Overige voorzieningen voor bejaarden Behalve deze genoemde subsidie noemt de Beschikking: 1. In daarvoor naar het oordeel van de minister in aanmerking komende ge vallen van algehele woningverbetering kunnen ook de kosten van bijzondere installaties, zoals een lift of een hydrofoorinstallatie in aanmerking genomen worden. 2. De kosten van andere extra voorzieningen, die worden aangebracht om een woning meer geschikt te maken voor de huisvesting van een bejaarde. Bijdrage ineens of jaarlijks Indien de aanvaarde kosten van de woningverbetering der eigen woning 1.500 gulden of meer bedragen, doch niet meer dan 15.000 gulden, is een bij drage ineens mogelijk ten bedrage van 40/5 van de verbeteringskostenIn ho gere gevallen kan gedurende 10 jaar een jaarlijkse bijdrage gegeven worden (eerste jaar 10/5, tweede jaar 9/5, etc.). Voor aanvaarde kosten tussen 5.000 en 15.000 gulden kan men kiezen tussen beide vormen. Subsidies voor woningsplitsing Hiervoor zijn in grote lijnen de volgende mogelijkheden: a.de kosten van de verbouwing zijn gelijk aan of minder dan 80/5 van de bouw kosten van een nieuwe woning van gelijke grootte (bijv. een woning van 1000 m^ wordt gesplitst in twee van 500 m^). In dit geval is de hier beschreven subsidieregeling van toepassing. b.de kosten zijn hoger dan 80/5 van de nieuwbouwkostenin dat geval zal de geldelijke steun kunnen worden verleend naar analogie van de geldelijke steun krachtens de Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1975 of de Beschikking geldelijke steun huurwoningen 1975 Warmte - isolatie Deze Beschikking nr. MG 77-26 geldt uitsluitend de warmte - isolatie anders dan dubbele beglazing, tweede ramen of het vullen van spouwmuren. Dus bij voorbeeld: het aanbrengen van een warmte - isolerende laag tegen de binnen kant van een schuin dak, tegen de binnenkant van een buitenmuur, op de vloer 19

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 19