GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 31 MEI. STICHTING "ONS BLOEMENDAAL" 31 Tenslotte stelt de voorzitter het kunstgras op sportvelden aan de orde. De Burgemeester wijst op de grote terughoudendheid van het gemeentebe stuur tegenover dergelijke velden. Er ontspint zich een levendige dis cussie over de toelaatbaarheid van -overmatig- sproeien van sportvel den. Gemakkelijk is dit probleem niet, daar er vrijwel geen bepalingen van toepassing zijn op die wateronttrekking 1). In de pauze discussieert men verder over diverse punten. Na de pauze volgt een diaprogramma met plaatjes van Bloemendaal vroe ger en nu. De tocht loopt van zuid naar noord. Tot grote spijt van het Bestuur laat de projector het halverwege afweten, zodat de wandeling ontijdig bij de "Dikke Boom" in Overveen gestaakt wordt. Desondanks toch een geslaagde avond, vooral door de levendige belangstelling der aan wezigen 1) De Provinciale Verordening Onttrekking grondwater (d.d. 1-7-1966, prov. bl. 16/1966 en de betreffende uitvoeringsbepalingen) verplicht tot het aanvragen van een vergunning in de daartoe aangewezen gebieden. Bloemendaal behoort niet tot deze gebieden. Wel is voor de gehele provincie van toepassing (art. 2) de registratie plicht voor grotere installaties (of combinaties) die in staat zijn om (gezamenlijk) 10 m^ water per uur aan de bodem te onttrekken. Bovendien is voorgeschreven dat de eigenaar aan de Provincie regelmatig opgaven verstrekt van de onttrokken hoeveelheden water; de gegevens lig gen ter inzage in de openbare registers, Dreef 3, te Haarlem. Voorts kan de hinderwet van toepassing zijn. Het doel van de Stichting is het bevorderen van de belangstelling en waarde ring voor en de kennis en het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in Bloemendaal, Aerdenhout, Overveen, Vogelenzang en overige delen van het grondgebied binnen de gemeentegrenzen van Bloemendaal. Redactie van het Orgaan: D. Stevens, drsA. van Mourik, dr. G. Verberne. Redactie-adres: D. Stevens, Iepenlaan 112, Bloemendaal. Stichtingsbestuur: drs. J.B. van Hall, voorzitter, D. Stevens, mevr. drs. H. van Voorst Vader-Duyckink Sander, secretaresse; mrJ.H. Warnaars, penning meester; drs. P.C. Fuhri Snethlage; mevr. J. Sluijter-Uyterhoeven; R. Timmer mans Minimum - contributie 10,per jaar, 65 en scholieren 5,-- op bank rekening 56.23.20.202 A.B.N. te Bloemendaal, of op giro 37.62.200. Oplage: 500 exemplaren.

Ons Bloemendaal | 1978 | | pagina 31