PARTICULIERE WON 1NGYERBETERING 17 Inleiding Dit jaar heeft men in de Staatscourant een nieuwe, gecombineerde subsidie regeling het licht doen zien: de Beschikking geldelijke steun verbetering particuliere woningen. De geldelijke steun van het rijk aan de gemeente zal voor deze verbeterings plannen in beginsel gelijk zijn aan de bijdrage, die uit de kas van de gemeen te wordt toegekend, zo schrijft de Staatscourant. Dit betekent dat - waar in die gevallen de verstrekking van de geldelijke steun aan de gemeente ver zekerd is - de gemeente geen terughoudendheid behoeft te betrachten bij de uitbetaling aan de belanghebbenden. Ten einde de gemeente in staat te stel len tot een snelle uitbetaling aan belanghebbenden van toegekende subsidies uit de kas van de gemeente kan desgewenst voortaan een voorschot uit 's Rijks kas worden verkregen door de gemeente, aldus de minister. De aanvragen voor geldelijke steun worden ingediend onder vermelding van de Beschikking geldelijke steun verbetering particuliere woningen, nr.MG 77-26. Bij eenvoudige zaken is een beknopte omschrijving voldoende, zo schrijft de Staatscourant, alleen bij ingrijpende woningverbetering worden tekeningen overlegd. De aanvragen worden door de gemeente beoordeeld; voor uitbetaling behoeft deze geen goedkeuring van de rijksoverheid. In geval er twijfels rij zen ten aanzien van de toepassing van de regeling of bij moeilijke gevallen wordt overleg met de hoofdingenieur - directeur van de Volkshuisvesting in de provincie aanbevolen. Er is in het algemeen een groot verschil in subsidie tussen het uitvoeren van het een en ander door een bedrijf en het zelf uitvoeren. Voor woningen en gebouwen in gemeentelijk bezit gelden ana loge regelingen. Bij verbetering van monument - woningen moeten de plannen worden goedgekeurd door de rijksoverheid. Voor de details en de integrale tekst verwijzen wij naar de Beschikking. Contribuanten, die - tegen vergoe ding der onkosten - een copie van de betreffende of andere beschikkingen wensen, gelieven hiertoe een briefje te schrijven aan de redactie. Onderdelen der subsidies De Beschikking geldt voor particuliere huur - en eigen woningen, alsmede voor verzorgingstehuizen van bejaarden, voor andere woongebouwen, alsook voor woonschepen. Mogelijkheden zijn subsidies voor: 1Woningverbetering a.Verbetering van het woongeriefdoch niet om tegemoet te komen aan een persoonlijke wens) b.voorzieningen tot verbetering van de indeling c.de opheffing van bouwtechnische gebreken 2. Op zichzelf staande voorzieningen voor: bijdrage ineens is: a.het noodzakelijk vervangen en uitbreiden van de electrische installatie 1.200, b.het vervangen van een primitieve keukeninrichting door een aan huidige inzichten aangepaste 1.150, c.het maken van een closet met waterspoeling en bij komende voorzieningen (fonteintje voor het handen wassen etc.1150

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 17