15 tennispark Wimbledon. Dit zal ontstaan op Haarlems ge bied, tussen Elswoutslaan en Ramp laankwartierWij vrezen, dat deze uitrit aan de Elswoutslaan veel zal lijken op de nieuwe uitrit van het Provinciaal Zieken huis in Santpoort. Daar hebben vluchtheuvels, verkeers- zuilen en -borden, doorlopende en stippellijnen en een fantasieloze beplanting feilloos voor een verstedelijkt karakter van deze plek gezorgd. Adhesie betuigden we aan het besluit van het gemeente bestuur huize Castagnola' op de monumentenlijst te plaatsen. De toekomst van het nu nog gave gebied tussen Bloemen- daalsewegMollaan en Potgieterweg baart ons zorgen. Wij vroegen de gemeente hiervoor zo snel mogelijk een bestemmingsplan te ontwerpen om ongewenste ontwikkelin gen tegen te gaan. Het terreintje tussen Bloemendaalse- weg 126 en Mollaan 1 is al ontluisterd, doordat een aantal kapitale, maar zieke bomen gekapt werd zonder dat de gemeente herplantplicht oplegde. Ook de omgeving van 'Djember' met zijn schitterende bomen had onze aandacht. Het schijnt, dat het gemeente bestuur na sloop van 'Djember' en reorganisatie van het kruispunt Julianalaan-Militairenweg-Bloemendaalseweg behoud van de bomen op het oog heeft. Aanleg van de kabeltelevisie vormt voor onze laanbomen weer een bedreiging. We vroegen de gemeente erop toe te zien, dat bij graafwerkzaamheden voorzichtig met de boomwortels wordt omgesprongen. Het zou aanbeveling ver dienen dan ook, zo nodig, meteen asfalt door klinkers te vervangen. Een verzoek van particuliere zijde mee te werken aan "iets goeds" in de plaats van het vroegere Christelijke schooltje, Kerkplein 25 in Bloemendaal, wezen we van de hand. Het komt niet met onze doelstellingen overeen medewerking te verlenen aan de verdwijning van Rijksmo numenten. Nog verleden jaar werd het schooltje defini tief op de lijst geplaatst.....

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 16