van de Nederlandse politie werd hij destijds in Berlijn gearresteerd. De heer Kreuger is van plan een groot aantal gerechtelijke procedures te laten instellen: Jan Cremer be schuldigd hij van plagiaat, de uitge verij de Bezige Bij moet hem een schadeloosstelling van een kwart mil joen betalen, en het gevangenisperso neel zou voor zijn bewijsvoering be langrijke paperassen uit zijn cel ge stolen hebben. Onder deze papieren zou zich ook zijn reconstructie van het boek „Ik, Gerard Kreuger en het Plein" bevinden. De officier van justitie in Amster dam had hem gevraagd in de gevan genis op te schrijven van wat hij zich herinnerde van dit boek. Gerard Kreu ger meent zestien waterdichte getuigen te hebben die allen het manuscript gelezen hebben voor het door Jan Cremer gestolen zou zijn. Het gevan genispersoneel heeft zich tegen de aantijgingen van de gedetineerde Kreu ger verdedigd, door te wijzen op de wanorde die er in de cel geheerst zou hebben. Men had de ruimte toen eens grondig opgeruimd. De zich „auteur" noemende Kreuger werd wegens de ze wanorde toen tot drie dagen straf- cel veroordeeld. (Van onze correspondent) ZALTBOMMEL, 30 dec. Van avond komt in de gemeenteraad een reeds lang bestaand conflict in het ziekenhuis alhier in de openbaarheid. Bij de stukken van de raadsvergade ring, die om acht uur begint, is een ontslagname en bloc door de regen ten van het Groot Bommels Gasthuis (zestig bedden). Het college van regenten,, dat be staat uit zes figuren uit middenstands kringen voelt zich tekort gedaan door het Gewestelijk Arbeidsbureau dat het college tot tweemaal toe in het onge lijk heeft gesteld. Sinds augustus pro beert het college twee verpleegsters die meer dan zeven jaa in het zie kenhuis werkzaam zijn, kwijt te ra ken. Het motiveert dit ontslag op een controverse met de directrice. Een van de verpleegsters, met wie nim mer tevoren hierover was gesproken, kreeg eind augustus aanzegging te vertrekken, nadat eerder in dezelfde maand per advertentie al vervanging was gezocht. Tot twee maai toe heeft het Gewes telijk Arbeidsbureau beide ontslagaan vragen geweigerd. De regenten ach ten zich na deze weigeringen niet in staat, zoals ze nu naar b. en w. heb ben geschreven, het ziekenhuis verder naar behoren te besturen. B. en w. stellen de raad nu voor in te gaan op het voorstel van de regenten de za ken voorlopig te blijven waarnemen. Het college van regenten wordt ge woonlijk aangevuld na benoeming door de gemeenteraad op een voordracht door de regenten. Reeds geruime tjjd circuleren ln Zaltbommel geruchten over groeiende onenigheid in dé top van het Gast huis. Kortgeleden zou zelfs op een vergadering van het college van re genten het plan geopperd zijn om „het ziekenhuis dan maar op te doeken". PRIESTERFEESTEN IN 1966 Tot de vele nieuwjaarspremières van het komende weekend be hoort ook die van Pinters jong ste stuk, De Thuiskomst (The Homecoming)Het heeft in Londen, waar het in juni j.l. zijn eerste voor stelling beleefde, sommigen boos ge maakt door zijn onfatsoenlijke inhoud. De titel slaat in eerste aanleg op het familiebezoek van een jonge En gelsman midden dertig aan zijn vaderlijk huis. dat hij zes jaar gele den verlaten neeft om aan een Ame rikaanse universiteit te gaan doceren. Hij brengt zijn jongere vrouw mee, ook een Engelse, vroeger foto-model van het minder kieskeurige soort, zijn familie een vader van zeventig, twee wat jongere broers en een oom nog onbekend. In tweede aanleg blijkt het dan vooral haar „thuis komst": haar man gaat tenslotte al leen terug naar Amerika en naar hun drie kinderen: zij blijft, als een soort gemeenschappelijke maintenée van de familie, bovendien een deel van de nacht doorbrengend in een flat, waar zij betalende bezoekers zal ontvangen. Dat wil zeggen: zij heeft haar eigen lijke milieu, waaraan haar man klaar blijkelijk ontgroeid is, herkend, terug gevonden. Dit is nóg strijdig met het fatsoen, waarin de huidige samenleving de res tanten van een echte moraal bewaart. Nóg strijdig met: ook de fatsoensgren zen verschuiven. Toch doet Pinter iets anders dan bewust een nog bestaande fatsoensgrens overschrijden. Hij doet, wat hij in al zijn vorige spelen op verschillende manieren ook gedaan heeft: gegevens uit de werkehjkheid nauwkeurig-raak weergeven en zo samenvoegen, dat ze tot in het onzin nige, tot in het absurde worden doorgetrokken Een aantal verschijn selen in het stuk wijzen daar welspre kend op. waaronder deze twee: De mannen hebben besloten, dat zij de jonge vrouw bü zich zullen houden, zij stemt daar mee in, maar dan doet zich de vraag voor, wie dat moet be talen; de oplossing is, dat zij dat zelf zal doen door enkele uren per etmaal in een flat betalende bezoekers te ont vangen. Een tweede absurd verschijn sel is, dat haar nan daarna zonder enig orotest weggaat, alsof er niets anders geweest is dan een wel aardig we°rzien H~1 griezelig-knappe van het stuk blijkt eigenlijk ook uit de genoemde Vervolg 50 jaar priester: 28 okt.: L. Umans. 25 jaar priester: 4 mei: A. Verheijen. 19 juli: A. van Hillo; G. van der Looy, L. Kerstens, A. van Eimeren, J. Hendriks, J. Veenboer, N. Veen, H. Komips, A. van der Hurk, C. van Zee land, Piet Verdijk, drs. J. Koekkoek, C. van Uden, M. van de Burgt, C. Pouw, P. de Louwere, Th. Peters, G. de Kort, Hub. Verdijk, Th. van Maas tri gt. 50 jaar priester: 23 juli: Alex. v. der Sande, Bavel; Ferd. Davids, Nw. Zeeland; Pancr. Winters, Bavel. 40 jaar priester: 8 aug.: Aug. v. Velsen, Brasil; Ans. Zaat, Hawaii. 25 jaar priester: 27 juli: Wiro Hees ters, Oedenrode; Arthur Lippers, Azo- ren; M. Schmiermann, Brasil; Val. de Koning, Indonesië; Bern. v. Gils, Ha waii; J. Rottier, Goes. 60-jarig priesterfeest: 22 april: Thars. Venderbosch, Nuland; Hieron. Kooien, Brasil; Norb. Poelman, Brasil. 50-jarig kloosterfeest: 2 febr.: Egb. Steenbeek, USA. 11 okt.: Isfried Meijer, Singapore. 40-jarig kloosterfeest: 25 sept.: mgr. H. de Cocq, ap. vie. van de Cook-eil., Oceanië; Chrys. de Bok, Wamel; Matth. Godefrooij, Brasil; Ven. Hulselmans, Brasil; Leo v. Tilburg; Nuland; Med Schmiermann, Nuland; Lucas Brinkhoff, Nuland; Mart. v. Berck, Rio de Janei ro; Cypr. van den Wijngaart, Rome; Raym. J. Tesselaar, Oedenrode. 25-jarig kloosterfeest: 6 jan.: Gerai> dus van Eijck, Bavel; Herm. Heide- man, Roome; Ven. Bouwman, Cook-eil. 25 sept.: Maurus Pastoors, Brasil; Be- nit. Emmen, Cook eiL; Berth, van den Heuvel, Brasil; F. Klinkenberg, Colum bia; Max. Muris, Brasil; Bertr. Linde man, Brasil; J. van Hattum, Brasil; Ewald Commandeur, Brasil; Isid. v. der Burgt, Indonesië; J. v. Dongen, Indonesië; Bern. van Meijel, Brazilië. 60 jaar priester: 26 aug.: V. van der Putten (Indon.) 50 jaar priester: 8 april: J. Keulen. 4 juni: J. D. Mulder. 24 aug.: H. Muller. 40 jaar priester: 20 maart: J. Holtus. 15 aug.: F. Huijgen; J. ten Berge (Indon.)C. Ligthart. 25 jaar priester: 30 april: W. Herr, J. Nieuwhof, S. Maas. 21 juni: J. van Gent, Rome. 6 juli: W. de Jong. 31 juli: C. Koek. 15 aug.: W. Beemsterboer, J. El- lerbeok, F. Fafié, G. Geering, P. Hui zing, J. Janssen (Indon.); H. Vroom (Indon.): H. Wannemakers, J. Wester- mann. 50 jaar Jezuïet: 7 sept.: J Keulen; 26 sept.: M. Bogaartz; P. van Gestel (Rome); J. Holtus, P. Kiene, J. van Lieshout; C. Ligthart. 40 jaar Jezuïet: 7 sept.: W. Bless, Max van Hövell tot Westerflier; C. Koek M. Verzjjl, J. Westermann; E. Wiegers (Indon.) 18 sept.: B. van Ogtrop. 25 jaar Jezuïet: 5 jan.: A Merx. 24 maart: A. Kropman. 7 sept.: W. Bleijs (Indon.); P. Carri (Indon.); L. van der Drift; H. Gieles; H. Hoefnagels; P. van Litsenburg; J. van de Loo; A. Mulder (Indon.); P. Neefs; A. Schouten (Filipp.); G. Zijl mans. 25-jarig professiefeest: 27 aug.: drs. Franciscus Beaumont, Geleen. 50 jaar priester: 15 aug.: J. van Maa- Inen, Arnhem; Jac. Adriaanse, Stein. 25 jaar priester: 10 aug.: C. van Weerdenburg, Philippijnen; M. Joosten, boze reacties erop: het is zo overtui- wijze vertegenwoordigd is, een ontbin- gentl geschreven, dat men het absur de erin als werkelijkheid ondergaat, en dat ook nog weer terecht: het te kent vlijmscherp een mentaliteit, die in elk der figuren op een andere ding van normen en het opdringen van instincten, die wél werkelijk zijn. In dat opzicht is het een uitermate knap getroffen tijdsbeeld. ANDRe RUTTEN Arnhem; W. Bug's, Brazilië; pater W. van Dongen, Irian Barat; Jos. Jans sen, Lisse; Th. Grol, Brammen; Fr. Xav. Geurts, Brazilië; J. Arts, Eind hoven; J. Segers, Amboina; J. van der Ham, Arnhem; Chr. de Jong, Manado; A. van den Bremer, Philippijnen; A van Bavel. Manado. 65-jarig professiefeest: 4 okt.: J. Zandvliet, Tilburg. 60-jarig professiefeest: 4 okt.: M. Molenaar, Overhoven/Sittard; P. Drab- be, Arnhem. 50-jarig professiefeest: 21 sept.: A. Hendriks, Tilburg, M. Stigter, Manado; W. Zeegers, Djakarta; Jac. Bus, Am boina; 25-jarig professiefeest: 21 sept.J. de Kruijf, Brazilië: Adr. Janssen, Philip pijnen; J. van der Sterren, Manado; J. Jötten, Purwokerto; A. van Beers, St. Michielsgestel; J. Boere, Philippij nen; H. Smeets, Eindhoven; J. van der Linden, Amboina; J. Raam, Brazi lië; 25 jaar priester: 3 aug.: Rosarius van der Broeck, St. Hubertus-klooster te Kessenich, Laurentius Driessen, Trez- beek, Emmanuel Toonen, St. Stefanus- parochie, Amsterdam. 60-jarig professiefeest: 30 sept.Mat- theus Luppes, Kessenich (B). 25-jarig professiefeest: 4 okt.: Lebui- nus Schoemaker, Nunspeet; Antonius de Brake, Wenen; Hubertus Jansen, Nunspeet; Georgius Rombouts, Kaal heide, Kerkrade-West. 50 jaar priester: 2 april: Sophronius Goosen, Katwijk a.d. Rijn en Donulus Schopman, Nederweert. 25 jaar priester: 23 maart: Meinulf Landman, Bleijerheide, Licinius Verbij, Nijmegen; Roland Maarschalkerweerd, Den Haag; Damasus Castelein, Den Haag; Fidentianus Breukers, Heerlen; Florentianus Hoogendijk, Irian Barat; Polycarpus van der Zijde, Leiden; Ba- rontius Wellink, Mörmter-Xanten (Did); Olivier Joosten, Ermelo; Eucharius Smit, Maastricht; Nemesius Gondrie, Haarlem; Randulf Renirie. Woerden; Primald Willard, Venray; Wilbert Stoop Nijmegen; Egmund Comman deur, Leiden: Reinhard Kammerer, Venray; Alcmund Gasman, Utrecht; Antigonus Janssen, Wijchen; Bernold Dassen, Heerlen; Eelco Brainsma, Iri an Barat; Abdias van de Sande, Ko rea; Lueillianus van der Laan, Indo nesië; Radulf Pruim, Indonesië; In Brazilië op 23 maart Ismael Lam- bi, Taquari; Tomas (Meinraad); de Cocq van Delwijnen, Vila Fao; Leo- poldo (Wernhard) Lafeber, Para de Minas; Apolonio (Licerius) Schevelier, Nanuque; Osvaldo (Goar) Koot, Pira- pora; 26 oktober Agostinho (Azevedus) Grings, Tres Passos; Afonso (Rufinus) Muré, Salinas; Gabriël Seesing, Vise, do Rio Branco; Ambrosio Bode, Pra- do; Metodio de Haas, Cascadura; Je- ronimo Jansen, Caravelas. 70-jarig kloosterfeest: 2 okt.: Aureli- us Pompen, Nijmegen; en Simeon van den Akker, Belo Horizonte (Brazilië). 60-jarig kloosterfeest: 7 sept.: Teles- Beurden, Nijmegen; A. Oonk, Indone sië; J. Jonk, Schiedam; Ph. Heitz- man, Amsterdam; Fr. Mickers, Engels Canada; W. Porre, Bergen op Zoom; A. van Vught, Bergen op Zoom; W. Sistermans, Brazilië. Maastricht; en Blasius Berten, Teo- filo Otoni (Brazilië). 50-jarig kloosterfeest: 7 sept.: Ar- changelus Burgers, Alverna; Mgr. Quin- tinus Pessers, Utrecht; Nazarius de Wit Gorinchem; Laetantius Vaske, Al- cobaca (Brazilië 25-jarig kloosterfeest: 7 september: Arno Gerritsma, Noorwegen; Beda Lemmens, Drachten; Felieianus Kal lenberg, Bolsward; Engelbertus Smits, Irian Barat; Albericus Bosman, Rotter dam; Audifax Blokdijk, Irian Barat; Radboud Jorna, Irian Barat; Gerardos Kleijweg, Amsterdam; Cletus Groenen, Indonesia; Titus Kammerer, Pakistan; Paulinus van Halderen, India; Renatus Duijnstee, Den Haag; Constantius Dek ker, Maastricht; Bertram van Winden, Rotterdam; Wilbert Smit, India; Desi- derius Duijnstee, Heerlen; Constands Mallens, Muzambinho (Brazilië). 60 jaar priester: 22 dec.: Rumoldus van Gils, Tilburg; Flavianus Huybers, Handel; Severinus Broeders, Handel. 50 jaar Driester: 23 dec.: Cunibertus Klazen, Grave. 25 jaar priester: 3 aug.: Serenus van der Zon, Njarumkop; Severinus Jans, Tilburg; Hubertinus Schutijzer, Nijme gen; Generosus Scholten, Breda; Maxi- mus Brans, Medan; Benedictus Hujj- bers, 's-Hertogenboseh; Irenaeus Klomp- Bueters, Enschede; Pius Wentholt, Am sterdam; Fructuosus van Lingen, Ooster hout; Flavius van Riel, Oosterhout; Rembertus de Haan, Tilburg. 26 okt.: P. Stanislaus van Voorst tot Voorst, Enschede. 75-jarig kloosterfeest: 4 okt.: Adol- phus Blom, Grave. 70-jarig kloosterfeest: 3 okt.: mgr. Mathias Brans, ex.-Apost. Vic. van Me dan, Tilburg; P. Ëmilianus van den Bergh, Udenhout. 60-jarig kloosterfeest: 3 okt.: Cypria- ig t nus Roels, Eindhoven. 50-jarig kloosterfeest: 8 okt.: Frede- gandus Koens, Tilburg; Bonaventura Geerdes, Breda; Theodardus Smits, Gra ve; Heribértus van Dongen, IJmuiden- Oost. 25-jarig kloosterfeest: 31 aug.: Inno- centius van den Heuvel, Tilburg; Ga briël Münninghoff, Voorburg; Giraldus Gerritzen, Nijmegen; Leopoldus van Amelsvoort, Oosterhout; Dionysius Schoenmakers, Tebingtinggi; Modestus Brekelmans, Sambas; Alfred van de Weijer, Voorburg. 60 jaar priester: 9 juni: H. Trines te Asten. 50 jaar priester: 23 juli: K. van Stekelenburg te Warnsveld. i 40 jaar priester: 18 juli: mgr. dr. H. Mekkeiholt, rustend bisschop van Palembang, te Liesbosch, Breda, dr. M. Linders Rips; dr. H. Dorresteijn, Heer; H. Cobben, Brazilië; J. Vernooy Kaarst (D); C. van der Peet. Amster dam. 25 jaar priester: 20 juli: A. Steffens, Kaarst (D); G. Chappin, Sittard; J. Paus, Finland; P. van Leeuwen Ber gen op Zoom; B. Weiman, Chili; A. Ooms, provinciaal, Frans-Canada, M. Grootscliolten, Engels-Canada; B. Ree- Irink, Nijmegen; drs. J. Knirim, Ber gen op Zoom; N. Veenker Finland; dr. N. de Goede Nijmegen; A. Welling, iAmsterdam; H. van Wahnem, Breda; !ch. van den Hof, Heer (Lb.)A. Ynte- ma, Chili; J Courage, Chili; N. de Haas, Warnsveld; C. Aarden, Frans-Canada; P. Collen, Brazilië; drs. A. van der Voort, Liesbosch-Breda; C. van Hape ren, Liesbosch-Breda; A. Hop, Kame roen; J. Straat, Dordrecht. 60-jarig professiefeest: 22 sept.: H. Heuvels, Asten. 50-jarig professiefeest: 8 Sept.: A. Wijnhoven Brazilië; dr. P. van der Kooij te Ebikon (Luzern)F. Elshof, Brazilië; F. Brussel, Heer (Lb.). 40-jarig professiefeest: 8 sept.: G. Raaijmakers, generaal-consultor, Ro me; J. van der Burg, Rotterdam; J. van der Vegt, Amsterdam; A. Weter- man, Chili; dr. A. Putts, Engeland; G. Weterman, Amsterdam; F. Hovers, Indonesië; L. Leblanc, Rotterdam. 25-jarig professiefeest: 8 Sept.: W. Pouwls, Chili; J. Witkamp, Rotterdam; H. Bruisten, Nijmegen; G. Smits, Ka meroen; dr. C. Puts, Finland; A. van Oijen, Breda; P. Vissers, Nijmegen; L. Rebers Amsterdam; J. Collignon, Nijmegen; B. Hams, Warnsveld; A. van den Bosch, Den Haag; F. Berkel, Nijmegen; G. de Jong, Chili; H. van 40 jaar priester: 29 mei: Caecilius Timmer. 25 jaar priester: 13 juli: Anscharis Gores, Alexander Zeegers, Baptista Els- hoff, Wiro Thien, Gerlach van Erp. 60-jarig kloosterfeest: 30 sept.: Fer- dinandus Duijndam. 50-jarig kloosterfeest: 1 okt.: Sera- pion Tibosch. 40-jarig professiefeest: 29 sept.: Cy- rillus Hendriks, Methodius Hendriks, Ba- vo Ruijter, Werenfridus Viester, Remi- gius Bolmer, Hyacinth Schwering. 25-jarig professiefeest: 15 sept.: Spi- ridion Kleissen, Amoldus Hutten, Ve- nantius van der Ark, Odulphus Tops, Aemilius Brey. 50 jaar priester: 16 juli: Jac. Hu ijs- mans, Saigon, Z.-Vietnam; Elias J. v. Kleef, Salcaje, Guatemala; Felix Oli- vers, La Chénée, België; Ger. ter Veer Eefde. 40 jaar priester: 18 juli: Mgr. Jan Herrijgers, Tien-Mu, Formosa; drs. Leo Timmermans, Rome. 25 jaar priester: 20 juli: Lamb. Bar- tels, Helden, Panningen; Aalm. P. Bujjs- sen, Curagao; Willem Coenen, Eefde; Jan Lauwen, Brazilië; Aalm. Gerard van Rijnsoever, Hilversum; Jac. Smeets, Lindenheuvel (L.). Daniël Touw. Bra zilië. 50-jarig kloosterfeest: 4 Sept.: J. Coonen, Steyl; Th. Heuvelmans, Suste- ren: B. de Lepper, Helden, Panningen; C. Verwoerd, Nijmegen; J. Zoetmulder, Wemhoutsburg, Zundert. 40-jarig kloosterfeest: 1 okt.: Antoon Herjjgers, Formosa; Theo Kroes, Bra zilië; Laurens van Ruijven, Keulen; Fr. Verhoeven, Kwintsheul; Jac. Waij, Brazilië. 25 jaar priester: 29 maart: H. L. Fennis, Chili; A. Dikmans, Susteren; E. Hendrikx, Lindenheuvel L.; Wim Hermans, Brazilië; P. Mertens, Wem houtsburg, Zundert; J. Rens, Chili; A. van Rijnsoever, Indonesië; Bern. Slut- ter, Indonesië; Henr. Swillens, Brazilië; Dr. G. van Winsen, Nijmegen. 60 jaar priester: 22 sept.: G. Callen- berg uit Leiden, Oud-missionaris van Z. Indië, in Alameda, USA. 40 jaar priester: 18 juli: P. Does- wijk uit Voorschoten, missionaris in Buea, West Kameroen; C. Hoevenaars uit Gilze, oud-missionaris van Buea, West-Kameroen, in Gulpen Lb.; J. Jan sen uit Schiedam, missionaris in Kam pala, Oeganda; C. Keet uit Amsterdam, missionaris ln San José, Philippijnen; D. Simons uit Leiden, oud-missionaris van Basankusu Kongo (Léo), in Den Haag; J. Swildens uit Leeuwarden; oud-missionaris van Basankusu, Kon go (Léo) in missiehuis, Hoorn. 25 jaar priester: 7 juni: W. van Riet uit Tilburg, missionaris in Kisumu, Ke nya. 13 juli: L. Albers uit Utrecht, oud-mis sionaris van Tororo, Oeganda, nu in broederhuis Oosterbeek; D. Bekema uit Wonseradeel Fr., missionaris in Jesselton, Sabah; W. Breukers uit Weert, missionaris van Basankusu, Kon- go(Léo.); Th. van Dijk, uit Waalre, oud-missionaris van Kisumu, Kenya, nu in Studiehuis Tilburg; L. Gielissen uit Weert, oud missionaris van Kampala, Oeganda, nu in Missiehuis Haelen Lb.; G. Heins uit Utrecht, oud-missionaris van Kampala, Oeganda nu in Missie huis Roosendaal; J. Koek M.O. uit Har- reveld, in Studiehuis Tilburg; B. Kolk man uit Groenlo, oud-missionaris van Buea, West-Kameroen, nu in Maars- sen; P. van Run uit Horssen, missio naris in Basankusu, Kongo (Léo.); L. van der Salm, ir. uit Zoeterwoude, missionaris in Tororo, Oeganda; C. Swart uit Lutjebroek, missionaris in Kisumu, Kenya; S. Terpstra uit Dok- kum, missionaris in Jesselton, Sabah; F. de Vries uit Eindhoven, missionaris in Kuching, Serawak; J. Wierts uit Den Bosch, missionaris in Kampala; Oeganda; W. Zwijgers uit Willemstad, missionaris in San José, Filippijnen. 50 jaar priester: 17 juni A. van Assel- donk, Hannut, België. 25 jaar priester; 25 juli J. Brammer, Amersfoort; J. Eering, Rotterdam; H. Nienhuis, Campo Belo, Brazilië; A. La- mot, St. Agatha, Cuyk; H. van Haaren, Bandoeng. Indonesië; J. Jurgens, Maas eik, België: Fr. van Voonhoven, Bus- sum. 25 jaar priester: 19 dec.: R. Kloeg, Wuppertal, Duitsland. 50-jarig professiefeest: 14 sept. J. de Pater, Uden; M. Nillesen, Amsterdam. 25-jarig professiefeest: 28 aug. A. Hüs- ken, Uden; H. van Iperen, Bandung, In donesië; A. Dalessi, Diest, België; J. van Wagenberg, Neerpelt, België; J. Vermazeren, Achel, België; A. Wassen- berg, Diest, België. 25 jaar priester: 22 febr.: J. Boeke- ma te Stabekk, Noorwegen; F. cou- wenberg, Vliegbasis Ypenburg; J. Ver schuren te Weurt (Gld). 29 juni: C. Leemans, Zuid Salomoneilanden, Ocea nië. 20 dec.: M. van Broekhoven te Ringenberg, Did.; P. Geerts, Zuid Sa- lomoeilanden, Oceanië; A. Nieuwslands te Weurt, Gld.; H. Overdijk te Hulst (Z). 40-jarig professiefeest: 21 april: G. van Beekhoven te Frederikstad, Noor wegen; P. van Mechelen te Sydney, Australië; B. v.d. Walle te Sydney, Australië. 50 jaar priester: 17 juni J. Geurts, Haïti; drs. J. Eyckeler, Nijmegen: K. Wevers, Duitsland. 25 jaar priester: 23 maart: P. Meyer, Malawi; Dr. L. Terstroet, Nijmegen; L. Smeets, Duitsland; P. Weynen, Schim- mert; H. van Bergen, A. Coenjaarts, Malawi; A, Schellart, Borneo; H. Reyndèrs, Borneo; drs. R. Dijker, Bor neo; J. Hoeberichts, Voorschoten; G. Meels, Mozambique. 7 juni; H. Crayen. 50-jarig professiefeest: 25 juli: P. ten Dijck, Hoensbroek; G. Weerts, Hoens- broek. 15 aug.: G. Kuypers, Mozambique; G. Snackers, Hoensbroek. 25-jarig professiefeest: 8 sept. L. Rut ten, Borneo; Drs. C. v Eek, Schim- mert; J. Spobeck, Schaesberg; J Lim- pens, Berg en Dal; W. Verhoeven, Ma- lawi; H. van Cuyk, Borneo; A. Schnei der, Egmond aan Zee; H. Weltena, Schaesberg; drs. J. van Osch, Schim- mert. 15 september: C. Klijs. België. 50 jaar priester: 30 juli: P Franken, Schilde, België. 25 jaar priester: 25 juli: Hub. Bou- mans, Philippijnen, A.Godefrooy, Makai- sar; Indonesië, Jac. Termeer, Philippij nen; A. Verschure, Sparrendaal, Vught. 60-jarig professiefeest: 8 sept.: A. Nefkes, Schilde, België. 25-jarig professiefeest: 8 sept.: P. Breg- sers, Makassar; Indonesië, A. Denig- sen, Nijmegen; M. van Drunen, Spar rendaal, Vught; J. Linskens, Philippij nen, L. Neijnens, De Lutte, H, Verste den, Philippijnen. 40 jaar priester: 21 sept.: V. Th. van de Venne, provisor, Tongerlo (B.). 25 jaar priester: 3 aug.: St. E. Hil- len, missieprocurator, Heeswjjk; R. J. Schabbink, missionaris Indië; R. L. Geurts, Berlicum; S. P. van Zutphen, Vlijmen; C. M. Coenen, Australië; R. H. de Bruin, De Essenburgh; I. G. Bots, Tilburg. 17 aug.: G. J. Volkaerts, Averbode; F. J. van der Meer, Tongerlo, B. 50 jaar professie: 8 okt.: mgr. I. C. Dubbelman, bisschop van Jabalpur, In dië. 9 okt.: S. A. van der Burg, Grim bergen. 40 jaar professie: 8 okt.: F. X. J. van Heertum, oud-missionaris Indië, Heeswijk; G. Th. Gloudemans, Heeswijk; dr. F. H. van der Heijnen, Heeswijk. 25 jaar professie: 9 sept.: A. J. Rij kers, Grimbergen, België. 12 sept.: G. B. Sijbers, missionaris Kongo; L. A. van Veen, missionaris Kongo. 15 sept.: R. J. Schmeitz, Tongerlo B. B. B. Siebelink, Bergen op Zoom; 50 jaar Norbertijn: 8 okt.: G. M. J. Laane, Engelen; drs. W. F. Cooymans, Wiesbaden, Duitsland. 40 jaar Norbertijn: 8 okt.: O. W. Paaymans, miss. Indië; G. G. van der Velden, Bokhoven; 9 okt.: dr. M. J. van Lee, Leuven; Th. H. van der Velden, U.S.A. 11 okt.: C. A. Verhoef, Duitsland; 25 jaar Norbertijn: 12 Sept.: M. A. van Sonsbeek, Mol, B.; A. J. Metsers, miss. Kongo. 17 sept.: S. P. van Kroonenburg, Ge- mert; E. F. A. Hoekx, Heeswijk; fi. A. van den Braak, Heeswijk. 25 jaar priester: 5 jan.: H. van Beek, Heverlee, België. 2 febr.: P. van Alphen, Rijswijk. 7 dec.: A. van Lier, Oud-Heverlee, België; J. Rubers, St. Pieters Woluwe, België; A. Schoenmakers, Nazareth, Israël; 8 dec.: Th. Schaad, Lauradorp, L. 25-jarig professiefeest: 10 sept.: A. Elsakkers, Lauradorp, L. 25 jaar priester: 6 aug.: J. Tillemans en B. Verbrugge. 40 jaar priester: 25 juli: Oswald Lau- werier, Mook; Paulus Brouwers, Maria, Hoop. 25 jaar priester: 4 mei: Godfried Martijn, Dinslaken, Did.; Gerardus Bö- gels, Hochheim, Did.; Paschalis Bak ker, Haastrecht; Bernardinus Knippen berg, Ketapang, Borneo, tijdelijk in Heyt. huysen; Martinus Zwanenburg, Winssen; Dr. Hugo Reijnders, Haastrecht; Leo- nardus Clumpkens, Frankfurt, Did; Vic tor van Vliet, Mook. 50-jarig professiefeest: 10 okt.: Wil- librordus van Alphen; Haastrecht; Hen- ricus Janssen, Mandurio, It. 25-jarig professiefeest: 8 sept.: Walter van Haaren, Ketapang, Borneo; Radboud de Waal, Mook; Venantius van Kup- penveld, Goiania, Brazilië; Medardug Deneer, Mook; Florentius Suykerbuyck, Ketapang, Borneo. 50 jaar priester: 4 okt.: A. Vogel poel, i Amersfoort: R. van Kempen, Neu- haaren. 25 jaar priester: 12 aug.: J. Coppens, Wittem; J. Willebrands, Paramaribo; J. Kluyskens, Wittem; A. Bergmans, Roermond; M. de Graaff, Bergen; A. de Haay, Roermond; Th. Claveaux, Rio de Janeiro; H. Schippers, Amsterdam. 50 jarig professiefeest: 29 sept.: A. van Moorsel, Roosendaal; Th. Weerde- steyn, Belo Horizonte (Braz.). 25-jarig professiefeest, 8 sept.: Fr. van Cruijssen, Roermond; J. Baneke, Rotterdam; A. Clazing, 's-Hertogenb.; F. Bergmans, Garanhuns (Braz.); Ph. Stein, Noordwijkerhout; St. Aalders, Pa ramaribo; G. Snels, Wittem; Fr. Stein, Floresta, Braz. 65 jaar priester: 29 juni: mgr. Nico- laas van der Vleet, St. Charles, Esch. 50 jaar priester: 29 juni: Theo Moor man, Rome; Jan Putters, Oeganda. 40 jaar priester: 29 juni: Adriaan van de Akker, Zambia. 5 sept.: Harry Jans, Tanganyika. 25 jaar priester: 7 juni: Jan Brou wer, Rome; Frans Gommers, Zambia; Theo Hoppenreys, Afrika, Procure Sterk- sel; Piet op de Camp, St. Charles, Esch; Piet van Pelt, Tanganyika; Harry Wou ters, Zambia.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6