- 4 - 3. "ZOMERZORG" Is logement geweest van 1802 tot 1856, met aanvankelijk Marten Steffens en (van 1835 tot 1856) A. van der Voort als logementhouders. Het stond in de achterduinen, omsloten door de Jozef Israëlsweg, Mesdaglaan en Midden Duin en Daalseweg. Thans niet meer aanwezig; het werd in de zestiger jaren gesloopt, nadat het in 1910 verbouwd was. Enige belangrijke gebeurtenissen uit die logementsperiode waren o.a. in 1835 het huwelijksfeest van de zuster van Nicolaas Beets (Hildebrand) met de Haarlemse uitgever Bohn, in 1846 een feestmaal ter gelegenheid van het nieuwe in gebruik genomen raadhuis aan de Korte Zijlweg, gebouwd door J.D. Zocher, die het gemeentebestuur in"Zomerzorg"aanbooden in 1852 het bruiloftsmaal van de dichter P.A. de Genestet en Jetje Bienfait van "Welgelegen" Van 1845 tot 1856 vierde het Haarlemse Sint Jacobsgilde er jaarlijks het gildefeest en in 1853 werd de buitenplaats "Duin en Daal" in "Zomerzorg" geveild De naam "Zomerzorg" werd aan dit huis in de 18e eeuw door de familie Bijvoet gegeven, die toen op die gronden sinds de 17e eeuw en generaties lang het blekersvak uitoefende. 4. Op de hoek Brederodelaan-Zomerzorgerlaan stond het hotel-restaurant "Zomerzorg", dat eind vorige eeuw van de familie Bitterberg was en later van de familie Hupkes. (In de "Camera Obscura" treft men een stukje aan over Bitterberg, die ambassadeur was van China) Ook ten tijde van de heer P. Doodeman (de jaren 1959 tot 1964) was het een bloeiend hotel-restaurant, totdat het in 1977 door brand werd verwoest en kort daarna gesloopt. Nu staat op deze plek een appartementencomplex. Het zou leuk zijn, als de naam "Zomerzorg" op het gebouw werd aangebracht, zodat de herinnering aan dat gedeelte van Bloemendaal behouden blijft, want ook dit stukje behoorde vroeger bij de gronden van blekerij "Zomerzorg". W. Post

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 5