Arbiter houdt woelig duel niet in toom m Haarlem klaagt Den Bosch aan bij de KNVB Bulgaar Asparoukhoy in Herrera's vizier Imre Rietveld in glanzende vorm bij badm in ton strijd Moeilijkheden bij NAC Cock Luyten eenheid in ondermijnde de ploeg" Oppositie n <1 ASPAROUKHOV VERDIENTENGELAND MET TWEE TREEEERS BINNEN EEN MINUUT „Wondervoetballer" Zwemzege voor Klenie Bimolt Elf winnaars in de sporttoto Zelfbeheersing DUEL TEGEN ENGELAND Toch grote zege van Britten6-1 Wenen officieel kandidaat O.S. Wout Wagtmans wil uitblinken in Gentlemen-koers Eerste nederlaag voor schaker Ree tl M Zwembadcomplex van drie miljoen in Hoensbroek Bespottelijk Twente eervol gelijk tegen Roemenië VOETBAL IN BUITENLAND Uitslagen Courses Hilversum Fischer leidt strijd om schaaktitel VS. NIEUWE DAG PAGINA 7 FLORENCE, 30 dec. Met groot krachtsverschil heeft Bul garije de Belgen buiten de eind strijd om het wereldkampioen schap voetbal gehouden. Na de nederlaag van 3-0 in Sofia en de overwinning van 5-0 in Brus sel waren de Rode Duivels in deze beslissingswedstrijd om de enig nog onbezette plaats bij de laatste zestien duidelijk in de minderheid. Niemand van de 19.000 Italianen en de weinige Belgen en Bulgaren op de tri bunes liet zich misleiden door het grote veldoverwicht dat de Belgen dikwijls hadden. Het Bulgaarse team rustte voor een belangrijk deel op de enorme „zuil" Asparoukhov, die met twee doelpunten binnen één minuut de wedstrijd besliste. Dat de Belgen tegenover zijn twee gave voltref fers slechts één tegenpunt kon den plaatsen, en dat nog via de Bulgaarse linksachter Gaganelov, vloeide slechts voort uit de aan wezigheid van de boomlange As paroukhov, de felst begeerde middenvoor van Europa op dit moment, maar in Bulgarije waar schijnlijk voor zijn leven een slecht betaalde staatsamateur. m Hier een felle charge van de Belgische linkervleugel. Van Himst middenen Puis trachten hier een Bulgaarse achterspeler voorbij te streven. Zo te zien lukte dat ook wel. Het mocht echter niet baten. KLmm bimolt. lil mm Van Himst heeft zich hier laten vallen. De Belg probeerde een strafschop te organiseren De scheidsrechter liep er echter niet in. HAARLEM, 30 dec. De slag die FC Den Bosch zijn tegenstan der Haarlem zondag in De Vliert heeft toegebracht, krijgt een staartje. Het bestuur van Haar lem heeft namelijk in een schrij ven aan de KNVB zijn beklag ge daan over de speelwijze van FC Den Bosch. Burgemeester negeert advies van regering LEO CANJELS geen contact IMRE RIETVELD in glansrol Belgen in Bulgaarse tang (Van onze speciale verslaggever) Als Puis, van Himst, Stockman of Thio ook maar enigszins de vorm van Asparoukhov hadden benaderd, dan was doelman Naidenov na het eindsig naal van de Italiaan Abardella niet met een onstuitbare huilbui van vreug de van het veld gestapt. Dan was ook De Bulgaarse bondstrainer Vytlacil na afloop niet een Italiaanse fotograaf ter- wille geweest om demonstratief de Ita liaanse bodem te kussen. En had Vytla cil in de kleedkamer met roodbetraan de ogen ook niet gezegd „Tussen de weelderige heuvels van Toscane ton- kelt ons spel gelijk de beste Italiaanse wiinen." Naast Asparoukhov schitter den in mindere mate de ijzige doelman Naidenov, de gepantserde verdedigers Largov en Voutzov en de flitsende rechtsbuiten Jekov. Van zeer grote in vloed was ook de benijdenswaardige conditie der Bulgaren De Oosteuropea- nen gaven volkomen vrijwillig een groot gedeelte van het middenveld prijs om de Belgen dan iedere keer met succes in de buurt van het strafschopgebied te omsingelen en vanuit deze onwrik bare stellingen met flitsende tegensto ten paniek te zaaien rond het straf schopgebied van doelman Nicolay. Het spel van de Belgen was stroef en leed onder het gebrek aan zelfvertrou wen. Uiteraard was Belgie hevig ge schokt door de snelle en moeilijk uit te wissen achterstand. Voordat Asparou khov echter aan zijn magistrale se rie van twee begon, hadden de Bul garen reeds enige malen via de doortas tende linksbuiten Kolev en de spitsvon dige rechtsbuiten Jekov paniek gezaaid in de achter hoede van het Belgische elftal. En juist toen na een kwartier de eenheid van gedachte in de Bel gische achterhoede enigszins groeide GRONINGEN, 30 december De Rus Kuprej tsohi'k heeft in de derde ronde van het internationale jeugdschaaktoernooi de Nederlander Ree zijn eerste nederlaag toe gebracht. De Rus nam de leiding in dit toernooi. De uitslagen waren: Kuprejtschilk (Rusl.) -Ree (Ned 10; A'bels (Ned.)-Jedrzejek iPnlenl 0—1' Pedersen (Denem.)-Pollak (Did) V2Whiteley (GB)-Vadsz (Hong.) afgebr.; Ostojic (J.sl.)-LiljedaM (Zwed.) 1—0. De stand: 1. Kuprej tschilk 3 pnt.; 2. Whiteley 2 en 1 afgebr.; 3. Ree 2 4/5/6. Ostojic, Pedersen en Pollak 1/2 Pnt* FOKT LAUERDALE, 30 dec. De Groningse zwemster Klenie Bimolt, heeft zich gisteren gerevancheerd voor de Nederlaag die zij dinsdag leed. Moest zij zich toen op de 200 meter school slag gewonnen geven, op de 100 meter liet zij zich niet verrassen. Zjj zege vierde in 1.20.1. Ook Ada Kok zorgde voor een zege. Op de 100 meter vlinderslag liet zj een tijd afdrukken van 1.07.2 seconde. Zjj kon de Amerikaanse Sue Pitt maar net van zich af houden. m brak het festival van Asparoukhov aan. Uit een lange, ragfijne voorzet van Kolev sloeg het voorhoofd van de Bul gaarse middenvoor meedogenloos hard en zuiver tegen de bal. Nicolay stond machteloos. Als een ware „wondervoetballer" onderbrak Aspa roukhov vervolgens de Belgische aan val die aan de hand van de spelregels op de middenstip ontbrandde. Met een collectie schijnbewegingen en tussen- sprints wervelde hij op Nicolay af om hem ditmaal met een vlammende schuiver tot een beginneling te de graderen. Een achterstand van slechts twee doelpunten en nog zeventig minuten te spelen, behoeft niet fataal te zijn. Tegen deze Bulgaren echter wel. Met zes verdedigers, één speler op het mid denveld en slechts drie aanvalsspitsen opereerden de Bulgaren in een opstel ling die moeilijk zou kunnen worden ontwricht. De Bulgaren konden dit sys teem uitvoeren en toch gevaarlijker blijven dan de Belgen doordat Yaki- mov met longen van de atleet Abebe Bikila het gehele middenveld bestreek, en de beide vleugelspelers Jekov en Ko lev de bereidwilligheid van 'n halfspe- ler hadden en voortdurend terugkwa- aan te dragen. Bovendien bleef deze Asparoukhov altijd voor al zijn achter- men om de munitie voor Asparoukhov DEN HAAG, 30 december Niet minder dan elf winnaars telt deze week de sporttoto. De 752.565 deelnemers legden een bedrag van 1.068.313,20 gulden in, waardoor 352.543 gulden aan prijzen beschikbaar kwa men. De eerste prijs, 193.808,65 gulden levert de elf winnaars ieder bruto 17.627 gulden op. Niet minder dan 413 deelnemers meldden zich voor de tweede prijs van 105.762.90 gulden. Zij toucheren elk 255 gulden. De spoeling voor de derde prijs was wel bijzonder dun. De 3341 winnaars deelden de 52.881,45 en krijgen per kolom vijftien gulden. (Van onze verslaggever) HOENSBROEK, 30 dec. Binnen afzienbare tijd komt in deze Limburg se mijngemeente een opmerkelijk pro ject gereed in de vorm van een zwem badencomplex, ontworpen door de di recteur van gemeentewerken, de heer E. Vinck. Het Hoensbroekse zwemba denplan voorziet in de bouw van maar liefst drie buitenbaden, een binnenbad en een sportzaal. De kosten van dit project belopen ruim drie miljoen gul den. E>e ontworpen zwembaden zijn bere kend op 50.000 bezoekers Hoensbroek telt „slechts" 25.000 inwoners, zodat de geplande voorziening duidelijk be doeld is voor de gehele Mijnstreek. De venvarmingsinstallatie van het overdekte instructiebad zal de nodige overcapaciteit bezitten. Hierdoor kan men tijdens het voor- en naseizoen ook de buitenbaden enigermate ver warmen. Naast het overdekte instructiebad, de sportzaal en de drie buitenbaden, waarvan er een geschikt zal zijn voor internationale zwemwedstrijden, telt het gebouwencomplex nog een uit twee spelers bereikbaar, verwerkte hij de passes onmiddellijk goed en bezat de techniek om als hjj geen mogelijkhe den voor 'n solo zag, 't spel zodanig op te houden dat Jekov en Kolev en zelfs Yakimov weer in het Belgische strafschopgebied aanwezig waren. (Van onze sportcorrespondent) „De bond wil spelverruwing tegen gaan en wijst de scheidsrechters steeds nadrukkelijker op de middelen die daartoe kunnen leiden. De heer Tientjes, die in De Vliert heeft geflo ten, heeft het echter bij dreigen met de vinger gelaten. Hoewel een viertal Bosschenaren er kennelijk en bij her haling op uit waren hun tegenstanders letsel toe te brengen. Nu, dat is ze best gelukt", aldus de heer Gosen, voorzitter betaald voetbal van Haar lem. „Wij hebben in de brief nog en kele andere clubs genoemd waarvan de speelwijze de perken van het toe laatbare te buiten gaat". De heer Go sen, die heel goed begrijpt dat gedane zaken geen keer nemen, hoopt van har te op verbetering in de toestand van het ogenblik, waarbij pogingen tot aan trekkelijk voetbal dikwijls letterlijk in de kiem worden gesmoord. Na de wedstrijd tegen Den Bosch waren er heel wat spelers van Haar lem gewond. Min of meer ernstig ge blesseerd zjjn de voorhoedespelers A. Smit, Bosdijk en Versluis er aan toe. Smit zal voorlopig niet kunnen spelen. Hij zit met twee gescheurde enkelban den. Het gezicht van Bosdijk zit flink in de krammen en Versluis klaagt over hevige pijn in zijn rugstreek. Minder geraakt, maar toch wel getroffen zijn Duyster, v. Duffelen, Koster, J. Smit en Couperus. Bewonderenswaardig van de Belgen en in het bijzonder Jurion en van Himst was wel de enorme zelfbeheersing bij de dikwijls te harde Bulgaarse slidings en andere afweermethoden. Dat scheidsrechter Abardella deze wed strijd nog grotendeels in zijn greep hield was meer een verdienste van de reeds genoemde Belgen dan hem zelf. Niet alle Belgen konden zich namelijk zo goed beheersen en de Italiaan had Stockman nooit langer binnen de lij nen mogen tolereren toen de Belgische middenvoor pal onder zijn ogen de Bulgaar Jetchev, nadat er reeds ge floten was, tegen de grasmat knalde. En dat Kolev voor het einde onder een regen van zitkussentjes, gelanceerd door protesterende Italianen, van het veld werd gezonden, was volkomen mis plaatst. Ditmaal hau Abardella zich laten misleiden door een zich enigszins aanstellende Heylens. De Belgische rechtsachter is kennelijk meer acteur dan Van Himst die zich twee maal in het strafschopgebied te mooi liet val len om Abardella een strafschop af te dwingen. Bespottelijk was ook dat de Italiaanse scheidsrechter zo zwak optrad tegen het irriterende tijdrekken van de Bul gaarse doelman Naidenov, die hjj lan ge wandelingen met de bal door zjjn strafschopgebied toestond zonder dat van de speeltijd af te trekken. Maar Naidenov ontlokte niet alleen maar af keuringen van het kritische Italiaan se publiek. Hij kreeg ook enkele malen een klaterend applaus over zich uitge stort. Vooral nadat Stockman na 84 minuten alleen voor hem verscheen en hij de bal na diens harde maar niet al te zuivere schot wel een halve mi nuut lang aan de borst drukte. Daar mee was de grote kans op een Belgisch gelijkspel, nadat Gaganelov na 30 mi nuten in de tweede helft een lage voor zet van Puis in eigen doel had Se' jaagd, in scherven gevallen. (Van onze speciale verslaggever) FLORENCE, 30 dec. Het verlang lijstje dat Hellenio Herrera, de coach van 's werelds sterkste club Interna- zionale op verzoek van een Italiaanse journalist aan de vooravond van Kerst mis samenstelde is in het stadion van Fiorentina uitgebreid met één naam. Achter Eusebio, Dennis Law en Pol van Himst staat sinds gistermiddag tien minuten voor drie, toen het duel België-Bulgarije twintig minuten oud was, de naair Asparoukhov; een ideale middenvoor, waarvan tussen 11 en 30 juli, gedurende de strijd om de wereld titel to Engeland nog zeer veel zal worden gehoord. Het zal ons zelfs niet verwonderen als het lijstje van Herre ra niet alleen in uitgebreid maar ook nog is gewijzigd. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk dat de coach van Inter met zijn scher pe blik voor kwaliteit aan deze 22- jarige Bulgaarse voetbalatleet nog de voorkeur geeft boven een Eusebio of Law of Van Himst. De Bulgaarse stu dent in de chemie, die ook reeds in de tweede ronde van het lopende toer nooi van de Europese voetbalbeker tegen Benfica zo sterk op de voor grond trad als aanvalsleider van Levski (2-2 en 3-2), is ook als voet baller nog lang niet volleerd. Dat is duidelijk waar te nemen. Maar de manier waarop hij tegenover sterke verdedigers als de Belgen Heylens, Verbiest en Plaskie van zijn op dit moment nog onmetelijke talent getuig de, was imponerend. De voetbalgeschiedenis van Bulga rije wordt overigens eenzijdig. Ook in december 1961 waren er vijftien landen voor het eindtoernooi in Chili bekend. Er resteerde toen nog slechts een be slissingswedstrijd tussen... Bulgarije en Frankrijk in Milaan om het zestiende land te kennen. De Bulgaren wonnen met 1-0. En in 1962 stonden de Bul garen in het kader van het toernooi om de Europese landenbeker voor een beslissingswedstrijd tegen Portugal op nieuw op Italiaanse aarde. In Rome. En opnieuw zegevierden de Bulgaren met 1-0. Dank zij Asparoukhov, toen reeds ontdekt in eigen land! De Nederlandse bondscoach George Kessler zat onopgemerkt op de tribune bladen vol met aantekeningen te schrij. ven. Hij had genoten „van Asparouk hov". En met het oog op de interland in april tegen de Belgen „ook veel geleerd", merkte hij op. Hij zal de Belgen echter niet zo aanpakken als de Bulgaren, dus met permanente ver dedigers. Een systeem waarvoor hij overigens de grootste bewondering had. Alleen al maar door de atletische en voortdurend intelligente manier waarop zij het deden. Zelfs Pol van Himst had er na afloop ondanks zijn begrij pelijke teleurstelling, gróte bewonde ring voor. Hellenio Herrera daarente gen zei: „Ze deden het bijna net zo goed als Inter", maar daarvoor noemt men hem dan ook „Ik, Jan Herrera" ENSCHEDE, 30 dec. De Ere Di visieclub Twente heeft in een bijzonder koud Diekmanstadion voor nauwelijks tweeduizend toeschouwers met 1-1 ge lijkgespeeld tegen het nationale voet balelftal van Roemenië. Roemenië nam na een kwartier de leiding door een doelpunt van linksbuiten Moldo- veanu. In de 34e minuut bracht Bula- tovic uit een vrije schop de partijen op gelijke voet. HAARLEM, 30 dec. Imre Riet veld, de 19-jarige badmintonspeelster uit Velsen, heeft gisteravond in Haar lem haar come-back op de wedstrijd- velden gevierj met een zege op An gela Bairstow, een van de sterkste speelsters van Europa. Imre's over winning (11-7, 11-3) had de glans van een absolute topprestatie. Het antici peren, plaatsen en smashen was feil loos, vooral in de tweede game zodat de Britse bij 6-0 haar heil moest zoe ken in een time-out. Het Nederlandse meisje koos de traagste shuttle en voorts ging het in hoog tempo. De laatste slagen waren een regelrechte executie voor de fanatieke Britse. Imre's zege kon Nederland niet hel pen de eindoverwinning in de wedstrijd om de Uberbeker tegen Engeland. Het bezoekende team bracht iets meer rou tine in de strijd hetgeen in de kritieke fasen de doorslag gaf. Agnes Geene kwam in de derde game tegen Jen- niger Horton-Pritchard met 5-2 voor en Felice de Nooyer tegen Sheila Ry der zelfs met 5-1, maar beiden for ceerden zich zodat Engeland de enkel spelen toch nog met ee.i voorsprong van 2-1 afsloot. Engeland won de wed strijd met 61. In de dubbelspelen zette Engeland twee hechte combinaties op de baan, die veruit superieur waren aan het tweede Nederlandse dubbel Felice de Nooyer-Marja Ridder. Agnes Geene en Imre Rietveld weerden zich beter. Te- WENEN, 30 dec. De Oostenrijkse hoofdstad Wenen heeft toch weer plan nen om zich kandidaat te stellen voor de organisatie van de olympische spe len in 1972. Wenens burgemeester Bruno Marek heeft gisteren in Lau sanne op het bureau van het interna tionale Olympische Comité een brief laten overhandigen waarin de Oosten rijkse hoofdstad zich officieel kandi daat stelt. In de brief herinnert Marek eraan dat Wenen in 1964 ook al de spelen had willen organiseren. „Wenen zal alles doen om de problemen die een definitieve en een gedetailleerde aan vraag in de weg staan, voor 20 ja nuari op te lossen", zo schrijft de burgemeester. In de Oostenrijkse regeringskringen is men minder optimistisch aangaande de financiële mogelijkheden van We nen. Enkele weken geleden weigerde de Oostenrijkse regering voor een zeer groot deel bij te dragen in de kosten van de organisatie. Dr. Schmitz, de Oostenrijkse minister van financiën, liet gisteren nog eens doorschemeren dat de regering niet van plan is terug te komen op dat besluit. Schmitz ver klaarde onder andere: „Burgemeester Marek is veel te optimistisch geweest met het zenden van een brief naar het IOC. Hij alleen draagt de verant woording voor de internationale bla mage, wanneer op 20 januari zou blij ken dat Wenen financieel gezien niet in staat is de spelen te orga niseren. DUITSLAND Borussia Mönchen- gladbach-München '60 1-1. Meidericher SV-Nürnberg 1-2. lIH(llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllillllllll'l|illllllilllMllil11 STRAKS TOPFUSIE IN BREDA? (Van onze sportcorrespondent) BREDA. 30 dec. In Breda gaan steeds sterkere stemmen op om te komen tot een fusie tussen NAC en Baronie, de twee Bredase verenigin gen in het betaalde voetbal. Reden tot deze geruchten en speculaties is een gevoel van onbehagen, veroor zaakt door de niet zo daverende ver richtingen van de Bredase voetbal lers. Er is ook heftige kritiek op net aan- en verkoopbeleid, dat het be stuur van de voormalige ere-divisie- club NAC in het verleden heeft ge voerd. Cock Luyten, eens aanvoer der en nu overgegaan naar Fejjen- oord, kreeg onlangs van voorzitter Raaymakers een veeg uit de pan toen deze openlijk verklaarde dat „Luyten de eenheid kapot maakte en de ploeg ondermijnde". En de ande re spelers dan? zo wil Breda weten. En men noemt namen: Laseroms, Schrijvers, Bouwmeester. „Het was niet verantwoord die spelers meer te betalen. Het verschil werd te groot heeft de voorzitter verklaard. Om aan alle onbehaaglijkheid, die mo menteel in Breda bestaat, een einde te maken zou er binnenkort een bui tengewone ledenvergadering van NAC gehouden worden. Het plan schijnt te zijn de contractspelers van NAC onder te gaan brengen in een Stichting NAC. De heer F. Speeken brink, reeds vele jaren secretaris van NAC, wilde zich hierover echter niet uitlaten. Wel is bekend, dat het bestuur van de Bredase eerste divi sieclub onder leiding van de heer Raaymakers in onderhandeling is met het gemeentebestuur om tot de verkoop van het huidige terrein en de opstallen te komen. NAC zou dan, afwisselend met Baronie, gebruik gaan maken van het gemeentelijk sportpark De Blauwe Kei, thans de accommodatie van Baronie. Aangaande de eventuele verkoop van het terrein heeft de heer Noud van den Hurk, hotelier in Breda en lid van NAC, in de onlangs gehouden ledenvergadering gevraagd of het juist is, dat NAC zijn terrein voor 16 mille gaat verkopen. De heer v. d. Hurk zei in die vergadering verder dat NAC van de Bredase industrie voor een miljoen gulden steun kon krijgen Het bestuur van NAC geloof de dat niet. Het ene woord ontlokte het andere en het gevolg was dat voorzitter Raaymakers het dreige ment uitte de heer Van den Hurk te royeren als lid. Het bestuur van NAC verdedigt zich tegen alle bezwaren door er steeds maar op te hameren, dat NAC één van de zeer weinigen clubs in het betaalde voetbal is, die geen deficiet heeft. Maar het goede voetbal is er aan kapot gegaan, voert de oppositie aan. Tot die oppositie behoort Leo Canjeis, die in zijn café nog dagelijks con tact heeft met zijn vrienden van NAC. „Schrijvers, Bouwmeester en Laseroms had men beslist in Breda kunnen houden als ieder van deze mensen maar een paar duizend gul den per jaar meer nad gehad. Louis van Overbeeke zou voor een kleine tegemoetkoming zeker nog een paar jaar actief henben kunnen blijven spelen", zegt hij. „Het contact tus sen bestuur en de oud-spelers zou heel wat steviger moeten zijn en men aoM M verenigingsverband beet wat meer van de voetbalkennis van deze oud-spelers moeten profiteren zoals dat elders geschiedt. Een goede voetballer" zo gaat Canjeis verder, „Luyten bijvoorbeeld, bracht wel eens dingen naar voren, waar het bestuur geen kaas van had ge- feten. Kijk, en als het bestuur dan y Luyten komt met een contract van 1500 gulden dan is Cock niet gek. Mij hebben zij destijds een afscheids- wedstrijd en een cadeautje beloofd. Het moet er nog van komen. Een paar jaar geleden kreeg ik van de toenmalige voorzitter te tioren: Leo je speelt slecht. Zondag sta je in het tweede. Natuurlijk vond ik dat niet prettig. De volgende dag vernam ik, dat ik wel was opgesteld. Het con tact laat veel te wensen over. Ach de bestuursleden zijn prima lui en goede Bakenlvu, Haag da J moeten echt enthousiast gemaakt word6ii en dat is er niet b\j. Klachten als zo door Canjeis geuit, hoort men in heel Breda. En men vraagt zich al waarom een Van Gas tel vertrok en waarom men een Rij vers of een Jan Hogenhuizen niet langer heeft kunnen vasthouden. En waarom de aankoop van Kattestaart op het laatste ogenblik niet is door gegaan. Met het aankoopbeleid is NAC inderdaad niet gelukkig ge weest, met uitzondering van Van Gorp en Kaloperuvic. Breda had het allemaal zo graag an ders gezien. Breda hoopt nu maar dat uit de huidige spanningen iets goeds te voorschijn komt, op zijn minst subsidie van de gemeente en een tone bijdrage van het bedröfs- gen Angela Bairstow en Miss Barrand hadden zij een uitstekende kans maar na een voorsprong van 15-6, 14-10 mis ten zij enkele matchpoints en de wed strijd ging verloren. De uitslagen luiden: enkelspelen: Sheila Ryder (GB) versl. Felice de Nooyer (Ned.) 11-7, 7-11, 11-8; Jennifer Horton Pritehard (GB) versl. Agnes Geen (Ned.) 8-11, 11-8, 11-7; Imre Rietveld (Ned.) versl. Angela Bairstow (GB) 11-7, 11-3. Dubbelspelen: Jennifer Horton/Iris Rogers (GB) versl. Felice de Nooyer/Marja Ridder (Ned.) 15-9, 15-8. Angela Bairstow/miss Barrand (GB) versl. Imre Rietveld/Agnes Geene (Ned.) 6-15, 17-6 en 15-8; Jenniger Horton/ Iris Rogers versl. Imre Rietveld/Agnes Geene 15-<18 15-11; Angela Bairstow/miss Barrand versl. Marja Ridder/Felice de Nooyer 15-4 15-9. (Van onze sportcorrespondent) ST.WILLEBRORD, 30 dec. Het bloed kruipt waar het niet kan gaan: de 36-jarige Wout Wagtmans uit Sint- Willebrord, die 4 jaar geleden een punt zette achter zijn loopbaan als prof wielrenner zal in januari a.s. opnieuw een licentie aanvragen bij de KNWU, dit keer echter een licentie als ama teur. Oorzaak hiervan is het feit, dat hij wil deelnemen aan de gentlemen-koers die op 29 mei te Gemert wordt ver reden en waar tal van beroemdheden uit voorbije jaren aan de start ver schijnen. „En dan wil ik per se een goed figuur slaan," zegt Wout. „Daar om ga ik hier en daar een koerske fietsen en wat trainen." HILVERSUM, 30 dec. De uitslagen van de gisteravond op het sportpark ge houden draverijen luiden: Adagio-prijs (2000 m)1. Charmeur K (Bouwhuis) 3.00.8, 1.30.4; 2. Chopin; 3. Dientje Scotch; tot win. 3,90, PI. 1,60, 1,90, 1,90. Cov. 7.30, Kop. 16,30. Andante-prijs (2020 m); 1. Arminius (Koe voet) 3.00.4, 1.29.3; 2. Belle Amie B; 3. Ballos; tot win. 32,30, PI. 4,10, 4,50, 2,60, Cov. 18,50, Kop. 55,10, Trio 851,—. Allegro-prijs (2000 m)1. Cunera (Smit) 2.55.1, 1.27.6; 2. Dabiola Norton; 3. Dakota; tot. win. 7,70, PI. 2,30, 5,50, 1,80, Cov. 12,60, Kop. 15,40. Allegretto-prijs (2040 m)1. Duveltje van Akerendam (Oosting) 2.59.1, 1,28.7 2. Dou ble Six Junior; 3. Diana Sunshine; tot win. 2,70, Pi. 1,60, 1,70, 1,80, Cov. 4,70, Kop. 3,50. Largo-prijs (2000 m)1. Brahmapoetra (Wagenaar Jr.), 2.50.4, 1.25.2 2. Zeven klapper; 3. Y Volann; tot. win. 2,50, Pi. 1,70, 1,90, 4,70, Cov. 5,50, Kop. 5.20. Trio 398 40 Agitotato-prüs (2000 m), eerste afdeling: 1. Yvonne Magowan <K. Woudstra) 2.51.3, 1.25.7; 2. win. 8,90, Kop. 6,70. Legato-prijs (2020 m), eerste afdeling: 1. Charlotte Six (Bron) 2.58.1, 1.27.3; 2. Zip py Erebus; 3. Amor Hollandia; tot. win. 5,50, Pi. 1,90, 2,90, 1,60, Cov. 6,40, Kop. 14,—. Agitato-prijs Tweede afdeling: 1. Yata- gsan Hanover (Van Dooyeweerd) 2.49.9, 1.24.1; 2. Yonker Aster; 3. Bastogen: tot. win. 7,30, Pi. 1,50, 1,50, 1,70, Cov. 5,60. Kop. 7,20. Legato-prüs Tweede afdeling: 1. Boude- wijn B (Van der Lubbe) 2.52.4, 1.26.2 - 2. Aga Khan; 3. Cony Stuart; tot. win. 610, Pi. 2,30, 2,10, 1,60, Cov. 5,90, Kop. 3,60. Totale omzet 189.606,50. NEW YORK, 30 dec. De titelver dediger Bobby Fischer heeft met nog een ronde te spelen in het toernooi om het Amerikaanse schaakkampioen schap met 7V» punt de leiding. Byrne en Reshevsky volgen met 6Vj punt. uyn, tien ronden gespeeld. In een afgebroken partij uit de negende ronde verloor Fischer gisteravond van Res hevsky. Yackie Moore; 3. Zombro; tot. Pi. 2,70, 3,50, 3,30, Cov. 8,60, Het Nederlandse VEF A-jeugdvoet balelftal heeft gisteravond op het KNVB-sportcentrum te Zeist met 5-0 gewonnen van een selectieploeg van zondagamateurs. Het ijshockeyteam van Rusland heeft in het internationale toernooi voor lan denteams in Colorado Springs met 6-2 (1-0 3-1 2-1) van Canada gewonnen. De Zweedse ijshockeyclub Vasteras heeft gisteren in Davos in de derde wedstrijd in het toernooi om de Speng- ler-beker met 42 (1-1, 2-1, 1-0) van de Grasshoppers Zürich gewonnen. Du- kla behaalde zijn derde overwinning door Kitzbühel met 95 de les te lezen. Erik Carlsson, tweemaal winnaar, en zijn echtgenote Pat Carlsson-Moss, vijfmaal eerste bij de dames, zullen niet deelnemen aan de rallye Monte Carlo. De Zweedse autofabrieken van Saab, heeft hun inschrijving ingetrok ken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7