stichting IMèerMstorie, Oi GAST AAN HET WOORD 25 Regelmatig zullen wij in deze rubriek het woord geven aan verwante stichtingen, genootschappen en verenigingen. Ditmaal mogen wij voorstellen: 1 Haarlemmermeer De Stichting, waarvan het werkterrein de Haarlemmermeer is, ontstond uit een in het begin der 60er jaren opgerichte "Historische Commissie Haarlemmermeer". De stoot daartoe werd gegeven door burgemeester Mr. J.C. v.d. Willigen, die daarmee inging op de vele malen in de plaatse lijke pers geuite gedachte, dat Haarlemmermeer moest trachten het ver leden vast te leggen en wat uit het verleden bewaard was gebleven, moest beschermen, of in elk geval de interesse ervoor zou dienen te bevorde ren. Historische belangstelling leefde er in de "Meer" weinig. Ook bij het gemeentebestuur vond men zelden enig begrip, totdat door het initiatief van genoemde burgemeester enkele in de historie geïnteres seerde personen bij elkaar gebracht werden. De commissie mocht in het raadhuis vergaderen en de toenmalige gemeente-archivaris, de heer J.D. Smid, kon de secretariaatswerkzaamheden op het raadhuis verrich ten. Daar werd ook voor vermenigvuldiging van rondschrijvensnotulen en dergelijke gezorgd en vond de expeditie plaats. Als commissie - zo bleek op de duur - kon men weinig beginnen. Men had graag, zoals dat in sommige gemeenten het geval was, een officiële status gekregen, zodat er ook met een zekere bevoegdheid met het ge meentebestuur had kunnen worden gesproken. Dit is nimmer tot stand ge komen Omdat de commissieleden vonden, dat zij te weinig bereikten, besloten zij de commissie te ontbinden en een Stichting in het leven te roepen, met het doel de bevolking rechtstreeks bij deze zaken te betrekken. Dit is tenslotte goed gelukt. Er kwam een kwartaal-orgaan, dat de naam "Meer-Historie" draagt, en dat aan alle begunstigers en aan enkele schoolhoofden, publiciteits media e.a. wordt toegezonden. Men werkt nu als Stichting vijf jaar en de resultaten zijn zeer gunstig, vooral sinds de tegenwoordige burgemeester, C. van Stam, aan het roer van het gemeenteschip kwam. Hij is zelf geboren in de Haarlemmermeer en zeer geïnteresseerd in de geschiedenis van gemeente en polder. Zijn belangstelling en geestdrift werkten inspirerend op zijn medebe stuurders, met als gevolg dat het bestuur der Stichting nu een veel

Ons Bloemendaal | 1978 | | pagina 25