20 dit willen zij bereiken door een kritische houding en een funktionele soberheid in hun persoonlijk leven aan de dag te leggen. Dat klinkt allemaal erg mooi, maar wat doe je daar nu mee? De beginselverklaring geeft hierbij een streefrichting aan en er ligt ook een mentaliteit in opgesloten. Dat is duidelijk genoeg. Maar het is niet altijd zo eenvoudig omdat ook waar te maken, temeer daar de persoonlijke verantwoordelijkheid voor het funktioneren in de maatschappij ten volle gehandhaafd blijft. En misschien zelfs nog wel geaccentueerd wordt. De kosten voor de eigen interne organisatie dragen de leden van het gezelschap gezamenlijk. Voor de aktiviteiten ten dienste van derden we ten zij zich bovendien gesteund door de hulp van heel velen. Zo is de oude buitenplaats "DUINZICHT" opnieuw tot leven gekomen als het "VAN GINNEKENHUIS"Het is deels een centrum van rust, deels een centrum van aktiviteiten, maar het is allemaal gericht op de wording van een wereld, waarop iedereen een beetje gelukkig kan zijn. En dat lijkt ons de moeite waard. Hoofdmotief was de vastlegging van de historie der beide gemeenten, die vroeger samen een heerlijkheid vormden. Bijna elk jaar gaf de vere niging een boekwerkje uit, als premie voor de leden. Over de ambachts heer Adriaan Pauw, over het Slot, over de bleekerijen, het onderwijs, de buitenplaatsen, het wees- en armenhuis, enz. De geschiedenis werd degelijk vastgelegd, en daarnaast werden vele ex cursies naar elders georganiseerd. In 1971 zocht het bestuur naar een verjonging, de heer Veen was bij voorbeeld al 24 jaar secretaris geweest. Het zittende bestuur trad af en de jonge generatie ging met fris élan en een andere instelling aan het werk. Behoud van wat over was aan karakter was het eerste doel. De aandacht voor het heden en de toekomst werd primair gesteld. In die geest werden de statuten herschreven. Weer werd een tentoonstelling georganiseerd, met vergelijkende foto's van "TOEN EN NU". 12 april 1947. Het waren de notabelen van Heemstede die op het Raad huis zaten te wachten. Maar de tram uit Bennebroek kwam niet opdagen, met haar delegatie uit die gemeen te. Toch werd op die dag de vereniging "OUD HEEMSTE- DE-BENNEBROEK" opgericht, het bestuur benoemd en en kele kommissies ingesteld. Een tentoonstelling over de historie in het Heemsteeds Raadhuis had in 1946 zoveel belangstelling getrokken dat de toenmalige burgemeester - jhr.mr. J.P.W. van Doorn - het initia tief nam tot deze oprichting.

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 20