25 Een der ingerichte Zandvoortse oudheidkamers met poppen in de klederdracht. Illustere personen als keizerin Sissi van Oostenrijk, die o.a. een kazuivel schonk aan de r.k. kerk, en de bekende arts Dr. Mezger bevorderden de bloei van de arme vissersplaats. Er kwamen grote hotels in Zandvoort, zoals het Groot Badhuis, Kurhaus, hotel d'Orange, grand hotel Wüst, die alle in de 2e wereldoorlog door de Duitsers afgebroken werden, evenals de oudste delen van het voormalig vissersdorp, zoals het Zeemanshofje. Ondanks deze grote aanslag op Zandvoorts verleden, poogt het genootschap het be scheiden, gespaard gebleven historische deel van Zandvoort in stand te houden, mede door de jaarlijkse bijeenkomsten. Zij weet zich hierin gesteund door een een belangrijk aantal zusterverenigingen. Uiteraard zijn dit in de eerste plaats de kustdorpen, met haar verbonden door vis serij en klederdracht: Egmond, Noordwijk, Katwijk, ScheveningenVlaardingen. De bundeling der gemeenschappelijke belangen in dezen is een van de voornaamste doelstellingen bij onze samenwerking. Het ontstaan van één groot museum met betrekking tot de Noordzeevissers is voor alsnog echter een vrome wens. De binding met de omliggende gemeenten als Bloemendaal, Heemstede, Hoofddorp en Aalsmeer heeft geleid tot intensieve kontakten. Vooral door onze gezamenlijke inspanning en met elkaar kunnen wij op democratische wijze invloed uitoefenen op het welzijn van onze gebouwde omgeving. Contacten met gemeentebestuur, leden van provinciale staten, stedebouwkundigen, welstandscommissies, architecten, rijksdienst voor de monumentenzorg, provinciaal bestuur, provinciale planologische dienst etc., zijn hiervoor noodzakelijk. Komt U eens kijken in ons Centrum. Het is geopend op woensdag tot en met zondag van 14.00-17.00 uur. Ir. Chr.J. Wagenaar.

Ons Bloemendaal | 1978 | | pagina 25