22 lieten wij dia's zien over het heden en verleden van de buitenplaatsen Wildhoef en De Rijp. Dit programma werd afgewisseld met een diaserie over het dorp Bloemendhal op Sri Lanka, dat door Bloemendaal geadopteerd is en'waarvoor vele Bloemendalers met zoveel succes geld inzamelden. Helaas konden wij geen gebruik maken van de N.H.-kerk. Jammer, daar ons bleek dat Maranatha nét iets te ver uit de loop lag, waardoor er slechts ongeveer 125 mensen kwamen kijken. Volgend jaar doen we het anders. Op 7 oktober j.l. organiseerden we, op uitnodiging van mevrouw Lindeman, biblio thecaresse van het Provinciaal Ziekenhuis - een zeer geslaagde excursie naar dit ziekenhuis. Ideaal herfstweer, een prachtig park en een zéér interessante col lectie foto's en voorwerpen over "Meer en Berg" vanaf het begin 1849 tot heden. Wij werden daarbij rondgeleid door mevrouw Lindeman en de heer Jonker, oud- hoofd terreinen van het ziekenhuis. Bij onze inventarisatie besteedden wij ook aandacht aan de z.g. "jongere" monu menten tussen de honderd en veertig jaar oud. Het is erg moeilijk om criteria te vinden waaraan deze bouwwerken moeten voldoen om als monument geklasseerd te worden. Met hulp van litteratuur, Monumentezorg en het Architectuur Docume.nta- tie-Centrum in Amsterdam, trachten wij eruit te komen. Ook de bomen hadden onze aandacht. Wij hielpen de Vogelwerkgroep Haarlem bij het bekijken van laan- en straatbomen aan de hand van de vragen: Welke bomen staan in het asfalt Welke in te hard aangestampte grond Waar mankeren bomen? Waar is jonge aanplant dood Welke bomen staan aangekruist om gekapt te worden? Met beide lijsten gaan wij naar de gemeente om overleg te plegen. Gelukkig vin den wij de deuren van het gemeentehuis en het bureau Publieke Werken steeds open Graag zouden wij véél meer doen, maar de mankracht ontbreekt daartoe helaas. Mochten er onder U, donateurs, nog mensen zijn, die daadwerkelijk mee willen helpen, dan zijn zij van harte welkom. Is er bv. een onderwijzer(es)die mee wil werken aan een educatief boekje over Bloemendaals geschiedenis voor het basis onderwijs Op 8 november j.l. is plotseling overleden de heer H. Hoekstra. De heer Hoekstra was één van onze eerste donateurs en tevens correspondent van de Stichting. Door zijn enthousiaste inzet heeft hij in zijn kring in Aerdenhout in korte tijd veel bekendheid aan "Ons Bloemendaal" weten te geven. Daarvoor zijn wij heel dankbaar. Het bestuur van de stichting Ons Bloemendaal besloot tijdens een bestuursvergade ring om ook de brief te publiceren met enige opmerkingen van elf ondertekenaars - hier van redactiewege zeer bekort - welke de stichting bereikte met het verzoek hier plaats voor in te ruimen. HET BLOEMENDAALSE BOS. het bos onveilig, terwijl dit toch uit sluitend toegankelijk is voor wande laars en fietsers. tijdschrift Ons Bloemendaal de inte ressante artikelen over Bloemendaals historie Met belangstelling lezen wij in het Het is voorts bijzonder hinderlijk, dat de paden worden gebruikt als WC voor Doch wel worden de noodzakelijke kant tekeningen bij bepaalde zaken gemist. Zo achten wij het onjuist, dat men op de paden in het Bloemendaalse bos ge regeld rijpaarden en ponies ziet. honden. Wij zouden het bijzonder pret tig vinden, indien aan deze zaken meer gedaan werd, teneinde het comfort van de wandelaars te verzekeren. Ook motorfietsen en bromfietsen maken Tegen het kappen van veel bomen in ons Bloemendaalse bos zijn al van verschil lende zijden bezwaren gekomen, waarbij ook de onze gevoegd kunnen worden.

Ons Bloemendaal | 1978 | | pagina 22