6 Oscar Mendlik, zelfportret. Foto: van Wisselingh en Co. tijd bleef Mendlik aktief: in 1948 - op 77-jarige leeftijd - maakte hij nog zeereizen met het weerschip Cirrus en ook bij slecht weer was hij aan dek te vinden voor zijn creatieve werk. In 1954 kocht de Gemeente Bloemendaal een groot stuk van hem: "Storm op de Atlantische Oceaan" Het is momenteel te bewonderen in de raadzaal. Schilderijen van hem vindt men, behalve in vele particuliere collecties, o.a. ook in het Frans Halsmuseum en in de Benedictijner Abdij te Egmond-Binnen. Er bevindt zich daar een groot Christus-schilderij, waaraan hij in 1922 is begonnen en dat hij in 1945 voltooide en aan de Abdij schonk. Ter gelegenheid van zijn 90-ste verjaardag organiseerde het Gemeente bestuur van Bloemendaal in juni 1961 te zijner ere een tentoonstelling. Er was toen ook op 22 juni de jubileum-ontvangst bij de KNSM, waarbij de oprichting van het Oscar Mendlik-fonds bekend werd gemaakt. Dit jaar zal in de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam een prijsuitreiking in het kader van dit fonds plaatsvinden. De ingezonden werken - van daartoe uitgenodigde jonge kunstenaars - zullen ten toon worden gesteld. Deze zullen, in de geest van de schil der, veelal naar de natuur geschilderd zijn. We zullen hopelijk ook zee gezichten te zien krijgen. Tevens vindt er een expositie plaats van werken van Oscar Mendlik. De grote Aerdenhoutse schilder - zeeschilder bij roeping, maar wij doen hem tekort als we hem alléén maar zeeschilder noemen - overleed op 9 februari 1963. In datzelfde jaar werd de vroegere Eikenlaan hernoemd in Oscar Mendliklaan.

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 6