- 10 - is de vader van Henriëtte Elisabeth Jacqueline Bienfait (1824-1859), die gehuwd was met de bekende dichter Petrus Augustus de Genestet (1829-1861), die aan deze omgeving zulke fraaie woorden wijdde. Op zeker moment verkoopt de familie Bienfait het huis en wordt het hotel; aan het eind van de 19e eeuw wordt het gedreven door de familie Baars, die er een herensociëteit voor notabelen drijft. Een trekpleister is ongetwijfeld de achter het hotel gelegen kegelbaan, die later dienst doet als R.K. kerk. Zover is het echter pas in 1917, het hotel wordt pastorie, tot in september 1954 de nieuwe kerk op het terrein van "Sparrenheuvel" klaar is. In 1961 wordt het huis "Welgelegen" gesloopt. 13. Cafë "'t Hemeltje". Volgens overlevering is dit café aan de Bloemendaalseweg tegenover de Dr Dirk Bakkerlaan gesticht in 1642. Na een brand, zou het in 1678 verbouwd zijn tot de huidige 'voorhuis', waaraan later nog talloze aanbouwsels zijn toegevoegd. Zeker is, dat het hier gaat om een zeer oud pandje, dat nog veel van zijn oude karakter heeft bewaard. De herberg, die dit eigenlijk was (de stallen lagen aan de overzijde) heette vroeger "het Huis van Brederode" en ontleend daaraan het uithangbord, dat nog recent echt 'uithing', maar nu plat tegen de gevel is geplaatst. Met betrekking tot de naam "'t Hemeltje" wordt de volgende anecdote verteld. Het eenvoudige volk zat vroeger beneden in de gelagkamer, terwijl de betere lieden zich boven lieten bedienen met spijs en drank, wat eindigde in snurkpartijen. Als dus aan de bedienden gevraagd werd, waar hun baas was, wezen dezen omhoog, zodat de bovenkamer en later de hele herberg 't Hemeltje genoemd werd. In de herinneren aan Bloemendaal rond de eeuwwisseling, in 1946 op schrift gesteld door de onderwijzer A. Ijzerman vinden we, dat 't Hemeltje in die tijd als koffiehuis te boek staat en onderdak biedt aan Nutsavonden. Mevrouw Th.A. Krijt-Rouwens haalt omstreeks die tijd aan, dat in het zaaltje achter een (heren)sociëteit was op zaterdagavond. Zij weet ook nog te vertellen, dat in oktober kermis werd gehouden tegenover het koffiehuis. Deze kermis bestond uit één kraam, geplaatst op bet erf van grootvader Rouwens Het café is tegenwoordig bijzonder in trek bij scholieren en heeft grote bloei beleefd, toen de dagjesmensen hier graag aanlegden na een wandeling of fietstocht. Oude Bloemendalers herinneren zich nog, dat je via een steeg achterom ijs kon kopen.

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 11