14 ale Staten van Noord-Holland besloten tot onze vreugde de weg die de Dompvloedslaan met de Zeeweg zou moeten verbinden (T71) en de verlengde Westelijke Randweg (S19) die bij De Zilk op de Zuidhollandse Provinciale weg 1 zou moeten aansluiten, uit het plan te schrappen. Helaas ging het alternatief voor de S19, een weg bezui den Bennebroek, in provinciaal gekrakeel verloren. Het is te hopen, dat dit alternatief er op den duur toch komt. Het Provinciaal Fietspadenplan had in grote trekken onze instemming. Alleen wezen we fietspaden langs de 2e Dood weg en de Kleine Bekslaan in Vogelenzang en de Duinlust- weg in Overveen van de hand. Wij vinden, dat de wegen daardoor hun karakter zouden verliezen en zagen liever in plaats van fietspaden verkeersmaatregelen ter plaatse. Jozef Israëlsweg 23. Wij dienden bij de Kroon een ver zoek in om alsnog de opnieuw verleende bouwvergunning voor het terrein aan de Jozef Israëlsweg 23 te schorsen. Dit verzoek werd gehonoreerd. Voor een uitvoerig ver slag over de strijd om dit stukje binnenduin verwijzen we U naar het tijdschrift. Ons bezwaar tegen een door B W verleende kapvergunning voor bomen op dit terrein werd ongegrond verklaard. In wezen maakten wij bezwaar tegen het feit, dat volgens ons illegaal reeds eerder met bouwvergunning, maar zon der kapvergunning, een groot aantal bomen en boompjes was gekapt. "Ons Bloemendaal" is namelijk van mening, dat het verlenen van een bouwvergunning niet automatisch de vergunning tot kappen mag inhouden. Zeker in beboste terreinen moet boom voor boom bekeken worden welke wèl en welke niet gekapt mag worden. Ook richtten wij ons af en toe per gewone brief tot het gemeentebestuur om aandacht te vragen voor plaatsen en dingen die volgens ons gemeentelijke zorg en aandacht nodig hebben: Wij vroegen de Raad een alternatief te zoeken voor de geplande uitrit aan de Elswoutslaan van het toekomstige

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 15