g Henriëtte Bienfait naar Amsterdam. Pogingen van zijn schoonmoeder om hem in een huisje in Ro- zendaal bij Velp op krachten te doen komen, baatten niet: op 31 jarige leef tijd stierf hij en werd in de Gelderse gemeente ter aarde besteld. Vijftig jaar na zijn dood werd de bekende bank onthuld te Duin en Daal, in 1929 overgebracht naar de Brederodelaantussen de Donkerelaan en de Krul- lenlaan, in de omgeving van het meertje van Caprera. In die bank en stel lig ook in de naamgeving aan de Genestetlaan heeft men dus ongetwijfeld de dichter willen eren, en niet de predikant, die overigens in heel wat nauwer en langduriger kontakt geleefd heeft met Bloemendaal dan de dichter, het geen niet wegneemt, dat het genoemde meertje éen der meest geliefde plek jes was van de laatste, getuige pennevruchten als "De liefste plek" (1854), "Morgen bij de duinen" (1857), "Bij Meer - en Berg" (1858) en "Naar de Natuur" IETS MEER OVER DE OUDSTE PETRUS Geheel gespeend van poëzie schijnt overigens de Bloemendaalse predikant ook niet geweest te zijn, want van zijn hand zijn enkele regels gevonden in het "gastenboek" van Cornelis Aarnout van Brakel, éen der bewoners van hofste de Saxenburg, die op het tegenwoordige sportveld tussen Zomerzorglaan en de Donkerelaan een vinkenbaan bezat, waar familie en talrijke vrienden zich "vermaakten" met de vogelvangst. Onder hen heeft zich de predikant be vonden, want op 2 oktober 1775 rijmde hij in poesie - albumstijl: Gelijk ik mijnen naam hier in uw boek doe leven, Zo blijft gij waarde vriend ook in mijn hart geschreven. Onze meest Bloemendaalse P.A. de Genestet is minder bekend, doch de kerke- raadsnotulen uit zijn ambtsperiode laten wel een kleine karakterschets toe. Hij maakt de indruk een eigenzinnig man geweest te zijn, die fel anti - rooms was en volgens de latere Bloemendaalse predikant H.H. van Brakel niet vrij te pleiten van"kleingeestige heerschzucht".Wanneer wij echter de ingrijpende veranderingen in aanmerking nemen, die op nationaal en internationaal ter rein plaatsvonden en die zijn eerste en enige gemeente zeker niet onberoerd gelaten hebben, dan komt deze man ons voor de geest als een traditie-gebon den, orthodox, maar eerlijk man. Hij moet met overtuiging bidstonden gehouden hebben om God de overwinning af te smeken in de oorlog tegen Engeland

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 9