De Bloemendaalse Schoolvereniging Teveel waardevols was verloren gegaan. De vereniging werd strijdbaar, diende voorstellen in bij het Gemeentebestuur en bezwaarschriften, waar nodig. De excursies gingen niet meer naar elders, maar het wer den wandelingen, nu door de eigen gemeente. Een restauratiefonds werd opgericht. Inventarisatie van zowel monumenten als karakteristieke ge- velwanden vond plaats. De leden werden erbij betrokken, geen "kommis sie kollektie-vorming" maar een "werkgroep karakterbehoud"Een groep daaruit organiseerde zelfstandig de tentoonstelling "Van Kleerenveen tot Bleekersvaart" Ondanks de lage contributie, maar met gemeentelijke subsidie, blijven we jaarlijks een premie uitgeven. De presentatie vindt altijd plaats gedurende een feestelijke bijeenkomst in november. Onder grote belang stelling worden de eerste exemplaren dan aangeboden aan bekende per sonen. Een boekje over het openbaar vervoer in Heemstede en Bennebroek sinds 1842 aan de directeur van de N.Z.H.; een nostalgische beschrij ving van een wandeling in 1847 langs de buitenplaatsen aan de tegen woordige bewoners van deze buitens en kaarten in fascimile uit 1794 en 1644, onder andere aan de burgemeester en wethouders. We kunnen veel van elkaar leren. Reeds jaren zocht de VOHB naar in tensiever contact met de zusterverenigingen. Brieven schrijven hielp niet, tot wij vorig jaar een uitnodiging met agenda verzonden voor een overleg op het Oude Slot. Sindsdien is er een zeer vruchtbare uitwis seling met onze vrienden in de regio. Onze laatste jaarpremie is samen met hen uitgegeven. Wij bespreken de activiteiten en worden door eikaars ervaringen gestimuleerd. Program ma's kunnen worden uitgewisseld en bij excursies is wederzijds assisten- tie-verlenen mogelijk. De Stichting "ONS BLOEMENDAAL" heten wij van harte welkom. Ons bestuur is verheugd dat deze witte plek ingevuld is. Er zal veel werk te ver richten zijn. Ik wens u alle succes toe in uw streven naar een behoud van het ka rakter in uw gemeente. namens de vereniging "OUD HEEMSTEDE-BENNEBROEK" Ben van Tongeren, voorzitter. Vijfenzeventig jaar geleden werd in Bloemendaal een lagere school ge bouwd voor een tot dan toe onbekende vorm van lager onderwijs. Rond de eeuwwisseling, met de komst van de trein en forensen, werd het park van Bloemendaal gestadig volgebouwd door diverse exploitatie-maat schappijen. De gezinnen die zich in de nieuw gebouwde villa's nestel den, hadden over de opvoeding van hun kinderen andere ideeëh dan die

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 21