24 die badplaats. Er is overigens al eerder gedacht aan nog enkele ande re wegen naar de kust, denken wij bijvoorbeeld aan de De Ranitzweg door Aerdenhout. De twee aanvoerwegen zijn nu nog de Zeeweg en de Zandvoor- terweg. Deze laatste is o.a. door het verkeer naar het casino drukker geworden. En beide wegen natuurlijk door de toenemende autodichtheid. Deze blijkt ook uit de prognose-kaart voor Nederland, welke wij hierbij afdrukken. Eén van de nieuw geprojecteerde wegen loopt van de Weste lijke Randweg,langs de Dompvloedslaandie dan zou worden verbreed, langs het raadhuis naar het westen en steekt door naar de Zeeweg, via Lindenheuvel en 't Vlakje,waar de aansluiting komt even voorbij de Brouwerskolkweg De thans ontworpen vergemakkelijking der zuidelijke toevoer naar Zandvoort wordt gevormd door een nieuw stuk weg, in aansluiting op de bocht van de Westelijke Randweg, vóór deze zich in oostelijke richting keert. Van daar loopt deze weg, die van importantie is voor het recreatie-ver- keer, naar de Zandvoorterweg nabij de viersprong. Op drukke zomerse dagen en bij races in Zandvoort hoopt men hierdoor ook het bijna altijd vastzittende verkeer op de Zandvoortselaan en Lanckhorstlaan in Heem stede te ontlasten. Belanghebbenden zouden zich in dit verband ook kunnen verdiepen in een mogelijk (ontwerp) bestemmingsplan rond de Haringbuys, eerste aanvul ling, wanneer dit ter visie komt. Zoals men weet, is er in het verleden gedacht aan nog enkele andere aanvoerwegen naar de kust nabij Zandvoort, zoals een weg door Aerden hout met de zeer vele bezwaren op het terrein van het behoud van o.a. schone lucht en natuur. Dit ontwerp werd niet uitgevoerd. De andere idee van een weg naar de kust betrof een verbinding, die zich naar het Westen zou richten, tussen Vogelenzang en Aerdenhout door. Deze zou dan beginnen bij de nu ontworpen nieuwe weg, die men parallel aan de Leidse Vaart wil laten lopen, en zou daarop aansluiten onge veer ter hoogte van Leiduin.Doch daarvan niets in de huidige plannen. De thans officieel ontworpen weg in zuidelijke richting, parallelweg van de Leidse Vaart aan de andere zijde van de spoorlijn, begint bij de eerder genoemde bocht naar het Oosten in de Westelijke Randweg (waar het dus een belangrijk knooppunt gaat worden) en zou naar het zuiden lopen tot voorbij Vogelenzang. Dit kost een aantal woningen en natuur gebied.De zuidgrens van Vogelenzang ongeveer volgend, buigt de weg zich naar het westen en geeft aansluiting op de grote weg naar Noord- wijkerhout. Waar het gaat om doorgang in die zuidelijke richting, zouden er nog wel andere mogelijkheden zijn dan deze weg nabij de Leidse Vaart. Doch deze worden in de huidige plannen niet genoemd. Eén ervan kan worden gevormd door een oostelijke aftakking van de weg van Noordwijker- hout, welke zou kunnen aansluiten, bijvoorbeeld tussen Hillegom en Ben- nebroek door, op het ontworpen stuk rijksweg 16. Het betreffende ver keer uit de richting Alkmaar zou dan niet ten westen van Haarlem langs gaan, doch ten oosten, over rijksweg 16. De huidige ontwerpen zullen ook ter visie worden gelegd bij het gemeen-

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 24