Petrus Augustus de Genestet 1829 - 1861), dichter en predikant TOEKOMSTPLANNEN 23 DOLCE FAR NIENTE Ik lig in Hollands dierbaar duin, Zoo zacht in 't lauwe zand, En naast mij zit een blozend kind, Een dochter van het strand. Een zilvren wolkje speelt en drijft Aan 's Hemels blauwen boog; Een zoele vrede straalt en daalt Op aarde van omhoog. Het zilvren wolkje lacht en lokt, Als riep het: "o ga mee, Reis met mij naar een beter land, Ver over zee bij zee! Zeg knaap, indien ge eens vleuglen hadt, Zeg, vloodt ge de aarde niet? 't Is heerlijk in dees vrije lucht, In 't grensloos wolkgebied". Maar ik - ik lig in Hollands duin, Zoo goed in 't lauwe zand. En naast mij zit een blozend kind, Een aardig kind van 't strand. Neen, schoon ik, wolkje, met u mee Mocht vliên naar 't schoonste land.... 'k Ben nu te lui, 'k heb nu te lief, 'k Bleef liggen hier in 't zand. 1847 Geboren te Amsterdam, studeerde aan het Semenarium der Remonstrantse Broederschap en werd predikant in Delft. Hij verbleef ook in Bloemen- daal. Hij ontmoette hier zijn vrouw, Henriëtte Bienfait. Over Bloemendaal en omgeving schreef hij verschillende gedichten. Na de dood van zijn vrouw en kind verhuisde hij naar Rozendaal bij Arn hem. Hij dichtte over vele onderwerpen, zoals de theologische proble matiek van zijn tijd, en voorts schreef hij korte, kernachtige "Leke- dichtjes". Wij zullen ze van tijd tot tijd opnemen en komen ook nog ver der op dit onderwerp terug. In deze rubriek willen wij regelmatig aandacht besteden aan wat er in bestuurlijke kringen leeft aan toekomstplannen. Vooral wanneer dit plannen zijn, die onze woonomgeving beïnvloeden, zonder hierbij overigens een waarde-oordeel uit te spreken. Ditmaal zijn het nieuwe wegen, die op het programma staan. Het betreft voornamelijk de afwikkeling van het verkeer van Amsterdam, Haarlem etc. naar Zandvoort v.v. Hiertoe zijn er tot nog toe twee aanvoerwegen naar

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 23