Boomverzorging Wat 28 Lac-Balsam is een wondafdekmiddel voor bomen dat het beste kan worden vergeleken met een kunstmatige, elastische schorslaag. De functie van deze kunstmatige schorsiaag is twee-ledig, enerzijds wordt de boomwond beschermd door een elastische, weerbestendige afdeklaag, anderzijds stimuleert Lac-Balsam in zeer sterke mate de callusvorming, zodat de wond snel heelt. Wonden ontstaan door: aanrijdingen, het beschadigen van de wortelvoet b.v. door maaimachines, het afrukken en wegnemen van takken. Na deze bewerking wordt de wondrand met een scherp mes glad bijgesneden en met Lac-Balsam afgedekt. Dit voorkomt uitdroging van de verse cambiumlaag. SM II (j Lac-Balsam is micro poreus; het hout blijft ademen. is niet giftig, bevat geen bijtende stoffen, verkleurt het hout niet. Lac-Balsam schilfert - ook na meerdere jaren - niet af. Takstommels zo vlak mogelijk langs de boom afzagen; de ontstane of aanwezige wond wordt ovaalvormig - aan onder en bovenzijde puntig - bijgewerkt, b.v. met een beitel. Het te behandelen oppervlak wordt met een schraper schoongemaakt tot op net blanke spinthout. Wonden tot handgrootte wor den direkt helemaal afgedekt met Lac-Balsam. Bij grotere wonden wordt het spinthout eerst geïmpregneerd met SIOSAN, na droging de hele wond afdekken met Lac-Balsam. Bij de firma Klein, Bloemendaalseweg 68, zijn verkrijgbaar zowel Lac-Balsam als Siosan De firma Empelen en Van Dijk, Zandvoortselaan 192, verkoopt de Lac-Balsam. Uitvoerige gebruiksaanwijzigingen zorgen ervoor, dat de "Tuin- doe-het-zelver" zich niet kan vergissen.

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 28