t INLEIDING '1Éf 2 Dank aan onze contribuanten, die door hun geldelijke bijdrage, maar ook - en zeker niet minder - door het ons geschonken vertrouwen het werk van de Stichting steunen. Sedert onze voorbereidingen in september vorig jaar, toen wij op de 14e van die maand onze Burgemeester, drs. G.H. Weekhout, onze voornemens ontvouwden, hebben wij zowel van de zijde van de Gemeente, als van par ticuliere zijde zeer veel medewerking ondervonden. De omliggende plaatsen zijn ons voorgegaan; de Vereniging "Haerlem" heeft zelfs reeds de bijzonder respectabele leeftijd van 75 jaar. Op 16 mei j.l. ontmoetten wij bij het regionaal overleg de vertegenwoordigers van een tiental Stichtingen, Genootschappen en Verenigingen uit de omgeving Het toonde ons het vele, dat op dit terrein - niet alleen hier, doch in het gehele land - wordt verricht en nog moet worden verricht. Men kan verzekerd zijn van onze volledige inzet. Van ieder, die iets zou willen doen of schrijven, die zou willen deel nemen in werkgroepen, die ideeën of wensen heeft, zouden wij dit bijzon der graag vernemen. INHOUD D. Stevens. Dankwoord 1 Aerdenhoutse schilders: Oscar Mendlik 3 Aerdenhout 43 jaar geleden Tyo H. van Eeghenschool 9 Geschiedenis van de Hervormde kerk te Bloemendaal 11 Vogelenzang Kruisvaarders van Sint Jan. Een nieuw gebruik van een oud landhuis 17 Welkomstwoord door ing. Ben van Tongeren namens "Oud-Heemstede- Bennebroek" 20 De Bloemendaalse School vereniging Petrus Augustus de Genestet, dichter en predikant Toekomstplannen De wegenplannen Asfalteren of niet? Boekbespreking Hofjes in Nederland; Japanse conversatie-gids; Spectrum Bomenboek; Ons prentenboek: Aerdenhout in 1901, Bloemendaal in 1916 en Vogelenzang in 1917 Uit het Vinkenboek van jhr.mr. C.C. van Valkenburg 21 23 23 25 26 28 32 Bij de voorpagina: de twee huizen aan de zuidzijde van het Kerkplein te Bloemendaal uit ca. 1630, die in maart van dit jaar werden afge broken.

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 2