21 moeten verbinden met de Zeeweg. Vooral tegen deze laatste weg heeft de stichting grote bezwaren. Deze immers zal een brede strook van het landgoed Lindenheuvel afnemen en dwars door het z.g. "Vlakje" gaan, een duinterrein n.b. enkele jaren geleden door de Provincie als natuurgebied aangekocht I Bovendien zal deze weg grote geluidshinder voor de bewoners van de Dompvloedlaan veroorzaken, terwijl hij niets oplost. Wat ge beurt er nl. Men rijdt op een mooie dag vlot langs deze weg naar Bloemendaal- aan-Zee of Zandvoort om daar te merken, dat het absoluut onmogelijk is de auto te parkeren. Naar onze mening mag deze weg er dan ook onder geen beding komen, en dient het openbaar vervoer de stroom mensen op te vangen. Nu wil men dit bij de Provincie ook wel en zij heeft daartoe de z.g. Knelpuntencommissie-wegen- structuur Zuid-Kennemerland ingesteld om de mogelijkheden van het openbaar ver voer te onderzoeken, maar ondertussen blijft de T 71 wél op de plankaarten staan voor het geval men er niet uit komt. Dit nu vindt "Ons Bloemendaal" onaanvaard baar. De offers die daarvoor aan natuur- en landschapsschoon gebracht zouden moeten worden, zijn té hoog. Daarom grijpen wij iedere mogelijkheid aan om be zwaar te maken. Stations tussen Heemstede en Leiden De S 19 zou aantasting van de buitens langs de Aerdenhoutse- en Vogelenzangse- binnenduinrand betekenen. Als alternatief wezen wij op de mogelijkheid de pro vinciale weg in Zuid-Holland te laten afbuigen, richting Hillegom en deze te doen aansluiten op een noord-zuidweg door de Haarlemmermeer. Een mogelijkheid om het openbaar vervoer te stimuleren zou kunnen zijn het weer instellen van de N.S.-haltes tussen Heemstede en Leiden. Ook het ontwerpbestemmingsplan "Duin en Daal I" had onze aandacht. Hoewel het in essentie een wéldoordacht plan is, ontbreken, naar onze mening, waarborgen om in het kwetsbare, gedurende ongeveer 70 jaar tot een harmonisch geheel gegroeide villapark, de natuur te beschermen wanneer hier sloop en nieuw bouw wordt gepleegd. De Stichting is bij de provincie tegen het door de gemeen teraad vastgestelde plan in beroep gegaan. De geplande uitrit voor het aan te leggen tennispark tussen Elswoutslaan en Ramplaan, op Haarlems gebied had onze kritische belangstelling. We hopen, dat Haarlem en Bloemendaal tot een andere oplossing kunnen komen, b.v. een uitgang naar de Ramplaan, waarbij de sloot langs het weiland een stukje verlegd zou moeten worden. Voorlichting Tijdens de Bloemendaalse jaarmarkt op 2 september j.l. gaf "Ons Bloemendaal" weer acte de présance met een diashow. In gebouw Maranatha aan de Donkerelaan

Ons Bloemendaal | 1978 | | pagina 21