7 ENDYMION Koepellaan 2, Bloemendaal Wijdeveld onafhankelijk van anderen heeft uitgevoerd. Loopbaan en waardering. Bekendheid heeft Wijdeveld hier te lande gekregen als ontwerper der Nederlandse afdeling op de 'Exposition Internationale des arts décoratives1die in 1925 te Parijs georganiseerd werd en waaraan een groot aantal Nederlandse beoefenaren van het kunstambacht deelnamen. Internationale erkenning verwierf hij in 1927 toen hij een tweede prijs behaalde voor zijn ontwerp van het Paleis van de Volken bond en de Franse regering hem benoemde tot Chevalier de Légion d'Honneur. Suc cesvol was hij eveneens in 1930 op de wereldtentoonstelling in Antwerpen, waar hij het Nederlandse paviljoen bouwde, een prestatie waarvoor de Belgische rege ring haar waardering uitte door hem te bevorderen tot Officier in de Orde van Leopold II. Zijn behoefte aan vormgeven beperkte zich echter niet tot bouwkunde: in 1930 aanvaardde hij een opdracht van de Holland-Amerikalijn het interieur, meubilair en decoratieve elementen op de Nieuw-Amsterdam te verzorgen. Ook op de typografie door het tijdschrift 'Wendingen'waarvan hij als oprichter in 1917 hoofdredac teur werd, drukte hij het stempel van zijn artistieke persoonlijkheid, terwijl hij in diezelfde periode zich deed kennen als vernieuwer der decorbouw voor de stuk ken van de toenmalige avant-garde-regisseurs Royaards en Verkade, toneel, naar zijn zeggen dat "niets meer te maken zal hebben met het kleine gedoe waarvoor men tegenwoordig in het land theatertjes neerzet, want dit zal de hele mensen gemeenschap confronteren met nieuwe opvattingen en nieuwe daadkracht"En met die woorden typeert Wijdeveld zich eveneens als scheppend kunstenaar.

Ons Bloemendaal | 1978 | | pagina 7